توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 355333
زمان تخریب اضافه بنای پاساژ علاءالدین
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۹
اضافه بنای ساخته شده در پاساژ علاءالدین تا پایان شهریور ماه ۹۵ به طور کامل تخریب خواهد شد.

به گزارش میزان، مجتمع تجاری علاءالدین مدت ها است که خبر ساز شده و با وجود اینکه کمیسیون ماده ۱۰۰ به دلیل ساخت غیر قانونی طبقات هفتم و منفی۳ این ساختمان، حکم به تخریب این طبقات را داده اما همچنان این حکم اجرایی نشده است.

این مجتمع تجاری پایان کار نداشته و بر اساس بند ۱۴ ماده ۵۵ مقررات ملی ساختمان، شهرداری موظف به اجرای حکم تخریب در این ساختمان است.

ابوالفضل قناعتی، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص آخرین وضعیت مجتمع تجاری علاء الدین به خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: با وجود اینکه رای کمیسیون ماده ۱۰۰، تخریب بنای اضافه در مجتمع تجاری علاء الدین است، درخواست ما از مسئولان قوه قضائیه این است که هر چه سریع تر نسبت به اجرای حکم تخریب بخش های اضافی این بنا اقدام شود.

وی افزود: علاوه بر کمیسیون ماده ۱۰۰، دیوان عدالت اداری نیز تخلف های صورت گرفته در مجتمع تجاری علاءالدین را تایید کرده و تخلف در این بنا محرز است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به زمان داده شده به مالک پاساژ علاءالدین جهت تخریب بنا اظهارکرد: بر اساس زمان داده شده از طرف دادستانی تهران به مالک پاساژ علاءالدین، مالک موظف است کار تخریب اضافه بنا را تا پایان شهریور ماه به اتمام برساند.

وی ادامه داد: از ۲ هفته قبل، فرصت چهار ماهه ای به مالک مجتمع تجاری علاءالدین داده شد و مقرر شده نمایندگان دادستانی هر ماه پایش دقیقی را داشته و روند تخریب را مورد بررسی قرار دهند.

قناعتی با تاکید بر اجرای قانون در پاساژ علاءالدین خاطرنشان کرد: شهرداری تهران با جدیت پیگیر تخریب اضافه بنا در پاساژ علاءالدین است و اجازه نمی دهیم تخلفی در شهر صورت گیرد.
 
کلمات کلیدی : پاساژ علاالدین+شهرداری تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته