توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479435
هشدار نیکی هیلی به روسیه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۶
سفیر آمریکا در سازمان ملل گفته است که جامعه بین‌الملل نسبت به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا نگران است و مسکو باید نسبت به پیامدهای این مداخله آگاه باشد.

به گزارش ایسنا، نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌بی‌اس گفت: جامعه بین‌الملل نگران دخالت روسیه در تمامی روندهای انتخاباتی در سراسر جهان است و نگرانی آنها دلایل مختلفی دارد بنابراین ما باید هوشیارانه عمل کنیم و با یکدیگر همکاری داشته باشیم و تلاش کنیم دیگر چنین اتفاقاتی نیفتد.

سفیر آمریکا در سازمان ملل همچنین به این نکته اشاره کرد که آمریکا به روسیه آسان نمی‌گیرد و تمامی تحقیقات را برای بررسی روند مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صورت می‌دهد.

وی ادامه داد: به شما می‌گویم که ما اقداماتی را علیه روسیه در شورای امنیت سازمان ملل انجام داده‌ایم و یکی از آنها اعمال تحریم‌ها علیه روسیه به دلیل دخالت‌هایش در اوکراین است. اگر ببینیم که روسیه کار اشتباهی انجام می‌دهد مساله را به آنها گوشزد می‌کنیم.

سفیر آمریکا در سازمان ملل همچنین گفت، از آنچه که کنگره در مورد شرایط تحریم علیه روسیه تصمیم گیری می‌کند حمایت خواهد کرد.

فشارها بر مقام‌های آمریکایی برای اعمال موضعی شدیدتر علیه روسیه افزایش یافته است.

نیکی هیلی همچنین به وضعیت کره شمالی اشاره کرد و ادامه داد: تنش‌ها میان واشنگتن و پیونگ یانگ به دلیل آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی افزایش یافته است و اوضاع در کره شمالی بسیار وخیم است. به نظرم زمان آن رسیده که ما همکاری بسیار نزدیک‌تری با چین برای متوقف کردن برنامه‌های اتمی و موشکی کره شمالی داشته باشیم.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + ترامپ + روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.