نظر منتشر شده
۱۷۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 245632
گزارش رسانه آمریکایی از نحوه تحصیل برخی مسئولان ایرانی در آمریکا
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۹
سایت بیزینس اینسایدر در گزارشی به تناقض میان سخن و عمل برخی مسئولان ایرانی پرداخته و نوشته است: در حالی که مسئولان ایرانی در کلام خود علیه غرب، سخنرانی می‌کنند اما فرزندان خود را برای تحصیل و کار به غرب می‌فرستند.

به گزارش «پارس»، بیزینس اینسایدر که مقر آن در نیویورک واقع است، در سال 2009 تأسیس شد و بیشتر اخبار اقتصادی و فناوری را پوشش می‌دهد.

بیزینس اینسایدر در ابتدای گزارش خود به انقلاب فرهنگی در ابتدای انقلاب اسلامی و تصفیه دانشگاه‌ها از اساتید سکولار اشاره کرده و استیضاح اخیر وزیر علوم را ادامه همان تفکرات ضدغربی دانسته است.

بیزینس اینسایدر در ادامه به تداوم احاطه آمریکاستیزی در بیان و گفتار مسئولان جمهوری اسلامی اشاره کرده اما از یک تناقض در این ماجرا ابراز تعجب کرده است: چرا طیف مسئولان ایرانی، فرزندان خود را برای تحصیل به دانشگاه‌های غربی می‌فرستند و از آلوده شدن آن‌ها به تفکرات و اخلاقیات غربی، نمی‌ترسند؟

بیزینس اینسایدر به خانم مریم فریدون دختر حسین فریدون (برادر رئیس‌جمهور ایران) اشاره کرده و درباره سوابق حسین فریدون نوشته است: او از ابتدا از حامیان انقلاب اسلامی بوده است. او از مسئولان حفاظت امام خمینی (ره) در زمان بازگشت ایشان به ایران در سال 1357 بود. فریدون سپس استاندار شد و هشت سال هم سفیر ایران در مالزی بود و بعدها به هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل پیوست و اکنون مشاور برادرش یعنی رئیس‌جمهور ایران است.

maryam-fereydoun1

بیزینس اینسایدر خبر داده که مریم دختر حسین فریدون دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه کلمبیای آمریکا بوده و پس از آن با دریافت بورس تحصیلی موسوم به لرد دارندورف Lord Dahrendorf (جامعه‌شناس انگلیسی- آلمانی 1929-2009) توانسته در کالج مشهور مدرسه اقتصاد لندن London School of Economics مشغول به تحصیل شود. این بورس، در قالب بورسیه‌هایی که دویچه بانک آلمان Deutsche Bank به دانشجویان کشورهای در حال توسعه و نوظهور اعطا می‌کند، به مریم فریدون داده شده است.

بیزینس اینسایدر نوشته است که هدف از اعطای این بورس تحصیلی کمک به دانشجویان نیازمند کشورهای در حال توسعه است و بر همین اساس، اعطای آن به دختر بردار رئیس‌جمهور ایران که وضع مالی مناسبی دارد، تعجب‌برانگیز است. به نوشته این سایت آمریکایی، مریم فریدون در شعبه لندن دویچه بانک مشغول به کار هم شده است.

SajjadKhoshroo

بیزینس اینسایدر شوهر مریم فریدون را پسر سفیر جدید ایران در سوئیس اعلام کرده که هم‌اینک در دانشگاه آکسفورد در مقطع دکترا مشغول به تحصیل است.

khoshroobern

 

SajjadKhoshroo1

SajjadKhoshroo2

بیزینس اینسایدر همچنین مدعی شده که مهدی ظریف فرزند وزیر خارجه ایران و احمد عراقچی برادرزاده معاون وزیر خارجه ایران نیز در دانشگاه نیویورک تحصیل کرده‌اند.

mahdizarif1

مهدی ظریف بیش از یک دهه در آمریکا زندگی کرده و در شرکت‌های فضایی و مخابراتی مشغول به کار بوده اما در سال 2013 به ایران بازگشته است. این سایت آمریکایی معتقد است مهدی ظریف پس از بازگشت به ایران، درباره سوابق کاری‌اش در آمریکا اغراق کرده و در حالی که مدعی است برای شرکت معتبر وریزون Verizon کار می‌کرده، اما این شرکت اعلام کرده که مهدی ظریف برای یکی از پیمانکاران این شرکت کار می‌کرده است و نه خود این شرکت.

mahdizarif

 احمد عراقچی نیز پس از سال‌ها زندگی در پاریس و نیویورک به تهران بازگشته است.

araghchiahmad2

بیزینس اینسایدر همچنین به تحصیل نیمه‌تمام مهدی هاشمی پسر اکبر رفسنجانی در دانشگاه آکسفورد اشاره کرده و آن را یکی دیگر از مصادیق تحصیل فرزندان مسئولان ایرانی در غرب دانسته است.

بیزینس اینسایدر از این که مسئولان ایرانی شعار مرگ بر آمریکا می‌دهند و نظام غرب را فاسد می‌خوانند اما فرزندانشان را برای تحصیل و زندگی روانه غرب می‌کنند، ابراز تعجب کرده و پرسیده است: مگر مسئولان ایرانی، فرزندانشان را دوست ندارند که آن‌ها را به دامان غرب می‌فرستند؟

ابهام دیگری که این سایت آمریکایی مطرح کرده، این است که مردم عادی ایران برای سفر به غرب و تحصیل در آنجا با محدودیت‌های فراوانی از جانب کشورهای غربی مواجه می‌شوند؛ اما چرا فرزندان مسئولان ایرانی با این محدودیت‌ها مواجه نیستند؟

mahdihashemi

 
مهدي
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۲:۴۹:۴۳
بالاخره اين فرزندها جاي پدر را خواهند گرفت خدا به دادمون برسه پدر كه اين باشم فرزند چه خواهد بود (2431524) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۴۰:۰۲
مگه باباش غیر از این بود، زمان جنگ حتی یکروز در ایران نیامد و خدمت سربازی خود را به عنوان کارمند در نیو یورک گذراند، یعنی‌ باید در کتاب گینس ثبت بشه که وزیر کشوری در زمان جنگ از خدمت سربازی به بهانه مترجمی وزارت خارجه خودداری کرده!!... حالا پسر هم راه پدر را رفته و در ۱۰ سال اخیر که ددی وزیر نبود در خارج از کشور داشته به کشور خدمت میکرده!!!! (2431786) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۶:۲۳:۴۴
در آن دوران چند تا تحصيل كرده رده بالا داشتيم كه به زبان خارجه وديپلماتيك آشنا باشد دكتر ظريف خداوند ياورت باشد (2431843) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۷:۲۲:۵۸
جدی؟؟؟شما اقای ظریف را با کری وزارت امور خارجه امریکا مقایسه کن...بعد می فهمی که فقط زبان انگلیسی کافی نیست (2431961) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۹:۴۶:۴۱
آقای کری برای کشورش در جنگ ویتنام چند سال جنگید و مدال شجاعت گرفت، لارف به ۵ زبان خرجی مسلط است، ولی‌ وزیر خارجه ایران در زمان شاه با بورس تحصیلی به عنوان دانشجوی خارجی‌ و شهریه آزاد که همه دانشگاهی غربی به خاطر این شهریه ، دانشجویان خارجی‌ را بدون آزمون جدی پذیرش میدان وارد دانشگاه شد و همه انقلاب و جنگ حتی یک روز به ایران نیامد که مبادا خطر نکرده باشد و حالا قهرمان ملی‌ است... (2432220) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۳:۱۱:۱۵
خیلی برای شما متاسفم که به خاطر کوبیدن ظریف، شده اید وکیل مدافع آقای کری! شما دیگر کی هستید واقعاً؟! (2432715) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۸:۲۸:۲۵
راست میگی تنها فرد موجود دکتر ظریف بوذه. حق با شماست (2432050) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۰:۵۸:۳۷
این انگلیسی دست و پا شکسته با آن لهجه خنده‌دار افتخاری ندارد! دانش دیپلماسی و پایبندی به منافع ملی و ارزش‌های کشور لازم است که خبری نیست. (2432389) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۹:۴۶:۲۰
راستی‌ این آقای مهدی ظریف هم مانند پدرش با امریه خدمت سربازی را در شرکت پیمنکری اپراتور آمریکایی‌ گذرانده؟!!.. چون هر جور سنّ ایشان و آقای ظریف را حساب کنیم در ۱۰ سال گذشته باید خدمت سربازی کرده باشه ولی‌ در آمریکا بوده!!! خدمت به کشور از راه دور کاری!!!... حتما آقایان خهدن گفت اینها نفوذی‌های ما در شبکه‌های اقتصادی دشمنان هستند!!!! (2432218) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۰:۴۵:۱۳
هر ایرانی که قبل از سال 82 از کشور خارج شده و بیش از 5 سال خارج بوده میتونه برگرده و کارت معافیت بگیره. (2433456) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۲:۰۳:۵۴
ای کاش کمی مطالعه داشتید و بعد اظهار نظر می کردید.توصیه می کنم کتاب آقای سفیر رو حتما بخونید بعد قضاوت کنید.دکتر ولایتی به ایشون اجازه بازگشت ندادند و گفتند من به شما می گم که باید خدمت خود را این گونه به انجام برسانید.و این یک دستور است(نقل به مضمون) (2432543) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۸:۴۱:۵۴
دلت خوشه ها (2437323) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۷:۳۲:۱۳
اینکه خوبه من طرف می شناسم بورس شده بعد هر سال میاد سهمیه دلارشو از دولت می گیره بعد تو بازار ازاد می فروشه (2431990) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۹:۴۷:۴۶
نام آقا محسن هاشمی که در زمان جنگ دانشجو در کنندا بوده از قلم افتاده!!! (2432224) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۰:۲۹:۳۰
برادر من تحصیل هر جا باشد (حتی اگر چین باشد به قول پیغمبر عظیم (ص))خوبه ولی کاش صداقت و شجاعت در پیشگاه خدا و مردم هم بود . (2432324) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۳:۲۲:۴۰
هفته قبل نماینده ها طرح دادن که اگرخانم کارمندی حجابشودرست رعایت نکنه بادرج درپرونده وجریمه وغیره روبروبشه ! اونوقت جالبه این خانم فریدون حجابشون مشکل داره ودامادشونم که پاپیونین ! مثلا دختریکی ازمسیولای نظام وبرادر زاده رییس جمهوره ممکلکتن ااا!
فقط حجاب واینا واسه ماست وبقیه مستنثنان !
اونوقت من که این عکسو میبینم چطوری باید حجابمو رعایت کنیم !
حالا بقیشم که پیش کش که چرااین خانم لیسانسشم توایران نخونده وچطوری بورس گرفته وچطوری توبانک خارجی کارمیکنه اونم وقتی بومیای اون کشوربیکارن !
ادم بیسوادم میفهمه که یه کاسه ای زیرنیم کاسست . (2432746) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۰۸:۱۱:۵۰
نفس درس خوندن تو خارج که اشکالی نداره . خیلی از بزرگان ما حتی شهدا عزیزمون هم اونجا درس خوندن . مهم اینه که انسان به کشورش وفادار باشه و دانشش رو به کشور بیاره و خدمت کنه و پا رو حق کسی نذاره و... (2433162) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۲:۵۲:۱۵
باید مواظب اینا باشیم ......وای به روزی که بگندد نمک (2431531) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۹:۴۸:۱۹
میشه بفرمایین چگونه میخواهی مواظب باشی؟؟!؟!؟!؟؟!؟!؟! (2432226) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۰۳:۲۲:۰۱
چطوری ؟
تاجایی که من میدونم محاله ممکنه یه خانم بااین شمایل وتبعه ایران که فقط چند سال رفته اونجا درس بخونه رو یه بانک مشهوراروپایی اونم ازنوع المانیش استخدام کنه ،مگرقحطی انگلیسی والمانی واروپایی درس خونده اومده که ایشونو استخدام کردن ?حتی ابدرچی هم غیرممکنه، چه برسه به کارمند !!! مثل این میمونه که بانک ملی یه خانم المانی رو که فقط دوسال اینجا بوده واومده درس بخونه رو استخدام کنه !!!
ببین تاکجا بعضی ها نفوذ دارن وکردن که دخترشون چه راحت مثل اب خوردن رفته مشغول کارشده . اونوقت شما میخوای چطوری مواظب اینا باشن ?اینایی که توخارج راحت میرن سرکار اونم جاهای معتبر , اونم اینچنین شغلایی که محاله ! اگرمیشنوین چندتاایرونی اونجا موفقن به جایی رسیدن اونهاسالها زحمت کشیدن وتابعیت دارن . افغانستانم به همین راحتی ایرونی جذب نمیکنه که بانک المانی کرده
من که شاخ دراوردم ازشنیدن این خبردرباره مریم فرویدن . چون میدونم محاله ممکنه ولی نمیفهمم چطوری این اتفاق افتاده وبه چه دلیل ؟ (2433029) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۰۱:۱۶
خدا به داد ما طبقه ضعیف برسد احتمالا اون دنیا هم اینجوری ضعیف بشیم (2431547) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۰۴:۵۳
نگاهی به عدل علی
محمدعلی نجفی، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه M.I.T آمریکا

محمد نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس جمهور در دانشگاه جورج واشنگتن

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی در دانشگاه M.I.T آمریکا

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه در دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو و دانشگاه دنور

محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت، مقطع کارشناسی در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سن لوئی ابیسپو گذرانده و سپس تحصیل مدیریت در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی را نیمه کاره رها کرد و به ایران برگشت.

محمود واعظی، وزیر ارتباط و فناوری اطلاعات در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سکرمنتو، دانشگاه ایالتی سن خوزه و دانشگاه ایالتی لویزیانا. (2431551) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۶:۱۲:۰۹
با پول بیت المال که نرفتن (2431826) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۷:۵۱:۴۵
دوستانی که نمی‌دانند بدانند،برای دانشگاهای کشورهای پیشرفته دانشجوی بینلمللی‌ به مثابه قلّک پول میمونه و هر کس شهریه بیشتری بده به راحتی پذیرش میدن، مثلأ اگر قرار به زبان انگلیسی‌ بود هیچ دانشجوی چینی‌ نمیتونست از این دانشگاه‌ها پذیرش بگیرد، این آقا زده‌ها هم اگر پول و نفوذ باباشون نبود و مثلأ باید با دانش آموزان بومی این کشورها برای پذیرش رقابت میکردند حتی نمیتونستند از کنار دیوار هاروارد، آکسفورد، کمبریج و... رد بشن، چه قبل از انقلاب چه بعد از انقلاب!!! (2432024) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۰:۳۲:۵۳
حداقل ببینین بعد بگین فلانی کلی پول ریخته و رفته...شاید رزومه خوبی داشتن...نمیشه نخبه بود.؟این همه هم دانشجویان ایرانی رو خوب بورسیه میکنن (2432332) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۹:۵۵:۴۲
بله خوذشان هزینه میکنند ولیکن دلارهای نفتی که باید صرف وارد کردن نیازمندیهای مردم بشود به قیمت دولتی برای تحصیل آقازاده ها در اختیار آنها قرار داده می شود.
البته باز هم جای این سؤال باقی است ، این آقایان که سالها حقوق بگیر دولت بوده اند چگونه با حقوق خود می توانند هزینه تحصیل خارج از کشور فرزندانشان را تأمین کنند. (2432246) (alef-13)
 
لیلا
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۰:۳۳:۵۸
آها با پول ددی رفتن ها؟ چه ساده ای بنده خدا، (2432337) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۰:۵۴:۰۰
راست مي گي ، باباهشون از اول ميلياردر بودن !!!!!! (2432379) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۶:۲۴:۲۳
بسیاری از آنها قبل از انقلاب در آمریکا مشغول به تحصیل بوده اند !! تحصیل در غرب مشکلی ندارد ! این که در غرب چه بیاموزی و چگونه از آموخته هایت برای کشورت استفاده کنی مهم است ! ما امروز به ظریف می بالیم که دانشش را از غرب گرفت ودر راه اعتلای وطنش به کار می برد ! (2431844) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۷:۲۸:۰۷
در راه اعتلای وطن بکار می برد؟؟؟ یا برای اعتلای حزبش بکار میبرد (2431977) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۰۵:۵۸
alا چرا مهملات آن ها را نقل می کنید؟ ما که با علم غرب مشکل نداریم با استکبار و استعمار مخالفیم. و خیلی واض ح است که کسی بدش نمی آید فرزندش در بهترین دانشگاه ها درس بخواند. مقامات ایرنی هم هیچ گاه در مورد بد بودن پیشرفت علمی صحبت نکرده اند. (2431553) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۴۳:۳۵
دوست عزیز اشتباه شما همین است، نمیشود دانشگاه و علم آنها را قبول کرد ولی‌ فرهنگی‌ که زاده همین علم است قبول نداشت، در ثانی‌ کسی‌ ناگفته اینها حق ندارند به خارج برند، فقط چرا برای دیگران بعد است ولی‌ برای آقایان همه چیز خوب؟!!! (2431791) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۰:۲۴:۵۵
شما و همفکران تشریف نبرید خارج برای تحصیل اتفاقی در دنیا نمی افتد. پیامبر گرامی فرمود اطلبوا العلم و لو بالصین. تحصبل در دانشگاه های ارزنده دنیا برای همه ما افتخار است. (2432315) (alef-13)
 
علی رضا
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۴۳:۴۳
آقازاده ...! اصلا مشخص نیست به مهملاتت ادامه بده ... (2431792) (alef-13)
 
aa
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۵۶:۰۸
همین توجیح هاست که اختلاف طبقاتی را افزایش می دهد (2431806) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۰:۳۰:۳۶
مجید جان اون توجیه است انجمن بیسوادان وطنی با تشکر از آقای روحانی (2432327) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۰۹:۱۸
البته نگارنده اين مطلب با حذف برخي از اسامي موضوع را صرفا به جناح خاصي نسبت داده است.
اين يك واقعيت تلخ است كه مسئولين ما از هر دو جناح سياسي عملشان با گفتارشان فرق مي كنه.
ولي عزيز من يادت باشه جناح اصلاح طلبان هميشه با شعار مرگ بر .... مخالف بودند و صرفا با روابط بر پايه منافع صحبت مي كردند (2431557) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۱۰:۲۵
اینها که قطره ای ازدریا هستند ان 400نفری که درانگلستان تحصیل میکنند حتما فرزندان رفتگران شهرداری هستند واقعا عجب دنیائی داریم ... (2431559) (alef-13)
 
ناشتا
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۷:۰۰:۳۹
حضرت على فرموده براى تحصيل علم تا چين هم برو (2431915) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۰:۰۸:۲۴
حضرت محمد ص گفتند... من هم الان چین هستم... چقد خوشحالم که غرب من را راه نمیده... چقد خوشحالم که از من می ترسند.... چقدر خوشحالم که می توانم برای کشور مفید باشم... دعا کنید (2432278) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۹:۳۵:۱۵
بله آن 400 نفر به ایران برگشتند و استخوابندی اصلاح طلبان و حزب مشارکت را تشکیل دادند. (2432187) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۱۶:۱۳
صدها دانشجوی ارشد با کارها و رزومه خوب نتونستن فاند بگیرن ولی انتخاب این خانم، مشکوک میزنه و تابلویه...
خدا عاقبت همه را به خیر کنه که دهها سال بعد معلوم میشه کی واقعا خودی بود و کی نوکر خارجی حتی بدون اینکه خودش بدونه... (2431567) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۱۶:۵۸
خوب دانشگاههای معتبر در کشورهای غربی قرار دارند.آقای توکلی عزیز! مگه خود شما دکترای اقتصادتون رو از یکی از دانشگاههای انگلستان نگرفته اید؟ (2431569) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۸:۵۸:۵۸
تحصیل تو دانشگاههای معتبر!!! به چه قیمتی؟!!! در ضمن چرا باید دانشگاههای جوامع غربی که بقول شما غرق در فساد و تباهی هستند معتبر باشه ولی دانشگاههای کشورهای اسلامی منجمله کشور عزیزمان ایران که یک جامعه دینی و مدینه فاضله س نامعتبر؟!!! (2432107) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۱۷:۱۵
غرب برای من جوان متولد دهه 60 بد و منحرف است که باید هم کار کنم هم درس بخوانم فوق لیسانس گرفتم 7 سال سابقه کاردارم اما هر روز تنم میلرزه که اخراج شم !!
ولی این آقازاده ها راحت اقامت میگیرند راحت درس میخونند و راحت مشغول بهترین کار میشن پس غرب فقط برای من و امثال من بده !!! (2431570) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۶:۲۹:۱۷
عزیزم جو گیر نشو همین الان هزاران ایرانی دیگر که هیچ وابستگی به مسئولین ندارند در غرب مشغول تحصیلند ! (2431855) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۷:۲۹:۴۸
هزاران نفر دیگر که با دادن پول(فقط پول) دارن تو ایران درس می خوانند مخصوصا بین المللی ودانشگاه ازاد (2431982) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۹:۵۱:۴۵
ببخشید ساده لوح که نیستیم اونا ادعا ندارند (2432239) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۱۸:۰۰
بيايد با خودمان رو راست باشيم (2431572) (alef-13)
 
شهروند
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۱۸:۴۰
راستی چرا؟؟/؟//؟/ (2431573) (alef-13)
 
سلام
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۲۳:۱۵
سلام
فكر كنم در آخر اين خبر جواب اين سوال رو خودش داد و ما رو ياد اين ضرب المثل
انداخت كه ميگه: مال خودت استغرالله مال ديگران بسم الله اين مخارج از مال
زحمت كشيده باباشون نيست كه از جيب مردم هستش و مهم نيست تازه اين مرگ
بر آمريكا در ظاهر هستش براي فريب اذهان قشر بدبخت جامعه هستش وگرنه اينها آنقدر پشت پرده بده بستان دارند كه نگو و نپرس و ما فقط ببينيم حرس بخوريم دچار درد بشيم و سر آخر هم بميريم و اين آقايون ككشون هم نگزه اي بابا ..... (2431580) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۶:۳۱:۰۳
این افرادی که به اسطلاح اسمشون توسط الف منتشر شده اتفاقا از کسانی هستند که مخالف شعار مرگ بر آمریکا هستند پس بر آنها هرجی نیست ! (2431859) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۹:۴۱:۴۱
کدامیک از اسامی ذکر شده اهل مرگ بر آمریکا هستند؟
نه عزیزم آدرس اشتباه ندهید ؛ همه این آقایان از مدافعان سرسخت نزدیکی به آمریکا هستند و فرزندان خود برای ادامه راه خودشان دارند تربیت میکنند. (2432204) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۲۳:۲۶
غربیها پول کلان می خواهندبرای اقامت یادرس خواندن که مردم عادی هم ازاین پولهاندارندامامی دانندکه اگرپول داشتندفرزندانشان می توانستنددردانشگاه های معتبرخارجی تحصیل کنند.وقتی یک فوق لیسانس درروز10ساعت کارمی کندبیمه هم نیست وباهشتصدتومانی که دریافت می کندبایدنصف آن راهزینه رفت وآمدکندوبقیه راهزینه لباس وسایرملزومات شغلی نماید(لباس و...)
خب مردم چه کاربایدبکنندوقتی بورسیه های غیرقانونی دوطیف درگیرافشامی شود؟ (2431582) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۸:۵۳:۵۳
شما به جای اینکار یک چرخی در اینترنت که خدا رو شکر در دسترسته ببین بسیاری از دانشگاه های جهان به دانشجویان با سوابق تحصیلی مناسب کمک هزینه تحصیلی و زندگی کامل پرداخت می کنند. تحصیل در المان و بسیاری از کشور های دیگر رایگان است و حتی اگر فاند کامل هم نگیرید با کاره پاره وقت دانشجویی می توانید هزینه زنگی خود را تامین کنید ! خیلی هم پول نمی خواد اندازه بلیط رفتن و یک ماه زندگی ! بسیاری از دوستان من که وضع مالی مناسبی هم نداشتند الان امریکا مجانی در حال تحصیل هستند ! (2432096) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۰۲:۳۶:۴۲
خوش بحالت پول بليط رو داري !!!!!! (2433016) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۲۷:۲۲
رسانه های حکومتی سالهاست که سعی دارند تا از غرب تصویری هولناک نشون بدن، درحالی که خیلی از افرادی که با برنامه ریزی و چاشنی سعی و تلاش در این کشورها به تحصیل و کار یا زندگی دائمی پرداختند چیزی مغایر رسانه های داخلی به گوش مردم میرسونند. تصویری که حکومتیها به نام نمایندگی از مردم ارائه میدهند قطعاً تصور واقعی مردم و احتمالاً نظر واقعی خودشون هم از غرب نیست، شاهد این مدعا هم اینکه کمتر کسی هست که در دوست و آشنا و فامیل دور و نزدیکش کسی نباشه که در خارج تحصیل کنه یا اقامت نداشته باشه!!! (2431588) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۳۰:۳۸
الف بد بخت تو هنوز تو الف موندی و فقط دنبال اینی ببینی که دولت مردان توانای روحانی به زعم خودت چه نقطه ضعفی دارن و من هم بهت میگم خاک بر سرت (2431590) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۳۱:۱۸
خونشون رنگینتره اقا جان (2431591) (alef-13)
 
الف
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۳۶:۰۰
با سلام
مطمئنا انعکاس این خبر توسط شما بسیار موزیانه و با غرض ورزی می باشد
علم و دانش و تکنولوژی و بهره مندی از علم روز هیچ منافاتی با مسائل سیاسی ندارد
چه ایرادی دارد این دوستان در معتبرترین دانشگاه ها تحصیل کنند و در راستای اهداف کشورمان از آن استفاده کنند؟؟؟
کما اینکه خود آقای دکتر ظریف تحصیل کرده امریکا هستند و در حال حاضر گشایش اندکی هم که در فضای سیاسی و اقتصادی کشور ایجاد شده نتیجه همین نخبگانی هستند که در اروپا و امریکا تحصیل کرده اند
در ضمن باید قبول کنیم که ما اط نظر بسیاری از علوم و تکنولوژی ضعیف هستیم و باید بتوانیم این علوم را وارد کشور کنیم
نمی توان در حجره های حوزه های علمیه انتظار شکافت اتم و یا استخراج و پالایش نفت و گاز و یا ساخت هواپیماهای پهن پیکر و یا ساخت و ارسال موشک و ماهواره و فضا پیما را داشت و یا سلول های بنیادی را تولید و استفاده کرد و یا علم اقتصاد تولید کرد
در ضمن بسیاری از کسانی که از تریبون های رسمی از جمله صدا و سیما بر علیه غرب و محصولات و رویکردهای آن داد و بیداد می کنند، در عمل از سر تا پا با محصولات و تکنولولژی غرب زنده هستند ولی متاسفانه جنگ قدرت و کینه توزی و تنگ نظری که در وجودشان است و نمی توانند موفقیت و مقبولیت این نخگان را ببینند، شرع به حاشیه سازی می کنند
خدا وند همه تنگ نظران را کور کند انشالله (2431600) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۰:۰۲:۳۱
یعنی اگر مخاطب این خبر وابسته به یک جناح دیگر انعکاس آن موذیانه نبود؟!!!!!!
در ثانی این آقازاده های محترم نمی توانستند تو ایران جامعه شناسی بخوانند و.............. !!!!!!!!!!!!! (2432267) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۰:۵۹:۰۰
موضوع را عوض نكنيد بفرماييد چرا الباقي جوانان نمي توانند بروند ؟؟؟؟ (2432390) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۲:۲۳:۲۳
عزیزم چون دیگران نمی‌تونند بقیه که میتونند نرند!!
شما از وضع مملکت گله به حق داری، همشون اینجان، یقه همشون را بگیر. چه کار به خانوادهاشون که تا امروز اسمشونم نشنیده بودی داری؟ (2432583) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۱:۱۷:۳۵
به خاطره اینکه نه استعداد دارند و نه عرضه. هر ایرانی با عرضه و با استعداد یا خودش رفته خارج یا بورسیه ایران گرفته و رفته و یا از مقصد بورسیه شده است. حالا بفرما شما کجای کار تشریف دارید؟ (2433510) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۳۶:۳۹
از کوزه همان تراود که در اوست (2431602) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۷:۱۲:۳۸
حالا خوبه این آقازاده ها اگر در غرب هستند مشغول تحصیلند ! آن گروه از آقازاده ها که با اتومبیلهای میلیاردی در خیابانها جولان می دهند و تصاویر خوشیشان را جهت تبلیغ چهره ایران به جهان خارج انتشار می دهند !!! را چه می گویید ؟! کسانی که پرانشان از رانتها بهرها برده وثروتها اندوخته اند!! قطعا این رانتها را با شعار "زنده باد آمریکا " نصیب خود نکرده اند ! کرده اند ؟!!! (2431937) (alef-10)
 
اميد
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۳۷:۱۰
هيجي٠٠٠! (2431603) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۳۸:۰۲
از ما بهتران،متأسفانه حرف و عمل دوتاست ! آقا زاده های زیادی در مملکت فرنگ مشغول تحصیل و کار و زندگی هستند و بعضی ها هم هیچ علاقه ای به ایران و انقلاب ندارند . ولی ادعای پدرانشان گوش فلک را کر کرده، دایه های مهربانتر از مادر. مردم فهیم ایران این موارد را خوب می فهمند. منتظریم یک روز آقایان به خود آیند و بدانند که این مملکت متعلق به همه ی ایرانیان است و اگر امتیازی هست باید در اختیار همه ی جوانان قرار گیرد . (2431605) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۴۳:۵۷
قربونت برم حرف دله ما رو زدي اينا سياستمدار هستند بچه سرداري هم زياد رفتند (2431609) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۴۴:۳۴
دوستان حسابی استفاده میکنند مرحبا (2431612) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۴۶:۱۵
غرب خیلی بده اما واسه مردم نه واسه مسئولین! (2431615) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۴۶:۱۵
پیامبر اکرم ( ص ) فرموده اند : اطلبو العلم ولو به ثین. پارس نیوز که از حامیان جبهه خاص داری است از رسول الله نیاموخته اند چشم بسته در حال تخریب هستند . مغزهای ایرانی در ایران درس می خوانند و بعد به خارج از ایران مهاجرت می کنند این عزیزان در خارج درس خوانده اند و بعد به ایران بازگشته اند که مایه مباهات است شاید بتوانند خرابکاری های دولت گذشته را جبران کنند و اما غربی ها که ایرانی ها را تروریست می خوانند میلیون ها دلار صرف خریدن نابغه های ایرانی می کنند آیا ایرانی ها تروریست هستند؟ (2431616) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۵۶:۲۹
پس اقا زاده ها مغز های ایران هستند (2431807) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۴۷:۰۳
پسر برادر آقای عراقچی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
گیرم پدر تو هست فاضل .......
یعنی چون عموش وزارت خارجه هست نباید بره خارج!!!!!!!!!!!!11 (2431617) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۴۷:۴۳
فرزندان و نوه های امام خمینی، آیت الله خزعلی، حداد عادل، خاتمی، خرازی ها و۰۰۰فراموش کرده اند! (2431619) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۴۷:۴۳
با خواندن این مطلب از اینکه در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نکردم بسیار خوشحال و مسرور شدم. چون همونطور که تو متن مطلب هم اشاره شده دادن شعارهای غرب ستیزانه یا اصلاحی یا عدالتخواهی یا اعتدالی صرفا برای تطمیع مردم ورسیدن به قدرت و استفاده از مواهب فاسد و رانت گونه اون هستش که تا کنون تمام سه گروه اصلاح طلب و اصولگرا و میانه رو به نحو مشمئز کننده ای از اون استفاده کردن. (2431620) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۴۸:۳۲
آیا این فرزندان ، دارای تابعیت مضاعف هستند؟ (2431622) (alef-13)
 
خانم ابراهیمی
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۴۸:۵۷
این برای من هم جای تعجب استکه چطورفرزندان رجال ایران ( ازریزودرشت ) دراروپاوامریکادرحال تحصیل یاخوشگذرانی هستندولی منکه بانویی میانسال بوده وتاکنون چندین بارازسفارتخانه خاصی تقاضای ویزا( جهت ملاقات خانواده ام) نموده ام موفق نگردیده ام.مرگ بردنیای غرب راپدرهمین خوشگذران که دراروپا وامریکاغرق خوشی هستندمیگویندتاوانش رامن وکسانی مانندمن میدهند.والله دست غرب دردست همین شعاردهندگان مرگ برامریکا ومرگ براروپااست. (2431623) (alef-13)
 
محمدی
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۵۸:۵۱
مرد باشید و این نظر را درج کنید، تا سیه روی شود هر که در او غش باشد:
به خدا قسم می توانم اسم فرزندان، دامادها، عروس ها و ایل و تبار بیش از 200 نفر از اصولگرایان را در همین جا با ذکر نام و جزییات بنویسم که در کدام دانشگاه امریکایی یا اروپایی درس خوانده اند و یا می خوانند. مرد و مردانه اعلام کنید تا بنویسم.
آن نشریه امریکایی که آمده فقط فرزندان افراد دولت روحانی را در اینجا نوشته، هدفش چیز دیگری بوده که همانا ایجاد درگیری داخلی در وسط مذاکرات هسته ای است. خب چرا مقالات بیزنش اینسایدر را در حمایت از رژیم صهیونیستی درج نمی کنید؟ آیا می دانید این نشریه دقیقاً یک نشریه صهیونیستی است و این مقاله را در این روزها به چه منظوری درج کرده است؟ یعنی این نشریه همین چند روز قبل به این اسامی دست یافته و قبلاً کسی آن را نمی دانسته است؟ این که اظهر من الشمس بود و نیاز به افشاگری بیزنش اینسایدر نداشت. (2431631) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۱۸:۱۴
حالا همش خودتون درگیر روحانی مچکریم و ظریف قهرمان ملی‌ کنید و بگید مگه احمدی نژاد این جوری بود و انجوری بود، همشون یکی‌ هستند!!! (2431746) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۱۸:۵۲
پس بیهوده نیست که یکی‌ از اصول توافق ژنو انتقال پول برای دانشجویان ایرانی‌ در کارج از کشور بوده، موضوع خانواد‌گی بوده!!!!! (2431749) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۲۰:۴۲
"هدف از اعطای این بورس تحصیلی کمک به دانشجویان نیازمند کشورهای در حال توسعه است و بر همین اساس، اعطای آن به دختر بردار رئیس‌جمهور ایران که وضع مالی مناسبی دارد، تعجب‌برانگیز است."

مردم مظلوم ایران که باورشان شده قهرمان ملی‌ دارند!!!! (2431753) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۲۱:۳۱
بیچاره غنچه قوامی که باباش دکتر طب و وزیر و مشاور رئیس جمهور نیست!!!! (2431756) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۹:۳۵:۱۳
بیخود پای غنچه قوامی را وسط نکش و از اسم او سوء استفاده نکن. حربه شما نخ نماست. (2432186) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۲۱:۴۵
فقط حیف از اون بچه‌هایی‌ که در چند ده سال اخیر با صداقت جانشان را برای این آقایان گذاشتند!!! (2431758) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۶:۲۷:۱۴
چه اصلاح طلب و چه اصول گرا

ماهیت موضوع فرق نمی کند . باعث ابروریزی است . این مقامات که نه کسی جلودارشان است و نه به تقوا و انصاف و از همه بالاتر به باورهای دین مبین اتصاف عملی نداشته و از مکتب عدالت گستر امام علی (ع) به قدر هزاران هزار فاصله دوری گزیده اند نه یک کم که بایست بسیار از این برون افتادن خلوتشان از مردم خ جلت کشند. در پیشگاه خداوند تبارک و تعالی چه دارند؟

حالا جنابعالی از مجله امریکائی نیت خوانی می کنی . و سیه روزی می طلبی برای هر انکه در او غش باشد .

حتما هم اصلاح طلب و هم اصول گرا و هم هر ایرانی مسلمان انقلابی که چنین دست مایه هائی دارند سیه روزند و قطعا در انان غش است.

منافع شخصی و سر سپردگی به غرب دست مایه و باعث ریشخند است امروز مدیای غربی انان را ریشخند می کن. و به همه ارمانهائی که مدعی هستیم می خندد.

این مقامات تحفه را در ییچ جائی نخواهید یافت . و این ظنز که در تعامل فرهنگی با غرب صلیبی در تفاهم فرهنگیا قرار است بزودی پسر و دختر و نواده های اقای جک استراو و ایضا اقای باراک او باما هم در دانشگاه ازاد شهبه رودهن به تحصیل مشغول شوند (2431851) (alef-13)
 
رسول
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۳:۵۹:۲۰
ای وای بر اسیری کز یاد رفته باشد
در دام مانده باشد صیاد رفته باشد (2431632) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۰۱:۲۳
واقعا جای سوال داره چیزی که برای همه اخه چرا برای خودی ها خوبه؟؟؟؟ (2431635) (alef-13)
 
Saeed
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۰۱:۳۱
این انصاف نیست عادلانه نیست
یک جوان بیکار 26 ساله (2431636) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۰۴:۰۵
مردم عادي ايراني معلوم است عادي هستند لذا آدم عادي نمي تواند به عالي برسد ولي فرزندان مسولان آدم هاي عالي هستند چون پدرشان عالي است لذا بايد عالي بمانند. همانطوري كه سيك ها و نجس ها حق ارتقا ندارند. (2431641) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۱۲:۳۸
واقعا حرف حق رو زده!!! اگه غرب بد هستش پس برای همه بد هستش نه فقط برای ملت بیچاره ایران اگرم که خوبه پس چرا فقط برای آقازاده ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2431647) (alef-13)
 
بهنام
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۱۲:۵۵
هه (2431648) (alef-13)
 
ارادتمند
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۱۴:۳۲
واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می کنند
چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند (2431651) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۱۸:۲۳
حتما این آقازاده ها قبل از رفتن به غرب بر علیه مفاسد غرب واکسینه می شوند. (2431655) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۱۹:۰۲
اصلا اين همه تقلا كرده اند كه به جايي. برسند كه اين كارها را بكنند! (2431656) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۲۱:۱۱
عجب (2431660) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۲۷:۱۷
پس کونظارت نمایندگانذبه کجابایدشکایت کرد.داپارسی هست (2431666) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۲۷:۵۶
بنام خداوند عالم حكيم
و بادورد بي پايان به مسئولين نظام م .... جمهوري اسلامي اين سوال بنده حقير است از مسولين و وكلين مجلس شوراي اسلامي اگر غرب بد است چرا فرزندان و خانوادهاي اين عزيزان با پول ملت در انجا زندگي تحصيل ،اشتغال و كسب فيض مي كنند راستي ديگر گند برخي كارها در آمده است (2431667) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۳۷:۵۵
شما جدی نگیرید !!! آقازاده ها تو این کشور از امتیازات ویژه برخوردارند! (2431672) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۳۹:۰۸
آدم را به یاد داستان های سه قطره خون صادق هدایت می اندازد
مرگ خوبه برای همسایه
ما چقدر ساده ایم (2431674) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۳۹:۵۰
برای بعضی از مسئولین غرب ستیزی مصرف داخلی داره .جدی نگیر (2431677) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۴۰:۲۵
گزارش گر بیچاره نمینداسته در کشوری که دم از عدالت اجتماعی میزند شهروند درجه یک ودو وسه و....وجود دارد.وایضا اینها شهروند درجه یک بودند که از همه جور رانت دولتی وخصوصی برخوردارند. (2431681) (alef-13)
 
کارشناس
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۴۰:۵۳
با تمام عشق و علاقه ام به ادامه تحصیل،نتونستم حتی تو یه دانشگاه نیمه معتبر داخلی هم پذیرفته شم اما آقا زاده ها خیلی راحت در بلاد کفر ادامه تحصیل میدن،بازم شکر (2431682) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۷:۲۶:۱۵
خوب یه کم بیشتر درس می خوندی دولتی شهر خودت قبول شی. (2431970) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۳:۱۹:۴۱
تنبلی خودتان را چرا گردن دیگران می اندازید؟ وقتی نتوانسته ای در یک دانشگاه نیمه دولتی قبول شوی، یعنی استعدادش را نداری. کسی مثل شما را در خارج اصلاً تحویل هم نمی گیرند، حتی اگر بچه پیامبر باشید، چه رسد به رییس جمهور. (2432740) (alef-13)
 
amin
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۴۰:۵۸
به به

این یعنی اینکه فاصله طبقاتی بیداد میکنه
تا بوده امکانات برای اقازاده ها بوده (2431683) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۴۲:۱۵
و ما خودمون می کشیم تا کار پیدا کنیم
و ما خودمون می کشیم تا دانشگاه دولتی قبول بشیم
خدایا تو خودت شاهدی بر اعمال ما
جز تو امیدی به کسی ندارم که عزت و ذلت دست توست (2431688) (alef-13)
 
مریم
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۴۹:۵۹
حرف حساب جواب نداره!لطفا سانسور نکنید (2431699) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۵۰:۵۶
دلم سوخت حتما بیچاره ها نون دارند بخورند که یک بنیاد خیریه باید خرج تحصیلشون را بده . (2431702) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۵۶:۳۶
احتمالا اين روزنامه فقط در مورد فرزندان ديگر مقامات و اصولگراها چيزي نگفته است!!!!!!! يا هيچ كدام در غرب درس نخوانده اند؟
خود اقاي توكلي كجا و چگونه دكترا گرفته؟ (2431708) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۵۷:۳۶
مرگ خوبه براي همسايه ! (2431710) (alef-13)
 
نازنین
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۰۲:۰۴
کاملا این ابهامات وارده،و البته بالاتر از اون خودروها ،هواپیماها و دیگر تجهیزاتی است که تولید غرب است و سران ما استفاده میکنند و به غرب فحش میدهند (2431715) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۰۳:۲۳
پس بیهوده نیست که یکی‌ از اصول توافق ژنو انتقال پول برای دانشجویان ایرانی‌ در کارج از کشور بوده، موضوع خانواد‌گی بوده!!!!! (2431718) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۵۴:۴۶
بله دیگه باید اقوام تو دیار غربت بهشون سخت نگذرد . (2431801) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۰۴:۱۷
بهرحال وقتی هیچ کسی نمیتواند با فساد و رانت و پارتی بازی مبارزه کند علتش همینا است در دیزی باز هست و حیای ثروتمندان بیت المال هم کم نبوده و نیست! اونوقت من انتظار دارم دولت جدید زندگی بی حامیان و ضعفا را نجات بده یا حداقل فساد رانتی و پارتی بازی و باند بازی و گستردگی مافیائی را کمتر کنه! یا نگذارد این همه پول از مملکت خارج بشه توسط مدیران و روسای دولتی جهت خرید خانه یا سکونت خانواده در خارج- خدایا چه راهی برای ما گذاشتی که بعد از 40 سال زندگی پیدایش نکردم و روز بروز فقیرتر و ناتوانتر میشوم و خانواده هم بدلیل مسائل مادی کارمندی سست و بی بنیان شده است!!!!!!!!!!! (2431721) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۰۴:۵۲
جالبه یعنی فرزندان اصولگراها همه تو ایران درس می خونن .الف ناقلا نشو . (2431722) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۰۷:۴۴:۱۴
چرا قضیه رو جناحی میکنی ؟ اصولگرا یا اصلاح طلب چه فرقی داره ؟ (2433129) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۰۵:۴۳
مرگ خوبه، ولی برای همسایه
حالت تهوع بهم دست داد، ببخشید (2431723) (alef-13)
 
سجادی
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۰۶:۳۵
گذاشتن این خبر از سایت وزین الف جای تاسف و تعجب دارد ,چرا که ارزش علم آموزی در دین مبین بر همگان روشن و مبرهن است هیچ کس در دنیای امروزی منکر پیشرفت علمی دنیای غرب نیست . اسامی که نامبرده شد همگی در معتبرترین مراکز علمی مشغول به تحصیل هستند و قطعا دانش اینان در این سرزمین به کار خواهد آمد . (2431726) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۰۷:۴۷
سیاستهای غاصبانه غرب چه ربطی به دانش آموزی داره که حالا لازم باشه سیاستمداران ما و فرزندانشون احتیاط کنند ؟

امام علی علیه السّلام فرمودند:

دانش گمشده مؤمن است پس آن را فراگير و بياموز ولو از مردم منافق (2431728) (alef-13)
 
Amir
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۰۸:۲۳
.... و تناقضات بسیاری دگر. (2431729) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۱۰:۱۱
کنکور ظاهر فقط برا فقیر فقراست .انشاله خدا به کسانی که حق ملت را می خورند در همین دنیا سزای اعمالشون رو نشون بده کما اینکه برا بعضی ها نشون داده .الهی امین (2431731) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۱۰:۱۶
کی چی حالا؟ هر کسی اجازه‌داره هر جای دنیا کار و یا تحصیل کنه، میخواهد پسر احمدی‌نژاد و حداد باشد یا ظریف و روحانی. مهم اینکه از جیب و حق ما ملت بیچاره نباشه.
این غرب ستیزی هم مصرف بخصوصی داره، والا همه میدونند جریان چی! (2431732) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۱۰:۲۸
"هدف از اعطای این بورس تحصیلی کمک به دانشجویان نیازمند کشورهای در حال توسعه است و بر همین اساس، اعطای آن به دختر بردار رئیس‌جمهور ایران که وضع مالی مناسبی دارد، تعجب‌برانگیز است."

مردم مظلوم ایران که باورشان شده قهرمان ملی‌ دارند!!!! (2431733) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۱۱:۳۲
بیچاره غنچه قوامی که باباش دکتر طب و وزیر و مشاور رئیس جمهور نیست!!!! (2431734) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۱۲:۴۶
فقط حیف از اون بچه‌هایی‌ که در چند ده سال اخیر با صداقت جانشان را برای این آقایان گذاشتند!!! (2431737) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۱۶:۰۸
جالبش این است که از زمانی که بابا و عمو وزیر و رئیس جمهور شدند بعد از ۱۰ سال به کشور باز گشتند، خوب حتما کار آفرین نمونه هستند!!! (2431741) (alef-13)
 
Ali
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۱۶:۱۰
این سوال اخری که در متن مطرح شده رو امیدوارم مسوولین جواب بدن (2431742) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۵۳:۰۱
شما از اینجا بگید مرگ بر آمریکا ما بچه هامون را می‌فرستیم تا اونجا از نزدیک بگن مرگ بر آمریکا ! (2431799) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۱۷:۴۸
حرف حق جوابی ندارد! واقعا چرا؟ (2431745) (alef-13)
 
رسول
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۲۱:۰۲
نفاق و اشرافیت . همین (2431754) (alef-13)
 
مهرداد
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۲۱:۳۹
خدایا
دیگر نمی توانم
خودت ظهور مهدی رو برسان
شاید...... (2431757) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۷:۲۴:۰۴
یعنی این همه ظلم توی دنیا هست او نو نمی بینی اونوقت یه دادمه تحصیل که نه خلاف شرع است و نه نامطلوب داد شما را در می آورد. (2431964) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۳۰:۱۳
اولا خود ظریف و خانواده قبل از وزیر شدندر امریکا زندگی می کردند
دوما برادر زاده روحانی ده سالی هست که در امریکاست
سوما جدا از اصلاح طلب و اصولگرا همه فرزندان اقازاده ها در خارج ازادانه رفت امد می کنند و لذت می برند و دشمنی با امریکا و غرب فقط برای مردم است نه مسئولین...
اما این مقاله جهت دار و با هدف تضعیف اصلاح طلبان هست .. (2431769) (alef-13)
 
بهین
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۳۶:۵۰
اگه این گزارش رو یکی از روزنامه های ایران نوشته بود الان متهم شده بود به افراطی گری
و از اعتدال خارج شدن (2431780) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۳۹:۳۸
این انتقاد بر حامیان دولت روحانی وارد نیست. چرا که این دولت هرگز نگفته غرب بد است. برعکس آقای روحانی صراحتا از تبادل دانشجو با غرب حمایت کرده و سیاست کلی او هم تعامل با دنیا بوده است. این موضوع از اصولگرایان پذیرفتنی نیست، چون آنها هستند که همواره می گویند غرب اخ است اما معلم اخلاق دولتشان اقامت آمریکا دارد. (2431785) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۴۰:۱۸
روحانی و ظریف خودشون تحصیلکرده غرب هستند و هیچوقت مخالفتی با دانش اندوزی در غرب نداشته اند که حالا بخواهند مخالفتی با فرزندانشون داشته باشند

پیداست این سایت مذکور هیچکدوم از سیاستمداران ما رو بدرستی نمیشناسند و با غرض و مرض این مطلب رو صرف ایجاد اختلاف در بین مسئولان و مردم گذاشته اند (2431787) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۴۲:۲۸
سلام
درودبر شرف ایرانی
کوخ نشین هاایثارکردند و کاخ نشینها......... (2431790) (alef-13)
 
برباد رفته
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۵:۴۵:۵۱
برای ما درسخوندن تو خارج که نه! همه چی اخه!!! (2431794) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۶:۰۷:۴۱
جناب توكلي. باسلام. درج اينگونه يادداشتهاي سبك و سخيف از اعتبار سايت الف. مي كاهد لطفا وزن الف. را سبك نكنيد (2431820) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۶:۰۷:۵۶
گزارش بسیار سطحی و تنگ نظرانه است.
پسر برادر فلانی یا داماد ...
مگر همینطور میشود وارد دکترای اکسفورد شد یا بورس گرفت. مگر این اقا یا خانم اجازه ندارند درس بخواند. (2431821) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۶:۱۶:۰۸
یعنی خانم فریدون تو بانک آلمانی دویچه بانک به چه امر مفید و مهمی برای کشور مشغول است ؟
خدای نکرده که .......... (2431829) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۶:۲۳:۰۶
پیامبر فرمودند :اطلبوالعلم ولو با الصین/دنبال وطالب علم باشید حتی اگر علم در چین باشد (2431842) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۶:۳۳:۰۳
دوستان متاسفانه عملکرددوگانه مسولین باعث ایجادبدبینی درمردم شده واونهارو به نظام بدبین کرده درصورتیکه این نظام مال مردمه واین مسولینندکه سرسفره اماده ای که براشون پهن شده نشستن سفره ای که باخون هزاران جوون مثل من وشماپهن شده وداغ اونهاروتودل مادراشون تاابدگذاشته هم ماوهم مسولین بایدبدونندکه اگه بخوایم ذره ای ازخط اوناکج بشیم خودمونو مدیون خون اوناکردیم حالاهم خودشون هم بچه هاشون چهارصباحی برن خوش بگذرونن.وای اگرازپس امروزبودفردایی (2431863) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۶:۳۸:۱۹
چند نمونه هم از اصولگرايان قرار می داديد. مانند پسر و عروس جناب الهام که در هلند هستند و صدها اصولگرازاده ديگر که در دولت های نهم و دهم از جيب ملت بورس گرفتند و رفتند. (2431869) (alef-13)
 
نسیم
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۶:۴۲:۳۳
جانشینهای پدرانشون از همین الان معلوم شد (2431877) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۶:۴۶:۳۶
مگه غير ازاينه دانشجويان مقيم امريكا در قبل از انقلاب سهم عمده اي در انقلاب داشتند. (2431884) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۳:۲۹:۴۸
زنده باد یاد شجاع مرد جبهه ها که در دانشگاههای معتبر آمریکا درس خواند وجانش را فدای کشورش کرد ! (2432767) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۶:۵۱:۰۸
ضربالمثل کردی هست که خالو کال خورد ما پوسته پسر جان کخه نخور عمو بخوره
حالا تحصیل برای ما بد است ولی برای عموها خوب است (2431895) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۷:۰۰:۴۶
از بچه پولدارهای داخلی چه خبر؟ (2431916) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۷:۱۲:۰۶
اشتباه نشود اين افرادي که دراين گزارش اسمشان برده شده خيلي هم ادعاي ضد غرب بودن ندارند و برعکس بيشتر تمايلشان به آشتي با غرب است (2431935) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۷:۱۹:۴۱
اشکالی نداره خدا می بیند (2431952) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۷:۴۴:۴۰
تحصیل در غرب و یا هرکشور دیگر دارای مراکز دانشگاهی معتبر ، نکوهیده نیست کما اینکه بسیاری از فرزندان غربی ها از دهها سال پیش در کشورهای آسیایی ، آفریقایی ، بلوک شرق و...و کشورهایی که با آنها درتخاصم هستند ، (بااهداف خاص) تحصیل کرده و می کنند. ملت فهیم ایران حتما توجه دارند که از "شیطان ، چیزی جز شیطنت" ، برنمی آید و درج این خبر صرفا باهدف فتنه انگیزی و ایجاد شکاف بین مردم و مسئولین از سویی و ایجاد اختلاف میان جناحهای سیاسی از سوی دیگر است لذا باید با هشیاری ، اینگونه ترفندها را ناکام گذاشت. البته دولتمردان هم باید توجه داشته باشند که "حسنات الابرار سیئات المقربین" (2432017) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۰۲:۴۵:۳۶
تو راست مي گي !!!!! ابدا با رانت باباجوناشون نرفتن !!!! از اول بابايي اينا ميلياردر بودن !!!! شما ببخشيد !!!!! (2433020) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۴:۲۲:۵۸
حتی توی خبر هم درج شده که بورس از خارج گرفتن. خبر رو درست بخون (2436668) (alef-3)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۸:۲۷:۳۲
از هر چیزی برای پیشرفت کشورمان استفاده میکنیم (2432049) (alef-10)
 
بهرام
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۸:۳۰:۵۱
به هر حال غرب برای تحصیل مناسب می باشد و انشااله به ایران وایرانی خدمت خواهند کرد (2432053) (alef-10)
 
ايرانى
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۸:۵۲:۴۶
من يك نظر متفاوت دارم
چه إشكالي دارد كه يك ايرانى در هر طبقه اي باشد تحصيلكرده غرب باشد
قبول كنيم كه غرب در تحصيل و تحقيقات خيلى در رشته هاى خاصى پيشرفته هست و ايرانيها كه تحصيل ميكنند در غرب ميتوانند ان علم را منتقل كنند
هيچكسى مخالف تحصيل. بچه ها در امريكا نيست . خيلى ساده دكتر ضريف يا دكتر صالحى بد بودند كه در امريكا تحصيل كردند چه اشكالى دارد كه بچه هاي انها در امريكا تحصيل كننداگر از اين عده حتي ده درصد هم به ايران برگردن خيلى خوب خوا هد بود
من خودم تحصيلكرده امريكا هستم دكترا گرفتم وقتي به ايران برگشتم در يك منطقه محروم خدمات بسيار مهم در رابطه با بهداشت درمان و اموزش پزشكى انجام دادم
كلاء منظورم اين است كه يكمرتبه فكر نكنيم كه چون اينها هر فردي و فرزند هر كسى تا در امريكا يا در غرب درس خواند گناه كبيره است
چرا بحث نكنيم راجع به اينكه چه زمينه اى بوجود بياوريم تا اين بچه ها برگردند و جذب ان كشورها نشوند
در مملكت ما كه يك دختر مجرد نميتواند براي تخصصى برود
ىا اخيراء زن تحصيل كرده مجرد نمي تواند هيات علمى دانشگاه شود اينها بد بختى هست نه كسى كه رفته خارج حالا فرزند هر كسى با هزار مشكل تحصيل كند (2432093) (alef-10)
 
بهروز
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۹:۲۳:۲۵
اینقدر سخت نگیرین
این قانون دنیای ماست و مخصوص کشور ما تنها نیست
تمام مقامات دنیا همینطورین و همه چی رو واسه خودشون و دوروبریاشون میخوان (2432162) (alef-13)
 
سامان
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۹:۳۳:۱۱
تو روسیه همه بزرگان کشوری تو دانشگاه های خودشون درس خوندن تو همه کشورا این هست (2432183) (alef-13)
 
احسان
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۹:۳۶:۵۰
اینا دلیل نمیشه . شهید چمران هم تو امریکا درس خونده بود (2432190) (alef-13)
 
mmf
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۰:۰۳:۴۵
برای همینه که دانشگاه ازاد 100 تا 100 دانشجوی دکتری می گیره که کسی نره خارج. و حتما تمامی دوستان مخالف که کامنت دادن ترجیح می دهند همه ایرانیان در اینجا درس بخوانند. آنوقت فردا روزی در عمل جراحی آپاندیس کلیه ات را خارج می کنند.
البته اینکه کسی از رانت استفاده کند کاملا مخالفم و حتما با آن اگر بتوانم مقابله می کنم ولی دوستان بیایید موضوع را از دید خدای ناکرده بخل و حسادت بررسی نکنیم تا به این ترتیب بتوانیم سوء استفاده ها را مشخص کنیم. این کدام تفکر قابل قبول است که بچه های مسئولین همه باید بدبخت و فلک زده باشند تا ما خوشمان بیاید؟ کی گفته بچه های هیچ مسئولی نباید تحصیل کند ؟ و البته آقایان و خانمهای مسئول لطفا اینقدر شعار های آمریکا اخه انگلیس پخه آلمان .. ندهید همین شعارها پا بند شما ها می شوند. آنوقت که می گویید ما انقلابی هستیم اینم بگید بهترین دانشگاههای دنیا در آمریکاست و درس خواندن در آنجا حرام نیست. آقایان علما بگویید درس خواندن در غرب حرام نیست که بچه های خودتان در آنجا هستند. چرا این حرام بودن فقط برای مردم عادیست. وزارت علوم اصولگرا و اصلاح طلب چرا تحصیل در آمریکا کانادا انگلیس را ممنوع کردی ولی همزمان بچه های خودتان و تعدای عزیز طلبه را به همان کشورها فرستادید؟ این کارهای شما باعث می شود من نوعی به نفاق و تظاهر در شما برسم وگر نه من هیچ مشکلی با درس خواندن بچه های شما در آن کشورها ندارم. ولی چرا برای دیگران ممنوع می کنید و کردید؟ (2432270) (alef-13)
 
علي يانگ
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۰:۳۵:۰۹
گرسنگي و بيكاري و فشار اقتصادي رو عموم مردم كشور عزيزمان ايران تحمل مي كنند حالشو اقا زاده ها مي كنند به اين ميگن وحدت در گفتار و عمل! (2432340) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۰:۴۴:۲۰
الف جان اسم بیشمار فرزندان دوستان حذف کردید!
ما اگر می فرستیم حداقل شعار تعامل می دهیم!
شما با شعار مرگ چرا می فرستید..
بگم.. بگم.. می گماااا.. (2432356) (alef-13)
 
......
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۰:۵۳:۱۴
غیراز تحصیل گناه دیگری هم مرتکب شده اند؟؟؟؟ (2432376) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۱:۴۴:۱۰
گزارشی مغرضانه و یکرفه (2432500) (alef-13)
 
ساسان
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۱:۴۹:۴۸
خیلی جالبه که رسانه ها با درج این مطالب حساسیت خاصی را در بین خوانندگان ایجاد می کنند. بعنوان یک هموطن ایرانی که در آلمان بدون هیچ کمک مال از ایران کار و تحصیل کرده است میتوانم بگویم که تحصیل کردن در اینجا کار پر زحمتی است و به آسانی مدرک به کسی نمی دهنده. شاید این افراد در ایران از خانواده های سرشناسی باشند ولی در خارج از کشور فقط یک ایرانی هستند. اولین سؤالی که از تو میپرسند این است که از کجا میآیی؟
خوشبختانه ایرانی ها خیلی خوشنام هستند. چرا که نام ایرانی ها با علم و دانش چه در زمان گذشته و چه در زمان حال پیوند خاصی دارد.
درست است که آمریکا و اروپا علاقه خاصی به پیشرفت و استقلال کشور ما ندارند. اما دانشجویان ما توان یادگیری بسیار بالایی را دارند. ما با وجود سی و پنج سال تحریم اقتصادی، هشت سال جنگ تحمیلی و اختلافات عقیدتی داخلی توانسته ایم ریشه بیسوادها را بخشکانیم. طبق آمار بالاترین درصد تحصیلکردگان را در خاورمیانه داریم. هفتاد درصد دانشجویان ما را زنان تشکیل می دهند. این یک رکورد جهانی است.
اعتماد به نفس داشته باشیم ، دستاوردهای خارج از کشور را بیاموزیم، اختیارمان رادست خارجی ندهیم. (2432514) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۲۱:۵۷:۵۶
منصف باشیم . اگر اشتباه است پس نام همه افرادی که بعد از انقلاب با استفاده از موقعیت شغلی خود و یا پدر در اروپا امریکاو... به تحصیل و اشتغال پرداخته اند را نام ببرید. اگر بد است برای همه بد است چپ و راست و میانه ندارد (2432529) (alef-13)
 
حصين
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۰۲:۱۴:۲۸
بابا باباشون دستشون به دهنشون رسيده ، بچه هاشونو فرستادن خارج درس بخونن . مگه چيه ؟! يارو يه عمر وزير و وكيل و سفير بوده ، فقط حقوقي كه ميگرفته كافيش بوده . اصلا ميگيم هيچ كار اقتصادي نميكرده .
خيلي از آقازاده ها هم هم اينوري ، هم اونوري هم هستن به زورم نتونستن ديپلم بگيرن با اينكه باباشون وزير و وكيل و سفير و كانديد رياست جمهوري بود . تازه كلي كارخونه هم داشت . بچش اصلا درس تو كلش نميرفت .
حالا اينا كه تونستن رفتن ، مگه بده ؟! منم اگر پول داشتم ميرفتم يا اگر استعداد زياد داشتم خود خارجيا ميبردنم . هيچكدومو نداشتم ، همينجا اندازه توانم تونستم درسمو بخونم . (2433007) (alef-10)
 
ضد منفي بافي !!
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۰۲:۱۴:۴۷
به نظر اين حقير كسي را كه براي چند سال وارد محيط وجو امريكا شده وسرش توي درس و
مشقش بوده !! ودر آخر كار به عنوان يك فرد تحصيل كرده با مدركي ارزشمند به وطن باز گشته
شايسته احترام وتقدير است اين قدر منفي باف نباش داشم ! (2433008) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۰۳:۳۵:۴۹
مگر آدم قحطیه که برادر خودشونو میذارن معاونشون و پدر دامادشون رو میفرستن ماموریت به انگلیس بعنوان وزیر. (2433033) (alef-10)
 
علی اکبر صدوقی
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۰۷:۳۰:۱۱
ما که از تحصیلکرده های غرب خیری ندیدیم. البته استثنا هم دارد. تحصیل در غرب دو مشکل دارد. اول اینکه اخلاق و رفتار و هنجار غیر اخلاقی و غیر اسلامی را در
مغز شخص کشت و رشد میدهد. دوم اینکه این باور غلط را ایجاد میکند که مدینه علم غرب است. که ابدا چنین نیست. علم غرب غارتگری را می آموزد و تبعیض را و نا درستی را و عدم عدالت را و هزار فساد و فتنه دیگر. از علم غرب باید تبری جست و باید دوری گزید. تدریس و تبلیغ این علم را باید ممنوع کرد اگر میخواهیم به خود باوری برسیم. ریشه اصلی عقب ماندگی ما باور مسموم به غرب است و اینکه تقلید از غرب راه نجات است. یک باور کاملا غلط و خطرناک. دانشگاه های غرب خصوصا آن ها که بطور مصنوعی اسم بهم زده اند مانند آکسفورد کذائی و سایرین برای پذیرش دانشجویان ممالک عربی تاسیس شده اند تا آنها را فاسد و نوکر اجانب بکنند . علم غرب فاسد و متعفن و خطرناک بوده و تا این تاریخ فقط و فقط به ضرر و زیان ممالک شرقی بوده است. از سایت پارس نیوز بابت این افشاکری تشکر داریم.
و از اینکه این سایت اسم وطن ما را انتخاب کرده هم سپاسگزاریم. (2433109) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۱:۰۷:۰۰
خدا شما را از این طرز تفکر نجات دهد. آمین. (2433492) (alef-10)
 
محمد جان
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۰۸:۴۵:۵۴
تحصیل خوبه ولی مگه چند نفر باید برن کانادا و وزیر و وکیل بشن . آری همه امکانات تو این کشور فراهمه فقط خودمون انتظار داریم یکی بیاد پدر ما بشه که پول دار باشه دارای مقام باشه . همه جای دنیا همینه. از بچگی درس نخون بودیم حالا فقط انتقاد میکنیم. نمراتتون رو ببینید تنبلی ، تعطیلی، و... سایر مشکلات. باور کنید کشور ها توی مشکلات آبدیده میشن اگه همگی همان متحدهای دهه 60باشیم.
من یک روستایی دهه 50هستم و الان توی یکی از جاهای مهم کشور کار می کنم. فقط خدا پارتیمه و درس بخونهای پدر گرامیم. والسلام (2433208) (alef-10)
 
مسعود
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۰۸:۵۲:۵۴
برید ببینید دکتر چمران که جنگ رو در جبهه ها مدیریت میکرد ودست آخر جان با ارزشش رو روی اون گذاشت تحصیلکرده غرب بود 90 درصد کسانی که با امام آمدند ایران وانقلاب رو مدیریت کردند تحصیلکرده غرب بودند بچه ها ایرادات سطحی نگیرید (2433223) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۳:۱۷:۰۲
بله شما درست میگید. ما همین حالا پس از چهل سال داریم دست پخت همین آقایان تحصیل کرده در غرب را با گوشت و پوست لمس میکنیم (2433750) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.