نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 433381
حکم قصاص و اعدام قاتل ستایش تأیید شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۷
دیوان عالی کشور حکم قصاص قاتل ستایش دختر 6 ساله افعانستانی را تایید کرد.

به گزارش ایلنا، عسگر قاسمی آقباش با اشاره به رای دیوان عالی کشور در خصوص پرونده ستایش قریشی گفت: شعبه 32 دیوان عالی کشور حکم صادره از شعبه 7 دادگاه کیفری یک استان درباره قاتل این دختربچه 6 ساله تایید کرد.

وی افزود: براساس این رای قاتل به دلیل قتل عمد به قصاص، از باب تجاوز به عنف به اعدام و درباره جنایت بر میت به پرداخت دیه و 74 ضربه شلاق محکوم شده‌است.

وکیل خانواده مقتول با اشاره به اشتباه تایپی موجود در رای قبلی مبنی براینکه خانواده ستایش برای اجرای حکم مکلف به پرداخت نصف دیه کامل یک زن مسلمان به قاتل هستند، تصریح کرد: در حال حاضر این اشتباه اصلاح و در رای مقرر شد، خانواده ستایش ملزم به پرداخت نصف دیه کامل یک مرد مسلمان به قاتل برای اجرای قصاص هستند.

گفتنی است؛ در فروردین ماه سال جاری ستایش دختر6 ساله افغانستانی ساکن روستای خیرآباد ورامین توسط پسر 17 سال همسایه ربوده و پس از تجاوز توسط او به قتل رسید.
 
کلمات کلیدی : دادگاه ستایش قریشی+ قتل + اعدام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۵:۱۱:۵۱
چقدر احمقانه است که قانون می گوید خانواده این دختربچه بیگناه و مظلوم برای قصاص قاتل باید نصف دیه یک شخص را به خانواده قاتل بپردازند... (4108519) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۶:۰۹:۴۲
این قانون ما نیست و دستور خداوند است و در شرع ما آمده و تغییر ناپذیر است و ثانیا با توجه به اینکه قاتل از باب تجاوز به اعدام محکوم شده فلذا در هر صورت این شخص مجازات مرگ بر وی محقق است و بهتر است خانواده آن دختر هزینه ای ندهند . (4108608) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.