توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441184
دولتمردان جدید آمریکا و انگلیس به‌دنبال کاهش نفوذ ایران در منطقه هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۶
یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که «آمریکا و انگلیس در مقطع فعلی به‌دنبال کاهش نفوذ ایران در منطقه هستند» گفت: با توجه به نقش ایران در منطقه برای جلوگیری از سیاست‌های انگلیس و آمریکا آنها می‌خواهند نقش ایران را کم کنند. حال اینکه خودشان می‌دانند بدون ایران قادر به حل مشکلاتشان در منطقه نیستند.

محمدجواد جمالی در گفت‌وگو با ایسنا،‌ گفت: در زمانی که آمریکا و انگلیس با اعمال سیاست‌هایی به دنبال تجزیه کشورهایی همچون سوریه و عراق بودند جمهوری اسلامی به عنوان یکی از کشورهای مهم توانست بسیاری از مشکلات را در منطقه حل و از تجزیه این کشورها جلوگیری کند. این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر انگلیس باید بپذیرند بدون حضور ایران مسائل در منطقه قابل حل نیست.

وی همچنین با اشاره به دیدار رئیس‌جمهور آمریکا با نخست وزیر انگلیس گفت: این که ترامپ اولین دیدار رسمی‌اش در کاخ سفید را با ترزامی نخست وزیر انگلیس انجام داده حامل پیام خاصی است چون معمولا اولین دیدار بین کشورهایی با اشتراک نظر و عمل انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه «انگلیس مجری طرح‌های آمریکا در اروپاست» گفت: انگلستان با انجام اقداماتی علاقه‌ای به شکل‌گیری اروپای متحد ندارد. از طرف دیگر انگلستان با سابقه استعماری به نحوی می‌خواهد نقش گذشته‌اش در طول تاریخ را به نحوی مجددا احیا کند.

جمالی با بیان اینکه «در چنین شرایطی آمریکا و انگلیس به دنبال حضور نظامی بیشتر در خاورمیانه و حتی خاور دور هستند» گفت: اتخاد مواضع جدید از سوی انگلستان و آمریکا ما را یاد دوران ریگان و تاچر می‌اندازد که هر دو دارای تفکرات افراطی و یک جانبه گرایانه بودند. به همین دلیل پیش بینی می‌شود که در دوران حاکمیت این دو نفر منطقه زمان سختی را طی کند که باید هوشیاری کامل داشته باشیم.
 
کلمات کلیدی : ایران + آمریکا + انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.