نظر منتشر شده
۱۳۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 266332
سخنان مهم رهبر انقلاب درباره مسئله هسته‌ای و یمن؛
نه موافقم نه مخالف/از توافق عزتمندانه صددرصد حمایت می‌کنم/تحریمها باید درهمان روز توافق لغو شوند
بخش داخلی الف، 20 فروردین 94
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۵
رهبر معظم انقلاب فرمودند: اگر از من سؤال شود که «شما موافق مذاکرات اخیر هسته ای هستید یا مخالف»، می گویم نه موافق هستم و نه مخالف، چون هنوز اتفاقی نیفتاده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار جمعی از بانوان، شاعران و ذاکران اهل بیت علیهم السلام ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، مطالب بسیار مهمی را درخصوص مذاکرات هسته ای و همچنین تحولات یمن بیان کردند.

ایشان سخنان خود را با این مقدمه شروع کردند که «برخی سؤال می کنند چرا رهبری درباره مذاکرات اخیر هسته ای موضع گیری نکرده است؟»

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: علت موضع گیری نکردن رهبری این است که جایی برای موضع گیری وجود ندارد زیرا مسئولان کشور و مسئولان هسته ای می گویند هنوز کاری انجام نگرفته و هیچ موضوع الزام آوری میان دو طرف بوجود نیامده است. حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: چنین وضعیتی نیاز به موضع گیری ندارد.

ایشان گفتند: اگر از من سؤال شود که «شما موافق مذاکرات اخیر هسته ای هستید یا مخالف»، می گویم نه موافق هستم و نه مخالف، چون هنوز اتفاقی نیفتاده است. رهبر انقلاب اسلامی افزودند: همه مشکل بعد از این است که باید درباره جزئیات بحث و گفتگو شود زیرا طرف مقابل، لجوج، بدعهد، بد معامله و اهل از پشت خنجر زدن است و ممکن است در دوره ی بحث درباره جزئیات، کشور و ملت و مذاکره کنندگان را در حصار قرار دهند.

ایشان گفتند: آنچه که تاکنون اتفاق افتاده نه اصل توافق، نه مذاکره منتهی به توافق و نه محتوای توافق را تضمین نمی کند و حتی این موضوع را هم تضمین نمی کند که این مذاکرات به توافق منتهی شود، بنابراین تبریک گفتن معنایی ندارد. رهبر انقلاب اسلامی در ادامه چند نکته را متذکر شدند و گفتند: من هیچگاه درخصوص مذاکره با امریکا خوشبین نبودم و این موضوع هم بواسطه یک توهم نیست بلکه بدلیل تجربه‌ای است که در این باره وجود دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: اگر در آینده جزئیات مسائل و حوادث و یادداشتهای مذاکرات هسته ای این روزها منتشر شود، همه متوجه خواهند شد که این تجربه ما از کجا نشأت می گیرد. ایشان خاطرنشان کردند: با اینکه به مذاکره با امریکا خوشبین نبودم اما از این مذاکرات موردی با تمام وجود حمایت کردم و اکنون نیز حمایت می کنم. رهبر انقلاب اسلامی گفتند: من از توافقی که عزت ملت ایران را تأمین کند، صددرصد حمایت می کنم و اگر کسی بگوید که رهبری با رسیدن به توافق مخالف است، سخن خلاف واقع گفته است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه ایشان با توافقی که منافع ملت و کشور را تأمین کند، کاملاً موافق هستند، افزودند: البته این را هم گفته ام که «توافق نکردن بهتر از توافق بد است»، زیرا قبول نکردن توافقی که بخواهد منافع ملت ایران را پایمال کند و عزت ملت را از بین ببرد، شرف دارد بر توافقی که بخواهد ملت ایران را تحقیر کند. رهبر انقلاب اسلامی سپس به یک ابهام صراحتاً پاسخ دادند و گفتند: برخی اوقات گفته می شود که جزئیات این مذاکرات، زیر نظر رهبری است در حالیکه این سخن دقیق نیست.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: من نسبت به مذاکرات بی تفاوت نیستم اما تا بحال در جزئیات مذاکرات دخالت نکرده ام و از این پس هم دخالت نخواهم کرد. ایشان خاطرنشان کردند: من مسائل کلان، خطوط اصلی، چارچوبها و خط قرمزها را عمدتاً به رئیس جمهور و در برخی موارد محدود به وزیر امور خارجه گفته ام اما جزئیات در اختیار آنها است.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: بنده به مجریان مذاکرات هسته ای اعتماد دارم و تاکنون تردیدی نسبت به آنها نداشته ام و ان شاءالله که در آینده هم، اینچنین باشد اما درخصوص مذاکرات هسته ای، دغدغه جدی دارم. حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به طرف مقابل که اهل فریب و دروغ و عهد شکنی و حرکت درخلاف مسیر صحیح است، علت دغدغه جدی را این موضوع دانستند و گفتند: یک نمونه از چنین رفتارهای طرف مقابل در مذاکرات اخیر اتفاق افتاد و کاخ سفید بعد از گذشت حدود دو ساعت از پایان مذاکرات، بیانیه چند صفحه ای را در تبیین مذاکرات منتشر کرد که در اغلب موارد خلاف واقع بود.

ایشان افزودند: نگارش چنین بیانیه ای در مدت ۲ ساعت امکان پذیر نیست بنابراین آنها در همان زمانی که در حال مذاکره با ما بودند، مشغول تدوین بیانیه ای مخدوش، غلط و برخلاف محتوای مذاکرات بودند. رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه طرف مقابل ما، طرف بد عهد و متقلبی است، خاطرنشان کردند: نمونه دیگر این است که آنها بعد از هر دور مذاکرات، سخنان علنی بیان می کنند و سپس خصوصی می گویند، این سخنان برای آبروداری در داخل و برای مقابله با مخالفان است در حالیکه این مسائل به ما ربطی ندارد.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: آنها براساس همان ضرب المثل معروف که «کافر همه را به کیش خود پندارد» می گویند اگر رهبری ایران هم مخالفتی با مذاکرات کند، سخن واقعی آنها نیست بلکه برای آبروداری داخلی است در حالیکه آنها واقعیات داخل ایران را نمی فهمند.

ایشان تأکید کردند: سخنان رهبری با مردم براساس اعتماد متقابل است و همانطور که مردم به بنده حقیر اعتماد دارند، من هم نسبت به مردم اعتماد کامل دارم و معتقدم که همواره دست خدا با این مردم است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: حضور مردم در سرمای ۲۲ بهمن، و در گرمای ماه رمضان در روز قدس، همه نشانه های دست خدا است و ما هم بر همین اساس به مردم اعتماد کامل داریم و سخن ما با آنان در چارچوب این احساس و صدق و بصیرت مردم است. حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: من نسبت به نحوه رفتار طرف مقابل در ادامه مذاکرات دغدغه دارم.

ایشان با اشاره به برخی موافقت ها و مخالفت ها با مذاکرات هسته ای خاطرنشان کردند: نباید در این خصوص مبالغه و عجله شود بلکه باید صبر کرد و دید که چه اتفاقی خواهد افتاد. رهبر انقلاب اسلامی در عین حال به مسئولان تأکید کردند که باید مردم و بخصوص نخبگان را در جریان جزئیات قرار دهند و آنها را از واقعیات مطلع کنند زیرا هیچ چیز محرمانه ای وجود ندارد.

حضرت آیت الله خامنه ای در جریان قرار دادن مردم و نخبگان را از جزئیات مذاکرات هسته ای، مصداق همدلی مسئولان با مردم خواندند و تأکید کردند: همدلی یک موضوع دستوری نیست بلکه باید آن را بوجود آورد و رشد داد که شرایط کنونی فرصت مناسبی برای بوجود آمدن همدلی با مردم است.

ایشان در ادامه یک پیشنهاد را به مسئولان مطرح کردند و گفتند: مسئولان که افراد صادق و علاقمند به منافع ملی هستند باید منتقدین شاخص مذاکرات را دعوت کنند و با آنان صحبت کنند؛ اگر در مطالب آنان، نکته ای بود، از آن برای پیشبرد بهتر مذاکرات، استفاده کنند و اگر نکته ای هم نبود، آنان را قانع کنند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: این مصداق همدلی و یکسان سازی دلها و عمل ها است. حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: ممکن است مسئولان بگویند بعلت فرصت سه ماهه برای رسیدن توافق، زمان زیادی بمنظور بحث و شنیدن سخنان منتقدین وجود ندارد که در پاسخ باید گفت این فرصت سه ماهه یک موضوع غیرقابل تغییر نیست و اگر این مدت زمان افزایش یابد هیچ اشکالی ندارد همانگونه که طرف مقابل در برهه ای از مذاکرات، زمان را هفت ماه عقب انداختند.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه بار دیگر با تأکید بر اینکه مذاکره با امریکاییها فقط در مورد موضوع هسته ای است و نه هیچ موضوع دیگری خاطرنشان کردند: البته مذاکرات درخصوص موضوع هسته ای یک تجربه است. اگر طرف مقابل از کج تابی های خود دست بردارد، این تجربه را می توان در مسائل دیگر ادامه داد اما اگر طرف مقابل به کج تابی های خود ادامه دهد، تجربه قبلی ما در بی اعتمادی به امریکا تقویت خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با اظهار گلایه از برخی موضع گیریها که طرف مقابل را جامعه بین المللی می داند افزودند: طرف مقابل ملت ایران که بدعهدی می کند، امریکا و سه کشور اروپایی است و نه جامعه بین المللی. جامعه بین المللی همان ۱۵۰ کشوری هستند که رؤسا و نمایندگان ارشد آنها چند سال پیش در اجلاس غیرمتعهدها در تهران شرکت کردند و اینکه گفته می شود طرف مقابل ما جامعه بین المللی است که باید به ما اعتماد کند، سخن بی موردی است.

رهبر انقلاب اسلامی سپس به مواردی که ایشان در جلسات خصوصی از مسئولان در موضوع هسته ای مطالبه کرده اند، اشاره کردند و گفتند: من اصرار دارم که مسئولان، دستاوردهای کنونی هسته ای را بسیار با اهمیت تلقی کنند و آنها را کم ارزش و سبک نشمارند. حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه صنعت هسته ای یک ضرورت برای کشور است، افزودند: اینکه برخی روشنفکرنماها بگویند «صنعت هسته ای را برای چه می خواهیم؟»، یک فریب است.

ایشان با اشاره به نیاز کشور به صنعت پیشرفته هسته ای در عرصه های انرژی، تولید رادیودارو، شیرین کردن آب دریا، و کشاورزی خاطرنشان کردند: مهمترین ویژگی صنعت هسته ای کشور این است که دستیابی به این صنعت بسیار مهم، نتیجه انفجار استعدادهای ذاتی جوانان ایرانی بوده است، بنابراین روند پیشرفت در صنعت هسته ای باید ادامه یابد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ادعاهای چند کشور جنایتکار همچون امریکا که از بمب اتمی استفاده کرده و یا فرانسه که آزمایشهای هسته ای خطرناک انجام داده است، گفتند: آنها ما را متهم به تلاش برای ساخت بمب اتمی می کنند، در حالیکه نظام اسلامی ایران بر مبنای فتوای شرعی و همچنین بر مبنای عقلانی، هیچگاه بدنبال سلاح هسته ای نبوده و نخواهد بود، و آن را مایه دردسر می داند.

حضرت آیت الله خامنه ای مطالبه بعدی از مسئولان را، اعتماد نکردن به طرف مقابل خواندند و افزودند: اخیراً یکی از مسئولان صریحاً گفت که ما به طرف مقابل اعتماد نداریم، که اینگونه موضعگیریها خوب است. ایشان با تاکید بر اینکه نباید فریب لبخند طرف مقابل را خورد و نباید به وعده های نقد او اعتماد کرد، گفتند: نمونه بارز این مسئله، مواضع و سخنان رئیس جمهور امریکا بعد از بیانیه اخیر است.

رهبر انقلاب، لغو یکجای تحریمها را یکی دیگر از مطالبات از مسئولان بیان کردند و افزودند: این موضوع بسیار مهم است و تحریمها باید در همان روز توافق به طور کامل لغو شوند. حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: اگر قرار باشد لغو تحریمها به یک فرآیند جدید مرتبط شود، اساس مذاکرات بی‌معنا خواهد بود، زیرا هدف از مذاکرات برداشته شدن تحریمهاست.

حضرت آیت الله خامنه ای در بیان مطالبه بعدی به بحث بازرسیها اشاره و تأکید کردند: مطلقاً نباید اجازه داده شود که به بهانه نظارت، به حریم امنیتی و دفاعی کشور نفوذ کنند و مسئولین نظامی کشور نیز به هیچ وجه اجازه ندارند که به بهانه نظارت و بازرسی، بیگانگان را به این حریم راه دهند، و یا توسعه دفاعی کشور را متوقف کنند.

ایشان افزودند: لازم است توانایی دفاعی کشور و مشت محکم ملت در عرصه نظامی همچنان محکم بماند و روز بروز نیز محکم‌تر شود. همچنین به هیچ وجه نباید در مذاکرات، حمایت از برادران مقاوممان در نقاط مختلف مورد خدشه قرار گیرد. رهبر انقلاب اسلامی در خصوص شیوه نظارت بر برنامه هسته ای ایران نیز تاکید کردند: هیچگونه شیوه نظارت غیر متعارف که ایران را به یک کشور اختصاصی از لحاظ نظارتها تبدیل کند، مورد قبول نیست و نظارتها باید تنها در محدوده همان نظارتهای متعارفی که در همه دنیا انجام میشود اعمال شود، نه بیشتر.

تذکر آخر رهبر معظم انقلاب در خصوص ضرورت تداوم توسعه فنی برنامه هسته ای کشورمان بود. ایشان تاکید کردند: توسعه علمی و فنی در ابعاد گوناگون باید ادامه یابد البته تیم مذاکره کننده ممکن است لازم بداند که برخی محدودیتها را قبول کند که در این زمینه حرفی نداریم اما توسعه فنی باید حتماً ادامه یابد و با قدرت پیش رود.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: تأمین این خواسته ها برعهده مذاکره کنندگان است و باید با بهره گیری از نظرات افراد مطلع و امین و همچنین نظرات منتقدان، شیوه های درست مذاکراتی را پیدا و دنبال کنند. حضرت آیت الله خامنه ای سپس در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات بسیار مهم یمن اشاره و تأکید کردند: سعودیها با تجاوز به یمن، خطا و اشتباه کردند و بدعت بدی را در منطقه بنیان گذاشتند.

رهبر انقلاب کار این روزهای دولت سعودی در یمن را مشابه جنایت صهیونیستها در غزه خواندند و به دو جنبه مهم این موضوع پرداختند.

ایشان اقدام علیه ملت یمن را «جنایت، نسل کشی و قابل تعقیب بین المللی» دانستند و افزودند: کشتن کودکان، تخریب خانه ها و نابود کردن زیر بناها و ثروتهای ملی یک کشور، جنایتی بزرگ است.

رهبر انقلاب تأکید کردند: یقیناً سعودیها در این مسئله خسارت و ضرر خواهند کرد و به هیچ وجه پیروز نخواهند شد.

حضرت آیت الله خامنه ای درخصوص دلیل پیش بینی شکست سعودیها گفتند: دلیل این پیش بینی واضح است، زیرا توانایی نظامی صهیونیستها چندین برابر سعودیها و منطقه غزه نیز یک منطقه کوچک بود، اما آنها نتوانستند موفق شوند، در حالیکه یمن، کشوری پهناور و با جمعیت دهها میلیونی است.

رهبر انقلاب تأکید کردند: سعودیها در این ماجرا قطعاً ضربه خواهند خورد و بینی آنها به خاک مالیده خواهد شد.

ایشان با اشاره به سوابق سعودیها در مسائل سیاست خارجی گفتند: ما با سعودیها در مسائل گوناگون سیاسی اختلافات متعددی داریم اما همیشه می گفتیم که آنها در سیاست خارجی متانت و وقار نشان می دهند، اما چند جوان بی تجربه امور آن کشور را در دست گرفته و دارند جنبه توحش را بر جنبه متانت و ظاهرسازی غلبه می دهند، که این کار قطعاً به ضررشان تمام خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی خطاب به دولت سعودی تأکید کردند: این حرکت در منطقه قابل قبول نیست و من هشدار می دهم که باید دست از حرکت جنایت آمیز در یمن بردارند.

حضرت آیت الله خامنه ای سپس به حمایت و دفاع امریکا از دولت سعودی اشاره کردند و افزودند: این طبیعت امریکاست که در همه قضایا بجای اینکه از مظلوم حمایت کند، طرف ظالم را می گیرد، اما آنها نیز در این موضوع ضربه خواهند دید و شکست خواهند خورد.

ایشان با اشاره به ادعای دخالت ایران در یمن گفتند: هواپیماهای جنایتکارشان آسمان یمن را ناامن کرده و بهانه های ابلهانه ای که از نظر خداوند، ملتها و منطق بین المللی مردود است برای دخالت در یمن جور می کنند، اما این کارها را دخالت نمی دانند و در مقابل، ایران را متهم می کنند.

رهبر انقلاب، ملت یمن را ملتی کهن و با سابقه دیرین که ظرفیت و توانایی تعیین دولت خود را دارد خواندند و مجدداً تأکید کردند: لازم است دولت سعودی هرچه زودتر دست از این جنایت های فاجعه بار بردارد.

حضرت آیت الله خامنه ای نقشه اولیه طراحی شده توسط بدخواهان ملت یمن را، ایجاد خلأ قدرت و بوجود آوردن شرایطی مشابه وضعیت بسیار بد و رقت بار لیبی خواندند و گفتند: خوشبختانه در تحقق چنین هدفی ناکام ماندند زیرا جوانان مؤمن، علاقمند و معتقد به راه و روش حضرت امیرالمؤمنین (ع) اعم از شیعه، سنی، زیدی و حنفی مقابل آنان ایستادند و از این به بعد نیز ایستادگی کرده و پیروز خواهند شد.

حضرت آیت الله خامنه ای در ابتدای بیانات خود ضمن گرامیداشت یاد مرحوم آهی، به عنوان مداحی متعهد، پایبند، خیرخواه و پر تلاش نکاتی را خطاب به مداحان متذکر شدند.

«قدر دانستن فرصت حضور جمعیت انبوه بویژه جوانان در مجالس اهل بیت(ع)» و «لزوم ترویج معارف دین و سبک زندگی اسلامی و سوق دادن مخاطبان برای عمل به مسئولیتهای بزرگ این دوران»، اولین نکته ای بود که رهبر انقلاب خطاب به مداحان بیان کردند.

«پرهیز از انحراف و خرافه گرایی و ایجاد گره در اعتقادات جوانان» نیز از دیگر نکاتی بود که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند.

دانلود فیلم
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۴:۰۱:۴۴
حرفشون کاملا منطقی است ما باید ببینیم اخرش به حرفاشون چجوری عمل می کنند تا ما هم موضع گیری کنیم. (2806371) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۵:۳۱:۵۳
"اینکه حالا به بنده و دیگران تبریک میگویند بی معنیست."
پس معلومه اونایی که با ذوق زدگی تبریک نگفتند بهتر میفهمند (2806627) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۸:۳۹:۵۰
البته اینطوره.
اما در این میان برخی مدیران بازارهای دلالی و یا مرتبط با تحریمها، با تبلیغات بیجای عمدی، باعث شدن تا سیل دارایی مردم به سمت بازارهایی دلالی مثل شرکت بورس روانه بشه.
مدیریت هیجان در این مواقع بسیار لازمه. (2807126) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۲۱:۱۴:۵۸
صحبت های آقای خامنه ای در مورد بحث هسته ای کاملاً منطقی بود. تا توافقی نباشه مشخص نمی شه دستاوردها کدامند. (2807362) (alef-11)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۰:۵۵:۳۹
اگر خدا قبول كنه و جانماز آب نكشيم
تو همسايگي بعنوان فردي مذهبي مرا ميشناسند
ديشب همسايه جديدمون كه جوان هم هست
از من باصطلاح ميخواست مجوز يك جشن شبانه پر صدا را بگيرد
البته خيلي هم اذيت شدم
ولي با همسايه نميشه دعوا كرد
بهترين كاري كه ظريف ميكند"مذاكره" است
فكر كنم بهتر از ارسال موشك و بمب باشد (2807727) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۱۷:۴۳:۰۱
دوست گرامی مذهبی! کی گفته ارسال بمب ؟ ما یا آنها ؟ و نکته دیگر اینکه آدم از ترس مرگ نمی میره (2809135) (alef-11)
 
فرهنگ پرور
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۱۳:۱۸:۳۴
متاسفانه یک عده می‌خواهند در این شرایط با سوء استفاده از سخنان رهبر مذاکره کنندگان را بکوبند و راه را برای رسیدن رسیدن به توافق سد کنند, کاملا مشخص بود که کرچه رهبر انقلاب به آمریکا و غرب اعتماد ندارند ولی تیم ایران اعتماد دارند و تمایلشان رسیدن به توافقی است که منافع کشور هم تضمین شود نه آغاز یک جنگ (2808528) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۸:۱۸:۴۹
بعضی ها یادشون نمیاد همین چند هفته پیش بعضی ها منتقدان توافق اخیر هسته ای رو همردیف اسراییل می دونستن.

مدیونید اگه فکر کنید که با فلان رییس مجمع تشخیص مصلحت هستم .... (2807073) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۹:۵۰:۱۴
"سخنان رهبری با مردم براساس اعتماد متقابل است و همانطور که مردم به بنده حقیر اعتماد دارند، من هم نسبت به مردم اعتماد کامل دارم و معتقدم که همواره دست خدا با این مردم است."

اگر ایشان همچین نظری دارند، جا دارد تمام ارکان انتصابی نظام دست از تنگ نظری برداشته و دست از مهندسی قبل و بعد از انتخاباتها بردارند. مطمئنا اعتماد و اعتقاد به مردم در تحلیل و گزینه و انتخاب بهترین روش برای رویایی با مشکلات داخلی و خارجیست. (2807245) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۱۰:۱۶:۳۹
مثل بعضی ها که می گویند اگه ما رای نیاریم حتما تقلب شده (2808072) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۹:۵۱:۳۰
همه خواستار رفع مشکلات هستند... خداوند خودش به شیعیان امیر المومنین و مردم ایران رحم کنه... (2807249) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۲۱:۳۲:۴۳
زنده باد رهبر
سخنانشان باعث آرامش در دل معتمدین مردم خصوصا جناب دکتر ظریف خواهد شد
منطق ایرانی و اسلامی از هر زبانی ستودنی است (2807393) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۹:۵۸:۲۴
روحتان شاد حضرت روح‎الله که باعث و بانی این «خیر کثیر» شدید؛

چه نعمتی است «ولایت»، خدایا تو را صد هزار مرتبه شکر...


فدای نفستان آقا...
خیالمان را راحت کردید و دلمان را آرام...
تکلیف هر آن‎چه را که بابت آن «نگران»ی داشتیم، روشن فرمودید
چه هوشمندانه و چه استادانه معادله شیطان را به هم ریختید
حالا ببنیم این آقایان چه می‎کنند...

راستی تحویل بگیرند آن‎ها که می‎خواستند با تمسک به شعار سال اتوبان یک‎طرفه‎ای بسازند که هر چه دولت می‎کند، ملت بگوید آفرین و صدایش هم درنیاید، دولت هم این وسط برای خودش بتازد!
قبلا هم گفته بودم با این شعار اتفاقاً توپ در زمین دولت است، اما آقا امروز صریحاً فرمودند این دولت است که باید نخستین گام‎ها را در مسیر «همدلی» بردارد...

الحمدلله برای خاطر این نعمت بی‎بدیل...
الحمدلله... (2808042) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۴:۰۵:۵۳
آقای ظریف که به کریمی قدوسی می گفت داره از قول رهبری دروغ میگه حالا بیاد جواب بده!
این هم علنی! (2806381) (alef-13)
 
امیرحسین
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۵:۴۷:۴۶
چرا چرتو پرت میگی؟
کریمی قدوسی گفت که رهبر به ظریف تذکر داده
مگه این چیزی که الان رهبر گفت تذکر به ظریف بود؟ (2806677) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۶:۰۷:۴۷
شما مگه تو کمیسیون بود؟ (2806756) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۹:۰۹:۴۰
همانطور که شما توکمیسیون بودی برادر (2807181) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۶:۰۱:۰۱
ببخشید یعنی چی اونوقت؟!!
یعنی الان شما تو حرفهای رهبری تاییدی از ادعا های آقای کریمی قدوسی دیدی که بقیه نمیبینن؟!!
جل الخالق... امان از تفسیر به رای که همه چی رو حتی حرفهای صریح رهبری رو به نفع خودمون تفسیر میکنیم... (2806734) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۶:۳۱:۴۸
اقاى ظريف دروغ نگفتند حضرت اقا هم كاملا فرمودند به تيم مذاكره اعتماد دارم لطف كنيد بيانات رهبرى را تفسير به راى ننماييد . (2806821) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۱۴:۳۳:۵۳
شما ظاهراً هنوز خوابید. رهبری می فرمایند چون هنوز توافقنامه ای امضا نشده و چیزی معلوم نیست، نه موافقم و نه مخالف. اما کریمی قدوسی می گوید رهبری به ظریف تذکر داده است. این دو تا چه ربطی به هم دارند؟ (2808713) (alef-11)
 
سعيد
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۴:۰۸:۰۳
چراغ راه روشن شد هم دولت هم مخالفين ياد بگيريد مسير كاملا مشخص (2806388) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۴:۱۴:۴۵
دلواپسان درس خواهند گرفت؟ هرگز. (2806403) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۶:۳۱:۲۹
:))))) شما ذوق‌زدگان الان درس گرفتین؟!‌:))) (2806818) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۷:۵۱:۱۲
کسی ذوق زده نشده مردم خوشحالند که این بیانیه میتونه پلی باشه برای توافق نهایی با عزت در هر صورت جایی برای تجمع اعتراضی و پای شهدا را وسط کشیدن و از پدران شهدا مثل احمدی روشن سواستفاده کردن داره!!! (2807013) (alef-11)
 
علیرضا پژوه
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۹:۲۹:۳۶
ذوق زدگی ما به دلیل داشتن مصدقی به نام ظریف است . نه بیانیه ای که حتی مصدق ما هم گفت الزام اور نیست. (2807216) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۲۱:۱۸:۲۴
همینکه مذاکرات در ماه مارس کلاً متوقف نشد ذوق زدگی هم داره! اگه متوقف می شد یقین بدون دلواپسان هم ذوق زده می شدن! (2807368) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۲۱:۵۲:۱۰
اینا قسم خوردن که فقط تبریک بگن (2807419) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۲۱:۵۳:۴۴
خجالت براونایی که شبانه توی خیابونای تهرون یک شو صد نفره شادی با پخش بین المللی راه انداختن (2807423) (alef-11)
 
صادقی
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۲:۱۸:۱۸
دولت قبل تا همین حد هم نتونست کاری بکنه. حتی نتونست حرف حساب را به طرف مقابل تفهیم بکنه. در نتیجه بیراه نیست که مردم بابت همین قدمهای مهم و حساب شده شادی بکنند. (2807819) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۱۵:۴۵:۲۸
مهمترين خواسته رهبر كه تا حال به آن بي توجهي عمدي شده آن است كه آمريكا و دو سه كشور ديگر را جامعه جهاني قلمداد نكنيد ولي حضرات اصرار دارند كه با جامعه بين المللي دارند مذاكره ميكنند (2808900) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۳ ۱۹:۱۶:۱۰
وقتی این چند کشور به راحتی اکثر کشورهای دیگر را باخود همراه می کنند پس جامعه جهانی کیست ؟! (2816188) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۸:۱۴:۵۱
چه ربطی داشت. برعکس برخی که ذوق زده شدند و ریختن تو خیابون ها و تبریک گفتن ایشان چندین بار اعلام کردن که دلواپس و نگران خدعه و مکر و حیله های امریکایی ها در مذاکراتند (2807062) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۸:۳۲:۰۸
مگه شما وطن فروشان درس گرفتید (2807938) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۴:۱۹:۲۴
درود بر رهبر فرزانه که همیشه سخنانش سنجیده و درست است (2806418) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۴:۱۹:۴۵
جانم فدای این رهبر قاطع و مدبر (2806420) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۴:۲۴:۳۰
ما منتظر سخنان رهبر بودیم
... (2806433) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۴:۲۴:۴۱
توافق نکردن شرف دارد به توافقی که منافع و عزت ملت از بین برود. (2806435) (alef-13)
 
مهران
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۷:۰۳:۱۹
گزیده گویی،عین خیانت و توهین به ایشونه. (2806903) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۷:۳۲:۲۳
مطلع‌کردن مردم و نخبگان از جزئیات مصداق همدلی با مردم است

طرف مقابل، لجوج، بدعهد، بد معامله و اهل از پشت خنجر زدن است و ممکن است در دوره ی بحث درباره جزئیات، کشور و ملت و مذاکره کنندگان را در حصار قرار دهند.

آنچه که تاکنون اتفاق افتاده نه اصل توافق، نه مذاکره منتهی به توافق و نه محتوای توافق را تضمین نمی کند و حتی این موضوع را هم تضمین نمی کند که این مذاکرات به توافق منتهی شود، بنابراین تبریک گفتن معنایی ندارد. (2806971) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۴:۳۱:۱۶
ادم با تجربه درباره امریکا تندی موضع نمی گیره رفتار اونها را می بینه . همانطور که حضرت اقا گفتند اگر امریکایی ها دوباره اشتباه نکنند انوقت می توان درباره مسائل دیگر نیز با ان ها مذاکره کرد . (2806457) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۴:۳۲:۰۵
اینکه تایمی برای مذاکرات در نظر گرفته بشه و ما این تایم رو رعایت نکنیم در حقیقت به معنی عدم وفای به عهد از جانب ایران به حساب می اید (2806462) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۵:۳۷:۵۶
این هم میتونه توافقی باشه (2806646) (alef-13)
 
م ب ب
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۶:۴۰:۵۴
در پاسخ باید گفت این فرصت سه ماهه یک موضوع غیرقابل تغییر نیست و اگر این مدت زمان افزایش یابد هیچ اشکالی ندارد همانگونه که طرف مقابل در برهه ای از مذاکرات، زمان را هفت ماه عقب انداختند.
رهبر عزتمند ایران (2806846) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۱۸:۱۰:۲۳
دوست عزیز رهبری نفرمودند که وقتی تایمی تعیین شد ما میتوانیم از آن سرپیچی کنیم بلکه گفتند همین تایم و زمان هم قابل تغییر است (2809212) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۴:۳۳:۵۲
اقایان دلواپس لطفا دلواپس نباشد
هنوز نه به باره نه به دار (2806470) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۵:۵۵:۱۰
پس دلارامهای چرا مارش پیروزی زدند؟ (2806702) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۶:۰۳:۱۶
اقایون ذوق زده لطفا قند تو دلشون آب نشه
هنوز نه به باره نه به دار

شما هم لطفا برای خودت ماهی نگیر(دیدی که حضرت اقا گفتن پیام تبریک معنا نداره چون اتفاقی نیوفتاده) (2806742) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۶:۱۷:۱۷
پس زمانی دلواپس بشن که کار از کار گذشته باشه. خدایی یه خورده فکر کنید بعد اظهار نظر کنید . من خودم اول با توافق مخالف نبودم ولی وقتی دلایل دلواپسان برای دلواپسی رو شنیدم دیدم کاملا منطقیه. (2806780) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۷:۰۳:۵۱
این شما ها هستین که برای نه بار و نه بدار ذوق مرگ شدین (2806905) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۸:۱۵:۵۱
ذوق زده ها اینقدر ذوق مرگ نشوند و هیچی نشده نریزند توی خیابون...
نه به باره ونه به دار (2807064) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۴:۴۲:۵۳
امیدوارم روزی برسه که مردم ایران شاد باشند و بار سنگین مشکلات اقتصادی کمتر بشه
خدایا توکل به خودت (2806491) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۴:۴۵:۲۹
من که فکر نمیکنم این قضیه ختم به خیر مردم ایران بشه
آقای ظریف خیلی زحمت میکشه و به معنای واقعی کلمه داناست
ولی باید قبول کرد که موانع زیادی سر راهش قرار داره (2806501) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۲۰:۵۳:۳۵
با کمال احترام برای نظر شما
تعریف دانایی در نگاه افرادی مثل شما تعظیم در برابر کدخداست! (2807337) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۱۶:۰۹:۰۳
از نظر شما چی؟دعوا با دنیاس؟ (2808945) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۴:۵۰:۰۶
اول ایران توافق را اجرا میکنه بعد آزانس تایید میکنه که این 6ماه طول میکشه! بعد دو طرف به قول خودشان توافق را اجرا میکنن و تحریمها را لغو میکنن ! البته فقط اروپا و آمریکا فقط تعلیق میکنه ،کجای این میشه همزمان آقای روحانی؟اگر آژانس تایید نکرد چی؟
رهبری هم که با این روش مخالفت کردند. (2806521) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۴:۵۲:۲۲
مامطیع امام خامنه ای هستیم فقط فقط مطیع ایشان (2806526) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۵:۰۵:۴۴
لبیک یا خامنه ای (2806563) (alef-13)
 
م.م
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۵:۱۱:۰۳
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی رهبر ما خامنه ای نگه دار (2806572) (alef-13)
 
احمدی
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۵:۱۲:۰۴
سلام. اگر چه ساده لوحی بعضی مسئولین مملکتی و رفتار مزورانه طرف غربی شدیداً نگران کننده میباشد ولی سخنان حکیمانه وبجای رهبری بسیار آرام کنند است. از ایشان ممنونم.
در ضمن ای سایت الف شما هم یک ریگی به کفش داری چون بعضی نظرات مملو از هتاکی به مسئولین ارشد فعلی و گذشته را منتشر میکنی ولی نظرات اینجانب را منتشر نمیکنی؟! ای کاش یک نگاه به نوشته خودتون بیاندازید:
"نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود" (2806575) (alef-13)
 
قلی
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۵:۵۸:۰۰
دعوا داری؟ امثال شما همشون همینن (2806717) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۵:۱۹:۵۱
دل رهبر عزیزمان را خون کردند. خدا از سر تقصیراتمان بگزرد. (2806593) (alef-13)
 
مهران
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۷:۰۷:۰۵
موافقم،دلواپسان دل حضرت آقا رو خون میکنن،یه روز میگن قطعنامه کاغذ پاره ست،یه روز میگن تحریم نمیزاره مملکت وضع خوبی داشته باشه،یه روز میگن... (2806909) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۸:۱۶:۳۸
مهران جان!!! حالت خوبه عزیزم!؟؟؟ (2807069) (alef-11)
 
مهران
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۱:۵۸:۰۴
ممنونم عزیزم از احوال پرسی تون،تعداد مثبت ها از سرحالی بنده خبر میدن گلم. (2807798) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۸:۱۷:۲۸
اونهایی که منتقدان توافق نامه رو همردیف اسراییل دونستن در تک تک کلمات اقا دقت کنند

بخصوص رییس محترم مجمع ... (2807071) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۲۲:۵۱:۱۹
شما الان فخمیدی چی گفتی؟؟؟ اتفاقا رهبری با دغدغه هایی که گفتن خیال ما راحت شد
چرا نباید ما مردم در جریان باشیم حتی نخبگان مخالف،اگر واقعا چیزی نیست باید مطلع بشند بعد همه با هم اتحاد قوی تری خواهیم داشت (2807521) (alef-11)
 
حسین س
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۲۳:۰۱:۱۳
اقا مهران عزیز حوشبحتانه رهبر عزیز انقلاب هم راه وروش مواجهه با انها را بلدند بافرمایشات اخیر رهبری بسیاری ازانان ازدلواپسی وتشویش ونگرانی حارج شدند. (2809937) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۵:۳۶:۴۲
صحبت های رهبری درباره اهمیت صنعت هسته ای قابل تامل بود. (2806642) (alef-13)
 
عبدالله
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۵:۵۴:۲۷
امروز یکبار دیگر حضور با صلابت وروشنگر خمینی کبیر ره برای من تداعی شد وخدا را براین نعمت بزرگ شکر کردم . خوب است بجای متهم کردن این و آن نگاهمان به انگشت اشاره قطب نمای انقلاب اسلامیمان باشد ،وانتظارات ایشان را پاسخ دهیم ، ان شاء الله خداوند متعال هم حسن عاقبت وبصیرت لازم را به همه ما عنایت بفرماید .آمین رب العالمین . (2806698) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۵:۵۴:۴۸
زنده باد رهبر فرزانه به ملت بزرگ ایران دل گرمی دادید لبیک لبیک لبیک یا خامنه ی (2806701) (alef-13)
 
محمد خندستانی شهرکرد
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۵:۵۹:۳۶
پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به مملکت وارد نشود امام (ره).......جانم فدای رهبر (2806722) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۹:۲۱:۱۶
این جمله به این شکل از امام نقل نشده (2807201) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۶:۰۷:۴۶
همانطور که رهبری گفتند تمام تحریم های شورای امنیت اتحادیه اروپا و آمریکا باید در لحظه امضای توافق لغو ( و نه معلق) شوند . (2806755) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۹:۲۵:۴۲
باش تا صبح دولتت بدمد. (2807210) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۲:۱۵:۳۰
یعنی نظر رهبری برای شما ارزشی ندارد ؟ (2807814) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۱۵:۱۹:۰۵
صلاح ملت از هرچیزی با ارزش تر است (2808818) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۲۰:۲۶:۵۵
تحریم ها که کاغذ پاره بود (2807305) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۶:۲۳:۵۶
بلاخره رهبری معظم انقلاب امام خامنه ایی مد ظله العالی موضع درست را بیان نمودند تا یک عده الکی ذوق زده نشوند اگر انها می خواهند ترسشان بریزد باید امتیاز بدهند درود بر ایشان و درود بر ما که در عصر رهبری ایشون زندگی می کنیم انشائ الله امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف خودش کمک کندتا ملت نیازی به بمب هسته ایی نیاز نداشته باشد و بر همه موانع که مستکبران عالم بر سر راه ملت مومن ایران را بردارد ولی ای کاش حتی اگر باور به سلاح هسته ایی نداریم برای ترساندن دشمن موضع را بیان نکنیم تا در ترس و اضطراب باشند ایشون 26 سال کشور را به جلو بردند و بعد از این هم همینطور ما بدون شک اطلاعات و علم ما در مقابل ایشون قطره در برابر دریاست ولی ما تا امکان داشته باشیم می نویسیم تا بی سوادان و یا چاپلوسان و یا دزد در لباس دوست ادرس اشتباه به ملت نشان ندهند ملت شهید پرور ایران شایسته بهترینهاست و باید انسانهای پاک و حلال تصمیم گیران کشور باشند پس ای نائیب امام زمان با شمائیم تا زنده هستیم ما انشائ الله اگر خدا بخواهد نیمه پر لیوان جمهوری اسلامی را خواهیم دید تا امامزاده هوای ما را دارد ما نوکری بی جیره و مواجب شماییم و دعاگوی رهبری عزیز خدا یار و نگه دار شما ای یار امام زمان (2806793) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۶:۳۵:۵۶
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه بار دیگر با تأکید بر اینکه مذاکره با امریکاییها فقط در مورد موضوع هسته ای است و نه هیچ موضوع دیگری خاطرنشان کردند: البته مذاکرات درخصوص موضوع هسته ای یک تجربه است. اگر طرف مقابل از کج تابی های خود دست بردارد، این تجربه را می توان در مسائل دیگر ادامه داد اما اگر طرف مقابل به کج تابی های خود ادامه دهد، تجربه قبلی ما در بی اعتمادی به امریکا تقویت خواهد شد. (2806833) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۶:۳۶:۵۱
ما منتظر فرمایشات رهبری بودیم این یک هفته اینقدر در این سایت به منتقدین توهین شد واانها را مساوی اسراییل قرار دادید تا از موضع خود کوتاه بیایند .ما امت حزب الله همیشه پیرو رهبری نظام هستیم ویس .پشتیبان ولایت فقیه باشید تا کشورتان آسیب نبیند.(امام خمینی) (2806836) (alef-13)
 
مهران
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۷:۰۸:۱۷
عزیزم،مطمئنی متن خبر رو خوب خوندی؟! (2806911) (alef-13)
 
mohammad
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۲۱:۵۰:۲۵
واژه فرمایشات را از کدام فرهنگ زبانی استخراج کردید؟ فرمایشها درسته
پارسی را پاس بداریم ... (2807415) (alef-11)
 
Mohammad
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۶:۴۳:۱۹
خدا ایشون رو حفظ کنه که در این قضیه در ایجاد تعادل تلاش میکنند. حرفهاشون بسیار منظقی و عزتمنده. (2806853) (alef-13)
 
حميد
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۶:۴۶:۰۰
سخنان رهبرفرزانه ايران باعث افتخار و مباهات است. (2806857) (alef-13)
 
حقیقت جو
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۶:۴۶:۰۴
خداوند رهبر عزیزمان را سلامت بدارد ولی عده ای با ادعای ولایت مداری از ایشان هم جلوتر رفته اند و نمی دانند که نماز هم جلوتر از امام باطل است (2806858) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۶:۴۶:۱۶
ملت ایران باید به داشتن گوهر ارزشمند ورهبر دانشمند وتیزهوش وکهنه کار خود افتخار کند.کاش سایتها به جای پرداختن به بحثهای سیاسی وبهره برداری نادرست از سخنان ایشان نسبت به انتشار سیره وروش واقعی این بزرگمرد زمان اقدام میگردند تا روز به روز به پیروان واقعیشون اضافه شه.من شخصا اول نسبت به دیدگاهای ایشون انتقاد داشتم ولی روز به روز به درستی حرفهای رهبر عزیزم بیشتر معتقد می شم.خدا ایشون را همیشه سلامت بداره وبرای ملت ایران حفظ کنه (2806860) (alef-13)
 
سیدعلی حجازی
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۶:۵۰:۴۰
باسلام
--
توافق بدست آمده از نظر برسمت شناخته شدن حق هسته ای ایران یک موفقیت است
توافق بدست آمده دستاوردی منبعث از لطف خدا وحاصل تلاش دانشمندان جهادگرهسته ای کشورایران اسلامی است
مذاکرات مذکوربنوعی اعلام حسن ظن , راستگویی و راست پنداری مسئولین ایران در رابطه با استفاده صلح آمیز ازدستاوردهای هسته ای بود وهست
تلاش گروه هسته ای خصوصا آقای ظریف و اقای صالحی و اعلام نظر شفاف انها درخصوص اعتقاد و انقیاد ایران اسلامی به توافقی محبوب و مطلوب طرفین که باتوجه به نظر تخصصی آقای دکتر صالحی متضمن تداوم وپایداری توان هسته ای ایران در چارچوبه قوانین بین المللی و دربرگیرنده حق ملت ایران باشد مبنای کار است
اما اینکه کشور امریکا به تبع از خواسته های افراطیون داخلی واغوای عوامل اسراییلی و آل سعود بخواهد برای خود خیال بافی کرده وآنرا بهانه قرارداده که جاسوس های پیدا وپنهان آنان بتوانند به هرجایی سرک بکشند و اهداف دیگری را درسربپروانند زهی خیال باطل است
مسئولین امریکایی باید بدانند وقتی که طرفین اصل رابرمذاکره و رسیدن به توافق قرار داده اند (یعنی داشتن اعتماد اولیه والزام به رعایت توافقاتی که نهایی می شودالبته توافقی که دربرگیرنده منافع طرفین است) و این با فرافکنی و درخواست بازرسی از هرکجا وهروقت از ایران اسلامی اصلا وابداهمخوانی نداشته ونخواهد داشت و نه تنها مورد نظر آقای ظریف و .. نیست که هیچ عقل سلیمی این خواسته را نمی پذیرد مگر اینکه ماها هم حق بازرسی از جاهای مهم واستراـژیک سایرکشورهاداشته و به خودمان اجازه بدهیم به بهانه های واهی به اسرا رپیدا وپنهان آنان دستیابی داشته باشیم
حقیقتا که نقطه نظر رهبری معظم درباره سکوت وانتظار کشیدن جهت نهایی شدن کار امری منطقی است والبته قطعا اصل نهایی می بایست به رویت ریاست جمهوری محترم و رهبری معظم و مسئولین دفاعی وارگانهای مطلع وذیصلاح است (2806869) (alef-13)
 
فرزانه
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۶:۵۵:۳۴
ای رهبر فرزانه آماده ام آماده (2806880) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۲۰:۵۳:۵۳
خب اماده باش .بما چه که تو اماده ای..؟ (2807338) (alef-11)
 
فرزانه
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۲۳:۵۱:۳۴
هممون باید آماده باشیم (2807624) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۱۰:۲۳:۱۰
آماده ام پوزه شيفتگان و وادادگان مقابل غرب و آمریکا را به خاک بمانیم همانند فتنه (2808083) (alef-11)
 
فرهنگ پرور
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۱۸:۵۱:۴۷
دردا و دریغا که در این کشور بر سر هر موضوعی بحثی می‌شه یک عده سریعا سخنان رهبر را برای خود مصادره می‌کنند که طرف مقابل رو بکوبند,رهبر فرمودند که مخالف مذاکره نیستند خواهان بمب هسته‌ای وجنگ هم نیستند, فقط به آمریکا اعتماد ندارند, که همه باید همینطور باشیم, ولی خود رهبر بر نرمش قهرمانانه تاکید کردند, چون نمی‌خواهند ما مثل کره شمالی شویم (2809350) (alef-11)
 
پویان
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۱۱:۳۱:۴۰
همه ی ما آماده ایم...
ای رهبر آزاده همه آماده ایم...
شاید به توی بی غیرت ربطی نداشته باشه ولی به ما تشیع علوی مربوط است...
حسین جانم مرا مولا شفاعت کن؛فدایی ولایت کن... (2808218) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۶:۵۷:۴۰
باصحبت های امروز رهبر عزیزوبزگوارم دلم آرام گرفت .لبیک یا خامنه ای (2806885) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۷:۱۶:۱۲
نکته مهم سخنان ایشان این بود که بر خلاف آنچه امروز در جامعه تبلیغ میشه، اقا در جزییات دخالتی ندارند. (2806929) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۷:۲۸:۰۵
مردم منتظر رفع شدن مشکلات اقتصادی خود هستند که خیلی از اونها از هسته ای و تحریم ها سر چشمه گرفته (2806956) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۲۰:۰۹:۴۶
زمان احمدی‌نژاد که مشکل مدیریتی بود! نه خیر! حل مشکلات در گرو رونق تولید و اجرای احکام اسلام مثل خمس و ذکات و پرداخت مالیاته! مردم به فقرایی که اطرافشون می‌بینن کمک کنن مشکلی نخواهد بود!‌لازم نخواهد بود جلوی غربیا دست دراز کنیم! (2807277) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۱۵:۵۸:۱۳
مردم فعلا تو بيرون كشيدن گليم خودشون از آب موندن (2808926) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۲۱:۵۸:۵۰
حرف شما صحیح ولی با حریف بد عهد مثل آمریکا چه کنیم (2807434) (alef-11)
 
زنده باد ظریف
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۲۲:۰۶:۰۰
یعنی چی...؟! من فکر میکنم درمورد موضوع بسیار مهمی مثل مذاکرات هسته ای و رفع تحریمهای فلج کننده باید قاطعتر موضعگیری بشه! (2807448) (alef-11)
 
ابوذر شفيعي
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۷:۳۵:۳۱
با سلام
درود بر رهبر فرزانه كه با بياناتشان چارچوب مذاكرات را ريل گذاري مي كنند تا ديپلمات هاي شجاع ما مذاكرات را با موفقيت پشت سر بگذارند. درود بر رهبر جهان اسلام (2806979) (alef-11)
 
روح الله
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۷:۴۸:۴۷
از اول با این همه ذوق زدگی و انتقاد های تند غیر منصفانه مخالف بودم. درود بر رهبر فرزانه انقلاب که جان کلام را بیان فرمودند. (2807006) (alef-11)
 
روح الله
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۷:۵۲:۴۸
درود بر رئیس جمهوری محترم دکتر روحانی که فورا پیام رهبر فرزانه انقلاب اسلامی را دریافتند و فرمودند ما توافقی را امضاء می کنیم که در همان روز امضای توافق همه تحریم ها لغو شود. (2807015) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۸:۰۲:۵۸
خدایا، رهبر خردمند و مستحکم ما را برای ما حفظ فرما (2807041) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۸:۱۱:۰۰
درود بر رهبر عزیز که همیشه و بموقع تذکرات مهم را برای امنیت و ثبات کشور بیان میدارد. (2807056) (alef-11)
 
جلیل
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۸:۱۶:۰۲
تیتر سایتهای طرفدار دولت از سخنان رهبری تیتر خبرآنلاین
رهبر انقلاب:از توافق عزتمندانه صددرصد حمایت می‌کنم/ تحریمها باید درهمان روز توافق بطور کامل لغو شوند (2807065) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۸:۱۶:۰۴
دیدیم که تحریم ها کاغذ پاره نبود و بر زندگی مردم بیچاره تاثیر زیادی گذاشت، (2807066) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۸:۱۸:۱۶
حرفهای دوپهلومشکلات رازیادمیکند (2807072) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۱۵:۱۷:۵۷
موافقم (2808816) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۸:۲۹:۳۹
حكمت وتقوى وفرزانگى رهبر مايه ارامش دلها وامنيت كشور است .جانم فدايشان .
من حيلى با حجاب ومذهبى نيستم ولى ايشان را خيلى دوست دارم وبهشان افتخار مى كنم .
هميشه يه عكس از ايشون توى كيف وهمراهم است . خدا حفظشان كند . (2807099) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۸:۲۹:۴۵
یکی باید به این اوبامای احمق بگه تو چرا دوره افتادی میخوای چیزی که نیست رو به مردم آمریکا قالب کنی. داره سر نمایندگان کنگره و سنا رو شیره میماله که یه میراث دروغی از خودش به جا بذاره.
باید بهش گفت
دنیا همه هیچ و کار دنیا همه هیچ
ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ (2807101) (alef-11)
 
p
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۸:۴۱:۲۸
درود به شرف این مرد بزرگ ای کاش تندروها و افراطی ها و دلواپسا یه خورده از رهبری یاد بگیرن هنوز که اتفاقی نیفتاده بعضی اظهار نظر می کنن و حرف می زنن. تا خون در رگ ماست خامنه ای رهبر ماست (2807131) (alef-11)
 
mahmood
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۸:۴۷:۲۳
ای کاش رهبری ... مسال همچون بیکاری ، اعتیاد ، فساد اداری و .... رو به مسئولین گوش زد کنن شاید به خودشون بیان (2807142) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۸:۱۳:۲۳
سلام
دست خدا بر سر ماست خامنه ای رهبرماست درود بر رهبر فرزانه (2807928) (alef-11)
 
milad
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۸:۵۲:۴۲
سخنان امام خامنه ای واقعا ارامشبخش بود.یه عده ای که بردیم بردیم راه انداخته بودنو رقصو پایکوبی میکردن پلاکارتهای فتح الفتوح تو شهرها نصب کردن واقعا رو اعصاب یودن.اقایونی که هنوز هیچی نشده تکبیر میکشیدن وای تحریم تموم شد و .... کجان حالا؟!! (2807152) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۹:۲۱:۳۱
واقعیت آنستکه اکثریت مردم خواهان تنش زدائی با دنیا هستند در هر فرصتی هم که بدست آمده این خواست را نشان داده اند . (2807202) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۷:۳۸:۰۳
تنش زدایی یعنی پذیرش ظلم ظالم? (2807911) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۱۰:۴۷:۰۰
اگر منظورت از دنیا، آمریکاست و سایر مستکبرین است؛ یک بار دیگه تعبیراتی که رهبر انقلاب راجع به آمریکا کردند تو همین سخنرانی رو بخون.

اگه منظورت آل سعود و امثالهم است که...

اگه هم منظورت سایر ملت های دنیاست؛ ما تنشی با اونها نداریم. (2808125) (alef-11)
 
milad
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۱۲:۵۷:۳۸
خوبه همین دیروز رهبر انقلاب گفتن نگین جامعه بین المللی و دنیا.ما باید اعتماد چهار کشور مزدورو جلب کنیم فقط (2808472) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۲۱:۵۸:۰۱
مثل همیشه دقیق و حکیمانه
سایه شون مستدام (2807431) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۲۲:۲۶:۴۶
تمام این کشدار شدن مذاکرات بر سر جزئیاته، وگرنه که تا الان توافق انجام شده بود! بدون توجه به جزئیات ایشون چطور میتونن موافق یا مخالف توافق باشن؟!! (2807478) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۲۳:۴۶:۲۹
من از بیانیه لوزان چیزس نفهمیدم چون سواد زیادی نداشتم !! (2807612) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۱:۵۳:۰۸
منهم مثل شما هستم بخاطر این نه با آن موافقم نه مخالف (2807791) (alef-11)
 
پاینده اردستانی
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۰:۰۵:۰۰
خداوند سایه بلندپایه رهبرحکیم فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه ای مدظله العالی را در پناه خودش مستدام بداردکه همواره در تمام موارد چراغ راه وگره گشاهستند (2807645) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۰:۱۴:۱۶
10 سال از عمرمان با ...سپری شد حالا هم ... خدایا برسان امام عصر را (2807656) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۰:۲۶:۵۲
چرا کسی نگران حجم بیکاری و گرانی در کشور نیست و همه دلواپس انرژی هسته ای درصد غنی سازی هستند ؟ (2807680) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۰:۳۶:۲۵
همه مشکلات ما از آقای احمدی نژاد ناشی شده که می گفته قطعنامه کاغذ پاره ای بیش نیست. همه الان گرفتارند به خاطر ندانم کاریهای اون آقا...حالا پدر ملت باید در بیاد تا همون کاغذ پاره ها لغو بشن. (2807691) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۰:۴۴:۵۸
عجب ضايع شدند اينهايي كه اينقدر ذوق زده شده بودند وبازار تبريك رآه انداخته بودند. (2807704) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۳ ۰۹:۴۵:۴۰
قراره بعداً هم بازار تبریک میلیونی را بیافته (2814339) (alef-3)
 
lمجید
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۰:۴۵:۱۳
عجب بعضی سخن رهبری را هم بهانه دعوا دو طرف کرده اند (2807705) (alef-11)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۰:۵۶:۰۳
بابا این جریان بازی و حزب بازی در ایران به جای اینکه مانند سایر کشورها به منافع ملی کشور تمام شود در ایران به ضرر منافع و امنیت کشور ختم میشود به نظرم تمام سلایق و جریانهای داخلی که دلسوز جمهوری اسلامی هستند باید با هم به فکر رفع ایراد این بیانیه در مراحل توافق باشند تا نتیجه مطلوبی نصیب ملت ایران شود نه اینکه به فکر موفقیت حزب و گروه خود باشند.
مردم ایران از کشمکشهای سیاسی عناد ورز استقبال نمیکنند چه با پسوند اسلامی و چه ایرانی و ملی.
بیایید دست در دست هم دهیم تا کنیم میهن آباد (2807729) (alef-11)
 
محمدی / پورامینی / همدان
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۱:۴۷:۴۵
از تیم محترم مذاکره کننده هسته ای که در خط اول مواجهه دیپلماتیک وسیاسی بامذاکره کننده غربی و در موضوع هسته ای برای حراست از منافع ومصالح ایران اسلامی به تلاش ورایزنی مجدانه خواهند پرداخت و نیزدولت تدبیر وامید وبخصوص از ریاست محترم جمهوری جناب اقا ی حسن روحانی به عنوان یک شهروند ایرانی به حق وواقع انتظار داردخطوط کلی که رهبر معظم انقلاب اسلامی برای مذاکرات ترسیم میکنند به دقیق ترین وجه قابل قبول و قابل تائید معظم له به مرحله اجرا دراورند همچنانکه در بحث مقاومت اقتصادی ویااقتصاد مقاومتی در عمل با تمام جزئیات ان همین انتظار به قوت خود وجود دارد (2807784) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۳:۰۶:۳۱
به نظر من تبریک گفتن در مورد این موضوع خاص بی‌ معنی‌ نیست (2807844) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۴:۰۲:۱۷
آیت الله خامنه ای بسیار انسان پخته و واقع نگری هستند. (2807863) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۱۰:۲۴:۳۴
واقعا هیچ حرفی برای گفتن باقی نیست.
چیزهایی که تو چند روز اخیر ما گلومونو پاره می کردیم تا بگیم و کلی فحش می شنفتیم به خاطر گفتنشون؛ همه رو آقا گفتند.
خدایا شکرت. (2808086) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۱۷:۰۱:۱۸
اگردرهشتسال صدارت دولت مدعی بصیرت باسیاستهای عقلانی بادنیابرخوردمیکردیم نه تحریمهای گسترده وضع میشدونه ضربات هولناک به نظام واردمیشدا نتظاردارندخرابیهای برجامانده رادرمدت کوتاه دولت روحانی حل نماید (2809046) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۲۳:۰۱:۱۳
ولی مشکلات مردم گرانی /بیکاری وبی انگیزگی جوانانمون/فسادهای اقتصادی میباشد که به فراموشی سپرده شده است.وحرف همه شده هسته ای /تاکی وتاکجا / (2809938) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۰۸:۲۲:۱۳
برای حل مشکلات خود نباید چشم به دشمن داشته باشیم / مشکلات با اراده های متکی به ایمان قوی حل خواهند شد/ مردم ما با رهبری حکیمانه آیت الله خامنه ای تا کنون از گردنه خطرناک عبور کرده است (2810503) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.