نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 432436
اقدام هولناک یک جوان در اتاق پرو و خودکشی قربانی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۸
حکم اعدام پسری جوان که متهم است یک دختر را در اتاق پرو یک مانتوفروشی آزار داده، در دیوان‌ عالی کشور بررسی می‌شود. قربانی این جنایت تنها چند روز پس از شکایت و اطلاع از بارداری‌اش، خودکشی کرده بود.

به گزارش فرهیختگان، رسیدگی به این پرونده از اوایل دی پارسال به‌ دنبال شکایت یک دختر ۲۰ ساله به نام «فرزانه» در دستور کار پلیس تهران قرار گرفت.

این دختر در تشریح شکایتش در پلیس آگاهی تهران گفت: «از دو سال قبل که دیپلم گرفتم در یک مانتوفروشی در مرکز شهر کار می‌کردم. صاحب فروشگاه بعضی وقت‌ها آخر وقت برای حساب و کتاب به مغازه می‌آمد. دیشب آخر وقت بود و سایر همکارانم فروشگاه را ترک کرده بودند که صاحب فروشگاه همراه دو نفر از دوستانش به آنجا آمد. می‌خواستم وسایلم را بردارم که یکی از دوستان صاحب مغازه که به اتاق پرو رفته بود، مرا صدا زد. من هم به گمان اینکه قصد دارد مانتویی برای بستگانش انتخاب کند به داخل اتاق پرو رفتم اما او دهانم را بست و مرا مورد آزار قرار داد. صاحب‌مغازه و دوست دیگرش هم که متوجه ماجرا شده بودند به من کمک نکردند و عکس‌العملی نشان ندادند.»

به دنبال شکایت دختر جوان، صاحب فروشگاه و دو دوستش بازداشت شدند. صاحب فروشگاه گفت: «من از نقشه دوستم کامران بی‌اطلاع بودم. وقتی به او گفتم قصد دارم برای حساب و کتاب به فروشگاه بروم همراهم آمد. وقتی او دخترجوان را به داخل اتاق پرو کشید، من و دوست مشترکمان شوکه شده بودیم اما هرگز فکر نمی‌کردیم او قصد آزار دختر جوان را داشته باشد.»

به دنبال اظهارات این مرد، کامران ۲۸ ساله تحت‌بازجویی قرار گرفت و به آزار دختر جوان اعتراف کرد. او در بازجویی‌ها گفت: «وقتی وارد مانتوفروشی شدم و دختر جوان را تنها دیدم وسوسه سراغم آمد. او دختر زیبایی بود. به داخل اتاق پرو صدایش کردم. من قبول دارم او را آزار دادم اما هنوز علت این کار را نمی‌دانم.»

به دنبال اعتراف‌های پسر جوان و در حالی که پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شده بود، خبر رسید دختر جوان خودکشی کرده است. با مرگ این دختر، تحقیقات وارد مرحله دیگری شد و مشخص شد فرزانه پس از مراجعه به پزشک و اطلاع از بارداری، خودش را در اتاق خوابش حلق‌آویز کرده است. وقتی پزشکی‌ قانونی با بررسی DNA جنین فرزانه دریافت این جنین متعلق به کامران است، او پشت درهای بسته و به صورت غیرعلنی محاکمه شد.

این متهم اما حرف‌های ضد و نقیضی را مطرح و ادعا کرد قبلا دختر جوان را می‌شناخته و با او در ارتباط بوده است.

در پایان جلسه، قضات دادگاه با توجه به مدارک موجود در پرونده و شکایت فرزانه قبل از مرگش، کامران را به اعدام محکوم کردند. پرونده صاحب فروشگاه و دوست دیگرش نیز که شاهد ماجرا بودند با عدم‌ صلاحیت به دادگاه کیفری دو استان تهران فرستاده شد تا به اتهام آنها نیز رسیدگی شود. با اعتراض وکیل‌مدافع کامران به حکم صادره، این پرونده به دیوان‌عالی کشور فرستاده شد تا قضات دیوان‌عالی کشور درباره آن اظهارنظر کنند. چنانچه قضات دیوان‌عالی کشور حکم صادره را تایید کنند، کامران اعدام می‌شود.
 
کلمات کلیدی : قتل + اعدام + خودکشی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۱:۲۰:۰۱
کارش غیر قابل بخششه ولی اعدام هم حقش نیست...کاش قوانین واضح مقرر شود تا با تفسیر سختگیرانه رای صادر نشود (4105155) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۹:۲۱:۴۱
قوانین کشور اون جوون رو به سمت تجاوز فرستاده. شما خبر داری فشار جنسی چه بلایی سر جوونا میاره؟ جوونی که هیچ راهی برای پاسخ این نیاز نداره بعضی وقتا روانی میشه و از کنترل خارج (4105772) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۲:۴۸:۲۰
فقط اعدام (4105307) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۲:۵۲:۱۶
دلم به درد آمد. چقدر بدیم ما. (4105312) (alef-3)
 
پریا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۳:۳۴:۴۵
خدا لعنتش کند (4105378) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۶:۳۸:۵۹
دیگر چه تجدید نظری ؟!!!!!!!!!! این موجود شیطانی می بایست نابود گردد و آن دو نفر به اشد مجازات محکوم شوند تا عبرتی باشد برای دیگران. (4105617) (alef-11)
 
اردشیر
۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۱۶:۴۵:۱۶
این موجود کثیف باید اعدام بشه و دوستانش حبس های طولانی بگیرند شاید وجدان عمومی آسوده بشه ! (4191391) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.