توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444532
ناسا کامپیوتر مقاوم به فضا می فرستد
بخش دانش و فناوری الف،23 بهمن95
ناسا قصد دارد کامپیوتری بسازد که بتوان آن را به ونوس فرستاد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
 به گزارش خبرگزاری مهر، انسان قبل از این توانسته به مشابه ترین سیاره به زمین سفر کند اما این سفر بدون مشکلات نبوده است. جو نامساعد این سیاره  هرگونه فناوری کنونی را ویران می کند. اکنون ناسا توانسته در ساخت کامپیوتر سیلیکون کاربید فناوری نوینی به کارگیرد که تحت شرایط جوی  مشابه ونوس حدود ۵۲۱ ساعت کار کند.

این درحالی است که در همین اواخر گروهی از فضانوردان آمریکایی- روسی تصمیم خود برای سفر به ونوس تا ۲۰۲۵ میلادی اعلام کرده اند.

هرگونه جستجوگر فضایی باید بتواند دمای۹۰۰ درجه فارنهایت و همینطور جو غلیظ سمی و همچنین فشار جوی ۹۰ برابر زمین را تحمل کند.

نیمه رسانای سیلیکون کاربید به دلیل قابلیت عملکرد در ولتاژ و دمای بالا در سال های اخیر به عنوان راه حلی برای پرداختن به این مشکل ارائه شده است.

یکی دیگر از مشکلات ترکیب کردن بخش های کامپیوتر در فضا است.

اکنون ناسا امیدوار است بتواند در حوزه متصل کردن سیستم های آن برد نیز مشکلات موجود را حل کند. در سیستم های سیلیکون کاربید متصل شونده از مهر و موم مبتنی بر شیشه، آلیاژ نیکل، فایبرگلس و سرامیک برای محافظت از  تراشه های سیلیکون کاربیدی  استفاده می شود.

 
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ کامپیوتر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته