توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457033
عامل تعیین‌کننده برای تمدید توافق اوپک چیست؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۵
وزیر نفت عراق اعلام کرد که مهمترین عامل تعیین کننده برای تمدید توافق اوپک، شرایط بازار نفت است.

جبار العیبی، وزیر نفت عراق اعلام کرد برای تصمیم گیری درباره تمدید توافق کاهش تولید اعضای اوپک پس از ماه ژوئن، شرایط بازار عاملی تعیین کننده است.

وزیر نفت عراق همچنین تاکید کرد: این کشور به طور کامل به توافق کاهش تولید اوپک پایبند است.

افزون بر این، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه هم اعلام کرد: مسکو در اجرای توافق تولیدکنندگان نفت برای کاهش تولید، تا کنون عرضه نفت خود را ١٨٥ هزار بشکه در روز کاهش داده است.

از سوی دیگر، نور الدین بوطرفه، وزیر انرژی و معادن الجزایر، اعلام کرد: تمدید توافق اوپک می تواند به بازار نفت سود برساند.

به گزارش مهر، بیشتر شرکت کنندگان در نشست کمیته مشترک رصد توافق کاهش تولید نفت اوپکی ها و غیر اوپکی ها که متشکل از وزرای نفتی سه کشور عضو اوپک یعنی ونزوئلا، کویت و الجزایر و همچنین دو کشور غیر اوپکی روسیه و عمان است، دیروز در کویت با بررسی شرایط بازار نفت، خواهان تمدید توافق کاهش تولید نفت شدند.

این در حالی است که تصمیم نهایی بر سر توافق کاهش تولید نفت برای شش ماه دیگر به ماه می (تیرماه) موکول شد و اجرای آن مشروط به شرایط بازار است.
 
کلمات کلیدی : نفت+نشست اوپک+قیمت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.