توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 35633
اخبار ویژه روزنامه اعتماد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۷ ساعت ۰۹:۰۸
پيدا و پنهان

-  اعتراض «جمهوري اسلامي» به راي اعتماد مجلس به محصولي؛ روزنامه اصولگراي جمهوري اسلامي در سرمقاله روز گذشته خود تاکيد کرد در جريان راي اعتماد مجلس به صادق محصولي بدعتي گذاشته شد که از يک طرف اصولگرايي زير سوال رفت و از طرف ديگر اين شعار اساسي که انقلاب اسلامي متعلق به محرومين است، ناديده گرفته شد. در بخش هايي از سرمقاله جمهوري اسلامي که با عنوان «آنچه مجلس بايد داشته باشد» منتشر شده، چنين آمده است؛ «مجلس هشتم در چند ماهي که از عمر آن گذشته هنوز مشخص نکرده که قرار است فعال باشد يا منفعل. در ماجراي کردان مجلس هشتم ابتدا ضعف نشان داد ولي با سرعت به جبران آن پرداخت. با اين حال در جريان راي اعتماد به وزير کشور بعدي توسط مجلس هشتم بدعتي گذاشته شد که از يک طرف اصولگرايي زير سوال رفت و از طرف ديگر اين شعار اساسي که انقلاب اسلامي متعلق به محرومين است و در نظام حکومتي برآمده از آن نبايد سرمايه داران به پست هاي کليدي گمارده شوند، ناديده گرفته شد. در اينکه وزير کشور کنوني يک سرمايه دار است، ترديدي وجود ندارد. او همان کسي است که در سال 1384 هنگامي که براي تصدي وزارت نفت به مجلس هفتم پيشنهاد شد، عکس العمل نمايندگان آن مجلس موجب شد رئيس جمهور پيشنهاد خود را پس بگيرد. حتي با فرض اينکه سرمايه اين شخص از راه مشروع هم به دست آمده باشد، حضور او در راس يک وزارتخانه با معيارهاي انقلاب و نظام جمهوري اسلامي سازگاري ندارد و به همين جهت مجلس هشتم در اين زمينه زير سوال قرار دارد.»

-  خبر ويژه کيهان از «خاتمي»؛ روزنامه کيهان که معمولاً هر روز چند خبر عليه خاتمي دارد، ديروز هم در بخش اخبار ويژه ديروز خود نوشت؛ «بنابر اخبار دريافتي، محمد خاتمي موافقت اوليه با راه اندازي ستادهاي انتخاباتي خود را اعلام کرده است. شنيده ها حاکي است خاتمي چندي پيش و در پي پيشنهاد برخي نزديکان خود مبني بر ضرورت راه اندازي زودهنگام ستادهاي انتخاباتي با اين ايده موافقت کرده و هم اکنون مقدمات اجرايي اين کار در دست انجام است. ظاهراً عبدالواحد موسوي لاري فردي است که خاتمي موافقت خود را براي راه اندازي اين ستادها به وي ابلاغ کرده است. مدافعان آغاز زودهنگام فعاليت ستادهاي خاتمي عقيده دارند اگر بيش از اين زمان را از دست بدهند ديگر فرصتي براي فعاليت موثر نخواهند داشت. برخي اصلاح طلبان ابراز نگراني کرده اند که اعلام بي ميلي علني به حضور در انتخابات و در عين حال فعاليت پنهاني در اين راستا نشاني از عدم صداقت و سياسي کاري در مقابل مردم تلقي شود. گفتني است از سوي ديگر اصرار اصولگرايان براي حضور خاتمي و مشخص شدن وزن سياسي وي از جمله نگراني هاي جدي خاتمي است مخصوصاً آنکه طي شش سال گذشته در تمام مراحل انتخاباتي پيروزي از آن اصولگرايان بوده است و در انتخابات مجلس هشتم ليستي که خاتمي آن را تاييد کرده بود با بي توجهي معني داري از سوي مردم روبه رو شد.»

-  «خورشيد» داد دولتي ها را درآورد؛ برخي اخبار از نارضايتي صاحبان دولتي روزنامه «خورشيد» از عملکرد اين روزنامه حکايت مي کند. به گزارش «البرز» مديرعامل سازمان تامين اجتماعي در جلسه يي خصوصي با بازخواست مسوولان ارشد اين روزنامه از آنان انتقاد کرده است که «چرا روزنامه يي که زير بار فشار مخالفان و منتقدان دولت و با اين هزينه هاي وحشتناک شروع به کار کرد اين قدر ضعيف کار مي کند و نه تنها بازوي اطلاع رساني دولت نشده که مايه شرمساري نيز شده است.» روزنامه خورشيد وابسته به سازمان تامين اجتماعي است که با هزينه هاي ميلياردي آغاز به کار کرد.

-  اعتراض مقابل مجلس؛ جمعي از معلمان حق التدريسي و اعضاي بلاتکليف طرح مسکوني نگين غرب، با تجمع مقابل مجلس خواستار استيفاي حقوق خود شدند.به گزارش فارس جمعي از اعضاي بلاتکليف طرح مسکوني نگين غرب با در دست داشتن پارچه نوشته هايي که خواستار اجراي دستورالعمل مورخ 22 ارديبهشت امسال دادگستري مبني بر استيفاي حقوق خود از فروش دارايي ها و مستغلات متهمان پرونده نگين غرب هستند مقابل مجلس تجمع کرده و از نمايندگان در اين زمينه استمداد طلبيدند.

-  فساد و گمراهي در ايران قبل از انقلاب؛ مديرکل اوقاف و امور خيريه استان همدان گفت؛ وضعيت فرهنگي و اخلاقي ايران در دوران قبل از انقلاب بيشتر شبيه دوران جاهليت بود. به گزارش فارس علي محمد عبداللهي نيا در مراسم تجليل از رزمندگان و بسيجيان اداره اوقاف همدان با مقايسه ايران قبل از انقلاب با دوران جاهليت اعراب اظهار داشت؛ جامعه قبل از انقلاب ما با جامعه جاهليت اعراب قبل از اسلام هيچ فرقي نداشت، بلکه ايران در دوران قبل از انقلاب در منجلاب گمراهي، فساد، تباهي و ضلالت و بي ديني گرفتار بود.

-  درخواست اعدام حسني مبارک؛ دانشجويان تجمع کننده مقابل وزارت خارجه، خواستار اعدام انقلابي حسني مبارک و قطع صدور نفت به غرب شدند. به گزارش فارس، حدود 300 نفر از دانشجويان دانشگاه هاي تهران با حضور در مقابل ساختمان وزارت امور خارجه تجمع اعتراض آميزي را در اعتراض به جنايات رژيم صهيونيستي در فلسطين و سکوت و سازش سران کشورهاي عربي برگزار کردند و خواستار اقدام فعالانه تر دستگاه ديپلماسي خارجي کشورمان در اين خصوص شدند.اين دانشجويان از نهادهاي کشورمان خواستند يک اولتيماتوم حداکثر يک هفته يي به رژيم صهيونيستي بدهند تا اين رژيم اشغالگر محاصره غزه را شکسته و دست از جنايات خود بردارد و در صورتي که اين رژيم از اين کار سرباز زد اقدامات لازم را درخصوص اين رژيم انجام دهند.

-  افزايش فشار بر مدارس ايراني؛ فشار و سختگيري مقامات کويتي در ارتباط با سرپرستي مدارس جمهوري اسلامي ايران در کويت افزايش يافته است. به گزارش ايرنا در همين راستا به رغم اعلام موافقت دستگاه هاي ذي ربط در کويت با صدور ويزاي «مصطفي قاسمي» که قرار بود به عنوان سرپرست جديد مدارس جمهوري اسلامي ايران وارد کويت و مشغول به کار شود، مقامات اين کشور اخيراً موافقت با ويزاي وي را کان لم يکن اعلام کرده اند.

 
Share/Save/Bookmark
 


 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته