نظر منتشر شده
۳۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 199139
مدیران عامل 7 بانک در آستانه برکناری؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۹
اخبار رسیده حکایت از آن دارد که مدیران عامل دست کم 7 بانک در آینده نزدیک برکنار خواهند شد.
 
به گزارش صراط، به نظر می‌رسد تیم اقتصادی دولت روحانی در راستای سیاست‌های تعیین شده در خصوص نرخ ارز، قیمت سکه و نیز سیاست‌های بانکی تصمیم مذکور را اتخاذ کرده باشد. در این راستا، روز گذشته محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت نیز به انتقاد از عملکرد بانک‌ها پرداخت تا تغییر قریب‌الوقوع در مدیریت بانک‌ها قوت بگیرد.
 
پیش از نوبخت، محمد نهاوندیان نیز در همایش بانکداری اسلامی با بیان اینکه«بانکداری اسلامی که نتوانسته باشد رشد اقتصادی پایدار ایجاد کند نیازمند بازنگری است» گفته بود: مدیریت سیستم بانکی در شرایط تحول رو به جلو قرار گرفته است. ارزیابی و بازنگری توسط بانکی‌ها و اهل اقتصاد و فعالان اقتصادی باید صورت گیرد و مقصود این است که بهترین طبیبان از داخل مجموعه سیستم بانکی چالش‌ها را مورد بررسی قرار دهند.
 
علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد هم با انتقاد از بانک‌محور بودن اقتصاد و عدم توسعه بازار سرمایه گفته بود: این مسئله موجب شده مردم و دولت تمام نیازهای خود را از سیستم بانکی مطالبه کنند، آن‌ هم در شرایطی که بانک‌ها توان پاسخگویی به این نیازها را ندارند.  ولی‌الله سیف رئیس بانک مرکزی هم پیش‌تر با بیان اینکه سیاست‌های پولی عموما در معرض بازنگری قرار دارد تاکید کرده بود: هر زمان که لازم باشد حتما در این‌باره تصمیم‌گیری‌های جدیدی صورت خواهد گرفت.
 
بر اساس اخبار رسیده، تا کنون عزل مدیران عامل 7 بانک ملی، صادرات، ملت، تجارت، صنعت و معدن، سپه و مسکن قطعی شده و در روزهای آتی اجرا خواهد شد.  نکته مشترک در میان بانک‌های مذکور، درگیری دست کم 4 بانک از آنها در موضوع اختلاس سه هزار میلیاردی است.  در این بین، بانک‌های ملی، سپه و صنعت و معدن کاملا دولتی‌اند و اختیار عزل و نصب مدیران بانک‌های دولتی نیز با وزیر اقتصاد است.
 
در همین راستا ممکن است تغییرات در بانک‌های دولتی در روزهای آتی راه را برای تغییر مدیران بانک‌های به اصطلاح خصوصی‌شده نیز هموار کند.  در سال 89 شمس‌الدین حسینی وزیر اقتصاد دولت احمدی‌نژاد نایب رئیس هیات مدیره بانک صادرات ایران را به سمت مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بانک دولتی مسکن منصوب کرده بود و بعید نیست در روزهای آتی شاهد صدور احکام این‌چنینی باشیم.
 
با این تفاسیر محمدرضا پیشرو مدیرعامل بانک صادرات، علی دیواندری مدیرعامل بانک ملت، فرشاد حیدری مدیرعامل بانک ملی، دانیالی مدیرعامل بانک صنعت و معدن، رامین پاشایی‌فام مدیرعامل بانک سپه، شریفی مدیرعامل بانک مسکن و محمدرضا رنجبر فلاح مدیرعامل بانک تجارت در آستانه خداحافظی با صندلی‌های خود هستند.  گفته می‌شود مسئولان اقتصادی دولت در حال نهایی کردن گزینه‌های جانشین برای مدیران عامل بانک‌های فوق هستند و احتمالا تا چند روز آینده حکم عزل مدیران عامل فعلی بانک‌ها به دست آنان خواهد رسید.
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۳:۴۷:۳۷
از اقوام مدیرعامل بانک ملت نیستما، اما به نظر می رسه عزلش یکم غیر منصفانه به نظر می رسه. پیشرفت ها و خدمات دهی این بانک خیلی پیشرفت کرد و الان میشه گفت تو بانکداری الکترونیک تو ایران حرف اول رو می زنه! :/ (1651436) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۵:۱۴:۴۴
موافقم (1651633) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۵:۵۷:۵۵
استفاده از رانت بعضی از بانکهای تازه خصوصی شده در دولت قبلی و انتقال بسیاری از حسابهای دولتی به بانکهای خصوصی مسیر پیشرفت اونا رو هموار کرد بعضی از امور بانکی توسط بانکهای دولتی تحمل نمی شد ولی برای بانکهای نور چشمی بلا اشکال بود (1651724) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۷:۰۷:۲۸
شما اول از خدمات بانکداری الکترونیکی سایر بانکها استفاده کن بعد بگو فلان بانک اوله... (1651885) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۸:۱۱:۱۴
ولي من از كارمندان بانك ملت هستم .تو اين دوسال اخير هرطور كه توانسته اند مارا اذيت كرده اند .ان شاءاله بره و بعد ازاين نبينيمش (1652040) (alef-10)
 
سبحان
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۸:۲۶:۵۱
منم دشمن ایشان یا این بانک بزرگ نیستم ولی این بانک 5 نرم افزار مختلف داره که هرکدام ساز خود را می زند! اگر به بانکهای دیگر اشراف کوچکی داشته باشی می بینی از لحاظ بانکداری الکترونیک از ملت خیلی جلوترند! (1652082) (alef-10)
 
مرتضی علی
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۲۰:۰۲:۲۲
این حرف رو قبول دارم ولی با کمک ( رانت) احمدی نژاد و و اگذاری حج عمره و کارت سوخت و حساب گندم بود که بانک ملت بسیار پیشرفت کرد (1652239) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۲۰:۱۹:۲۲
این کافی نیست! (1652275) (alef-10)
 
Masoud
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۷:۱۲:۱۲
به نظر ی مس رسه کپی کردن از نرم افزار و سخت افزارهای اونور آبی و شکستن قفل های آنها پیشرفت در بانکداری الکترونیک بوده برادر نه ؟؟!! (1653174) (alef-15)
 
مهیا
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۴:۳۹:۰۷
با سلام
مدیر عامل بانک "پ.....ان" و "پ......اد" را فراموش نکنید. اینها باید تغییر کنند. (1651556) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۶:۳۵:۳۹
اینها بانک خصوصی هستند (1651825) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۸:۳۹:۵۱
اینها خصوصین -سهامدارها باید آنها را عوض کنند -دولتی ها دست وزیر اقتصاد است (1652101) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۳:۳۹:۳۴
اين تلگرافي نوشتن كه خيلي واضح است جناب مهيا! راحت بنويس پارسيان و پاسارگاد و احتمالأ الباقي ظاهرأ خصوصي ها! (1653143) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۵:۰۸:۳۶
لطفا در خصوص مدیرعامل بانک رفاه که از نزدیکان معاون اول دولت قبلی می باشد نیز فکری بردارید (1651614) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۵:۱۱:۰۴
دیواندری حیفه عزل بشه (1651622) (alef-10)
 
غلام
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۵:۱۲:۵۳
يه نفر اگه پيدا بشه اين بانك ملي را گوش مالي بده خيلي خوبه، بانك ملي بانك پر روئي شده تنها بانكي است كه با آن نام عريض و طويلش به حسابهاي جاري سود روز شمار نمي دهد. ضمن نسبت به ساير بانكها خصوصا" بانك ملت از بانكداري الكترونيكي جا مانده است. (1651627) (alef-10)
 
saeid
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۵:۲۳:۰۴
بانکهای خصوصی هم که بی صاحب و بی در وپیکر بمونند و هر کاری میخوان با مردم بکنند بعد هم که اعتراض میکنی میگن برو شکایت کن تو را به وجدان و شرفتون به این بی بندو باریها رسیدگی کنید (1651657) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۵:۲۷:۴۰
ازاینکه مسئولین محترم دولت تدبیروامیدتصمیم به تغییرمدیران بانک های دولتی گرفته اند تشکر می کنیم ای کاش علاوه بر تغییر این افراد نسبت به بررسی عملکرد تاسف بار این اقایان نیزاقدام عاجل به عمل اورند بویژه درزمینه انتصاب مدیران رده پایین تراین بانک ها بخصوص بانک ملی که صرفا بر اساس محل تولد انان وبدون درنظرگرفتن تجربه وتوان علمی این افرادصورت پذیرفته است. (1651669) (alef-10)
 
کارمند بانک سپه
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۵:۴۲:۵۶
خداکنه چنین اتفاقی بیفته وهمه شون راعوض کنند.. (1651699) (alef-10)
 
کارمند بازنشسته بانک
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۶:۲۱:۱۶
خدا کند اقای طیب نیا هرچه سریعتر بانک ملی را از قوم گرائی ازاد کند و قولی که اقای روحانی داد افرادی که با اتوبوس از شهرستان به بانک ملی امدند مدیر عامل جدید انها را با اتوبوس به شهر خود برگرداند .تا شاهد شکوفائی بزرگترین بانک جهان اسلام باشیم .و تهران کمی نفس بکشد . (1651780) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۷:۵۲:۲۹
تغییرات باید از تفکر جدید در فعالیت بانک صورت ببپزیرد و تنها با جابجا کردن انسانها هیچ تغییری رخ نخواهد داد اگر قرار باشد مدیر عامل یک بانک با بانک دیگری جابجا شود چه اتفاقی رخ میدهد (1651992) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۷:۵۵:۵۷
واقعا" بداد ما در بانک مسکن برسید ، فقط مدیرعامل نیست ......... (1652000) (alef-10)
 
تولید کننده
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۸:۱۰:۲۱
با سلام . چون مدیران بانک ها در توسعه صنعت و تولید هیچ گونه همکاری نداشته اند هر چه سریع تر تعویض گردند . (1652035) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۸:۱۲:۳۷
انشاالله منصفانه برش میدارن که شما فامیل محترم ناراحت نشین . (1652043) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۹:۰۹:۱۵
انشالا همه چیز دارد روبراه می شود (1652145) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۲۰:۰۶:۰۸
مدیران عامل بانک های خصوصی هم باید تغییر کنند. کل نظام بانکی بیمار و ربوی هست . در بسیاری از بانکها مدیران نالایق در پستهای تخصصی قرار گرفته اند. مدیر منابع انسانی میره مدیر شبکه میشه. رئیس کارگزینی میره مدیر پشتیبانی عملیات میشه و ... اینا نمونه های واقعی از یک بانک خصوصی هست که به کلیه بانکها تعمیم پیدا می کنه. برخی از معاونین بانکها با سابقه 5 سال کار، بدون اینکه محیط کاری دیگری دیده باشندو نحوه مدیریت سایر دستگاهه هارو مشاهده کرده باشند در راس مجموعه ای تخصصی قرار می گیرند. بنده به چند دلیل از سیستم بانکی استعفا دادم. 1- پولهای شبهه ناک بانکها به دلیل مسائلی که نیاز به توضیح اضافی نداره 2-مدیران نالایق بانکیو جابجاییهای بسیار زیاد اونها که در جایگاه حوزه تخصصی خودشون قرار نمی گیرن 3- رویکرد برده داری، به دلیل اینکه وام های خوب به کارمندان می دهند و در عوض بدون توجه به نیازهای غیر مالی یک کارمند با اونها بدرفتاری میکنند؛کارمند بنده خدا هم اگر بخواد استعفا بده باید با بازپرداخت ماهیانه تقریبا 1500000 وام رو تسویه کنه که نمی تونه 4- فرسودگی و تحلیل اطلاعات و تخصص کارشناساندر نظام بانکی (1652247) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۲۰:۲۵:۰۸
بررسی فروش 500 میلیون دلار ارز به دستور مدیر عامل و هییت مدیره بانک در بازار ازاد با همکاری برادران رئیس اداره (ه)بانک اقای (ک) از طریق صرافی گارانتی به مدیریت (م-س) مشتری شعبه میدان فردوسی و صرافی بانک ملت با همکاری بابک زنجانی که پول مربوطه به بانک بر نگشته را توصیه می نماید این عملیات از دید دولت تدبیر و امید پنهان نخواهد ماند شما که از پشت پرده خبر نداری چه می گویی؟ (1652285) (alef-10)
 
حسین آقا
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۲۰:۲۹:۳۳
پس بانک توسعه صادرات چی ؟ اونم خیلی لازمه تعویضش. (1652292) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۲۰:۴۵:۴۸
بیشترین ضربه را به اقتصاد مملکت و نظام بانکی مدیران غیر بانکی و نا آشنا به بانک در این سالها وارد کردند چندی پیش با مدیر عامل یکی از بانکهای کشور که حدود 1400 شعبه در کشور دارد مذاکره داشتم از چگونگی استفاده از تسهیلات فاینانس اطلاعی نداشت (1652362) (alef-10)
 
ANZALI
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۲۲:۵۴:۰۶
لطفا قبل از تسویه حساب و برگزاری جشن تودیع دقیقا عملکرد مثبت و منفی اقایان بررسی شود تا مدیران جدید هم امیدوار به مصونیتهای همیشگی نباشند . (1652706) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۲۳:۱۴:۲۵
آقای خاوری را هم عزل می کنند؟ (1652763) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۰:۱۸:۲۷
بانک های ایران فقط بدرد پرداخت قبوض میخوردند که دیگه اون وظیفه را هم انجام نمیدهند و تبدیل شدند به مرکز دلال بازی و سفته بازی. (1652950) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۰:۲۹:۲۰
مدیر عامل بانک مس که هنگام اختلاس مدتی هم در بازداشت بود بعد دوباره اورا آوردند سرکار (1652975) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۰:۲۹:۴۰
افت اقتصاد ما موسسات مالی هستند گه در یکسال گذشته با دلالی و خرید فروش ارز و سکه و ملک با سپرده های مردم به این مملکت خیانت کردند و سرمایه سهام داران معلوم الحالشان را چند برابر ، یکی باید به حساب این ها برسه !!! (1652976) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۰:۵۷:۴۷
پس بانک کشاورزی چی می‌شه؟ (1653024) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۱:۰۲:۴۸
با سلام
پس مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران چی؟ (1653031) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۱:۰۷:۱۳
خوشحال شدم كه اقاي دكتر سيف مردعمل است ودردشناس ،درورد (1653038) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۱:۱۷:۲۴
احترامی که بانکهای خصوصی برای مشتریان قائلند بزرگترین عامل رضایت مردم از بانکهای خصوصی است .متاسفانه در بانکهای دولتی اکثر کارمندان از مشتریان طلبکارند و اصلاً هیچ حق و حقوقی برایشان قائل نیستند چرا که خیالشان راحت است کسی آنها را اخراج نمیکند (1653052) (alef-10)
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته