توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420989
آیت الله آملی لاریجانی: مسئولان درباره نقض برجام تصمیم قاطع بگیرند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۴
رئیس قوه قضائیه: مسئولان ذی‌ربط باید بدون هیچ گونه شتابزدگی تصمیمی صحیح، منطقی و قاطع در خصوص نقض برجام بگیرند.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی مصوبه اخیر سنای آمریکا در بحث تمدید تحریم ها را نقض برجام خواند و اظهار داشت: بهانه اینکه تمدید تحریم ها، تحریم جدید نیست سخنی واهی است و این اقدام نه فقط با روح برجام بلکه با خود برجام هم در تعارض است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا قبل از این مصوبه هم به روش های مختلف تلاش کرد مانع سرمایه گذاری شرکت های آمریکایی و غیر آمریکایی در ایران شود و به گونه ای روابط بانکی ما با دیگر کشورها را با مشکل مواجه کردند که اینها هم به نوعی نقض برجام است اما ممکن است نقض صریح محسوب نشود.

رئیس قوه قضائیه افزود: خوشبختانه همه مسئولان در بحث اخیر تمدید تحریم ها یک صدا اعلام کردند که نقض برجام صورت گرفته است و امروز باید برای پاسخ مناسب با این نقض آماده شوند.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به اینکه اگر برجام اجرا می شد منافعی برای کشور داشت، گفت: این قرارداد مشترک با همین هدف امضا شد و تصمیمی عاقلانه بود به شرط اینکه همه طرف های قرارداد به آن وفا کنند نه اینکه فقط جمهوری اسلامی ایران وظایف خود را انجام دهد.
رئیس دستگاه قضا افزود: سوال کاملا معقول و منطقی پیش روی ما این است که از برجام چه چیزی و چه فوایدی برای جمهوری اسلامی ایران باقی مانده است.
 
کلمات کلیدی : آیت الله آملی لاریجانی، نقض برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.