توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505688
واکنش آستان قدس به اظهارات قاضی زاده هاشمی
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۹
شبستری رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی درخصوص اظهارات اخیر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی درخصوص عملکرد آستان قدس رضوی در حوزه سلامت جوابیه ای به شرح زیر صادر کرد.

به گزارش تسنیم، رئیس بنیاد سلامت آستان قدس با صدور جوابیه‌ای به اظهارات وزیر بهداشت واکنش نشان داد.

شبستری رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی درخصوص اظهارات اخیر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی درخصوص عملکرد آستان قدس رضوی در حوزه سلامت جوابیه ای به شرح زیر صادر کرد:

آستان قدس رضوی در دوران تولیت آیت‌الله رئیسی (کمتر از یک سال و نیم) توجه ویژه‌ای به حوزه سلامت و خدمت به زائرین و مجاورین( بخصوص حاشیه شهر مشهد) داشته است ولی به نظر می‌رسد انتظارات از تولیت معزز در جهت رفع مشکلات زائرین و مجاورین بسیار فراتر از سیر طبیعی چندین سال گذشته است اگرچه معتقدم در یک و نیم سال گذشته تلاش‌های زیاد و قابل تقدیر و غیرقابل انکاری در حوزه زائرین و مجاورین توسط آستان قدس رضوی صورت گرفته است که در ذیل به اهم نکات آن که صرفاً در ارتباط با حوزه سلامت می‌باشد، اشاره می‎نمایم:

1. تشکیل معاونت امداد مستضعفان و معاونت علمی و نیز بنیاد سلامت ذیل معاونت علمی آستان قدس رضوی نشانگر توجه ویژه به فرمایشات مقام معظم رهبری و تلاش در جهت اجرایی شدن منشور هفتگانه ابلاغی معظم له می‎باشد.

2. توجه ویژه به حاشیه شهر مشهد و محرومین(مجاور و زائر) در تمام حوزه‌ها از جمله حوزه سلامت نسبت به گذشته قابل مقایسه نمی‎باشد؛ بیمارستان رضوی برخلاف روال قبلی در اختیار آحاد مردم قرار گرفته است به‌طوری‌‎که کمک به پرداخت هزینه‌های بیماران نیازمند در مقیاس زمانی مشابه 20 برابر شده است.

3. شروع و استفاده از تله مدیسین جهت پوشش پزشکی مناطق محروم استان و خارج استان برای اولین بار در کشور از دهه مبارک کرامت آغاز گردیده است ،اعزام تیم پزشکی به سیستان و بلوچستان و حمایت از اردوهای جهادی با محوریت درمان و سلامت محرومین.

4. فعال کردن حوزه پزشکی کشور تحت عنوان خادمین سلامت رضوی از ابتکارات ویژه‌ای است که توسط تولیت محترم جهت رفع مشکلات بهداشتی و درمانی بیماران محروم در استان و زائرین و مجاورین جامه عمل پوشیده شده است و روز به روز با استقبال بیشتر جامعه پزشکی و حوزه سلامت روبه‌روست.

5. همراهی و همفکری با مسئولین کشوری و استانی و شهری و به ویژه مسئولین و اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از بی‌نظیرترین تعاملات با مجموعه خارج از آستان قدس می‌باشد که در طی یک و نیم سال گذشته شکل گرفته است از آن جمله دعوت از رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و شرکت ایشان در جلسات حوزه سلامت و عضویت در هیئت مدیره بیمارستان رضوی می‌باشد.

٦. تغییر رویکرد و سرمایه گذاری وسیع در حوزه داروسازی در جهت تولیدداروهای وارداتی در داخل کشور از جمله فاکتور ٨ وفعال کردن تولید داروهای گیاهی در راستای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی

٧. همانطورکه همگان اطلاع دارند آستان قدس رضوی با در اختیار قرار دادن بیمارستان امام رضا(ع) و بیمارستان منتصریه به دانشگاه علوم پزشکی مشهد و نیز مجموعه دارالشفاء و بیمارستان رضوی و داروخانه امام و مراکز درمانی خیریه در خارج از استان فی نفسه سهم بسزایی در خدمت به زائرین و مجاورین دارد و در راستای منشور هفتگانه ابلاغی مقام معظم رهبری و نگاه ویژه به مرجعیت علمی و نیز محرومین ضمن تشکیل معاونت علمی و بنیاد سلامت در جهت تحقق بخشیدن به دستورات معظم له سعی در گسترش هر چه بیشتر فعالیت‌‎های خود در زمینه‌های سلامت را دارد که از آن جمله می‌توان به تشکیل کمیته سلامت زائر در ذیل بنیاد سلامت با کمک متخصصان دانشگاهی اشاره نمود.

٨. ارتباط بسیار نزدیک با مراکز علمی ودانشگاهی کشور و انجمن های علمی و پژوهشی خارج ازکشور در راستای سیاستهای ابلاغی تولیت معزز به صورت فراگیر در حال شکل گیری است راه اندازی مرکز تحقیقات کانسر -بیوبانک کانسر کولون -راه اندازی ازمایشگاه تحقیقات کانسر - چاپ ٦٤ مقاله isi در یکسال گذشته و همکاری در جهت استفاده اموزشی رزیدنتهای پزشکی هسته ای از بیمارستان رضوی وپذیرش دانشجوی. تخصصی در رشته دوره تکمیلی پاتولوژی گوارش و کنگره قلب انجمن قلب ایران و اروپا و همچنین صعودحدود ١٧٠٠ رتبه ای در رنکینگ جهانی علمی وپژوهشی وبومتریکس از ان جمله اند.

٩. به نظر می‎رسد دوستان و عزیزان مسئول در حوزه سلامت مشهد مقدس اطلاعات کافی در مورد اهداف، سیاست‎ها و تلاش‌های آستان قدس رضوی و گام‌های بلند و بی‌نظیری را که در طی یک و نیم سال گذشته با کمک دانشمندان و متخصصان سراسر کشور در جهت رفع مشکلات زائرین و مجاورین برداشته شده است را در اختیار وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی قرار نداده‌اند و امیدواریم در طی جلسات مشترک ضمن همفکری و همکاری بیشتراطلاع رسانی دقیق‌تری انجام گیرد.
 
 
کلمات کلیدی : وزیر بهداشت+شهرداری+آستان قدس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.