نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 348232
بلومبرگ: صادرات نفت ایران باسرعتی بسیار سریعتر از پیش بینی در حال افزایش است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۰
صادرات نفت ایران باسرعتی بسیار سریعتر از آنچه که تحلیلگران قبل از لغو تحریم ها پیش بینی می کردند در حال افزایش است و در حال حاضر تولید نفت این کشور به ۳.۶ میلیون بشکه در روز رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل ازبلومبرگ، صادرات نفت ایران باسرعتی بسیار سریعتر از آنچه که تحلیلگران قبل از لغو تحریم ها پیش بینی می کردند در حال افزایش است. اگر این روند ترمیم سهم ایران از بازار نفت با همین سرعت ادامه پیدا کند، این موضع می تواند به یک چالش جالب توجه در نشست بعدی اوپک در ماه ژوئن تبدیل شود.

ایران در طی نیمه نخست ماه آوریل، روزانه بیش از ۲ میلیون بشکه نفت صادر کرد. این رقمی بود که از پیگیری محموله های بارگیری شده در پایانه های صادراتی ایران محاسبه شده است. این در حالی است که صادرات نفت ایران در ماه مارس ۱.۴۵ میلیون بشکه در روز بود. این رقم ها صادرات میعانات ایران را در بر نمی گیرد. (میعانات یک نوع نفت سبک است که از میادین گازی به دست می آید.)

اگر حجم نفت پالایش شده در ایران –یعنی حدود ۱.۶ میلیون بشکه در روز- را به این میزان صادرات نفت اضافه کنیم، می توان مجموع تولید روزانه نفت این کشور را حدود ۳.۶ میلیون بشکه در روز برآورد کرد.

زمانی که تولید کنندگان نفت به رهبری ونزوئلا و روسیه در ماه فوریه شروع به صحبت کردن در باره پیشنهاد فریز تولید کردند، ایران کاملا صریح و شفاف اعلام کرد که تا زمانی که تولید خود را به سطح قبل از تحریم ها نرساند، در این طرح مشارکت نخواهد داشت. ایران این رقم را ۴ تا ۴.۲ میلیون بشکه در روز تعیین کرد، هرچند که نگاهی به آمارهای رسمی اوپک از میزان تولید کشورها نشان می دهد که قبل از وضع تحریم ها در سال ۲۰۱۲، ایران روزانه ۳.۷ تا ۳.۸ میلیون بشکه در روز تولید می کرد.

ایران اعلام می کند که اکنون تولید روزانه اش به ۳.۵ میلیون بشکه در روز رسیده که این رقم بسیار به رقم تولیدی این کشور در زمان پیش از تحریم ها نزدیک است. این نشان می دهد که بازگشت ایران به سطح تولید قبل از تحریم ها که تحلیلگران پیش بینی کرده بودند یک سال طول بکشد، در طی ۳ ماه محقق شده است.
 
کلمات کلیدی : تولید نفت ایران+صادرات نفت
 
مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۸ ۱۲:۰۴:۴۲
درود بر تدبیر و امید (3670352) (alef-3)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۸ ۱۲:۴۷:۵۷
این افزایش تولید از برکات برجام و تبلور فرصت های ناشی از هنر دیپلماسی ظریف است
به جاست مردانه از روحانی تشکر کنیم و به دولتمردانش دست مریزاد بگوییم (3670506) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۸ ۱۹:۴۴:۵۴
با سلام، در رابطه با موضوعی که گفته میشه باید صادرات غیر نفتی داشته باشیم نظری دارم به نظر من با توجه به تولیدات کالاهای غیر نفتی و وضعیت موجود که مناسب نمیباشد بهترین کار اینه که کشور باید صادرات نفتی خودش رو با یک اندازه نسبتا بالا با توجه به اینکه نفت جزء محدود منبع درامدی میباشد ادامه بده و در کنار ان سعی در تولید کالاهای غیر نفتی و در موازای ان صادرات انها داشته باشد (3789953) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.