توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 278834
کشته‌شدن ژنرال‌عراقی درسقوط جنگنده در آمریکا
تاریخ انتشار : شنبه ۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۷
مقامات آمریکایی اعلام کردند در پی سقوط هواپیمای اف-۱۶ یک خلبان عراقی که برای آموزش در پایگاه هوایی آریزونای آمریکا به سر می برد، کشته شد. جسد وی در نزدیکی مرز این کشور بامکزیک پیدا شد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، این ژنرال عراقی در حال آموزش پرواز شبانه بود که هواپیمایش در صحرای آریزونا سقوط کرد. مقامات آمریکایی و عراق می گویند که جسد ژنرال «راشد محمدصادق حسن» در ۵ مایلی فرودگاه شهرداری شهر داگلاس پیدا شده است.

به گفته مقامات آمریکایی سقوط جت فالکون اف-۱۶ این خلبان عراقی باعث انفجار عظیم در منطقه شده ولی به جز خلبان، تلفات دیگری نداشته است. این ژنرال عراقی از جمله افرادی بوده که در چارچوب برنامه آموزشی ۹ کشور مختلف در بخش ۱۶۲ گارد ملی هوایی آریزونا در حال آموزش بوده است.

بر این اساس خلبانان عراقی که در آمریکا مشغول آموزش هستند، قرار است به عنوان اولین ماموریت خود از جنگنده های اف-۱۶ برای بمباران مواضع داعش در این کشور استفاده کنند.
کلمات کلیدی : جنگنده آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.