نظر منتشر شده
۹۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 315238
گزارش وزیر کار از حال و روز اشتغال؛
استخدام را از ذهنتان بیرون کنید/ یارانه ۲.۹ میلیون نفر قطع شد
بخش اقتصادی الف، 15 آذر 94
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۰
وزیر کار با اعلام اینکه تاکنون یارانه نقدی ۲.۹میلیون نفر قطع شده گفت: از شورای عالی اشتغال به بانک مرکزی تکلیف شد بسته تامین مالی بنگاه‌های کوچک به منظور اشتغال‌زایی را با هماهنگی وزارت کار تدوین کند.

 علی ربیعی شب گذشته در برنامه نگاه یک سیما با تشریح جدیدترین سیاست های دولت در بازار کار و آمارهای موجود در این بخش با بیان اینکه اشتغال و بیکاری تنها یک مسئله اقتصادی نیست و مباحث اجتماعی و فرهنگی را هم به همراه دارد گفت: برای دولت کاهش بیکاری یک اولویت است، اما پرداختن به این مسئله تنها وظیفه یک وزارتخانه یا دستگاه نیست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اظهارداشت: با وجود افزایش نرخ بیکاری فصلی، نرخ کلی بیکاری از ۱۲.۱ درصد پایان سال ۹۱ به ۱۰.۶ درصد در پایان سال ۹۳ رسید. بازار کار هم اکنون ۶۴.۴ میلیون جمعیت در سن کار دارد که ۲۵.۱ میلیون نفر آن فعال و ۳۹.۵ میلیون نفر نیز غیرفعال است. همچنین ۲۲.۴ میلیون نفر نیز شاغل، ۲.۷ میلیون نفر بیکار و ۴.۸ میلیون نفر نیز در حال تحصیل داریم و تعداد شاغلان باید تا سال ۱۴۰۰ به ۳۱.۵ میلیون نفر بالغ شود.

ربیعی خاطرنشان کرد: سیاست های آموزشی سال های قبل نوعی تاخیر در ورود کارجویان به بازار کار ایجاد کرده و جمعیت به سمت غیرفعالی سوق پیدا کرد. از تصمیمات جدید شورای عالی اشتغال ایجاد سیستم جامع اطلاعات بازار کار (MIS) است و رئیس جمهور دستور داده تا این سیستم در مدت زمان ۶ ماه ایجاد شود.

دستور جدید اشتغالی روحانی
وی ادامه داد: بررسی هایی در ۶ استان انجام دادیم و مشخص شد که مواردی در مولفه های اشتغال تاثیرگذار است که می توان به آموزش عالی، مهارت، فضای کسب و کار، سیاست های تجاری، سیستم توزیع، وضعیت عرضه و تقاضای نیروی کار و شرایط کلان اقتصادی اشاره کرد. در حال حاضر به دلیل فقدان ارتباط با بازارهای جهانی، کاهش تقاضای نیروی کار داریم و فاکتورهای اقتصادی نیز بی ثبات است.

وزیر کار تاکید کرد: هم اکنون برای ایجاد یک شغل در پالایشگاه ها ۱۲ میلیارد تومان هزینه لازم است؛ در حالی که می توان در مشاغل متوسط با ۵۰۰ میلیون تومان و مشاغل خُرد نیز با ۲۰ میلیون تومان شغل ایجاد کرد. بنابراین در حال حاضر به دنبال ایجاد مشاغل خُرد و خانگی و اتصال به بازارهای جهانی هستیم.

به گفته ربیعی، در حال حاضر ۱۸.۱ میلیون شغل موجود کشور خرد و کوچک و ۳.۴ میلیون دیگر نیز صنعت کارخانه ای بوده و تعدادی نیز در بخش نوآوری ایجاد شده است. در نشست هفته گذشته شورای عالی اشتغال مقرر شد بانک مرکزی بسته تامین مالی بنگاه های کوچک را تدوین و به شورای عالی اشتغال ارائه کند و این کار با توافق وزارت کار در راستای ایجاد اشتغال صورت می گیرد.

فکر استخدام یعنی شغل را دور بریزیم
وی خاطرنشان کرد: به تازگی جلسه ای نیز با وزیر علوم و آموزش و پرورش درباره یافتن راهکارهای مهارت آموزی نیروی کار داشتیم که بتوانیم روش هایی را برای ایجاد مهارت و تخصص در دانش آموزان و دانشجویان در زمان تحصیل بیابیم. رئیس جمهور تاکید دارد باید رصد شود وقتی فردی به دانشگاه می رود چگونه می توان به وی مهارت هایی برای انجام کار در آینده آموخت.

وزیر کار تصریح کرد: متاسفانه ما یک اشکال فرهنگی داریم و فکر می کنیم حتما باید درس بخوانیم تا خوشبخت شویم در حالی که هم اکنون یک نفر جوشکار ماهر ماهیانه بیش از ۳ میلیون تومان درآمد دارد و افراد باید تفکر اشتباه استخدام به معنای شغل را از ذهنمان بیرون بریزیم. در یزد کارگر ماهر کم داریم و الان مهاجران خارجی صنعت گچ کاری را تصاحب کرده اند و اگر به دنبال استادکار در این بخش باشیم باید به سراغ آنها برویم.

ربیعی به سیاست غلط رقابت بین دانشگاه آزاد با سایر دانشگاه ها برای جذب دانشجو اشاره کرد و بیان داشت: در ۸ رشته دانشگاهی بررسی شد که چه نیازهای علمی و فنی و حرفه ای مورد نیاز است تا افراد پس از فراغت از تحصیل بتوانند وارد بازار کار شوند.

دستمزد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره دستمزد نیروی کار گفت: در سال اول مسئولیتم ۲۵ درصد حقوق را افزایش دادیم که عملاً ۳۱ درصد محسوب می‌شد این در حالی است که در سال گذشته با توجه به این که تورم ۱۵ درصد بود افزایش حقوق را به ۱۷ درصد رساندیم.

وی با اشاره به این که اگر دستمزد افزایش یابد هزینه کارفرما بالا می‌رود ادامه داد: نرخ دستمزد در ایران بین ۱۱ تا ۱۵ درصد اعلام شده است این در حالی است که در دنیا این نرخ ۴۵ درصد است.

وی گفت:در بخش دستمزد متأسفانه سال ها شکاف ایجاد شد و در حالی که مزد پایین ماند، نرخ تورم بالا رفت اما در حال حاضر باید مزدی تعیین شود که به کارفرما فشار وارد نشود و با خطر اخراج نیروها مواجه نباشیم. هر یک درصد رشد اقتصادی که می تواند ۱۰۰ هزار شغل ایجاد کند نیازمند ۶۰ تا ۱۰۰ هزارمیلیاردتومان سرمایه گذاری است.

وزیر کار اظهارداشت: دولت در مسئله تعیین مزد ناظر بین کارگران و کارفرمایان است و مزد با دو مبنای نرخ تورم و هزینه خانوار بررسی و تعیین می شود. در حال حاضر، تاثیر مزد در قیمت تمام شده برخی تولیدات ۳ درصد و در خدمات تا ۳۰ درصد است.

یارانه
ربیعی همچنین از حذف ۲ میلیون و ۹۴۳ هزارنفر از دریافت یارانه نقدی تا به امروز خبر داد و گفت: کمتر از ۸۰ درصد حذف شده ها اعتراضی نکرده اند و ما یارانه ۶۶ درصد معترضان را برگردانیم ولی از آنها تضمین گرفتیم که اگر خلاف گفته هایشان ثابت شود به روشی که قانون معین می کند باید یارانه گرفته شده را پس بدهند ولی اگر اشتباه دولت باشد، جبران خواهد شد. در این بخش به دنبال کار حساب شده هستیم اما می گویند وقتی چیزی را می دهید، گرفتنش سخت است.
 
کلمات کلیدی : یارانه+بیکاری+دستمزد+شغل+وزیر کار
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۲:۵۲:۰۸
اگر حقوق و مزایا و پاداش هر مدیر .... فقط نصف شود و جلوی مفاسد اقتصادی مانند رانت و اختلاس گرفته شود، به راحتی صدها هزار نفر میتوانند به سر کار بروند. (3368518) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۴:۵۰:۲۱
تو دانشگاه ما چند تا کارمنده چندصد تا رئیس اگه این رئیسهای الکی رو جمع کنن و حق ریاستشونو قطع چندین نفر رو میشه استخدام کرد سه نفر به همدیگه مینویسن آقای فلانی جهت اطلاع و اقدام نفر چهارم روش اقدام میکنه چه لزومی داره نمیشه همون نفر اول به نفر چهارم بنویسه و دوتا چرخه حذف بشه همه قسمتها اینطوری هستند یعنی بعضیها مادر زادی رئیس زائیده شدند پست هم نباشه براشون ایجاد میکنند حالا شما هی بگین فساد اداری آقای دکتر توکلی ما از شما هم انتظار داریم شما فقط نماینده مردم تهران نیستین وقتی تو مجلسین نماینده کل ایران هستین لطفا اینارو هم به گوش مسئولین محترم برسونین و چاره جویی کنین لطفا "بگذارین بقیه هم دلشون به حال این ملت بسوزه جونها بیکار موندن بازنشسته ها میرن تو دانشگاههای غیر انتفاعی واینور انور شغل دوم میگیرن یا دوباره برمیگردن و قراردادی کارمیکنن بابا این جونها گناه دارن واللللللللللللللللللله (3368829) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۷:۱۳:۳۶
به نظر شما اگر حقوق مدیران نصف شود مشکل مفاسد حاد تر نخواهد شد؟
مشکل ایران اقتصاد دولتی هست. باید اقتصاد خصوصی شود که نمی شود. (3369229) (alef-11)
 
محمد رضا
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۱:۲۹:۳۱
خصوصی سازی درست نیست... بلکه مردمی سازی درسته!
الان تبعات خصوصی سازی رو داریم تو پرونده های فساد ب ر و برخی کارهای تاسف بار بیمارستان ها می بینیم... بحث اقتصاد باید مردم محور باشه! اونم مردمی با فرهنگ و عرق ملی بالا! داریم!؟ (3372953) (alef-13)
 
وحید
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۳:۱۶:۴۳
واقعا گل گغتی ... (3370130) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۷:۵۲:۵۷
ه . من هم فوق لیسانس دارم و هم جوشکار ماهر هستم و هم تراشکار درجه یک با 15 سال سابقه 1500000 تومن حقوق میگیرم . (3370492) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۲:۵۴:۱۴
خیلی ممنون که بهمون یاد اور شدید
بنده الان دوسال است که استخدامی را از ذهنم بیرون کرده ام.
واقعا خسته نباشید. شما به عنوان دولت مسئول این فاجعه هستید (3368530) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۴:۳۶:۵۴
خوب حالا که دولت نیروی مازاد اونهم چند برابر نیازش در این سالها استخدام کرده :
اولا تکلیف ما دهه شصتی ها چیه خوب با مدرک دانشگاهی چکار کنیم اگه مدرک نداشتیم حداقل مسافرکشی می کردیم دوما دولت موظفه اون نیروهایی را که صرفا بدلیل شرکت در ازمون استخدامی و قبولی در آن استخدام شده و مازاد هستند اخراج کند چه لزومی دارد یک نیروی رسمی مازاد فقط بدلیل قبولی در یک ازمون کنکور مانند , سی سال حقوق بی خود بگیرد بدون که ارباب رجوع داشته باشد.
سوما حالا که امکان کار داخل نیست کاش با سایر کشورها برای صادرات نیروی کار قرارداد بسته بشه تا نیروهای تحصیلکرده در کشور بیکار نباشند. (3368791) (alef-11)
 
تبریزی
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۶:۲۷:۴۳
استخدام چندان هم اش دهن سوزی نیست. ده ساله تو اموزش و پرورش دارم کار می کنم با مدرک فوق لیسانس دارن بهم 1.200 میدن که به درد زندگی دانشجویی هم نمی خوره. از شرایط کاری هم اگه برات بخوام بگم هر روز باید 4 تا ماشین عوض کنم و با کلی خطر تصادف و تو سوز و سرما خودم رو برسونم به یه دهکده خرابه بالای یه کوه که تو یه شهر دیگه است و همین کار رو هم برای برگشت انجام میدم (میشه روزی 8 تا ماشین). از ساعت 6 صبح از خونه میزنم بیرون و ساعت 3.5 برمی گردم خونه یعنی روزی 5 ساعت تو جاده هام. بیشتر پولی هم که درمیارم می شه خرج کرایه تاکسی و اتوبوس. امیدی هم به انتقالی گرفتن نیست و در بین انواع توهین ها و تحقیرها و اعصاب خوردی ها از طرف دانش اموزان و مدیران و.....کار می کنم. اونقدر به سواد ارزش ندادن که دو بار از دکترا قبول شدم و نرفتم چون می دونستم دکترا هم بگیرم استخدامی در کار نیست و ممکنه در این راه همین کاری رو هم که الان دارم از دست بدم. از من می شنوی برو دنبال شغل ازاد. ما راه اشتباه رو رفتیم. (3369090) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۱:۰۵:۱۳
مرد حسابی خب ماشین بخر............... (3369849) (alef-13)
 
تبریزی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۷:۵۳:۵۳
مسافت زیاده و مسیر فوق العاده خطرناک. در هوای خوب که برف و بارون نباره فقط 45 دقیقه طول می کشه از اون کوه مارپیچ که همه جاش دره است بری بالا. کسی با ماشین شخصی نمیره اونجا. نه فقط اون ده بالای کوه که رسیدن به اون شهر دیگه اونم وقتی هوا هنوز تاریکه و خواب آلودی و برگشت همون مسیر وقتی باز خسته و خواب آلودی مثل خودکشی می مونه. راستی گفتین ماشین بخرم؟ پراید بیست میلیونی با حقوق یک میلیونی؟ اگه ادم هر روز همچین مسیری رو با ماشین شخصی بره و برگرده در عرض یکی دو سال هر ماشینی باشه از هم می پاشه پراید که جای خود دارد. (3370493) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۰۵:۲۷
مرد حسابی با حقوق یک ودویست درماه نمیشه ماشین خرید ..... (3370810) (alef-13)
 
رحمتی
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۲:۵۴:۵۰
تدبیر دولت تدبیر تاکنون چه بوده است؟ آیا این بوده که خارجی‌ها بیایند سهام عمده اکتشاف نفت ما را در اختیار بگیرند و تجارت ما را قبضه کنند؟ تدبیر این بود که ارز به 4 هزار تومان برسد؟ این بود که اقتصاد لیبرالیستی را جایگزین اقتصاد مقاومتی کنند؟ آیا ما کم تحصیل کرده متخصص داریم؟ منظورشان از همایش تجار ایتالیایی چیست؟ چرا می‌خواهند خط فقر را پایین‌تر ببرند؟ (3368533) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۵:۰۱:۴۶
چشم. خط فقر را بالاتر میبریم. (3368863) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۰:۱۷:۲۹
بله ما کم تحصیل کرده متخصص داریم متاسفانه اکثر فارغ التحصیلان دانشگاهی فقط مدرک دارند نه تخصص. (3370204) (alef-3)
 
حقیقت جو
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۳:۰۸:۴۹
در شرایطی که ماهانه قیمت همه چیز ولو با شیب ملایم رو به افزایش است ولی درامد مردم دائما بدلیل رکود کسب کار در حال کاهش است

قطع کردن همین اندک یارانه مردم چه توجیهی دارد؟

بویژه که بودجه ای که از این طریق از جیب مردم گرفته میشود در خارج از کشور به مصرف میرسد (3368571) (alef-11)
 
واقعا متاسفم
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۳:۲۹:۵۹
اگر استخدام نداریم ، پس چرا توو دستگاه های دولت بعضی ها با پارتی استخدام میشن؟
لطفا بنویسید »»»» استخدام بدون پارتی نداریم (3368620) (alef-11)
 
مهران
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۶:۱۵:۲۳
دقيقا همينطور كه شما ميفرماييد هست
بنده با وجود مدرك ليسانس برق بارها ديده ام افرادي بدون مدرك و با پارتي استخدام ميشنوند
حتي حاظرم يكي يكي با مدرك اين افراد رو معرفي كنم
البته اگ كسي پيگير هست!
هه (3369049) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۰۹:۰۵
حاظر !!!!!! یا حاضر ؟؟؟ (3370528) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۶:۳۰:۴۲
ممنون از الف که پیام من و انتشار داد کم پیش میاد
راست گفت دکتر شریعتی که فرمود
اسلام را در مملکت کفر دیدم... ما ها فقط از اسلام حرف زدن و یاد گرفتیم و متاسفانه اعمالمون ....
خدا می دونه همین من چقد ایراد دارم ... مسولین محترم من به عنوان یک مسافرکش تحصیل کرده به خطای خودم اشاره می کنم، خطای من درس خواندن بود به واسطه ی جو روانی حاکم بر خانواده و کشور ... تو نیز مرد باش و خطایت را بگو (3369101) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۰:۲۵:۳۱
یک سوال از دوست عزیزمان که به خطایش اعتراف کرد دارم.فکر نمیکنید اگر امثال شما بزرگوار به جای جو حاکم بر خانواده و کشور با توجه به استعداد و علاقه یک رشته تحصیلی انتخاب میکردید و هدفتان به جای اخذ مدرک علم آموزی به معنای واقعی کلمه بود امروز آنقدر در رشته خود مهارت داشتید که اصلا نیازی به استخدام دولت نداشتید و خود تبدیل به یک کارافرین میشدید؟ (3370217) (alef-13)
 
پردیس
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۳:۴۰:۴۳
دولت باید یارانه را فقط مختص افرادی کند که درآمد ماهیانه کمتر ااز دو میلیون تومان دارند و کسانی را که با دروغ و تقلب اطلاعات غلط دهند را جریمه سنگین و حتی اعلام عمومی کند ، کجای دنیا کسی که ماهیانه دهها میلیون تومان درآمد دارد را یارانه می دهند و جالب اینکه در ایران غیر از حقوق بگیرن دولت تقریبا هیچکس مالیات درستی هم نمی دهد ، پس افراد خلافکاری که مالیات کامل نمی دهند و اطلاعات غلط هم میدهند حق یارانه گرفتن ندارند ، دولت باید اعلام کند که مثلا از 20 روز دیگر اسامی یارانه بگیران را در اینترنت می گذارد تا کسانیکه حقشان نیست حداقل از ترس آبرويشان پیش از اعلام عمومی بروند و انصراف دهند، (3368648) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۴:۲۵:۳۲
اشخاصی را میشناسم که میلیارد ثروت دارند ولی با دروغ و شانتاژ و حتی گاها با پارتی بازی هنوز یارانه 45 تومانی میگیرند. یعنی انقدر اینها حرص دارند نکه حتی از یارانه 45 تومانی نمیگذرند بعد از آنطرف بندگان خدایی را هم سراغ دارم که با اینکه زیر یک میلیون در ماه در آمد دارند ولی برای استفاده اقشار ضعیف تر از خود از یارانه 45 تومانی انصراف داده اند، البته میزان این گروه از افراد در مقایسه با گروه قبلی بسیار کمتر است. (3368761) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۴:۲۸:۳۴
12 سال هست کارمند دولت هستم، بعد از 12 سال کار کردن، امسال از نظر درآمدی مساوی با سال اولی هستم که کارمند شدم، یعنی 12 سال کارکردن بنده برای دولت، آب در هاون کوبیدن بوده و اکنون با کلی قرض و اجاره و وام آنهم با جیب خالی روبرو هستم اما در کنار این اوضاعی که بنده دارم، مدیران و برخی افراد که با پارتی استخدام شده اند یک شبه ره صد ساله میروند و هیچ نظارتی هم روی آنها نیست و ما نیز جز فروخوردن خشم خود و دعا به درگاه خداوند برای تنبیه این مفسدان کار دیگری از دستمان بر نمیاید که خدا لعنتشان کند این مفسدان اقتصادی را. (3368769) (alef-11)
 
نسل به باد رفته
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۰:۳۰:۰۰
باز برو خدات رو شکر کن که 12 سال شغل داشتی و داری . ما تحصیلکرده های بیکار دهه شصتی چی بگیم ؟ که نه کار داریم و نه آینده و نه امید به زنده بودن؟ (3373312) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۵:۴۰:۵۱
وقتی تو اندیشه ی ملت اینه که یارانه "حقشون" هست و "پول امام زمانه" شما میخوای با اعلام اسم بترسونیشون؟ (3368961) (alef-11)
 
امیرحسین
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۳:۴۰:۴۵
یارانه ی پدر و مادر بازنشسته و افتاده ی من رو با مجموع درآمد زیر دو میلیون در ماه قطع کردند اول رفتم ستاد هدفمندی گفتند به ما ربطی نداره باید بری بخشداری رفتم بخشداری گفتن باید حداقل دو ماه توی نوبت باشی تا پروندت بررسی بشه گفتن اگر شکایت داری باید بری وزارت رفاه رفتم وزارت رفاه گفتن حضورا نمیشه بری باید زنگ بزنی بعد از کلی علافی و سردووندن تلفن رو دادن گفتن بیاد مسئول پشت خطه علت قطع یارانه ی پدر و مادر رو جویا شدم گفت ما بررسی کردیم پدر شما صاحب سه دنگ واحد آپارتمانیه واسه همین یارانه شون رو قطع کردیم!!!یعنی پدر و مادر من بعد از سی سال خدمت صادقانه برای دولت باید کارتون خواب باشند تا بهشون یارانه تعلق بگیره!؟ (3368649) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۵:۵۶:۱۷
خوب پدر و مادر شما هر دو حقوق بگیر هستند و احتمالا" 2 نفر بیشتر نیستند و خانه هم دارند و با این شرایط مطمئنا" در ماه پس انداز خوبی هم میتوانند داشته باشند و نمیتوان انها را در جمله نیازمندان دانست جانم . (3368991) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۸:۱۷:۴۴
نفرمودید این سه دنگ همانیه که توش سکونت دارند ؟ (3369412) (alef-11)
 
vqh
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۳:۴۷:۵۸
جناب آقای ربیعی با سلام
آیا کسی که فقط 1200 حقوق می گیره و از جای دیگری در آمد ندارد . با 2 تا بچه آیا باید یارنه اش قطع شود؟ (3368666) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۵:۵۷:۵۳
بلی ممکن است . چون میتواند مال و اموال زیادی داشته باشد و فقط که حقوق ملاک نیست . (3368998) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۳:۵۴:۱۲
ﻣﻦ ﻓﻘﻄ ﻳﻚ ﺷﻨﺎﺳﻨﺎﻣﻪ ﺍﻳﺮﺍﻧﻰ ﺩﺍﺭﻡ و ﺩﻳﻜﺮ ﻫﻴﺞ. (3368675) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۵:۲۲:۴۴
کارت ملی چطور، داری؟ (3368920) (alef-11)
 
hamvatan
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۰:۰۲:۲۷
به جای خوشمزگی باید به این جمله گریست . (3369671) (alef-13)
 
ح.س
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۳:۵۵:۵۴
دستتون درد نکنه...
دیگه واضح تر و صریح تر از این نمیتونستید بگید... (3368680) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۴:۰۳:۲۷
ﺍﻳﻦ ﺍﻗﺎ ﺍﻟﺎﻥ ﺷﺼﺖ ﻭﺑﻨﺞ ﺳﺎﻟﺶ ﻫﺴﺖ و ﺑﺎﺯﻧﺸﺴﺘﻪ ﻭﻟﻰ ﺩﺳﺖ ﺍﺯ ﺻﻨﺪﻟﻰ ﻗﺪﺭﺕ ﺑﺮ ﻧﻤﻰ ﺩﺍﺭﺩ.و ﻣﻰ ﻛﻮﻳﺪ ﺟﻮﺍﻥ ﻫﺎ ﺫﻫﻨﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺍﺳﺘﺨﺪﺍﻡ ﺧﺎﻟﻰ ﻛﻨﻨﺪ ﺟﻮﻥ ﺑﺎ ﺍﻳﻦ ﺗﻔﻜﺮ ﺷﻐﻞ ﺍﻳﺠﺎﺩ ﻧﻤﻰ ﺷﻮﺩ. ﻭﻗﺘﻰ ﻳﻚ ﻓﺮﺩ ﻣﺘﻌﻠﻖ ﺑﻪ ﺩﻫﻪ ﺳﻰ ﻫﻨﻮﺯ ﺩﺭ ﻧﻬﺎﺩ ﺩﻭﻟﺘﻰ ﺣﻀﻮﺭ ﺩﺍﺭﺩ ﺟﺎﻳﻰ ﺑﺮﺍﻯ ﺟﻮﺍﻥ ﺩﻫﻪ ﺷﺼﺘﻰ ﺑﻴﻜﺎﺭ ﺗﺤﺼﻴﻞ ﻛﺮﺩﻩ و ﺍﺯﺩﺍﻭﺍﺝ ﻧﻜﺮﺩﻩ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺭﺩ. (3368701) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۵:۲۳:۳۰
چرا بازنشستگانی که خیلیهاشون هم وضع مالیشون مرفه هست مجددا در دستگاههای دولتی تحت عنواینی چون مشاور و همکار پروژه ای استخدام میشوند ولی برای جوانان کار نیست ؟؟؟؟؟؟؟ البته دلیلش مشخص است، آنها جزو باند هستند !!!!!!!! (3368922) (alef-11)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۴:۰۵:۰۷
ما یارانمونو قطع کردن کجا باید اعتراض کنیم تورو خدا یکی بگه 2 ماه یارانه نگرفتیم نداریم بخوریم (3368704) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۵:۰۳:۰۷
الف جان خودت این رو منتشر کن! نداریم بخوریم، ولی پول اینترنت داریم! (3368865) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۶:۳۳:۱۰
از جوانان عزیز درخواست می شود بی هدف درس نخوانند تا در آینده سرافکنده نشوند .
مسولین آموزشی کشور حقیقت ها را نمی گویند و دنبال پرکردنه دانشگاه ها هستند (3369110) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۴:۰۹:۲۳
ﻳﻜﻰ ﺍﺯ ﺳﺘﻢ ﻫﺎﻯ ﺩﻭﻟﺖ ﻗﺒﻞ ﺭﺍﻩ ﺍﻧﺪﺍﺯﻯ ﺩﺍﻧﺸﻜﺎﻩ ﻓﺮﻫﻨﻜﻴﺎﻥ ﺑﻮﺩ. ﻛﻪ ﻣﺘﻮﻟﺪﻳﻦ ﺩﻫﻪ ﻫﻔﺘﺎﺩ ﺭﺍ ﺟﺬﺏ ﻛﺮﺩ. و ﺭﺍﻩ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺍﺳﺘﺨﺪﺍﻡ ﻣﺘﻮﻟﺪﻳﻦ ﺩﻫﻪ ﺷﺼﺖ ﺑﺴﺖ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﻴﻜﻪ ﺍﻛﺜﺮ ﻣﺘﻮﻟﺪﻳﻦ ﺍﻳﻦ ﺩﻫﻪ ﺗﺤﺼﻴﻠﺎﺕ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺪﻭﻥ ﺍﻧﺪﻙ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﺑﺮ ﺩﻭﻟﺖ ﺑﻪ ﺍﺗﻤﺎﻡ ﺭﺳﺎﻧﺪﻩ و ﺍﻣﺎﺩﻩ ﻭﺭﻭﺩ ﺑﻪ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﻛﺎﺭ ﺑﻮﺩﻧﺪ. ﻭﻟﻰ ﺑﺎ ﺗﻮﻟﺪ ﺍﻳﻦ ﺩﺍﻧﺸﻜﺎﻩ ﺭﺍﻩ ﻭﺭﻭﺩ ﺑﻪ ﺍﻣﻮﺯﺵ و ﺑﺮﻭﺭﺵ ﺑﺴﺘﻪ ﺷﺪ. (3368712) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۴:۱۴:۰۶
جوشکار ماهری که درآمدش 3000000 تومان است در صورتی است که بازار کار فعال باشد در شرایط رکود کنونی این درآمد به 1500000 هم نمی رسد (3368726) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۴:۱۴:۱۵
زحمت کشیدید
البته ایشون استخدام برای کسانی که پارتی ندارن رو میگن
وگرنه کسی که پارتی داشته باشه بهترین پست و مقام رو میگیره حتی با حداقل مدرک و در بعضی وقت ها بدون مدرک (3368727) (alef-11)
 
نسیم
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۴:۱۵:۲۴
دولت محترم آقای روحانی با این کارنامه مطلوب اقتصادی و اشتغال منتظر رای مردم نباشه دیگه یا هر دولتی که می خواد اینجوری رفتار کنه (3368731) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۵:۱۰:۴۲
6ماهه از بس رزومه کاری نوشتم، فرم همکاری پر کرده ام و نتیجه اش هیچی.
استخدام هست ولی برای ما از بهترونه نه امثال من که پارتی نداریم. چون پارتی نداریم پس هیچی نداریم (3368892) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۵:۴۵:۴۶
همین الان نورچشمیها بسرعت باپست سازمانی شناور استخدام میشوند سفارش ایشان هم برای این است که اقازاده ها ونورچشمیها جایشان تنگ نشود . (3368971) (alef-11)
 
مرتضی
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۶:۰۳:۲۰
اگر قرار است همه کار آفرین باشند پس چه کسی برای این کارآفرین ها کار کند آقا بگین ما بلد نیستیم واسه جوونا شغل ایجاد کنیم تازه میگه باید در مدارس آموزش مهارت داده بشه این همه بیکار دهه های قبل که سن استخدامشونم داره میگذره چیکار کنن؟ دزدی! آقا بداد این جوونای بیچاره برسین.آقای وزیر کار دولتی رو ول کن بیا واسه ما کارآفرین شو هه هه هه... (3369014) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۰:۳۱:۳۹
جوان تحصیل کزده متخصص=کارآفرین.
جوان مدرک بدست کم سواد=در انتظار استخدام. (3370227) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۶:۱۲:۱۴
اشکال ندارد کل یارانه بگیر ها را غیر از مشمولین بهزیستی وکمیته امداد حذف کنید ولی در عوض 1-دولت بزرگ بی هنر بابهره وری پائین را تا 50 در صد کوچک کنید 2- حقوق مدیران دستگاههای اجرایی سازمانها وشرکتها وموسسات وبانکها را حداکثر تا 5میلیون وکارمندان را تاسه میلیون سقف بگذارید البته بدون دورزدن وپرداخت فوق العاده ها وهزینه های بی ارتباط وحق سفره وهزینه سف خارج وهتلینگ های بی جهت ما اکنون سازمانهای زیادی داریم که کارکنانش با مدرک کارشناسی حداقل 5میلیون حقوق میگیرند نفت دیوان محاسبات صنایع ونوسازی تاچه برسد به مدیرانشان چه گلی به سر این ملت زده اند 2-بانکه را بخواهید که بنگاهداری را کنار بگذارند واموال ناشی از بورس بازی را بفروش رسانده وبدهی بانک مرکزی وسپرده مردم را سرجایش بگذارند واز پرداختهای انچنانی به کارکنان خود که بعضی مداخل های انچنانی دارند خودداری شود واصراری به نگهداری انها نداشته باشند که وقتی به ضرر میرسند مثل خیلی از کشورها ورشکسته اغلام شوند 3-وزارتخانه هایی مثل صنایع وتجارت ومعدن نیاز به خانه تکانی از وزیر به پایین دارد ودولت نیازی به نگهداری شرکتهای انها ندارد واگذاری انها هم مردم را رستگار میکند وهم بار دولت سبک میشود وهم اقتصاد از انحصار خارج میشود نفت ومسکن واصولا جهاد کشاورزی دراین کشور چه کار مثبتی انجام میدهد ؟جهاد تا دفاع بود وبعد از ان خدمت کرد تا ادغام شد مثل میوه قارچ های کشاورزی به ان سرایت کرد 4-کلیه موسسات مالی اعتباری در کل کشور که تعدادشان از5000بالا زده بسته وچول مردم را پس دهند ،انقلابی باید در سیستم پولی وبانکی ومالی محاسباتی کشور رخ دهد وهمچنین اندسته از موسساتی که از قانون بودجه کل کشور استفاده وتابع هیچ وزارتخانه ای نیستند جز انها که در قانون اساسی امده بودجه انها قطع گردد5 _از فعالیت اقتصادی تمامی سازمانها ودستگاههای نظامی انتظامی جلوگیری جدی بعمل اید وکلیه درامد ومایملک انها به اموال دولتی وخزانه کشور واریز شود 6- تمامی رانت ها که بنام فرصت وغیره نامگذاری شده در تمامی دستگاههای اجرایی شناسایی وسوراخ ها بسته شود صنایع وتجارت ومعدن وراه ومسکن وجهاد کشاورزی وشرکتهای دولتی ازبس سوراخ دعا دارند که مثل سرند شده اند 6-از هرگونه هزینه تحمیلی به دولت به مناسبت ها مثل همین محرم واربعین وعزاداری های دولتی ورسمی خوداری وممنوع شود از محل کمک مردمی انهم به تشکلهای غیر دولتی به معنی عام هیچ ربطی به کسی ندارد ودولت دران دخالت نکند این هزینه ها را بزنید دولتی شسته رفته وبی رانت میماند که خدمت نماید (3369038) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۶:۱۴:۴۵
تو شرکت ما نزدیک به 150 نفر از پرسنل را بعلت کسر بودجه اخراج کردن ولی هنوز پرسنل اخراجی از شرکت بیرون نرفتن تعدادی پرسنل جایگزین که نور چشمیهای مدیران جدید بودند وارد شدن در ضمن در شرایط کسر بودجه مدیران رده بالا در ساعت بعد کاری با حقوق و مزایای بالا به استخر و سونا میروند و ساعت استفاده از استخر و سونا اضافه کاری هم محاسبه میشود اگر از بریز و بپاشهای نابجا در شرکت ها جلوگیری شود خیلی از خانواده ها از هم پاشیده نمیشود در ضمن من پرسنل اخراجی شرکت (پ ... پ ) میباشم (3369045) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۶:۴۳:۱۴
ازدواج کنید.فرزند بیاورید. (3369143) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۶:۴۴:۲۲
این ترفند "تقصیر دولت قبل بود"بالاخره بعد از دوسال رنگ باخت و دیه بهانه ای نیست حالا باید ببینیم این دوسال باقی مانده واقعا دولت میخواهد چه کار کنه (3369147) (alef-11)
 
کارگر و دکتر
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۷:۰۵:۴۴
آقای ربیعی جوانان بدنبال استخدام دولتی اند چون:
1. کرامت انسانی شان حفظ شود و مورد سوء استفاده قرار نگیرند.
2. امنیت شغلی داشته باشند.
3. در کشوری که شرایط اقتصادیش مثل هوای بهاری متغیر است بتوانند برای آینده شان برنامه ریزی کنند.
شما در دولت حقوق خودتان و کارمندانتان را از نفت همه مردم ایران تامین می کنید و 3 مورد اشاره شده در بالا را یک جا دارید آن وقت مهندسین و دکترای این مملکت که عمری برای داشتن شغلی درخورشان دود چراغ خوردند و گردن به قامت کتاب خم کردند را تشویق به کار با حقوق 700 تومانی می کنید؟! چرا باید جزای کم کاری مسئولان را جوانان بدهند. الف جان لطفا منتشر کن. (3369212) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۰:۱۶:۴۲
کاملا درست است، در نهادهای خصوصی فقط یک چیز ورد زیان است: 1. بنویسید قانون کار بخوانید 700 تومن، 2. قرار داد سفید امضا یا حداکثر 6 ماهه، 3. تسویه حساب کامل در پایان هر دوره قرار داد گویی که یک فرد با 20 سال سابقه هیچ فرقی با یک تازه کار ندارد! 4. اخراج به بهانه های میلی. این است وضعیت ما بعد از کلی تلاش! (3369732) (alef-13)
 
کاردان
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۰:۲۱:۱۸
راستی چرا هر کی میاد و میره فقط ذکر مصیبت می کنه و راه حل هایی رو پیشنهاد می ده که هیچ سودی برای قشر فعال در بازار کار نداره! (3369751) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۷:۰۹:۲۳
یارانه منه بدبخت وباماهی 1/5میلیون درامد و4سرعاعله قطع کردند انشااله که خداازشون نگذره درامدیک سری ازافرادفامیل واشناکه به5میلیون درماه میرسه روقطع نکردند قطع کردن یارانه با10-20-30انجام میشه (3369224) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۷:۲۷:۲۴
وضعیت اقتصادی اکثر مردم خراب است وهر روز میگویند یارانه را قطع میکنیم و مردم را دچار اضطراب میکنید یکدفعه قطع کنید بقول معروف مرگ یکبار شیون و زاری یکبار (3369266) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۷:۴۴:۰۷
چند وقت دیگر می گویند هر کسی استطاعت زندگی در ایران را ندارد می تواند برود. خیر پیش!
عین همین را یک بار در آغاز دوره سازندگی هم گفتند: اگر استطاعت زندگی در تهران را ندارید خداحافظ. (3369313) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۸:۱۴:۵۴
آقای رییس جمهور که می گویند:
باید رصد شود وقتی فردی به دانشگاه می رود چگونه می توان به وی مهارت هایی برای انجام کار در آینده آموخت.

باید توجه کنند که در دانشگاه ها درس برای درس می دهند نه درس برای کار. وقتی از استاد می پرسید این مباحث به چه درد می خورد می گویند در دوره دکتری به درد می خورد، ولی من می خواهم که کارشناس خوب بشوم و کار کنم، نمی خواهم دکتری بگیرم. هیچ کسی هم حق نقد کردن دانشگاه ها را ندارند چون اساتید دانشگاه مدعی هستند هیچ کس به اندازه آنها نمی فهمد، وسلام (3369403) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۰:۳۸:۱۵
درست میفرمایید برای همین است که فارغ التحصیل دانشگاه آلمانی بنز و بی ام و تحویل جامعه میدهد اما فارغ التحصیل دانشگاه ایران اگر بتواند پراید را درست مونتاژ کند باید به احترامش ایستاد و کف زد. (3370239) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۸:۱۶:۲۵
دولت تدبیروامید عجب تدبیری عجب امیدی (3369406) (alef-11)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۸:۱۷:۴۹
عزیزم وقتی صحبت از کارگر و کارفرما می کنید این کارگر همیشه ما مردم هستیم و کارفرما شمائید و همیشه در مسند ریاست و قدرت همیشه از حق خودتان دفاع می کنید . به جوری کارفرما کارفرما می گی که انگار نمی دونیم کارفرماها کی هستند. (3369413) (alef-11)
 
پردرامد
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۸:۱۸:۲۰
خیلی خوشحال شدم وقتی فهمیدم پردرامد هستم بازنشسته ای که سی سال کار کرده وفبلا جهارنفر روبراشون هزینه می کزده وحالا بایدهشت نفررو تامین کنه سرمایه دار وپردرامد شده پیشنهاد میدم برای جبران کسری هاتون از حقوق بازنشته هاهم کم کنین ریش وقیچی دست شماست گوش اگر گوش من وناله اگر ناله توست انچه البته به جایی نرسد فریادست
سایت اعتراضات یارانتون هم بدرد خوتون میخوره (3369415) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۸:۲۹:۴۴
با این سیاستی که بعضی از وزارتخونه ها بخصوص وزارت بهداشت و درمان پی گرفته اند روز به روز به بیکاران اضافه میشه.به عنوان مثال طرح قیمت گذاری اجناس پزشکی خارجی انهم از بهترین ها و به روزترین های دنیا تبدیل به یک روش شرم اور شده و وقتی به به اصطلاح کارشناس های انجا اعلام میکنیم با این طرح قیمت گذاری از پس حقوق و مخارج جاری هم برنمی اییم و مجبور به اخراج پرسنل کارازموده هستیم،علنا میگویند اخراج کنید و تعطیل کنید.خوب راست میگوید خودش حقوق دولتی را میگیرد و تا بازنشستگیش حقوقش را میگیرد و برایشان اهمیت ندارد که بسیاری اخراج شوند.اقای رییس جمهور دستتان درد نکند.یک بررسی جزیی بفرمایید تا ببینید چگونه شما را رودروی مردم قرار میدهند. (3369439) (alef-11)
 
مرتضی
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۸:۳۳:۰۲
اینده نگری مسئولان همینه دیگهههههههههه. مگر نه اینکه وقتی توده های مردم یک جامعه مو را می بینند مسئولان باید پیچش مو را ببیند . به امید روزی که انتخاب مسئولا با دید باز و اگاهانه باشد (3369449) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۹:۱۶:۴۲
امیدوار بود آدمی به خیر کسان مرا به خیر تو امید نیست شر مرسان (3369531) (alef-11)
 
mahdi
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۹:۱۹:۰۱
در این که آقای ربیعی می خواهند کاری برای حوزه اشتغال انجام دهند تردیدی

نیست

ولی هر کاری روش خاص خودش را داردآقای ربیعی عزیز با افکار گذشته نگر تیم اقتصادی ،صنعتی و فقدان ابتکار و خلاقیت و قدرت اتخاذ و عمل به تصمیمات سخت که نمی شود کاری کرد.

امرزو کشور نیاز به تحول اساسی و ساختاری دارد دولت و بدنه آن تشکیل شده از کلونی های از باندها ی ناکارآمد و در مواردی فاسد که از دولت باج خواهی می کنند

بدون این که ثمره ای برای رشد کشور داشته باشند باید دولت از خودش و پرسنلش شروع کند و هدف را رشد و توسعه قرار داده و هر که ناراستا ناکارآمد و فاسد است به حاشیه براند این مهم نیازمند اراده جمعی و بزرگی است که خود مسئولان هم در قوای گوناگون مستقیم به آن توجه نموده اند


با این افراد و ساختار ها اگر 1000 میلیارد دلار هم تزریق شود به آسانی آب شده و ناپدید می گردد

باید درون دولت را ساخت و تجدید ساختار نمود (3369535) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۹:۴۲:۴۹
آقا جون من یکی جواب بده
اینایی که بعد از انقلاب شدن مدیر، بعد 34 سال هنوز مدیرن نمیخوان بازنشسته بشن جوونا برن سر کار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3369600) (alef-11)
 
قاسم خان
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۰:۲۱:۱۳
نه عزیز مگر قانون بقای ماده و انرژی را به یاد نداری که از بین نمی رفت بلکه از شکلی به شکل دیگر تغییر میکرد . مدیریت هم در ایران شده قانون بقای مدیریت که ازبین نمره بلکه از شکلی به شکل دیگر تغییر می کند . (3370211) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۰:۲۸:۴۸
یارانه من قطع شده و البته امیدوارم از این گرانتر نشود د رخوزستان که تا هفته گذشته ما کولر روشن میکردیم از این گرانتر شدن واقعا ظلم است اما حالا اعتراض ندرایم از این گرانتر نکنید که ظلم است در ضمن انگار نمیدانید نفت شده بشکه ای 42 دلار خوب دولت حق دارد استخدام هم بیش از 8 سال است من خبر دارم که در خیلی از ادارات نیست چرا حالا صدایتان در امده ان زمانی که نفت بشکه ای 140 دلار بود استخدام نبود حالا معترض شدید (3369770) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۱:۱۷:۴۲
عوام فریبی احمدی نژاد باعث شد 45 تومن پول با منت به دست ملت برسد و ده ها برابر آن از جیب ملت با تورم و امثادهم برود ... من که میگم یارانه ها کلا قطع بشن و فقط به افراد تحت پوشش کمیته امداد برسد (3369884) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۱:۲۱:۰۱
یارانه 2.9 میلیون نفر تا کنون قطع شده = یارانه 2.9 میلیون نفر قطع شد ؟ ... نفرت دارم از خبرنگارا همشون عین هم دروغگو و ... هستند (3369892) (alef-13)
 
رجب خانی
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۱:۳۵:۳۶
پس تکلیف پولی که تا بحال گرفتن چی میشه ؟ حق الناس باید به مستحق ها برسه (3369932) (alef-13)
 
م پ
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۱:۳۷:۴۸
عد مسول های کشوری میگن ازدواج کنید بچه بیارید اونم نه یکی ن دوتا بلکه 4 تا عجججججججججججججججججججب با کدوم کار با کدوم امید با کدوم تدبیر از بی لیاقتیتونه که با این همه منابع مردم فقیر تو کشور داریم (3369939) (alef-13)
 
VAHID
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۱:۴۴:۲۶
لطفا به اداره ماليات و بيمه تامين اجتماعي بگيد بيخيال ما شوند تا سرمايه را از بانك بكشيم بيرون و در جهت توليد كسب و كار اقدام كنيم. تا زماني كه موانع دست و پاگير كار حذف نشود كسي حاضر نيست سرمايه خود را در جهت توليد و اشتغال فعال نمايد. من كاآفرين هستم و سرمايه هم دارم ولي به جهت اينكه ازاي هر يك ريال درآمد اداره ماليات 10 ريال ميخواهد فعلا ترجيح ميدهم سرمايه را در بانك نگه دارم و كسي را استخدام نمي كنم. والسلام (3369954) (alef-13)
 
یاسر
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۲:۱۵:۳۱
آقای ربیعی شما به فکر مردم نیستید فقط داری یه جوری فقر رو بیشتر میکنی، هر روز هزینه ها داره زیاد میشه، شما چیکار کردی. آخر سال میاین ۴ نفرو میزارین برای این مردم حقوق تعیین کنند و بس .... و بعدش با افتخار میگین ۱۰۰ حقوق کارگران اضافه شده ، فقط شعار دادن رو بلدین شماهارو آوردن مشکل کارگران زحمت کش رو درست کنید نه خراب، (3370007) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۲:۳۶:۰۹
اولین باری که آمریکا رفته بودم، پرسیدم کانال دولتی کدام است؟ بهم خندیدند و گفتند وجود ندارد هیچکس کانال دولتی تماشا نمی کند. اما اینجا را براه کانال های دولتی بی تماشا گر با بودجه های نجومی مثل قارچ در حال رویش هستند.
بزک نمیر بهار میاد کمبوزه با خیار میاد (3370051) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۳:۰۷:۰۴
یکم زود بفکر افتادین خسته نباشید (3370110) (alef-13)
 
حبیب
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۲:۳۲:۴۳
هرکجا مراجعه میکنی خبر از افزایش درآمد دولت دارد البته ساکت وبی سروصدا حال کار به حاملهای انرژی نداری ارزش افزوده از 4 درصد به 9 درصد بدون سوال وجواب وادامه دار شهرداریها درصورت تاخیر در پرداخت جریمه ، جریمه دیرکرد میگیرند یگیرند 100 رحمت به نزول خور حق تحری دفترخانه یک شبه از 40 هزار تومان به 145 هزار تومان عوارضهای شهرداری وجادهها وغیره با 200 ال 300 درصد افزایش ، آب برق گاز، تلفن کنتور آب بیمه، کنتور گاز ، مالیات بردارامد، شهریه مدارس وادانشگاه جرایم رانندگی انواع انتقال سند، تفو وکالت، به طور مثال وکالت تعویض پلاک از 17 هزار تومان به 65 هزار تومان یعنی حدود 400 درصد وصدهاواهزاران مورد دیگر که هر کس درگوشه ای با آن اشناست حال به جای آنکه یارانه 45 هزار تومان را تبدیل به 2000000 تومان بکنند هر روز با هزاران سوال وجوابو و تهدید با مردم شریف وتنگ دست ایران صحبت میکنند بابا قطع کنید مانیاز نداریم بدید به آقا زاده ها (3370322) (alef-13)
 
بیگی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۵:۱۲:۰۲
چرا ما معتقدیم که دولت بیاد دست مارو بگیره ببره سره کار استخداممون کنه بعد یه مدت کوتاه یه ماشین بندازه زیر پامون و یه خونه شیک بهمون بده ماهی هم هشت ملیون بهمون حقوق بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اخه پسری که رفتی مثلا یه کارشناسی تو یه رشته خاص مثلا مکانیک گرفتی .پسر جان هر وخت رفتی یه خودرو یا یه گیربکس یا موتور طراحی کردی و صد نفراستخدام کردی بیا واسمون قیافه بگیر !!!!!!
من معتقدم هر جوان ایرانی واسه خودش یه دولتیه میتونه به غیر از خودش به چند نفر دیکه کار جور کنه بزرکترین فعالان اقتصادی کشور حتی سواد درست حسابی هم ندارن ولی با اراده اهنین و استوار وغیرت ایرانی به صد نفر کارگر مدیریت و همشونو هم چه از لحاظ حقوق و مزایا تامین میکنن و روز به روز هم پیشرفت میکنن کافیه به بهترین تولیدات غذایی و تولیدات اطرافتون نگا کنین .
من معتقم و ایمان دارم روزی میرسه هر جوان ایرانی یه روزی سر فراز و پیروزترین فرد در دنیا میشه و در کنار دولت وای میسه و میگه من پشت سر دولتم هستم و از دولت حمایت میکنم نه اینکه از دولت انتظار کمک داشته باشه یادمون نره که این دولت و دولتهای کل ایرانمون از جنس مردم هستن و تو همین محل و کوچه هایی که ما زندگی میکنیم اونا هم زنگی میکنن این دولت از جوانانی مث ما تشکیل شده پس وخت اون رسیده که بیشتر کمکش کنیم لاقل هر جوان و بیکار یه شغل برا خودش ایجاد کنه حالا چه تولید چه و چه کارهای مثبت دیکه پس جمع بشیم یه رودخونه عظیم درست کنیم و چرخ دنده های صنعت این کشور عزیز و دوست داشتنی رو به حرکت در بیاریم (3370364) (alef-13)
 
حر
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۲۴:۱۳
اگه تو دستگاههای دولتی بازنشسته های دعوت بکاررو مجدد شده رو بیرون کنند با هر خروجی بازنشسته دعوت بکارمجدد(نورچشمی وزرا) حداقل 5 نفر با حقوق پرداختی اون بازنشسته ، مشغول بکارمیشن.
تمام هنر وزیر کارو........ شده گریه وناله و اعلام قطع یارانه.هیهات.... (3370859) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۴:۱۴
به نظر من نصف این کارمندان هم اضافه هستند وبخشی از کار اداره ها به رتق وفتق امور خود این کارمندان سپری می شود ولی مدیران اداره ها دوست دارندکارمندان زیاد باشند تا افراد بیشتری هر روز به انها تعطیم کنند ا (3371273) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۴۲:۰۹
هنوز رئیس قبلی سازمان بازنشستگی 12میلیون تومان درماه حقوق میگیرد؟ درچال حاضر حقوق ومزایای معاونت فنی آن سازمان چقدر است با این حقوق مزایا چند جوان لیسانسیه را میتوان استخدام کرد شما وقتی بر مسندی مینشینید آنرا ملک شخصی خود میدانید باید تمام بستگان ووابستگان از مزایای حضور تان در این مسند نهایت استهاده را ببرند حالا اگر هراران تحصیل کرده بیکار وجود دارد بدرک اصلا غلط کردند رفتند دنبال تحصیل (3371342) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۴۱:۰۳
-- آهان ! ..... حالا فهميدم !! ...... .. كه اين طور !!.......... ..... پس بگو .... !!!
-- چي را فهميدي ؟ بگو تا ماهم بفهميم !!
-- اين كه چرا حقوق بازنشستگان كمه ، چرا اين قدر پايينه !!
-- خب حالا از كجا فهميدي ؟ .... نكنه بهت الهام شد .... ويا حس ششمي ...
-- نه برادر ! نگاه كن تو اين كامنت بالا نوشته : " هنوز رئيس قبلي سازمان بازنشستگي ١٢ ميليون
در ماه ميگيره !! ..... هميشه ميگفتم : خدايا ! چرا حقوق بازنشستگان اين قدر ناقابله ! تو نگو كه
علت اينه ....
--- خب قربونتم ! براي همينه كه قديمي ها مي گفتن كه سوار از پياده خبر نداره و سير از گرسنه !!
بي خود كه نگفتن ! حتما مواردي اين چنيني بوده كه اين ضرب المثل را ساختن ...بله ؟ !! (3371561) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۶:۲۲
جوونا دنبال استخدام دولتی ان چون تو شرکتها و موسسات خصوصی هرآن ممکنه بیرونشون کنن، چون روزی ده تا دوازده ساعت کار میکنن واسه حقوق ناچیز قانون کار، چون کارفرماها تابع هیچ ضابطه و قانونی نیستن و هر جور عشقشون میکشه با نیروهاشون رفتار میکنن، چون ساعات کاریشون نه تنها غیر قانونی بلکه غیر اخلاقی و غیر انسانیه، نه زندگی دارن نه تفریح،اکثرا هم لیسانس و فوق لیسانس هستن... بعد تفاوت ساعات کاری و درآمدشونو با کارمندای دولت میبینن که اکثرا با پارتی اومدن سر کار و صبح میرن اداره یه ساعت مشغول مراسم صبحانه خوردنن بعد میرن تو اینترنت میچرخن بعد دوباره به بهانه نماز و نهار از زیر کار در میرن و اونم از طرز برخوردشون با ارباب رجوعه که همه میدونن چجوریه... اونوقت تنها چیزی که نصیب امثال ما میشه افسردگی و یاس و نگرانی از آیندس. حالا مسئولین عزیز خودشون قضاوت کنن.
الف عزیزم خواهش میکنم منتشر کن ماها همینجارو داریم یه کم عقده هامونو خالی کنیم (3371392) (alef-13)
 
عماد
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۵۲:۴۳
آقا استخدام نداريم فقط و فقط براي شهروندان درجه 2 به بالاست و استخدام شهروندان درجه 1 مثل بچه هاي آزاده ها و جانبازان و خانواده محترم شهدا تضمين شده هستش.3نفر از دوستان بنده كه شرايط بالا را داشتند همين امسال استخدام اداره دارايي شدند و با سهميه كه داشتند همزمان براي فوق ليسانس هم در دانشگاه دولتي قبول شدند و با مرخصي تحصيلي كه جزو سهيمه اين افراد هست دارند هم شغلشون را دارند و هم تحصيل عالي دارند و هم در دانشگاه تدريس مي كنند.خدا بده بركت ولي نه فقط براي درجه يكها براي همه. (3371601) (alef-13)
 
اسداله
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۵۴:۱۱
من یه جوشکارماهرم باحقوق بالای شش میلیون رفتم یه خونه ویه زن دیگه گرفتم سوادم سیکله (3371848) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۵۱:۵۷
خودتون دارید حقوق نجومی میگیرید سواد زیادی هم ندارید یک جرقه باعث شده مسئول بشی اون وقت اینطوری تریبون را میگیری و حرفهای عجیب میزنی آقای مسئول خداوکیلی چقدر می فهمی ...!!!!!!!!!! (3372040) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۸:۱۰:۱۹
آقا من یک راه حل ساده و آسان برای ایجاد سه میلیون شغل دارم بدون اینکه فشاری به بودجه بیاید.
به این ترتیب که با استخدام یک نفر با حقوق ماهیانه ی یک میلیون تنها سالی 12 میلیون تومان بودجه لازم است. بنابراین برای استخدام 3 میلیون نفر بودجه ای معادل 36 هزار میلیارد تومان سالانه نیاز است. این رقم تقریبا معادل بودجه ی اختصاص داده شده به یارانه ها است که حدود 36 هزار میلیارد تومان می باشد.
نتیجه: به جای پخش یارانه بین مردم که هیچ اثری ندارد سه میلیون نفر را استخدام کنید و یارانه ی مورد نظر را به عنوان حقوق به آنها بدهید. شغل های زیادی هم هست که می توانند آن را انجام دهند. مثلا با حذف سربازی اجباری جوانان جویای کار را با حقوق ماهیانه یک میلیون تومان به عنوان سرباز حرفه ای استخدام کنید. هم معضل سربازی حل می شود هم معضل بیکاری.
خواهشا منتشر کنید. اگر کسی نظری در مورد این طرح دارد بفرماید (3373658) (alef-13)
 
ج-م
۱۳۹۴-۰۹-۲۵ ۰۸:۴۹:۵۹
سلام در اداره دولتی 19 سال با مدرک لیسانس اونهم به صورت قرارداد معین مشغول به کارم . تفاوت حقوق با یک نیروی پیمانی اداره حدود 400 هزار تومان هستش . جه از لحاظ اضافه کار چه لحاظ رفاهی بیشتر از نیروهای قراردادی میگیرند . این یک نوع از عدالت است که در جامعه وجود دارد همه دنبال عدالتن ولی چرا نمیشه جای تعجب . بعد از 19 سال تازه میگن میخواین پیمانی شید باید امتحان آزمون ورودی بدید . جالبه . عدالت عدالت جالبه (3392406) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۲۶ ۱۶:۰۹:۲۳
با این بی سوادهایی که تو سیستم دانشگاهی وجود دارند، چه مهارتی؟ من که خودم دارم به اونها مهارت سرچ و کامپیوتر یاد میدم! استادی که دستش به کامیپوتر نخورده!!! من دانشگاه اصفهان درس میخونم دانشکده علوم تربیتی الان نزدیک 12 تا استاد تمام داره، ولی همشون رو بزاری روی هم هیچی ازشون درنمیاد! بگو یکی کارآفرین و خلاق باشه! بگو یکی صاحب نظریه باشه! یک کتاب خوب چاپ کرده باشه! بگو یه دانشجوی خوب پرورش داده باشه!!! اصلا زیر نقطه انجماد! ما که میریم کلاس باید حس کنیم که سر کلاس استاد تمام نشستیم اما واقعا فقط گریه نمیکنیم!!!!!!
یکیشون جلوی من رو گرفته میگه چرا پیش ما نمیای!!!! مثلا استاد مملکته!!!! خودش میگه من 15 سال کناب نخوندم! بعد جلوی من رو که چندتا کتاب ترجمه کردم و وضم از نظر درسی بد نیس میگیره!!!! بعدم میشه استاد تمام و خدا تومان پول میگیره!! از راهنمایی و اموزش هم که خبری نیس، همش بحث سیاسی و بگو و بخند!!! ما هم که مقطع دکتری هستیم هم نیازمون بیشتره هم انتظارمون ولی خوب به کی بریم بگیم که ما تمایلی به شندین بحث سیاسی نداریم!!! ما آموزش درسی و مرتبط با رشته و بازار کار میخوایم تا رشد کنیم!!!؟؟؟؟
استادی بی سواد رو بندازید بیرون تا دانشگاه نفس بکشه. انقدر دنبال سیاست بازی و سیاست زدگی تو دانشگاه نباشید که خیانت به یک نسله. خدا نکنه جامعه ای دچار بی عدالتی شه وشایسته سالاری ازش بره، باعث ایجاد ناامیدی و فشار روانی و فساد و بدرفتاری میشه. اقایون تذکر جدی دادم. هرکی هم خواست بیاد خودم شخصا از حرفهایی که زدم دفاع میکنم، راه من راه امام حسین (ع) هست، ایشون برای حق و عدالت طفل شیرخوارش رو هم داد. منم پای حرفم هستم. عین واقعیت بود. آلف جان هرکی دوس داری نزار حرف حق رو زمین بمونه بچاپ. (3395645) (alef-11)
 
مرتضی
۱۳۹۴-۰۹-۲۷ ۱۳:۳۸:۵۲
شما که مشکل کمبود کارگر داخل کشور دارین چرا این همه دانشگاه بوجود آوردین وقتی نمیتونین اشتغال ایجاد کنین!!!؟ چرا این همه تبلیغات میکنین که برین درس بخونین؟! جواب افراد تحصیلکرده که هزینه کردن و عمرشونو برا تحصیل هدر دادن اینجور میدین!؟ برین کارگری؟ البته کارگری شغل شریفیه ولی مشکلات روحی و روانی که اون شخص تحصیکرده باهاش روبروست و نگاه مردم و خانواده و آشنایان و توقعات دیگران که از فرد تحصیلکرده دارندو چیکار کنیم؟ عمر از دست رفته رو چیکار کنیم؟ هزینه های انجام شده رو چیکار کنیم؟ یعنی ی ادم تحصیلکرده با مدرک لیسانس و فوق لیسانس باید بره کارگری!!؟؟؟ باور کنین خود اون اوستا خجالت میکشه به این شاگرد تحصیلکرده دستور بده.... خدایا ی درک درست به این مسئولان بده (3396918) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.