توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484385
ادعای ترامپ درباره میزان محبوبیتش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۶
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شده که میزان محبوبیت وی بیشتر از باراک اوباما است، درحالی است که نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که این ادعا کذب است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه ایندیپندنت، براساس نظرسنجی راسموسن، یکی از نظرسنجی‌های دارای صحت بالا در انتخابات 2016، میزان تایید و محبوبیت دونالد ترامپ 50 درصد است.

 پس از انتشار نتایج این نظر سنجی دونالد ترامپ در پیامی در توئیتر عکسی از نتایج نظرسنجی راسموسن را منتشر کرد و در ادامه مدعی شد که این نتایج نشان می‌دهد که درصد محبوبیت وی بیشتر از میزان محبوبیت اوباما در زمان مشابه است.

در پی انتشار این پیام توئیتری، این شرکت نظرسنجی اعلام کرد که این مسئله درست نیست. اوباما زمانی که در 20 ژانویه 2009 وارد کاخ سفید شد میزان محبوبیتش 67 درصد بود و در زمان مشابه ریاست جمهوری‌اش این میزان به 55 درصد کاهش یافت که بازهم 5 درصد بیشتر از زمان مشابه در دوران ریاست جمهوری ترامپ است.

کمترین میزان محبوبیت اوباما توسط راسموسن در ژوئن 2010 اعلام شد که این میزان به 42 درصد کاهش یافت اما در 17 ژانویه 2017 میزان محبوبیت وی 62 درصد بود.
 
کلمات کلیدی : ترامپ + آمریکا + اوباما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.