توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370183
مدیر روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس:در خصوص خمیدگی مخزن پتروشیمی بوعلی، جای نگرانی نیست
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۵
مسئول روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس در خصوص انتشار اخباری مبنی بر خم شدن مخزن در حال آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی سینا و احتمال جاری شدن مواد از این مخزن، گفت:در این خصوص، جای نگرانی نیست.

عبدالرسول دشتی روز جمعه در گفت ‌و گو با ایرنا رد خصوص انتشار اخباری مبنی بر خم شدن مخزنی که در پتروشیمی بوعلی سینای بندر ماهشهر دچار آتش‌سوزی است، گفت:قسمت چپ مخزن به دلیل ذوب شدن، دچار خمیدگی شده است، البته این موضوع هیچ مشکلی ندارد و جای نگرانی وجود ندارد.

وی افزود:نظر کارشناسان گاز و نفت این بود که مخزن باید سوزانده شود تا امکان مهار آتش وجود داشته باشد و با بیش از ۲۴ساعت سوزاندن بسیار طبیعی است که قسمتی از مخزن ذوب شود.

دشتی اضافه کرد:شرایط برای مهار آتش در حال اماده شدن است و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
مسئول روابط عمومی هلدینگ خالیج فارس تاکید کرد:امیدواریم با همکاری بین بخشی، تا ساعتی دیگر، آتش این مخزن به طور کامل مهار شود.

آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی سینا از چهارشنبه ١٧تیرماه آغاز شده است.

آتش سوزی در برج ٨٠٠١ که با ١٢١ متر ارتفاع یکی از بلندترین برجهای پتروشیمی است، بامداد پنجشنبه (١٧ تیرماه) تقریبا به طور کامل مهار شده است.

آتش در مخزن این پتروشیمی که صبح پنجشنبه مهار شده بود بار دیگر زبانه کشید اما تحت کنترل نیروهای حاضر در منطقه است.

بندر ماهشهر در جنوب استان خوزستان واقع شده است. شهر بندر ماهشهر مرکز شهرستان بندر ماهشهر است. ارتفاع این شهر از سطح دریا حدود سه متر است. بندر ماهشهر دارای دو هزار و ۷۱۳ هکتار مساحت است که بعد از اهواز، وسیع ترین شهرستان خوزستان است.

پتروشیمی بوعلی سینا که در این شهر قرار دارد از چهارشنبه ١٦ تیرماه دچار آتش سوزی شد و تلاش برای مهار آتش آن بصورت زمینی و همچنین از طریق بالگرد ادامه دارد.
 
کلمات کلیدی : اتش سوزی در پتروشیمی بوعلی سینا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.