توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 418432
کشوری که خود را از طرح کاهش تولید نفت مستثنی کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۱
لیبی روز یکشنبه خود را از طرح کاهش تولید نفت اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) مستثنی کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه از طرابلس، کشورهای عضو اوپک قرار است در نشست این هفته خود در وین در مورد طرح کاهش تولید نفت بحث و تبادل نظر کنند.

مصطفی صنع الله رئیس شرکت ملی نفت لیبی گفت: وضعیت اقتصادی لیبی، خطرناک است و هیچ راهی برای مشارکت این کشور در طرح کاهش تولید اوپک برای آینده ای قابل پیش بینی وجود ندارد.

وی افزود: مساله مهم در حال حاضر این است که همه لیبیایی ها باید از درآمدهای افزایش یافته بهره ببرند. یک آزمون واقعی پیش روی ما قرار دارد، اینکه آیا می توانیم از بحران سیاسی موجود رهایی یابیم و جریان نفتی کشور را برقرار نگه داریم.

براساس این گزارش، 14 کشور عضو اوپک چند ماه پیش در نشست غیررسمی الجزیره توافق کردند میزان تولید را کاهش دهند، به این امید که بهای نفت افزایش یابد.

انتظار می رود که جزئیات مربوط به این توافق و سهم هر کشور از میزان کاهش تولید در نشست رسمی اوپک که روز چهارشنبه در وین برگزار می شود، مورد بررسی قرار گیرد.

لیبی در حال حاضر حدود 600 هزار بشکه در روز نفت تولید می کند و قصد دارد این میزان را در سال 2017 به دو برابر افزایش دهد.
این کشور واقع در شمال آفریقا از زمان انقلاب مسلحانه پنج سال پیش که به سرنگوی حکومت معمر قذافی دیکتاتور معدوم لیبی منجر شد، درگیر خشونت و بی ثباتی سیاسی بوده است.
 
کلمات کلیدی : کاهش تولید نفت+لیبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.