توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 323987
آغاز محاکمه خواهر پادشاه اسپانیا به اتهام فساد مالی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۲
اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده شاهزاده کریستینا، خواهر پادشاه اسپانیا به اتهام تقلب مالیاتی در دادگاهی در "پالما دی مایورکا" برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری یورو نیوز، اینیاکی اوردانگارین، همسر شاهزاده کریستینا، متهم اصلی این پرونده نیز در این دادگاه همراه او بود. شاهزاده کریستینای ۵۰ ساله نخستین عضو خاندان سلطنتی اسپانیاست که دادگاهی می‌شود.

کریستینا متهم است که در همکاری با همسرش دست به اختلاس و پول‌شویی زده و میلیون ها دلار اموال عمومی را از اداره مالیات پنهان کرده‌اند. او و همسرش این اتهامات را رد کرده‌اند اما به گفته دادگاه، در صورتی که کریستینا مجرم شناخته شود به گذراندن چهار سال زندان محکوم خواهد شد.

همزمان با برپایی دادگاه گروه کوچکی نیز در محوطه بیرونی تظاهرات کردند.

رسوایی فساد مالی شاهزاده کریستینا و همسرش هنگامی افشا شد که اسپانیا دوران بحران عمیق اقتصادی را سپری می کرد. همچنین این رسوایی به عنوان یکی از دلایل کناره گیری خوان کارلوس، پدر کریستینا از پادشاهی عنوان شده است.
 
کلمات کلیدی : رسوایی، فساد مالی، اسپانیا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.