نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436135
بهار بازار مسکن بعد از انتخابات است
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران می گوید: بازار مسکن یک بازار همگن نیست که با اتکا به شیوه‌های آماری بتوان نرخ متوسط مسکن را اعلام کرد. حال این شیوه اگر تغییری هم کرده باشد باعث جهش در بازار نخواهد شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۳
حسام عقبایی در گفت و گو با اقتصاد آنلاین در خصوص وضعیت مسکن در سال فصل زمستان گفت: از ابتدای سال شاهد کاهش حجم معاملات در بخش مسکن کل کشور بودیم. به طوری که در این بازه زمانی 50 درصد معاملات مسکن به لحاظ حجم کاهش پیدا کرد.

وی افزود: در شهر تهران این روند تا ماه آبان شکل معکوسی داشت به طوری که حجم معاملات مسکن در آبان ماه سال جاری افزایشی 20 تا 30 درصدی داشت. اما در دو ماه اخیر آذر و ظرف چند روز طی شده از ماه دی حجم معاملات مسکن در شهر تهران همسو با کل کشور روند نزولی را نشان می دهد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران خاطرنشان کرد: پیش بینی نمی کنم که تا پایان سال در بخش مسکن شاهد اتفاق خاصی باشیم. قیمت ها هم در مسکن در این بازه زمانی تا پایان سال افزایشی را تجربه نخواهند کرد.

عقبایی ادامه داد: انتظار نداریم تا قبل از انتخابات بخش مکسن از رکود خارج شود و با توجه به برگزاری دو انتخابات مهم در سال آینده همه تحولات در بازار مسکن بعد از زمان برگزاری انتخابات خواهد بود و به احتمال زیاد در تابستان سال آینده شاهد رشد نسبی در بازار باشیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهر تهران در خصوص تغییر شیوه محاسبه قیمت متوسط مسکن که از سوی دفتر اقتصادی وزارت راه و شهرسازی هر ماه اعلام می شود، افزود: مسکن را نمی توان به عنوان یک کالای همگن تلقی کرد و به راحتی برای آن قیمت متوسط اعلام کرد. در این بخش نمی توان با یک معیار کلی تصمیم گرفت. با این شرایط به نظر نمی رسد که تغییر شیوه محاسبه قیمت متوسط مسکن بتواند تاثیر خاصی بر بازار مسکن داشته باشد.
 
کلمات کلیدی : مسکن اجتماعی+ اقتصاد مسکن+ عقبایی+ اجاره بها+مشاوران املاک
 
محمد
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۳:۴۶:۴۱
۴ سال پیش هم همینو گفتن (4121788) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۴:۴۸:۱۲
دوباره دلال ها شروع کردند ، مثل اینکه بوی کسادی شدید شده و ممکنه قیمتها سقوط کنه!!! (4121942) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.