توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 278438
«مدارک جعلی»؛ سعدی گل بیانی؛ چشمه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۸
مدارک جعلی
سروده: سعدی گل بیانی
ناشر: چشمه، چاپ اول، ۱۳۹۳
۷۳ صفحه، ۶۰۰۰ تومان

این کتاب را فروشگاه اینترنتی شهر کتاب تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل در اینجا کلیک کنید.

این سومین مجموعه شعری‌ست که از سعدی گل بیانی وارد بازار نشر شده است. پیش از «مدارک جعلی» که به‌تازگی توسط نشر چشمه منتشر شده است؛ دفتر شعر «نی زن، جذامی و باد» در نشر آهنگ دیگر و «برگ‌های بی‌عشوه‌ی ختمی» در نشر چشمه از سعید گل بیانی منتشر شده بود.

مدارک جعلی دربرگیرنده ۲۲ شعر از سروده های این شاعر جوان است که در حوزه شعر سپید جای می‌گیرند و کم و بیش در ادامه همان سبک سیاقی هستند که در شاخص‌ترین آثار او در گذشته نیز شاهدبودیم. از مهمترین ویژگی های این مجموعه تمرکز گل بیانی روی زبان است، زبانی که تکامل یافته تر و در عین حال رساناتر از مجموعه شعرهای قبلی او جلوه گر می شود.

گل بیانی در اشعار خود دست روی واقعیت های ساده و ملموس می گذارد و سعی می‌کند مفاهیمی مهم و جدی را در قالب هایی تاثیر گذار به مخاطب ارائه کند.

در پشت جلد کتاب به عنوان بریده ای از آن آمده:

و میان شنیدن آتش
و سوزش سرب بر تن
فرصت کردم بیندیشم به لحظه‌ای
سنجاق سرت را میان لب‌هات گرفتی
موهایت را پشت سرت جمع کردی
و همچون خاطره‌ای در آب‌های آینه
دور شدی
 
کلمات کلیدی : نشر چشمه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«مدارک جعلی»؛ سعدی گل بیانی؛ چشمه