نظر منتشر شده
۴۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 322933
واکنش علم الهدی به حمله به سفارت عربستان/ چرا آنان را تندور، قانون‌شکن و افراطی می‌دانند و محکوم می‌کنند؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۰
امام جمعه مشهد با تاکید بر اینکه قطع روابط بین ایران و عربستان و برخی دیگر از کشورهای عربی جزو افتخارات ملت است، گفت: این مهم به برکت شهادت شیخ نمر و موقعیت شناسی مردم محقق شده است.

به گزارش ایسنا،آیت الله سید احمد علم‌الهدی در مراسم گرامیداشت شیخ نمر که در محل مهدیه مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه این ملت آنقدر پاک و با اخلاص بودند که آن موجودات نتوانستند با آنان بسازند، اظهار کرد: این واقعه در تاریخ ثبت خواهد شد. تمام این‌ها از برکت شهادت مظلومانه شیخ نمر و موقعیت شناسی مردم است. ما در این انقلاب و در تاریخ اسلام شهید و حتی روحانی شهید زیاد داشته‌ایم و شهادت این علما افتخار ماست.

وی با اشاره به تفسیر آیه ۲۲ سوره احزاب ادامه داد: در این آیه شریفه خداوند در مقام تبیین انسان‌های مومن و خالص در رکاب رسول‌الله در برابر تهاجم سنگین و جنگ نابرابر میان کفر و اسلام می‌فرماید، زمانی که مسلمانان هماهنگی میان جبهه کفر و شرک را در این جنگ دیدند اظهار کردند این همان چیزی است که خدا و پیامبر خدا وعده داده بودند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه اضافه کرد: مشاهده قدرت یکپارچه بین کفر، شرک و نفاق نه تنها مسلمانان را نترساند و نسبت به عقایدشان مردد نکرد بلکه بر ایمان و باورمندی آن‌ها افزود. آن وحدت عمومی میان شرک و کفر مشرکین، بت‌پرستان و یهودیان که خود را امتی ویژه در بین امم و تنها پاسدار توحید می‌دانستند در برابر اسلام، سبب تسلیم شدن مسلمانان نشد و حتی ایمان و اراده آنان را در برابر اراده حق افزایش داد.

علم‌الهدی در خصوص معنا و ماهیت واقعی قدرت خاطرنشان کرد: تمام جنگ‌ها و کشت و کشتارها از روز اول خلقت تاکنون متاثر از قدرت بوده‌اند به طوری که یا افراد و گروه‌های قدرتمند در صدد حفظ قدرت خود جنگ به پا می‌کردند و یا اشخاص فاقد قدرت برای دست‌یابی به آن به چنین اقدامی دست می‌زدند. در زمینه چیستی قدرت، آن را می‌توان از دو منظر از جمله قدرت نسبت به خداوند و قدرت نسبت به مخلوق مورد بررسی قرار داد.

وی قدرت برای انسان و یا هر مخلوق دیگری را توانایی انجام کاری که فرد به آن اراده کرده است، دانست و تصریح کرد: این اراده و توانایی محدود است. موجودی وجود ندارد که قادر به انجام هر عملی باشد. قدرت در غیر خدا جریانی نسبی است حال آنکه در خداند نفی‌العجز است. قدرت خداوند مطلق بوده و در هر چه تصور کنید تواناست. در هیچ موجودی غیر از خداوند قدرت مطلق وجود ندارد.

امام جمعه مشهد با ارائه تفسیر دیگری برای قدرت مبنی بر عرصه ظهور آن یادآور شد: قدرت در عرصه زندگی حیوان به گونه‌ای تعریف شده است که آن موجود هر آنچه را اراده کند با به خاک و خون کشیدن به دست می‌آورد. تفسیر قدرت او در دنیای جنگل این است که هر حیوانی را می‌تواند پاره پاره کند. این قدرت در جامعه جنگل از هیچ قانون و شرطی برخوردار نیست و حد و مرزی ندارد تا آنجا که بتواند توانمندی خود را مورد اجرا قرار دهد؛ این در حالی است که تفسیر این مهم در جوامع انسانی کاملا متفاوت است.

علم‌الهدی قدرت را در جامعه انسانی حاکمیت اراده و خواست بر خواسته‌ها و اراده‌ها تلقی کرد و گفت: دنیای انسان دنیای حکمت است، قدرت در این دنیا این است که فرد اراده‌اش را بر اراده‌ها حاکم کند. بنابراین تفسیر قدرت در جامعه بشری بدین صورت است که جریانی پدیدار شود و یا عنصری ظهور کند که خواست آن بر تمام خواست‌ها حاکم شود.

وی با تاکید بر حدیثی از پیامبر(ص) مبنی بر اینکه باطل جولان دارد اما دولت از آن حق است، ادامه داد: در این حدیث پیامبر اعظم در جهان اسلام قدرت را به دولت تعبیر می‌کند. باطل در جهان اسلام نمی‌تواند بر اراده و خواسته‌ها مسلط شوند. دولت یعنی قدرت پایدار مربوط به موجود و جریانی که حاکمیت به خواست‌ها و اراده‌ها دارد و آن جریان حق است. جریانی که با اسلحه و زور بر مردم مسلط می‌شود جبلان است زیرا ضد فطرت انسان است به همین دلیل پایدار نخواهد بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سخنانی از حضرت زینب (س) در زمان اسارت بیان کرد: آن حضرت به یزید می‌گوید که تو نمی‌توانی کاری کنی که مردم ذکر ما را فراموش کنند زیرا ذکر ما، حق است. همچنین به یزید یادآوری می‌کند تا مپندارد که قطرهای زمین و افق‌های آسمان را از آنان گرفته است. این یک ادعا نیست. این بیان یک تز و تبیین یک واقعیت در جهان اسلام است. دولت از آن حق است و گستره این دولت محدوده جغرافیایی ندارد، به اندازه تمام افق‌ها و قطرهای زمین است. همانطور که حضرت زینب (س) اظهار کرده است، جولان باطل یک ساعت اما دولت حق تا روز قیامت پایدار است زیرا منطبق بر فطرت انسان‌هاست.

علم‌الهدی نابودی را عاقبت باطل دانست و اظهار کرد: سرنوشت به تمام قدرت‌های ناشی از جنایات، فتنه‌ها و توطئه‌ها خاتمه می‌دهد. دولت حق را پایانی نیست. زمانی که در جریان جنگ احزاب مسلمانان قدرت یکپارچه یهودیان و مشرکان را مشاهده کردند گفتند که این همان باطلی است که خداوند و پیامبرش وعده داده بودند. یک ضربه تمام این جولان را از بین می‌برد.

وی آنچه را که امروز در مقابل جمهوری اسلامی قرار گرفته است را باطل تلقی کرد و افزود: کمپین طاغوتی که امروز اسرائیل و انگلیس ضد جمهوری اسلامی به راه انداخته‌اند با یک حرکت نابود می‌شود. این قدرت‌ها واقعی نیستند. همه مردم و مسئولان باید این مهم را باور کنند که این جولان باطل است. نباید دستپاچه شد و یا به دنبال میانجی بود تا تنش‌ها را برطرف کرد. این اعمال نشان از خداناباوری دارد.

امام جمعه مشهد عنوان کرد: مردم در این شرایط وظیفه مجاهدت و مقاومت دارند. جبلان باطل عرصه فداکاری را فراهم می‌کند. یک سکوی پرش و پرواز برای افراد است. از روی این سکو می‌توان مسیری که در ۷۰ سال عمر طی می‌شود با یک پرش طی کرد و به اوج سعادت رسید. این سکو همان چیزی است که خداوند و رسولش به بندگان وعده داده‌اند. خداوند دشمنان را به ورطه نابودی خواهد کشاند اما مردم نیز موظف‌اند غیر خدا را زیر پا گذاشته و اعتقاداتشان را در برابر زرق و برق دشمن حفظ کنند. جوهره ایمان و خداباوری مجاهدت و مقاومت است و علت لزوم این امر آن است که عشق و دلدادگی به حق در انسان‌ها مورد آزمایش قرار می‌گیرد تا ثابت شود.

علم‌الهدی با بیان اینکه امروز در برخورد با شهادت شیخ نمر دو نگرش وجود دارد، ادامه داد: عده‌ای معتقدند که شیخ نمر باید به عبادت خود می‌پرداخت و مخالفتی با حکومت نمی‌کرد که این بینش ابن عباسی است که امام حسین (ع) را از جنگ باز می‌داشت و به عبادت در سکوت و صلح دعوت می‌کرد. اما عده‌ای بینش حسینی دارند. ما نیز باید مسیرمان را مشخص کنیم.

وی شهادت مظلومانه شیخ نمر را بدون توجیه تلقی کرد و یادآور شد: حکم اعدام شیخ نمر در حالی صادر شد که تنها اظهار کرده بود حکومت آل سعود را قبول ندارد. او هیچ اقدام جنگی نیز انجام نداده بود. چرا اکنون که مردم در برابر این عمل واکنش نشان داده‌اند آنان را تندور، قانون‌شکن و افراطی می‌دانند و محکوم می‌کنند؟ از این مملکت می‌روند؟ بروند به جهنم. جامعه انقلابی ما چه نیازی به شما دارد؟ جز وزر و وبال و نکبت برای اسلام چیز دیگری نیستید.

وی تاکید کرد: حضور دولت‌های عرب، مزدور و ناپاک اهانت به قرآن است. این دولت‌ها لکه ننگی بیش نیستند. بعد از اینکه ما در این مملکت انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندیم و دولت ستم‌شاهی را ساقط کردیم و مزدوران شاه را با نکبت و ذلت از کشور بیرون راندیم، پس از همه این افتخارات برای ملت انقلابی این افتخار دیگری برای ماست که ذرات ناپاک، نجس و مزدور آمریکایی و اسرائیلی را از کشور بیرون کردیم. آن‌ها با این ملت نتوانستند زندگی کنند.
 
کلمات کلیدی : حمله به سفارت عربستان
 
زیباکلام
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۱۵:۴۷:۴۰
جناب علم الهدی شما با این حرف ها مجوز حمله بیشتر به سفارت ها رو میدید
این خلاف حرفای رهبری هستش که گفتند حمله به سفارت ها کار اشتباهیه (3450564) (alef-13)
 
بهروز
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۲۲:۰۶:۲۰
کسانی که مسئولیتی ندارند هرجوری میخواهند حرف میزنند . (3451309) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۱۶:۰۳:۱۴
واقعا دست مریزاد... (3450598) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۸ ۱۱:۴۰:۱۹
دست مریزاد به چی؟
اتش زدن سفارت خارجی در یک کشور دیگر که هیچ امکانات دفاعی از خود ندارد چه هنر و شجاعتی است
سالها به ما گفتند تحریمها نعمت و فرصت است
حالا هم میگویند قطع رابطه با کشورهای عربی افتخار است! یعنی چی؟ (3452056) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۱۶:۰۷:۰۸
بدین ترتیب نتیجه می گیریم که زیادی هم خودسر نبوده اند. (3450604) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۱۶:۱۳:۱۵
پس دولت چه کاره هست این اقا تکلیف سیاست خارجی را روشن کرده !!!؟ (3450615) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۱۷:۰۱:۵۶
ایشون امتحان دادن؟ (3450716) (alef-13)
 
بهروز
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۱۷:۰۴:۲۸
باسلام واحترام
ازبلندپایگان نظام عاجزانه خواهش میکنم ایشان وهمفکرانشان راتوجیه کرده ودرصورت عدم تمکین به قانون باایشان برخوردشود هرکس خلاف امنیت ملی کشوراقدام یا حرفی بزند بایدمحاکمه شود هرکس میخواهدباشد (3450720) (alef-13)
 
بنده‎ی خدا (فیزیک‎دان)
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۱۷:۲۹:۵۳
کسانی که 36 سال قبل به سفارت امریکا حمله کردند حداقل به یک قاعده پایبند بودند: اطاعت از امام. یعنی واقعا اگر امام پیام می‎دادند که از سفارت بیرون بیایید، آنها سفارت آمریکا را ترک می‎کردند.
امروز هم، همه می‎دانند که رهبری در مقابل دشمنان خارجی کم نمی‎آورند؛ ضعف نشان نمی‎دهند و حرفشان را محکم و صریح می‎گویند. پس اشغال یک سفارت خارجی چه توجیهی دارد. جز اینکه کسانی فکر می‎کنند که رهبری معذوراتی دارند یا اینکه متوجه برخی مسائل نمی‎شوند! به بیان ساده‎تر حمله به سفارتی که در پناه قوانین جمهوری اسلامی است حمله به صلاحیت قانونی نظام اسلامی است؛ و معنی‎اش این است که مسئول مرکزی سیاست خارجی (یعنی رهبر بزرگوار ما) کارشان را درست انجام نداده‏‎اند. لابد جوانان پرشور کار درست را انجام می‎دهند!!! بنظرم هر عاقلی می‎فهمد که چنین ادعایی چقدر سخیف است.

آقای علم‎الهدی، به جای توجیه این رفتار قانون گریزانه، به دنبال دست‎های پنهان اسرائیل و عربستان در میان این حمله بگردیم. (3450780) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۱۹:۲۹:۰۰
آقای الم الهدی مقامات سعودی هم امروز به همین جمع بندی شما رسیدند وبه سفارت ایران در یمن حمله هوایی کردند (3451010) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۲۳:۲۲:۵۲
من هرچه گشتم ندیدم که آیت الله علم الهدی بگوید مردم سفارت را آتش بزنید یا بگوید کسانی که سفارت را آتش زده اند کار خوبی کرده اند ، در ضمن کسانی که به نشانه اعتراض به عمل آل سعود مقابل سفارت تجمع کرده اند افرادی انقلابی ، مذهبی وکار درست بوده اند وباید از خشم مقدس آن ها تقدیر و تشکر نمود اما چند نفری که معلوم نیست شاید از عوامل خود رژیم سعودی بوده اند وسفارت را آتش زده اند را باید از این مردم جدا نمود ونباید مردم انقلابی را توطئه گر و افراطی نامید . منظور حضرت آیت الله علم الهدی هم همین است. حالا شماها دم از قانون می زنید وبه اسم قانون وقانونگرایی در صدد کوبیدن منتقدین خود هستید. (3451431) (alef-13)
 
محبوبی از تبریز
۱۳۹۴-۱۰-۱۸ ۱۳:۳۶:۴۹
اقای محترم شما مدافع اقای علم الهدی نشوید ایشان حمله کنندگان را انقلابی می دانند اقای محترم مگر شخص انقلابی هر طور دلش خواست عمل می کند انقلاب به انهایی گفته می شود که تابع قانون باشند نه اینکه هر وقت دلشان خواست در کشور هرج و مرج بر پا کنند .اگر اینها انقلابی هستند چرا در مقابل رانتخوارن عکس العملی از خود نشان نمی دهند .کشور رهبر دارد و دولت و مجلس دارد ایا اینها تابع کدامیک از اینها هستند و در ضمن مگر نمی گویید اینها خودسر هستند اقای محترم منظور از انقلاب بودن یعنی خودسز بودن اینها چطور خودسر هیتند که در جلوی ماموران نیروی انتظامی به سفارت حمله کردند و انها هم هیچ عکس الملی نشان ندادند شما و امثال شما با این کارتان به شعور ملت توهین می کنید منظور شما از این که شاید بعضی از این افراد عوامل سعودی بودند قابل توجیه نمی باشد و اگر هم عوامل انها باشند حمله کنندگان به سفارت این امکان را برای انها فراهم کردند .افراد مهبی هیچوقت به خود اجازه نمی دهد کار غیر قانونی انجام دهد و دیپلماسی کشور را با چالش روبرو کند جناب امیر اینکار ها دولت و ملت ایران را در جهان بی اعتبار می کند نه اینکه به اعتبار بیافزاید شما و امثال شما دیدید و شنیدید رییس دولت مهر ورز با طرح هولوکاست که مبتکر ان جناب رامین بودند از اسراییل چهره مظلوم نشان داند مجامع بین المللی که اسرایل را می خواستند در مورد کشتار فلسطینیان محکوم کنند با طرح این مسله به جای محکوم کردند اسراییل از ان حمایت کردند تا زمانی که واقعیت را قبول نکنیم و به واقعیتهای جامعه سر پوش بگذاریم مسکلات نه تنها حل نخواهد شد بلکه بدتر هم خواهد شد . (3452258) (alef-13)
 
hamid
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۱۸:۱۵:۵۹
انشاالله آمران بی بصرت شناسایی و به رسوای خلق خواهند شد. (3450872) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۱۸:۱۶:۴۰
سلام علیکم.
این آقای علم الهدا تشریف بیاورند جای رهبری بنشند و فتوی صادر کند. این جماد مغزی و رفتاری تا کی ؟ اگر قرار باشد هر گروهی بدون هماهنگی بلند شود و بیزد توی خیابان و هر جا که دوست داشته باشد بهم بریزد. پس بفرمایید ما چرا باید دولت و این همه هزینه داشته باشیم . خو ب خودمان همینطور هردمبیلی هر کاری که تشخیص دادیم انجام میدیم دیگه . برای چی این همه هزینه به مردم بدبخت تحمیل کنیم وانتخابات مجلس و ریاست جمهوری برقرار کنیم؟
ما تفکرات عصر حجری داریم چرا ژست آزادی و جمهوری سلامی می گیریم؟

یکی مثل آقای علم الهدی تشریف بیاورند وکل مشکلات مملکت و دنیای اسلام را حل کنه دیگه

ما تا اینگونه نوابغ سیاسی -اقتصادی- دیپلماسی داریم.دولنت و رهبری می خوایم چکار؟
حمله ه ه ه ههههههههههههههههههههههههه (3450874) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۱۸:۲۰:۵۱
بابا این دیگه کیه (3450884) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۱۸:۲۵:۰۴
آقا یکی تکلیف ما مشخص کنه بلاخره حمله به سفارت خوبه یا بد از درست میگه؟ یه خواهش میکنم از سایت الف این مطلب پیگیری کنه یه جواب قانع کننده به ما بده ممنون میشم (3450894) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۱۸:۳۹:۰۴
وای به این مملکتی که هر کی ساز خودشو میزنه...وااسفا (3450922) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۱۹:۰۱:۰۰
شاهد از غيب آمد كه سرخود نبودند (3450960) (alef-13)
 
هلی
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۱۹:۲۲:۴۷
درود بر ایشان...

سفارت عربستان استثنا بود چرا که خفتهای بسیاری بر ملت ما تحمیل کرده بود و آبروی ایران و ایرانی رو به باد داده بود...و دولت هم از نقطه ی ضعف وارد شده ولیکن مردم اقدام شایسته ای کردند. (3450997) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۱۹:۳۵:۳۴
قطع يا كاهش سطح رابطه با هر كشوري مي تواند يك انتخاب منطقي باشد، و هر شخصي مي تواند موافق و يا مخالف آن باشد. ولي حمله به سفارت و كنسولگري عربستان به ويژه با حمايت آشكار و پنهان برخي مسئولين محترم را نمي توان به سادگي توجيه كرد. در واقع اين امر نشاندهنده تشتت در رفتار نظام جمهوري اسلامي به نظر مي رسد. (3451016) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۲۰:۳۲:۳۴
عجب ادم نمیدونه چی بگه..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3451122) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۲۰:۵۳:۰۰
مقام معظم رهبری در 28 بهمن 1367 یعنی در دوره‌ای که رئیس جمهوری اسلامی ایران را بر عهده داشتند و در اولین جمعه، پس از اعلام حکم امام خمینی(ره) مبنی بر ارتداد سلمان رشدی در سه شنبه 25 بهمن ماه 1367 در اوج احساسات و غیرت دینی مردمی که از هتک حرمت نبی اکرم از سوی نویسنده‌ای مرتد در جوش و خروش بودند، با صریح‌ترین و قاطع‌ترین کلمات، نزدیک شدن به سفارتخانه‌ها و بالا رفتن از دیوار آنها را رد کرده‌اند.

در گزارش خطبه نماز جمعه آن روز امده است: « البته من یک نکته ای را عرض کنم من شنیدم که بعضی ها رفتند سراغ بعضی از سفارتخانه ها. من الآن دارم به شما ابلاغ می کنم، به عنوان مسئول دولتی و به عنوان امام جمعه و یک روحانی؛ به سفارتخانه ها نزدیک نشوید. این را بدانید که اگر شما از سیاست انگلیس یا سیاست آمریکا یا هر کس دیگری بدتان می آید راهش این نیست که یک عده ای بروند بی مهار از دیوار سفارتخانه بالا و به سفارتخانه ها نزدیک بشوند، بنده دارم پیش شماها شهادت می دهم که این قطعاً و قطعاً به ضرر اسلام و مسلمین و به ضرر جمهوری اسلامی است. حالا مردم راهپیمایی می کنند، راه می روند، احساسات به خرج می دهند. احساسات صادقانه و درست و منطبق با منطق، در این هیچ شکی نیست. ممکنه تو خیابونها بروند و به هر سیاستی هر چه نظرشان هست بگویند، اما به سفارتخانه ها نباید نزدیک بشوند، اینکه ممکن است دشمن خودش این کار را بکند. ممکن است برخی از عوامل نفوذی دشمن بیایند و در جمعیتی بیافتند، برسند به یک سفارتخانه ای از دیوار بروند بالا یک وسیله‌ی آتشی بیاندازند یا جایی را بشکنند ، خراب کنند، بدانید این کار قطعا بد است و جرم است و به ضرر و اگر کسی آگاهانه این کار را بکند این خیانت است.» (3451151) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۲۱:۰۳:۱۷
واقعا عالیه ! چقدر به جا و کوبنده ایراد فرمودند ایت الله علم الهدی! (3451168) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۲۱:۴۹:۱۶
ایشان معتقدند در فتنه به رهبری جفا شد.حالا ایشان که به سخن رهبری در عدم حمله به سفارت خانه ها توجه نمی کنند آیا ایشان را نمی شود فتنه گر نامید؟ (3451285) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۲۲:۰۸:۲۷
شما مخالف نظر رهبری هستید!؟ پس لطفا از عنوان ولایتمداری دیگر حرفی نزنید! (3451313) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۲۲:۲۹:۳۶
وحدت اسلامی، با وجود چنین افرادی یعنی کشک. قربان صبر و تحملت برم یا علی (ع) چطور برای وحدت امت اسلام از همه چیت گذشتی. اینا فقط نوک بینیشونو می بینند. (3451343) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۲۲:۳۵:۰۸
اگه قراره به سفارت ها حمله بشه چرا اجازه فعالیت می دید ... این به نظرتون خلاف منطق نیست که به یه کشور اجازه فعالیت دیپلماسی بدی بعد بهش حمله کنی ؟؟!!! (3451349) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۲۲:۳۶:۱۸
اقای علم الهدی نحوه تفکرشونو نشون دادند (3451350) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۲۲:۴۰:۱۰
متاسفانه در این کشور برای سرپوش گزاشتن اشتباهات دوستان نادان از لفظ خودسر استفاده می کنند که اصلا خود سر نیستند (3451360) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۲۳:۱۰:۳۸
هرچه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگنند نمک
با این منطق ایشان می خواهد هدایتگر مردم باشد ؟!!!!! (3451415) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۲۳:۲۰:۳۸
متاسفم/////؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟111!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3451428) (alef-13)
 
اسدي
۱۳۹۴-۱۰-۱۸ ۰۰:۱۴:۴۷
جناب علم الهدي مقام رسمي نيست چرا بايد رسانه ها اظهارات ايشان را منعكس كنند مقامات رسمي كه تأثير گذار هستند اقدامات غير قانوني را محكوم كردند آقاي علم الهدي به عنوان يك شهروند نظر خود را بيان كرده اند (3451531) (alef-13)
 
محبوب
۱۳۹۴-۱۰-۱۸ ۰۰:۲۲:۵۱
جناب علم الهدی ایا حمله به سفارت عربستان چه توجیهی دارد مگر با حمله کردن به سفارت یک کشور هنر است خوب به سفارت انگلیس حمله شد و ان خسارت به بار امد نتیجه چه شد ایا حمله با سفارتها مشکل حل می شود کشور اگر بخواهد حرفش را در مجامع بین المللی مطرح کند خیلی مهمتر است از حمله به سفارت .اگر ما به خواهیم در دنیا خودمان را مطرح کنیم و به عربستان و یا کشور دیگری که ظالم هستند اعتراض کنیم با دیپلماسی قوی اینکار امکان پذیر لست نه با حمله .کشور های دنیا با دیپلماسی مشکلات خود را حل می کنند نه با حمله . شما بیایید توضیح فرمایید با اینکار چه بهره ای عاید کشور شد مسولان کشور از طرفی می گویند حمله کنندگان افراد خودسر و نفوذی بودند و شما هم از انها دفاع می کنید چرا اینها را محکوم می کنید با حمله این اقایان به سفارت شهادت شیخ نمر به حاشیه رانده شد و عربستان از حمله به سفارت به جای نگرانی خوشحال شد . جناب علم الهدی با اینکار ها در کشور هرج و مرج حاکم می شود ما امثال ما نمی تواتیم اراده خودمان را به دیگران تحمیل کنیم چنانکه دیگران اینکار را نمی توانند بکنند ما اگر بخواهیم با دنیا ارتباط بر قرار کنیم و کشور را از گزند دشمنان حفظ کنیم باید سیاست قوی داشته باشیم شما ببینید کشور های اروپایی چرا مشکلاتشان را حل کرده اند و با هم بطور مسالمت امیز زندگی می کنند و کشور های جهان سوم را به جان هم انداخته اند و مسلمان مسلمان را می کشد و سودش را انها می برند بیش از 57 کشور مسلمان وجود دارد چرا نمی توانند با هم متحد شوند و باهمدیگر درگیر هستند ایا تا حالا به این سوال پاسخ داد هایم مشکل کجاست ؟تمام کشور های اسلامی با داشتن بهترین ثروت دنیا و منابه خدا دادی چرا فقیر هستند و تمام دارایی این کشور ها به طرف امریکا و اروپا سرازیر می شود اینها مشکلات اساسی کشور های مسلمان است چرا اختلافاتمان را نمی توانیم حل کنیم . (3451547) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۱۰-۱۸ ۰۱:۱۰:۱۰
این سخنان خود باعث تهیج امثال این جوانانی میشود که سفارت را اشغال کرده اند. (3451591) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۸ ۰۲:۲۷:۴۷
خيلي عجيبه كه آقايون به خودشون جرات مي دهند با صراحت روي حرف رهبري و رئيس جمهور و روساي قوا حرف بياورند و كاري كه همه تقبيح كرده اند را تصديق كنند! ايشان علنا دارند كساني را كه با خيانت آشكار خون شيخ نمر را پايمال كردند و ايران را در عرصه بين المللي به گوشه رينگ انداختند، تشجيع مي كنند كه با خيال آسوده به اقدامات ضد امنيتي خود ادامه دهند. (3451649) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۸ ۰۲:۴۱:۳۴
پس دیپلماسی یعنی چه؟ (3451655) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۸ ۰۴:۲۳:۳۱
اگرایشان کمی بصیرت بخرج میدادن وسخنان گذشته رهبرانقلاب مبنی برعدم حمله اماکن دیپلماتیک روبیاد می آورد شاهد اینگونه سخن گفتنش نبودیم. (3451675) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۸ ۰۵:۰۱:۳۶
این چه توجیح بی قانونیه (3451683) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۸ ۰۶:۵۳:۰۸
امان از هوای نفس (3451697) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۸ ۰۷:۳۱:۰۳
درود بر علم الهدی مطمعن باشید مردم عای با شما هستند (3451707) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۸ ۱۱:۵۶:۰۶
آقای علم الهدی وچند تن دیگر نمونه بارزی از ایجاد تشنج سیاسی در داخل کشور است ازیاد نبریم که امام رحمه الله تقریبا در تمامی سخنرانیهای خود رعایت " وحدت کلمه " را سفارش میفرمودند کاش قانونی باشد تا لطمه زنندگان به منافع ملی را " درهر لباس و پست ومقامی " به چالش بکشد ودر صورت لزوم مجازات نماید (3452080) (alef-13)
 
راه
۱۳۹۴-۱۰-۱۸ ۱۳:۳۲:۴۲
1_خوشبختانه ما در مملکتی زندگی میکنیم که در اظهار نظر و عقیده ، کاملا" آزادیم و این به برکت نظام مقتدر و مترقی و عدالتگر و اسلامی است و باعث مباهات و افتخار و خرسندی است . 2_ به نظر بنده ؛ دوستان محترم ، قبل از محکومیت و تقبیح نا جوانمردانه و غیر منطقی و افراطی حرکت یک عده دلسوخته ، بهتر است کمی خود را به جای خانواده های داغدار بگذارند . به نظر شما در مقابل تجاوز صورت گرفته در فرودگاه جده و قتل عام هزاران مسلمان عطشان در فاجعه ی منا و تجهیز و تشویق و پرورش جانی ترین جنایتکاران و آدمخواران و بریدن سر پاک ترین و بی گناه ترین و صادق ترین و عالمترین منادیان حق و انجام دهها جنایت و خباثت صورت پذیرفته از سوی شقی ترین و حرامزاده ترین و صهیونست ترین و نجس ترین و متعفن ترین و کثیف ترین و جانی ترین حکومت و رژیم دنیا ، چه باید کرد ؟ 3_ لطفا" یک کشور متمدن و مقتدر و مترقی و پیشرفته را نام ببرید که در مقابل نمونه ای از اینگونه تجاوزات و جنایات ، با سلیقه و منش و فرهنگ و کلاسهای مورد ادعا و خواست شما تصمیم بگیرد و عمل نماید !! 4 _ اشخاصی که از روی شکم سیری و از فرط احساس امنیت و راحتی و آسایش ، در مورد جنگ و جنایت و تجاوز و عکس العمل های غیرتمندانه و دردمندانه ، اظهار نظر و موضع گیری میکنند ، فقط زمانی به خود خواهند آمد گه در موقعیت مشابه قرار بگیرند !! و به نظر میرسد ، با این اظهارات و رفتارها و عقاید منفعلانه و ذلیلانه ، تکرار جنایتها از سوی وهابیون و ظالمین ، دور از انتظار نیست . (3452244) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.