توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 276638
سلاح پیچیده روسیه برای مقابله با پهپاد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۳
روسیه می‌گوید یک «توپ میکروویو» ساخته است که می‌تواند هواپیماهای بدون سرنشین و کلاهک‌های نصب شده بر سلاح‌های بسیار دقیق را از کار بیندازد.

به گزارش پرس تی وی؛ شرکت دولتی سازنده تجهیزات نظامی (UIMC) وابسته به شرکت صنایع دفاعی «روس‌تک» روسیه اعلام کرد این سلاح با قابلیت فرکانس بسیار بالا، در «نمایشگاه ارتش ۲۰۱۵» وزارت دفاع روسیه به صورت خصوصی رونمایی می‌شود. این نمایشگاه پنج‌شنبه و جمعه این هفته برگزار خواهد شد.

این سلاح می‌تواند تا شعاع ۱۰ کیلومتری، حریم هوایی امن با زاویه ۳۶۰ درجه در اطراف خود ایجاد کند و تجهیزات الکترونیکی دقیق هر هواپیما، پهپاد و موشک‌های هدایت شونده‌ای را که در مسیر رادار آن قرار گیرند، از کار بیندازد.

خبرگزاری تاس به نقل از یک مقام شرکت «روس تک» اعلام کرد: «عملکرد این سلاح پیچیده پرتو افکن به گونه ای است که در تیررس فرکانس تجهیزات الکترونیک نصب شده بر اهداف خود در ارتفاع کم و همچنین کلاهک های تسلیحات بسیار دقیق، قرار نمی گیرد.»

وی افزود این سلاح به شکلی طراحی شده است که می‌توان آن را بر روی شاسی سامانه ضد هوایی «بوک» نصب کرد.

به گفته این مقام روسی سلاح جدید به لحاظ عملکرد در جهان بی‌رقیب است و هنگامی که بر روی سکوی ویژه‌ای نصب شود در اطراف خود دیوار دفاعی ایجاد می‌کند.

ویژگی‌های این سلاح هنوز فاش نشده است اما به گفته این مقام شرکت روس‌تک، از دیگر اهداف تولید این سلاح استفاده از آن برای آزمایش سامانه‌های ملی رادیو الکترونیک تجهیزات نظامی است که بتوانند در برابر تشعشعات قوی امواج بلند مقاوم باشند.»
 
کلمات کلیدی : سلاح، روسیه، پهپاد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.