نظر منتشر شده
۳۷۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 175180
آقای احمدی‌نژاد، این سخنان یادتان هست؟
احمد نریمان، 17 دی 91
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۴۷
اصرار بر کاهش سود بانکی، یکی از شعارهای محوری آقای احمدی‌نژاد در دولت نهم بود. شهری نبود که رئیس‌جمهور به آن سفر نکند و در جمع مردم آن از عزم دولت برای کاهش نرخ سود بانکی و حذف مخالفان این طرح، سخن نگوید.

در آن زمان، اکثر اقتصاددانان کشور نسبت به کاهش دستوری نرخ سود بانکی به کمتر از نرخ تورم، هشدار می‌دادند چرا که چنین اقدامی در میان‌مدت و بلندمدت سبب افزایش نرخ تورم می‌شود.اما آقای احمدی‌نژاد، با بدترین شیوه به انتقادات، پاسخ می‌داد و در هر جا سخنرانی می‌کرد، منتقدان کاهش نرخ سود بانکی را یا «احمق» می‌خواند یا وابسته به غارتگران بیت‌المال.اما به تدریج به هویدا شدن آثار زیان‌بار کاهش دستوری نرخ سود بانکی و به هم ریختن تعادل بازار پولی کشور و تشدید تورم، گویا خود رئیس‌جمهور نیز به مضرات آن پی برده و اکنون دیگر نه از شعار کاهش نرخ سود بانکی خبری هست و نه تهدید به برکناری مخالفان این اقدام.

مورد دیگر، بازار مسکن بود. رئیس‌جمهور هیچ‌گاه افزایش شدید قیمت مسکن و همینطور تحلیل‌های واقع‌بینانه و اقتصادی درباره علل گرانی مسکن را نپذیرفت. در حالی که به گواه آمار منتشر شده دولت، قیمت مسکن در پایتخت به عنوان نماد اصلی بازار مسکن کشور، از سال ۱۳۸۴ تا تابستان امسال بیش از ۵/۴ برابر شده است،‌ اما آقای احمدی‌نژاد همواره در بزنگاه‌ها تلاش کرده با طرح ادعاهای عوام‌گرایانه‌ای چون مافیای مسکن یا زدوبند غارتگران بیت‌المال با مخالفان سیاسی دولت، این عوامل را ریشه گرانی مسکن معرفی کند و از پذیرش نقش سیاست‌های مخرب دولت در افزایش هفت هشت برابری نقدینگی سرگردان، پرهیز کرده است.

بنابراین، اکنون فرصت خوبی است تا آقای رئیس‌جمهور به اتهاماتی که آن روزها نثار اقتصاددانان می‌کرد، نگاهی بیاندازد و ببیند چه کسی راست می‌گفت؟ آیا کاهش دستوری نرخ سود بانکی و افزایش نقدینگی، تاثیری روی تورم و قیمت مسکن نگذاشت؟از آقای احمدی‌نژاد می‌خواهیم با مرور این جملات چند سال پیش، خودشان قضاوت کنند آیا این نوع سخن گفتن درباره اقتصاددانان کشور، درست بود؟

«واقعاً انسان‌ تأسف‌ مي‌خورد كه‌ عده‌اي‌ اسم‌ خود را اقتصاددان‌ مي‌گذارند و مي‌گويند سود بانكي‌ را پايين‌ آورده‌ايد، باعث‌ شده‌ مردم‌ پولهايشان‌ را از بانك‌ بردارند و در بازار ببرند و تورم‌ درست‌ شده‌ است‌. من‌ نمي‌دانم‌ اينها خودشان‌ را احمق‌ فرض‌ مي‌كنند يا ملت‌ را احمق‌ فرض‌ مي‌كنند... سياستهاي‌ دولت‌ بسيار بسيار روشن‌ است‌. ما باز هم‌ سود بانكي‌ را پايين‌ مي‌آوريم‌، به‌ نفع‌ توليد. اما بايد درست‌ توزيع‌ بشود. اين‌ را تا آخر خط‌ ايستاده‌ايم‌. اگر كسي‌ گوشه‌اي‌ فكر كند ما زير آبي‌ مي‌زنيم‌ و كارشكني‌ مي‌كنيم‌، دوره اين‌ دولت‌ مي‌گذرد و خسته‌ مي‌شود و...بدانند كه‌ اشتباه‌ مي‌كنند. من‌ پاي‌ آن‌ هستم‌ و همه‌ پاي‌ آن‌ هستيم‌. اين‌ طوري‌ نيست‌...

ما همين‌ امروز ان‌ شاءالله‌ راجع‌ به‌ مسكن‌ تصميم‌ مي‌گيريم‌. سر و صداهايي‌ مي‌شود، البته‌ بالا نرفته‌ است‌. من‌ افرادي‌ را به‌ عنوان‌ مشتري‌ در همين‌ تهران‌ براي‌ خريد مسكن‌ به‌ بنگاههايي‌ فرستادم‌، گفتند بياييد بخريد، قيمت‌ آن‌ قدر بالا نرفته‌ است‌، چه‌ كسي‌ مي‌گويد اين‌ قدر بالا رفته‌ است‌؟ بسم‌ الله‌، بياييد هر جا مي‌خواهيد بخريد، بخريد.... مدتهاست‌ كه‌ بحث‌ سهميه‌بندي‌ بنزين‌ مطرح‌ است‌، افراد غيرمسئول‌ يا مسئول‌ مسئوليت‌ نشناس‌ هرچه‌ به‌ ذهنشان‌ مي‌رسد، همين‌ طوري‌ مي‌روند و وراجي‌ مي‌كنند و خبر منتشر مي‌كنند. من‌ در ميان‌ تمام‌ حرفهايي‌ كه‌ زده‌ شده‌ تا الان‌ يك‌ حرف‌ درستي‌ كه‌ مستند قانوني‌ داشته‌ و بررسي‌ شده‌ باشد، نديده‌ام‌. همين‌ طوري‌ از خودشان‌ حرف‌ مي‌زنند.»
Share/Save/Bookmark
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۸:۵۵:۰۳
خیلی چیزارو باید به ایشون یادآوری کنیم
ویلای هزار متری
آتیه فرزندان و یک ملیون
موی دختر پسران
پول نفت و بوی نفت
تاسف خوردنش برای خاتمی مظلوم و ماجرای شیراک و سفر اخیرش به برزیل با اون آبرو ریزی
مدیریت جهانی!!!
آشتی بیشاز پیش مردم و دولت
ازهمه مهمتر..................................
کاببینه 70 ملیونی که در 4، 5 نفر خلاصه شده
(1075881) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۲۷:۴۲
واقعا یادش نمیاد چی گفته بند ه خدا اخه سرش خیلی شلوغ در ضمن سخنانشون در باره قیمت ارز و (1075977) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۰۵:۴۰
دوران مورد اشاره زمانی است که آقای احمدی نژاد آن حرفها را می زد و مجلس هم تشویقش می کرد آیا الف در آن زمان به تریبونی برای اقتصاددانان تبدیل شد تا حرفشان را بزنند؟ تکلیف صدا و سیما که روشن است! (1076392) (alef-13)
 
محمد صولتی
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۴:۳۴:۵۱
بد نیست حالا که برگشتید به اونوقت ودارید صحبتهای احمدی نزاد دراونروزهارو مرورمیکنید نگاهی هم به رفتارهای خودتون بندازید که هرچه او خرابتر میکرد اوضاع کشور را شما بیشترتشویقش میکردید!
بقول دوستمون صدا وسیما از این بی قانونی های دولت مثل پیروزی های بزرگی یاد میکرد که انگار شاهکار اقتصادی اتفاق افتاده و...
حیف از این مردم برای شما که هیچ موقع بحساب نمیاردشون ...اونوقت امروز منت بی کفایتیهای بی انتهای این دولت که ساخته وپرداخته خود شما اصولگراهاست رو سر ملت بیچاره میذارید؟.... (1077324) (alef-1)
 
م. مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۳۳:۱۸
1- جالبه که در سایت فرهیخته الف به این شکل از ضعف حافظه تاریخی مردم سوءاستفاده بشه. دهها مورد در دولت خاتمی و قبلش هاشمی وعده داده شد که یکیش عمل نشد. دهها و صدها طرح نیمه کاره افتتاح شد و باقی موند روی دست دولتهای بعدی.

2- حقیقت اینه که این یه روند متداول در تمامی دولتها حتی در غربه. حتی در ژاپن یکی از شعارهای مشترک تقریبا تمامی دولتها برای رای آوردن، احراج نظامیان آمریکایی بوده که هیچ وقت عمل نشده.

3- نکته خنده دار اینه که دقیقا احمدی نژاد به موقع از همین ضعف حافظه تاریخی مردم برای پیروزی کاندیدای موردنظرش استفاده خواهد کرد!! حالا شما هی پرپر بزنید. (1076443) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۷:۱۱:۰۴
حرفهاي شما هم جالبه. آخه مرد يا زن حسابي كدوم رييس جمهور ايران بوده كه به اين شكل وسيع مثل آقاي احمدي ن‍ژاد با وعده هاي الكي همه رو سر كار گذاشته باشه. بابا چرا بعضيا مثل شما مي خوان با اين حرفا ديگران و اذيت كنن؟؟ جلوي چشمتون داره حقيقت و وارونه جلوه مي ده. قبول .خيليا دروغ ميگن و گفتن ولي نه ديگه به اين طرز فضاحت بار كه اين آقا داره ميگه. (1076708) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۷:۴۹:۱۸
جناب م.مردم:نادان کسی است که نمی داند و نمیپرسدو.........عزیزم برای یکبار هم که شده فکر کن حرف بزن. (1076752) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۸:۵۶:۵۳
ببخشید . برید توی خیابونا مغازه ها بینید چه خبره . مثل اینکه جنابعالی اینجا زندگی نمی کنی ها!!!!!!!!!!!! (1076847) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۹:۰۱:۵۷
احسنت (1076851) (alef-13)
 
صارمی
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۹:۰۴:۳۹
این که دلیل نمیشود که دولتهای قبل چه گفته اند و چه کرده اند . او که خو د را تافته جدا بافته میداند چرا اینطور توزرد از آب درآمد.؟؟ (1076855) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۹:۳۵:۲۱
خوب خدا رو شکر بازم همش تقصیره این مهدی هاشمی و خاتمی و سران فتنه و اصلاح طلبان و ....

اصن من فکر کنم این انقراض دایناسورها هم تقصیره اصلاح طلبان بود ها (1076898) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۱:۵۸:۵۵
یکی از ضعف های دولت های سابق را بگو که قول دادند و عمل نکردن.

یکی شو بگو (به یاد شیخ مهدی کروبی) که همین سئوالات را از احمدی نژاد کرد ولی جواب ندارد و به در و دیوار زد (1077057) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۱:۳۲:۰۹
lمن لال شم تو حرف بزن (1077296) (alef-1)
 
گرسنه
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۹:۱۴:۱۰
آمار موافقات نگاه کن بعد حرف بزن . فکر کنم تو هم یکی از آن نخبگالنت هستی !!! (1077416) (alef-1)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۰:۵۳:۲۲
سال 85 بيش از 60 اقتصاددان دلسوز و كاركشته و مستقل كشور نامه هشدار نوشتند درباره سياستهاي غلط اقتصادي كه دولت در پيش گرفته كه با بديهي ترين و اوليه ترين اصول علم اقتصاد همخواني نداشت. اما دولت نهم و شخص احمدي نژاد به جاي تامل به اين نامه . نه تنها وقعي به اين نامه ننهاد بلكه به طور غيرمستقيم و با بداخلاقي تمام اين عده را ورشكستگان سياسي و عده اي "رانت خوار" خطاب كرد كه تا حالا لوله 8 اينچ به بيت المال وصل كرده بودند و مي مكيدند و با روي كار آمدن دولت نهم. بساط رانت خواريشان جمع شده است! و چه تهمت و افتراي بزرگي و چه خلاف شرع بزرگي. با كمال تاسف نه مجلس و نه قوه قضاييه برخوردي با اين تهمت گوييها و خلاف گوييها نكرد بلكه دولت احمدي نژاد را كه مست قدرت بود و سوار بر اسب تازه نفس قدرت شده بود و با درآمدهاي بادآورده نفتي در تزريق پول پرقدرت به جامعه بدون هدايت مناسب و بدون هيچ برنامه مدون و منسجمي و برداشت غيرقانوني و بي حساب و كتاب از صندوق ذخيره ارزي و تصميمات خلق الساعه آزاد گذاشت و اين شد كه امروز مي بينيم... نتيجه هشدارهاي اقتصاددانان دلسوز اين كشور كه بي توجهي شد سالها بعد آشكار شد ...
والبته اگر دولت پشيمان هم شده باشد ( كه به نظر نمي آيد اينطور باشد!) .. چه سود.. كه اقتصاد به پرتگاه افتاده است مردم در گرداب مشكلات گرفتار آمده اند و منابع عظيم كشور( بالاترين درآمدهاي نفتي تاريخ ايران) به هدر رفته است و ....
اگر يك يا دو يا حتي 5 اقتصاددان كشور نامه مي نوشتند و آقاي احمدي نژاد وقعي نمي نهاد شايد قابل توجيه به نظر مي رسيد اما 60 اقتصاددان چطور؟! آيا ايشان نبايد حداقل تامل و تفكري مي كرد؟!
تهمت ورشكسته سياسي و سياسي بودن و تخريب دولت نيز . تهمت بزرگي بود آيا اين 60 تن حاضر بودند به خاطر بدنام كردن و تخريب دولت . چنين نامه اي بنويسند؟! آقاي احمدي نژاد و دولتمردان بايد به خدا استغفار كنند و توبه كنند و عذرخواهي كنند.
ضمنا كجاي اين آقايان سياسي بودند؟ آيا اين 60 نفر همه شان سياسي بودند و نامه شان سياسي و در جهت تخريب دولت بود؟! محال است و همان زمان هم ما مي دانستيم اما چه سود كه بايد زمان مي گذشت تا اعمال نابخردانه و قانون شكنانه اين دولت آشكار مي شد و چه هزينه هاي سنگيني پرداخت شد..
حالا باز هم برخي آقايان اصولگرا. محكمات و مسلمات را رها كردند و با شگفتي تمام از "اسم رمز" و .... صحبت مي كنند!! به فرعيات و شايعات و توهمات و گمانها تكيه مي كنند!! واقعا من نمي دانم چرا اين آقايان . منافع ملي را در نظر نمي گيرند! 8 سال تمام حاكميت اين اقايان و دوستان و همفكران و وضعيت وخيم و تيره و تار و اسفبار كشور و مردم را نمي بينيد؟! چرا درس عبرت نمي گيريد؟ چرا اين همه هدررفت منابع كشور و سقوط را نمي بينيد؟! چرا حاضر نيستيد دولت آينده از دل يك انتخابات با آگاهي و علم و عقل و خرد روي كار بيايد تا بلكه تا حدودي اوضاع آشفته سر و ساماني پيدا كند؟! واقعا نمي دانم آگاهانه اين حرفها را مي زنيد يا ناآگاهانه كه در هر صورت . نام متفاوتي خواهد داشت اين نوع سخن گفتن شما... فقط به ياد داشته باشيد كه هميشه در محضر خداوند حكيم و عادل هستيم (1077535) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۴۷:۳۹
آقا چرا هر وقت کم میارید فرا فکنی می کنید. در زمان خاتمی و هاشمی تحقیق کنید ببینید اکثر کارخانه های تولیدی بزرگ ما آن زمان افتتاح شده و تقویت شدند. هر چی هم دزدی کردند ولی سازندگی هم کردند. به شعار و هجو گفتند بسنده نکردند. بابا بیشترین در آمد نفتی را داشته ایم و همچنین بیشترین کاهش ارزش پول. آخه دیگه اوج سوء مدیریت هست این. الکی دفاع نکنید دیگه.. حداقل البته شما نمک خوردید نمک دان نمیشکنید که این خوب است (1077673) (alef-1)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۵۳:۵۰
جناب م. مردم. كدام وعده در دولت خاتمي داده شد كه عمل نشد؟ خاتمي شعار نان نفت سر سفره ها داد؟ شعار عدالت داد؟ شعار مهرورزي داد؟ بيشتر شعارهاي سياسي داد. مشكل بزرگ كشور ما را عدم توسعه سياسي مي دانست كه اكنون كاملا آشكار شده است. آزاد نبودن مطبوعات و احزاب. پاسخگو نبودن حاكمان. عدم فضاي آزاد انديشي. اقتدارگرايي و انحصار گرايي و.. مشكل بزرگ كشور ماست. حتي مشكلات اقتصادي نيز از اينها ناشي مي شه. ضمنا دوست عزيز. خاتمي با نفت 9 دلاري و خشكسالي شديد چندين ساله به خوبي اقتصاد رو اداره كرد و ثبات اقتصادي داشتيم و نرخ ارز ثابت بود و كنترل شده بود تورم قابل تحملي داشتيم وجهه مناسب بين المللي داشتيم نه مثل الان كه قيمتها روزانه بالا مي ره و داراييهاي ايرانيان نسبت به پارسال در همين موقع يك دفعه به يك سوم كاهش پيدا كرده و كسي هم جوابگو نيست و شخص رييس دولت و وزراي اقتصادي دولت و .. همچنان بر سر كار هستند و با گردن فرازي و صداي فراخ و رسا . سخن مي گويند گويا انتظار دارند مردم از آنها تجليل كنند!! زمان خاتمي طوري نبود كه كشورهاي ريزه و نقطه اي همسايه هم براي ما شاخ و شانه بكشند و به دنبال باج خواهي از ما باشند. در دولت احمدي نژاد با نفت 100دلاري . اين طوري نفسهاي اقتصاد به شماره افتاده و مردم له شده اند زير بار مصائب و فلاكتها...
چقدر بگم كه هر چي بيشتر بگم كمتر شما متعصبان قبول مي كنيد چون لجوج هستيد مثل رييستان! (1077689) (alef-1)
 
من هم از مردم هستم
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۴:۴۲:۰۴
4- انصاف داشته باش دوست عزیز خدا بر همه ما شاهد و ناظر است . آقای احمدی نژاد گوی سبقت را در دروغ از همه رییس جمهورهای دنیا برده (1077977) (alef-1)
 
عباس
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۱۰:۱۹
صداقت در مقابل کسی که سیاست دارد حماقت است، این باند دولتی ها همه چیز را بهتر از من و شما میدانند ولی خود را بخواب زده اند پس امیدی به بیدار شدن انها نداشته باشید چون انها اصلا خواب نیستند که بیدار شوند بلکه هدفشان با اهداف بقیه ملت و دلسوزان کشور کاملا فرق دارد و احتمالا کاملا از میزان تحقق اهدافشان هم راضیند و اینکه میگویند دولت به اهدافش رسیده دروغ نمیگویند ولی نمیگویند اهداف واقعی انها چیست (1076510) (alef-13)
 
زرنگ
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۰:۰۸:۳۴
مجازات و گناه افرادی که عده زیادی از مردم را فریب دهند و وعده های دروغ دهند در اسلام چیست؟ از نظر اخلاقی چه؟ از نظر قانونی آیا چنین رفتاری مجازات دارد؟!!! (1077242) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۰:۵۲:۱۱
به موارد فوق اضافه کنید در هم شکستن ماقیای قدرت و نفت
آوردن پول نفت سر سفره مردم
گرفتن خسارت جنگ جهانی اول و دوم
بهبود وضع مردم
تبدیل وضعیت کارگران و کارمندان قراردادی و .................. (1077277) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۴۸:۰۵
دولت . كارآمد. خردورز. پاسخگو. متخصص. متعهد. . حق مسلم ماست..! (1077675) (alef-1)
 
مردم
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۵۲:۰۴
واقعاً این بحث ها سوپاپی هست برای مردم که نظرشان را به گوش مسئولین برسانند. واقعاً از این سایت باید تشکر و تقدیر کرد. (1077688) (alef-1)
 
محمدرضا
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۳۳:۰۰
سلام
دمت گرم واقعاً خلاصه و عالی نوشته ای (1075986) (alef-1)
 
منم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۰۸:۲۵
فقط حرفه... مثل بقیه...گول زدن (1076060) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۴۸:۱۷
دلار 900 تومان هم نمی ارزد (1076021) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۳:۰۶:۱۰
دلار کاغذ پاره ای بیش نیست ! دوره نفت زیر 100 دلار به سر رسیده است ( یک ماه بعد نفت به زیر 60 دلار رسید !) (1077143) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۵۰:۴۵
قیمت واقعی دلار یک چیزی بین 2000-تا 2500 تومن هست. قیمت باید طوری تعریف شود که تولید داخلی توجیه داشته و واردات توجیه نداشته باشد. همچنین میزان عرضه و تقاضا در بازار که می شود نموداری رسم کرد و در نقطه تلاقی نمودار های جایی است میزان مفید نرخ دلار برای کشور تعیین می شود. البته مهمترین امر در نرخ دلار ثبات آن است و فرقی نمی کند که 3000 یا 2000 تومن یا حتی 1000 تومن باشد ولی باید بشود روند صعودی یا نزولی آن را پیش بینی کرد. با تشکر، لطفاً با بی علمی و بی توجهی حداقل نظر ندهید (1077684) (alef-1)
 
ازمردم بیچاره
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۰۷:۳۹
آقای نویسنده شما هم که آره... شما چه گلی به سر این مملکت و اقتصاد آن میزنید... من طرفداری نمیکنم ها ...ولی میخوام بگم چه خبره تو این مملکت.. فقط حرف زده میشه! (1076058) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۶:۱۱:۳۵
یه جوری باید دل مردم رو خوش کنن و به عبارتی یه سوپاپ خطرهایی لازمه تا این دیگ نترکه، ولی شکی نیست طی چند ماه اخیر فضای انتقاد بصورت جهت دار بازتر شده، این در حالیه که انتقادات میتونه ریشه ای تر باشه !!! (1077327) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۸:۲۹:۴۸
شما که خودت اقرار می کنی عملی هستی چه گلی زدی ؟؟ (1077376) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۰۵:۰۲
آقای نویسنده " از مردم بیچاره " می فرمایند لطفا قلم را بشکنید و کسی حرفی نزند !!!! راستی آقای نویسنده چرا اقتصاد مملکت را خراب کردی ؟ چرا این تورم را به جود آوردی ؟ آقای نویسنده جواب بده ؟؟؟!!! (1077564) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۵۰:۴۴
شعار اخیر آقای احمدی نژاد این بود:"چه اشکالی دارد مردم ضعیف هم یخچال داشته باشند؟؟ چه اشکالی دارد این مردم هم به مسافرت بروند؟؟و..." منظور ایشان ازاین حرف ها این بود که اگر یارانه ها دویست هزار تومان بشود، مردم فقیر دارای درآمد می شوند ومثل ثروتمندان جامعه ی ما به رفاه می رسند! آیا این واقعیت است یا یک توهم؟؟اولا این دویست هزار تومان ازکجا کسب می شود؟مگرنه این است که این پول ها از طریق گران شدن حامل های انژی وسایر خدمات دولتی عاید خواهد شد؟مگر غیراز این است که گران شدن موارد فوق سبب گران شدن بقیه ی ملزومات زندگی دربازار خواهد شد؟پس چطور ممکن است مردم فقیر با دریافت دویست هزار تومان یارانه هم مابه التفاوت افزایش قیمت هارا بدهند وهم اینکه مثل ثروتمندان بشوند؟ کدام عقل سلیم این چرندیات را به عنوان طرح اقتصادی منطقی قبول می کند که اقای رییس جمهور ما قبول کرده است؟حتی مردم عادی براین باورند که دولت محترم - چون در اثر سوء مدیریتی که داشته - پول کم آورده - نشان به این نشان که حقوق کارکنان را نمی تواند به موقع بدهد وبه این علت خیلی از کارکنان چک برگشتی داشته اند،- می خواهدبا افزایش فوری قیمتها -به بهانه ی کمک به مردم فقیر!!!- به پول لازم دسترسی پیدا کند؛چنانچه درماجرای افزایش عمدی قیمت ارز به مبالغی پول بی زبان دسترسی پیدا کرد. آیا این دولت ، با بهانه قرار دادن مردم شهرهای اقماری ودور افتاده که مردم نیازمندی هستند، تیشه به ریشه ی روابط تقریبا سالم اقتصادی قبلی مردم نمی زند؟کجای عالم به مردم بیچاره مقداری پول می دهند وبعد چهار برابر آن را - با افزایش سریع وبی ضابطه ی قیمتها - ازآنان می ستانند؟کیست که نداند پس از استقرار یارانه ها - به ارزش 45000هزار تومان درماه - مردم هزینه ی چهار برابر وجه اعطایی را متحمل شده اند؟ وازقبل افزایش همین قیمت ها ، عده ای از صاحبان کالاها به درآمدهای هنگفت دسترسی پیدا کرده وفقرا فقیرتر شده اند؟ آیا اصرار به ادامه ی این وضعیت کافی نیست؟ دولت محترم بهتر است به جای لجبازی ، با دلسوزان واقعی کنار بیاید ودراین چند ماه باقی مانده کشتی درحال غرق را به حاصل امن برساند؛به نظر می رسد فکرکردن به نجات کشتی ، بهتر از فکر کردن به اینکه چطوری سکان دولت را تا ابد دراختیار داشته باشم ؟می باشد.ولسلام من التبع الهدی (1076142) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۳۱:۵۸
از این جیب ملت در میاره نصفشو می زاره تو باره تو اون یکی جیب ملت نصفه دیگشم به فنا می دهند ! منت هم تهش می زارن ! نوبره به قران ! (1076553) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۰:۱۱:۳۹
آلودگی تهران محصول دود به آتش زدن پول ملت که دولت از جیب ملت کشیده بیرون. (1076947) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۵۵:۳۶
بيچاره دولت بعدي كه بايد ويرانه اي از اقتصاد و فرهنگ و اخلاق و محيط زيست و ... را تحويل بگيرد. (1077693) (alef-1)
 
داروغه
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۰:۱۲:۰۸
فعلا که زورشون به مردم کشور خودشون می رسه و به هیچ انتقاد و اعتراضی هم توجه نمی کنند.... بنا بود مقابل زور گویان عالم بایستند! اما برخی خودشان متکبر و زورگو شده اند (1077246) (alef-1)
 
Romania
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۱:۰۳:۲۰
متاسفانه این دولت ثابت کرده که نصیحت پذیر نیست و تا آخرین لحظات و با شجاعت کامل از وارد آوردن ضربات کاری بر پیکره اقتصاد کشور فروگذار نخواهد بود. (1077281) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۵۵:۰۲
خداز از احمدي نژاد و دولتمردان و اصولگرايان مجلس نگذره. ديدار به قيامت كه ما رو به خاك سياه نشونديد. (1077692) (alef-1)
 
يوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۳۷:۱۹
چه ربطي داشت ايشان نظر دادن و تلاش كردند ولي عدهاي و ي‍ژه خوار و رانت خوار كه اتفاقا تو الف هم هستند نگذاشتند كار كند ....ولي دا وكيلي خيلي بي انصافيد اين همه كار كه حتي در برخي موارد چندين برابر دولت هاي گذشته وحالا شما اين جوري قضاوت مي كنيد....
حالا كه چي الفي ها ادعا مي كنند ايشان ناكار آمد و دلشونم به منفي مثبت ها خوشه ولي همه ما چه مخالف چه موافق و چه مثل من منتقد منصف دولت مي دانيم واقعيت چيز ديگري است
ولي خدا شاهد من به اين نتيجه رسيدم ما لياقت بزرگواري مثل جناب آقاي دكتر احمدي نژاد را نداريم لياقت ما همان{....} صفت هايي مثل خاتمي وموسوي و خاندان هاشمي است انشالله در سال 92 با آمدن ولايتي يا قاليباف يا روحاني و... آن وقط قدر عافيت را شما و نويسنده مطلب و همفكرانتان مي فهميد...البته اگر بفهميد...
زنده باد معجزه هزار سوم با تمام انتقادهايي كه ازش دارم مي دونم كار مي كنه دلسوز مردم و هميشه خودش رو به خاطر مردم بده مي كنه ولي ما پرورش يافته دوران اصلاحات و سازندگي به جاي عافيت طلب غاقبت طلب شديم و نمي فهميم ....زنده باد معجزه هزاره سوم

انشاله بعد از ايشان شجاعت اعتراف به اشتباهات و تهمت هاي ناروا را داشته باشيد.... (1076225) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۳:۳۵:۱۶
چشم عقل باز كن كه آن بيني
خداوند تمامي چشمها را بگشايد، تمام مغزها را به كار اندازد يا حداقل بعضي زبانها را از كار اندازد (1076333) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۳:۴۱:۱۹
پسرم چند سالته (1076347) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۲۴:۳۲
ممد جون
بچه بازی در نیار به مغزت فشار بیار چنتا جمله هر چند اشتباه بگو تا بحث پویا بشه یه نتیجه همه پسند بگیریم ...عمو جون......من نمی دونم این حرف ممد کوچولو رو چرا الف منویسه تو سایت واقا سبب تعمیق و گسترش بحثه؟؟؟ (1077077) (alef-13)
 
مرز نشین ایلامی
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۹:۳۶:۳۶
احتمالاً بابا جونش نونش میده هنوز !!!! باباش هم از سر کوچه معجزه هزاره سوم خرید میکنه !!!مثل ما که شهرستانی نیست ،برای خرید یک کیلو برنج هندی اروگوئه ای مثل صف نفت و آب سالهای دفاع مقدس که زیر چادر زندگی می کردیم صف بگیرید.من دوران دبستانم را که مصادف بود باجنگ تحمیلی زیر حملات راکتی وموشکی و بمبارانها گذرانده ام والان هم زیر بار کمر شکن اقتصادی . ولی جنگ با همه بدی هایش صفائی داشت همه مثل هم بودیم بخدا الان حسرت آن روزها را می خوریم .چون کسی گرسنه نبود . بابام می گفت جنگه . جنگ بود می ساختیم ولی حالا چی. من به بچه ام چی بگم . بچه ام میگه بابا اختلاس چیه ؟ مفسد کیه ؟ دشمن فرضی که میگن کیه؟ من حرف بابام را می فهمیدم چون با چشم خودم توپ و تانک را می دیدم هواپیما را میدیدم که دیوار صوتی را می شکست و زمین را شخم می زد. اما من چی بگم ، مفسد و مختلص ... چه جوری نشان بدم ....( توهین فرض نکن آقا یوسف ) (1077442) (alef-1)
 
یوسف
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۷:۳۲:۴۸
آخی تازه زبون افتادی ...بلد نیستی نظر بنویسی وتحلیل کنی عیبی نداره بزرگ می شوی یاد می گیری ...ولی یادت باشه بزرگ شد ی به همه بگو یه آقای خوبی بود به نام دکتر احمدی نژاد که آدم بد های کشور که اسمشون الف بود اذیتش کردن اونم رفت ما بد بخت شدیم .....
یادگرفتی پسرم.....قربونت برم الهی (1078244) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۳:۴۳:۲۴
کدوم همه کار ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این همه دلار حاصل از نفت رو اگه به جای سوخت می فروختیم وضعمون بهتر از این بود (1076352) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۲۵:۵۲
عجب شما این همه علم اقتصاد رو از کجا آوردی..نکنه خداد دادیه.....با این افکار چه طوری زندگی می کنی؟؟؟ (1077079) (alef-13)
 
مردم
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۰۳:۳۷
من خودم از رادیو شنیدم: " تو این مملکت آدم با ماهیانه 2 ملیون تومان هم می تواند زندگی کند.(منظورش این بود که با کمتر ازین نمیشود)" و در همین سخنرانی "بعضی ها می خواهند با پول یارانه برای دخترشان جهیزیه بخرند یا خانه دار شوند خوب چه اشکالی دارد." ((آخه اونی که برای خرج ماهیانش باید 2میلیون درآمد داشته باشه، با 54 هزار تومان میخواد این کارا رو بکنه؟؟؟))
واقعاً راست گفتن ایشون که "بعضیا مردم را احمق فرض می کنند." (1076389) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۲۷:۴۲
ببخشید این افاضات شما چه ربطی به بحث داره ...لطفا خارج از موضوع نشوید یه چیزی بگید ربط داشته باشه و دوستان هم استفاده کنند....ممنون از شما (1077083) (alef-13)
 
پرستار
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۰:۱۳:۳۵
خداوند همه بیماران را شفا بده (1077248) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۰۴:۰۲
وووواااااااااااااا . منفی رو ببین. (1076390) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۲۹:۰۱
برای تمام کسایی که به این نظر منفی دادن واقعا متاسفم...البته همون طور که گفتم لیاقت دکتر را نداریم لیاقتمون همون{.....} هستند (1077087) (alef-13)
 
خسرو
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۰۸:۰۲
هیچوقت نخواهی فهمید چون خودت میخواهی نفهمی. دلم واست میسوزه. واسه سلامتیت دعا میکنم. (1076399) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۵۳:۱۴
برای آخرت خودت دعا کن عزیزم...که شدی{...} دشمن و این الفی ها (1077124) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۱۲:۴۹
به نظر می رسد از افعال معکوس استفاده می کند ، خود احمدی نژاد هیچ کس را قبول ندارد دروغ پشت دروغ، مگه همین رحیمی نگفته بود تا زمانی که من هستم دستجردیهم هست ، پس پیدا کنید پرتقال فروش را ...
آقا از اول هم تکلیف این دولت مشخص بود...
آورده اند روزی شخصی در جیبش پول نداشته و گرسنه بود برای اینکه بدون کارکردن راحت سیر شود به یک ساندویجی رفته و از متصدی می پرسد اقا شما
چلو گوشت دارید ، متصدی : خیر شخص گرسنه : شروع به داد و بیداد می کند که ای اقا اینجا چه ساندویجی که چلو گوشت ندارد . متصدی : برای برهم نخوردن آرامش دیگر مشتریان و کاسبی می گه آقا رایگان هر چی می خوای بخور و لی صر و صدا نکن . فردای آن روز همان عمل تکرار و متصدی از قبل تدارک چلو گوشت داده بود . همان مرد دوباره سوال می کند که ایا چلو گوشت دارید . متصدی : بله چند پرس بدم . مرد : دوباره داد و بی داد و و باز باج ... فردای دیگر دوباره آن مرد آمد و قبل از اینکه دوباره آن ماجرا تکرار شود متصدی گفت . شما چه کار دارید که ما چلو گوشت داریم یا ندایم شما بیا رایگان خودت را سیر کن و برو ولی سر و صدا نکن تا ما هم نان خود را ببریم .
مقایسه : آن مرد همبن شخص رئیس جمهور بوده و بی آبرو و برعکس آن کاسب که دنبال روزی حلال است ناظرین و مسئولین و نمایندگان مجلس و ... دنبال روزی حرام ولی آبرومند و بی دردسر .

لطفاً این پیام درج گردد.
با سپاس (1076403) (alef-13)
 
فروغ
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۵۲:۱۴
جناب مثال شما به فائزه بیشتر می خوره چون آن قدر به ساندویچ علاقه داره که یه بار به قول باباش به خاطر خرید ساندویچ تو اختشاشات دستگیر شد.....بنده خدا یوسف و احمدی بیچاره رو بگو که تو می خوای بزور تو این مثال جاش بدی (1077121) (alef-1)
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۱۹:۱۶
با سلام. شما لطف کنید و راست و حسینی شغل و میزان در امد ماهیانه خودتان را بنویسد تا بتوان جواب داد. معلومه که مریض نشده، بیمارستان نرفتی، بچه مدرسه ای نداری ، و.... (1076412) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۴۹:۳۳
من یوسف -م از تهران محله سعادت آباد شغل آزاد در میدا ن15 خرداد شاگرد حجره ام البته 10 ساله / در آمد میانگین یک ونیم میلون در ماه /خانم خانه دار البته تو پایگاه بسیجه....دو فرزند دارم دو قلو اند پارسا و درسا پیش دبستانی می رن تو خونه پدر خانومم زندگی می کنم ...از سیاست را به اندازه تحلیل مسائل روز داخلی دنبال می کنم و از سیاست خارجه متنفرم و خوشم نمیاد ...... با مطالعه و تحقیق با تما م انتقاد هایی که از دولت دارم قسم می خورم می تونم علمی ثابت کنم که این دولت بهترین و پاک ترین دولت در تاریخ معاصر این 100-120 سال اخیر در ایران است و....
خواهش می کنم به این جمله من شعاری نگاه نکنید بلکه فکر کنید :
ما لیاقت دکتر احمدی نژاد را نداریم..لیاقتموم همون 2 دولت قبلیه (1077116) (alef-13)
 
ایرانی بیدار
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۵۷:۳۶
اکبر آقا با سلام درآمدم 700 و ماهیانه 1500 بدون هزینه های سفر و متفرقه هزینه می دهم ( انواع قسط ،هزینه بچه مدرسه ای و ... مدت 4 ماه است همسرم شغلی پیشه کرده تا بتوانیم به کمک هم هزینه 1500 را بدهیم ) آنقدر مشکلاتم زیاد است که مطمئن باش اگر روزی علنی کنم خیرین به دادم خواهند رسید ولی غیرتم اجازه نمی دهد . بنده با هیچ کس کینه و دشمنی ندارم حتی همین آقای احمدی نژاد ولی تا آنجا که به یاد دارم و چه در گذشته و چه در اینده مسئول مردم شدن سخت است اگه نتوانم کاری برای مردم انجام ندهم مسئول نخواهم شد چه برسد که نون مردم را آجر کنم . در ضمن بنده طراح جوک نیستم واقعیت است امثال این آبرو برها را همه مردم هرروزه می بینند و می شناسند حتی توی اقوام و ...
میگویند آنچه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگنند نمک .........
مسئولین دینی ما می گویند شاهان ایرانی ظلم کردند چون کافر و دیندار نبودند ، شما ها مسئولین و مراجع که بالاترین و کامل ترین دین و مذهب را دارید چرا حی درو..................................غ ،چشم پوشی از ظل...........م و ......................................... بابا چشماتون باز کنید یه نیم نگاهی به این مردم بدبخت داشته باشد ، خلایق هرچه لایق را ظالمان و مفسدین در گوش مردم پر کرده اند آیا با فرزندان خود نیز این چنین برخورد می کنید و بدبختی هایشان را نظاره می کنید ، اگه به داد مردم برسید مردم نیز به داد شما میرسند به امید خداوند یکتا و توانا و سرپناه مردم بی چاره (1077697) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۵۸:۴۲
البته اعجاز تو هم دست کمی از معجزه هزاره سوم نداره !! (1076492) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۴۲:۰۵
زنده باد جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد بزرگ معجزه هزاره سوم و پیرو رهبر وخادم ملت و رجایی دوم...صل ال محمد بوی رجای یآمد ...ولی افسوس که معندین بوی او را حس نمی کنند (1077109) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۰۴:۳۸
شما طراح " جوک " نبودی ؟!! (1076497) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۳۷:۳۱
ناب ترین جوک سال در خرداد 1392 با رفتن احمدی نژاد وآمدن جناب {....} خواهید دید و نشنید....

بازم میگم لیاقتتون هموناآن که 2 دولت پی در پی شما رو {......}گیر آورده بودند. (1077100) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۶:۲۸:۰۹
نمی دونم خوابید یا خودتونو به خواب زدید (1076644) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۶:۳۱:۰۸
کسی رو که خوابه میشه بیدار کرد ولی کسانی که خودشون رو به خواب زدن نمیشه بیدار کرد!!! (1076647) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۷:۵۵:۳۹
یوسف جان عزیزم با بغض و حرص زدن چیزیرو حل نمی کنه پسرم (1076759) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۸:۱۰:۱۲
آن وقط !!شاید قدر عافیت را ندانیم اما آن وقت حتما میدانیم عزیز عاشق معجزه هزاره (1076781) (alef-13)
 
راه پیما
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۹:۰۹:۴۱
بنظرم که این آقا باید یکی از ریزه خواران و یا از آنها باشد که بدون کنکور به دانشگاه رفته و یا در یک اداره دولتی صاحب کار شده و یا پدر محترمش با کلاس ششم ابتدایی وکیل و یا معاونی و یا در همین حدود مشغول شده و به جیب خود و خانواده محترم خدمت میکند. (1076861) (alef-1)
 
کویرلوت
Latvia
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۰:۲۰:۱۰
برفرض عده ای ازعوامل داخلی و خارجی و مریخی و... نگذاشتند طرحهای وعده داده شده عملی نشود آیا نپرداختن یک میلیون تومان نوزادان و ویلاهای 1000متری و انکار میزان تورم هم نتیجه عوامل دشمنی مخالفین است ؟یعنی تیم مدیریتی دولت هیچ ایرادی نداشته؟ زیاده ازحد خوشبین بودن نشانه ی خوبی نیست (1076956) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۳:۰۸:۳۲
والله من نظر این بزرگوار رو خوندم ! سر وته نداشت و شبیه کری های طرفداران آبی و قرمز واسه هم بود ! والله منو یاد روش استدلالهای خود آقای احمدی نژاد می نداره ! (1077145) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۳:۳۵:۲۳
من نمی دانم چرا فقط تهمت میزنیم.بابا نویسنده انتقاد کرده.البته انتقاد نویسنده هم تند است ودر شان انتقاد از ریس جمهور مملکت نیست انتقاد نباید با ادبیاتی تهین امیز و طلبکارانه باشد.اخه شما خودت دولت اصلاحات وبا دولت اقای احمدی نژاد مقایسه کن. ان وقت خدا را وکیل بگیر.چرا ما اسم خودمان را مسلمان می گذاریم در صورتیکه جرم کسی مانند موسوی و کروبی و خاتمی دردادگاه مشخص نشده ولی به ان ها تهین میکنیم.اگر زمان پیغمبر بود ایا پیغمبر با دشمن خودش با این ادبیات تهین امیز صحبت می کرد یا اینکه سراغ کسی را می گرفت که هر روز به او سنگ میزد یک روز که دید کسی به او سنگ نمی زند سراغ ان فرد را گرفت و متوجه شد او بیمار است و به اعیادتش رفت.پیغمبر ما اینچنین فردی بود اما ما دم از اسلام می زنیم و اینگونه به دیگران تهمت می زنیم. (1077203) (alef-1)
 
Sweden
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۱:۰۹:۰۵
آقا یوسف از خواب گران خیز! (1077286) (alef-1)
 
منتظر
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۹:۱۷:۰۷
ما که خوبی از این معجزه هزاره سوم ندیدم چه برسه به بدی !!!! (1077426) (alef-1)
 
آینه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۹:۲۶:۲۶
چطور حرف از لیاقت نداشتن ملت می زنید ؟
کدام حرکت منطقی را ایشان در این مدت نزدیک به 8 سال انجام داده است؟
اینکه یک شبه قیمت ارز پس از چند سال ثبات غیر منطقی ، چند برابر شود نتیجه عقل سلیم ایشان است و یا نتیجه عقل معیوب؟!
فقط با همین یک قدم خیانت آمیز چقدر دلالها که یک شبه به پول های کلان باد آورده نرسیدند و چقدر از کارگاه های تولیدی که هم اکنون در شرف ورشکستگی هستند. دهها مورد سراغ دارم از کارخانه های ورشکسته تا دلال های دلاری که از دهات اومدن و ظرف چند سال میلیاردر شدن! خودم می شناسم.
کسی که توانایی کوچکترین برنامه ریزی را ندارد این حق را نیز ندارد تا با پر رویی و دروغ های شاخدار مدیریت مملکت را بدست بگیرند و پس از اخذ رای خیلی ها و از جمله من، با بی برنامگی زندگی همه را به گند و کثافت بکشانند.
کدام رفتار منطقی را در زمان این آقا دیدیم؟
- چند برابر شدن قیمت حامل های انرژِی حتی تا بیش از 1100 درصد و آن هم در شرایطی که افزایش حتی چند درصدی آن می توانست اثر جبران ناپذیری را را بر زندگی مردم بگذارد (آیا این عمل نتیجه رشادت ایشان است و یا سفاهت را در ذهن متبلور می سازد؟)
- پایین آوردن بزور نرخ سود بانکی که نتیجه آن دریافت سود کمتر بسیاری از مردم شامل پیر مردان و ... که با پول اندکی که از بانک دریافت می کردند و با آن زندگی خود را به سختی می گذراندن بود که به لطف این حرکت ایشان با وجود تورم های بالا 60 درصد آنها را از قبل هم فقیر تر نمودند.(اگر نفری 45000 تومان بابت یارانه به مردم دادند چند برابر آن رافقط از حقوق کاملا بدیهی آنها کم کردند)
ولی دلال ها چه پول هایشان را از بانک خارج کردند و ...
-افزایش حقوق های 6 درصدی برای کارکنان دولت علیرغم تورم های بالای 60 درصد(یعنی فقر روز افزون کارمندان دولت = آمدن بوی نفت بر سر سفره ها)
- چند برابر شدن قیمت خود رو خیلی چیز های دیگر ، دریافت پول اضافی بابت خودروهای ثبت نامی حتی تا 7 میلیون تومان که مستقیم خود من 7 میلیون تومان پول اضافی بابت خودروی 15 میلیونی پرداخت کردم و به هیچ جا هم نتوانستم شکایت کنم(در دولت عدالت محور)
- بیچارگی تازه عروس ها و داماد ها در تهیه جهزیه با قیمت های نجومی لوازم منزل، طلا مسکن و ....
-
و خیلی چیزهای دیگر که اگر بخواهیم بنویسیم باید چند روز بنویسیم و به جایی نرسیم
آقای محترم از کسی که از 20 نمره حتی 2 هم نمی توان به او داد چرا با تعصب دفاع می کنید؟
نه خاتمی مالی و نه ایشان هیچ کدام ارزش دفاع ندارند. (1077433) (alef-1)
 
علیرضا
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۰۹:۱۱
ویژه خوار و رانت خوار رو خوب اومدی ، معلومه که به شما هم خوب رسیده که میتونی اینهمه مشکلات رو نبینی (1077571) (alef-1)
 
حاجي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۳:۱۳:۰۷
احسنت ..كوتاه وكامل (1077833) (alef-1)
 
دییوونه
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۳:۲۶:۰۸
وقط نه مجید جان وقت
خدا در قران میگه مردمی که خودشون هم میخوان بدبخت باشن من هم کمکشون می کنم (1077853) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۵:۴۳:۳۴
شما احتمالا سری به بازار می زنید ؟! اصلا در ایران زندگی می کنید ؟! سیاست های این دولت ناکارآمد چیزی جز ویرانی و آشوب باقی نگذاشته ، حتی بی انصاف ترین آدم ها ، امروز به بی کفایتی معترفند ، اگر ذره ای درک و عدل در وجود تان بود پرپر شدن هر روز انسان های این سرزمین را ندیده نمی گرفتید ... (1078078) (alef-1)
 
گلشنی
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۷:۲۷:۰۴
احسنت ..ولی خیلی طولانی می نویسی ....مختصر تر بگو ما که قبول داریم کسانی هم که نمی فهمند هر چه قدر بگی فایده نداره یوسف جون ....چون خیلی ...گولند (1078227) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۹ ۰۶:۳۱:۰۰
شهامت اعتراف به اشتباهات و خطاها در مرام این برگزیده جناح راست یا بقول شما هزاره سومی مفهوم نداره (1078936) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۵۶:۴۴
خیلی چیزهای دیگر را نیز باید اضافه کرد همانند:
---- برای محو فقر تبعیض یک یا حسین دیگر
---- دولت کار و کارآمدی
----مردی از جنس مردم
----بوی رجائی می هد
---- عدالت و مهرورزی (1076490) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۳۸:۳۹
بله با شما موافقم ولی جواب منو ندادین عزیز جون ...که چه کسانی چوب لای چرخ این دولت همنوز داره میزارن.....ودنبال عدم کفایت ایشون هستند. (1077104) (alef-13)
 
یارانه خور
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۰:۱۶:۰۶
جمله معروف قبل از هدفمندی یارانه ها" بعد از هدفمندی یارانه ها به شکر خدا حتی یک فقیر و گرسنه در ایران نخواهیم داشت "!!!......!!!! (1077251) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۰۸:۱۴
کلمه ی "احمق ها" رو فقط برای اقتصاددانها و مردم به کار برده. در مورد دولتمردان اظهار نظری نکرده. حالا که سود بانکی از اون طرفی افتاده ، شاید بتوان احمق تر ها رو هم شناسائی کرد (1076506) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۳۹:۴۳
خدا وکیلی یک بار نوشته هاتو بخون وبه ببین خودت چیزی می فهمی و ربطی به بحث داره ؟؟؟ (1077106) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۳۷:۱۲
در ادامه تاييد حرف دوستم
دلار 1600 تومني
تورم تك رقمي
هاله نور
اشتغال زايي واسه 2 ميليون
پول نفت سر سفره ها
و...
و... (1076562) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۴۰:۵۴
وعده های ایشون که گوش فلک رو کر کرده بود:
+ موارد بالا:
2.5 میلیون شغل
رو کردن دست دانه درشت ها
تورم تک رقمی
توجه به قشر محروم
آبادکردن روستا ها
انرژی هسته ای
حمایت از تولید داخل
عدم تاثیر تحریم بر اوضاع داخلی
.... (1076572) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۵۴:۲۵
وعده های ایشون که گوش فلک رو کر کرده بود:
+ موارد بالا:
2.5 میلیون شغل
رو کردن دست دانه درشت ها
تورم تک رقمی
توجه به قشر محروم
آبادکردن روستا ها
انرژی هسته ای
حمایت از تولید داخل
عدم تاثیر تحریم بر اوضاع داخلی
.... (1076598) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۶:۵۶:۴۱
الف محترم
چرا در شش ماه مانده به انتخابات رياست جمهوري به ياد آورده اي كه اين دولت چه كرده و چه نكرده؟ آيا قبل از اين در ايران نمي زيستي؟ چشمهايت خواب آلود بود يا گوشهايت سنگين شده بود؟ اين انتقادها بوي دلسوزي نمي دهد. چه شده كه دل و جرات پيدا كرده اي؟ (1076690) (alef-13)
 
سرباز وطن
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۷:۰۸:۵۶
بابا تئورسین چشم نخوری
همین بود این که کاری نداری تو مملکت ما کافی فقط شروع کنی ببینی چند نفر باهات موافقند و چند نفر مخالف (1076706) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۷:۲۱:۴۵
ای ول تعداد مثبت ها به این کامنت!
یک روزی چاپ این نوع کامنت ها مرسوم نبود. (1076715) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۰:۰۶:۱۵
اگر امثال اقای توکلی میگذاشتن تمامشان اجرایی میشد (1076943) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۱:۰۸:۰۴
تعداد منفی ها به نوعی نشان دهنده درصد افرادی از جامعه است که به رانت های مختلف دسترسی داشته اند. با یک حساب سر انگشتی چیزی حدود 3 درصد! (1077026) (alef-13)
 
آزمایشگاه
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۳:۵۸:۴۱
روی مردم در این چند سال مانند موش آزمایشگاهی کلی طرح و تصمیمات عجیب و غریب اجرا شد و آخرش " آش " همین شده که آشپز هم صداش در اومده (1077233) (alef-1)
 
پیرمرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۸:۲۹:۵۱
با این حرف ها نمی توانید خود را تطهیر کنید . رای دادن شما به موسوی اشتباه بود . واگر پیروز می شد بهائیان در بسیاری از ارکان ؛حکومت می کردند .ومبارزه با استعمار گران امریکائی و انگلیسی به شکلی می شد که شمای جوان نمی توانید تصور کنید!! (1077377) (alef-1)
 
ملت
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۴۵:۱۳
مشکل اینجا نیست که همچین آدمی وجود دارد بلکه در اینست که ایشان می تواند رئیس جمهور شوذ!! واقعاً یعنی این مملکت دانشمند و اقتصاددان و جامعه شناس کم داشت ؟ (1077666) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۴۵:۴۰
جناب نريمان . شما كه اين مطلب و مقاله رو نوشتي سال 88 كجا بودي كه انتقاد كني؟! (1077668) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۴۷:۲۷
الان ديگه از خيلي شعارهاي ديگرش هم خبري نيست..
ريشه كني تورم
ريشه كني بيكاري
هولوكاست
مبارزه با ويژه خواري و مفاسد اقتصادي
اين دولت چندين برابر دولتهاي گذشته كار كرده و سرمايه گذاري كرده است و ... (1077672) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۳:۵۹:۱۵
ایشون این چیزا رو فقط چند ماه قبل از انتخابات یادش میاد
من واقعا اشتباه کردم بهش رای دادم فکر میکردم کاری برای جوونا میکنه
بدتر اونایی که کار داشتن هم بیکار شدن
زیر تورم له شدیم به کی بگیم به کجا باید بگیم (1077914) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۴:۰۶:۰۴
مردم ایران گدا نیستن
آقا ما یارانه نمیخواییم نمیخواییم شما به فکر رفاه ما باشی
جان مادرتون دست از سر ما بردارین هر بار صحبت از طرحی دولتی میشه تنمون میلرزه میگیم باز چند تومن میخواد گرون بشه
یه خانواده با سه تا بچه دانشگاه ازادی پدر بازنشسته مادر خونه دار از کجا میخواد در بیاره؟
برای الف از صمیم قلب متاسفم تا دیروز طرفدار احمدی نژاد بودین همین آقای توکلی به به چه چه میکرد
شما هیچ کدوم به فکر مردم نیستین
اصلا نمی تونین بفهمین زندگی تو این شرایط چقدر سخته اینقدر درآمد دارین از این ور اون ور که مردم عادی له شدن زیر بار اقتصادی هیچ کسی نیست دستشون رو بگیره
من دیوانه شدم از این وضع (1077924) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۴:۲۳:۳۷
اقای توکلی من یک متن برای تمامی دکترا بعداز انقلاب نوشتم چاپ نکردی فکر کنم فقط متن های مورد علاقه خودتان راچاپ میکنیدمشکل ایران همین دکترا جذید هستند مثل خدا رحمت کرده دکتر کردان و؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1077954) (alef-1)
 
محمود
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۹:۰۹:۳۶
آقاي احمدي نژاد بسيار حرفها هست كه يتدشان رفته و شايد هم اصلا نگفته اند اولين حرفي كه نگفته اند همان هاله نور دور سرشان است كه آن حرف را به ايشان چسباندند!! گوشه اي ديگر سخنان و وعده هاي به ياد ماندني ايشان:
1-سھام عدالت و پرداخت سود آن به ھمه مردم
-2 ایجاد اشتغال از طریق تزريق وام دادن به بنگاھھای کوچک
3- نرخ دستوری بھره بانکی زیر 10
-4 دلار 850 تومانی
-5 مسکن 99 ساله و مسکن مھر که ھمه ایرانیان را صاحب خانه نموده است ھر چند شھر ثبت نامی متقاضی ممکن است ده ھا کیلومتر با خانه اش فاصله داشته باشد.
6 -کنترل تورم بصورتي كه زیر باشد.10
7- پاکترین دولت تاريخ و اثبات آن(اين حرف احتمالا يادشان هست چون الن هم تكرار مي كنند)
8- باغ ویلای 1000 متری برای ھر خانواده ایرانی
9- افتتاح حساب آتيه برای ھر نوزاد به مبلغ یک میلیون تومان و ادامه این طرح
10- دورکاری و مزایای فراوان ان در بھره وری برای کشور
-11 مھاجرت اختیاری و ناقابل 5 میلیون نفر از تھران به مناطق دیگر بخاطر تسھیلات اعطایی دولت کریمه(با اوضاع آب و هواي تهران شايد محقق بشود) 12-اجرای درست و منطبق بر قانون طرح تحول اقتصادی و البته با تورمي با تورمی بسیار کمتر از پیش بینی کارشناسان!!
-13 ایجاد قطعی 1600000 شغل در سال 89 و 2500000 در سال 90 (بی برو برگرد)
-14 گرفتن غرامت جنگ جھانی دوم از انگلستان.
-15 مشاھده پول نفت در سر سفره مردم.
-16 اضمحلال لحظه به لحظه سرمایه داری و رژیم صھیونیستی.
-17 جھش اقصادی کشور به صورت عملی
-18 اثبات این که ایران تنھا کشوری که گرسنه ندارد.
-19 اثبات قانونمندی و کارایی دولت در تمام زمینه ھا.
-20- اتمام طرحھای نیمه تمام باقی مانده از دولتھای قبلی.
-21 بسته شدن پرونده ھسته ای
-22 مزایای فراوان تحریم ھای بین المللی برای اقتصاد کشور
-23 انتقال اب دریای خزر به مناطق مرکزی و کویری کشور(اين هم جزو طرحهاي مهر ماندگار است).
24-قاون مداري و استفاده از افراد تحصيل كارده و كاردان مثل دكتر كر... و دكتر رح... و دان...
-24 و ده ھا و ھزاران پروژه دیگر به طوری که یکی از نزدیکان ایشان فرمودند از زمان مادھا در این کشور این حجم کار انجام نشده بود! (1075886) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۰۱:۲۸
دوست من در مورد یارانه ها گفته بودند این پولها را پس انداز کنند 20 سال دیگه برای فرزندانشان مردم خانه بخرند. (1075944) (alef-1)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۵۸:۰۶
مگر قرار نبود كه با پول افزايش قيمت سوخت و ... كلي بيمارستان و جاده و راه آهن و ... بسازند و فقيري در كشور باقي نماند؟! (1077698) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۰۹:۲۵
قطعنامه شورای امنیت کاغذ پاره ای بیش نیست.
تحریمها بی اثره
غنی سازی دختر 16 ساله در اشپزخانه منزل. (1076061) (alef-1)
 
مرد خوشبخت
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۳:۴۴:۴۴
سلام
لطفا شما اين معما رو حل كنيد من كه هر چه فكر ميكنم نميتونم و توش موندم تا مرز خودكشي :

حقوق ماهانه : 450 هزار تومان + 136 هزار تومان يارانه =586 هزار تومان

كرايه خونه: 300 هزار تومان

آب برق گاز تلفنها شارژ ساختمان جمعا : 100 هزار تومان

كرايه ماشين ضروري ( در حد رسيدن به بيمارستان هنگام مرگ ) : 50 هزار تومان در ماه .

لباس و خوراك و پوشاك براي خودم خانمم و يه پسر سه ساله ميانگين ماهانه : 50000
مهموني نميريم . مهموني نميديم .پارك نميريم .مسافرت نميريم . آنتن ماهواره نداريم . ورزش و تفريح تعطيل . وسايل رفاه كلا تعطيل . در هفته دو بار پياده روي .....هزينه مهد كودك نداربيم .....من چقدر خوشبختم ....
سه ماهه كه نتونستم يك كيلو گوشت بخرم تا حداقل پسرم بفهمه گوشت چه مزه اي داره .تنها دارو براي مريضي: برگ جوشونده اوكاليپتوس ....
هر كي جواب داد از هزينه هاي اين ماه ميزنم و ده هزار تومان جايزه ميدمش (1076354) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۱۲:۴۴
به این فهرست بلند خدمات باید کم کردن فاصله طبقاتی از این دهک به اون دهک را هم اضافه کرد. ایشان با بردن 9 دهک به قعر جهنم اقتصادی به این شعار هم عمل کردند! (1076065) (alef-1)
 
سرمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۴۴:۵۷
اقا محمود از دلمان گفتی دمت گرم (1076131) (alef-1)
 
گمنام
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۴۸:۱۳
این جواب شما نشانده نادیده گرفتن بسیاری از خدمات وبدتر وارونه جلوه دادن برخی از خدمات است. تفکری است که خدمت های صادقانه را نادیده گرفته ویکجانبه به قاضی رفته است بسیاری از مواردی را که ذکر کردید جزو خدماتی است که در طول تاریخ این مرز و بوم بی سابقه است.این پروژه عظیم مسکن مهر برای قشر ضعیف وآسیب پذیر جامعه و بلکه همه مردم چیزی نیست که با انواع سخن پراکنی ها ارزشش کاسته شود.یا ایستادگی در برابر زیاده خواهی های کشورهای بیگانه در مورد مسئله هسته ای که در دولت گذشته منجر به تعطیلی های همراه با خفت سایت های هسته ای شده در این دولت منجر به پیشرفت های زیاد به گفته دشمنانمان شده است.هدفمندی یارانه ها و سهمیه بندی سوخت که از هدر رفت بسیاری از منابع انرژی ما جلوگیری کرد در حالی که در گذشته کسی جرات نزدیک شدن به آن را نداشت .جلوگیری از تمرکز امکانات در چند شهر خاص و سعی در پراکندگی امکانات در کل کشور با توجه به اجراییات مصوبات استانی .زنده کردن شعارهای اصیل انقلابی و اسلامی که صدها هزار شهید خونشان را پای آن گذاشته از جمله دشمنی با صهیونییسم که دشمن قسم خورده ما میباشد رسیدگی بیشتر به قشر متوسط ومستضعف جامعه با دادن انواع تسهیلات مانند وام ازدواج وام مسکن روستایی وپرداخت یارانه هاو...در حالی که در گذشته آنها را قابلمه به دست واینکه اگر سم موش را هم تقسیم کنند مردم در مقابل آن صف خواهند کشید .اینها هیچکدام فراموش شدنی نیستند خدمت ها و خیانت ها و اگر حب وبغض ها را که ممکن است بر اثر منافع شخصی یا تبلیغات سهمگین امروزی یا نا آگاهی و یا عناد ورزی کنار بگذاریم و با وجدانمان و با صداقتمان سخن بگوییم و رفتار کنیم آنگاه بسیاری از مشکلات حل و با دیده بهتری به مسائل نگاه میکنیم. (1076137) (alef-1)
 
Qatar
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۳:۲۷:۴۳
دوست گرامی

جهت اطلاع شما. بحث تکنیکی و اجرای سیستمی کارت سوخت از زمان آقای خاتمی شروع شد که با توجه به زمانبندی اجرای عملیاتی آن در دوره آقای احمدی نژاد انجام شد. (1076311) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۳:۲۸:۱۲
جواب شما را چگونه بگويم كه شايد تلنگري بخوريد؟
شايد يادتان نيست آقاي احمدي نژاد بارها گفتند كه پرونده هسته اي بسته شده!
مسكن مهر به عقيده بيشتر كارشناسان امر يك پروژه ناموفق و رو به شكست است شما ميتواني بيشتر پرس و جو كني.
شعارهاي انقلاب را زنده كردند درست،اما چگونه؟ذره اي به آن شعارها عملكردند؟ پول نفت بر سر سفره ها حقيقتا يك شعار انقلابي بود و ايشان آن ر ا زنده كرد و نتيجه اش را تقريبا همه مي بينند (و برخي به عللي نميبنند!)
نظر شما درباره غرامت گرفتن از انگلستان و باغ ويلاي هزار متري و سود سهام عدالت يا همان پول نتف چيست؟شايد شما به جاهايي وصل هستيد و از اين وعده ها متنعم شده ايد؟
عزت از دست داده يك ملت با هيچ چيزي قابل معاوضه نيست؟به سياست خارجي و رابطه ديگر كشورها با ايران بينديشيد كمكتان مي كند. (1076313) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۶:۲۵:۱۳
کارشناسهای خوب و خبره و بی غرض کارشناسی کنند کارهای خوب را و کارهای بد ایشان را کدام اثرات کوتاه مدت داشته کدام در دراز مدت آثار باقی خواهد گذاشت کفه هر کدام سنگین تر بود نسبت به آن با آقای احمدی نزاد برخورد کنند (1076640) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۹:۲۴:۳۶
با این به اصطلاح خدماتی که شما نام بردید ناگزیرم پاسخ دهم و امیدوارم سایت الف پاسخ مرا زیر نظر حضرتعالی منتشر کند
مسکن مهر در واقع همان حلبی آبادهای سابق است که متاسفانه با کیفیت بسیار پایین در بدترین نقاط شهرها با دریافت هزینه از مردم بی خبر از همه جا ساخته شد پروژه ای که با انتقال روستاییان به شهرها عملا ایجاد بحران کرد.هدفمندی یارانه ها و اتفاقی که برای اقتصاد کشور افتاد هم نشانه شجاعت دولت نیست.هدفمندی کاملا نتیجه بر خلاف انتظار داد و این با وجود اختیار تامی بود که دولت سر قضیه هدفمندی با جار و جنجال و قهر از مجلس گرفت.اگر منظور شما از پراکندگی امکانات تاسیس چند دفتر زیانده خدمات رسان دولت در روستاست به اطلاعتان میرسانم بیشتر این دفاتر در حال تعطیل شدن هستند.بقیه موارد همکه از بودجه های ملی و منابع استانی انجام شده و بسیاری از آنها از جمله سی پتروشیمی در سطح کشور زمین مانده است.دشمنی ایشان با صهیونیسم هم که باعث شد بعد از 70 سال در سازمان ملل قطعنامه ای به نفع اسراییل صادر شود دیدنی است.
دوست عزیز گمنام
عنادی در کار نیست وضعیت اظهر من اشمس است. (1076889) (alef-1)
 
فروغ
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۵۶:۲۸
احسنت به شما ....واقعه فردی منطقی و محترم هستید که با مشخص است اهل انتقاد سازنده و دلسوز کشور هستید به شما و خانواده محترمتان برای داشتن این فرد محترم در خانواده تبریک عرض می کنم.....

از نظراتتان استفاده کردم (1077128) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۰۷:۱۲
خدمت کردن وظیفه دولت است و اگر هم احیانا کاری انجام داده باشند منتی ندارد... (1077714) (alef-1)
 
آشنا
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۴:۰۳:۴۷
آقای گمنام! خدمات افتتاح راه آهن اصفهان شیراز در آستانه انتخابات 88، گران کردن ارز و ... را فراموش کردی! (1077922) (alef-1)
 
سرمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۵۰:۲۰
اگر این سخنان یادشون بود اوضاعمون این نبود (1076140) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۵۲:۵۵
حرف دل ما رو زدی (1076153) (alef-1)
 
يوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۴۱:۱۷
دوست عزيز جالبه كه خود شما ليست كامل خدمات دولت را ارائه مي دي ...ولي نمي گي كه كيا نزاشتن اين اهداف كامل بشه ...نمونش همين بي سواد هايي مثل نادران وتوكلي كه جلوي كامل شدن هدفمندي را گرفته ونمي گذارند ايشان حق واقعي شما را بدهند تا در آمد امصال شما زياد شود... واقتصاد خانواده ها رشد كند ...
زنده باد احمدي نژاد خادم ملت ياور رهبر سوهان روخ دزدان بيت المال (1076230) (alef-1)
 
ن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۳:۱۸:۱۳
تا کی می خواهید ضعف خودتان را به گردن دیگران بیاندازید؟ رئیس دولتی که "دیگران" نگذارند کار کند رئیس دولت نیست. شما شاید وضعت خوب شده ولی من و امثال من زیر بار هزینه ها له شدیم. (1076289) (alef-13)
 
كاترين
Russian Federation
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۰۲:۱۰
بيسواد شمائي كه امسال را امصال نوشتي. طرفدارهاي احمدي نژاد هم مثل خودش فقط ادعا دارند و ديگران را زير سوال مي برند غافل از اينكه خودشون هيچي بارشون نيست (1076386) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۰:۰۱:۰۰
هر دو اشتباه نوشتید چون امثال درست است . (1076938) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۳:۰۰:۱۴
کاترین جون فکر نکون خیلی بارته فقط 2 تن بارته......کلی خندیدم
زنده باد معجزه هزاره سوم سردار عدالت دکتر محمود احمدی نژاد (1077133) (alef-1)
 
ناصر
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۹:۱۹:۴۷
بیسوادی ما ضررش نوشتن چند کلمه اشتباهه.بیسوادی امثال دکتر توکلی ضررش تثبیت قیمتهاست.کاشکی ماها سواد خوندن نداشتیم ولی باسوادامون این اشتباهها(ظلما) مرتکب نمیشدن (1078440) (alef-1)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۰۶:۱۵
ظاهرا این دوستمان فراموش کردند که سی هزار میلیارد ریال در دوره آقای احمدی نژاد بالا کشیده شد؟!!! و آن وقت احمدی نژاد شده سوهان روح دزدان بیت المال؟ لابد میگویید احمدی نژاد تقصیری نداشته که بنده خدا؟
مگر جز این است که رییس بانک مرکزی و بانک ملی و سایر بانک های دولتی توسط وزیر اقتصاد(که آن هم توسط رییس جمهور تعیین می گردد) و رییس جمهور و چند تن دیگر از دولت گماشت می شود؟ مگر جناب خاوری که الان تو کانادا و آمریکا به عیش و نوش خود مشغول است توسط دولت محترم شما گماشته نشده بود؟
و مسئولان کشور ما هم انگار نه انگار که اتفاقی افتاده. جناب رییس جمهور در کنار خدمات خود، چنان اقتصاد این مملکت را ویران کردند که تا چندین دهه جبران نمی گردد. وای بر کسانی که واقعیت ها را نمی توانند بپذیرند و خدا به داد مردم مستضعف برسد که زیر فشارهای اقتصادی کمرشان شکست. (1076395) (alef-13)
 
فدائی احمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۸:۲۴:۱۴
آقا سه هزار میلیارد بوده چرا جوگیر میشی؟ (1076808) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۰۰:۳۷
واقعا خوش به حال احمدی نژاد که همچین طرفدارای لایعقلونی داره (1076493) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۲۹:۳۱
شما اول املا امثال را یاد بگیر بعد به نادران وتوکلی بگو بی سواد (1076547) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۳:۰۲:۲۱
می دونم حرفم حق بود دارید می سوزید ولی به احترام شما هم وطنا عزیزم میگه
امصال سال تولید ملی وکار (1077136) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۳۱:۱۹
نمونش همين "بي سواد" هايي مثل نادران وتوكلي كه جلوي كامل شدن هدفمندي را گرفته ونمي گذارند ايشان حق واقعي شما را بدهند تا در آمد "امصال" شما زياد شود.
عجب !!
معنی سواد رو هم فهمیدیم !
عمو جون کلاس چندی؟! (1076552) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۳:۰۹:۰۹
خوشم میاد که انقدر {...} گولید که همین حضرات بی سواد با افاضات خودشون جلوی نفری 250 هزار تومن یارانه شمار و گرفتن ( که میشه میانگین ماهانه یک میلیون تومان افزایش درآمد ماهانه شما ..که خودش میتونه حتی در برخی شهرستان ها که خرج ها کمتر و توقعات پایینه نوعی رفع بی کاری برای برخی بشه و...هزاران اثرات دیگه که نتیجش تحول وانقلاب اقتصادیه) بازم شما سنگ بی سوادی آنها را به سینه می زنید و دلتون خوشه نظر دادین و الف خوشش آمد و ثبت کرده تو سایت
پسر گولم من دانشجوی MBAدر دانشگاه مالک اشتر هستم البته البته شما ها به مغزتون فشار نیارید چون مدارکتون جعلیه از این واژه ها بی خبرید.....یا حق

خدا شما ها رو به راه راست هدایت کنه (1077149) (alef-1)
 
داریوش
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۳۵:۴۹
عمو جان شما که به بقیه انگ بی سوادی می زنی اول کلاس اکابر ثبت نام کن تا دیکته "امثال" رو درست بنویسی (1076559) (alef-13)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۶:۳۹:۳۷
همين كه ايشون به جاي "امسال"، مينويسه "امصال"، نشون ميده كيا بي سوادن!
امثال نادران و توكلي بي سوادن يا اين افراد كه دارن تيشه به ريشه اين كشور مي زنن (1076663) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۸:۲۳:۳۹
دوست عزیز فرض براینکه شما درست بگویی کسی که نمی تواند کاری راانجام دهد مسئولیت آن کارراقبول نمی کند . من هم می توانم خیلی بیشتر ازایشان شعار دهم ولی زمانی می توانم ادعایی داشته باشم که بتوانم به آن گفته ها عمل کنم وگرنه همه رئیس جمهور با میلیونها وعده که دیگران نمی گذارند انجامش دهند . (1076804) (alef-13)
 
آمون هوتب
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۸:۴۶:۲۳
عزیزم با یارانه ای که میگیری برو کلاس دوم ثبت نام کن . امصال نه امثال /نزاشتن نه نذاشتن درسته با سواد! (1076839) (alef-13)
 
گلشنی
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۵۸:۴۹
ای جونم گل گفتی ....واقعا به شجاعتت غبطه می خورم که نادران/توکلی /مطهری رو خوب شناختی و به هشون اعتراض می کنی با وجود این سه نفر ما نیازی به دشمن نداریم.....درود بر شما (1077131) (alef-1)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۰۱:۳۶
نذاشتند چيه آقا يوسف. الان مي بينيد كه هشدارهاي آقاي توكلي درباره تورم شديد ناشي از هدفمندي كاملا دست بوده بلكه تورم از 150 درصد هم بيشتره. كافيه يه سري به بازار بزنيد و از قيمتها در سال پيش همين موقع هم باخبر بشي و با امروز مقايسه كني. در هر كالايي و در هر خدماتي در هر بخشي. (1077708) (alef-1)
 
طنز تلخ
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۲۲:۲۵:۱۲
عمو چند سالته ؟ (1078731) (alef-1)
 
همشهری
۱۳۹۱-۱۰-۱۹ ۰۵:۱۵:۵۲
اگر شما اقای یوسف امثال اقای نادران و توکلی را بی سواد میدانید چرا در این سایت اظهار نظر میکنی بهتر نیست در همان سایت اقایون با سواد نظر بدی شاید از نظرهای شما انها بیشتر فیض ببرند و مملکت داری بیاموزند (1078931) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۴۹:۵۴
واقعا کامنتت تکبیر داره .
احسنت و مرحبا
خداوند دست شیاطین مجسم را از خاک و دین ما کوته کند. (1076478) (alef-13)
 
sajad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۸:۱۱:۲۴
آقا اون 7 نفری که رای منفی دادن یه این کامنت جزو کدوم یک از اقشار مملکتن؟؟؟؟ یعنی کسی هم هست از دست این آقا راضی باشه؟؟؟ (1076784) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۹:۱۳:۰۳
یادتونه میگفت اینهمه سمینار برای چیست و به آن میگفت سمیناهار؟؟؟ (1076871) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۲:۱۶:۱۵
ایشان با انحلال سازمان برنامه و بودجه در همان ابتدای کار ( سال 84 ) آب پاکی را بر دستان ملت ریختند.
ماستی که ترشه از تغارش پیداست (1077305) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۵۷:۱۸
آقاي احمدي نژاد. هنوز هم هاله نور مي بيني؟! (1077696) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۵۹:۱۴
خواست اكثريت ملت ايران. استعفاي دست جمعي دولتيها و انحلال مجلس و برگزاري انتخابات زودهنگام رياست جمهوري و مجلس است با حضور همه گروههاي سياسي مختلف تا بلكه دولتي خردورز و عاقل روي كار بيايد تا حدودي اين فشارها به مردم كم بشه. (1077701) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۲۰:۱۲:۲۵
انشا نوشتی ها
توضیحاتتون از متن هم بیشتره
مختصر و مفید (1078514) (alef-1)
 
آرمین
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۹:۱۷:۱۰
اصلا سود بانکی باید با نرخ تورم ( البته به غیر از اون امار های مزخرفی که بانک مرکزی منشر می کنه) همخوانی داشته باشد این رو آدم های عادی هم می دانند ، متاسفانه اصولگرا ها به حاطر مطامع سیاسی خود با آینده ملت بازی کردند . (1075889) (alef-1)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۰۲:۰۷
با اين كاهش شديد ارزش پول ملي. ديگه افغانستان و عراق هم نمي تونيم بريم. (1077709) (alef-1)
 
1201
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۹:۲۱:۰۸
اقاي احمدي نژاد پاي اين و ان نيستن ايشون پاي هيچ چي نيستن اصلا ايشون الان حرفي ميزنن ديگه يادشون نيست بنده به اين حرفشونم شك دارم كه چند بار فرمودن:اگه نخبه اي هم باشه بلاخره ماهم رياضي خونديم و يكي از اون نخبه هاييم!
اخه نخبه و اين قدر فراموشي؟!ما به كل موندييييييم والله. (1075893) (alef-1)
 
کوروش
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۹:۲۱:۱۴
بنظر میرسد خلا قانونی در پیگرد قضایی اظهار نظرهای سطحی و عوام فریبانه برای مسىولان سطح بالای کشور شرایطی را فراهم نموده که همیشه این امکان را داشته باشند که با فریب افکار عمومی شرایط را به نفع خود تغییر دهند و این موضوع بدترین عواقب را برای سرنوشت کل ملت در پی دارد. خوب است خود اشخاص هم حداقل در این خصوص بصورت انفرادی در دادگاههای علنی پاسخگوی عواقب تلخ وجبران ناپذیر رفتار و گفتار و عملکرد خود باشند. (1075894) (alef-1)
 
abbas
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۱۵:۱۷
واقعا چه کسی پیگیر سخنان آقای احمدی نژاد است؟
ایشان با این سخنان اقتصاد داخلی ما را نابود کردند و با طرح مسئله هولوکاست هفتاد سال پیش مشکلات عدیده ای برای سیاست خارجی ما پدید آورد اگر قرار بود هولوکاست در سیاست خارجی ما مطرح شود ریاست جمهوری های قبلی مطرح میکردند . (1075962) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۵۰:۱۱
فقط سیاست خارجیمون یک دنیا می ارزه فقط کافی با گذرنامه ایرانی پاتو بذاری بیرون از مرزهای کشورمون می بینی چطوری فرش قرمز پهن میکنند و......... حالت گرفته میشه (1077118) (alef-13)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۰۲:۴۸
مشكل بزرگتر ما از دولت بي كفايت. مجلس بي كفايت است. (1077710) (alef-1)
 
واقع بین
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۵۶:۲۷
گر حُکم شود که مَست گیرند

در شهر هر آنکه هست، گیرند؟! (1076252) (alef-13)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۶:۴۰:۴۰
خلأ قانوني وجود نداره، عزمي براي برخوردي قانوني و قضائي وجود نداره برادر (1076665) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۹:۲۴:۱۰
دوستی آقای احمدی نژاد مثل دوستی خاله خرسه میمونه واقعا دوست داره کار خوب انجا م بده اما همه چیز رو خراب میکنه و تا سالیان زیادی شاید 20 سال دیگر ماباید خراب کاری های این دولت رو جمع کنیم . و دلیل اصلی هم این هست که مغرور و شخصی کار میکنه و از متخصصان هر بخش استفاده نمیکنه و نظر شخصی خودش رو می خواد اجرا کنه . (1075898) (alef-1)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۳۸:۴۲
دقیقا من هم اعتقاد دارم ایشون دوست داشت کار انجام بده اما....
نفهمید که انداختنش جلو براش رای آوردن تا به اهداف خودشون برسن. (1076453) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۸:۱۰:۲۰
منظورت سلطان و شبان بود!!!! (1076782) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۹:۲۴:۱۶
ای کاش یک نفر پیدا می شد از وعده ها و ادعا ها ی ایشان مخصوصا در سفر های استانی مستندی تهیه میکرد و این کار تشویش اذهان عمومی تلقی نمی شد بلکه بعنوان تنویر افکار تقدیر میشد. (1075899) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۹:۲۵:۱۷
این را خدمت آقای نادران هم بفرمایید، که چه نسبتها به اقتصاد دانان که ندادند که چرا به دولت خدمت گذار "برادر بزرگوارشان" آقای دکتررر احمدی نژاد انتقاد میکنند. (1075902) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۹:۲۸:۱۶
در جذب منابع سپرده ای محدودیت نرخ سود پرداختی به مردم نداریم و بانکها رقابتی عمل میکنند. در پرداخت تسهیلات اعطایی است که محدودیت نرخ سود داریم و برای کاهش هزینه بنگاهها و تلاش برای افزایش کارائی بانکها بوده است. (1075905) (alef-1)
 
ایرانی مستاجر
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۳۵:۵۰
دوست عزیز من تمام پس اندازم که 30 میلیون تومان بود را پس از 15 سال کارمندی سال قبل اوراق مشارکت خریدم بدلیل اینکه دلالی و سوداگری ارز و سکه و مسکن را خیانت به ملت می دانستم و نیز به وعده های دولت اطمینان کردم . حالا با این تورم 100 درصدی و شاید بیشتر این پس انداز که برای فرزندم نگه داشته ام تقریبا یک سوم شده است. انصاف این است که دولت به سپرده ها برابر تورم واقعی سود بپردازد و گرنه سال آینده تمام 75 میلیون مردم کشور دلال می شوند. (1076221) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۱۴:۴۹
در اقتصاد آقای احمد نژاد " تورم " سواره است شما پیاده !! (1076516) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۴۸:۱۹
تا حالا بانک رفتی شما؟ حداقل از یک سال پیش تا الان؟ (1076244) (alef-1)
 
ahmad
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۹:۳۳:۰۱
خوب یادم هست در انتخابات دور اول! آقای احمدی نژاد!!! و نه دور دوم!!! مجری تلویزیون از ایشان پرسید شما برنامه اقتصادی خوبی را ادعا می کنید دارید و وعده های خوبی میدهید؛ اگر عملی نشد چه ؟
امحمدی نژاد گفت :" آقای حسینی اتفاقا این چیزی است که من از شما توقع دارم! اگر بعد از آوردن پول نفت سر سفره های مردم وضع معیشتی مردم تا شیش ماه بعد آنچنان بهبود نیافت که مردم خود به آن اعتراف کنند شما موظف هستید مرا بخواهید و در همین برنامه از من سئوال کنید!!!! "

هیچکس این هزیانها را به یاد احمدی نژاد نیانداخت!!!؟
حالا هم ایشان حق دارد اینطور برخورد کند!
شماهم جناب توکلی ! یا بقیه دوستان دست اندر کار! شماهم همینطورید! مسلم است که همینطور هستید والا در این وضعیتی که حتی راه حلی برای آلودگی هوا ندارید و مردم فوج فوج از بیماریها و سرطان ها میمیرند شما اینقدر راحت نمیگفتید تورم نداریم و همه چیز خوب است.!!!
فقط امیدوارم روزی را ببینم که به فلاکت افتاده اید !هم شما و هم همه آقایان از سر تا پای شما! از راس تا دم ! همگی به فلاکت بیافتید و دنبال دارو و درمان باشید و روزی میلیارد بار آرزوی مرگ کنید و نمیرید تا ابد زجر بکشید. الهی آمین اگر تو خدایی و هستی ای الهی آمین یا رب العالمین. به قدرتک و حلالک و جبروتک یا من لا خول و لا قوه الا هو یا قهار و ویا جبار! (1075906) (alef-1)
 
abbas
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۲۰:۳۶
یادتون میاد در دوره اول ریاست جمهوری ایشان از پسرش پرسیدند شما در خانه استخر دارید یا خیر؟
بعد خبر دار میشویم ایشان در کیش و آن هم به آن شکل به تحصیل مشغول است
بعد خبر دار میشویم خانوادگی رفته اند نیویورک
آقای رئیس جمهور ما حافظه خوبی داریم متاسفانه این مجلس و دستگاه قضایی است که حافظه خوبی ندارند (1075968) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۰۹:۱۰
پسرش میگفت جکوزی چیه؟!!!!
حالا فکر کنم خیلی خوب میدونه. کاش یه گزارشی هم الان ازشون بگیرن! (1076177) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۱۷:۳۳
پسر کو ندارد نشان از پدر
تو بیگانه خوانش نخوانش پسر (1076520) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۳:۱۵:۱۸
خاتمی رفته یه هواپیما واسه خودش خریده مثل قصر ! ما دولتیها از اون استفاده نمی کنیم ! نه به سوار شدن هواپیما از محل مسافران عادی در سال اول و نه به سفر قومی قبیله ای به نیویورک! (1077157) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۴۰:۰۵
رئیس جمهور یا نخست وزیر هر کشوری فرزندانش بلاخره وضعشون از خیلی از مردم اون جامعه بهتره و شرایط خاصی دارن همه جای دنیا هم اینجوریه ، ولی دیگه از این ادا ها در نمیارن :| به جای اثرات مثبت فقط اثر منفی داره این کارها! (1076568) (alef-13)
 
بیداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۲۱:۴۹
ان شاء الله

آه دل مظلوم به سوهان ماند

گر خود نبرد برنده را تیز کند (1075971) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۲۳:۵۱
زخم ناشی از آجهای سوهان در روح و تن این مردم فلک زده جا خوش کرده !!
مداوای عفونت آن سالها طول می کشد .اجرای سیاستهای اقتصادی مبتنی بر عقلانیت به عمر امثال ما کفاف نمی کند . (1076535) (alef-13)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۰۹:۴۵
فقط يك دولت خردمند و متخصص و متعهد و كارآمد با روابط خوب خارجه و چهره موجه بين المللي مي تونه ايران و اقتصادش را از اين منجلاب و گرداب نجات بده. (1077723) (alef-1)
 
حميد
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۹:۳۹:۲۶
واقعا براي خودم و اين ملت بزرگ كه ريس جمهورش چنين بي ادبانه بر مخالفانش ميتازد متاسفم حالا معلوم شد چه كسي وراجي ميكرده و چه كسي احمقانه سخن ميگفته و چه كسي مردم را احمق فرض ميكرده (1075909) (alef-1)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۱۰:۴۴
به خدا سال 84 اين آقا رو شناختم و به هر كسي مي رسيدم توصيه مي كردم به هر كس راي مي دهيد به اين آقا راي ندهيد اين آقا شعارهاي پرزرق و برق و فريبكارانه مي ده. (1077724) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۹:۴۱:۱۰
احمدی نژاد مخربترین راهکارهای ریشه کنی اقتصاد را پیاده کرد و عوامانه فکر کرد که کار درست را انجام میدهد در صورتی که کارهای تخریبی بس بزرگ انجام داد که اگر روزی بخاطر سهل انگاریها و اشتباه کاری ها مانند مرد هزار جهره محاکمه شود براحتی او را خواهیم بخشید چرا ؟! چون ما ملتی هستیم که براحتی از سر مناقع و زیانهای خود گذشت میکنیم یا نمیتوانیم حق خود را بگیریم یا خیلی سهل انگارانه بخشنده هستیم چون هر کدام ما هم جای یک رئیس جمهور قرار بگیریم همین کارها را میکنیم اول با نیت درست شعار میدهیم که فلان میکنم و فلان میکنم بعد وقتی در گود قرار گرفتیم اول خانواده و دوست و آشنا را پست و مقام میدهیم و سپس تازه متوجه میشویم ما فقط یک گوشه کوچک را در اختیار داریم و این کار تیمی انجام میشود و همه آن بدست ما نیست و تازه ناظر هم داریم و باید پاسخگو باشیم در آخر میگوییم نگذاشتند در صورتی که همین کارهای کوچکی که کردیم اثر خود را گذاشته و وضع بدتر شده است و نفر بعدی نیز به همین صورت پست ها را از آشنایان ما گرفته به آشنایان خود میدهد و میگوید چنین میکنم و چنان ولی این وسط زمان و پول و اعتماد مردم تلف میشود (یک دوره کرمانی ها به قدرت میرسند و یک دوره یزدی ها و یک دوره اردبیلی ها و گرمدره ای ها و این وسط یک عده به فکر ازدواج های فامیلی برای رسیدن به قدرت هستند) (1075911) (alef-1)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۱۲:۱۲
اقدامات احمدي نژاد با بديهي ترين اصول علم اقتصاد همخواني نداشت. احمدي نژاد دولتش متخصص نبود كه عيان بود حتي متعهد هم نبودند چون در دولتش و اطرافيانش افرادي مزور بودند كه پرونده مفاسد مالي داشتند افراد مساله دار بودند كساني بودند كه چك 5 ميليوني در بين نمايندگان مخالف توزيع مي كردند و ... (1077726) (alef-1)
 
نکته سنج
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۴:۱۱:۱۵
حامیانش کمتر از ایشان تقصیر ندارند! (1077934) (alef-1)
 
1360
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۹:۴۱:۲۸
مشکل الان اینه که دولت برای کسری بودجه هی پول بدون پشتوانه چاپ میکنه حجم نقدینگی در ایران 40000میلیاردتومان شده واقعا اقتصاد ایران داغون شد در این 8 سال به جای تولید مردم همه دلال شدن
دلار هم روز به روز بالا میره (1075912) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۰۴:۴۱
راست میگی دوست من الان توی هر عابر بانکی میری پول نو بهت میده ادم یاد شب عید میافته... (1075950) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۴۹:۱۰
بالام جان حجم نقدينگي 400.000 ميليارد شده يه كمي مطالعه كن بعد نظر بده.
اون رقمي كه گفتي حجم نقدينگي سال 76 بود.
اون موقع كه هركارگر قاون كار ميگرفت 15000 تومان.
يعني اون موقع نقدينگي بود 2.6 ميليارد برابر حقوق يك كرگر.
الان هم يه كارگر قانون كار ميگيره 500.000 كه نقدينگي ميشود 800 ميليون برابر .
يعني الان يك كارگر قانون كار از كل نقدينگي كشور سهم بيشتري نسبت به سال 76 داره. (1076245) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۱۷:۴۶
خداییش عجب اسندلال بی ربطی نقدینگی را بانک مرکزی چاپ می کند به نام مالیات تورمی یعنی نتیجه نقدینگی می شود قیمت بالاتر مسکن وکالا که ما می پردازیم به ویژه اجاره مسکن والبته اصل پول را دولت می گیرد وسودش هم میرود به جیب مالکان املاک پران قیمت یعنی در ایران به جای انکه ثروتمندان مالیات بدهند سود می کنند وفقرا مالیات تورمی می دهند
گرفتی برادر (1076411) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۸:۳۵:۰۸
گیر نده منظورش همون چهارصد هزار میلیارد تومان بود (1076824) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۱۴:۴۹
ببخشید یک صفر کم گذاشتید 400000 میلیارد تومان صحیح است (1076407) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۴۷:۰۶
400000 (1077671) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۹:۴۵:۴۳
راستی همین شما آقایان اصولگرای اقتصاددان امثال توکلی و مصباحی مقدم و نادران و خوشچهره و ... یادتان رفته که چگونه تمام قد از این تئوریهای احمدی نژاد که هر دانشجوی سال اول اقتصاد می دانست که اشتباه است حمایت صددرصدی می کردید .چرا تمام گناهها را گردن احمدی نژاد می اندازید . احمدی نژاد اگر مقصرباشد که هست حداکثر 10 تا20 درصد مقصر است مقصراصلی کسانی هستند که امروزه فرار به جلو می کنند و ای دزد ای دزد می کنند. شما اصولگرایان شهامت و شجاعت اعتراف به اشتباهات خود را ندارید و دارید دنبال مقصر می گردید . مشکل خود جریان اصولگرایی است که فکر می کرد بایک دیدگاه و یک نگاه می تواند مملکت را بگرداند اما حالا غلط بودن این تئوری مشخص شده اما بازهم شماها نمی خواهید بپذیرید که اشتباه کردید بلکه دنبال مقصرید. تا این گونه فکر می کنید و راه را برروی منتقدان بسته اید وضع مملکت همین هست که هست و روز به روز بدتر می شود. (1075916) (alef-1)
 
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۳۴:۰۸
خيلي ها از ايشان حمايت كردند كه ايشان اين بلاها رو سر مملكت آورده حالا درد شما الف و اصولگرايان اين نيست كه چرا وضع مردم اينطور شده شما ترسيده اي كه نزديك انتخابات است و جرياني يا قدرتي جديد به جاي شما سركار بيايد و شما را پس بزند.
مارا ديگر اميدي به شما نيست.

احمدي نژاد يك زماني خوب بود حالا بد شده ؟
احمدي نژاد از اول همينطور بود فقط شما در فكر پس زدن اصلاح طلبان بوديد. (1075991) (alef-1)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۱۳:۵۰
آرزوي يك روز دولت خاتمي را مي كشم. خاتمي ستاره درخشاني بود در آسمان تيره و تار کنونی ايران. (1077727) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۹:۴۶:۰۴
مشکل این است ایشان اصلا به کارشناس و کار کارشناسی و ....اصلا اعتقادی ندارند و در اصل با این حرفا مردم را احمق فرض کرده اند که هر نرخ تورمی دوست دارند یا با عوض کردن تعریف شاغل و با نمودار دروغین میخواهند بگویند همه چیز درست هست و خوب اقدام کردهام (1075918) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۳۶:۳۲
و با این حرفهای عامه پسندش تونست رای عوام و کسب کنه (1076224) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۳۴:۴۹
البته عوام هم از او حمایت میکنند چون به حقشان رسیدند و بعضی ها با چند برابر شدن هزینه های زندگیشان و بالا رفتن خرج استخر و سونا و جکوزی و قطع سهمیه بنزین ماشینهای انچنانیشان و همچنین جمع شدن بساط رانت های فامیلیشان و لو رفتن گندکاریهای اقتصادیشان و تخته شدن سفرهای تفریحی و سورچرانی ها و عیش و نوش خارج از کشورشان با دلار 1000 تومانی , به جانش افتادند . (1076557) (alef-13)
 
بیکار
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۰:۲۵:۰۷
فردی که 3 ساعت در هفته کار کنه شاغل حساب میشه و از لیست بیکاران خارج میشه..!!! خدائیش با هفته ای 3 ساعت باید چه کاری کرد که مخارج زندگی تامین بشه؟ کلاهبرداری ؟ سرقت؟... (1077255) (alef-1)
 
مهر
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۹:۴۶:۵۲
دلار قیمت واقعیش زیر 500 تومنه
کاغذ پاره اینارو نگفتید (1075919) (alef-1)
 
مه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۱۴:۵۴
شما حساب کن ببین چنده.... از مقایسه دستمزد در ایران و امریکا...انصافا (1076069) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۱۴:۴۰
تا روز انتخابات دلار به 5000 تومان مي رسه. (1077729) (alef-1)
 
FARHAD
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۹:۴۷:۰۰
اين حرفها تا حدودي شبيه خريد گوجه فرنگي از سر كوچه ماست كه از همه جا ارزون تره..... (1075920) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۹:۴۷:۵۷
تنها راه برون رفت از وضع موجود ویا جلو
یری از تشدید آن تدوین قانونی برای ارزش پول ملی ونحوه ارزش گذاری آن ونیز مطابقت ذخایر ارزی بانک مرکزی با حجم نقدینگی است تا تزریق نقدینگی برای تحقق آمال وآرزوهای مدیران دولتی مهار شود وگرنه چند سال دیگر اوضاع بدتر میشود احمدی نژاد میرود رییس جمهور بعدی که نمی رود اینها رو درست کند برای عوام فریبی اوهم تزریق را زیاد می کند تا طرحی جدیدی چون مسکن مهر بسازد بخدا دیگر مردم تحمل مالیات تورمی را ندارند (1075922) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۹:۴۸:۴۲
ایشان بعد از 7 سال چرخ را اختراع کردند. باید خودشان یکی یکی قواعد اقتصادی را تجربه کنند. (1075924) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۴۸:۲۲
خیلی جالب بود کلی خندیدم (1076588) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۹:۴۸:۵۸
به اینها اضافه کنید که ایشان سال 84 میگفت "بورس رباست" و باعث شد سهام بانک پارسیان (که سهامدارانش اکثرا" بازنشستگاه شرکتهای خودروسازی هستند) در 1 هفته از 580 تومان به 180 تومان افت پیدا کرد و بعد از گذشت 8.5 سال الان 223 تومان شده !!! (1075925) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۰۱:۱۲
من که هنوز معتقدم هیچکی بهتر از احمدی نژاد پیدا نمیشه
با تمام مشکلاتش

این رو تاریخ ثابت میکنه
حداقل از دولتهای هاشمی و خاتمی خیلی بهتر بود (1075942) (alef-1)
 
س
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۲۷:۴۴
مثل اينكه مشكلات اقتصادي رو شما تاثيري نداشته ! (1076095) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۹:۱۳:۳۱
عزیزیم ایشون بهترین بهره برداری رو کرده حتما تو کار دلار بازی ماشین بازی بوده... (1077414) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۴۰:۳۷
بستگي داره معيار شما از بهتر بودن چي باشه؟
اگه منظورتان را درست فهميده باشم! با شما موافقم (1076122) (alef-1)
 
دريا
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۵۰:۵۵
جهت هويدا كردن خيلي چيزها و ... به خيلي چيزهاي ديگه! واقعا كاتاليزور بودش (1077685) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۱۳:۳۸
اینو دیگه تعصب احمقانه و حمایت کورکورانه است... (1076189) (alef-1)
 
فروغ
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۳:۱۲:۵۰
لطفا اگه نظری ندارید توهین نکنید بزارید فضای بحث تو الف سالم بمونه....این حرف شما زشت و غیر انسانی است...منصف باشید (1077154) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۱۴:۴۶
تا اطلاع ثانوی شما یکی با نظرت حال کن ببینیم چی میشه !! (1076192) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۳:۱۴:۱۹
لطفا اگه سواد بحث و گفتگو ندارید ...افاضات بی ربط نکنید وقت ما رو هم نگیرید ...ایشون آزادانه برداشت خوشو گفته و درسته هاشمی و خاتمی خیلی{...} بودند (1077156) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۳۰:۵۴
احتمالاً شما جیره خوار تشریف نداری؟!!!! (1076216) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۳۵:۳۵
در عقلت باید شک کرد (1076220) (alef-1)
 
يوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۴۳:۳۲
احسنت به شما دوست منطقي و با شعور كه با تحقيق وآگاهي و بدون احساسات نظر مي دي...خداحفظت كنه كاش مي شد وارد سايت الف شم تا بي نهايت مثبت بزنم ولي خواهش مي كنم يك راي من را 40 ميلون ببين..ياحق (1076232) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۳۳:۴۸
اونی که بدنیا آوردی بزرگ کن !! (1076554) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۸:۲۳:۰۴
یوسف بازمممممممممممممممممممممممممممممممممممممم!باباچه اعتماد به نفسی داری؟!!!!! (1076802) (alef-13)
 
مریم از کاشان
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۳:۱۶:۳۳
ممنون از شما منم با شما موافقم دوستمون خیلی منطقیه (1077160) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۵۰:۰۷
میتونم شرط ببندم شما ضد انقلابی! (1076246) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۵۸:۲۰
شما احتمالا حداکثر 8 یا 9 سال بیشتر نداری؟؟ (1076254) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۳:۳۰:۵۰
منم با نظر شما موافقم اولش خوب بود كل ايران حاصلخيز شده بود ولي الان به قدري حجمش زياد شده كه همه چيزو سوزونده . (1076325) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۳:۱۱:۲۲
ایولله خدا وکیلی آخر نظر بو د....کوتاه مختصر مفید و عمیق ....خدا حفظت کنه (1077151) (alef-1)
 
مردغارنشین
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۴۹:۵۳
دقیقا با شما موافقم
هیج کسی بهتر از احمدی نژاد پیدا نمیشد که همه چی رو بهم بریزه و خراب کنه و کشور رو نابود کنه
واقعا هنر میخواست که ایشون واقعا هنرمند هستند. (1077682) (alef-1)
 
طنز تلخ
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۲۲:۲۶:۳۲
دوست عزیز شما الان ماهی چند حقوق میگیری راست و حسینی بزن ببینم حرفت رو تایید میکنی یا نه ..... خودت میدونی ... (1078739) (alef-1)
 
سید رضا
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۰۱:۲۶
نرخ ارز در زمان مبارزات انتخاباتی سال 84 را نگفتی که خبرنگار نیز تعجب کرده بود ایشان میگفت نرخ ارز از آن قیمتی که در آن زمان بود بسیار کمتر است حال مقایسه کن . (1075943) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۰۳:۰۶
لطفا چشم وعقل خود را نبنديد مسكن 100 متري خوب در اوايل انقلاب 300هزار تومان بود امروز همان تيب اپارتمان 400 ميليون تومان است

منظور در همه ي دوران افزايش 5 برابر مسكن داشتيم وبقيه ملزومات هم همچنين واقع بين باشيد (1075948) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۳۸:۲۵
اوايل انقلاب به دليل تغيير حكومت، كساني كه تمايل به
ترك ايران داشتند حاضر شدن املاكشان را
با قيمت هاي بسيار كمي به فروش برسانند (1076115) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۰۹:۳۷
شما درست میگید اوایل انقلاب حقوق من فرهنگی با مدرک لیسانس 5500 تومن بود یعنی حدود 600 دلار امروز پس از 35 سال میگیرم 900هزارتومان یعنی 300 دلار حال خود بخوان حدیث مفصل ازاین مجمل !!!!!!!!!!! (1076179) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۷:۳۱:۰۳
ان موقع شما با 60 برابر حقوقتان مي توانستيد اپارتمان 100 متري متوسط بخريد الان با 400 برابر حقوقتان متوانيد همان تيپ اپارتمان را بخريد منظور همه ي اين گراني را سب دولت كنوني نيست بلكه سيستم كشورداري از نظر اقتصادي كلا اشكال دارد (1076734) (alef-13)
 
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۱۱:۱۹
از چه آدمی توضیح می خوای؟؟ کلاً این آدم رئیس جمهور شد که به کسی پاسخ نده. تا بحال کی دیدید که این آدم و گروهشون اصلاً به حرف کسی گوش بدن تا بخوان جواب بدن؟؟
هرگز نه تنها به سوال تو جواب نمیدن بلکه به سوال مجلس و قوه قضائیه هم جواب نمیدن (1075955) (alef-1)
 
آنتي مشايي
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۱۷:۲۳
مجلس محترم !!!
به نظرتان هنوز زمان ارائه طرح عدم كفايت سياسي رئيس جمهور و يا طرح استيضاح رئيس جمهور فرا نرسيده است؟؟؟!!!
اين تذهبون ؟؟؟!!! (1075965) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۲۲:۰۵
همون استضیاح وزیر ورزش بس بود (1076422) (alef-13)
 
امان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۲۳:۵۲:۵۵
جراتش و ندارن.....اينها نماينده مردم نيستن . (1078847) (alef-1)
 
noor
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۲۶:۰۸
ما اين موارد را به يكديگر بايد ياد اوري كنيم كه بعد از هشت سال تازه فهميديم چه بر سر ملت امده است.
اگر يك كسي بياد بگه من اگر رئيس جمهور شوم رفاه در ايران از سطح كشورهاي درجه يك بالاتر مي ره و بعضي براش تبليغ كنند و ما هم راي بديم مقصر كيه؟!!!
كسي كه مار را مي كشه و مي گه اين ماره يا كسي كه مي نويسه ما رو مي گه مردم اين ماره؟
همه كساني كه در اين هشت سال حمايت كردند و سكوت كردند مقصرند!
به رسانه هاي و سايت ها نظري بيندازيد از سال 84 تا حالا چقدر انتقاد كردند.
در خصوص سود بانكي همان شبي كه اقاي خوش چهره يك روز بعد از رياست جمهوري 84 در تلويزيون گفت سود بانكي تك رقمي مي شود اين سايت ها و حضرات كه الان انتقاد مي كنند كجا بودند؟
در خصوص هدفمندي اقتصاددان هاي ما و كساني كه الان مي گند هدفمندي كلاهبرداري است كجا بودند؟
و... (1075974) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۲۹:۰۲
جسارتا بايد عرض كنم آدم دروغگو هميشه آدم طمعكار را گول ميزند سايت محترم الف شهامت داشته باش و كامنت مرا بگذار (1075978) (alef-1)
 
حالا
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۳۴:۵۶
سلام من مونده ام که آقای ریئس جمهور و طرفدارانش این اظهار نظرها را می خونند یا نه !!!! (1075994) (alef-1)
 
بهروز
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۰:۴۵:۴۲
خیر وقت ندارند بخونند الان که شما خوابی اقایون در حال مدیریت جهان هستند. (1076999) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۱:۱۴:۱۸
فک کن اگرم بخونن 1% اهمیت بدن ! (1077288) (alef-1)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۱۶:۵۱
اون 24 ميليوني كه به احمدي نژاد راي دادند يكي شون توي اين سايت اصولگرا نيست؟! (1077733) (alef-1)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۱۹:۱۱
اين حجم عظيم منتقد احمدي نژاد در يك سايت اصولگرا كه سال 88 حمايت عجيبي از احمدي نژاد كرد!!
يه نفري توي يه مناظره اي همه اين اشكالات و ضعفها را گوشزد كرد اما شد سران فتنه..! (1077739) (alef-1)
 
سید صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۵۰:۵۰
این فرد اگر موقعی که دانشجوی دکتری بود به جای شغل شریف استانداری اردبیل وقتش را مثل یک انسان صرف علم می‌کرد شاید توفیق آن را می‌یافت که به درکی از پیچیدگی مسایل نایل شود. شاید می‌توانست پی‌ببرد که حل یک مساله تحقیقاتی کوچک در حیطه مهندسی نیز سالها وقت و توان تمام وقت می‌طلبد. اما دریغ و درد که بیسواد بار آمد و هیچگان نتوانست بفهمد دینامیک اقتصاد و اجتماع بطریق اولی از دینامیک مهندسی پیچیده‌تر است و قاعده و قانون دارد و باید برای درک قوانین آن سالها در راه علم قدم گذاشت. به همین دلیل هم بود که وقتی ۵۷ استاد اقتصاد به وی نامه نوشتند که این کارها را نکند،‌ با عدم درکی که از مسایل و پیچیدگی آنها داشت اینچنین سرنوشت ۷۵ میلیون انسان را به رنج و زندگی هدایت کرد. (1076026) (alef-1)
 
فروغ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۴۵:۰۱
نظر شما توهين به حساب مياد ..لطفا رعايت كنيد بي انصافي است لطفاعمل كرد و ميزان ]آزادي بيان را حداقل با دوره هاي قبل مقايسه كنيد (1076236) (alef-1)
 
a
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۷:۱۳:۴۳
فروغ گرامی تا دو روز پیش من بانام فروغ کامنت می گذاشتم البته بادید گاهی متفاوت با شما زمانی که شما با همین اسم وارد سایت الف شدید با نام دیگری کامنت می گذارم به هر جهت خدمت شما باید عرض کنم که نیازی به یاد اوری نیست چندین سال است که به قول شما عملکرد ومیزان ازادی بیان را با گوشت وپوست واستخوان خود احساس می کنیم. (1076710) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۶:۰۴:۳۷
سید صادق با نظرت کاملا موافقم. خیلی خوب بیان کردی کسی که کمترین بوئی از علم برده باشه هرگز با علم مدیریت ،اقتصاد و... اینگونه برخورد نمیکنه از انحلال سازمان مدیریت تا تصمیمات آبکی برای واردات ، دخالت در مدیریت بانک مرکزی و بانکها و الی ماشاالله موارد قابل ذکر دیگه. و بدتر از همه اینکه مدیران لائق مملکت رو کنار گذاشت (1076608) (alef-13)
 
بینوا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۵۴:۱۲
ببخشید چرا حالا به یاد حرفهاش افتادید؟!! اون زمانی که وقت انتقاد و پیشگیری بود شروع به به به چه چه معجزه هزاره تان کردید ولی حالا که دیگه آخر کارشه و براتون مهره سوخته شده، یه دفعه یادتون افتاده که چه بی ادبانه حرف می زده است؟!! (1076031) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۶:۴۰:۰۱
ته لیوان ابش هم تو مجلس میخورند برای تبرک کجای کارید (1076664) (alef-13)
 
آرمان ایرانیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۰:۵۴:۴۴
بپرسی میگه : همه کارها را انجام دادم اینم سندش.
راستی اون چی چی بود لو لو برد ؟ (1076032) (alef-1)
 
فاضل
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۰۵:۲۴
من سیب زمینی میخوااااااااااام !!!!))))) (1076050) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۱۳:۳۴
5 ماه صبر کن. مفتکی توزیع میشه (1076404) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۳۰:۴۷
من هم سهام عدالت میخواهم ، کی وقت انتخاباته ؟ اخه فقط قبل انتخابات پرداخت میکنن (1076550) (alef-13)
 
منتظر
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۹:۴۵:۵۸
کاکا گیان من هم منتظر اردیبهشت ماهم که سهام بگیرم !! (1077448) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۱۷:۳۵
كي انتخاباته. من بازنشسته هم منتظرم يك دو ماهي حقوقم را بالاتر ببرند! (1077734) (alef-1)
 
نويد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۱۰:۴۱
" با وجود تهمت‌ها و تخریب‌های قابل ملاحظه علیه آقای احمدی‌نژاد، چه عاملی باعث شد اکثریت رای‌دهندگان به ایشان رای دهند؟"

(يكي از به اصطلاح نظر سنجي هاي تحليلي جهت دار سايت الف در خرداد ماه سال88)

جالب اينجاست كه الف آنچه كه قبلا از زبان و قلم خيرخواهان اين كشور بيان مي شد را تخريب و تهمت مي ناميد ولي اكنون و با چراغ سبز داده شده گوي سبقت را از هر منتقد، تخريب كننده، طنز نويس و ... ديگري را ربوده است.
اگر بنا باشد "يادتان هست؟"، "يادتان هست؟" گفته شود اين شما نيستيد كه بايد بگوييد بلكه اين مردم و اصلاح طلباني هستند كه بايد به شما بگويند يادتان هست چقدر در مورد رفتار ها و بي اخلاقي ها و عوام فريبي هاي اين دولت هشدار داديم؟
يادتان هست؟!... (1076062) (alef-1)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۱۶:۴۲
آقای احمدی نژاد در ابتدای دور اول ریاست جمهوریش با ارتکاب سه حرکت اقتصادی اشتباه وغلط زیر باعث هجوم سرمایه ها به سمت بازار زمین ومسکن ودرنتیجه گرانی چهار برابری قیمت مسکن در همان دوره اول ریاستش شد:

1-کاهش دستوری سود بانکی (مردم سپرده هایشان را از بانکها بیرون کشیدند)
2-تبلیغ منفی برعلیه بازار سهام وبورس(سهامداران ،سرمایه هایشان را از بورس خارج کردند.
3-پرداخت وامهای کلان وکنترل نشده به طرحهای زود بازده(که بخش اعظم آن وارد بازار زمین ومسکن شد).

ایشان که معمولا دلایل خرابکاریهایش را به دیگران نسبت می دهد البته در این موارد بالاخره با باکمک اساتید اقتصادیش به مشورت نشسته و با قبول اشتبا هات اقتصادی دور اول حکومتش ،دردور دوم :
1-هم به افزایش نرخ سود بانکی ایمان آورد !
2-وهم به تبلیغ وتشویق مردم به سرمایه گذاری دربازار سهام وبورس پرداخت!(توصیه های ایشان در تلویزیون به مردم رابه یاد بیاورید که: پول یارانه ها را خرج نکنید بروید سهام بخرید!! بیچاره این مردم که با چندر غاز پول یارانه ها چه هزینه های گزاف تحمیلی از عملکرد غلط ایشان ویارانشان را باید بپردازند) .

ظاهرا این هم یک قانون اقتصادی است که متاسفانه آنچه که به حق یا نا حق گران شد به این راحتی پائین نمی آید .لذاایشان دیگر بایستی یادگرفته باشند که تاوان اشتباهات دولتمردان را مردم با تحمل فشارهای چند جانبه،از جیب خود واز سفره نان خانواده می پردازند،تا شایداز بروز اینگونه اشباهات خانمان سوز پرهیز کنند.وبا شهامت وصداقت!! در حضور مردم خود وسیاستهای غیر علمی شان را نقد وبه تعدادی از این اشتباهات بزرگ اعتراف واز مردم عذرخواهی کنند. (1076071) (alef-1)
 
جمشید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۱۶:۴۵
عجب سایت منصف و جالبی است این الف. مگر با کودتایی خودساخته در سال پیش نرخ سود یا همان ربا را بالا بردید تورم کاهش پیدا کرد؟ (1076072) (alef-1)
 
آرامش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۲۲:۱۹
عزيزان چرا وقتتون رو صرف حرف هاي بي فايده ميكنيد
اين مطالب رو همه ميدونيم.
از كوزه همان تراود كه در اوست.
پاينده باد ايران-سربلند باشي ميهن من (1076079) (alef-1)
 
ديروز ، امروز ، فردا . . .
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۲۲:۵۹
دوستان بسياري با حرارت تمام كامنت گذاشته اند و وعده هاي رئيس محترم جمهور را يادآور شده اند ، اما نديدم كسي را كه پشتيبانان رئيس جمهور در اين چند سال را اشاره اي نمايد كه كوچكترين انتقادي را برنمي تافتند و انگ هاي بسياري ميزدند ، همه در اين وضعيت مسئول هستند و نميتوانند با ميدان داري فقط رئيس جمهور را مقصر نشان دهند . (1076081) (alef-1)
 
عباس
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۳۵:۳۱
فرق است بین انها که ندانسته خراب میکنند با انها که دانسته و مخصوصا خراب میکنند درست است هردو خراب میکنند ولی انکه با چراغ اید همه چیز را میبرد ، این مرد با چراغ امد و این مرد همه چیز بابا را برد (1076558) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۲۴:۳۱
آقای رئیس جمهور و اطرافیانش که وقت ندارند این چیزها را بخوانند انها باید به مدیریت جهانی فکر کنند ولی اگر خود آقای توکلی هم بخونند خوبه تا کمی خجالت بکشند و ببینند از کی حمایت کردند و بدانند همه آنهایی که این آدم را حمایت کردنداگر مسلمان باشند و به روز قیامت اعتقاد داشته باشند ( که ندارند ! ) باید روزی پاسخ این ظلم را بدهند (1076085) (alef-1)
 
نیما
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۲۷:۱۸
ممنون بابت شفاف سازی ولی یکم دیر به فکر افتادین،چون حالاپایان دولت هستش راحت می تونیدحرف بزنید،بعدگذشت دولت دهم همه چیز این آقامشخص شده بود که به درددور دهم نمی خورد ولی یه عده با خودخواهی وبرای رسیدن به منافع شخصی خودشون بدون درنظرگرفتن مردم ایشون روبالاآوردن وحالا هم همونایی که این کارو کردن پشیمونن ولی دیگه فایده نداره اینقدراوضاع خراب شده که حالاحالاها نمیشه به وضعیت مطلوب رسید (1076094) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۳۰:۴۳
ای بابا شماها چقدر نمک نشناسید (1076103) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۲۰:۱۸:۲۱
شما بگو چیکار کرده تا ما سپاسگذار باشیم (1078528) (alef-1)
 
نوه حضرت آ دم
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۳۵:۱۰
راستی من اکثر انتقاد هارا خواندم همه درست است فقط بعضی چیز هارا جاانداخته اند مثل خانه دار شدن اکثر اقوام وزیرا ن ومعاونان محترم انها و اقوام نزدیک شخص رییس جمهور در تهران ونرفتن انها از شهر تهرون تمام نمایندگان محترم مجلس از اولین دوره تا بحال هر کدام تا شسصت فامیل نزدیک خودشون را به تهرون اوردند تا بیچاره ها تتنها نباشند ودیگه نرفتند شهرشون ماندند وسیاست مدار شدن سفر های شهرستانی واستانی رییس جمهور هم باعث شد تمام فامیل نزدیک همراه ایشان تا نیویورک بروند و انجارا ببینند خلاصه درد مردم دوا نشد
حالامنتظر یکی دیگه مینشینیم تا دروغ های اورا هم تجربه کنیم روزنامه کیهان
یاد گرفته اول حمایت کنه بعد انتقاد و همیشه مدعی که ما نوشتیم وفریاد زدیم وگفتیم که دارید به بیراهه میروید یک سری به ارشیو خودش بزنه 00 سربالا را
میبینه وظیفه ما مردم اطاعت محض است از مقامات وسکوت وتحمل هر وضعی
که پیش بیاید تاخدا ازما راضی باشه

مولا علی میفرماید ذلیل ترین مردمان کسانی هستند که درزمان انها ازمیان انها
نالایق ترین انها بر انها حکومت میکنند

بیائید دعا کنیم خدا مارا از ذلت نجات دهد و وعده های دروغ وبی اساس را باورنکنیم دنبال مقام ولایت باشیم واز او حمایت کنیم انشالله خداوند مارا
حمایت میکند و دولت بعدی همه ناکامی های باقیمانده را جبران میکند

انشائلله (1076107) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۲۷:۱۱
داشتی خوب میگفتی اما آخرش دیگه خراب کردی (1076432) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۳:۱۸:۴۰
احسنت (1077165) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۵:۰۵:۱۸
عجب دل خوشي داري تو... (1078008) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۳۷:۳۲
فقط احمدي نژاد نيست كه حرفهاي قبلي خودش را فراموش كرده است. اين بنده خدا ديگر كارش تمام شده. تلاش كنيم بعدي كه روي كار آمد را زيادي تحويل نگيريم و درباره اش مبالغه نكنيم.
فرهنگ چاپلوسي و مبالغه است كه باعث مي شود تازه به دوران رسيده ها، گذشته خودشان را فراموش كنند، اين فرهنگ را بايد از بين برد. گناه اين فرهنگ از گناه آن افراد بسيار بيشتر است. (1076112) (alef-1)
 
قاضی
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۳۷:۴۴
بهترین کار محاکمه ی ایشان به عنوان خیانت به کشور است همه ی این مسائل را نمی توان به حساب ندانم کاری گذاشت .اگر دادگاه عادلی پیداشود خیلی مسائل پنهانی روشن میشود که ایشان فقط در جهت منافع دشمنان ایران حرکت میکند .شعارها را نگاه نکنید عملکرد و نتایج عملکرد را بررسی کنید تا مسائل برایتان روشن شود............ (1076113) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۱۸:۵۰
به نظرم یه دادگاهی بشه مثل دادگاهی که آخر سریال مرد هزار چهره بود! (1077072) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۲۱:۲۳
چه كسي جوابگوي اين همه ظلمي است كه امروز به مردم مي رود؟! (1077741) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۲۲:۰۵
بلاخره اگر هم مملكت داري بلد نبوده باشد 7 سال زمان كمي نبوده است. ايشان عامدانه منابع كشور رو هدر مي دهند و التهاب ايجاد مي كنند. (1077743) (alef-1)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۳۹:۱۰
چرا اقدامات مثبت رییس جمهور محبوبمان را نمی بینید:
1-ساخت مدرسه
2-ساخت بیمارستان
3-دوستی با دولت های ونوزیلا و سوریه مظلوم
4-مبارزه با بی حجابی
5-کوباندن مستکبران و.... (1076119) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۳۷:۴۳
خوندي بقيه چيه نوشتن؟؟؟؟؟؟؟ در مورد خيرين مدرسه ساز كه حرف نمي زنن!!! (1076451) (alef-13)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۲۳:۱۸
الان نصف بيمارستانهاو مدارس و ... توسط خيرين ساخته مي شه. معلوم نيست دولت اين همه ثروت و پول عظيم رو چه كار كرده؟ ضمنا آزادراه تهران شمال راه آهن شيراز بوشهر و عسلويه و ورزشگاه نقش جهان اصفهان و ... هم با اين همه ثروت نفتي ساخته نشد.. چرا؟! (1077748) (alef-1)
 
Ali
Austria
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۳۹:۲۷
برادر! دولت سوریه و ونزوئلا مظلوم هستند یأ مردم این کشور ها؟ آیا تا به حال فکر کرده‌اید بعد از سقوط این دولت‌ها که خیلی‌ بعید نیست چه به سر روابط خارجی‌ ما با همین دو کشور باقی‌ مانده دوست می‌‌آید؟ آنوقت است که افسوس می‌خوریم که کشورهایی مثل ترکیه میشوند بهترین دوستان سوریه! (1076456) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۲۳:۴۰:۴۳
حالت خوبه عزیزم ؟ قرصاتو بخور . (1078832) (alef-1)
 
افسرده!
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۴۲:۴۸
سلام.
حالا یک نفر انتخاب شد و حرفهایی زد که درست نبوده. پس چرا هیچ کس
جلوگیری نمیکنه و جواب نمی خواهد. اینطوری که خیلی بدتر است. یعنی
همه چشم بسته اند که این نفر هر کاری می خواهد بکند و همه را به بدبختی
و فلاکت بکشاند! (1076126) (alef-1)
 
دح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۵۲:۱۱
من یک سوال دارم. رییس جمهور منتخب مردم یک حامی ندارد که در این سایت نظری بدهد و از او حمایت کند؟ آن هایی که به او رای داده اند کجایند پس؟ (1076146) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۰۰:۴۹
نظراتشان سانسور می‌شود. مرد باشید و منتشر کنید. (1076494) (alef-13)
 
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۰۶:۵۲
مگه الفی ها (البته علفی ها) پیام طرفدارای رئیس جمهورو منعکس میکنن؟ بعد ام دم از مستقل و منصف بودن میزنن (1076501) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۸:۰۰:۳۷
يه كسي بود به نام " م يخي" كه هميشه به نفع احمدي نژاد مي نوشت. حالا نمي دانيم كجاست. شايد بخش تعاملي سايت الف نشاني از او داشته باشد. كلا بيشتر افرادي كه از احمدي نژاد حمايت كردند، الان پشيمانند و از خجالت حرفي براي گفتن ندارند. (1076767) (alef-13)
 
طرفدار دلسوز احمدی نژاد
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۳:۲۳:۳۵
خداییش راست میگه من خودم روزی حداقل ده نظر می دم ...وکلا طرفدار احمدی نژادم و هر مطلب علیه ایشون رو جواب می دم ولی بخدا خیلی هاشو الف الکی حذف می کنه تازه اونهایی هم که ثبت میکنه زیرش کلی توهین به ما داره که مهم نیست بالا خره این نکه کارمونه ولی ..در کل خیلی در حق احمدی نژادی ها که د25 میلیون نفرند تو ای سایت ظلم میشه...خودتونو اصلاح کنید ...روشی رو انتخاب کنید که بعد از این دولتم مشتری داشته باشید ...من خودم اگه بخواد این جوری پیش بره بعد از احمدی نژاد اصلا سایت الف نمی یام بخدا راست می گم. (1077177) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۸:۳۴:۵۶
چه شما طرفدار يك شخص باشي چه نباشي ملاك ارزيابي بايد صحيح باشد. آيا نظردهي در يك سايت نشان محبوبيت و يا محبوب نبودن يك فرد است آيا يك فرد تنها يكبار مي تواند نظر يا راي بدهد؟ اگر مثلا شما در سايتي بوديد كه در امكان وجود خدا نعوذ بالله شك كرده بود و همه در اون مورد نظر داده بودن و به شدت حمايت كرده بودند آيا حجت داريد كه در وجود خدا شك كنيد؟ (1077382) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۲۴:۱۰
برادران خودجوش بوده اند صلاح نيست امروز بيرون بيايند و تجمع كنند ضد دولت!! (1077754) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۲۵:۳۵
به بركت اين دولت و مجلس باكفايت؟ نون خالي هم ديگه سخت توي سفره هامون پيدا مي شه. معلوم نيست اين همه پول نفت و ثروت كشور كجاها رفت؟ (1077760) (alef-1)
 
م
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۵۲:۱۶
موش کور بخورش که نفهمه چی خورده ______ میدونم چاپ نمیکنی فقط نوشتم تا

شما که نظرا رو تایید میکنی بخونی یکم بخندی همین :)))))) (1076147) (alef-1)
 
سربداران
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۱:۵۵:۴۶
يادتون باشد در مجلس هر چه امضا براي طرح سوال از رييس چمهور گرفته ميشد دوباره پس گرفته ميشد!!!اين كه گفتي يعني چه!!! (1076154) (alef-1)
 
حافظ
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۱۱:۵۴
الف شدی بایگاه ضد انقلاب حالم بهم میخوره ازت (1076184) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۳۱:۳۴
هر كسي انتقاد كرد شد ضد انقلاب؟
حالم از شما بهم مي‌خوره كه فقط خودتون رو مي‌بينيد (1076440) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۸:۳۷:۱۵
چرا اسم حافظو خراب میکنی؟ (1076827) (alef-13)
 
بی نمک
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۹:۵۴:۴۰
ولا من نمیدونم این ضد انقلاب کیه میگم گشنمه میگن ضد انقلابی میگم کار ندارم میگن ضد انقلابی . مگه انقلابی بودن ضد رفاه و آسایش برادر من . بخدا موندم انقلابی خوبه یا ضد انقلابی !!بابا ول کنید این حرفهای انقلابی و ضد انقلابی را یه کمی به فکر ما ملت باشید که گرسنگان هستیم . ول کن این حرفا را که سیب این طوری یا این طوری صیب ! (1077457) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۵:۰۶:۰۸
ما هم حالمون ازت بهم مي‌خوره.... (1078011) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۲۱:۳۸
خود كرده را تدبير نيست! (1076203) (alef-1)
 
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۳۵:۲۵
abbas بنیاد هزاره سوم جواب سئوال شما را از قبل داده است؟؟... (1076219) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۳۶:۰۸
در مورد كاهش نرخ سود همين آقايان نگذاشتند و نرخ سود رو با فشارهاي بسيار بالا بردند تا مثلاً مردم نروند دنبال سكه گرفتن ولي مردم هنوز سكه شون رو ميگيرند.
در مسكن نيز در زمان خاتمي مسكن يكبار 3 برار شد و بار ديگر بازهم همون چيزي كه 3 برابر شده بود ، شد2برابر كه اگر روي هم حساب كنين تقريبا ميشود 7 برابر كه البته تحريمي هم در كار نبود.
چرا كسي دم بر نياورد البته نرخ رشد 4.5 برابري در اين دولت نسبت به دولت خاتمي حداقل 2.5 برابر بهبود پيدا كرده البته اگر 4.5 برابر شما درست باشد.
البته از آقاي توكلي و سايت متبوعشون از بيشتر نميشه انتظار داشت كه اون زمان چشماشون رو ببندند و حالا در اين موقع بصورت كاملاً مغرضانه بازكنند. (1076222) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۸:۳۹:۳۹
بگو عزیزم دروغ که کیلومتر نمیندازه! (1076831) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۵۶:۱۴
آقای محترم، سلام علیکم. (1077127) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۴۴:۰۵
فقط خدا باید جواب رییس جمهور را بدهد. (1076234) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۳:۱۹:۵۹
چرا خدا! یعنی تو این مملکت کسی نیست جوابشو بده؟؟ مردم چی کاره اند (1076292) (alef-13)
 
كاترين
Russian Federation
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۱۴:۴۲
نه اين رئيس جمهور است كه بايد در پيشگاه خداوند جوابگو باشد. چه جوري مي خواهد جواب بدهد؟ (1076406) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۲:۴۶:۴۶
اگه قرار بود اونا این نظر ها رو بخونن کی بره دونباله معامله کردن (1076240) (alef-1)
 
مجید
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۳:۰۶:۰۸
بزرگترین خیانت را مجلس به ملت کرد.مجلس تمام بی قانونی های دولت و عوامفریبی او را میدانست اما هیچوقت یک استیضاح درست از ایشان نگرفت. هروقت رییس جمهور استیضاح شد یا خواستند ایشان را استیضاح کنند آمد ونماینده های ملت را مسخره گرفت ورفت یعنی ملت را به تمسخر گرفت.باید گفت مقصر اصلی مجلس است.ملت آگاه ایران هیچوقت رفتار احمدی نژاد را در مجلس که نماینده ها را بی حرکت فرض کرد وبا یک جوک مجلس را ترک کرد فراموش نمیکند.آنجاییکه احمدی نژاد میگفت اینها تعدادی خاروخاشاک هستند همانوقت باید متوجه می شدند . متاسفیم برای نماینده های مردم درمجلس سبب شدند مملکت به این حال وروز بیفتد.کاش 10 نفر امثال مطهری بودند لااقل روی حرفشان می ایستند نه نان را به نرخ روز بخورند وبخواهند همه راراضی نگهدارند برای روز مبادا. (1076262) (alef-13)
 
معتضد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۳:۰۷:۱۷
نابرده رنج گنج میسر نمی شود :
چطور شد که ورق برگشت ودایه عزیز تر ازمادر شدید معرف شما بودید و موید ملت حال ملت مقصر است و معرف بی گناه باز هم شکر که الان اعتراف می کنید اما چه سود اقدامی شد؟ (1076265) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۳:۱۶:۵۰
یادتان هست که خودتان چقدر از احمدی نژاد حمایت کردید؟ (1076285) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۳:۲۲:۳۱
اول میرم سراغ خاتمی آخه من طرفدار خاتمی هستم:
۱-خاتمی دولت را با تورم ۳/۲۵ درصدی در سال ۷۵ تحویل گرفت و در نهایت با تورم ۲/۱۵ درصدی تحویل داد. به عبارت دیگر خاتمی ‌توانست با اتخاذ سیاست‌های انضباط پولی و مالی، حجم بودجه دولت را کنترل و کسری آن را به حداقل برساند. این سیاست‌ها باعث شد نرخ تورم در دولت وی ۱۰ درصد کاهش یابد.
۲-آقای خاتمی بدهی ارزی ایران به مبلغ ۴۰ملیارد دلار را تصویه کرد
۳-وی در پایان دولتش نیز ۴۰ ملیارد دلار زخیره ارزی داشت
۴-آقای خاتمی با اتخاذ سیاست تنش زدایی چهره تهاجمی ایران در عرصه سیاست خارجی را بالحنی مودبانه و در شان یک رییس جمهور را اتخاذ نمود
۵-همچنین او با نفت بشکه ای ۸ دلار توانست کشور را از تورم و گرانی خارج کند
۶-وی همچنین درماجرای قتل های زنجیره ای برای دستگیری سعید امامی با ایجاد کمیته تحقیق نقش موثری داشت
۷-نرخ آزاد دلار در دولت خاتمی بعد از ۸ سال ۸۷۴ تومان شد
حالا برم سراغ دولت دکتر احمدی نژاد:
۱-او دولت را با تورم۱۵ درصدی تحویل گرفت دوست عزیز من به عنوان دکترای حسابداری و دایی من به عنوان دکترای اقتصاد مدت یک هفته روی نرخ تورم کار کردیم با اینکه میدانم شما اهل باور حقیقت نیستید ولی باید بگم ما بعنوان دوتا استاد دانشگاه به این نتیجه رسیدیم تورم ایران بالغ بر ۸۳درصده
۲-متاسفانه دکتر با اتخاذ سیاستی تهاجمی در عرصه ی سیاست خارجی موجب ایجاد تنش نسبت به ایران در خارج شد
۳-هم اکنون قیمت ماهانه نفت ۲۱۷ ملیارد دلاره یعنی با درآمد یکروز نفت و گاز کشور می توان بدون وام و منت می توان کل مسکن مهر یعنی ۳۱۰۰۰ واحد ۷۵ متری را از ابتدا با قیمت هر متر مربع ۳۰۰۰۰۰ تومان ساخت و تمام کرد و به رایگان ! به مردم داد
یعنی با در آمد پنج روز ( صبح شنبه تا پایان چهار شنبه ) می توان یارانه نقدی کل کسانی که ثبت نام کرده اند یعنی ۷۲ میلیون و پانصد هزار نفر را واریز کرد
یعنی اینکه با درآمد یک روز و نیم کشور می توان ورزشگاهی ساخت که لیاقت برگزاری المپیک لندن را داشته باشد
یعنی با در آمد یک روز می توان دو نیروگاه ۴۵۰ تا ۵۰۰ مگا واتی ساخت یعنی برابر بانیروگاه اتمی بوشهر که قرار است ۱۱۰۰ مگا وات نیرو تولید کند
یعنی با در آمد یک هفته مملکت می توان ۱۰۴ هواپیمای ایرباس A320 نو خرید
با در آمد بیست روز کشور می توان ۷۴۳۱۵۰ تویوتا کرولا ۲۰۱۱ خرید و هرچی ماشین داغونه از سطح کشور جمع کرد وسرانه مصرف بنزین رو به ۵-۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر رسوند همه اینها فقط یا دلار۱۱۰۰ تومان محاسبه شده
۴-نرخ آزاد دلار در دولت دکتر احمدی نژاد در مدت کمتر از ۸ ماه به نرخ ۲۱۰۰تومان رسید (1076298) (alef-13)
 
عبدا...
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۳:۲۲:۵۲
ایشان فعلا در فکر مدیریت جهانی هستند لطفا مزاحمشان نشوید اینها که در اینجا اتفاق میافتد که چیز بزرگی نیست فوقش مردم از جیب یکدیگر در میآورند و تورم را مهار میکنند و بقول ایشان پول و نقدینگی که در جامعه زیاد است و مردم خودشان مدیریت میکنند.دوستان لطفا مزاحم نشوید ایشان سرشان خیلی شلوغ است و باید شش هفت میلیارد آدم را مدیریت نمایند . (1076300) (alef-13)
 
دایی سعید
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۳:۴۲:۰۵
هیچ کس مچ این اقا رو نمی تونه باز کنه دلیل ان هم کثرت بله قربان گوهای حاشیه ی ایشان می باشدکه به نوایی رسیده اند. (1076348) (alef-13)
 
سيد ابراهيم كراماتي
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۳:۴۷:۴۷
افسوس و صد افسوس از فرصت هاي سوخته و روغنهاي ريخته و مردم در چنبره مشكلات گرفتار آمده مديران خواب زده و دستان كج در انبان بيت المال به چرخش در آمده و ... (1076363) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۳:۵۸:۲۴
بزرگترين ضربه اين كارها تخريب اعتماد مردم به سياستمداران است!!! ميشن چوپان ... (1076378) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۱۱:۲۴
بااين كامنت ها معلوم مي گردد دل مردم از هدف مندي پر است. شايد يك راهكار برگشتن كامل به شرائط قبل از هدف مندي است . بهتر است دست اندركاران بر روي اين گزينه نيز متمركز شوند. (1076402) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۸:۰۲:۰۰
بازگشت به آن دوران غير ممكن است. بسياري از ساختارهاي آن دوران نابود شده است. (1076769) (alef-13)
 
سیدعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۸:۰۸:۲۱
شما نگران کامنتهای مردم نباش, سایت الف خیلی سعی کرده که نظرسنجی های اینترنتی را بی ارزش و خلاف واقع جلوه دهد!! (1077363) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۸:۲۱:۵۴
آقا جان مگه ما سد نمی سازیم و بعد میگیم اشتباه کردیم،
خوب حالا که چیزی نشده ( به غیر از اینکه اقتصاد نابود شده)،
حالا دولت مرد و مردونه بیاد و بگه اشتباه کرده، و طرح هدفمند کردن یارانه ها اشتباه بوده،
این آقایان محترم چرا از سد سازها درس نمیگیرند.
(پول ها هم که از کیسه خلیفه است)، و چون ما خلیفه نداریم ، پس دیگر مشگلی نداریم. (1078334) (alef-1)
 
mohammadad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۱۶:۰۳
زنده باد دكتر احمدي نژاد خادم ملت .شما الفها هم بدانيد كه جواب خدا را بايد تو اون دنيا با اين دروغها و فرافكني بديد هرچند ميدونم نوشته هاي من را درج نميكنيد (1076408) (alef-13)
 
گیلان
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۲۰:۱۴
معمولاً ایشون ( جناب آقای احمدی نژاد ) از این تزهای اقتصادی زیاد دادن لطف کنید زیاد دلخور نشوید عزیزم ما هم تقصیر داریم الف جان روی سخنم با شما هم هست این مشکلات رو ملت چگونه و با چه کسی در میان بگذارد اگر بیاییم بر علیه نظریات اقتصادی حرف بزنیم که اغتشاش گر و برانداز معرفی میشویم تلویزیون هم که از صبح تا شب ثنا گوی دولت محترم هست صدای مخالف رو هم که نمی شنوه پس به نظر شما همین سایت الف که نقطه نظرات مردم معترض را منعکس میکند را باید به فال نیک گرفت البته این هم آب در هاون کوبیدن است (1076417) (alef-13)
 
سپهر
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۲۴:۱۸
يك واقعيت و البته نه حقيقت تاريخي هم اينه كه درصد بالايي از مردم ما چنان مسحور اين حرف هاي قشنگ شدند كه در انتخابات به گوينده آنها راي دادند. (1076426) (alef-13)
 
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۲۴:۴۴
الحق جاودانه شد در تاریخ این خاک (1076427) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۲۸:۵۲
سفره مردمو راپس بدهید! (1076434) (alef-13)
 
حسینعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۴۳:۰۲
دروغگو کم حافظه است! (1076465) (alef-13)
 
راضیه
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۵۳:۳۳
چطور شده شما مسئولین همه یه دفعه سر اقای دکتر خراب شدید که شما چه گفتید بهتر نیست مطالعه کنید ببینید که چقدر برای مردم تلاش کرد وچقدر زحمت کشید شما بهتر است به جای این حرفها یه کم منصفانه قضاوت کنید متاسفم برای مسئولین بی خبر از عدالت الهی احسنت به احمدی نژاد احسنت (1076488) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۴:۵۳:۳۵
مملکتی که دکتری عمران بجای اینکه آسفالت کردن خیابون ها بیاد بشه اقتصاد دان و اقتصاد مملکت رو به دست بگیره چه انتظاری دارید ! آیا این تصمیمات اشتباه اقتصادی مصداق فساد فی الارض نیست ؟؟ همون تهدید کردن با سلاح سرد فقط محاربه است ؟ این گند کاری های سیاسی و اقتصادی محاربه نیست ؟ اینها ریشه اقتصاد مملکت رو سوزاندند کسی نیست جلوی این ها رو بگیره ؟ (1076489) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۵:۰۷:۱۸
شما هم فراموشي گرفتي؟ كي بود كه تمام قد از احمدي نژاد دفاع مي كرد؟ اگه كسي ايرادي مي گرفت ازش فتنه گر و عامل بيگانه بود؟ كيه كه جرات نداره با اين همه افتضاحي كه به بار آورده يك سوال كوچك بكنه ازش؟ كي بود كه در اعتراض به كانديداهاي ديگه آمارشون را سياه كاري مي خوند ؟ حالا به كي بود كي بود من نبودم افتاديد؟ پس اين وسط شما به اصطلاح نماينده ها چكار مي كرديد كه كشور به اين وضع افتاده؟ يعني واقعا يك نفر به تنهايي مي تونه كشور را به اينجا بكشونه؟ (1076503) (alef-13)
 
حسن قلی
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۳:۲۱:۴۵
حیف از 8 سالی که از احمدی نژاد حمایت کردم وبه او رای دادم. (1077173) (alef-1)
 
نامدار
۱۳۹۱-۱۰-۱۹ ۰۶:۴۲:۱۹
احسنت!
زدی به خال !!
تمام این افتضاحات سیاسی و اقتصادی و فرهنگی که در مملکت تحت اداره این دولت می بینید و حتی خود این دولت ناکارآمد
دود کنده ی جناح مدعی اصولگرایی هستند که کشور را داره خفه میکنه و دولت و اصحابش فقط شاخه و برگ این جناح محسوب میشن
این هوچی گریهای امثال توکلی هم دقیقا داستان کی بود کی بوده که برای تطهیر جناح راست راه انداختن
تمامش سیاه بازیه و متهم و مجرم اصلی جناح راسته که تنها چیزی که بهش نمی چسبه همون اصولگراییه (1078937) (alef-1)
 
امیر
Netherlands
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۶:۰۵:۲۴
خدا از باعث و بانیش نگذره امروز رفتم داروهای مادرمو بگیرم دکتر یک قرص به نامArecept برای درمان آلزایمر داده قیمت یک بسته 28 تاییش 212 هزاتومنه و بیمه هم چون قرص خارجیه قبول نمیکنه . به نظر شما یک بیمار مسن با مستمری سیصدهزار تومنی چکار باید بکنه ؟ خیلی سعی کردم مودبانه بنویسم لطفا منتشر کنید. (1076609) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۶:۳۹:۰۰
آقای توکلی سلام
با این که نسبت به مواضع تان اعتراض دارم اما با شما در دل می کنم
این حرف امروز بنده نیست در سال 88 قبل از انتخابات گفتم اما امروز می توانم به شما بگویم

تا فرصت هست و امکان از همه راه های قانونی استفاده کنید.محترمانه از ریاست چمهوری ایشان را عزل کنید شما خود بهتر می دانید که امکان قانونی آن فراهم است به دلیل کارهای اشتباه عمدی و زیانهای فراوانی که به کشور وارد شده است تا فرصت هست این اقدام را انجام دهید
نکته دیگر انیکه شما مطمین باشید که در فرصت باقی مانده تا انتخابات ایشان حرکتهای زیادی انجام خواهد داد که مجلس را به واکنشهای مختلفی وا دارد به اعتقاد بنده مجلس مصر باشد و قاطع و فقط یک بحث را دنبال کند و آن هم پاسخ گویی از جنس صحیج نه سفسته جدی. امیدوارم که این حرف و اعتقاد بنده غلط باشد که اگر شما این کار را نکنید آنها به شیوه های غیر قانونی و غیر اخلاقی و وقیحانه این کار را خواهند کرد
در گذشته هر اتفاقی از طرف اصول گرایان افتاده در حمایت بی چون و چرا گذشت لطفا به فکر بعد از این باشید.

خدا حافظ و نگهدار همه حق گویان حق طلبان (1076660) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۷:۰۰:۴۹
کلا دروغگو کم حافظه است اما ملت ما از اون هم کم حافظه ترند الان اگه بگه به من رای بدید تا یارا نه ی 200 هزاری بهتون بدم ببینید چه سر و دستی برای رای دادن به ایشون مشکنند (1076694) (alef-13)
 
Norway
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۷:۰۷:۵۷
یه سوزن هم به خودتون بزنید بد نیست ها؟ یادتونه موسوی و کروبی کی این حرف ها رو زدند و شما چگونه از احمدی نژاد حمایت کردید؟ (1076704) (alef-13)
 
علی از هشترود
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۷:۳۶:۴۸
خدایا این احساس مسئولیت را از دکتر عزیز ما سلب نما!!!!!!!!!! فقط همین (1076742) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۸:۴۶:۳۹
اقا این احمدی نژآد که بنده خدا تقصیر ندارد . هنوز کسانی مانند حسین شریعتمداری هستند که در مقاله امروزشان در کیهان از این اقا وکارهایش حمایت کند و کار روسای جمهور از قبل از ایشان را نسبت به کارهای احمدی نژاد صفر بگیرد (1076840) (alef-13)
 
آرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۸:۴۸:۵۴
3 نتیجه اساسی ناشی از 8 سال مدیریت بد:
1) بحران اعتماد عمومی
به عنوان نمونه :
- با هدفمندی یارانه ها هیچ فقیری پیدا نمیشود
- اسمی مافیا در جیبم است
- استخدام 23 هزار پرستار
- در دفعه بعدی که به اینجا می آیم اینشااله خبری از فقر و محرومیت نیست ( در اولین سفر استانی به استان ایلام)
2) نهادینه شدن دروغ
به عنوان نمونه:
در اردیبهشت سال 88 رییس جمهور و بانک مرکزی اعلام کردند که رشد اقتصادی سال 87 برابر 8 درصد بوده است. در اردیبهشت سال بعد( 89) آقای قضاوی( به گمانم معاون اقتصادی بانک مرکزی) اعلام کردند که با احتساب نفت تازه رشد اقتصادی 8 دهم درصد بوده است( بدون نفت 5 دهم درصد بوده طبق نقل ایشان)

3) ضعیف کردن سمبل شخصیت ملی
به عنوان نمونه بکار بردن کلمات سخیف ( در کشوری که حافظ و فردوسی دارد) که گاهی اصل سخن نیز حق است مانند:
- هر که امام زمان را قبول ندارد بزغاله است
- آب بریزید همان جایی که می سوزد( خطاب به اوباما)
- اگر بد خواهان به حقوق ملت تجاوز کنند با چاقوی زنچان ....
- لنکرانی هلو است
- ...... (1076843) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۹:۰۲:۳۸
از اینکه اقای احمدی نژاد بسیار بسیار ضعیف عمل کرده هیچ شکی توش نیست کسی نمیتونه منکر این بشه که با وچود این همه در امد نفتی نسبت به قبل خیلی
فقیر تر شده ایم و ... ولی ایا تا حالا از خودتون پرسید ما مردم چقدر تو این شرایط نقش داشتیم تو ی خیلی از کشورها که به بعضی هاشون ما میگیم سوسمارخور به طور مثال مرغ 30% گرون شد کسی نخرید با وجود اینکه توان خرید داشتند و خیلی مثالهای دیگر . ایا ما هم همینطور عمل میکنیم! زمانیکه یه چیزی گرون میشه بیشتر میخریم ! خوب اقایونم میگن چرا گرون نکنیم پس بیاید اول از خودمون شروع کنیم چون جز این راهی نیست (1076853) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۹:۱۴:۰۷
سلام
در هیچ جای دنیا سیاست‌مداران عاری از خطا نیستند
و معمولاً این فرصت را هم ندارند که خطای خود را تا ابد پنهان کنند.
چیزی که در ایران ما ویژه است، این است که
خطاهایی تا این حد فاحش، هفت سال دوام می‌آورند
و آنان که باید فریاد برآورند، دمی بر نمی‌آورند (1076875) (alef-1)
 
احمذ
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۱۹:۱۹:۰۰
آقای توکلی شما وامثال باهنر ها و خیلی های ذیگر هم ذ ر این خیانت برادر احمدی نزاذ شریک هستیذ مگر یاذاتان رفته ذفاع بی حساب وکتابتان از بذیذه هزاره جهان (شوم) (1076882) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۰:۲۸:۰۰
بی انصافها اینهمه خدمات دولت مهروز یکیش همین سهام عدالت قراره بعد از 8 سال شب انتخابات بدن و بعد همه خوشحال ها و صاحبین مسکن مهر که چند میلونی میشن برن رای به جناح ایشون بدن (1076965) (alef-13)
 
مهرداد
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۰:۳۱:۱۷
درود بر احمدي ن‍ژاد كه حق ملت همين است. (1076970) (alef-13)
 
nima
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۰:۳۴:۵۶
با سلام
قابله توجه هوادارن آقای احمدی نژاد
در هر دولتی میزان رضایت مردم مطرح هست، دولتی که بتواند بیش از 50 درصد از مردمو راضی‌ نگاه داره یه دولت معمولی‌ هستش اگر بالای 70 درصد باشه یه دولت خوب

تو این دولت شاید کمتر از 10 درصد مردم راضین ازش
آنهم بخاطر اینکه یا انقد بیسواد بودن که حرفایه ایشونو باور میکردنو کلی‌ باهاش حال میکردن
یا کسی که خیلی‌ خوب از بغل ایشون خوردن
یا حق (1076977) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۰:۵۰:۱۶
به قول يكي از معروفترين كارگردان تاريخ سينماي ايران ... احمدي نژاد يكي از بزرگترين بازيگران تئاتر دوران معاصر ايران است !!!!! (1077005) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۱:۳۷:۴۸
این گرانی ها اگرجه به مردم خصوصا طبقه متوسط به پایین فشار می آورد ولی بازار شما را سکه کرده و شما گویا خیلی خوشحالید و هی میگید دیدید دیدید دیدید !!! (1077044) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۰۵:۳۵
خاطرات تلخ (1077063) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۱۲:۰۲
خدا وکیلی یک ساختمان نیمه کاره به اسم هتل بین المللی در کرمانشاه ابتدای بلوار طاق بستان وجود داشت که آن هم نشست کرده بود ولی همین ساختمان را دوبار آقای هاشمی و یک بار خاتمی بصورت گزارش صوتی نه تصویری افتتاح کردند و در دولت آقای احمدی نژاد آنرا کلا خراب کردند واقعا این عوام فریبی نبود دروغ نبود تبلیغات غلط نبود این نمونه ای از دروغ های آنها بود که همه اطلاع کامل دارند هرکسی که آخر خدمتش شود باید او را لگد مال کنیم درست است که ما هم انتقاد داریم اما کمی انصاف خوب است یک سوزن به خودت یک جوالدوز به دیگران (1077068) (alef-13)
 
رضی
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۴۱:۵۱
در دولت احمدی نژاد تنها چیزی که مهم نیست و کسی از آن سر در نمی آورد، علم اقتصاد است. متاسفم برای کسانیکه با هزار امید به احمدی نژاد رای دادند. (1077107) (alef-13)
 
حسن اقا
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۲:۵۲:۲۷
واقعااگرقرارباشددوربعدهمین دارودسته برسرنوشت کشورحاکم باشند بایستی از

همین حالا فاتحه ملت وکشورراخواند وارزوی داشتن زندگی سعادتمندانه را به گور

برد.لطفاهمگی دعاکنیدتاچنین فاجعه ای رخ ندهد....امین یارب العالمین (1077122) (alef-1)
 
Greece
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۳:۱۹:۴۲
البته فاکتور مهم دوستان شما در دولت هم نادیده تباید گرفته شود که گوش به فرمان شما و در رکابتان برای تخریب هستند که هر کاری بر علیه دولت کریمه بکنند تا دولت را به انتهار برسانند ! که باید این مورد را احمدی نژاد می دانست و قبلا مدیران میانی را نیز تعویض می کرد که نکرد.... (1077168) (alef-1)
 
sardar
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۲۳:۵۳:۵۰
فقط می خواسته نظریه هایی که تو ذهنش بودرو اجرا کنه ببینه چه اتفاقی میفته همین زیاد خودتونو ناراحت نکنین ما ملت ایران تا ابد بدبخت میمونیم من که دیگه هیچ امیدی به آیندم ندارم فقط از خدا می خوام که این بدبختی که سر ما اومده سر زن و بچه مقصرها بیاد الهی آمین خدایا دیگه خسنه شدم از این مملکت سراسر درررررررررررررررووووووووووووغ (1077228) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۰:۰۱:۱۷
بزرگترین کاری که این دولت داره روش مانور میده مسکن مهره
جالبه بدونین توی شهر ما که یه شهر 200 هزار نفره هست الان مسکن مهر رو دارن متری 800 هزار تومان میفروشن یعنی اگه پول زمینشو در نظر نگیریم (که نباید هم در نظر گرفت) دولت داره متری 400 تا 500 هزار تومان هم سود میکنه. فقط چون وام بهش تعلق میگیره به نظر ارزون میرسه.
واقعا این دولت نخبه ترین دولت تاریخ جهانه البته در .... (1077234) (alef-1)
 
arash
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۰:۳۸:۳۴
دوستان زیاد جدی نگیرید داستان موافق و مخالف هم توهمی بیش نیست (1077265) (alef-1)
 
جنوبی زاده
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۰:۵۱:۳۷
ما نمی دانیم شاخص های خوب این دولت چیست ؟ آقای احمدی نژاد راست میگویندبه همه شهر ها و روستا ها میروند ولی نمی دانیم چرا عینک واقیعت بینی اش را همیشه یادشان می رود ببرد در نتیجه تا حالا پس از 8 سال نتوانست دردها و آلام این مردم را تسکین دهد. جلسه تا دلتان بخواهد. مصوبه بیش از جمیعت هر شهر و روستا نوشته میشود و در کشوی میز استاندار و فرماندارها گرد و خاک می خورند. دل مردم خوش است که برای شهر شان به تعداد نفر مصوبه تصویب شده . (1077275) (alef-1)
 
جنوبی زاده
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۱:۰۰:۰۶
من فکر می کنم همه آن حرف ها را از یاد برده است و باید یک نفر او را یاد آوری کند.. تا بار دیگر آن صحنه های بگویم نگویم را به خاطر اورد. آن صحنه های تاریخی که در اذهان مردم بار دیگر تدایی شوند. بلکه روزنه ای باز شود و نسیمی وزد . (1077279) (alef-1)
 
رضا
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۶:۵۲:۳۳
واقعیت اینه که میبینیم هر چی از آقای احمدی نژاد بگیم کم گفتیم نه اینکه بقیه عالی بودند نه ولی اینجوری توخالی هم نبودند (1077331) (alef-1)
 
شاه سلطان حسین
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۷:۰۲:۴۴
ای خدا چه خبره؟؟ دم خروس بیرون زده؟؟ یاد اون مردک افتادم که در زمان حمله امریکا به عراق مدام خبرنگارها را دور خودش جمع میکرد و میگفت اینجا گورستان امریکایها خواهد بود.ودرسرهر کوچه همین شو را بازی میکرد.امریکایها بغداد را گرفته بودندو اون هنوز میگفت این یک دام تاکتیکیست.وبعد هم هرچی خودشو به نیروهای امریکا معرفی میکرد تا دستگیرش کنند کسی اونو دستگیر نکرد. بعد خودش رفت تیمارستان. (1077332) (alef-1)
 
mir
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۷:۵۷:۳۰
شمافكر ميكند همش تقصير احمدي نژاده؟؟؟؟؟؟؟ (1077354) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۸:۰۹:۳۸
آن یکی پرسید اشتر را که هی.
از کجا میآیی ای فرخنده پی.
گفت از حمام گرم کوی تو.
گفت نیک پیداست از زانوی تو!

حالا بعد از 4 سال که گذشته هنوزم نمی خواین چشماتونو باز کنین؟کافیه فقط وضع امروزتونو با اون زمان مقایسه کنین! اینو ننجون منم میفهمه دیگه (1077364) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۸:۴۷:۴۶
میگن کسی که خواب رفته را به سادگی می توان بیدار کرد ولی کسی که خودش را به خواب زده اصلا نمی توان بیدارش کرد

همه وقایع و مسائل را می بینند ولی (1077390) (alef-1)
 
منصور
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۸:۵۴:۱۲
من تو بانك بودم زن سن خورده اي براي دختر دانشجوش 18 هزار تومان پول مي خواست كارت به كارت بفرسته كه از من كمك خواست تو اين فرصت 3 دقيقه اي آنچنان آهي از دلش بلند مي شد كه نتيجه تمامي پست هاي بالا بود .
خدا خيرتان بدهد . . . (1077398) (alef-1)
 
تاریخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۸:۵۴:۳۳
قیمت مسکنی که در سال 84 حدود 500 هزار تومان بوده هم اکنون بیش از 3 و نیم میلیون تومان است و این یعنی 7 برابر شدن قیمت مسکن و نه چهار و نیم برابر!
و نتیجه آن آوردن بوی نفت سر سفر مردم ازدید آقای احمدی نزاد بوده است.
البته به استثنای امسال که حداقل 200 درصد تورم داشتیم و ریاست محترم جمهوری در مصاحبه اخیر خود نرخ تورم را 26 درصد بیان داشتند. هر ساله بصورت متوسط نرخ تورم 60 درصدی نیر به مردم تحمیل نموده اند و در کنار آن با افزایش حقوق های 6 درصدی مردم را کاملا شرمنده نموده اند . هر چند در دولت ایشان هیچگاه نرخ تورم اقتصادی بنا به آمارهایی که داده اند از 21 و یا 22 درصد تجاوز ننموده است ولی اگر نگاهی به قیمت سکه در سال 84 که حدود 90 هزا تومان بود بکنید و با قیمت یک میلیون و سیصدو .. تومان مقایسه کنید متوجه میشوید که نرخ تورم حداقل چند برابر نرخ اعلامی توسط این رییس جمهور مردمی! بوده است.
مردی از جنس مردم بودن یعنی همین دیگه! (1077399) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۸:۵۷:۳۷
من که یادم نیست . کی یادشه زود بگه . (1077401) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۹:۰۵:۰۵
دکترجان کارت خرید پنجاه هزارتومانی که اردیبهشت 88 دادی کی دوباره شارژ میکنی؟ فقط بگم نرخها رفته بالا ها! (1077406) (alef-1)
 
مجتبی
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۹:۱۲:۳۲
احمدی نژاد = معجزه هزاره سوم ، معجزه به چیزی می گویند که دیگران از انجام
آن عاجز باشند . مخا لفان احمدی نژاد فاقد بصیرت هستند، اگرنه چه کسی بهتر از ایشان می توانست این همه وعده ها وطرحهای و... را به خوبی به ثمر ونتیجه برساند؟ ما همگی وظیفه داریم از مسئو لان خدوم سپاسگزار باشیم. (1077412) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۰:۱۱:۰۳
ضرب المثلهای ایرانی:
حرف زدن چه آسان عمل کردن چه مشکل
با حلوا حلوا دهن آدم شیرین نمی شود.
به عمل کار برآید به سخندانی نیست
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می خواهد و مرد کهن
هرکس که آنجایش را چرخاند نمی تواند بگوید که مسگر است
ادب مرد به از دولت اوست (1077478) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۱:۰۳:۰۹
همه مردم می دانند که تنها رییس جمهور نسیت که سبب بد بختی ملت ضشده بلکه همین آقایان به اصطلاح نماینده بر سر فلاکت زندگی مردم با دولت سوداگری کردند (1077559) (alef-1)
 
سعید
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۲۳:۳۳
مثل اینکه همگی یادتون رفته که مشایی اسرائیل را به رسمیت شناخته.!!!! (1077749) (alef-1)
 
saeed
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۲۴:۱۷
الان اگه تو 100 تومنی بخای فین کنی ارزون تر از دستمال کاغذی در میاد!!! (1077755) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۳۳:۲۷
تو مثلا سیاسیون کسی را بدتر تر از دو سه نفر از جمله توکلی ندیدم. سهم بهت ندادن به در دو دیوار می زنی تا طرف رو خراب کنی ؟ فقط بنویس کدام دولت نه در انقلاب که در طول تاریخ به اندازه این دولت کارهای بزرگ و ماندگار و مفید در کشور کرده است . گیرم یکی دو تا مشکل هم که شماها درست کردین نتوانسته باشه کاملا حل کنه یا گوجه فرنگی هزار تومن گران شده باشه. (1077767) (alef-1)
 
محی الدین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۴۹:۵۶
جناب آقای نریمان
اینکه اقتصاد دانان در مورد هدفمندی سخن می گفتن از جمله آقای توکلی سخنی گذاف و بیهوده بود زیرا در آن زمان بحث تحریمی وجود نداشت امروز که تورم در کشور بالا رفته مشکل اصلی آن نبود دلار و بحث تحریم و واقعیت تحریم است و هیچ ارتباطی با هدفمند ندارد
اگر این اقتصادادنان قبلا پیش بینی نموده اند پس می بایست آنان را به جاسوسی برای غرب و یا اضافه نمودن به سرمایه های خود از طریق جو روانی که وارد نمودن به ایجاد تورم (1077791) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۲:۵۳:۵۶
انقدر پررو هستش الان هم منکر گرانی وتورم بشه (1077803) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۳:۴۳:۰۳
من که با هیییییییچ بشری کاری ندارم هر کی هر چی هم میخاد بگه بگه. همه می دونن برای چی از احمدی نژاد میترسین، برای همین این خط اینم نشونش دور بعدی انتخابات مردم بازم به احمدی نژادیها رای میدن. این کامنت رو در تاریخ ثبت کن اونور سال خدمت میرسیم بازم.
یا حق (1077882) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۴:۱۵:۳۰
خدا به احمدی نژاد عمر طولانی با سلامتی بدهد...چون هیچ جای این دنیا کشور ایران بدون نام و قول قرار او چه در داخل و چه در خارج از کشور...شناخته شده نیست...و شما اقای الف اگر بعد از چند سال به این نتیجه رسیده اید{نظرات بی مورد واشتباه او در مورد مسایل اقتصادی)اکثر مردم با شعور و وطن نفروخته ما حتی قبل از اضهارت ایشان در هر گونه از مسایل کشور را غیر منطقی میدانست..متاسفم که بسیاری از مسولین در حال حاضر مسول با شعور بسیار بالای این مردم بازی میکنند... (1077943) (alef-1)
 
لیلا
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۴:۲۱:۰۷
مسخرس، همه چیز مسخرس تو این کشور، از گرونی گرفته تا پارتی بازی، تا شعارای بیجا و ندونم کاری های احمدی نزاد و دست اندرکاراش، اینقدر جونمون به لب رسیده که هیچی حرف نزنیم بهتره، حیف از حرف، حیف از همه چیز.......... (1077950) (alef-1)
 
هادي
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۵:۲۲:۴۹
آقاي احمدي نژاد عادت دارند اول حرف بزنند و موضع ديگران را مشکل دار معرفي کنند و بعدا بصورت تجربي بفهمند که کجا را اشتباه کرده اند و فقط خودشان عرق کشور را را ندارند بلکه خيليهاي ديگه هم به فکر کشورشون هستند. به قولي دوستي خاله خرسه.... (1078043) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۵:۴۵:۵۳
داخل همين صفحه 3 تا نطر دادم چرا نميذاريد؟ شما هم شريك جرم هستيد چرا خودتون را تطهير ميكنيد مردم فراموش نميكنند با سيد خاتمي چيكار كه نكرديد حالا چوب خدا صدا ندارد (1078082) (alef-1)
 
ساسان
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۵:۴۸:۳۱
احمدی نژاد در راستای اهداف صندوق بین المللی پول و بانک جهانی قدم بر میدارد (1078087) (alef-1)
 
بنده خدا
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۶:۰۲:۳۲
وای به مسئول مملکتی که مردم اون مملکت تحت فشار قرار بگیرن تا اون مسئول
بتونه بالجبازی با دیگران حرفشو به کرسی بنشونه .
اون موقع دستشون به گوشت می رسید به گوشت بوقلمون می گفتن که گوشت قرقاول بو میده حالا چشیدن میبینن نه خوبه ........
کجاست اون حرفا که دولت فامیلی شده الان که بدتره ........
خدابزرگه مسئولینی که حق مردم به گردنشونه وبا دروغ مردمو اغفال می کنن
تا به جائی برسن یا حرفشونو به کرسی بشونن منتظر عذاب الهی باشند (1078103) (alef-1)
 
M.GH
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۷:۴۷:۳۳
من که پشیمونم بهش رأی دادم هشت سال مردم رو گول زد.

من نمیگم چرا کار نکرد من میگم چرا به مردم وعده داد ولی عمل نکرد اگر وعده ای داده نمی شد قطعاً انتظاری هم وجود نداشت.

ولی افسوس که هشت سال چیزهایی که می گفت در دولت های قبلی بوده و در این دولت دیگه شاهدش نخوهیم بود به بدترین وجه اتفاق افتاد.

بزرگترین اختلاس نمونه ای بود که شاید دیگه تکرار نشه
گرانی بی سابقه که شاید دیگه مهار نشه.

چی بگم که نگفتنم بهتره.

پشیمانم
پشیمانم
پشیمانم (1078267) (alef-1)
 
M.GH
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۷:۵۸:۵۶
من تو این موندم:
به نظر شما در کل دانشگاههای ایران یه اقتصاددان درست و حسابی پیدا نمیشه که این آقای احمدی نژاد خودش رو خدای اقتصاد میدونه.

بابا بخدا من خودم دانشجوی اقتصادم
بخدا اگه بخوان و بزارن میشه اقتصاد ایران بهترین اقتصاد جهان بشه
هی هر شب میان تو اخبار میگن کشورای غربی و امریکا در بحرانن
هی میگن مردم برای غذای خود هدیه هاشون رو می فروشتن بخدا اگر اینها هست خوبی های دیگه هم هست شما فکر می کنید تو کشور ما این چیزا نیست بخدا هست ولی نشون داده نمیشه بخدا کشور ما همه چیزش خوبه ولی افرادی که رأس کار هستند مردم رو به حال خود رها کردن انگار نه انگار توی این کشور زندگی میکنن شاید تا حالا نرفتن یه بار مغازه خرید کنن ببینن مردم با چه اوضایی روبرو هستن به خدا این رسم مردم داری نیست.

کجاست کلام امام که می گفت مردم ولینعمت ما هستن

بخدا قسم آقایانی که این مشکلات رو میبینین اما خودتون رو به بیخیالی زدین باید جواب پس بدهید. بخدا قیامتی هست این همه ظلم به مردم برای چیه چرا مردم نباید یکشب با آرامش به دغده های فردا فکر نکنن.

من که به سهم خودم نمیگذرم از هرکی در حق من و مردم کشورم جفا کرد و میکنه.

من فکر میکنم مردم به جای اینکه هروز به فکر این باشن که مشکلات مردم رو حل کنند هر روز به فکر این هستن که برای مردم یه دغدغه درست کنن که مردم مجال فکر کردن نداشته باشند.

الف جون مادرت منتشر کن (1078290) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۸:۰۲:۲۱
جواب حق الناس باکیست ؟ (1078297) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۸:۰۵:۴۰
با سلام
خدمت دوستان عزیز:
هشت سال پیش دکتر جان یک صحبت هائی کردند. و دوستان خوششان آمد و رائی دادند، چهار سال پیش مردم از نوع مملکت داری ایشان خوششان نیامد، و مردم به ایشان رای مجدد ندادند، ولی ایشان با استفاده از حاله نور مجددا و بدون هبچگونه جنجال انتخاب شدند.
حالا فکر کنم مشگل حاله نوره !!!!! (1078302) (alef-1)
 
مجتبی
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۱۹:۲۷:۳۵
جدا از وعده های عملی نشده و و و ، لطفا راجع به هدفمندی یارانه ها تحقیق کنید، که اجرای اون برای اصلاح ساختار اقتصادی ضروری بود یا نه؟
با همه دشواریها آینده جمهوری اسلامی روشن است.
و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین. (1078458) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۲۰:۳۷:۴۵
فرض که ایشان حرف هایش یادش آمد و خیلی افسرده و پشیمان شد و معذرت خواهی هم کرد. بعد چه؟
اینبار آقای توکلی و دوستانشان قراره با لجبازی از چه کسی طرفداری کنند و چشم بر مسلمات منطقی و علمی بپوشند؟
گیریم آقای احمدی نژاد متنبه نشود و در این فرصت باقی نیز مسیر اشتباه خود را برود. آیا آقایانی که مردم را به سوی ایشان رهنمون شدند متنبه شده اند؟
خدا کند (1078561) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۲۳:۳۸:۰۴
سرمایه های زندگی مارو که حداقل 12 سال براش زحمت کشیدیم در عرض یکسال به یک سوم کاهش داد . (1078828) (alef-1)
 
farhang
۱۳۹۱-۱۰-۱۹ ۰۰:۳۷:۱۹
پس نمایندگان مردم! تو این چند سال تو خواب بودند؟اگه تخلفی انجام شده شما هم که سکوت کردی و هیچی نگفتی شریک جرمی و جرمت شاید سنگین تر باشه!چون ممکنه اون آقا سهوا و ندانسته کاری رو انجام بده ولی شما ها کاملا آگاهانه سکوت کردی و یا حمایت کردی؟ ولی اینکه حالا چرا اعتراض داری ....!!!؟؟؟ (1078875) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۹ ۰۱:۱۴:۱۲
آدم باید خیلی بی ادب بی شعور بی نزاکت و نفهم باشه که به رئیس جمهور و ولی نعمت خودش اهانت کنه
آدم عقده ای مثل تو که نتونست حرف حساب برای گفتن داشته باشه مثل موسوی و کروبی و خاتمی حسابشان با یک ملتی که از سر بی عدالتی های دولتهای قبلی به تنها رئیس جمهور مردمی 25 ملیون رای دادن ، تو هیچ جایی و حرفی برای گفتن نداری برو گمشو مثل اون خائن های دیگه برو بمیر نکبتی کثافت بی شرف بی ناموس
منافق مرگ تو که اینقدر بی شرم و بی پدرو مادری (1078892) (alef-1)
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته