توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441238
چاووش‌اوغلو: گولنیست‌ها هرجا باشند تاوان اقداماتشان را خواهند داد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۵
وزیر امورخارجه ترکیه اعلام کرد، آنکارا به مبارزه با سازمان گولن در داخل و خارج از کشور ادامه خواهد داد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه حریت، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در یک کنفرانس خبری مشترک با الادیو لوییزاگا، همتای پاراگوئه‌ایی خود گفت: سازمان گولن به رهبری فتح‌الله گولن، مبلغ اسلامی مستقر در آمریکا در هر جایی که فعالیت داشته باشد، بهای اقداماتش را خواهد پرداخت.

وی افزود: پس از کودتای نافرجام اخیر در ترکیه، پاراگوئه همبستگی کامل خود با آنکارا را نشان داد. من در جریان نشستی در نیویورک، درباره ساختار سازمان گولن در پاراگوئه به لوییزاگا اطلاع دادم در نتیجه ایشان وضعیت را با دقت تحت نظر گرفت. در حال حاضر ما لیست خود را به روز رسانی کرده‌ایم و همکاری‌هایمان علیه سازمان گولن ادامه خواهد یافت.

آنکارا فتح‌الله گولن را به رهبری کودتای اخیر این کشور متهم می‌کند. به گفته ترکیه سازمان گولن از طریق نفوذ در نهادهای دولتی به ویژه ارتش، پلیس و قوه قضائیه کمپینی را برای سرنگونی دولت به راه انداخته است.

چاووش‌اوغلو گفت: ترکیه و پاراگوئه در جریان این دیدار توافق همکاری و دوستی و توافق حمل و نقل هوایی امضا کردند.

وی گفت: ما همچنین درباره پرواز خطوط هواپیمایی ترکیه به پاراگوئه نیز صحبت کردیم و قرار است پروازهای خطوط هوایی ترکیه به آمریکای لاتین افزایش یابد.

چاووش‌اوغلو سفرش به آمریکای جنوبی را از روز دوشنبه آغاز کرد. وی پس از 20 سال برای نخستین بار به آرژانتین سفر کرد و برای نخستین بار در سطح وزارت امور خارجه وارد پاراگوئه شد.
 
کلمات کلیدی : محاکمه کودتاچیان + ترکیه +کودتای نافرجام + چاووش‌اوغلو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.