توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485933
بحران آب؛ زنگ خطر خشکسالی در ایتالیا نواخته شد
تاریخ انتشار : جمعه ۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۵
گرمای شدید و عدم بارندگی در ایتالیا منجر به بحران آب و خشکسالی در سراسر ایتالیا شده است که دولت این کشور را مجبور به اعلام وضعیت اضطراری کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، در پی خشکسالی ناشی از عدم بارندگی کافی از پاییز سال گذشته تاکنون، هیات دولت ایتالیا به درخواست پائولو جنتیلونی نخست وزیر اعلان وضعیت اضطراری در شهرهای پارما و پیاچنتسا کرد. بحران آب و خشکسالی از استان شمالی پیه مونته تا استان جنوبی سیسیل بوقوع پیوسته و رودخانه 'پو' نیز به پایین ترین سطح تاریخی خود رسیده است.

دمای بالای تابستانی و شمار زیاد گردشگران نیز باعث افزایش مصرف آب شده و دولت و شهرداری ها از مردم دعوت به صرفه جویی در مصرف آب بویژه برای باغ ها، استخرها، باغچه ها و غیره کرده اند.

استان غربی ساردنیا نیز درخواست اعلان وضعیت اضطراری برای خشکسالی کرده و 'مائوریتزیو مارتینا' وزیر سیاست های کشاورزی، غذایی و جنگلی در حال بررسی آن است.

اتحادیه کشاورزان ایتالیا نیز اعلام کرد که خشکسالی امسال تاکنون یک میلیارد یورو زیان به این بخش وارد کرده است. زمین و گیاهان خشک نیز باعث یک مساله دیگر خواهند شد و آن احتمال بروز آتش سوزی بویژه در مناطق جنگلی است.
 
کلمات کلیدی : بحران آب + خشکسالی + ایتالیا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.