نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 380236
آمار باورنکردنی از مردودی کلاس اولی‌ها
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۸
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مردودی ۴۷ هزار دانش آموز کلاس اولی گفت: برخی مربیان پیش دبستانی کمترین صلاحیت حرفه ای را نیز ندارند.

به گزارش میزان، محمد دیمه ور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش امروز در آخرین روز از سی و سومین اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور در سالن اجلاس سران اظهار کرد: ۴۷ هزار دانش آموز پایه اول در دوسال گذشته مردودی و تکرار پایه داشتند، در حالی که بر اساس ارزشیابی توصیفی و بر حسب ظاهر نباید تکرار پایه داشته باشیم.

وی افزود: توجه ویژه به دانش آموزان کلاس اول و آموزش اولیاء‌ آنها ضروری است.

دیمه ور با اشاره به اینکه ۳.۵تا ۴ درصد کودکان در سنجش سلامت بدو ورود به دبستان دیرآموز شناسایی می شوند گفت: طبق نرم جهانی ۱۷.۶ درصد دانش آموزان دیر آموز هستند یعنی بخش قابل توجهی از کودکان در کلاس درس مشکلات یادگیری دارند که باید به خوبی شناسایی و برای رفع آن اقدام شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در خصوص دوره پیش دبستانی عنوان کرد: امسال در مناطق دو زبانه ۱۵۰هزار کودک،‌ در مناطق محروم ۵۰هزار کودک و در حاشیه شهرها ۱۰هزار کودک به صورت رایگان در دوره پیش دبستانی جذب خواهند شد.

دیمه ور با اشاره به رتبه بندی مربیان پیش دبستانی گفت: این موضوع امسال عملیاتی می شود چرا که حساس ترین دوره تحصیلی را به افرادی سپرده ایم که در برخی موارد کمترین صلاحیت ها از نظر حرفه ای برای حضور در این دوره را ندارند.
کلمات کلیدی : کلاس اولی ها+دانش آموزان ابتدایی
 
فرهنگی بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۱۷:۳۴:۲۵
وقتی دانش آموزان را تبدیل به موش آزمایشگاهی میکنید باید نتیجه اش را هم تحمل نمایید. (3878473) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.