توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 152680
"تبلیغات جبهه متحد را بگیرم دور می اندازم"
تاریخ انتشار : جمعه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۵۲
تبلیغات پرحجم کاندیداهای جبهه پایداری و جبهه متحد اصولگرایان و همچنین حضور برخی کاندیداهای انتخاباتی در میان مردم حال و هوای نماز جمعه امروز را متفاوت کرده بود.

به گزارش مهر، تنها یک هفته مانده به دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، نماز جمعه تهران امروز در حالی برگزار شد که حاشیه‌های خواندنی فراوانی داشت.

- مهم‌ترین موضوعی که در حاشیه نماز به چشم می‌آمد تبلیغات پرحجم هر دو گروه جبهه پایداری و جبهه متحد اصولگرایان بود.

- هفته‌نامه‌های پرتو سخن، ۹ دی، عبرت‌های عاشورا وچند جزوه دیگراز جمله نشریاتی بودند که در حمایت از جبهه پایداری انقلاب اسلامی به صورت رایگان توزیع می‌شدند.

- از سوی دیگر نشریه دانشجویی «فریاد بصیرت» که در شناسنامه آن اسامی نویسندگانش منتشر شده است توسط جمعی از دانشجویان حامی جبهه متحد اصولگرایان در میان نمازگزاران توزیع می‌شد. علاوه بر این نشریه بروشور معرفی اعضای جبهه متحد هم در حد قابل توجهی توزیع می شد.

- در نماز جمعه این هفته لیست انتخاباتی با نام «رزمندگان مسجد ارک تهران» که گفته می‌شود توسط حسین اله کرم تنظیم و مورد حمایت برخی مداحان نیز بود توزیع شد.

- از سوی دیگر لیست «حامیان گفتمان عدالت انقلاب اسلامی» که به لیست مشایی معروف است نیز در نماز جمعه این هفته توزیع شد.

اشتراک نزدیک به ۲۰ نفر از ۲۵ نفره لیست حسین الله کرم و مشایی با توجه به تفاوت نگاههای این دو نفر مورد بحث و سوال عده ای از نمازگزاران قرار گرفته بود.

- از دیگر حاشیه های جالب امروز فیلم برداری و عکسبرداری تعدادی از مردم با موبایل، تبلت و ... از توزیع کنندگان تبلیغات و طرفداران دوجبهه بود که با هم بحث و گفتگو می کردند.

- حضور نمایندگان و کاندیداهای شاخص جبهه متحد اصولگرایان، غلامعلی حداد عادل، علیرضا زاکانی، احمد توکلی، الیاس نادران، پرویز سروری، محمد دهقان در یک صف و حضور حسینیان و کوچک زاده از جبهه پایداری در صف های دیگر سوژه خوبی برای عکاسان خبری بود.

- از دیگر حاشیه های جالب امروز نوع مواجهه نماز گزاران با طرفداران و تبلیغات کاندیداها بود. برخی از مردم تبلیغات هر دو جبهه متحد و پایداری دریافت می کردند. اما برخی نیز ابتدا سوال می کردند؛ اگر لیست دلخواهشان بود قبول می کردند.

- روح الله حسینیان کاندیدای جبهه پایداری در مواجهه با یکی از طرفداران جبهه متحد که قصد داشت لیست این جبهه را به وی بدهد صادقانه گفت: اگر این تبلیغات را بگیرم دور می اندازم!

- اعتراض برخی نمازگزاران به طرفداران دو جبهه هنگام پخش تبلیغات قبل از پایان نماز باعث می شد تا آنها تنها برای دقایقی تبلیغات خود را توزیع نکنند.

- حضور سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور در میان مردم از دیگر حاشیه‌های نماز جمعه بود. بسیاری از نمازگزاران با مشاهده جلیلی به خاطر برگزاری قدرت‌مندانه مذاکرات هسته‌ای استانبول تشکر می‌کردند.

- پس از برگزاری نمازجمعه تعدادی از نمازگزاران با پلاکارد بسیج کارخانجات استان تهران در حمایت از تولید ملی و سرمایه ایرانی راهپیمایی کردند.

- مثل هر هفته، ون‌های خدماتی ستاد نمازجمعه به انتقال سالمندان و معلولان برای اقامه نماز جمعه مشغول بودند.
 
کلمات کلیدی : تبلیغات+ جبهه متحد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.