نظر منتشر شده
۴۲۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 314987
پیرو بخشی مبتذل از قسمت۴ «عطسه» مهران مدیری
به حیاء عمومی توهین شود بی تفاوتیم، اما خدا نکند کسی اسم سگش کوروش باشد
احسان رستگار، ۱۴ آذر ۹۴
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۵
در قسمت سوم مجموعه ی «عطسه» - که جدیدترین اثر مهران مدیری است و از طریق شبکه ی نمایش خانگی در اختیار مردم قرار می گیرد - در یکی از بخش ها (آیتم ها)ی آن، نیما فلاح و سیامک انصاری به گفت و گویی می پردازند که در چند جمله از آن مشخص می شود کوروش اسم سگ دوبرمن انصاری بوده است. پیرو این حدود ۱۵ ثانیه، در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، موجی از اهانت به مهران مدیری و عوامل «عطسه»‌ به راه افتاد که به چه حقی مهران مدیری اسم کوروش را روی دوبرمن گذاشته است.

در سکانس مربوطه گفت و گوی زیر رد و بدل می شود:

نیما فلاح : ااااا . مرد؟ روحش شاد. کوروش پسر گل چتی بود. آخی. کورش از دم در خونه ما جنب نمیخورد. خیلی با وفا بود.

سیامک انصاری : خیلی بچه وفاداری بود . خیلی بچه وفاداری بود. نگهبان خیلی خوبی بود. من دوبرمن مثل این ندیده بودم. همه اش یاد تو می افتادم؛ چه نوستالژی و چه شباهتی.

همین دیالوگ و به کار بردن نام "کوروش” برای سگی که مرده است سبب شد که موجی از انتقادات روانه صفحه اجتماعی مهران مدیری طراح، کارگردان و بازیگر”عطسه” شود.

صفحه ی مهران مدیری متن زیر را به نقل از مدیر روابط عمومی "عطسه” در صفحه اش منتشر کرد:

«لطفا آیتم های سریال "عطسه” را با دقت بیشتری ببینید تا بعضی افراد مریض در فضای مجازی نتوانند از کلمات و موضوعات مختلف سوءاستفاده کنند.

اگرچه این توضیح مدیری بر حجم فحاشی ها کم نکرد و بلکه به آن افزود.

قطعا پسندیده نیست که اسم انسان را خواه کوروش یا خواه غیر کوروش را روی یک سگ بگذارند، ولی اگر اقدام مهران مدیری یک اشتباه و بدسلیقگی است، فحاشی در اسلام یک گناه محسوب می شود و رفتاری است به مراتب زننده تر.

اما آن چه انگیزه ی نگارنده از نوشتن این نگاره شد، بخشی از قسمت چهارم مجموعه ی «عطسه» بود با عنوان «وای رفیع» با بازی نصرالله رادش و علی لک پوریان. در این بخش از قسمت چهارم، همسر رفیع پور (رادش) فوت کرده و مردی که خود را همسایه ی او معرفی می کند و اسم رفیع پور را هم نمی داند (لک پوریان)، بعد از هم دردی با رفیع پور، به ماه عسل آن ها اشاره می کند و بعد مکالمه رد و بدل می شود:

همسایه: اولین ماه عسلتون...
رفیع پور: [ضجه]...
همسایه: ببخشید من همسایتونم. من بعضی موقعا که از این جا رد می شدم می دیدم که شما رو بلند بلند صدا می زد. می گفتش که... چیز... ببخشید اسم شما رو؟
رفیع پور: رفیع پور
همسایه: رفیع
رفیع پور: [با بغض] آااه
همسایه: رفیع
رفیع پور: آآآآآآه
همسایه: رفیع؟
رفیع پور: آآآآآه
همسایه: آههه رفیییع؟
رفیع پور: آههه آههه آههه آههه آآآههه


تصویر جلد این بخش (آیتم) نیز در نمایه ی این یادداشت و بالای پنجره سمت چپ، قابل مشاهده است و ویدئوی مربوطه را در این جا می توانید مشاهده کنید.

پیرو مقدمه ی فوق، ذکر نکات زیر مفید به نظر می رسند:

۱- اگرچه مهران مدیری از خوش ذوق ترین کارگردان های مجموعه های طنز بوده و هست و سال ها با مجموعه های مختلفش، لبخند به لبان مردم نشانده، ولی استانداردهای دو گانه تا کی قرار است برقرار باشد و چگونه است که امروز، پخش چنین مضمون موهنی در قالب طنز از صدا و سیما، قابل تصور نیست ولی در شبکه ی نمایش خانگی، به راحتی پخش و توزیع می شود و کسی هم تذکری نمی دهد؟ آیا رعایت عفت کلام و حیاء در رفتار و ارجاع ندادن در طنز به مسائل جنسی آن هم تا این حد صریح، از خطوط قرمز شبکه ی نمایش خانگی نیست؟ آیا احترام به عفت عمومی، فقط در صدا و سیما واجب است؟ آیا شبکه ی نمایش خانگی بناست تا میان بری باشد برای دور زدن و نادیده انگاشتن برخی از خطوط قرمز و اعمال ممیزی نشدن آثار؟ اگرچه مهران مدیری پیش از آن هم بارها در آثارش ابایی از بروز چنین شیطنت هایی نداشته است، اما به نظر می رسد که به هر دلیلی، این شیطنت هایی با تذکری از جانب نهادهای نظارتی - که در این مورد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است - مواجه نشده اند و در نتیجه امروز شاهد تکرار آن با غلظت و شدت بیشتری هستیم.

۲- اعتراضات به اشتباه فیتیله ای ها لازم و عذرخواهی آن نیز ضروری بود، ولی نادیده گرفته شدن بیش از دو دهه فعالیت شرافتمندانه ی آنان برای ایجاد شادی سالم و اثرگذاری مثبت در تربیت کودکان، بی انصافی به نظر می رسد. این که پس از بارها عذرخواهی، توضیح و دلجویی، باز هم هیچ راه بازگشتی برای آنان در نظر گرفته نشد، شاید سخت گیری بیش از محسوب شود، اما سوال این جاست که چرا اتفاقاتی که توسط برخی از افراد توهین به قومیتشان تلقی می شود، با برخوردی آن قدر مقتدرانه مواجه می شود، اما وقتی بحث تصویرنمایی های جنسی عیان در طنزها به میان می آید - که در واقع نادیده گرفتن ارزش های اسلامی و سلامت اخلاقی کل جامعه به شمار می رود - اعتراضی از کسی شنیده نمی شود! حتی در مورد قسمت سوم و توهین به اسم کوروش، هجمه ای حجیم علیه مدیری و عطسه شکل می گیرد، اما این چنین صحنه ای اصلا به حساب نمی آید و اگرچه قطعا جا برای اعتراض دارد، اما اکثرا تغافل و تجاهل می کنند و به قول معروف، ترجیح می دهند بگویند «ان شاء الله گربه بوده» تا مبادا اعتراض کنند و توسط برخی مغرضین که حربه شان این است، متهم شوند به این که «نگاه شما مشکل داشته وگرنه منظور فلانی این نبوده که شما برداشت کردی» و تهمت های مشابه.

سخن آخر:
شبکه ی نمایش خانگی، نه راه فرار از ممیزی هاست و نه خطوط قرمز اخلاقی و جنسی در آن بناست کم رنگ تر رعایت شوند؛ اما در این میان مشخص نیست که دقیقا چه نوع نظارتی بر این آثار برقرار است و چه تضمینی وجود دارد که وقتی فرزند یک خانواده به بقالی محل مراجعه می کند، به جای تماشای یک مجموعه ی طنز سالم، با چنین صحنه های زننده ای - که نه در شان مهران مدیری است و نه در شان اخلاق و حیاء جامعه ی ایران اسلامی - مواجه نشود؟
مهم تر از تعصبات قومیتی و یا تعصب بر روی اسم کوروش یا موارد مشابه، رعایت و عمل به احادیث زیر و امر به معروف و نهی از منکر پیرو این احادیث، خیلی واجب تر و مهم تر به نظر می رسند:

امام علی (ع) می فرمایند: «اَلحَیاءُ هُوَ الدِّین کُلُّه ؛ حیا تمام دین است.» (محمدی ری شهری، میزان الحکمه (بیروت دارالحدیث)، چاپ دوم، ۱۴۱۹، ج ۲، ص ۷۱۷ ، روایت ۴۵۷۰)

امام حسین (ع) می فرمایند: «لا حَیاءَ لِمَن لادِینَ لَهُ = آن که دین ندارد، حیاء هم ندارد.» (ج78، ص 111، حدیث 6، میزان الحکمه، ج 2، ص 717، روایت 4569)

 امام صادق (ع) فرمودند: «لاایمانَ لِمَن لاحَیاءَ لَهُ = ایمانی نیست برای آن کسی که حیا ندارد.
(میزان الحکمه، ج2، ص 717، روایت 4567)
 
کلمات کلیدی : سریال عطسه مدیری، مهران مدیری، شبکه نمایش خانگی، مجموعه «عطسه»، فیتیله، عمو فیتیله ای ها
 
محسن
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۰۳:۳۵
متاسفم برای خودم و تمام ملت ایران که رسانه هایی مثل شما قرار است از هویت و تاریخ اشان دفاع کند. (3366060) (alef-18)
 
محمد قاسمی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۳۶:۳۸
اصرار بر هویت تاریخی نشون از تنبلی و ضعف یک ملت داره
کاش کمی از آلمان ها یاد میگرفتیم
وقتی هیتلر رفت
تمام متون درسی تغییر کرد
حالا آلمان بدون امریکا آلمان شده
کشوری که برخلاف جریان رکود دنیا رشد اقتصادی داره (3366148) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۲۲:۰۴
شما هيتلر و كوروش رو با هم مقايسه مي كنيد؟
كوروش در تمام دنيا نماد انسان دوستي و ازادي است و هيتلر نماد ديكتاتوري (3366993) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۹ ۰۱:۰۱:۲۶
-- ميگم خوب بود جناب مديري اسم سگ بي چاره را مي گذاشتي چنگيز ، هيتلر ، نرون ، آتيلا
هيتلر ،صدام و امثالهم !!
-- ولي برادر ! اين تو هين به سگ بيچاره است !
-- اما قربونتم ! اين نام گذاري شما هم توهين به تاريخ و هويت ملي يك كشور است !!
-- .......!!! (3378880) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۱:۴۹:۴۶
اگه آلمانها كوروش داشتند مطمين باش بهش افتخار ميكردن، خيلى بيشتر از ما، از چين يا هند يا ايتاليا ياد بگير بى هويت! (3367150) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۲۴:۱۲
من مطمئنم بین این افرادی که دارن این حرفها رو میزنن یک عده هستن که هدفشون تفرقه انداختن بین مردمه. حالا اینکه اینها چند درصدن رو نمیدونم. اما سخن من با اونهایی هست که جزو این دو گروه نیستن:
آقای مدیری سابقه روشنی داره و معلومه که اهل توهین به مردم نیست. البته شوخی کردن و بیان مشکلات اجتماعی ما با طنز کاری هست که ایشون به خوبی انجام میده. مثل مسخره کردن کارهای مسخره ما!
اینکه فکر کنیم قصد ایشون از اینکه اسم سگ یکی کوروش بوده توهین به کوروش بوده بسیار دور از ذهنه. اگه اسم سگ رو میذاشت جمشید یا کاوه یا غیره مقصود توهین بود؟ اتفاقا کار خوبی کرده که از اسم ایرانی استفاده کرده.
سگ نامیدن در فرهنگ ما یک توهین حساب میشه ولی در فرهنگ غربی دقیقا برعکس سگ یک موجود خیلی باارزش حساب میشه و سگ نامیدن افراد مثل این میمونه که توی ایران اسم یک پرنده رو روی یک فرد بذارن. این برنامه هم داره بخشی از جامعه که به فرهنگ غربی نزدیکه رو نشون میده. بنابراین اسم کوروش گذاشتن روی سگ به هیچ وجه توهین نیست.
بعد هم کوروش چیزی نیست که با توهین چیزی ازش کم بشه! یک واقعیت تاریخیه و کارهاش هم مشخصه و کپی منشور اون هم روی سردر سازمان هست! یکی از بزرگترین افرادی بوده که در تاریخ ایران بوده! با همه این حرفها مقدس نمایی کورش یک کار بسیار اشتباهه. (3367231) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۰:۰۳:۵۲
دعا گوتم ! يك " بته يا بوته " گياه است ، يك درخت تناور هم گياه است ، اما يكي ريشه در خاك دارد و مثل سد سكندر در مقابل طوفان حوادث مي ايسته ، اما يكي هم ريشه ندارد و در مقابل هر نسيمي مثل بيد ميلرزه !! ...ريشه ها را از ياد نبريم !! (3367443) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۰:۳۵:۲۱
بعضی از کشورها کلی به در و دیوار میزنن که با دست و پا کردن اندک نشانه هایی اصالت فرهنگی خودشون را ثابت کنن اما ما ..... خدا وکیلی در کدام فرهنگ باستانی سراغ دارین ابرمردی مثل کوروش را با تفکر آزادمنش و قرنها جلوتر از زمان خودش؟ (3367488) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۶:۴۵:۳۷
اقاي قاسمي رهبر ألمان هيتلر بود خونخارترين مرد تاريخ كورش كسي است كه دنيا به افتخار ميكند معلومه شما قدرت تشخيص نداري حداقل كتاب بخوان (3367620) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۲:۲۸:۰۴
هيتلر جزء قسمت خوب تمدن و تاريخ المان نبود هميشه در كشورها لكه هاى ننگى با شعار و فريب و دروغ و توهم به قدرت ميرسند و بزرگترين صدمه ها را ميزنند ، و اتفاقا آلمان امروز با آمريكا و سرمايه آمريكا آلمان شده است بهتر است طرح مارشال را بخوانيد و متوجه جريانات باشيد ... اما اصل قضيه اينست هيچ فردى حق ندارد به آنقسمت از تاريخ كشورش كه موجب عزت و بزرگى آنست توهين نمايد و بخصوص كه آنفرد به اصطلاح هنرمند باشد ، بايد و حتما بيشتر و بيشتر مراقب زبان و قلمش باشد ...... (3368437) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۱۸:۰۹
چه هویتی ؟؟؟؟؟؟؟ هویت و تاریخ که فقط قرار باشد به عنوان یک اسم یا در کتابها باعث افتخار یک ملت شود که فایده ای ندارد وقتی در عمل اکثر آن مردم در کارهای روزمره اشان انواع و اقسام بی فرهنگی و بی قانونی و کلاه گذاشتن سر یکدیگر، تبدیل به عادتشان شده. حالا یکی بیاد هر روز بگه ما تمدن دو هزار ساله داریم وقتی در عمل مانند انسانهای بدوی یا شاید مادون بدوی عمل میکنید، اون تمدن حتی اگر ده هزار ساله هم باشد، ذره ای ارزش ندارد. زمانی میتوانید به تمدن دو هزار ساله افتخار کنید که فساد اقتصادی و اخلاقی نداشته باشید و اصول اولیه فرهنگهای متمدن مانند آشغال نریختن در خیابان یا عدم فحاشی در استادیوم را عملی کنید. (3366306) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۲:۲۱:۲۴
هويت و ابرو و اصالت و شرافت يك ملت را بايد در تاريخ ان كشور جستجو نمود نميدانم شما چرا از وجود عزت و شرافت و بزرگى و تمدن كشورت در رنج هستى و هرگز ما بدوى نبوده و نيستيم و نخواهيم بود مشكل اينجا بوده كه گاهى بدويان به اين مملكت تاخته اند اما اين كشور و ملت هنوز سربلند و بزرگ است .... (3368423) (alef-13)
 
313
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۳۵:۰۸
دوست بزرگوار کوروش کبیر افتخار ماست ولی ژوله و مدیری با این کار میزان ادب و فهمشون رو نشون دادند. (3366348) (alef-18)
 
علوی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۵۴:۰۳
برخی تفاسیر معتبر کورش را همان ذوالقرنین و یک پیامبر می دانند.... (3366927) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۰۱:۱۰
شاید کوروش یک افغانی بوده باشد.... ایران اونموقع خیلی بزرگتر بوده (3367174) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۲:۰۳:۲۶
هیج اشکالی نداره ما که مثل شما نژاد پرست نیستیم افغانیها هم ادمهای خوبی هستند حداقل وطن فروش نیستند. (3370303) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۳:۱۸:۴۴
کوروش انسان مورد احترامی است ولی به نظر من هیچ ربطی بین اسم سگ با او نیست ... در واقع این ماییم که ربطش میدیم ... هنوز اندر خم یک کوچه ایم (3367352) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۳:۱۹:۲۷
بلي قربونتم ! مرحوم علامه طباطبايي كه معروف به مفسر كبير قرآن است ، اشاره به همين مهم
دارد كه كوروش ،همان ذوالقرنيتي است كه در قرآن آمده است !! و حالا يكي براي اين كه مردم را
بخنداند ، اسم سگ را كوروش مي گذارد ، وديگري سوار بر الاغ به برنامه اش مي أيد !! اين مثل
اينه كه براي خنداندن كسي خوب قلقلكش بديم !!
-- ميگم پسر خاله ! با اين قلقلكي كه بهت داد يم ، خوب خنديدي ها ! حالا ديگه اخموتو واكن !!
-- چي ميگي قربونتم ! خنده هم دل خوش مي خواد ! از ته دل بايد خنديد !!خنده مصنوعي كه خنده نيست پسر خاله هاي گُلم !! (3367353) (alef-13)
 
پارسا
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۱:۴۴:۳۱
می دانید!؟
راستش این است:
جهان برای نام و تمدن ایران و بزرگانش بیش از تمدن اسلام احترام قائل است.
و شما از این ناراحتید.

دیدگاه کسی را پاسخ نخواهم داد.
پایان. (3367547) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۱:۵۸:۱۵
ببين برادرم ! ما عطسه داريم تا عطسه !! يك عطسه است كه براي شما خوشايند است و لذت بخش
و يك عطسه هم ناخوشايند و عذاب آور !! عطسه خوشايند ،مثل آن عطسه اي است كه شما خداي
نخواسته سرتان درد مي كند ، ويا سرتان خيلي سنگين است ، وقتي دو سه تا عطسه پي در پي
بكنيد ، سرتان آرام مي شود و سبك :
-- آخيش ! راحت شدم ! ... انگار يك كوهي از رو سرم برداشتن ، !!! الحمد الله رب العالمين !!"""
حالا قربونتم ،عطسه نا خوشايند كدام عطسه است ؟؟ آن عطسه اي است كه اين مخلص شما از
آن خاطره خوبي ندارم ، و آن خاطره مربوط مي شود به زماني كه دانش آموز كلاس سوم ابتدايي
بودم و مي بايستي سرم را مي تراشيدم كه در مدرسه كتك نخورم !! وقتي كه استاد سلماني أن
پيش بند را به گردنم انداخت و مشغول تراشيدن سرم شد ، نمي دانم چه طور شد كه دو سه نخ مو
وارد بيني ام شد و به دنبالش عطسه جانانه اي !! .... عطسه كردنم همان و دو سه پس گردني محكم خوردن از استاد سلماني هم همان !! و پيش بند عوض كردن نيز باز هم همان !!! خدا رحمت كنه استاد سلماني را !!! .....حالا قربونتم ، منظور م اينه كه عطسه داريم تا عطسه !! و حال كه صحبت عطسه پيش آمد ، بنده آرزو ميكنم كه هميشه تمام عطسه ها ، از نوع همان عطسه خوشايند ،نوع اولي باشد ، كه خدمتتان عرض كردم . !! عطسه ي لذت بخش و مفرح ،!! نه از نوع عطسه عذاب آور !! ...همين !!! (3367554) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۶:۲۱:۲۸
سخن دراین است چرا وقتی به عفت عمومی توهین می شود امثال اینطور عکس العمل نشان نمی دهید؟
راستی چرا؟
یکی میشه به من جواب بده ولو کوتاه؟ (3367611) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۸:۲۰:۱۹
دوست عزیز بهتر است یکم مطالعه خود را افزایش دهید تا چنین حرف های بیهوده را نذارید (3367755) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۰:۴۲:۲۶
اي برادر ناديده !! بايد توجه كرد كه فرهنگ ما ايراني ها ،فرهنگ ايراني - اسلامي است !! يك
قسمتي از فرهنگ ما فرهنگ ايراني است ، فرض بفرماييد ، سنت هاي عيد نو روز !! ويك قسمتي
ديگر از فرهنگ ما فرهنگ اسلامي است مثل خيلي از آداب و رسوم اسلامي و مذهبي كه در كشور
ما انجام مي شود ، به فرض عيد قربان ، غدير ، محرم و غيره ، كه در مجموع مي شود فرهنگ ايراني ، اسلا مي ، !به گمان اين ارادتمتد شما مسئله اين است كه بعضي ها نظرشان اين است
ويا ممكن است ،اين چنين باشد كه آنچه مربوط به فرهنگ ايراني است ، قبول نيست :
-- مرگ بر كوروش ! ، مرگ بر خشايارشا !! مرگ بر سيزده بدر ! مرگ بر چهار شنبه سوري !!
مرگ بر شب يلدا !! مرگ بر جشن مهرگان !! حتي مرگ بر نووووو رررو ......
-- حالا برادر ! چرا مرگ بر اين ها !!
-- واضحه ! همش طاغوتيه ! ....از ٓدم !! .. طاغوتي خالص ِ خالص !! محو و نابود بايد گردد !! . اسلامي نيست !!
-- ولي برادر ! خيلي تند ميري !! اين جوري هم كه مي گويي نيست !! آخه قربونتم ،قسمتي از
فرهنگ ما ،آداب و رسوم ما همين هايي است كه طلب مرگ براشون ميكني !! اينا نباشند پازل
فرهنگ ايراني - اسلامي ما كامل نيست !! ""
واين مي شود كه ديگر تحمل شنيدن اسم كوروش و داريوش وديگران هم نداريم ! حتي اگر به
احتمال قوي " ذوالقرنين " ي باشد كه در قرآن آمده باشد !! حتي اگر علامه طباطبايي گفته باشد
ويا احتمال داده باشد !!
حالا نميدانم چرا به ياد كتاب شهيد مطهري افتادم ، با عنوان : " خدمات متقابل ،اسلام و ايران "
كتاب خوبي است !! يادم باشد در اسرع وقت دو باره شروع كنم !! شمام برادر بخواني خيلي
خوب است !! دو باره تاكيد كنم كه از شهيد مطهري است !!! (3369799) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۳:۰۲:۵۹
دوست عزیز پر مطالعه جلد 13 ترجمه ی المیزان ص 538 رو مطالعه کن
علامه به شدت از کوروش تمجید میکنه (3370103) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۰۲:۵۹
مثلا کدوم؟گنجوی حافظ کی؟یا علامه طباطبایی که اسم چهل نفرو گفته؟!اگرم راست باشه نهایت ی ادم خوب بوده نه پیامبر
من نمیدونم فردوسی و حافظ و رودکی و مولوی و خیام کجا بودن کوروشو نشناختن؟ (3368023) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۷:۱۶:۳۱
چه حرفی می زنید!‌ مگه حافظ و فردوسی و سعدی تاریخدان بودند و یا به تاریخ هزاران سال قبل از خودشان مسلط بودند که بخواهند کورش یا تاریخ مصر و ایران و یونان رو بنویسند.

خیلی از این مستندات تاریخی اخیرا توسط باستانشناسان و تاریخدانهای که به روش علمی تاریخ رو واکاوی کردند به دست آمده. (3369236) (alef-13)
 
ا.ر
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۷:۳۱:۳۶
اون موقع هنوز منشور كوروش پيدا نشده بود.شايد دهه ها يا سده هاي بعد باستان شناسان افراد تاريخي ديگري رو شناسايي كنند. (3369278) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۷:۴۸:۱۱
ببين قربونتم ! اين امريكا با همه ادعاهايش و با همه باد بروتش ، از يك چيزي رنج مي بره ! يك
چيزي بايد داشته باشد ، كه ندارد و آن " تاريخ " است !! آره دعا گوتم ! كشور بدون تاريخ است و
حالا اگرم تاريخي داشته باشه -- كه نداره -- يك تاريخكي است ! خب معلومه كه چهار صد ويا
پانصد سال كه براي يك كشور تاريخ نميشه !! تاريخ اونه كه بيشتر از دوهزار و دو هزار و پانصد سال و بلكه بيشتر مثلا سه هزار سال باشه ، مثل تاريخ خودمان !! ..... حالا ميخوام چي عرض كنم ؟؟ .... اين راعرض كنم كه تاريخ هر كشوري مهم است ، تاريخ كشورمان گرامي بداريم !! به گذشته خود افتخار كنيم بخصوص ما ايراني ها !! حالا چرا بخصوص ما ؟؟ براي اين كه روزي ،روزگاري يكي از دو ابر قدرت دنيا بوده ايم !! واين افتخار كمي نيست !! هست ؟ ..... معلومه كه
افتخار كمي نيست !! .... قربون آدم چيز فهم مثل شما !!! (3369329) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۱:۰۳:۱۳
به رویداد کتاب سوزی که چند صد سال قبل از فردوسی و ... اتفاق افتاده مراجعه شود (3369844) (alef-13)
 
aa
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۲:۴۹:۲۷
-من از تاریخ زیاد نمیدونم ، اما یکی منابعی که مربوط به کورشه اقلا قبل از ۱۵۰ یا ۲۰۰ پیشه باشه بگوید مطالعه کنم

– یه سوال دیگه اینه که فردوسی که اینقدر در مورد رستم به قول خودش افسانه سرایی میکند چرا نرفته از واقعیتهای کورش بسراید؟؟
– یه عده اصرار دارند که منظور از ذولقرنین پیامبر بودن کورش باشد . حلا فرض کنیم کورش یکی از پیامبران خدا باشد واحترام و ارادت پیامبری جای خودش ، در مقابل چه احترام و ارادتی نسبت به انبیا و خاتم پیامبران حضرت محمد دارید؟؟؟
-زبان کورش چه بوده و چه رابطهای با زبان فارسی دارد؟؟؟ (3370082) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۱:۵۶:۴۳
اتفاقا اونها با این کارشون سطح فرهنگ یک عده از ما مردم رو نشون دادن!

یعنی فقط ادعای تمدن رو داریم ولی حالا سگ یکی در یک برنامه طنز شد کوروش منظور توهین به کوروش بوده؟ اونهم مهران مدیری که کارهاش مشخصه؟ بعد هم سگ توهینه؟ بعد از کجا میگید اسم کوروش روی سگ گذاشته منظور کوروش بزرگ بوده؟ اصلا در همه کشورهای پیشرفته اسمهای خوب روی سگهاشون میگذارن. خوب این هم داشته به طنز نشون میداده که اسم کوروش رو روی سگ مورد علاقه شون گذاشتن. چه ربطی به کوروش بزرگ داره؟

من خودم کوروش رو مرد بزرگی میدونم که امپراتوری ایران رو پایه گذاشت. با این حالا قطعا اشتباهاتی هم داشته و به هیچ وجه اون رو برای خودم بت نمی کنم! اصلا اگه واقعا قصد شوخی هم داشته و منظورش از کوروش واقعا کوروش بزرگ بوده که بسیار بعیده باز هم اشکالی نداره. چه اشکال داره کسی با کوروش شوخی کنه؟ واقعا قصد توهین و خوار نشون دادن کوروش رو که نداشته.

اگه سطح فرهنگی ما این باشه که اصلا دیگه کسی نمیتونه برنامه و فیلم طنز بسازه. تازه باید کم کم در فیلمها و برنامه های جدی رو هم تخته کنیم. واقعا این قدر تعصب آدم رو یاد طالبان میندازه! اونوقت ادعای فرهنگ و تمدن داریم. (3367163) (alef-13)
 
صادق
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۰:۱۲:۱۲
این واکنش ها نشانه ای تعصب و نژادپرستی است. افتخار؟؟؟؟؟؟ برید تاریخ را بخونید و مطلع بشین که پادشاهان ایرانی چطور سودای فتح جهان را داشتند و تاریخ متاخر و مصائب کنونی ما همگی از آن جاه طلبی ها و کشتارها ناشی می شود. با ذوق و هیجان و احساسات پوچ نظر ندهید. جامعه ما کی میخواد تحمل طنز و نقد را داشته باشد؟ کیییییییییییییییی؟ کییییییییییی؟ (3367456) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۸:۳۶:۳۹
چرا ناراحت میشید حتما شوخی کرده دیگه ...
مثل برنامه فیتله ...ای بابا چقدر حساس و بی جنبه ایددد (3367794) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۲۴:۱۹
متاسفانه اقاي مديري حد و مرز خودش رو رعايت نميكنه. وقتي عطاران گفت براي خنداندن مردم حاضر شلوارشو پايين بكشه همه شماتت كردن اما مهران مديري كه كارش هم از اين حرفها گذشته كسي كاري باهاش نداره همه ميدونن كه مديري سفارشي كار ميكنه واسه پول همه كار ميكنه يكبار اون برنامه هاي زشت رو ساخت اينبار هم اينجوري. اقاي مديري ازموده را ازمودن خطاست. گيريم كوروش اصلا نبوده گيريم هخامنشيان هم نبودن حتي اگه بودن بد و جنايتكار بودن اما ما نبايد به باورهاي مردم توهين كنيم اگه اين باورها به اونها احساس خوبي ميده، بهشون اميد ميده. نام كوروش درست يا غلط مايه غرور ملي ماست هيچ جاي دنيا همچنين نامهاي پر رنگي ندارن و مدام در حال افسانه سازي هستن ولي ما كه داريم مدام داريم تخريبشون ميكنيم. عزيزان من احترام امام زاده با متوليشه اگه ما به كوروش توهين كنيم فردا دنيا نه تنها به كوروش توهين ميكنه بلكه به خود ما هم توهين ميكنه پس احترام بزرگان رو نگهداريم.
نام نيك رفتگان ضايع مكن
تا بماند نام نيكت پايدار (3368094) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۲:۱۸:۴۰
شاید تو اون دنیا کوروش به شیعه شدن سرزمینش افتخار میکنه (3368410) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۶:۴۹:۳۲
من حتی نتونستم این خبر رو بخونم! اصلا می فهمید چه تیتری زدید و یا از چی دارید دفاع می کنید؟

کار خیلی خیلی زشتی بود! اصلا از مهران مدیری انتظار نداشتم، خوب معلومه که مردم اعتراض می کنند! فحش دادن به آبا و اجداد این ملت به این راحتی؟!

حداقل اعتراضمون رو منتشر کنید. (3366538) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۰۳:۲۹
کوروش شده ابا اجداد شما؟
بابا این سلسله اصلا وجود نداشته. ما هخامنشیان نداشتیم.
تخت جمشید محل حکومت جمشید از سلسله کیانی بوده نه کوروش هخامنشی. این کوروش جمعا 200 سال نیست اومده توی تاریخ.
حتای مقبره کوروش هم مال مادر حضرت سلیمان بوده نه کوروش.
این خضعبلات رو برای ما ساختن که فیلم 300 بسازند. اقایون خانوما اصلا نامهای سلسله هخامنشی ابریست نه ایرانی.
ایران یک سلسله داشته به نام کیانیان و پادشاه بزرگشم جمشید بوده توی تمام اساطیر و غصه ها و بناهای تاریخ یهم هست بقتیتش.
از شاهنامه تا .... (3366798) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۳۸:۵۹
یه کم مطالعه کردن هم بد نیست. جای تاسفه واقعا. (3367033) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۴۳:۵۷
عبری (3367041) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۱:۰۱:۴۷
آره اصلا کره زمین هم وجود نداره. تازه آمریکا هم چند روز بیشتر نیست که تو دریای خزر بوجود اومده! (3367066) (alef-13)
 
على
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۱:۵۸:۲۸
شما را نميدونم از كجا اومدى و چرا به زبان ما حرف ميزنى ولى ما ايرانيان هم سلسله هخامنشى داريم هم كورش كبير. تازه ما تنها نيستم كه به كورش افتخار ميكنيم بلكه او مايه افتخار همه دنيا است و او را ارج مينهند. شما هم برو قرص هات را بخور و بگير بخواب. (3367167) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۰۱:۲۱
آره. ایران هم حدود 20 سال پیش درست شد. قبلش چند تا روستا بودن که یکی اومد اسمشون رو گذاشت ایران! بعدش هم یهویی کشور شد! (3367175) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۲۶:۵۷
شما الان با یه سری شنیده های بی سند واقعیت های تاریخی داری سند رو زیر سوال می برید (3367234) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۴۱:۵۵
ابری یا عبری غصه یا قصه و ... کمی تاریخ بخون (3367273) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۳:۲۰:۲۲
این که تو شاهنامه خبری از کوروش نیست جای تامل دارد ولی تند میری (3367356) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۳:۲۲:۱۷
کتاب بخون منابع معتبر بخون (3367359) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۳:۴۳:۰۱
دعا گوتم ! چي ميگي ؟ امريكا با اين همه اسم و رسمش ، وبا اين همه پيشرفتش ، " تاريخ " ندارد
داره ميميره براي يك تكه سنگ به فرض به قدمت سنگ هاي تخت جمشيد كه تو خاك كشورش پيدا بشه و به دنيا فخر بفروشد كه
-- ايها الناس ! يا ايها العالم ! ما اونقدر ها هم بي شناسنامه و بي تاريخ نيستيم !! به گواهي اين تكه سنگ ما از مردمان نخستين هستيم !! ....
حالا برادر ! شما ميفرمايي اين ها "خزعبلات " است !! ... ( نميدونم اين كلمه خزعبلات را درست
نوشتم !!! ) درست به گواهي خود تاريخ كه بي طرفه !!يك زماني يكي از ابر قدرت ها ي دنيا ما بوده ايم !! ....ديدم اسم " عبري " !! هم آورده بودي !! اول فكر كردم اين كلمه ي " اَبري " از كجا اومده ، اين كه اصطلاح هواشناسيه بعد ديدم منظورت " عبري " است !!! .. عيب نداره ، آدم جايز الاشتباه است !! حالا منظور اين است كه بايد به تاريخ خودمون افتخار كرد !! حالا ممكنه كه حرفم را نپذيري ! اما يك امريكايي ميدونه من دارم چي ميگم !!! (3367395) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۰:۱۴:۲۴
الان شما که عبری رو ابری می‌نویسی و قصه رو غصه یعنی خیلی اطلاعات و مطالعه داری؟؟! خوشا به حالت... (3367462) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۰:۲۷:۱۶
واقعن متاسفم برات ...
الفبای تاریخ رو هم نمیدونی...
مرد حسابی وسط ظهر داری میگی خورشید تو آسمون نیست؟؟؟
من دیگه حرفی ندارم :| (3367481) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۰:۳۷:۱۶
عزیز دانشمند و مفسر تاریخ قصه نه غصه (3367490) (alef-18)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۰:۴۴:۳۳
هر وقت یاد گرفتی عبری رو ننویسی ابری بعد بیا اظهار فضل کن! (3367499) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۹:۵۱:۱۸
"خزعبلات " قربونتم ! نه " خضعبلات " !! (3367993) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۰:۴۹:۱۰
هه هه هه هه هه ...
فهمیدم اهل کجایی!؟
کم حسادت کنین به این نژاد!
کم!
خودتون انسان شهیر ندارین، تاریخ کسی رو کتمان نکنین! (3367507) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۲:۳۵:۲۷
اتفاقا تا دلت بخواد انسان شهیر و اثرگذار در تاریخ ایران داریم.البته واقعی نه مثل مال شماها افسانه ای. (3368460) (alef-13)
 
یک خوزستانی
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۰:۵۱:۲۶
اینقد زور نزن!
برای فهم ارتباط واژه های هخامنشیان، ایران، آریایی، پارس، کوروش، زرتشت، یکتاپرستی و ... یه جستجو تو اینترنت کنی، قضیه رو میگیری.
البته اگه دنبال فهم باشی. (3367509) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۱:۰۹:۳۲
نمی دونم بخندم یا گریه کنم (3367520) (alef-18)
 
عرب ایران
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۱:۱۸:۰۸
من به دین و قومم عشق می ورزم، اما از آنجا که یاد گرفتم با تاریخ بدون تعصب آشنا بشم تا حقیقت روابط تاریخی بین اقوام و ملل رو بفهمم، لازم دیدم چند نکته یادآور بشم به این رفیق شوتمون:
1. به یه مصری (البته اون مصریه که فهمید، برخی هرچی فشار بیارن نمی فهمن) گفتن، چی شد که فرهنگ و زبان مصری با تسلط اعراب بر مصر منقرض شد، گفت ما مانند ایرانی ها فردوسی نداشتیم.
2. نیچه مهم ترین کتابش را با الهام از شخصیت تاثیرگذار زرتشت نوشته و می گوید: گاهی اوقات مردم نمیخواهند حقیقت را بشنوند، می ترسند از نابود شدن اوهامشان! و زرتشت چنین از من خواست.
3. کتیبه ی پاسارگاد، کتیبه ی بابل، منابع کلاسیک یونانی و اسناد معتبر و موجود دیگر، همگی حکایت از نیای پارسی کوروش و حکومت اجداد او بر سرزمین پارس دارد. (توجه کنین که یونانی ها دشمنان تاریخی پارس ها این حقایق را قلب نکرده اند، اما برخی شرافت دشمنی درست را هم ندارند.)
4. منشور حقوق بشر کوروش را بخونین و با کتیبه ی موسوم به بانی پال (کتیبه ای که آشور بانیپال پس از فتح شوش فرمان نوشتنش را داد) مقایسه کنین تا بفهمین کوروش کی بوده.
5.
6.
7.
...
برای کسی که بخاد بفهمه، یه دلیل هم کافیه.
اما وای اگه کسی نخواد بفهمه. (3367526) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۱:۳۷:۳۵
این تاریخ رو از کجات در آوردی؟؟؟؟؟؟؟ (3367542) (alef-18)
 
ارجمند
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۲:۱۲:۲۰
واقعا الف هر چه اراجیف هست باید چاپ کند؟ما هخامنشیان نداشتیم؟...پس این همه سنگ نبشته و لوح گلی و کتیبه از کجا آمده است؟ می توان بسیاری از افراد را و وجود بسیاری از افراد را منکر شد چون فقط در بعضی از کتاب ها قصه هایشان آمده است ولی در مورد سلسله هخا منشی و کورش کبیر غیر ممکن است
علاوه بر کتب یونانی و رومی که از سلسله هخامنشی بسیار گفته شده چون خود کورش و داریوش و خشایار شاه می دانستند ممکن است در این سرزمین زمانی دروغ حکم فرما شود تا آنجا که ممکن بوده کارهای بزرگ حود را نوشته اند در کتیبه های متعدد در فارس همدان کرمانشاه و حتی مصر به چند زبان و در هزاران لوح گلی !! چه فرزندان ناخلفی (3367556) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۱۷:۱۳
تو راست ميگي! (3368073) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۵۸:۱۴
میشه بگید قبر مادر سلیمان چرا باید در قلب ایران باشه؟
کتبه بالای مجسمه انسان بالدار در پاسارگاد را دیده اید که نوشته شده«منم کوروش شاه شاهان شاه و...»براتون متاسفم (3368179) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۰:۰۲:۱۷
با این املا تحمل نظرتون راحت تره! (3369670) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۰:۴۱:۰۰
فازت چیه؟ کمتر تلویزیون ببین (3369798) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۰:۳۸:۴۲
-- ميگم برادر ! شما اين برنامه " عطسه " را ديده ايد " ميگن اسم كوروش را گذاشتن رو .......
-- بله قربونتم !! " عطسه " را ديدم ، اما از اون عطسه بد جوري " استفراغم " گرفت !! (3367492) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۰۹:۲۰
جوگیر شدی الان ! (3366570) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۱۷:۵۲
این فیلم از اهانتی که عده ای خاص دنبال بزرگ کردن آن هستند هم وحشتناکتر است فیلم اصلا در شان ملت ایران نیست (3367212) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۶:۲۹:۱۸
1- توهین به کوروش بد است

2- توهین به اقوام و قومیتها بد است

3- توهین به عفت عمومی بد است

سوال: چرا فقط نسبت به مورد 1 و 2 حساسیت است اما نسبت به مورد 3 بی خیالی است؟

متاسفانه جوابی از طرف ما نظر دهنده ها به این سوال کلیدی داده نمی شود ... چرا؟ (3367612) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۱۳:۰۹
دوست عزیز این توهین ها و تحقیرها اتفاقا برای حمله به هویت ماست. وگرنه کوروش کسی نیست که با توهین یک خودشیرین که همه ی زندگیش صفرهای حساب بانکیشه چیزی ازش کم بشه! کوروش کسیه که تمدن و قانون و صلح رو به انسان آموخت. (3366580) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۲۲:۱۲
نه تنها به انسانها.
بلکه به بسیاری از موجودات همجوار! (3366700) (alef-13)
 
INFO
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۵۵:۱۰
در عین حال که برای شخصیت کوروش هخامنشی احترام قائل هستم ولی ترجیح میدهم این احترام آمیخته به اغراق و فریبکاری نباشد.
کوروش هخامنشی حدود 2500 سال پیش سلسلۀ پادشاهی هخامنشیان را بنیان گذاشت ولی سبقۀ تمدّن به خیلی پیش از آن باز میگردد.
اوّلین قوانین شناخته شدۀ بشری به توسّط حمورابی پادشاه بابل وضع گردید.
پادشاهی که صلح طلب و صلح دوست هست به سرزمین های دیگران دست اندازی و تجاوز نمیکند. تمدّنهای درخشان بابل، لیدی... به گونه ای به توسط کوروش هخامنشی منقرض گردید که بعد از او تنها نامی از آنان باقی مانده و دیگر هرگز نتوانستند کمر راست کرده و به حیات خود ادامه دهند.
البتّه خدمات و الطاف این شاه هخامنشی نسبت به یهودیان دربند و اسیر در بابل و آزاد ساختن آنان و تحمّل و مدارا با دگر اندیشان و رفتار توأم با اخلاق و انسانیت وی نسبت اهالی بابل پس از فتح سرزمینشان، ستودنیست. (3366780) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۳:۲۴:۱۸
سابقه ی تمدن قبول! ولی کوروش صلح و مدارا و نفی برده داری رو به بشر آموخت! این حرف من نیست! شما کتاب زنفون ژنرال یونانی رو بخونید. اصلا تمدن غربی که امروز دنیا رو تحت کنترل داره از تفکر کوروش ریشه گرفته. تمدن بابلی یک تمدن توسعه طلب عادی بوده مثل روم! فرق کوروش و میراثش با سایر تمدن ها اینه که کوروش پایه گذار همزیستی مسالمت آمیز بود. با نفی برده داری و آزادی بنی اسراییل و احترام به ادیان مختلف کوروش باعث شد ایران با استفاده از جاده ابریشم و تجارت بین شرق و غرب به عظمت برسه. این حرف من نیست. حرف 300 سال پیش رهبر انقلاب آمریکا بنجامین فرانکلینه.
راجع به جنگهای کوروش هم باید شما بازارهای برده فروشی بابل رو هم درنظر بگیرید. کوروش اصلا ظهورش با قیام ایرانی ها علیه ظلم بابلی ها آغاز شد. کتاب کوروش نامه زنفون رو حتما بخونید. (3367573) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۰۰:۳۶
شما مرگ کوروش رو میتونی توضیح بدی؟ که چطوری مرده و چه کسی اونو کشته؟ و چرا حافظ و سعدی اسمی از کوروش نبردن؟!!! (3366950) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۱:۱۰:۴۲
ولی از اسکندر به نیکیرنام بردند، نظرت چیه (3367522) (alef-13)
 
ا.ر
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۴:۴۰:۵۵
چون اسكندر گرفتار كساني مثل تو نشده.او اگرچه در يونان بدنيا آمده اما همه غرب حتي آمريكا اونو متعلق به خودشون ميدانند. در حالي كه شخصيتهاي تاريخي ما در كشور خودمون هم مهجورند. (3370358) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۱:۲۴:۲۶
جان!؟
خودت میدونی دنبال چی میگردی!؟
اگه اجداد بعضیا در طول تاریخ، کتیبه ها و اسناد و کتابخانه ها و گنجینه های ایران رو از روی حسادت و کینه به آتش نمی کشیدند و غارت نمی کردند، الان بهت می گفتم! (3367529) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۲:۲۰:۱۹
به راحتی
نه تنها مرگ کورش بلکه مکان مرگ و تاریخ دقیق مرگ او و محل دقیق دفن او مشخص است
مرگ کوروش بزرگ در حدود سال ۵۲۹ پیش از میلاد، اتفاق افتاد.
کتزیاس مورخ می نویسد کوروش با «آمرایوس» پادشاه قبایل «دربیگی» وارد جنگ شد و چون گروهی از هندوها با فیل های بسیار به یاری «دربیگی»ها آمده بودند، اگرچه سپاه کوروش مردانه در برابر جنگاوران فیل سوار هندو سخت پایداری کرد اما سرانجام سپاه او شکست خورد و خود کوروش از اسب به پایین افتاد. در این هنگام یکی از هندوها با زوبین زخمی بر ران او زد و سپاهیان کوروش او را از صحنه ی جنگ دور کردند. روز دوم جنگ، «آمورگس» پادشاه «اسکوتها» با بیست هزار نفر به یاری کوروش آمد و در جنگی که دوباره بین دربیگی ها و سپاهیان کوروش درگرفت، سپاه کوروش پیروز شد و دربیگی ها فرار کردند. پادشاه دربیگی ها و دو پسرش نیز در جنگ کشته شدند. پس از جنگ، دربیگی ها فرمانبردار ایران شدند اما کوروش بر اثر زخمی که به رانش اصابت کرده بود پس از سه روز درگذشت. (3367559) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۳:۲۵:۰۹
به همون دلیلی که داعش داره تو پالمیرا آثار تمدن رو نابود میکنه. هر تمدنی که ادعای جاودانگی میکنه باید اول اثبات کنه قبلش هیچ تمدنی نبوده. (3367574) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۰۵:۵۳
چرا فقط اسم کوروش نابود شد اسم داریوش نشد؟شاپور نشد؟خوبه داعش بهونه داد (3368032) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۱:۴۱:۵۷
من تاریخ دان نیستم ولی این حرفها مثل جوک میمونه! آخه کوروش که یک قبر بزرگ هم در ایران داره، کپی منشورش در سردر سازمان ملل نصب شده که روی اون اسم کوروش اومده، در کتابهای تاریخی نه فقط ایران بلکه در کتابهای تاریخی غربیها و حتی در کتب یهود و غیره هم آمده، وجود نداشته؟ بقیه شاهان هخامنشی هم که کلی درباره شون اطلاعات و آثار باستانی و غیره هست وجود نداشتن؟ کمبوجیه فرزند کوروش هم که در تاریخ اومده و درباره اش کلی اطلاعات هست وجود نداشته؟ یا خودش سرسلسله بوده ولی در تاریخ یک چیز دیگه اومده؟
شما برو در ویکپدیای انگلیسی (نه فارسی) کلی اطلاعات درباره کوروش هست. نیاید بگید که ویکیپدیا معتبر نیست چون در همین مقاله کوروش بیشتر از 100 مرجع ذکر شده. دهها منبع و کتاب تاریخی قدیمی و جدید هم در همین مقاله ویکپدیا آمده که میتونید اون رو بررسی کنید. حالا این فقط ویکپدیا بود کتابها و مقالات و منابع تاریخی دیگه به کنار! (3369948) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۸:۰۷:۰۵
حافظ و سعدی هم سنی بودن و در مدح خلفای رابعه شعر گفتن پس چرا شما شیعه ای؟؟؟؟ (3367723) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۸:۱۰:۴۰
حافظ و سعدی از خیلیها اسم نبردند...!!!
بعدش اگر از کسی اسم نبردند اونوقت یعتی چی ؟؟ (3369390) (alef-13)
 
سعدالله
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۳۱:۲۰
کاش دفاع باشه محسن خان , که نیست!
کاش مردمِ باصلاحیت , توانائی دفاع از تاریخ و هویتشان را داشتند .
آب که سر بالا بره قورباغه ابوعطا میخونه . (3366607) (alef-18)
 
یک آذری
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۱۵:۰۲
به کسی که یه قوم خاص پدر خودش می دونه توهین شده. چه آشنا! یه کم از کامنت های خودتون رو باید بگیم بشنوید شاید بفهمید اون موقع که ما ناراحت بودیم و شما این حرف ها رو به ما می زدید چه حسی داشتیم!

"یه کم جنبه داشته باشید. شوخی کردن!!!"
"خجالت بکشید! چرا اینقدر شلوغش کردین؟"
"الف جان نظرات پان فارس ها رو منتشر نکن!"
"نژادپرستی هم حدی داره!"
"این هموطنان فارس ما هم ظرفیت شوخی ندارن." (3366687) (alef-18)
 
یک خوزی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۴۷:۰۸
بی تردید بسیاری از پارس ها از توهین به آذری ها دلگیر و خشمگین می شوند.
دست کم من و هر که کامنت مرا تایید کند، اینگونه ایم.
از سخنت برگرد.
برای برادری مان، برای خواهریِ خواهران مان، برای فرزندان مان، برای فردای بهتر سرزمین مان، برای نشان دادن شرافت قوم های مان، به هم اهانت نکنیم.
از سخنت برگرد.
کوروش پدر فرزندان ایران زمین است. (3366906) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۱:۲۱:۴۰
کورش پدر ما ترکها نیست.هیچ علاقه ای هم به این شخصیت افسانه ای نداریم.شما از طرف خودتون حرف بزنید. (3367095) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۱۳:۰۴
شما هی بیا به اینا بگو ایران ... اینا خودشون رو ایرانی نمی دونن ... به این طرز تفکر ها باشه کشور باید 60 تیکه بشه هر کی با قبیلش بره کلش او کلنز راه بندازه :| (3367200) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۶:۳۴:۰۹
قسمتی از سریال عطسه به نام وای رفیع را که در بالا آمده دانلود کردم

واقعا اگر منظور آنها نمایش صحنه های خصوصی یک زن و شوهر بود باید همین جا به آقای مدیری و عوامل سازنده آنها عرض کنم واقعا متاسفم

تردید ندارم اگر بخواهید به این شیوه متمسک شوید به زودی کارتان به فروپاشی می کشد ...

هدف شما باید خنده مردم با وسیله تمیز باشد نه ...

امیدوارم این روند غلط اصلاح شود ... (3367615) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۰۷:۰۳
نشدند بیشترشون نشدند .ناراحتی فارسارو میگم (3368039) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۱:۱۲:۱۳
پارس نه فارس (3368221) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۱:۱۶:۵۰
شاید تعداد اندکی هم ناراحت شدند ولی بیشترشون نه تنها ناراحت نشدند که از اون توهین زشت به ترکها تلویحا حمایت هم کردند. (3369883) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۴۹:۱۹
من اون موقع از آذری ها دفاع کردم.
حقم این برخورد از طرف شما نیست.
جنبه چیه!؟
توهین به همه ی کشور شده!؟
کوروش هویت ایرانه. (3366908) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۲۹:۰۷
مسئله اینه که خیلی از اینها خودشون رو ایرانی نمی دونن !! (3367012) (alef-13)
 
یک آذری
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۴۶:۴۸
آقای "یک خوزی" و دوست بالایی از ابراز همدردی شما سپاسگزارم اما خودتون منصفانه قضاوت کنید ببینید از بین صدها کامنتی که گذاشته بودید فقط یکی دو تاشون در دفاع از اذری ها بود بیشترشون می گفتن "ما که توهینی ندیدیم!" یا می گفتن "قربون فلان جایی باجنبه (یعنی ما بی جنبه ایم) غیر از اینه ایا؟ من که کل کامنت ها رو رصد می کردم به این نتیجه رسیدم که ما توی کشور خودمون چقدر غریبیم. حالا شما به جای اینکه از رفتار بد و زننده اکثریت فارس ها (و بقیه) با اذری ها ابراز تاسف کنید اومدید دارید به من می گید چرا همچین برخوردی می کنم؟!!!!!!!! تازه اگه یه کم دقت کنید می بینید که داشتم کامنت های "خودتون" رو برای خودتون می نوشتم فقط واژه "ترک / اذری" رو با "فارس" جایگزین کردم یعنی متوجه نشدید؟ هدفم هم توهین به شما نبود گفتم ببینید خوبه خوشتون میاد کسی موقعی که ناراحتید بیاد به جای همدردی نمک رو زخمتون بپاشه؟!! واقعا عجیبه که این موضوع ساده رو هم باید توضیح بدم تا متوجه بشید. (3367047) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۰۳:۱۶
یعنی آقای مدیری میخواسته به هویت ما توهین کنه؟ بعد هم هویت ما چیزی نیست که بشه بهش توهین کرد! (3367182) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۸:۳۹:۴۴
داداش هویت خودت نه ما ...
راستی اگر کوروش واقعی بوده چرا در شاهنامه و... چرا اسمی از او برده نشده.
و یا اینکه در تاریخ اسمی (قبل از 200) از برده نشده ... (3367806) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۸:۳۹:۲۸
عدم رشد باستان شناسی
عدم ترجمه متون عبری و یونانی (3369461) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۹:۵۸:۳۸
منم گفتم هویت خودم.
نه شما!
نام خیلی ها در شاهنامه نیست، دلیل نشد گارداش!
چطور میگی در تاریخ (قبل از 200 سال) نامی از کوروش برده نشده، در حالیکه در کتیبه های متعدد نام ایشان هست!؟
برای دفاع از قوم خودت، کیان شرافتمند ایران را زیر سوال نبر. (3369647) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۴۴:۱۵
دیدیم پان ترکیست ها برای فیتیله چیکار کردن (3367278) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۳:۰۹:۲۸
توهین توهین است و ترک و فارس نداره، من هم از توهین به آذریها در برنامه فتیله ناراحت شدم و اعتراض کردم، هر چند اون توهین به این صراحت و مستقیم نبود. فرق توهین و طنز رو هم می دونم!

نمی فهمم تازگی این هنرمندها که خیلی هم با سابقه بودند چکارشون شده؟ اون از فتیله! این هم از مهران مدیری، اینا که مثلا کار فرهنگی می کنند اینجورین! وای به حال بقیه! (3367333) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۳:۲۳:۰۷
متاسفانه استاندارد ها دوگانست دوست عزیز (3367362) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۳:۲۸:۵۳
اینجا توهینی به فارسها نشده برادر من. توهین اینجا به یک سبک زندگی مخصوص ما ایرانی ها شده. کوروش نماینده فارسها نیست. کوروش نماینده مدارا و صلح طلبیه! وگرنه صبح تا شب دارن با ما فارسها شوخی میکنن. تو سریالها مشهدی ها و لهجه ی شیرین خراسانی همیشه هست. اصفهانی ها و یزدی ها هرکدوم به نحوی باهاشون شوخی میشه. توهینی که اینجا شده به یک آرزوی که جوان ایرانی داره. اینکه بتونه با هموطنانش فارغ از نژاد و مذهب راحت در آرامش زندگی کنه. (3367575) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۹:۳۴:۲۲
اتفاقا کورش و تاریخ ساختگیش دقیقا نماینده قومیت فارس زبان ایرانه. (3367952) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۰:۰۰:۳۹
خدا رو شکر هویت نژاد مغولی شما راست است و ساختگی نیست. (3369661) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۰:۰۱:۳۳
در دنیا خیلی ها می خواهنمد خود را به نام کوروش بچسبانند، جز برخی موجودات که برخلاف انسانها از کوروش کبیر بیزارند!
تعجبی ندارد. (3369665) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۱۱:۰۸
وقتی زبان فارسی حرف زدن اجباری ملت است ،پس حرف زدن تلویزیون به ان زبان چه شوخی چه جدی توهین نیست.بیخودی بهونه نگیرید که به ما!!!!فارسها توهین شده.اگر دنباله اجدادو بگیرید میرسید به شاید ترکها (3368053) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۸:۴۷:۴۲
آره داداش! شما راحت باش! اصلا همه ی دنیا ترکن! اصلا حضرت آدم ترک بوده! با حوا ترکی صحبت میکرده! اصلا موجودات فضایی هم همه ترکن! حالا شما ترکها چه راه حلی برای فقر و بیکاری و نفرت عمومی دارید؟ چه ارزشهای تمدنی دارید؟ بسم الله! بگید! کوروش راه حل داره! مدارا و میانه روی و احترام به تفاوتهای نژادی ودینی رو کوروش معرفی کرد! شما کی رو دارید؟ (3369477) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۱:۲۳:۰۲
مساله اصلی اینه که در جامعه در بین بخشی از اقوام همیشه این حس وجود داره که داره بهشون توهین میشه و یا هویتشون تحقیر میشه. البته این احساس تاحدی ریشه در واقعیت داره. مثلا در مورد ترکها به دلیل جوکهایی که ساخته شده و یا در مورد فارسها به دلیل اینکه تمدن گذشته ایران و یا زبان فارسی مثلا از طرف صدا و سیما و برخی مسئولین دایم کوچک شمرده میشه و بهش آسیب زده میشه.

خوب این پیش زمینه باعث میشه که حرکاتی که اصلا قصدی برای توهین در اون نبوده توهین آمیز قلمداد بشه. البته یک عده دیگه هم با اینکه میدونن مثلا جریان مهران مدیری یا مثلا فیتیله قصد توهین نبوده ولی با توجه به نارضایتیهایی که از گذشته بوده یک جریان رو بزرگ میکنن تا بتونن از هویتشون دفاع کنن. متاسفانه این موضوع هم باعث میشه که یک عده این وسط قربانی بشن. (3369898) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۱۱:۲۹
کی می خواید بفهمید که فضای مجازی با جامعه ایران کاملا متفاوت است ...
معلومه توی فضای مجازی مردم نگران آمریکا و کوروش و هرچیز وابسته به دینتند بازیند و از هر نوع بی حیایی و بی دینی استقبال می کنند (3366815) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۲۹:۲۳
با نادیده گرفتن هویت خودتون چی رو میخواین ثابت کنین؟؟
بیشتر مردم دنیا ایران رو به اسم کوروش میشناسند.
توهین عمومی به هیچ نحو درست نیست چه از طریق گشت ارشاد و چه جاهای دیگه. و توهین به تمدن ایرانی هم به هیچ عنوان قابل توجیه نیست (3366869) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۳۵:۲۸
شما همونجوری دارین از هویت ایرانی دفاع می کنید که داعش داره به خیال خودش از اسلام دفاع میکنه!
آقای مدیری رو با اینهمه سابقه درخشان در طنز که باعث تحول در طنز ایران شده رو بدون اینکه هیچ دلیل موجهی داشته باشید دارید بعنوان یک شخص توهین کننده به هویت ایران قلمداد میکنید؟ اونهم به خاطر اینکه اسم سگ یکی رو کوروش گذاشته؟ اصلا مگه سگ توهینه؟ بعد هم حتی اگه آقای مدیری قصد شوخی کردن با این تاریخ پرستی داشته که من این هم بعید میدونم خیلی خوب کاری کرده. دلیلش هم همین توهینهایی هست که به ایشون شده و نشون میده چقدر این تاریخ پرستی مسخره است و اینهمه تمدن و فرهنگ ادعایی ظرفیت دیدن یک مطلب طنز به این سادگی رو به ما نداده! (3367260) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۱۱:۴۳
مردم دنیا کوروشو از کجا میشناسن اخههههه (3368055) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۸:۲۰:۰۹
سواد نداری , مشکلت بی سوادیه .
مردم دنیا کورش را میشناسند اما تو که سواد نداری نمیشناسی.
همه سران کشورهای دنیا که میرند سازمان ملل باید کورش را بشناسند.
اسم کورش در تورات آمده است و مورد احترام است و ................
بیشتر از این برات نباید وقت گذاشت . (3369419) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۰:۰۲:۵۷
مردم دنیا، نه شما!!!!
در مورد کسانی حرف میزنه که فهم و مطالعه و ریشه و ... از اولویت هایشان است. (3369675) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۵۷:۱۹
جالب است كه انواع فحش هاي ركيك را به مهران مديري كساني ميدهند كه ادعاي فرهنگ ٢٥٠٠ ساله دارند!!!
اگر فرهنگ كوروش اين بوده كه همان بهتر كه نامش را بر روي سگان بگذاريم (3366934) (alef-18)
 
نينا
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۱:۱۲:۵۱
الف با درج اين كامنتهاي توهين آميز فرقي با مهران مديري يا هر توهين كننده ديگري نداري... (3367086) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۱:۲۷:۴۳
خیلی از اینهایی که این حرفها رو میزنن اصلا طرفدار کورش نیستند. به نظر میاد میخوان مهران مدیری رو خراب کنن. (3367108) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۳:۳۰:۰۹
دوست عزیز این مقیاس شما وقتی امروز داعش داره دنیا رو به خرابی میکشه زیاد نتیجه خوبی نداره! یک سوزن به خودت بزن (3367576) (alef-18)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۲۱ ۱۳:۴۲:۵۵
این که داعش رو شیطان بزرگ یا همان کدخدا به وجود آورده و حمایت می کند از مسلمات روزگار ماست و همه می دانند ربطی به مکتب اسلام ندارد.

اساسا وهابیت و سلفی گری یک مکتب انگلیسی ساخته است که در اواخر دوره عثمانی توسط این جانوران موذی و شرور از درون یکی از مکاتب اهل سنت به وجود آمده برای مطالعه بیشتر به کتاب خاطرات مستر همفر مراجعه کنید. (3382638) (alef-13)
 
أمير عابديني مطلق
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۶:۵۸:۳۷
كمي أدب داشته باش كورش هويت ،فرهنگ،افتخار إيراني است شما كه بر عليه كورش هستيد همانهائي هستيد كه أعراب به اسم كسترش اسلام به ايران حمله كردند وبعضي ها را به اسم برده بودند شما از اون نسل هستيد كه از كورش بيزاريد ،اميدوارم أدب را بياموزي قبل از اينكه رحلت كني (3367626) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۲۰:۴۰
اگه اسم سگه رو يه چيز ديگه ميذاشتن بازم همين حرفو مي زدي؟ (3368085) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۱:۱۰:۰۸
من خودم برای کوروش احترام قائلم ولی این کارهایی که برخی میکنند بسیار تاسف باره. مقدس دانستن کوروش اشتباهه به کنار اینکه فکر کنیم مهران مدیری با نامیدن سگ به اسم کوروش میخواسته به کوروش توهین کنه بسیار اشتباه بزرگتریه.
واقعا تاسف میخورم که سطح فرهنگی ما انقدر پایینه.

اگه همینجوری هی فرهنگ و تمدن ما بخواد بالا! بره دیگه یک مدت دیگه کسی جرات نمیکنه اثر هنری تولید کنه! (3369858) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۱:۲۳:۱۵
والا اگه قراره با نامگذاری یک سگ به سام کوروش تاریخ و هویت ما از بین بره همون بهتر که از بین بره! (3367099) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۳۲:۴۵
این قسمت از عطسه +18 بود و واقعا باید اظهار تاسف کرد
طنز را به مسخرگی و دلقک بازی کشیده اند و بخاطر منفعت مالی هر چیزی را فدا میکنند
کسی که حیا ندارد دین ندارد و تابع هیچ قواعدی نیست و بخاطر پول بیشتر هر کاری میکند (3368127) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۳۶:۲۲
این کوروش هم از آن معماهای تاریخی است که باید روزی کشف شود چرا که تا 100 و 150 سال پیش هیچ اسمی از کورورش نبود و ناگهان یم مستشرق یهودی کورورش را کشف میکندو بعد .... با تبلیغات این را نماد ایرانیان میسازند (3368135) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۸:۴۲:۴۳
اره یهودی های نژاد پرست به روی ما ماه دیدن که در پاسارگاد قلب ایران برای ما کوروش بسازنند
یهودی های که اگر کسی یهودی باشد اما پدر و مادرش نه شهروند درجه سوم و اگه یکی از والدین یهودی باشه شهروند درجه دوم می دونند.
شما از تخریب کوروش چی عایدت میشه!!!؟؟ (3369467) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۱:۰۹:۴۱
فیتیله یادتونه اذریا رو مسخره کردین چرا اعتراض میکنن؟
الان برا چی اعتراض داری؟ (3368214) (alef-13)
 
َAli
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۲:۰۴:۵۲
اول اسم کشورمونو عوض کردن حالا دارن به بزرگان کشورمون فحاشی میکنن و بعدا خدا داند این وحشی های غارتگر زرد پوست چکار خواهند کرد؟! (3368361) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۰:۰۰:۳۱
همه نظرات را خواندم با سپاس از اساتید برجسته فن !!!!!!!!!!1.خسته نباشید دلاوران خدا قوت پهلوانان (3369659) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۱:۱۴:۵۲
متاسفم برای خودم و کشورم که داره اینجوری شرشر فرهنگ و تمدن میریزه ازشون! (3369874) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۰۴:۱۲
فکر کردم مهران مدیری آدم حسابیه زرشک (3366063) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۱:۰۴:۰۸
یک مدته که یک موجهایی راه افتاده برای تخریب هنرمندان! حالا اسم سگ یکی کوروش بوده یعنی توهین به تاریخ ایران؟ معلومه از این موجها چه کسایی سود میبرن! (3367071) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۰۴:۲۶
خجالت نمیکشه این مهران خان مدیری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آههههههه اووووووفففففف؟؟؟؟؟؟
فکر کرده مردم خرن نمی فهمن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بی حیا (3366065) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۳۹:۴۶
چرا نوشتی آه و اوف؟؟ (3366163) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۱۲:۲۵
عكس رو ديدى؟؟نديدى نوشته آهههه اوف؟؟گيراييت ضعيفه يا خودت رو زدى به نفهمى؟ (3366975) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۰۴:۲۸
جالب اینجاست همین مردمی که در مقابل توهینهای آشکار مهران مدیری به پزشکان که اونهم بخاطر جذب مخاطب و حاشیه سازی بود بهشون میگفتن جنبه داشته
باشین و طنز فلانه و بهمان و مهران مدیری رو تا حد یک قدیس بزرگ کرده بودن الان رکیک ترین فحشهارو میدن بهش بخاطر یه دیالوگ
فرهنگ فحش دادن و توهین متاسفانه راحت رواج پیدا کرده
در تایید سخنان نویسنده باید بگم اتفاقا فرهنگ ما متاسفانه به سمتی رفته که بجای تاکید بر حیا و اخلاق اتفاقا سکانسهای بر پایه شکستن حیا و شوخیهای شبه جنسی بیشترین مخاطب رودارند و مهران مدیری هم در سکانسهای مختلف مثل سکانس آزمون بازیگری و صحبت اون فرد در مورد فیلمهای صحنه دار !!! ایتفاده کافی ووافی رو برده (3366066) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۳۱:۲۹
عزیزم شوخی با پزشکان با توهین به کسی که پدر این سرزمین است تفاوت دارد.
کوروش بنیانگذار امپراتوری بزرگ ایران و فرهنگ اصیل آریایییست. (3366126) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۳۷:۰۸
این و کی گفته ؟ (3366150) (alef-18)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۵۳:۲۸
الان شما آریایی اصیل هستی،آزمایش دی ان ای دادی؟بابا ۲۵۰۰ سال گذشته عرب،ترک ،فارس،بلوچ،لر و همه با هم قاطی شدن!خوشم میاد که ادعا میکنید کوروش نژاد پرست نبوده،ولی یک عده طرفدارش آریایی آریایی میکنن!اصل فطرت آدمه که باید پاک باشه (3366213) (alef-18)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۲۱:۰۶
مردم کدوم کشور دقیقا همون دی ان ای رو دارن که 2500 سال پیش داشتن؟ خوب معلومه همه مردم دنیا ممکنه تغییر پیدا کنند ولی این دلیل نمی شه از اصالت و تاریخ و فرهنگشون فاصله بگیرند. شما ممکنه خودت رو ایرانی ندونی، ولی ایرانی بدون تاریخ چندین هزار سالش معنی نداره. (3366698) (alef-13)
 
وسواس
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۴۳:۰۵
شما که الان اصل فطرتت رو نشون دادی. (3366758) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۱۳:۴۴
اولا آریایی رو کسی تا حالا با ژن تعریف نکرده؛ مقصود مردم ساکن در فلات ایران بودند که بهمین دلیل هم اینجا ایران نامیده میشه؛ اقوامی هم که نام بردی از لحاظ ژنی طبق تحقیق معلم بزرگ شما بی بی سی؛ خیلی به هم نزدیکترند تا ترکهای ترکیه و ترکستان یا عربستان یا جاغورستان؛ثانیا اگه آریایی (ایرانی ) نیستی؛برو ازین مملکت بیرون و با هم مسلکات زندگی کن (3366821) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۵۳:۳۹
اونوقت شما طرفدار کورشی یا دشمن کوروش؟ مهمترین ویژگی کورش این بود که نژاد پرستی رو کنار گذاشت و مردم سرزمینهای دور از هم رو کنار هم آورد ولی شما داری با کسی که در کشورت زندگی میکنه رو میگی بره بیرون؟ (3367296) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۶:۴۷:۳۸
شما فهمی از مساله نژاد ندارید (3369160) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۵۴:۲۷
شاید کوروش پدر شما باشه
ولی حتما پدر بنده نیست (3366217) (alef-18)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۵۲:۳۶
نمی دونم چه جوری تشخیص دادی که ایرانی نیستی؟! از کجا معلوم که ترکها و مغولهایی که به ایران حمله کردند اجداد واقعی و ساکنین اصلی این سرزمین رو اسیر و آواره کردند، جوری که حتی زبان اصلی خودشان را هم فراموش کردند؟

شما اینجوری گذشته فراموش شده این منطقه رو زنده می کنید؟ شنیدم زرتشت از آذربایجان بود. (3366777) (alef-13)
 
فرزند کوروش کبیر
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۵۱:۴۱
من افتخار می کنم که شما فرزند کوروش نیستی.
بخدا.
بالاخره یک تفاوت هایی وجود دارد. (3366917) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۳۶:۲۵
شما به بابا کوروشت افتخار کن (3367022) (alef-13)
 
تبریزی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۵۹:۱۰
باز هم مرده پرستی. چه خوب بود قبل از اهمیت دادن به احساسات فردی که سال هاست مرده و رفته به احساسات زنده ها اهمیت می دادیم. در یک کلام "زندگان را دریابید". (3366234) (alef-18)
 
على
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۰۵:۵۰
تبريزى دو نفر بنام ستار خان و باقر خان هستند كه مايه افتخار تمامى ايران هستند ، آنها در تاريخ اين سرزمين زنده اند. مرده پرستى يعنى چه؟ (3367186) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۲۳:۴۹
حرف شما قبول. ولي اگه اسم سگ رو تو يه برنامه يه چيز ديگه ميذاشتن باز هم همينقدر روشنفكر بودي؟ (3368092) (alef-13)
 
عباس ح
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۲:۲۸:۱۰
لطفا به حضرت کوروش کبیر بی احترامی نکنید و ما ایرانیهای با انصاف باید بدانیم بزرگترین افتخاراتمون را مدیون ایشان هستیم (3370034) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۰۰:۰۶
و حتما شما هم یک آریایی اصیل و از نسل کوروش بزرگ (3366239) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۰۵:۱۳
فرهنگ اصیل آریایی ؟؟؟؟
داری از یه فرهنگ تخیلی حرف میزنی نه؟
کجاست این فرهنگ؟؟؟؟نکنه فحشهای زشت و رکیک به خانواده جزو فرهنگ اصیل طرفداران این فرهنگ اصیله ؟
من که تو شبکه های اجتماعی فرهنگی نمیبینم چه برسه به فرهنگ اصیل
تو قضیه پخش عکسهای اون پسره با دخترا همین فرهنگداران اصیل با ولع تمام عکسهارو پخش میکردن و نگاه میکردن یا توقضیه لامپ همه اون فیلمو با ولع نگاه میکردن و بعد در مذمت فیلمبرداری اون میگفتن بعدم برای مذمت بیشتر فیلمبردار!!!اون فیلمو بین دوستاشون پخش میکردن (3366260) (alef-13)
 
ا.ر
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۱:۲۶:۱۷
حالا از كجا ميدوني ٢٥٠٠ سال پيش مردم به هم فحش نميدادند؟
مصر و هند و چين هم تمدن دارند الان هم چندان بهتر از ما نيستند.
توسعه فرهنگي نياز به چند سال كار اساسي از دوران دبستان داره و چه بسا از توسعه اقتصادي و... سهل الوصول تر باشه. (اتفاقي كه در اسكانديناوي افتاده، مردمي كه تا چند دهه قبل دزد دريايي بودند.) (3367105) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۲۵:۲۷
حالا الان تخيلي. فرض هم كن كه قبلن هم نبوده. بالاخره داريم از يك فرهنگ تخيلي ولي خوب حرف ميزنيم. فكر كن داريم از يك مدينه فاضله صحبت مي كنيم. مشكلي داري با اين فرهنگ؟ بده بگيم دوست داريم اين فرهنگ رو داشته باشيم؟ (3368098) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۱۵:۲۷
اولا در مجموعه اول ایشون توهینی به پزشکان نکردند. این مشکل در بسیاری از پزشکان دیده میشه. این که در عده زیادیشون دیده نمیشه به این معنی نیست که وجود نداره.
شما درست میگی. کوروش بنیانگذار امپراتوری بزرگی بود. اما ما فقط سنگ آریایی بودن و تاریخ چند هزار ساله خودمون رو به سینه میزنیم.
الان کجاییم؟ وقتی 3000 میلیارد تومن اختلاس میشه پول خورد برای اختلاس و رقم های چند ده برابر این هم اختلاس میشه و آب از آب تکون نمی خوره چه دلیلی داره برای اسم کوروش این اتفاق بیافته.

عادت ما ایرانی هاست که در برابر کسی که زورمون بهش نمیرسه کرنش کنیم و در مقابل کسی که زورمون بهش میرسه زور بگیم.

این کار مهران مدیری با یک عذر خواهی حل میشه. اما بلایی که این چند سال سر مملکت اومد به خاطر عدم توانایی مسئولین همین انسانهای کوروش دوست کجا بودن؟

بعد فحش ناموس دادن دفاع از کوروش محسوب میشه؟ بهترین روش اعتراضشون این بود؟ نمی شد با تحریم خرید فیلم ایشون رو تنبیه کرد؟

بپذیرید یا نه ما ایرانی ها نه تنها بهترین مردم دنیا نیستیم بلکه جزء بد ترین ها هستیم.
فحاشی می کنیم. دروغ می گوییم. از ظالم میگذریم و به مظلوم ظلم می کنیم و الان در فرهنگ و هنر دنیا داریم از همه عقب می افتیم و با پر رویی تمام می گیم: هنر نزد ایرانیان است و بس. (3366298) (alef-13)
 
سهند
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۹:۵۶:۱۵
تعصب دور از منطق و بی معنی متاسفانه همانند بسیاری از مسائل دیگر سبک زندگی ما شده است. اینکه آدم ظرفیت شنیدن کوچکترین انتقاد ها را نداشته باشد. در جهان فعلی کشوری وجود دارد که پرچم اون طرح روی لباسهای زیر و مایو مردم دنیا میشود کسی هم اعتراض نمیکند و برعکس تفکر متعصبان کشور ما روزبه روز هم اقتدار و قدرت این مملکت زیاد تر میشود در عوض کشوری در همسایه ما وجود دارد که بخاطر شوت کردن یک بادکنکی که پرچم کشورشان روی آن بود یک خواننده را به دادگاه میکشانند. داشتن سعه صدر و فرهنگ پذیرفتن انتقاد باعث رشد فرهنگ عمومی ان ملت میشود. مانند آهنی است که چکش میخورد. هر چقدر این آهن چکش بخورد سخت تر و محکمتر خواهد شد. هنر نیز به خودی خود زمانی هنر واقعی است که بتواند با قدرت تخیل و ابتکار چهارچوبهای موجود در جامعه را بشکند و کم رنگ تر کند تا ذهن ها را بالنده و تغییر پذیر کند و هنرمند نیز از این خاصیت هنر استفاده کرده و چهارچوبهای منجمد شده ذهنها را هرازگاهی بشکند و قلقلک دهد. تعصب اصولا برابر با دوست داشتن نیست و میتواتن کسی را دوست داشت و احترام گذاشت و نقدش هم کرد. شوخی هم باهاش کرد. کمی با وسعت نظر به مسائل نظر کنیم. (3368004) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۸:۴۴:۵۶
شوخی کرد نه توهین (3369472) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۶:۱۶:۴۷
چه کسی گفته کورش پدر این سرزمینه؟پان فارسها و باستانگراهای متوهم؟ (3366449) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۱۱:۴۳
لیاقت نداری. پشو برو عربستان (3366679) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۱۷:۳۴
لیاقتت رو نگه دار برای خودت.ما به ایرانی بودنمون افتخار میکنیم نه به افسانه های زائیده ذهن متوهم یک مشت باستانگرا و پان فرس. (3366694) (alef-13)
 
یک خوزستانی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۵۹:۴۸
بابا عربستانم اینا رو را نمیده!
اینا از اینجا رونده، از اونجا موندن! (3366794) (alef-13)
 
INFO
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۵۸:۵۰
پدیده ای به نام پان فارس وجود خارجی ندارد و در مقابل آن پان ایرانیسم واقعیت داشته و دارای وجه تسمیه است(خدا شفاتون بده!) (3366791) (alef-18)
 
فرزندان کوروش
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۵۸:۵۷
همه ی فرزندان ایران زمین.

تا کور شود هر آنکه نتواند دید (3366792) (alef-13)
 
کوروش
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۲۸:۰۳
نخیر پدر ما چنگیزخانه !!! (3366865) (alef-13)
 
مورخ
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۵۲:۲۱
تاریــخ. (3366920) (alef-18)
 
باستانگرا
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۵۴:۴۶
کدوم سرزمین دقیقا منظورته!؟
بگو تا بپزمت!
اگه یه کم بجای جقول بقول خوردن در اوقات فراغت، 4 تا کتاب پدر و مادر دار می خوندی، هم ایران رو می شناختی، هم کوروش رو و هم گستره ی قلمروش رو! (3366929) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۳:۴۲:۵۴
نه بابا وقت ندارن که سلطان سلیمان می بینن یادشون رفته این سلطان و پدرش چه بلایی سر همین اذری زبان های مملکتمون اورد و کشتشان (3370161) (alef-13)
 
على
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۰۷:۰۳
تو توى تمام عمرت تاريخ خوانده اى؟ (3367191) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۱۶:۰۱
نه عمه اینجانب بوده ... شما هم اینقدر از تو ایران بودن شکایت داره برو کشوری که فکر می کنی وطنته زندگی کن از منابع کشور هم استفاده نکن! به زور که نگهت نداشتن! من اصلا کاری به اسم این سگه و اینها ندارم ولی تنفری که شماها از ایران دارید ادم در عجبه ! خوبه اینجا دارید تنفرتون رو نشون می دید ... ولی هیچ ایرانی از شماها ابراز تنفر نکرده ... یک خورده خجالت بکشید ... (3367207) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۲۶:۳۳
نكنه ميخواي بگي تموچين بابابزرگ شما بوده؟ (3368101) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۶:۲۲:۴۵
پدر این سرزمین؟!!! ببین برادر فارس زبان! شما حق داری پدر قومیت خودت رو انتخاب کنی ولی مسلما کورش پدر دهها میلیون ترک ایرانی نیست و نخواهد بود. (3366468) (alef-13)
 
ما
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۱:۳۰:۲۴
]چه بهتر (3367114) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۱:۴۲:۰۷
یعنی شما واقعا افتخار می کنی که پدرت چنگیز خانه؟!! خوب ممکنه قتل غارتهای چنگیز خان، پدران بیگناه شما را آواره کرده باشه اما حتی اگر یک رگ هم از اجداد اصلیت در بدنت باشه نباید یک تجاوزگر رو پدر خودت بخونی!

ممکنه ترک باشی و به علت سالها سکونت در سرزمین ایران، یک ایرانی شده باشی مثل همه اقوام ایرانی دیگه اما افتخار به چنگیز دیگه خیلی حرفه! (3367139) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۰۹:۰۱
نه داداش صدها میلیون :)
بد بختی همین جاست که شما خودتون رو ایرانی نمی دونید ... حیف که به شما ها را تا امروز هموطن خطاب می کردم .... (3367194) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۱۹:۳۵
شما وقتی نمی فهمید اذری ها ( ما که اخر نفهمیدیم یکی می گه ترک یکی می گه اذری ! ) ایرانی اند مشکل جای دیگس ... هیچ وقت در تاریخ چیزی به اسم کشور ترکها و اذری هایی که شما می گید وجود نداشته در تاریخ همش ایران بوده که توش دها قومیت زندگی می کنند ! همین کشور اذربایجان هم به مرحمت بی کفایتی قاجار الان کشور شده وگرنه تو خاک ایران بود... متاسفم برای این سطح تفکر وطن فروش و نفوذی ولا شاخ و دم نداره کسی که کشورش رو سرزمینش نمی دونه .... (3367218) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۲۹:۲۶
اون كه بله. پدر اونها چنگيزخان مغول هست كه از صدقه سر مهرباني ايراني ها فعلا دارن اينجا زندگي ميكنن. البته بعيد ميدونم تعدادشون به ميليونها برسه.
درضمن بد نيست بدوني اقوام آريايي قبل از حمله چنگيزخان در آذربايجان زندگي مي كردند و بسياري از هموطنان آذريمون از همون نسل هستند كه متاسفانه به زبان شما صحبت مي كنند.
اصلا اسم استان شما يك اسم اصيل ايرانيه. بد نيست كمي تاريخ بخوني. (3368116) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۱:۲۳:۳۸
اتفاقا نوادگان چنگیز در بین هم زبانهای شما حضور دارند.کافیه سری به مشهد و یا از اون بهتر به سرزمین افغانستان بزنید تا در بین فارسی زبانها نوادگان چنگیز رو به چشم ببینید. (3369899) (alef-13)
 
ابراهیم
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۶:۳۹:۵۹
اصلا حرف اصلی این نوشتار توجیه اهانت به کورش نبوده بلکه برانگیختن حساسیت نسبت به عفت عمومی بوده. آخه با وجدان! به قول یکی از کسانی که نظر دادن اینو چجوری با خانواده میشه دید؟؟؟؟؟؟ (3366515) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۱۱:۵۵
سپاس (3366576) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۵۱:۴۶
شمایی که دم از فرهنگ اصیل ایران میزنی چجور سگ رو توهین میدونی؟ سگ یک موجود باوفا و بسیار قابل احترامه و نزدیکترین دوست انسان.
دوم شمایی که دم از کورش میزنی چجور حرف از فرهنگ اصیل آریایی میزنی؟ یعنی کوروشی که نژادپرستی رو کنار گذاشت و همه اقوام و فرهنگها و ادیان رو کنار هم جمع کرد رو با الفاظ نژادپرستانه ازش دفاع می کنی؟ (3367293) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۳۸:۴۷
متاسفم که توهین به پدر ایران زمین را چنین ساده می انگارید.
میخواهم ببینم این کار با توهین شاهین نجفی کثیف به امام جواد(ع) چه تفاوتی دارد؟
مگر کوروش پدر همه ما ایرانیان نیست؟ مگر نه این است که در قرآن با نام ذوالقرنین و در کتب آسمانی دیگر با نامهای دیگری به نیکی از او یاد شده؟ آنقدر که رگ گردنتان برای شاهین نجفی باد کرد برای مهران مدیری هم باد کرد؟
ایا نباید گوش ایشان را کشید تا دیگر چنین خطایی مرتکب نشود؟ ممیزی کارش چیست؟ انقدر که به مو و آرایش حساس است برای ارزشهای ملی ما نیز حساسیت به خرج میدهد؟؟
وای برما که پدر عزیزمان را فراموش کرده ایم . بر مظلومیت سیدالشهدا می گرییم ولی در حق پدرمان ظام می کنیم .
پدر، کوروش بزرگ، بی وفایی ما را به روح بزرگ خود ببخش، آنچنانکه بر مردم بابل جانشان را بخشیدی و منشور صلحت را بر آنان عرضه داشتی .
درود بر روح بزرگ کوروش پدر ایران زمین (3366158) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۳۶:۴۶
اولا شاهین نجفی ملعون به امام هاری علیه السلام بی ادبی کرد
در ثانی شما امام معصوم را با کورش یکی میدونی؟
کورش وتمام آبا واجدادش وحتی همه فرزندانش تاقیامت ،فدای امام معصوم (3367024) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۸:۱۶:۰۰
توهین به کی؟ فقط اسمش اسم اون بوده. نگفته که کوروش چی بوده و چی نبوده.
توهین به امام معصوم رو با هیچ کس دیگه نمی شه مقایسه کرد. معلومه که نباید رگ گردن کسی برای همچین چیزی بیرون بزنه.
مثلا اگه یکی خدای نکرده دزد بود و اسمش مهدی بود، باید بگیم توهین به امام زمان شده؟ (3369405) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۵۶:۴۷
این مسئله تو کشورایی که با همه چی از پاپ و شاه و وزیرش می شه شوخی کرد تاسف برانگیزه اما تو کشوری که یک اسم از ترس اینکه کی و کجا ممکنه فلان چیز را القا کنه سانسور می شه، پشتیبانی از این کار اقای مدیری شک و البته تاسف برانگیزه (3366230) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۷:۰۶:۲۲
کوروش خیالیه (اثار باستانی پاسارگاد)
بچه هاش کمبوجیه و بردیا خیالین(در کتیبه بیستون داریوش اشاره به کشتن بردیای دروغین که گوماتای مغ داره می کنه و روند ان و سرکوب شورش ها را شرح می دهد-کمبوجیه که فاتح مصر است و غیره)
داریوش که حفر کننده تنگه سویز و هزاران کتیبه دارد و حمله کننده به یونان و هزتر چیز دیگر و با ازدواج با دختر کوروش خود رابرای فرمانروایی بر پارس مشروعیت می دهد هم تخیل هستن.
چه تخیل زیبای
زمانی که ایران ابر قدرت جهان بوده است
کوروش دوستت داریم و به تو می بالیم (3369215) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۱۸:۳۱
میدونی چیه؟مشکل از اون جایی تو ذهن مردم ریشه دوانده که تو فیلم ها و نوشته ها،هر چی ادم بد و قاتل و قاچاقچی اسم ایرانی داره و تمام ادم خوبا اسماشون مذهبیه در صورتیکه اخبار رسانه ها رو بخونید 90 درصد برعکسه و این یعنی توهین به شعور مردم و ایجاد حساسیت. (3366308) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۱۹:۱۶
عزیز کسی رو سگش اسم پزشک گذاشته چیرو با چی مقایسه میکنی (3366309) (alef-18)
 
ا.ر
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۰۸:۴۶
نقد پزشكان يا هر صنف ديگري اگر منصفانه باشه ممكنه در جهت اصلاح حداقلي اون صنف باشه(ضمن اينكه اون اشخاص در سريال در حاشيه اصلا پزشك نبودنديا پروانه نداشتند.) ، اما توهين به كوروش چه فايده اي داره؟ قراره نقدي بر عملكرد كوروش هاي جامعه باشه؟ (3366569) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۵۶:۳۷
یعنی واقعا شما هنوز فاصله بین شوخی و نقد با توهین رو نمیدونید. (3366652) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۰۹:۳۷
آقاى مديرى از اين قبيل كارها زياد كرده اند. بد نيست به ديگر كارهايشان با دقت بيشترى نگريسته شود تا خط و ربط هايشان بيشتر مشخص شود (3366070) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۱۳:۳۹
اگر ما قدر کوروش کبیر را ميدانستیم!
چقدر بی مرامیم ما!

فقط کافیست سنگ نوشته های آن بزرگمرد را بخوانیم تا بفهمیم او برای این سرزمین چه آرزوهایی داشته.
لا اقل تو را به خدا شما این توهین را توجیه نکنید (3366078) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۴۸:۰۱
از کدام سنگ نوشته ها صحبت می کنید؟همه اونا رو میگن قلابیه.من نمیگم تئوریسین بزرگ و منورالفکر مشهور جناب زیباکلام بتازگی گفته.
گفته تو رو خدا بس کنید این منم منم کردن رو و مسخره کردن عرب و ترک و کرد و ...
مگه ما فارسی زبانان خودمان کی هستیم.با استناد به چند نوشته قلابی ادعای فرهنگمان گوش فلک را کر کرده ولی دریغ از جرعه ای فرهنگ! (3366203) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۱:۵۰:۳۲
قلابی؟ شما حتی تاریخ را هم انکار میکنید (3367552) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۳۴:۱۰
كدوم زيباكلام؟ كي گفته ما نشنيديم؟ (3368130) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۱:۱۵:۲۹
منشور کوروش که در موزه فلان کشور خارجی است و برای نمایش دادن چند روزه ان در ایران فلان قدر وثیقه گرفتند و مال ماست و انها بهش افتخار می کنند و موزهایشان را به ان مزیین دروغ است؟!!!! (3368233) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۵۲:۴۸
یاد اون سخن مسخره اون یارو مفنگی افتادم:کوروش تو بخواب ما که هستیم بیدار و همی وطن پرستیم.خخخخخخ
تا دوتا ترقه در کردن در رفت.خخخخخخ
نگو منظورش همین کوروش مهران مدیری بوده که با یه پخ کردن در میره. (3366211) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۳۰:۴۴
شرم کن اقا .مفنگی کیه ؟ (3366726) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۲۱ ۱۴:۰۹:۰۷
یعنی اینقدر محمدرضا پهلوی برات عزیزه؟؟ همینقدر برای پیامبر و ائمه هم سینه چاک می کنی؟؟ (3382693) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۰۴:۰۹
الف اینو پاک کن. (3366800) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۰۵:۰۰
چرا الف این پیام رو پاک نمی کنه.
این پیام حاوی توهین به کوروشه. (3366804) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۴۶:۵۴
بد کرد کشتار راه ننداخت؟ اگر رفت به خاطر این بود که دلش رضایت نداد مردم رو بکشه. (3366905) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۲۱ ۱۴:۰۹:۵۹
دیگه چند هزار نفر دیگه رو باید می کشت تا شما راضی بشید؟؟ (3382694) (alef-13)
 
بهزاد
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۶:۱۷:۳۴
چه کسی باور میکرد یه روز علم و فناوری اینقد پیشرفت کنه که دورازجون بعضی ها به عده عثمانی بی رگ و ریشه بیان اینجا جناب کوروش رو رد کنن!! خدایا دنیات رو به چه سمتی پیش میبری (3367608) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۶:۵۰:۰۴
شخصیتت در ادبیاتت مشخص است (3369168) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۶:۱۷:۵۴
بیسوادی خودت ر و به رخ نکش.کدوم سنگ نوشته ها؟از کورش فقط یک میراث مکتوب باقی مونه که اونهم لوح مدور کشف شده در عراقه. (3366456) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۱۶:۱۹
بیسواد خودت که بدون اینکه کسی رو بشناسی، به بیسوادی متهم میکنی، شما یک واقعیت تاریخی که اسناد محکمی داره و پایه واساس حقوق بشر هست و مجامع بین المللی به اون اعتقاد دارند و باستانشناسهای زیادی سالها روی اون تحقیق و تفحص کردند رو تخیل میدونی! تو خودت رو ایرانی میدونی، خجالت بکش (3367208) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۶:۵۰:۲۸
اونوقت منشور صلح ملل چیه؟ (3369169) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۶:۱۹:۲۵
جالبه.این جماعت زشتترین توهینها به یک قومیت بزرگ رو توهین محسوب نمیکردند.حالا که به یک شخصیت تاریخی که بیش از حد بزرگش کردن مثلا توهین شده رگ غیرتشون باد کرده. (3366462) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۳:۰۶:۴۶
کوروش مورد احترامه ولی خیلی ها بزرگتر از اون هستند چی شده که کوروش حساس شده ؟ شاید همه دانسته خودمونو گول می زنیم (3367327) (alef-13)
 
دلسوز خوزستانی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۱۳:۵۵
کوروش اسم پدر مهران مدیری است. (3366081) (alef-18)
 
داود
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۱۴:۱۳
با این توهین ها، از بزرگی کورش کم نمی شود.
آقای مدیری کورش 2500 سال پایدار بوده (3366083) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۱۸:۰۴
شما تو تخیلاتت سیر کن (3366305) (alef-18)
 
sajad
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۱۹:۴۰
تو چند سال اخیر البته پر رنگ شده
قبل تر هیچ اسمی هم ازش نبود (3366311) (alef-18)
 
majad
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۰۹:۵۹
شما و قبیله ات قرن پیش در این کشور نبودید.
الان که سواد دارید!
ترجمه ی کتیبه های باستانی، اسناد بین المللی (که خدا رو شکر از داخلی ها یعنی تیشه به ریشه زن ها بیشتره)، همه با یک جستجو در اینترنت قابل دسترسی است.
ببین قبل تر (خیلی قبل تر از ریشه ی اجداد شما یعنی 100 سال) از کوروش نامی بوده یا نه! (3366811) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۳:۱۴:۴۱
متاسفانه یا شما در ایران منافع سیاسی داری یا مطالعه درستی نداشتی .ما ایرانیا اگه اعتباری هم داریم به خاطر ژنتییک ماست که از نژاد داریوش و کوروش کبیر میباشد (3370126) (alef-13)
 
آرش
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۱۳:۰۵
اسناد و پژوهش های جهانی وجود دارد.
کافی است انسان دانش و شرافت پذیرفتن حقیقت را داشته باشد.
که شما حتما دارید! (3366819) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۱۶:۰۱
وای این چی بود !
اینو چجوری میشه با خانواده نگاه کرد؟
یه 18+ بزنن رو جلدش ! (3366087) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۱۵:۵۳
من شوکه شدم
از مهران مدیری بعید بود
این فیلم از خود عمل بدتر بود چون شبیه سازی میکرد و اصلا نوع بیان آن توهین بود (3367206) (alef-13)
 
هادی ایرانی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۱۶:۵۵
میلیاردها اختلاس شود. مردم بدترین کیفیت و بدترین خدمات رو بگیرن. بی تفاوتند.
اما خدا نکند کسی یک تار مویش بیرون باشد (3366092) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۳۷:۰۳
هر دوتا جای ایرادن عزیز پس یکی رو نگیر دیگری رو ول کن (3366149) (alef-18)
 
سجاد
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۴۰:۰۸
من خودم عاشق رهبر و اسلام ناب هستم اما از شخصیت کوروش تا جایی که توی منابع هستاینو برداشت کردم که شخصیت قابل احترام و بزرگی بوده پس به گذشتگان خود احترام بگذاریم (3366167) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۴۲:۲۱
دیگه شورش رو در نیارید! فعلا که بانوان محترم، جز یک تار مو بقیه اش رو بیرون میذارن کسی هم بهشون نمیگه بالا چشمتون ابرو! تا آرنجشون بیرونه و شلوار هم جوری میپوشن که با نپوشیدنش فرقی نکنه! وقتی اوضاع واقع اینه که اینجوری میگردید، دیگه داد و قال نکنید که "خدا نکند تار مویی بیرون باشد"! (3366369) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۱۳:۰۱
احسنت دوست عزیز (3366579) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۲۱:۰۳
چه ربطی داشت؟؟؟!!! (3366592) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۱۴:۰۳
شما نگرفتی.
فوق ربط بود.
آفرین. (3366824) (alef-13)
 
محمد ایرانی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۱۸:۱۹
یادم هست چند سال پیش هم مهران مدیری، توهین بدی به مادر یکی زا مخالفان نظام داشت و به بهانه تمسخر این فرد، به هویت آریایی ایرانیان توهین بدی کرد که با واکنش منفی ایران دوستان انجامید. متاسفانه مهران مدیری- عوامل حامی او- اثبات کرده با هویت ایرانی و تاریخ باستان ایران مخالفت جدی دارند.
از نفوذ پان ترکیسم و پان عربیسم در مجامع فرهنگی ایران نگرانی هست.
کوروش شخصیت مورد احترام اکثریت ایرانیان اصیلی است که هنوز هویت آریایی و پارسی خود را محترم میشمارند. بی احترامی به شخصیت کوروش بی احترامی به ایرانیان میهن پرست است. اشتباه فکر میکنید که با توهنی به کوروش به اسلام کمک میکیند نه! این کار باعث میشود ایارنیان جوان و میهن پرست از شما رانده شوند و بیشتر جذب افراطیونی بشوند که میخواهند هویت ایرانی-آریایی به نژادپرستی و قوم پرستی الوده کنند. پان اریایسم مثل پان ترکیسم و پان عربیسم ناپسند است. (3366095) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۳۸:۳۹
نفوذ پانفارسيزم چي؟ (3366157) (alef-18)
 
پارسا
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۵۷:۲۱
پان فارسیسم واکنشی همیشگی و بی درنگ به پان ترکیسم و پان عربیسم است. (3366935) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۱:۳۴:۵۸
اون پان ایرانیسم مجید! (3367129) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۱:۵۸:۴۰
گفته پان ارياييسم(پان ايرانيسم) ناپسنده چشمتو وا كن. (3367168) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۶:۵۱:۵۰
اینجا ایران است دوست داریم پان آریاییسم و پا ایرانیسم داشته باشم.
هر کس ناراحت است جور و پلاسش را جمعه کند و از سرزمین کوروش به سرزمین مغولها برود (3369171) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۰۲:۲۰
در این کشور به زبان و ادبیات فارسی هم توهین میکنن دیگه چه برسه به تاریخ قبل ایران (3366251) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۱۱:۳۲
حالا چی شده چند وقته انقدر هم عاشق کوروش شدند ؟؟؟؟؟؟؟ باز هم جوزدگی !!!!! کوروش قبل از هر چیز به گفتار نیک، کردار نیک و پندار نیک و مهمتر از همه با خداوند واحد معتقد بود ولی چند درصد حامیان دروغین کوروش برای همین اعتقادات او ارزش قائل هستند ؟؟؟؟؟؟؟ از فحاشی و تندروی و افراطی گری این حامیان دروغین کوروش که فقط سوار بر یک موج رسانه ای که توسط ماهواره ها و شبکه های اجتماعی هدایت میشود، میتوان متوجه شد که اتفاقا برای کوروش هیچ ارزشی هم قائل نیستند و فقط بخاطر مخالفت با نظام، اکثرا بر طبل حمایت از کوروش میکوبند. (3366285) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۳۴:۰۵
انسانهای ضعیف که شهرت طلب شوند همین روش را دارند. (3366345) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۰۲:۱۱
شما که از بند بند نوشته تون بوی پان فارسیسم و پان آرائیسم به مشام میرسه! (3366558) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۵۶:۰۶
جان مادرتون دست از این پان پان گفتنا بردارید! مولانا حدودهشتصد سال پیش گفت نیمیم ز ترکستان نیمیم ز فرغانه! آدم هشتصدسال پیش می فهمه که نژاد خالص وجود نداره اون وقت انسانهای جدید که ژنتیک خوندن و با نظریه هایی مثل داروینیسم آشنا هستند هی دم از نژاد چی و چی می زنن!ول کنید این حرفا رو!تو ایارن نه ترک خالص داریم نه کرد خالص نه هیچ قوم خالص دیگری! همه قاطی هستیم! پس اهای قاطی ها این قدر قاط نزنین!!! (3366651) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۲۴:۳۲
اینجا سرزمین آریاییها؛ ایران است؛ اگه ناراحتی جمع کن برو! (3366855) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۱۱:۳۷
این حرفهای نژاد پرستانه خجالت آوره. واقعا متاسفم که یک عده دارن بین مردم تفرقه میندازن! در دنیای امروز دیگه نژاد معنی نداره. ایران مال همه اونهایی که تابعیت ایران دارن. (3367198) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۱۵:۴۱
ما ترکها آریایی نیستیم و از اینجا هم نمیریم چون ایران نه تنها متعلق به ماست که احیای مجدد امپراطوری ایران،هزار سال یعد از هجوم اعراب توسط ترکان صفوی امکانپذیر شد.همین تهران رو هم ما ترکها به پایتختی انتخاب کردیم.به چه چیز خودتون مینازید؟به کورش افسانه ایتون؟ (3367205) (alef-13)
 
محمد سولدوزی
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۵۷:۵۶
اینجا سرزمین و خانه ماست ...قصد رفتن به جایی هم نداریم ...و ما هم آریایی نیستیم... (3368178) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۶:۵۳:۰۳
اگر آریایی نیستی و در ایرانی غاصبی. مثل صهیونست ها (3369176) (alef-13)
 
mamat
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۳:۴۳:۰۳
هرکسی سر خونه‌ی خودشه، کسی هم جایی نمیره..... (3368657) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۱۴:۰۳
بخاطر این که ما آریایی هستیم . (3366979) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۳۷:۵۴
شماها تحمل اينكه يك سگ رو در برنامه طنز كوروش بنامند نداريد... چطور انتظار داريد تركها به توهينهاي بي امان دلقكهايي كه روزي خود را در تمسخر ديگران ميبينند بيتفاوت باشند؟ (3366154) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۶:۵۳:۴۰
ترکها جایشان در ترکیه است . ایران آذری دارد نه ترک. (3369178) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۳۷:۵۸
توهين اصل هويت ايران يا كار دشمن ايران است يا كار مزدور دشمن ايران كوروش هويت ايران است و يك ايراني اجازه توهين به هويتس نميدهد (3366155) (alef-18)
 
اف.
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۳۹:۲۵
آقای رستگار سلام
مطلب شمارا در اینستا دیدم و به اینجا آمدم تا بگویم این چیزی که از ویدیو دیدم بسیار شرم آور و ناپسند است. ضمن اینکه درمتن هایتان آورده اید که آقای مدیری خلاق است.خیر بزرگوار طنز ایشان در همان دهه های ۷۰باقی ماند و در بسیاری از موارد دیگر تکرار و کپی کاری از کارهای خودش بود و هیچ گونه خلاقیت و طنازی سطح بالایی از ایشان ندیدیم. بلکه ایشان فقط با تغییر موقعیت ها و هزینه های آنچنانی و دکورهای خاص سعی دارد فضایش را متفاوت کند.
در پایان ممنونم که این مطلب را نوشته اید. و ممنونم که نگاه ظریف و اخلاق محوری دارید برای تحلیل مسایلی ازین دست.واقعا خوشحالم. خداقوت جناب رستگار. (3366161) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۴۲:۴۹
من تعجبم این است که در کشوری مثل چین و هند با این همه جمعیت و این همه دین و مرام و مسلک و عقیده مردم چگونه کنار هم زندگی می کنند. (3366178) (alef-18)
 
محمد جواد
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۴۴:۱۲
هرچند با بت سازی از یک شخصیت هرچقدر هم والا مخالفم اما آیا کسی دوست دارد همسایه یا دوستش اسم سگش را به نام پدر او بگذارد؟
ضمنا اگر قرار باشد با شوخی های +18 مردم را بخندانیم همه میتوانند کمدین باشند فقط کافی است حیا را قورت بدهند. (3366181) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۱:۰۲:۴۰
در کشورهای خارجی نامهای انسان بر روی سگهاشون میگذارن و خیلی هم براشون عزیزه. متاسفانه در فرهنگ ما سگ در بعضی موارد یک جور فحش حساب میشه. ولی نام خوب برای سگ گذاشتن هیچ عیبی نداره . (3369841) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۴۶:۲۷
ببخشید اما وقتی کلمه ی ماه عسل استفاده می شود که زوج به مسافرت بروند و در خانه نباشند و این با سناریوی ساختگی و ذهنی شما متفاوت است ، بیشتر روی خودتان کار کنید تا سریع هرچه را که دیدید یا شنیدید تفسیر به خبث و خیانت و بی حیایی نکنید... اما نام گذاری یک سگ بنام کوروش را با شما هم عقیده ام که توهین آمیز و بی سلیقگی است اما بنطر من مهران مدیری هم دقیقاً می خواست این بی سلیقگی ها را انعکاس دهد (3366191) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۴۶:۳۵
یادمون باشه تاریخ و فرهنگ ایرانی وام دار کوروش کبیره
در ضمن بعضی علما میگن کوروش همون ذوالقرنین هست (3366193) (alef-18)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۴۷:۳۰
چون قافیه تنگ آید شاعر به جفنگ آید. مهران مدیری نیز به جفنگ آمده و خزعبلات تحویل مردم میدهد. گناه آن دو نفر دیگر که چنین نقش زشتی را با بی حرمتی به کورش کبیر نیز کمتر از مهران مدیری نیست.با این کار مهران مدیری برای همیشه به زباله دان تاریخ پیوست. (3366195) (alef-18)
 
محمد سولدوزی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۵۱:۵۳
جدیدا مد شده احادیث و روایات پیامبر و ائمه رو به نام سخنان کورش کبیر به مردم قالب میکنند...اصلا هم معلوم نیست کورشی که تاریخ مکتوب جهان کوچکترین نشانی از آن ندارد و ساخته و پرداخته هویت سازی طاغوت پهلوی است کجا این سخنان را گفته است. وقتی ما پیامبران و ائمه رو داریم چه نیازی به الگوی اخلاقی کورش دروغین داریم؟ بعد هم اگر به فرض کورش واقعیت داشته باشد متعلق به تاریخ و فرهنگ قوم فارس هست و ایران کشوری با اقوام مختلف اعم از کرد و ترک و عرب و بلوچ و غیره است که کورش در تاریخ و فرهنگ آنها جایگاهی ندارد. (3366208) (alef-18)
 
پرتو
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۵۱:۱۹
کورش بوده و هست و خواهد بود. (3367054) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۵۲:۲۳
وقت کردی سری به تخت جمشید بزن . (3367056) (alef-13)
 
ارجمند
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۲:۳۲:۵۴
واقعا بی سوادی هم حدی دارد...واقعا دوست عزیز برو کتابخانه. کتاب های هرودوت و گزنون و ده ها مورخ یونانی را بخوان.کتاب ایران باستان پیرنیا را بخوان کتاب کوروش کبیر باستانی پاربزی را بخوان....نه حداقل لوح های گلی مربوط به ساخت تخت جمشید را بخوان در این لوح ها اسم حسابدار تخت جمشید هم مشخص است...حقوق تعیین شده افراد مشخص است ...سهم هر کارگر مشخص است .. (3367564) (alef-18)
 
ترک
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۹:۲۱:۵۴
شما که خودت داری بر طبل بیسوادی خودت میکوبی! تخت جمشید در دوران داریوش اول ساخته شده نه کورش!تاریخ هردوت هم بیشتر به یک رمان تاریخی شباهت داره تا یک متن مستند تاریخی.واقعیت رو بپذیرید دوستان پان فارس و پان آریائیسم.در دوران کورش اصولا تاریخ نویسی در این کشور مرسوم نبوده که حالا از زندگی کورش هم تاریخ معتبری داشته باشیم.تا به حال از خودتون پرسیدین که چرا باید تاریخ ایران رو یونانی ها نوشته باشند؟ (3367922) (alef-13)
 
ارجمند
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۱:۱۵:۲۹
من نگفتم که تخت جمشید در زمان کورش ساخته شده است.متن را خوانده ای یا نه؟...سهم کورش در تاریخ هرودوت از بسیاری از شاهان رومی بیشتر است ساخت تخت جمشید از زمان داریوش اول شروع شده و هر شاهی قسمتی بر آن افزوده است مانند کاخ تچر خشایارشاه به کسی انگ بی سوادی نزنیم حداقل در اینترنت مطالعه کنیم کتیبه های بسیاری در مورد فتوحات شاهان هحامنشی در تخت جمشید و همدان و کرمانشاه و ... وجود دارد که در آنها از کورش ستایش شده در همین تخت جمشید تصویر کورش نیز با بال و شاخ به صورت یک انسان ایستاده حجاری شده است این که چرا تاریخ ابرانیان را در آن زمان یونانیان نوشته اند در همان کتاب های فوق که نخوانده ای آمده است مفصلا. راستی چه اسم با مسمایی برای خودت انتخاب کرده ای (3369877) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۲۹:۲۰
تو هرودوت دوخط ازش نوشته.مثل نوشته از دیگران.اون ایرانیام ک گفتی انتظار نداری از خودشون بنویسن که از همین هرودوت نوشتن.سوال اینه تو کتابای فردوسی و حافظ و گنجوی که حتا اسکندر رو ذوالقرنین خوندند این ادم کجاست؟؟؟اقا کجاست؟کجا؟کجا؟ (3368115) (alef-13)
 
ارجمند
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۱:۲۷:۱۹
واقعا انسان می ماند که در برابر این افراد چه بگوید...هرودوت تاریخ نگار بود عزیز من!! معلومه همین دو خط هم که تو هرودوت نوشتن کار مهمی کردن راستی چطوری تو آدم نوشتن؟ تو کتاب فردوسی اسکندر را ذوالقرنین خوندند؟ کجاش؟ انتظار داری کوروش تو شعرهای نطامی باشد؟ (3369914) (alef-13)
 
محمد سولدوزی
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۴:۰۹:۵۷
هموطن عزیز تهمت بیسوادی زدن از همان فرهنگ آریایی کذایی نشات میگیرد...بنده هم کتابها و منابعی برای اثبات سخنم جهت مطالعه جنابعالی معرفی کردم ولی ظاهرا سایت الف صلاح ندانستند نظرم را ثبت کنند. (3368714) (alef-13)
 
رهگذر
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۱۷:۴۶
جناب محمد سولدوزی عزیز اگر باقی اقوام هم کسانی رو که رسانه های تجزیه طلب ایران شمالی به عنوان اجدادشون معرفی کردنو از بزرگان دین بیشتر دوست نداشته باشن انتقاد شما درسته.اصلن یه مرحله بعدشو میگم اگر اهل اذربایجان نباشی و به آقای قاضی ارادت داشته باشی درسته.اگه شمالی نباشی آقای بهجتو دوست داشته باشی درسته.اگه لر نباشی و آقای بروجردی رو احترام کنی درسته.وخیلی موارد دیگه ما نخبه ملی و مذهبی از تمام شهرهای ایران کم نداریم ولی اگر واقعن به خاطر حقیقت شما به کسی ارادت داشته باشی اون مهمه.موفق و سربلند باشی هم وطن عزیز و مهربان. (3368077) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۴۲:۰۷
تاريخ ميخوندي ميفهميدي كه آريايي هاي ساكن ايران دست كم سه قوم اصلي بودند: پارس، پارت و ماد. كوروش از طرف خانواده پدري پارس و خانواده مادري ماد بوده. مادها در همدان و آذربايجان و ... اقامت داشتند. پارتها سمت خراسان و شمال شرق ايران.
كرد و لر هم از اقوام اصيل آريايي هستند. ممكنه ترك و عرب و بلوچ در فرهنگشون جايي براي كورش نداشته باشند ولي كردها، لرها، فارسها، سيستانيها، آذريها، تبري ها، گيلكي ها، خراساني ها و ... حتمن كلي جا براش دارند. (3368146) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۳:۵۲:۳۴
مرسی دوست عزیز هموطنان اذری زبانمان بجای کتاب سلطان سلیمان و خرم یکم برن کتاب تاریخ و اریایی بخونن ببینن اصلا این قوم چگونه بوجود امده بعد دائم ترک ترک کنند (3370172) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۵۵:۵۹
شما که اولش همش آریایی آریایی کردید بعد گفتید پان آرایاییم محکوم هست معلوم هست چی میگید (3366224) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۵۷:۳۱
پان یعنی افراط یعنی نژاد پرستی که هر جایی محکوم هست (3367312) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۵۶:۰۱
معلومه عمدى بود وگرنه اىن همه اسم ! يا بيشعورى كه ان هم بعيد است (3366225) (alef-18)
 
صمصام
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۵۶:۳۷
مهران مدیری در این ماجرا تقصیری ندارد مثل اب پشت سد که وقتی راهش باز است میتازد و همه جا را نابود میکند اما نمیتوان کاری کرد . وقتی برای متولیان نهاد حکومت و قانون گذار نامها واسامی تاریخی کشورمان (ایرانی )اهمیتی ندارد و حتی مورد نفرت انهاست از مهران مدیری چه انتظاری میتوان داشت ؟!....کاری به قبل از انقلاب ندارم اما در طول تاریخ 37 ساله بعد از انقلاب اگر نگاهی به اسامی شخصیتها در سریالها وفیلمهای تلویزیونی وسینمایی بکنید به خوبی متوجه میشوید که اسامی شخصیتهای بد و منفی همگی ایرانی اند اما اسامی شخصیتهای خوشنام و مثبت فیلم همگی عرب و اسامی بزرگان دین اسلام هستند !چرا؟؟؟بدون تعارف هیچ قانونی سریال سازان و فیلم سازان تلویزیون را از بکارگیری اسامی ایرانی بر روی شخصیتهای بد ومنفی فیلمها وسریالها منع نکرده است یعنی مجاز اعلام کرده است !!یعنی اقای مدیری میتوانی اسم سگ فلان رل سریالت را بگذاری کوروش !!!جناب رستگار مهران مدیری اجازه این توهین را به شخصیت کوروش کبیر از وزارت ارشاد گرفته است !مهران مدیری سالهاست که مجوز توهین به هویت تاریخ اصیل کشورمان را گرفته است از همانهایی که متعصبانه و جاهلانه به بهانه شوخی با زبان اذری گروه محبوب فیتیله ایها را بعد از 20 سال کار عزتمندانه برای شاد کردن بچه ها ممنوع الکار کردند ...باز هم میگویم مهران مدیری بابت این توهینش مجوز گرفته است در غیر این صورت کدام بی غیرتی اجازه میدهد که نام محبوبترین شخصیت تاریخ کشورش را بر روی یک سگ بگذارند ؟؟!! (3366229) (alef-13)
 
آنتی مدیری
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۴:۵۷:۱۹
ضربه ای که سریالهای مدیری در طول سالیان گذشته به فرهنگ و اخلاق جامعه اسلامی ایران زده کمتر از ضربه بنی امیه به اسلام نیست. آخه چقدر لودگی و بی مزگی و ژستهای گلابی، چقدر مسخره کردن طوایف و لهجه های مختلف و ...؟ مشکل هم از وزارت فرهنگ و ارشادی است که مجوز می دهد و هم اندک مردمی که پول میدهند خزعبلات این را نگاه کنند. باور کنید اگر به وی پول میدادند( یا داده باشند) که در قالب طنز ارزشهای جامعه را نابود کند کاری بیشتر از این که انجام داده از دستش بر نمی آمد. (3366231) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۰۱:۲۵
در مملکت اسلامی که نام بعضی افراد کورش می باشد نباید به ان لقب سگ داد ما به کورش کبیر هم کاری نداریم (3366245) (alef-18)
 
کوروش
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۰۱:۵۲
گاها دوستان میگویند که چرا جنبه شوخی رو ندارین. در جواب باید گفت که شوخی خنده و مزاح به چه قیمت؟ به قیمت توهین و بی ارزش جلوه دادن تایخ هویت قومیت ملیت دین و آرمان ها و ارزش های یک کشور ؟!؟! این درست مانند ان است که خنجری برداریم و بر سینه هموطن فرو کنیم و به او بگوییم تو جنبه شوخی ما را نداشتی!! همانا آگاه باشید که آرمان ها و ارزش های یک کشور به مردم ان کشور شکل خواهد داد و آینده را رقم خواهد زد وقتی مردمانی باشیم که به هرچیزی بخندیم و ذره ای تعقل نکنیم دیگر چیزی جز کالبد های بی روح نخواهیم بود. و محکوم به فنا هستیم. نباید به دین و ملیت و هویت کشور توهین شود. امیدوارم آقای مدیری این موضوع رو به اشتباه انجام داده باشند و نه به قصد و نیت. خنده با هر قیمتی نه (3366248) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۰۶:۳۱
سالهاست که در رسانه ملی و در همه جا اسم هر کسی که میخوان خلاف کار یا جانی باشه رو همین اسامی انتخاب میکنن ! این که خوبه لااقل سگ صفت داره . (3366266) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۱۰:۳۲
شکوه و عظمت تاریخ ایران باستان و همچنین تمدن سازی جهانی اون بر کسی پوشیده نیست اما این مسئله هیچ امتیاز و پارامتر مثبتی برای مردم امروز ایران هم نیست در واقع مسایل اینچنینی هیچ فخر و افتخاری برای مردمان امروز جهان در هیچ کجای دنیا نداره . اما توهین و اهانت به فرهنگ و نماد های ملی و نژادی مدرم در هر کجای دنیا کار یسیار زشت و ناپسند و کاملا هم غیر اخلاقیه خصوصا اینکه با هدف مطرح شدن در عرصه رسانه ای و متعاقب اون کسب درآمد و منفعت اقتصادی بیشتر باشه که جناب آقای مدیری به صورت ناشیانه ای به اون متوسل شده. (3366278) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۱۴:۳۷
امیدوارم در یک سریال طنز جواب این افراد ضعیف النفس و نادون به روش خودشون داده بشه مثلا طرف سگش رو مهران مدیری صدا کنه تا جواب دندان شکنی به این فرد داده بشه در ضمن این پاسخ به این اهانت ها هیچ ربطی به نژاد پرستی و مسایل ناسیونالیستی نداره (3366295) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۱۵:۰۰
كورش نه تنها براى ملت ايران بلكه براى تمام دنيا محبوب است در برخى از كشورهاى خارجى از او به عنوان يك پيامبر نام برده شده حتى در قران هم نام او أمده اگر اين كار مهران مديرى توهين به أصالت مردم ايران نيست پس چيست اگر اقاى مديرى خيلى شفاف در مورد اين قضيه صحبت نكنند بايد بگو يم كه متاسفانه محبوبيت خود رأ كه با زحمت بدست اورده بودند از دست خواهند داد (3366296) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۳۱:۱۱
ن ن ن باورم نمیشه ادمی مثل تو وجود خارجی داره ن ن ن (3368120) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۸:۴۴:۴۲
ببخشید من چندبار قران رو خوندم کجا اسم کوروش اومده کدوم سوره یا ایه دقیقا ؟ از قران برای اثبات حرف مایه نذارید لطفا (3369470) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۱۵:۵۸
مهران مدیری چندین بار موذیانه به هویت تاریخی ایران حمله کرده بهتره یه گوشمالی توسط مردم داده بشه (3366299) (alef-18)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۱۷:۵۴
سلام
بگذریم از مستمسک. مهران مدیری بر روی حساسیتهای جامعه دست گذاشته و با آنها بازی می کند.
نمی دانم انتهی ادبیات هجو و هنر آلوده کجاست، اما عاقبت خوشی برایش تصور نمی کنم.
بازی با حساسیتها کار افراد ضعیف است که چیزی در چنته ندارند و به شهرت منفی روی آورده اند.
دستهای خالی این افراد را ببینید. (3366304) (alef-13)
 
راستگفتار
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۲۸:۱۲
ای کاش وقتی صحبت از کارهای مدیری میشود سوای توهینهایش به مشاغل و افراد و و . . . به ابتذال کار از جهت سینمائی و کم فروشی ایشون نظری بشه. این طوری مدیری تصور میکند که وودی آلن است و سینما یا طنز انتقادی دارد ولی این کارها از لحاظ ساختار نیز کم فروشی و سر هم بندی کردن است . ایشون که پزشکان و بساز بفروشها را مسخره میکند بداند که یکی از در جا زنندگان طنز است کافیه به پیشرفت کسانی نگاه کند که با او شروع کردند و الان نه از طریق رانت و حمایت بلکه با سبک مخصوص خودشان کار میکنند ولی ایشون فقط سه سری مجموعه نیم ساخت در سینمای خانگی دارد که به مردم فروخته و حتی تهش را نساخته (3366328) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۲۸:۵۸
ظاهرا در ایران توهین به پدر ایرانی ها-کوروش و یا بچه های آذری در برنامه فتیله مهم نیست. اصلا توهین را آزاد کنید همه به هم فحش بدهیم. (3366330) (alef-18)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۱:۵۱:۴۲
توهین کننده چون فرایند تفکرش معیوب است احساس آزادی می کند. منتظر چراغ سبز نیست، لذت برای او در عبور از چراغهای قرمز است. بگذریم که خوراکیها و نوشیدنی ها و کشیدنی هایی هستند که روند تعقل را در ایرانیان امروز رفته رفته مختل می کند.
کمی اطراف خود را با دقت نگاه کنیم و به حرفهای بزرگتر ها دقیق تر گوش کنیم.
جوان ها شما روغن نباتی و گوشت یخ زده و دود و ... مصرف می کنید.
نتیجه اش هم این است! (3367155) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۳۹:۳۱
باید این حرکت و بدعت زشت در درون نطفه خفه شود و با مسببین آن برخورد گردد. این حرکت میتواند باعث میدان دادن به گروههایی شود که با اهل بیت علیهم السلام مشکل دارند. یعنی از اسامی این معصومین در جهت مقاصد خود به همین شکل اقای مدیری استفاده کنند. به هرحال کورش نامی ایرانی است و نسبت دادن آن به غیر انسان خلاف مروت است. (3366359) (alef-13)
 
ثريا دالغين
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۴۲:۴۲
يكي از بزرگترين ايرادات خاك ما اين هست كه هويتي كه مردم خود حس و دريافت ميكنند با هويتي كه به آنها القا ميشود با هم در تناقض است.حس تعلق را كه نميتوان با تاريخ سازيهاي مكرر عوض كرد.شخصا يكي از دلايل سردرگمي و عدم اعتماد بنفس ايرانيها را در اين ميدانم كه اجازه ندارند به گذشته هزاران ساله تاريخي خود اعتماد كنند و احساس غرور. تنها قدرت جناب مديري در "داشتن مردم" هست بايد حواس جمع تر از اينها باشند! (3366370) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۴۲:۴۸
مفاخر ملي همواره محترم احترام بخش بزرگي از جامعه بوده و هست . همانگونه كه امامان و بزرگان دين مورد احترام بسياري از مردم هستند لذا حفظ حرمت همه آنها واجب است . بنابراين چنانچه بدرستي نام ائمه بر روي شخصيت هاي منفي در فيلم ها و سريال ها گذاشته نميشود مي بايست در خصوص نامهاي بزرگان اين سرزمين نيز چنان رفتاري داشت . چون هركدام كاركرد خود را جامعه داشته و دارد و لزوما پاس داشتشان. مهران مديري و ساير عواملي كه چنين بي ادبانه و گستاخانه نام يك شخصيت مطرح و بزرگ تاريخي را به سگ نسبت مي دهد بايد تاوان اين اهانت و گستاخي خود را بدهد. مديري و تيم دلقكش حقيقتا چه خدمتي در معرفي شخصيت هاي تاريخي و ملي و مذهبي داشته اند كه حالا هم از اين كيسه هويت ملي اينگونه خرج ميكند. لذا بهترين تنبيه و كيفر براي او نخريدن آثار و كارهاي اوست تا بداند هر چه دارد از همين ملتي است كه او آنان را تحقير و تمسخر مي نمايد (3366372) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۴۳:۳۸
حالا چرا یهوئی خودجوش یادتون افتاده ! ؟ چند سال پیش ، کارتون های کوتاه با عنوان " هشدار پلیس" از صدا و سیما پخش و توسط پلیس پیشگیری تهیه می شد که شخصیت اول آن سیا ( سیامک ) ساکتی و دوست او " سهراب " نامگذاری شده بودند که هر دو نام در شاهنامه ی فردوسی آمده و هر دو بعنوان اشخاص خلافکار معرفی می شدند ! (3366374) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۵۵:۱۰
از محمد اسم مقدس تر نداریم ولی مگه محمد دیگری که خلاف کار باشد نداریم .... این دو از هم جدایند حتی اگه اسمشون یکی باشه .. اگه با این فلسفه بریم جلو ممکنه در آینده فرزندانمون اگه یه محمد خلافکار ببینن ایمانشونو از دست بدند (3367302) (alef-13)
 
ا.ر
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۵:۳۴:۱۶
محمد خلافكار داريم اما توي فيلمها اسم فرد خلافكار رو محمد نميگذارند(براي احترام). درك كامنت بالايي خيلي سخت نيست. (3370381) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۲:۱۳:۱۲
-- پسر جان ! شما كه اين سريال دنبال مي كني ، اين " جمشيد " بايد أدم خلاف كاري باشه ،
درست ميگم پسرم ؟!
-- درسته پدر جان ! ولي شما كه اين سريال را اصلا نديده ايد ، از كجا فهميدين !! نكنه حس ششم ....
-- آخه پسر جان ما با تلويزيون بزرگ شديم ! همه عادت ها و رفتار هاش عين كف دست خودمان
مي شناسيم ! ... خوب هم مي شناسيم !! اما اون خيال ميكنه كه ما اورا نمي شناسيم !! بله
فرزندم !جمشيد خان بايد حتما تو سريال خلافكار باشه !!! (3368390) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۴۸:۰۹
این کار مهرا ن مدیری وقتی بد تر میشود که عذر خواه هم نمیکند او باید عذر خواهی میکرد از سیامک انصاری بعید بود که این حماقت را ادامه دهد البته انتظار زیادی داریم وقتی اکبر عبدی فحاشی میکند حالا عرب عجم یک حرف ولی در تلوزیون ملی حق فحاشی کردن ندارید کینه توزی سیاسی را کنار بگذارید نژاد پرستی احمقانه را کنار بگذارید اما کورش از مفاخر است اگر گاندی در ایران بود چه جوکها که در مورد دندانهایش نمیگفتند اما هندیها از او نماد انسانیت ساختند کوروش که دیگر جای خود دارد مدیری باید معذرت خواهی کند مردم کمپین نخریدن این برنامه ها را برقرار کنند (3366382) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۵:۴۸:۵۰
آقای مهران مدیری از ابتدا لوس بازی و مسخره کردن دیگران را بعنوان هنر و .... به مردم ایران قالب کردند. از همون ابتدا باید جلوی ایشان گرفته می شد. از عنوان کردن دادن جایزه ماشین به خریداران سی دی هایشان که عملی نشد تا لهجه های من در آری که بیشتر مسخره کرده نه یک ایل یا قوم بلکه چند قومیت بود اینها جواب داده نشد. آقای مدیری شما دیگه به حد نهایت رسوندین. من جای شما بودم مدتی مخفی میشدم تا آب ها از آسیاب بیفته. به اندازه کافی هم پول در آوردید بسه دیگه. (3366385) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۶:۱۰:۱۳
اگه کورش کبیر انقدر طرفدار داره چطور یه فیلم یه سریال حتی یه یادبود درست وحسابی نداره بعد بزرگترین پروژه میشه کیمیا برای تمام هنرمندا بجز اقای معلم که چند سال دنبال مجوز فیلم کورش متاصفم (3366434) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۳:۲۵:۳۵
متأسفم اگر مى خواهيد متأسف باشيد لطفاً نوشتنش رو هم ياد بگيريد (3367367) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۱:۲۳:۵۹
چون سیاست سیاسیون کشور در این راستاست (3368260) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۱:۳۰:۴۳
لعنت به تمام کسانی که سرمایه های ملی و دینی کشور را تخریب می کنند (3368277) (alef-13)
 
حبیب
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۶:۱۰:۵۳
باید کمپین ضد مهران مدیری در شبکه اجتمایی شکل بگیره و همه فیلماش تحریم کرد.
یحتمل نظر من اینجا ثبت نخواهد شد . (3366435) (alef-13)
 
على
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۱۲:۳۷
موافقم، شروع كنيم. (3367199) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۶:۱۶:۴۸
کوروش برای ما ایرانیا یک انسان و اسطوره بزرگ است ....زنده باد کوروش (3366450) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۶:۲۵:۲۱
در پاسخ به دوستانی که یک ماه پیش به آذریها می گفتند جنبه داشته باشید، طنزه و ...
حتی نویسنده ای کمین گذاشت با من شوخی کنید...
حالا با اجازه میخوام بگم ؛ اسم سگ مرا نیز کوروش بگذارید. (3366475) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۶:۲۵:۵۰
وقتی در سریال شمعدانی اسم گربه رو انیشتن گذاشتند و یا در آن آیتم ضد ماهواره همین آقای مدیری آن همه فحش رکیک می داد باید اعتراض شدید می کردیم تا به اینجا نرسیم. در سریال شهرزاد هم از خط قرمزهایی عبور کرده اند مانند بد حجابی و رژلب
آقای مدیری! ما زیاران چشم یاری داشتیم خود غلط بود آنچه می پنداشتیم. (3366478) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۵۰:۲۶
همینه که ناراحت ترین ملت دنیاییم ... کمی جنبه خوبه (3367290) (alef-13)
 
علی.س
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۶:۳۸:۵۰
آقای مدیری نمی دانم و برایم بسیار جای تعجب و سوال است شما دیگر چرا؟؟!!
علامه و فیلسوف بزرگ علامه طباطبایی (استاد شهید مطهری) کوروش کبیر را به احتمال بسیار زیاد ذوالقرنین معرفی می کند. ذوالقرنینی که جایگاه نبوت داشت.
آقای مدیری اجداد مادریت در سلسله جبال البرز مرکزی افتخارشان این بود که محافظان شخصی و اصلی این بزرگ مرد از البرز و تپوریان بود که نام شان در الواح سنگی هخامنشی به نیکی یاد شد.
آقای مهران مدیری هنوز هم باور ندارم که قصدت توهین بوده باشد لذا در جهت التیام این برداشت رنج آور ملی تا دیر نشده شفاف سازی کنید و با کار و هنرتان نشان دهید خون آرش ها در رگهایت جریان دارد و در کنار شیعه بودن ایرانی بودن هم برایت ارزشمند است. (3366512) (alef-13)
 
pouya
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۶:۴۰:۰۰
واااای؟! |: این چی بود خدائیش؟ انقد سطح پایین و روتین شده یعنی طنزاش؟
خیلی بد بود. خیلی. (3366516) (alef-18)
 
صابر
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۶:۴۶:۵۷
حالا از این کنایات و تصریحات به امور جنسی در کارهایمان کم نیست.
من آذری زبان نیستم، کلیپ فتیله ای ها رو دیدم، ولی نتونستم خودم رو قانع کنم این کار یک عمد نبوده! به نظر من باید برنامه شان تعطیل بشه تا حساب کار دست همه اون کسانی بیاد که بخوان از جایگاهی که با سرمایه این ملت بهش رسیدن اهداف دیگری را پی گیری کنن.
هر چند فکر نمی کنم تأیید کنید. (3366530) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۴۹:۱۳
جنبه ؟!؟! (3367289) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۰۴:۰۴
آقای رستگار شما خیلی بیجا کردی باز اون جمله رو تکرار کردی. مگر با شما شوخی داریم.... (3366562) (alef-18)
 
حسين
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۲۵:۱۸
اقاي مديري خيلي دوستت داشتم اما خودتت خراب كردي،از تو انتظار نداشتم. (3366598) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۲۷:۱۹
اگه یه دیپلمات زن خارجی به ایران بیاد کمی بی حجاب باشه شدیدا با او و میزبان برخورد میشه که احساسات میلیون ها نفر جریحه دار شده حالا این کار -اسم کوروش روی سگ- هم احساسات بسیاری را جریحه دار کرده
اون مورد دوم هم که دیگه حرفشو نزن (3366600) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۴۸:۲۶
هر دوش غلطه خب (3367287) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۳۰:۲۶
کوروش جز مقدسات است جناب الف بهتره اینو خوب تو گوشت فرو کنی ! بهتره بگم مقدسترین کلمه موجود در این مملکته فهمیدی یا بازم تکرار کنم؟ (3366603) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۴۹:۰۰
این نظر شما پان فارسهاست (3366631) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۱۴:۴۸
جالبه همین ها ادعا داشتند که فارس ها به ما توهین میکنن و نقشه دارن و... حالا این مهران مدیری که خودش فارسه این حرکت رو انجام داده و در واقع خط بطلان کشیده روی تفکراتشون
مردم تاریخشون رو دوست دارن و از دید من بسیار هم کار خوبی می کنند به مهران مدیری و هر کسی که به تاریخ و فرهنگ ایران توهین میکنه اعتراض می کنن حفظ تاریخ و هویت وظیفه هر وطن دوست با غیریته (3366827) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۳۲:۰۳
مهران مدیری آذری اصالتا (3367017) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۲۴:۱۳
آره ما ایرانیا (3367000) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۲۵:۰۶
الف محترم چرا جواب این ترکای تجزیه طلب رو نمی دی (3367003) (alef-13)
 
ا.ر
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۲۹:۰۰
پان ايراني درسته، چون ما بي وطن نيستيم. (3367240) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۳:۱۷:۰۴
من يك ترك هستم به ريشه ى ايرانى خود افتخار مى كنم كوروش براى من فردى مقدس و قابل احترام است افتخار مى كنم كه هموطن كوروشم وبه كسانى كه نام اذرى روى خود گذاشته اند وهر چه به دهنشون مى أيد در مورد وطنشان وپيشينه ايران مى گويند پيشنهاد مى كنم اگر خيلى ناراحتند مى توانند به دو كشور همسايه بروند وهمان جا بمانند البته كه با اين افكارشون اونجا خيلى راحت تَر مى تونن زندگى كنن ولى فكر تكه تكه كردن ايران رأ بايد به گور ببرند (3367349) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۵۱:۲۳
برای ما ترک زبانها کورش هیچ قداستی نداره.شما از طرف خودت نظر بده. (3366639) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۲۰:۳۹
شما که کلا در دوره هخامنشبان و ساسانین ظاهرا در ایراتن تشریف نداشتین بایدم این حرفو بزنید به وطن و زبان فارسی و...هم گاه حمله میفرمایید فقط کوروش نیست (3366697) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۲۸:۰۴
خیلی برای من جالب که این ترک زبان ها یکم هم تاریخ بلد نیستند دوست گرام که امید وارم هموطنم نباشی اریایی ها بیشترینشان از شمال ایران یعنی اذربایجان بزرگ وارد افلات ایران شدن و این بدان که قبل از اریایی ها استقرار های اولیه داشتیم که در دشت کویر و کویر لوت و خوزستان بوده اند و اریایی ها قوم مهاجری بودن که با استقرار در همان اذربایجان بزرگ ایران انتشار پیدا کردند
یکم تا ریخ بخون بعد نظر بده (3366718) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۴۵:۱۳
دوست عزیز به نظرت این نژاد پرستی نیست .. کوروش انسان بزرگیه درست ولی اگه به بزرگتر از اون اهانت میشد باز شما خونت به جوش میومد اگه نیاد یعنی نژاد پرستی (3367279) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۳۶:۳۹
تعصبات شما را چنان کور کرده است که به ملت ترک توهین کرده و آنهارا بی تاریخ و فرهنگ می خوانید با این حساب انتظار نداشته باشید که همه را بی فرهنگ و تاریخ بخوانید و آنها هم فرهنگ و تاریخ شما را محترم بدارند ضمن اینکه تاریخ این مملکت پراست از سلسله های ترک زبان اگر آنها را بی اطلاع و بی فرهنگ بنامید به گذشته ی خودتان ناسزا گفته اید به قول شما به همان 2500 سال تاریخ درخشان ! (3368136) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۸:۵۱:۱۳
بله مثلا قاجارها با اون همه درستاوردهای درخشان مثل گلستان و ترکمنچای (3369481) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۵۵:۲۷
نظر هر کسی محترم. اما شما ترک زبانها اکثریت این مملکت نیستید اما بخشی از این مملکتید که بر شما واجبه نسبت به عقاید دیگر هم وطناتون احترام بذارید. هم شما و هم ما باید به مقداست هم احترام بذاریم. اگر کثلل بعضیا دنبال تفرقه هستی حسابت سوا ست. (3366781) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۳۵:۱۸
مطمین باش نظر اکثرشون هست.شاید نظر تمام تمامشون باشه. (3368133) (alef-13)
 
ا.ر
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۷:۵۷:۳۴
گفت تركها اكثريت ايراني نيستند. حرفي از نظر اكثريت تركها نزد كه.
متن رو درست بخون (3369358) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۱:۳۶:۲۴
چه طور سر قضیه فیتیله جدایی طلب بودن الان شدن هم وطن ... خدوتونم نمی دونید چن چندید (3369936) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۲۵:۵۶
برا ما هم زبون شما هیچ قداستی نداره (3366856) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۴۷:۴۰
مهران جان تشکر می کنم ازت که فرهنگ پان فارسا رو به خودشون نشون دادی ... البته منظورم فارس های هم وطنم نبودند (3367284) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۳۷:۱۳
نظر شما محترم است ولی حرف شما بوی نژاد پرستی می دهد (3368138) (alef-13)
 
لر
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۳۳:۰۱
برای شما فکر کنم چنگیزخان و آتاترک قداست داره !!! (3366877) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۱:۳۰:۴۲
همشهری اینا رو بیخیالشون باش هر وقت این پانترکها به هویت و تاریخ ایران حمله میکنن من فقط بهشون میخندم مثل اینه که بخای مثلا کوه دماوند رو نفی کنی و... اینها سزاوار ترحم هستند. (3367116) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۳۵:۵۷
اره حداقل معلومه وجود داشتند (3368134) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۷:۰۳:۳۷
بله اگر افراد کثیفی مثل آتاتورک و چنگیز خان و اردوغان نبودند زیبایی کوروش بزرگ به چشم نمی آمد (3369205) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۳:۲۴:۱۷
نه سلطان سلیمان و خرم قداست داره جو گیر شدن رفت (3370141) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۰۳:۳۰
خوب چون برای شما مقدس نیست پس میشه بهش توهین کرد؟
اگه این استدلال شما درست باشه اعتراض به کاریکاتور های فرانسوی ها هم اصلا درست نیست چون حضرت محمد برای اونها قداستی نداره.
یا مثلا بابای همسایه من برای من مقدس نیست پس میتونم اسم اون رو بزارم رو سگم؟!
این طوری و با استدلال شما میشه به هر کس و هر چیزی که برای شما یا من مقدس نیست توهین کرد . (3367183) (alef-13)
 
محمدی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۳:۰۹:۲۴
من ترکم و ایرانی ام، کوروش کبیر هم برای من پادشاهی ستودنی از تاریخ با شکوه کشور و خاک مقدس میهنم می باشد، و به وی احترام خاصی قائل هستم، و اصلا هم زبان ترکی با ملیت ایرانی ام را در تعارض نمی بینم، و هیچگاه ساده لوحانه عروسک خیمه شب بازی الهام علی اف آذری یا نوادگان آتاتورک نخواهم بود، که حتی ما رو شرقی و عقب افتاده می دانند، چراکه تبریز و ارومیه و زنجان ما بخشی از ایران ماست! هرکی خودشو غیر ایرانی میدونه تشریف ببره همونجا هایی که دوستشون داره ی کاری گیرش میاد بالاخره!
یاشاسین ایران، یاشاسین ایرانین تورکلری
محمدی (3367331) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۳:۱۸:۲۵
شما از طرف خودت حرف بزن چه كسى شما رأ نماينده تركها كرده (3367351) (alef-13)
 
ثریا دالغین
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۷:۴۰:۱۱
احترام بین المللی تر از قداست هست.بنابراین میتوانید به جای صحبت تلخ و بی تفاوتی به باورهای یک قوم سکوت کنید و اجازه دهید مخاطبان اصلی این توهین ابراز ناراحتی کنند دوست هم زبان من. (3367668) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۷:۰۲:۴۱
شما که زبانت ترکی هست برو به یک مملکت ترک . ایران سرزمین آریاییهاست (3369202) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۳۴:۳۹
احتمالا تو معنی کلمه مقدس رو نمیدونی! (3367259) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۴۱:۲۴
این که اسم کوروش رو انتخاب کرده قطعا و قطعا کار بسیار زشت و ناپسندی بوده. کوروش رو تا جایی که ما از روی تاریخ می شناسیم می دونیم انسان بسیار بزرگی بوده و هیچ بحثی در این قضیه نداریم. اما من واقعا متحیرم از اینکه از بین این همه کامنت که گذاشته شده تنها دو سه مورد این شوخی جنسی رکیک رو مذمت کرده! و این یعنی فاجعه! این که در این کامنت ها در مورد شخصیت کوروش اینقدر بحث شده ولی کمتر کسی به قباحت این شوخی اشاره کرده! این یعنی اینکه ما اخلاقمون داره نابود میشه! واقعا تاسف باره!!! (3367271) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۴۷:۱۸
این رفتارها که به سادگی از انها چشم پوشی میشود ناشی از استفاده سوپاپ اطمینانی از مدیری و تیم لوده لمپن و گاه بی ادب و بی حیایش است . مهم تر اینست که انهایی که ادبیات حتی اصلاح طلبان فرهیخته را تاب نمی اورند چگونه به این قبیل طنزهای ابکی و نازل اجازه انتشار در شبکه خانگی را میدهند پول قدرت و نگه داشتن انحصاری ان همه چیز برخی اقایان شده و این گوشه کوچکی از عوارض معیارهای نه حتی دوگانه که چند گانه داشتن است. کافی است کسی کار به خطوط قرمز بعضی ها نداشته باشد هر کار دیگری کند مجاز و بلا اشکال خواهد بود. (3366626) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۴۹:۵۱
اما متاسفانه بعضي از مردم چنين اسنهايي روي سگه و گربه و مار و عنكبوت و فيل و سوسمار ووخودشان ميذارن و تو خيابون صداش مي كنند و كسي هم ككش نمي گزه و همانها هم اسم بچه هاشون را طور ميذارن كه غربي ها اسم سگ و گربه و جانوران را ميذارن
چطوره كه نويسنده به اين زاويه موضوع توجه نداره
شايد مديري ميخواسته همين را بگويد
نبايد مي گفته ولي بقيه تو خيابون مي تونند بگند؟ (3366634) (alef-18)
 
علمداری
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۵۸:۳۷
جناب دکتر توکلی
سلام
خواهشا مطالعه نمائید
بی مقدمه عرض مینمایم ، عده ای جاهل و فریب خورده و ناآگاه در کشور دانسته یا ندانسته باعث شکل گیری و تقویت تضاد ها و اختلاف هایی در کشور می شوند که بسیار خطرناک و نگران کننده است.
1- بحث تهرانی و شهرستانی ، تورک ، فارس ، کرد ، لر ، اصفهانی ، بلوچ ، عرب ، شمالی و .... را به راه می اندازند . خود میدانید ، تفرقه شمشیر دو لبه ای برای حکومت های مرکزی است . یک لبه اش بی خطر است و لبه دیگرش هرج و مرج و بحث های ناسیونالیستی و جدایی طلبانه ، خشونت و افراطی گری .
2- بحث کوروش ، اسلام ، شیعه ، سنی در کشور راه انداختن و همدیگر را به تمسخر گرفتن به جز نفاق و تفرقه و چند دستگی ارمغان دیگری به همراه ندارد.
3- فحاشی به آن بانوی محترم که حجاب را انتخاب کرده و یا آن بانوی دبگر که کشف حجاب کرده ، فحاشی به آقای گل گلنزن لیگ ایران ، فحاشی به مجری خانم برزیلی یک شبکه خارجی ، فحاشی به لئونل مسی و انواع و اقسام فحاشی ها نشان از یک بیماری اجتماعی ، علاقه به بروز خشونت و نشان از ضعف عمیق فرهنگی در کشور دارد که میتواند هر لحظه همچون اتشی زیر خاکستر عمل نماید.
4- اختلاف طبقاتی در جامعه را در نظر بگیرید . یکی پورش دارد و دیگری پوشک هم ندارد . یکی غذای حیوان خانگی اش می ارزد به غذای کل یک سال یک کودک .
5- یک دختر 16 ساله را که به جرم تار مویی بازداشت میکنند و در کلانتری محل صدای گریه اش بلند است و هیچ کس حمایتش نمیکند و آن دیگری میلیاردها دلار به جیب میزند و سرش را بالا میگیرد و حزب و گروهی به حمایت از او سینه سپر میکنند.
6- بحث چپ ، راست ، معتدل ، تندرو ، انقلابی ، سپاهی ، پاسدار ، ارتشی ، ملی گرا ، ضد انقلاب ، فتنه گر ، انحرافی ، جاسوس و خاین را در کشور به راه می اندازند و عده ای رگ گردنشان باد میکند و توهم بر میداردشان و سپس توهین و فحاشی و تهدید به مرگ ها و اعمال خشونت صورت میگیرد .
7- هزاران مورد دیگر را میتوان در حوزه های مختلف بر شمرد که باعث تشدید پدیده ای به نام انتقام گیری ، خشونت گرایی و بی اخلاقی در جامعه است که این خطر ، خطری بسیار بزرگ تر از امریکا و اسرائیل و داعش برای ثبات و پایداری کشور عزیزمان است.

ولی اگر علاج و راه حلی برای اتحاد ملی ، برابری آن گروه و این گروه ، افتخار به ایرانی بودن و افتخار به اسلام عزیزمان و قبول تضاد ها و اختلاف ها را در بین جامعه رشد ندهیم و فرهنگ سازی نکنیم و مثل همین 30 سال چشم و گوشمان را ببندیم و فقط شعار دهیم و شعار دهیم و شعار دهیم . مطمئن باشید که روزی حسرت کارهایی را که میتوانستیم انجام دهیم و انجام ندادیم خواهیم خورد.
مشکل ما در کشور مشکل فرهنگ و آموزش و تحقیر تضادها و به عبارتی کلی تر ، نابودی اخلاق در جامعه است و تا این مشکل رفع نشود . با توجه به گسترش رسانه های اجتماعی شاهد تشدید بیش از پیش خطرات ناشی از تضاد های فرهنگی ، قومی ، طبقاتی ، جناحی و .... در کشور خواهیم بود که متاسفانه با توجه به اوضاع کلی خاورمیانه این امر میتواند باعث از هم گسستگی ملی و تفرقه و شاید در نهایت به سمت تسویه حساب ها و در حالت بدتر ، شکل گیری نوعی جنگ داخلی شود و رویای بد خواهان ایران به واقعیت تبدیل گردد.
امیدوارم این متن که در راستای وظیفه اخلاقی و دینی و ملی اینجانب برای شما ارسال میگردد بتواند بازتابی در بین تصمیم سازان و تصمیم گیرندگان کشور عزیزمان باشد.
و من الله التوفیق (3366659) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۱۰:۰۶
مدیری عزیز
لطفا بشین خونه کار نکن داداش -
جان مادرت بشین خونه کار نکن
تورو روح آقات ، تورو هر کی دوست داری کار نکن
به خدا بامزه نیستی
فقط یه بی حیای به تمام عیاری
لعنت به آدم بی حیا (3366675) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۵۰:۵۳
اتفاقا خیلی جالب بود. نزدیک بود از خنده خفه شم. (3366914) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۰۳:۵۸
چه جالب! ملت اینجا یه جوری داغ کردن انگار تو خیابون تا حالا رد نشدن. سر یه کرایه تاکسی و یه تصادف ساده و .. پس اونا کین؟! (3366960) (alef-13)
 
سیدعلی ججازی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۱۶:۳۲
کورش حیا ملی است
و به قولی یک منادی دینی
بدبختی ما این است که بعضی از است چهره پیشگان ادعای روشنفکری می کنند و خود را صاحب قکر می دانند (3366690) (alef-18)
 
es
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۲۴:۱۸
چرا اسم خودشو رو سگه نگذاشت (3366707) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۲۴:۲۷
از دید بنده گذاشتن نام بزرگان و ادمهایی که محترم هستند بر روی حیوانات درست نیست ایشون برای اینکه مشکلی پیش نیاد بهتر بود نام خودشون یعنی مهران رو روی اون سگ میگذاشتند تا سوء تفاهمی پیش نیاد و کسی نتونه گله بکنه (3366709) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۲۹:۴۸
امیدوارم عوامل سایت خبری الف با این کامنت ها جوابشون رو گرفته باشند. دوستان عزیز بدانند که نمی توانند مساله کوروش را بی اهمیت جلوه دهند. (3366723) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۳۱:۲۵
آقای مدیری حا ضری اسم یکی از عزیزانت را دانسته بر روی سگ بگذاری (3366727) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۳۳:۱۱
والا ما که دیدیم هیچ چیز بدی توش نبود. اگرم این مطلبو نمینوشتین هزار سالم هیشکی ذهنش به اون مسائل که نویسنده منظورشه نمیرفتتتت مگر این که ذهن آدم منحرف باشه بشینه با این آخ و اوف ها تصویرسازی جنسی کنه که خدا به همه ذهنای منحرف شفا بده (3366732) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۰۶:۱۱
کوچه علی چپ میدونی کجاست (3367188) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۳۶:۳۲
اول که کورش براي ما ايرانيها قدمت وتاريخ وافتخار است در زمان او در اکثر کشورهاي جهان قانوني نبود وجهان به کورش افتخار مي کند نه تنها ما
دوم از اقاي مهران مديري بعيد بود از اين اشتباه
سوم واي بر مرد وملت ما و ما که اين حرفها از اين سايت مي خوانيم ومي بينيم واينها از تاريخ وافتخارات ما دفاع مي کنند (3366738) (alef-18)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۴۰:۰۳
هرانچه مابه عنوان مقدسات اعم ازدینی یاملی داریم برگرفته ازتاریخ است وهیچکدام معاصروکاملامسنتدومستدل نیست .سایت محترم الف کورش یکی ازمقدس ترین نماداین مردم است لطفاانراسبک نشمرید (3366751) (alef-18)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۸:۴۴:۳۶
کورش هویت ما ایرانیها میباشد وبا توهین فردی مثل مدیری نه تنها کوچک نمیشود بلکه هرروز بزرگ وبزرگتر میشود (3366762) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۰۴:۱۹
کوروش اسم صدها ایرانیست. هر کس که دوست داره اسمش رو روی سگ بذارن از این کار احمقانه حمایت کنه....
خجالت و شرم هم چیز خوبیه. (3366801) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۰۶:۱۴
امیدوارم نویسنده مثلا محترم مقاله دیدگاه مردم دستش اومده باشه و کمتربر خلاف جریان جامعه دست و پا بزند. (3366807) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۱۷:۵۷
به نظرتان مهم است که کوروش پارسی بوده یا عرب یا ترک؟
چه اهمیتی دارد؟
این فرد یک بزرگوار بوده که تاریخ عصر خویش را از،بربریت به تمدن تغییر داده است.
دوست عزیزی که فرموده چون کوروش پارسی بوده و برای ترکها قداست ندارد بسیار کم لطفی نموده است.
به عنوان یک ترک به تمام مفاخر ایرانی میبالم (3366834) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۲۰:۵۳
در کشور ما عده اای قلیلی پست فطرت که هویت ایرانی بر ضد منافعشان می باشد، در صدد ریشه کنی آن برآمده اند اما زهی خیال باطل! انسان های بسیاری آمدند و رفتند و این ایران بود که بعد از هفت هزار سال همچنان پا بر جاست.
درود بر کشورهایی که از ساختمان ها و خیابان های صد ساله اش بهتر از بناهای 2500 ساله ما نگهداری می کند! (3366838) (alef-13)
 
بی نام
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۲۲:۴۸
این رویداد ها و این جر وبحث ها نشان از اینده مبهم فضای اجتماعی اینده ایران دارد (3366847) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۳۹:۱۷
کوروش مانند خورشید در آسمان است و تا ابد نام او زنده است و کوروش همان ذوالقرنین است هر چه می خواهید توهین کنید خودتان خوار و ذلیل خواهی گشت (3366893) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۱:۳۹:۵۹
خوار گشته اند.
در دنیا برای تاریخ و هویت اینها ارزشی قائل نیستند.
همه شان را تروریست می خوانند.
اما با همه ی کاستی ها، غرب برای تاریخ ایران، برای تمدن این سرزمین و پیشوایش کوروش بیش از هرکس و هرچیز در تاریخ احترام قائل است. (3367546) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۳۷:۴۶
برا من جالبه برا دادن هویت میخواید از قران هزینه کنید.این بابا کاری نکرده خودش؟ (3368140) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۴۱:۳۲
آفرین به نویسنده به خاطر این نوشته درس آموز و اخلاقی.
از الف متشکرم (3366895) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۴۷:۵۴
اولش تعجب کردم الف و رستگار به توهین به شخصیتی مانند کورش اعتراض کردند ولی نتیجه گیری جالب بود با هدف اعمال سانسور این متن را منتشر کردید. من فکر میکنم مدیری و مجموعه فتیله با هماهنگی با برخی دلواپسان اینکار را کرده اند تا بتوانند فضا را برای انتخابات بیشتر ببندند (3366907) (alef-18)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۹:۵۸:۲۰
کوروش با این حرفها کوچک نمی شود. (3366944) (alef-18)
 
وحید
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۰۰:۲۴
برای مدیری والف واقعا متاسفم که هنوز مردم ایران بزرگ را نشناخته اید.. نویسنده ذره ای به احساسات واعتقادات مردم باور داشت والبته شناخت که هر دو را صددرصد ندارد از مدیری خوش ذوق!اینگونه دفاع نمیکرد در صف ک....قرار نمیگرفتید. با درود به کوروش کبیر (3366949) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۰۴:۲۴
چه جالب! ملت اینجا یه جوری داغ کردن انگار تو خیابون تا حالا رد نشدن. سر یه کرایه تاکسی و یه تصادف ساده و .. پس اونا کین؟! (3366962) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۰۴:۴۹
اگر نسبت به توهین اسامی ایرانی بی تفاوت بشویم کارت راه میوفته دکتر؟!!!! باشه بی تفاوتیم (3366963) (alef-13)
 
رسول
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۰۸:۲۲
اگه براش عادی بود اسم سگش مهران میگذاشت نه کوروش.حتما یه منظوری داشته.متاسفم که برا پول و خود شیرینی چه ها که نمیکنن. (3366968) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۲۵:۳۷
طنز های مهران مدیری بجز توهین و بد آموزی هیچ نتیجه ایی جز پایین
اوردن فرهنگ جامعه نداشته،بلاخره زشتی کار ایشان یک جایی مشخص شد. (3367006) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۲۸:۵۱
به نظرم اغلب کامنت گذارها اصلا متن رو نخوندن یا این ویدئویی که لینکش اومده رو ندیدن وگرنه کامنت ها به جای این که له و علیه کوروش و کوروش دوستی باشه، باید در مذمت این نمایش به اصطلاح طنز باشه که مایه ی ننگه. واقعا فکر نمی کردم مدیری انقدر بی فرهنگی به خرج بده. (3367011) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۴۰:۵۲
باسلام این چه توجیهی است که درمملکت ما عمومی شده هر توهینی با توهین های دیگر مقایسه می شود کار بد را محکوم می کنیم حتی اگر در قبال امثال آن در گذشته موضعی نداشتیم
خود شما به عنوان یک رسانه چقدر در این زمینه به رسالت خود عمل کده اید معتادان ،زنان خیابانی ،فرزندان طلاق ،فروش کلیه ،چگونگی نظام آموزشی ووضعیت آشفته کلاس درس وحیاط وسرویس بهداشتی ،وضعیت بهداشتی ودرمانی بیمارستان ها رشوه در ادارات نداشتن فرهنگ کار و خوراک وغذا وآپارتمان نشینی وهزاران معضل دیگر چه کرده اید (3367040) (alef-13)
 
فاطمه
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۴۶:۵۷
نمیدونم اینکه پدرم از اجداد کوروش بوده یا نه چقدر مهم است ولی میدانم موقع کارزار اصل از نا اصل مشخص میشه و این مهم که چقدر اماده دفاع از کشوریم وگرنه هر کس مدعی است. یک توهین از روی اگاهی یا نا اگاهی هیچ چیز از اصالت یک انسان بزرگ کم نمیکند. (3367049) (alef-13)
 
فدایی داری مهران جان
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۰:۵۲:۲۹
مهران مدیری کارگردان و طنز پرداز عزیز کشورم درود و احترام،
من به شخص خودم از شما به خاطر کارهایی که انجام می دهید و قابل قیاس با هیچ شخص دیگری نیست کمال تشکر را دارم و این را می دانم که عده ای دوست ندارند شما در رده اول باشید و هر آن دنبال حاشیه ای در کار های گهر بار شما هستند تا حقیقت کار های شما را طوری جلوه دهند تا افکار عموم را خلاف کار های شما کنند.
مدیری عزیز
هر ثانیه از کارهای طنز شما یک درسی است برای بنده و امثال بنده تا بفهمیم حقیقت هایی را که عده ای نمی فهمند یا نمی خواهند بفهمند.
شما را به خدای بزرگ میسپارم (3367057) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۱:۳۸:۵۷
كاملا مشخص است اين نام گذاري روي برنامه بوده ما داريم واقعا دچار افراط وتفريط مي شويم واز اقاي مهران مديري هيچ اينكار بعيد نيست واقعا اگر ايشان بي غرض اينكار را كردهاند هر چند كه نبايد اسم انسان را روي سگ گذاشت اسم شريف خودشان را براي سگ انتخاب مي كردند كشورها براي افتخارات گذشته خود چه ميكنند وما داريم چه مي كنيم َ (3367135) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۱:۴۰:۳۷
من عطسه را ندیده بودم ولی بعد از دیدن این آیتم واقعا هاج و واج مانده ام
چه کسی میتواند از بی ادبی و بی حیایی دفاع کند غیر از بی دین و کافر و منافق
در احادیث اسلامی داریم که کسی که حیا ندارد .... (3367136) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۱:۴۳:۰۴
به نظر من فيلم بازي نكنيد. قشنگ مشخصه يه عده اي كه ايراني نيستن و تمدني هم ندارند به كوروش جاودانه و تمدن پارس و ايران ارياييي حسادت مي كنند. اينو تو حركات و رفتارشون مي شه ديد. اينا كارشون تحريف تاريخه اما انچه كه از بين ميره تفكرات همين افراد هست. انچه باقيست ايران و ايرانيست. (3367141) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۱۰:۲۰
اگر یه اسم دیگه می‌گذاشت مثلا مختار الان کفن پوشا در خیابان نبودند شما سایت الف باز هم همین تیتر میزنید؟یا آغاز پروژه نفوذ اصلاح‌طلبان میشد؟دین ندارید آزاده باشید آقای مهران مدیری به علت توهین به هویت یک ملت بایستی محاکمه شوند (3367196) (alef-13)
 
از طرف کوروش کبیر
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۱۶:۳۶
سلام فرزندانم. خیلی خوشحالم از دیدن شما! فرزندان من به خاطر من این قدر به هم بد وبیراه نگویید آخر من در قبر از این که می بینم شما بچه های خوب من دارین این جور به هم بدو بیران میگین، اذیت نشم؟!
ای که نوشتی "فرزند کوروش کبیر" تو فرزندم با برادرانت مهربان باش پسرم. من مطمئن هستم که اگر الان از توی خاک سر در بیارم، همین شماهایی که الان خودتان را به من می چسبانید، تره هم برای من ریز نخواهید کرد. بهترین دلیلش این است که با پدران بلافصل خودتون و برادران همین الانی تون دعوا دارید پس همان بهتر است که من آرام بگیرم و در قبرم بیارامم. این دعواهایی هم که راه انداخته اید می دانم برای لحاف ملاست و بس پس چه بهتر که بروم و بیارامم. (3367209) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۳۸:۵۷
کوروش کبیر خوار چشم اقوام خونخوار و وحشی نظیر ترک وعرب ووو غیره است ملاک انسانیت وایرانیت فقط عشق به کوروش کبیر است ونام بزرگ ان با دشمنی فرومایگان وطن فروش هرگز کوچک نخواهد شد زنده باد کوروش کبیر بزرگ مرد تاریخ (3367265) (alef-13)
 
محمدرضا
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۳۹:۴۸
لطفا یه کم جنبه طنز داشته باشین ... قصه عمو فیتیله و مهران مدیری همش شوخی بودن ... واسم خیلی جالبه که قصه عمو فیتیله رو گفتن یه طنزه و ترک ها به خودشون گرفتن ولی این قصه رو می گن طنز نیست ؟ هر دوش طنز بودن مخصوصا قضیه کوروش که یه جوری پدیده اسم گزاری رو حیواناتو به چالش می کشه ولی عادت کردیم بگیم ما با جنبه ایم بقیه نه... همونه که کسی به دنبال طنز تو کشور نمی ره چون مردممون فرهنگشو ندارن همین میشه که ناراحت ترین مردم جهانیم و تلویزیون شب تا روز عزا پخش کنه ، و سایتای تحلیلیمون هم مثل خودمون آبکی اند................تمام (3367266) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۲:۵۴:۴۵
کوروش مثل بقیه که تاریخ نوشته انسان خوبی بوده حیفه به هرانسانی که به خوبی ازش یاد کنن توهین شود (3367300) (alef-13)
 
sam
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۳:۲۰:۵۶
با سلام
بی شک،کار مهران مدیری از روی قصد و غرض قبلی و جهت خودشیرینی و ارادت به اصحاب قدرت بود.اما هرگز شخصیت کوروش کبیر با فحاشی های شخص لوده ای همچون او لکه دار نخواهد شد.کوروش خواهد ماند ولی او به زباله دان تاریخ خواهد پیوست.از طرف دیگر،نباید از شخصی بزرگی چون کوروش هم یک بت و چماق ساخت و با آن بر سر دیگر ملل و اقوام کوبید.کشورهایی مثل هند،چین،ژاپن و کره و ایتالیا و.....هم تاریخ چند هزار دارند ولی مثل برخی از ما ایرانی ها اهل تفاخر به گذشته و منم منم کردن های متوهمانه نیستند و به جای این اعمال سعی می کنند که با کار و تلاش بیشتر، افزایش ثروت ملی،ارتقاء صنعت و نیز افزایش شمار توریست و.....رفاه و آسایش بیشتری را برای امروز و فردای خود مهیا کنند.افرادی که خود اهل ریاکاری،دروغگویی،کلاهبرداری و تنبلی و مفت خوری هستند و کوچکترین حس مسئولیتی هم نسبت به آلام و دردهای جامعه ندارند نمی توانند مدعی پیروی از بزرگمردی همچون کوروش باشند حتی اگر به ظاهر خود را عاشق سینه چاک او نشان دهند. (3367357) (alef-13)
 
رامین
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۳:۳۱:۲۲
من مهران مدیری را دوست داشتم. دیگر ندارم. به سلامت (3367377) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۳:۳۴:۴۴
مهران مدیری هیچ هنری جز مسخره کردن دیگران نداره از اهانت به اقوام و خصوصا لرها با لهجه برره ای و مسخره کردن پزشکان و سایر اصناف تا الان و اهانت به بزرگان تاریخ کشور . (3367385) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۳:۵۴:۱۳
وطن فروشی از نظر من میتونه در قالب حمله به زبان و ادبیات فارسی صورت بگیره یا حمله به تاریخ و فرهنگ ایران. (3367421) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۳:۵۶:۳۳
یک حدیث هم بنده میگم
حب الوطن من الایمان
رسول خدا فرمود: دوست داشتن وطن از ایمان است. (3367428) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۲۳:۵۸:۴۲
اینکه توهین هر شکلش بده حرفی نیست ولی بهتره اول به دوستانتان در حکومت و سایر یخش ها یک تذکری می دادید که ای دوستان اینجور گلو پاره کردنه و بی حساب وکتاب تهمت زدنها بی دادگاه دیگران را محکوم کردن اثراتش به جامعه و اخلاق جامعه اثر می گذارد تا امروز کار به اینجا نکشه (3367431) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۰:۰۷:۱۹
این مدیری هم شورش را در آورده معلوم نیست در رسانه برای کی کار می کند توهین به مفاخر ملی توهین به شعور ملت است اینرا مهران وکسی که از ندانم کاری های او دفاع میکند نمی دانند؟ (3367447) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۰:۴۶:۲۸
از كجا معلوم همين كساني كه چنين برنامه هايي مي سازند نفوذي نباشند اينها با اين كارهايشان دو منطور دارند اولا بين مردم واقوام تفرقه ايجاد كنند ودوما بااين كارها مردم را خيلي عذر مي خواهم بي خيال وسيب زميني صفت بكنند (3367501) (alef-18)
 
علي وارنا
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۰:۵۳:۵۹
كاري به تعصب و متمدن بودن و غيره ندارم، اما چطور ميشود يك فرد بخود اجازه دهد به يك اسطوره كشورش ، كشورش نه ، اسطوري كه در دنيا نامش فراگير و قوانينش مترقي بوده از گذشته تا همين لحظه در در ان هستيم؟؟؟؟ كسي كه به روايتي نامش در كتاب مقدس مسلما نان امده، قران كريم، كسي كه اگر ميخواست ستم كند امروز در نيمي از جهان بايد مردم ايين زرتشت و كتاب مقدسشان اوستا ميبود، اما اينقدر ازاد انديش و بزرگوار بود كه هرگز كسي را مجبور به پذيرش دين و مذهب خاصي نكرده، حالا چطور ميشود كه يك فرد بخود اجازه دهد اينچنين نام بزرگ مردي را به مسخره بگيرد و اينقدر كوچك و حقير نمايد؟؟؟؟!!!!! ايا نبايد نويسنده و تهيه كننده و كارگردان مجموعه عطسه به عقايد مردم چه اكثريت و چه اقليت باشند ، احترام گذارد؟؟؟؟؟ حال كه اين نام تمدن كهن و بزرگ ايران و ايراني را در جهان نشان ميدهدو اصولا سنبل ازادي و انديشمند بودن و متمدن بودن سرزمين مادريمان ايران بوده و است، سوال ايا مگر مقدس بودن و تقدس فقط منحصر به انبياء و اوليا ميباشد؟؟؟؟ وقتي فردي بتواند تمام اصول اخلاقي و ازاد منشي و بزرگ شمردن مردم را در نزد خودش مقدس بداند و تمام تلاشش را انجام دهد كه حقي ناحق نشود و فرقي مابين امرا با مردم فقير و عادي در حكومتش نباشد، خب ايا اين فرد را نبايد ستايش نمود ؟؟؟ نبايد مقدس دانست افكار اينچنين ازاد مردي را ، كه جهان بخود ديگر نديده؟؟؟؟؟؟ پس از هر طرف كه به اين موضوع و استفاده كردن از ان در طنز مشاهده ميكنيم، كاملا مشخص ميشود كاري بسيار غلط و اشتباه انجام پذيرفته است!!!!!؟؟؟؟ اصلا كاري به كوروش كبير كه روحش شادباد نداريم، افراد عادي كه در جامعه نامشان كوروش است و يا نونهالان عزيز، خب در جامعه ما كه اكثرا از هر چيزي براي خودمان دستمايه مسخره كردن افراد و خنديدن به انها بهره ميبريم!؟ خب اين كار زشت باعث توهين به همين افراد جامعه است، واقعا قعطي نام امده بوده كه بايد اسمي كه براي نامگذاري انسانها بكار ميرود را بر روي حيوانات نهاد؟؟؟؟؟ و يا شايد عمدي در اين انتخاب بوده؟؟؟ ايا از فردا هر كس جناب مديري را ديد با نام همان حيوان كه در طنزش هست صدا كند چه حسي پيدا ميكنند؟؟؟؟؟ بهترين كار يك عذر خواهي از مردم است كه بايد توسط عوامل اين مجموعه صورت پذيرد، وگرنه اسامي خودشان سزاوارترين و لايق ترين نامها براي اسم گذاري بر ان حيوان در مجموعه شان هست، و بايد در بيرون هم به همين نام صدا شوند، كسانيكه به اساطير و بزرگان و اسمهاي خاص و تاريخ ساز كشور بي تفاوت هستند ، پس بي وفاترين ها هستند و كمتر از ان حيوان در وفا به .....!!!!!!!؟؟؟؟؟ (3367510) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۱:۲۳:۳۹
بابا اینقدر شلوغش نکنید..خدای نکرده کوروش امام و معصوم که نبوده..اتفاقا" برا سگا اسم قشنگیه (3367528) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۱:۲۸:۴۹
ظرفیت داشته باشید تازه در این کلیپ مهران مدیری توهین قومی نبوده.فارسها بانی توهین های نژادپرستانه هستند و از این امر باید خجالت بکشن.
همین چند روز قبل ترک های ایران رو بی ظرفیت و پان ترک معرفی میکردید الان خودتون فیتیله نحس پان آریاییسم رو بالا کشیدید؟! (3367532) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۴:۰۹:۵۷
اصلا نمي دونم چرا مهران مديري رو جدي مي گيريم؟ (3367582) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۸:۱۴:۰۷
هرودوت پدر تاریخ و یکی از منابع معتبر تاریخ در اروپا ، در اثر معروفش از ایرانیان مغرضانه و با دشمنی یاد کرد ، اما با تمام این ، به دیده احترام و تجلیل به کوروش نگریست ، منابع یونانی هم با احترام به کوروش پرداخته اند ، کودکان امروز ما از شدت تماشای فیلمهای کره ای ، تقریبااسامی شخصیتهای افسانه ای و تاریخی آنها را آموخته اند ولی اینقدر ما از تاریخ خود بی خبریم که اسم کوروش را در این فیلم اینگونه یاد میکنیم . آقای مدیری میدانی که کوروش در فتح بابل اسرای بابل را آزاد کرد ؟ شهری را به بهانه مقاومت قتل عام نکرد ؟ ... ایکاش تاریخ می خواندی . (3367744) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۸:۴۰:۴۷
متاسفانه ذهن شما منحرف هست
بنده بعداز خواندن این متن مکالمه اصلا برداشتی که شما می کنید را نکردم (3367809) (alef-13)
 
علی-س
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۸:۴۱:۵۸
از جامعه علمی باستان شناسی کشور می خواهم به این برداشت های غیر علمی با اسناد محکم که در کاوش ها و حفاری های (گذشته و حال )همچون یافته های سه دوره کاوش های دیویداستروناخ و... در پاسارگاد ودر دیگر سایت های باستانی این دوره در ارتباط با هخامنشیان ودر راس آنها کوروش کبیر پاسخ محکم و مستند دهند تا هرکس به خود اجازه ندهد اظهار فضل نماید. (3367814) (alef-13)
 
مانی
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۸:۴۷:۵۸
با سلام
2 تا مطلب به نظرم رسید :1- اگر اسم فلان شخصیت مذهبی رو این چنین بکار میبرد بازخوردش چی بود؟آیا همینطور برخورد میکردن؟ یا بعد از نماز جمعه اعتراض بپا میشد؟
2- کارهای این آدم رو نخرید تا دیگران هم عبرت بگیرن. (3367830) (alef-13)
 
ع.س
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۹:۰۶:۲۱
مهران جان به فکر این باش که فیلم کوروش کبیر را با هنرمندان جهانی بسازی تا پاسخی باشد به همگان که تو عاشق ایران زمینی (3367883) (alef-13)
 
علی-س
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۹:۱۳:۱۴
هويت ايراني در شاهنامه فردوسي:

شود بنده بي هنر شهريار نژاد و بزرگي نيايد به کار
به گيتي کسي را نماند وفا روان و زبان ها شود پر جفا
زايران و از ترک و از تازيان نژادي پديد آيد اندر ميان
نه دهقان نه ترک و نه تازي بود سخن ها به کردار بازي بود
همه گنج ها زير دامن نهند بکوشند و کوشش به دشمن دهند
چنان فاش گردد غم و رنج و شور که شادي به هنگام بهرام گور
نه جشن و نه رامش نه کوشش نه کام همه چاره و تنبل و ساز و دام
زيان کسان از پي سود خويش بجويند و دين اندر آرند پيش
چه بسيار از اين داستان بگذرد کسي سوي آزادگان ننگرد
بريزيد خون از پي خواسته شود روزگار مهان کاسته

هويت سياسي اجتماعي شاهنامه فردوسي:

دريغ است ايرا ن که ويران شود کنام پلنگان و شيران شود
نمانيم کين بوم ويران کنند همان غارت از شهر ايران کنند

تلاش در راه وحدت و يکپارچگي کشور در شاهنامه فردوسی:

هنر نزد ايرانيان است و بس ندارند شير ژيان را به کس
همه يک دلانند و يزدان شناس به نيکي ندارند از اختر سپاس
بر ايرانيان زارگريان شدم زساسانيان نيز بريان شدم
دل من پر از خون شد وروي زرد دهان خشک و لب ها شده لاژورد
از اين مارخوار اهرمن چهرگان زدانايي و شرم بي بهرگان
نه گنج و نه تخت و نه نام و نژاد همي داد خواهند گيتي به باد
از اين زاغ ساران بي آب و رنگ نه هوش و نه دانش نه نام و نه ننگ (3367897) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۱۰:۵۰
همه ی اونهایی که می گفتند ترکان آذری تحمل طنز ندارند حالا بیایند و طنز را تحمل بفرمایند (3368049) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۵:۳۲:۵۰
من خودم یک فارس زبانم اما از توهین به ترک زبان ها ناراحتم بودم اما اینک دیگر ناراحت نیستم و نخواهم بود. (3368946) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۵:۳۹:۱۵
کوروش پایه گذار ایران است و در تورات و قران و انجیل و اوستا از او سخن رفته.در زمانی که اشوریان در حدود عراق کنی به کشتار افتخار می کردند و در کتیبه هایشان به سوزاندن و تکه تکه کردن ملل مغلوب افتخار می کرده اند اما کوروش در فتح بابل این کارها را نکرده و به ازادی مذهبی و عدم تبعیض نژادی روی اورده و به یهودیان که اسیر بابلیان بوده ازادی و پول برای برگشت به سرزمین و ترمیم معبدشان می دهد.
یهودیان او را دیده و تمام انچه بوده را ثبت کرده اند. منبعی معاصر و رخ به رخ با کوروش کبیر که یهودیان او را ملک پارس می خوانند. کوروش افسانه نیست که شخصیت فرا مذهبی فرا ملی و فرا زمانی است. (3368959) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۴۸:۳۶
جالبه که موضوع اصلی متن بالا در مورد بی اخلاقی و بی حیایی است اما همه در مورد کوروش نظر داده اند یعنی یا اصلا متن را نخوانده اند یا برایشان اهمیتی نداشته است. (3368160) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۳:۳۰:۴۱
بی حیایی یعنی همین مقاله! (3368622) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۵۸:۵۲
مگر نمی گفتید طنز است و کجاست کمپین با من شوخی کن .... (3368183) (alef-13)
 
ا.ر
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۸:۱۰:۱۲
گفتيم با من و زبان من شوخي كن نگفتيم به تاريخ و گذشته و مقدسات ما توهين كن. بنده شخصا از توهين يا شوخي با خودم آنقدر ناراحت نميشم كه از شوخي با پدر يا مادرم. افتاد؟ (3369386) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۱:۱۷:۴۰
حالا یه فحش دادی یه پولی هم از یه جایی کاسب شدی! بعدش چی؟ فک میکنی الان کوروش رو داغون کردی بچه ! یعنی الان ادای روشنفکرا رو میخواستی در بیاری؟ تو که چن روز پیش برا فتیله نامه نوشتی ... (3368242) (alef-13)
 
HAMID REZA
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۱:۳۲:۱۵
اگر مساله ای نیست میتونه اقای مدیری اسم مهران را روی سگ بذاره

البته من بطور کلی طرفدار مهران به همراه نویسندگان نخبه اش هستم (3368280) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۱:۵۸:۴۰
مديري با اين كارش ثابت كرد به مديران ضد تاريخ ايران قول داده در برنامه هاش به تاريخ ايران باستان توهين كنه تا اونها هم اجازه بدن برگرده به صداوسيماي ميلي!!!!! (3368341) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۲:۱۶:۱۴
چرا بیخود ایرانیها به سگ حساسن؟؟ سگ بهترین دوست امسان بوده و هست. فردا بخاطر اینکار مدیری، دوباره سگ کشی راه نندازین ..... (3368397) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۳:۳۰:۱۳
اگر بجای کورش، اسم مذهبی می گذاشتند باز هم توجیه می کردید؟! (3368621) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۵:۴۷:۰۹
هر چیزی جای خودش اقای مدیری هم باید به این نکته دقت میکرد که نکرده و باید با او برخورد قانونی بشه (3368976) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۶:۳۱:۳۹
۲۰۰ سال بیش نمی گذرد از شناخت کوروش چون قبل از ان باستان شناسی رشد نکرده بود و کاوش ها انجام نشده بوده است.
دوستان کشف اهرام مصر بخصوص مهم ترین ان در سال ۱۹۲۲ کشف و شناسایی شد.
البته پاسارگاد قبل از ان وجود داشته اما مردم بر اساس اسطوره ان را قبر مادر سلیمان و تخت جمشید را ساخته جمشید می دانند اما باستان شناسی همه چیز را دگرگون کرد.
چرا بزرگی غیر قابل انکار کوروش برخی را ناراحت می کند؟ (3369107) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۹:۴۰:۱۴
کوروش چه بد یا خوب مرده و هزاران سال قبل به تاریخ پیوسته است چرا برخی سعی دارند این اموات رانبش قبر نمایند مگر پدر تاجدارشان در جشنهای دوهزاروپانصد ساله شیراز نفرمود کوروش بخواب که ما بیداریم . پدر این ملت که برایمان قداست دارد حضرت امام خمینی رهبر انقلابی اسلامی است که به دوهزارو پانصد سال حکومت پادشاهان ظالم پایان داد و اتحاد اقوام ایرانی و اتحاد مذاهب اسلامی از شیعه وسنی را برقرار نمود. و اجداد ما مصدفها مدرسها میرزاکوچک خانها ستار خان و باقرخان سردار وسالارملی و امیرکبیرها این قهرمانهای مبارزه با استعمار و استبداد و استحمارهستند نه کوروشی که طاغوت پهلوی و امثال تقی زاده ها نبش قبر کرده و بنا بدستور اربابان خارجی خود برای توجیه سیاستهای پان ایرانیستی و کوبیدن سایر اقوام ایرانی و ایجاد تفرقه بین آنها علم نمودند. (3369590) (alef-13)
 
بت
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۲:۳۵:۴۳
شاید منظورش کیروش بوده نه کوروش بیچاره!؟؟ (3370048) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۲۳:۲۶:۴۷
شادی سالم و اثرگذاری مثبت در تربیت کودکان،
اینکه نویسنده محترم در مورد فیتله ای ها می فرمایند شادی سالم از کجا می فرمایند در حالی که ما شاهد ترویج موسیقی مبتذل و تند و مشکل دار توسط این اقایان بودیم که داشتند فرهنگ ما را نابود می کردند کجاش مثبت بود واقعا نویسنده محترم چطور فردای قیامت می توانند جواب بدهند (3370144) (alef-13)
 
کورش
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۱:۲۴:۲۱
زنده باد مخالف من (3370279) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۱۸:۰۹:۲۳
در تعجبم از کسانی که به چیزهایی که انتخاب نکرده اند افتخار می کنند وخود را بالاتر از دیگران می بینند از قبیل : کشور ، قو میت ، مذهب ، شهر ، مذهب ، جنسیت و..... (3378085) (alef-13)
 
م ص ج گ.
۱۳۹۴-۰۹-۲۱ ۰۵:۲۴:۰۶
هخامنشیان همانطورکه از اسمهایشان برمیاید، یهودیانی بودند که برای آزادی زندانیان یهودی در بند بابلیان به بین النهرین حمله کردند و اتفاقا موفق هم شدند.
آنها بعد از آنکه هم نژادهایشان را به اورشلیم بازگرداندند سعی در ویرانی های بسیاری در منطقه برآمدند ((حادثه پوریم)) همان نسل کشی فجیع آنها در ایران بود که هفتادهزار ایرانی واقعی را در سیزدهم فروردین قتل عام کردند((چرا در سیزده فروردین به از خانه هایمان به طبیعت پناه میبریم؟))
آنها پس از جنایتهای فراوان سالها بر این سرزمین حکومت کردند تا اینکه توسط ذوالقرنین((اسکندر مقدونی)) نابود شدند.
تاریخی که از آن دم می زنید نوشته یهودیانی هست که علاوه بز اینکه اجدادشان را بزرگ میکنند، سعی دارند آنها را در مقابل تمدن اسلامی برای ما قرار داده و بزرگنمایی کنند.
کتاب بخوانید ولی ببینید چه کسی چه جریانی و ... آنها را نوشته؟ (3382294) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۱ ۲۰:۲۷:۳۸
اقای مدیری شما دیگه چرا؟ (3383241) (alef-13)
 
مهران مدیری
۱۳۹۴-۱۱-۰۲ ۱۵:۰۰:۱۲
ضمن سلام وخسته نباشید بر خدمت تمامی ملت ایران بنده این سریالو ساختم و واقعا همکارن عزیز زحمت کشیدند من فکر نمیکردم موضوعی به این کوچکی رو اینقدر بزرگش کنید من قصد بی احترامی برای هیچ احدی را ندارم ونخواهمم داشت کورش اسمی است که ما به ان سگ گذاشتیم فقط برای طنز بود اگر میدونستم با این همه اختلاف وتفرقه مواجه میشیم هیچ گاه چنین کاری نمیکردیم (3487320) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
به حیاء عمومی توهین شود بی تفاوتیم، اما خدا نکند کسی اسم سگش کوروش باشد