نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498038
جوابیه دکتر علی احمدی رئیس اسبق دانشگاه پیام نور به یک مقاله
مدیر محترم سایت الف سلام علیکم احتراماً، از آنجا که در متن انتشار یافته در آن سایت به تاریخ 4 مرداد 1396 تحت عنوان "فرهاد رهبر فراتر از قاب قبیله های سیاسی" منسوب به آقای سعید فرشباف" دارای کد مطلب 495794 طی دو پاراگراف چنین تقریر نموده اند که " ماجرا به زمانی بر می گردد که دکتر علی احمدی رئیس دانشگاه پیام نور شد و با هدف به حاشیه راندن دانشگاه آزاد درخواست مجوز استخدام 2800 نفر و افزایش بودجه دانشگاه تا سقف 340 میلیارد تومان را داشت که با مخالفت فرهاد رهبر مواجه شد. در آن زمان این ماجرا این طور در خبرها آمد که یکی از دلایل کناره گیری فرهاد رهبر از دولت نهم همین مخالفت قاطع با رئیس دانشگاه پیام نور وقت بود. با این مخالفت رهبر (فرهاد) رفت امَا علی احمدی کمتر از یک سال بعد وزیر آموزش و پرورش شد!" از آنجا که نتیجه فوق به هیج وجه صحت ندارد، مستدعی است ضمن تکذیب مطلب فوق این توضیحات ذیل همان خبر درج و اطلاع رسانی شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۹
توسعه پیام نور در دولت نهم برای پاسخگوئی به تقاضای جوانان ب و شکستن کمر غول کنکور سراسری

حضور اینجانب دردانشگاه پیام نور بنا به پیشنهاد بنیانگذار جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور به آقای دکتر زاهدی وزیر وقت وزارت علوم، تحقیقات فناوری بود بدون آنکه از طرف دولت یا وزارتخانه فوق مأموریتی برای به حاشیه راندن دانشگاه آزاد به کسی داده شده باشد.

لیکن از آنجا که بنده در ستاد انتخابات دکتر احمدی نژاد، مسئول هماهنگ کننده تیمهای تهیه برنامه دولت نهم (برنامه موسوم به دولت رجا -مهر 1383 تا شهریور 1384) بودم، به خوبی واقف بودم که یکی از مطالبات به حق جوانان کشور در آن مقطع زمانی توسعه آموزش عالی و ایجاد ظرفیت برای ادامه تحصیل در دانشگاهها بود و لذا راهبرد اصلی در مدیریت پیام نور "توسعه دسترسی به آموزش عالی برای همه، همه جا، همه وقت" بود که الحق با مشارکت مردم و نمایندگان آنها در مجلس (در قالب هیات موسس واحدهای جدید) در فراهم کردن امکانات محلی برای تاسیس شعب دانشگاه پیام نور در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور، دانشگاه پیام نور توانست کمر غول کنکور سراسری را بشکند و ما نه تنها با فعالیت دانشگاه آزاد مشکلی نداشتیم، بلکه به آقای دکتر جاسبی رئیس وقت دانشگاه آزاد اسلامی و آیت اله هاشمی رفسنجانی رئیس هیات موسس این دانشگاه (رحمه اله علیه) نیز پیشنهاد کاهش شهریه دانشگاه آزاد را برای توسعه ظرفیت پذیرش دانشجو داشتیم تا زودتر مشکل جوانان برای ادامه تحصیل در دانشگاهها حل شود. البته دانشگاه پیام نور با سیستم آموزشی خاص خود و هزینه های پایین تحصیلی توانست رقابت نفس گیری با دانشگاه آزاد وقت داشته باشد.

جناب آقای دکتر فرهاد رهبر(که برای ایشان در سمت ریاست دانشگاه آزاد اسلامی آرزوی موفقیت داریم)از جمله دوستان کنونی ما هستند که در زمان ایشان در سازمان مدیریت و برنامه ریزی یک صبحانه کاری در دفتر ایشان با حضور دکتر صادقی مقدم معاون وقت ایشان و دکتر کاتب معاون وقت دانشگاه پیام نور، چهار نفره داشتیم و در شرایطی که در آن مقطع زمانی قرار بود بودجه عمومی دانشگاهها بر حسب سرانه تعداد دانشجویان باشد، ما نیز بعنوان متولیان وقت دانشگاه پیام نور تقاضای سرانه ای شدن بودجه دانشگاه پیام نور را بعنوان درصدی از سرانه یک دانشجو در دانشگاههای سراسری بودیم که با هم به توافق نریسیدیم و موضوعی نبود که بخواهد به دولت یا رئیس جمهور وقت انعکاس یابد.

در ضمن در اینجا باید یادآوری نمایم که در همان مقطعی که رئیس دولت نهم از دانشگاه آزاد اسلامی تقاضای کاهش شهریه داشتند، در سال تحصیلی 88-1387 از دانشگاه پیام نور نیز خواستند که 10% شهریه دانشگاه پیام نور را برای کلیه دانشجویان این دانشگاه کاهش دهیم که اینکار را کردیم و با افزایش تعداد داوطلبان در سیستم آموزش نیمه حضوری پیام نور نه تنها با کسری بودجه مواجه نشدیم، بلکه موجب افزایش درآمد دانشگاه در آنسال نیز شد. در همان مقطع زمانی چون سیاست دولت نهم توسعه آموزش عالی توام با کاهش شهریه برای داوطلبان بود، در یک مورد که ما با تصویب هیات امنای دانشگاه و تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شهریه دوره دکتری دانشگاه پیام نور را بخاطر سیستم آموزشی حضوری آن کمی افزایش داده بودیم و سوژه اخبار 20:30 صدا و سیما شد، رئیس جمهور وقت دستور عزل بنده بعنوان رئیس دانشگاه پیام نور را به وزیر علوم داده بودند و ایشان نیز بطور جدی دنبال استعفای اینجانب بودند که با ارائه توضیحات و مستندات به رئیس جمهور موضوع منتفی شد.

رفتن اینجانب به وزارت آموزش و پرورش بنا به ضرورتهایی بود که برای ساماندهی وضعیت هزینه ها و نیروی انسانی آموزش و پرورش وجود داشت و (علی رغم تمایل بنده برای تداوم حضور در پیام نور) بنا به درخواست رئیس دولت نهم و استقبال نمایندگان محترم مجلس و پس از طی حضور دوره سه ماهه سرپرستی اینجانب در وزاری آموزش و پرورش صورت گرفت و اگر ربطی به حاشیه رانده شدن دانشگاه آزاد داشت، پس مابایستی در پیام نور می ماندیم تا دانشگاه آزاد زمین گیر تر شود و در حالیکه چنین هدفی نبود.

در این خصوص نیز باید یادآوری نمایم، همان نمایندگان مجلس اصولگرایی که جوان بودن اینجانب و محدودیت تجربه کاری در سطح کلان را بهانه ای برای عدم رای اعتماد برای تصدی وزارت تعاون ( کوچکترین وزارتخانه آنزمان) دانستند، همان مجلس پس از حضور موفقیت آمیز حقیر در مدیریت و توسعه دانشگاه پیام نور، از پیشنهاد رئیس جمهور برای تصدی اینجانب برای وزرات آموزش و پرورش (بزرگترین و مسئله دار ترین دستگاه دولتی) استفاده نموده و رای اعتماد دادند و بنده توفیق خدمتگزاری معلمان و فرهنگیان فرهیخته را تا پایان دولت دهم یافتم و در همان کمتر از دو سال حضور در آموزش و پرورش نه تنها بدیهای 17 ساله آموزش و پرورش کشور تأدیه شد، بلکه سند برنامه تحول بنیادین آموزش و پرورش با رویکرد اسلامی – ایرانی با مشارکت اندیشمندان آموزش و پرورش، دانشگاه و حوزه با نگاه فراجناحی به مرحله تصویب در شورایعالی آموزش و پرورش و شورایعالی انقلاب فرهنگی رسید و حاصل حضور 23 ماهه، در آموزش و پرورش 110 تدبیر تحول آفرین است که بعضی از آنها توانست اجرایی شود و بعد با سیاست رئیس جمهور دهم مبنی بر حضور وزیر زن برای تصدی وزارت آموزش و پرورش و معرفی سرکار خانم سوسن کشاورز، معاون وقت وزارت آموزش و پرورش، این روند خاتمه یافت.

در پایان یادآوری می نماید که شرایط جهان و کشور من حیث المجموع اقتضا دارد نه تنها دانشگاه آزاد اسلامی با رویکرد شایسته سالاری و فراجناحی اداره شود، بلکه اداره کشور با رعایت مصالح ملی با مشارکت همه ظرفیتهای دلسوزان کشور با رویکرد شایسته سالاری در دل مردمسالاری دینی تحت فرماندهی مقام معظم رهبری از این پیچ تاریخی عبور نمائیم، باور ما اینست که نصرت الهی و صبح پیروزی بسیار نزدیک است!!!! و نظم کنونی جهان در حال فرو ریختن است و طی چند سال آتی تحولات بسیاری را در سطح منطقه و جهان با فراز و نشیبهای غیر قابل باور  شاهد خواهیم بود.
 
 
دکتر  علی رضا  علی احمدی
رئیس اسبق دانشگاه پیام نور – وزیر اسبق آموزش و پرورش
استاد پایه 33 دانشگاه علم و صنعت ایران


 
 
کلمات کلیدی : دانشگاه پیام نور+فرهاد رهبر+دکتر علی احمدی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۱۷:۲۳:۲۱
خسته نباشند بیشتر منظورشون... دانشگاه آزاد بود (4500829) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۱۸:۲۰:۴۴
شما ارزش تحصیلات تکمیلی در حد دیپلم قبل از دهه 80 پایین آوردید (4500899) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۲۰:۰۹:۰۷
والا آموزش پیام نور اصلا و ابدا کیفیت نداره فقط مدرک میدن دست مردم (4501022) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۵-۱۲ ۰۶:۵۰:۰۰
فارغ التحصیلان پیام نور در عرصه های کاری هیچ کم و کاستی از همتایان سراسری و آزاد خود ندارند و حتی در برخی موارد برتر هستند. (4501432) (alef-11)
 
New Zealand
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۲۱:۲۰:۲۰
متاسفانه بعد گذشتن6 تا 7 سال هنوز با گستاخی از اشتباهاتشون بعنوان فتح الفتوح یاد می کنن (4501085) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۲۲:۴۶:۵۴
شما که راست میگید (4501178) (alef-3)
 
محکمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۲۳:۱۷:۵۸
آقای علی احمدی آموزش و پرورش را کاملا درب و داغون کردند (4501209) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۲ ۰۰:۵۷:۱۶
جناب اقای علی احمدی مجموعه فعالیت شما باعث شد که ارزش مدرک تحصیلی از بین برود (4501323) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۲ ۰۱:۰۵:۴۳
من شخصا در همان سالها در دانشگاه پیام نور درس دادم. حتی کلاس مناسبی نداشتند. درسی را که باید به شیوه بحث و حداکثر با هفت، هشت دانشجو ارائه شود در کلاسی هفتاد نفری ارائه دادم. دانشگاهی بدون کارشناس، بدون برنامه ریزی، بدون استاد و یک فاجعه تمام عیار. (4501334) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۳ ۰۸:۰۵:۲۹
وکیل دادگستری
جهت اعلام وکالت و مطالعه ی پرونده ای به شعبه ی دادگاه کیفری ۲ مراجعه کردم.
کارمندان شعبه با هم صحبت می کردن البته خیلی بلند که شنیدن حرفاهاشون ناگزیر بود. موضوع بحث گرفتن مدرک حقوق از دانشگاه پیام نور بود. یکیشون داشت و اون یکی رو هم ترغیب می کرد. به این شکل :
ببین
اصلا کلاس نمیری، منابعش کتابای دکتر کاتوزیان نیست که بخونی متوجه نشی جزوه ی استاده اصلا کاری نداره ۳۰ ۴۰ صفحه بیشتر که نیست من خودم تا الان یه صفحه کاتوزیان نخوندم بیشتر از همه ی وکیلا قانون حالیمه. هم کارتو انجام میدی هم مدرکتو میگیری ۲ روز دیگه هم وکیل میشی تازه میخوان آزمون وکیلی (منظورش وکالت بود) رو هم بردارن.
خلاصه به برکت دانشگاه پیام نور موجی از مدرک داران متاسفانه اغلب بدون تخصص و مهارت تو اکثر رشته های دانشگاهی راهی جامعه شدن همه هم مدعی (4502517) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۲ ۰۳:۲۷:۵۰
کلاً خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی !!!!
اصولاً یکی از هنرهای مدیران ما این است که به شهادت خودشان هیچ وقت کار اشتباه انجام نمیدهند!!!! (4501405) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.