نظر منتشر شده
۹۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 19046
انتقاد از برخی موضع‏گیری‏های عرصه سیاست خارجی و سفر به اجلاس شورای همكاری خلیج فارس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۶ ساعت ۲۱:۴۴
دکتر احمد توکلی در نامه‏ای خطاب به رئیس جمهور، انتقاداتی را نسبت به برخی موضع‏گیری های عرصه سیاست خارجی و نیز سفر رئیس جمهور به اجلاس شورای همکاری خلیج فارس مطرح کرد. به گزارش الف در این نامه آمده است: برادر ارجمند جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد
رئیس جمهور محترم
سلام علیكم؛

در هفته‌های اخیر، در عرصه سیاست خارجی حوادثی رخ داده است كه نقش یا واكنش دولت و جنابعالی در ارتباط با آن‌ها در خور نقد و بررسی است:

1. گزارش البرادعی درباره حل برخی از ابهامات پیرامون فعالیت هسته‌ای ایران، حاوی نكات مثبت و ثمره تلاش دولت محترم و اجرای طرح جدید مدالیته و یك گام بلند به پیش بود. ولی اولاً ایران را متهم كرد كه منفعلانه اطلاعات داده نه داوطلبانه، پس احتمال دارد هنوز مسائلی باقیمانده باشد. ثانیاً مصرانه اجرای قطعنامه‌های غیرقانونی شورای امنیت را درخواست كرده بود. شعف بیش از اندازه در قبال این گزارش و نادیده گرفتن این نكات منفی، حجیت و اعتباری برای آژانس فراهم می‌سازد كه در آینده ممكن است برای ما زیان‌بار باشد. چنانكه در گذشته نیز آژانس تحت فشار قدرتهای غربی علیه ما گزارش ناروا داده است. به ویژه آنكه تمایلی در دولت وجود دارد كه وزن كمی برای فعالیت‌های سیاسی قائل شود به همین دلیل و مرتباً روی جنبه‌های فنی- حقوقی موضوع تكیه می‌كند. در حالیكه تبدیل آژانس به حـَـكَـم نهایی و كم‌اعتنایی به تلاش‌های سیاسی راه درستی نیست.

2. گزارش 16 نهاد اطلاعاتی آمریكا نیز از این حیث كه اعتراف می‌كند در وضعیت فعلی، فعالیت‌ هسته‌ای ایران غیر نظامی است به نفع ماست، ولی اولاً، صریحاً بر تهمت نظامی بودن آن تا سال 2003  تاكید می‌كند، ثانیاً تغییر مشی ادعایی را نتیجه فشارها می‌خواند. ثالثاً تلویحاً زمینه را برای این هشدار آماده می‌كند كه باز هم ممكن است مشی هسته‌ای ایران، نظامی شود.

در این مورد نیز شور و شعف زیادی نشان داده شده است، به طوریكه جنابعالی در سخنرانی ایلام بسیار روی آن تاكید داشته و حتی پیروزی هسته‌ای را در این مرحله بزرگترین پیروزی سده اخیر نامیدید. البته قطعاً مقصود شما از پیروزی، نفسِ انتشار گزارش نبوده است. در عین حال پر واضح است كه پیروزی هسته‌ای ملت ایران به همت چندین ساله دولت‌ها و به ویژه دولت محترم شما و با حمایت مجلس هفتم، اگرچه بسیار بزرگ است، ولی میوه پیروزی‌های بزرگتری از جمله پیروزی انقلاب اسلامی و دفع تجاوز 8 ساله دشمن به دست ملت ایران با رهبری شگفت‌آور امام امت رضوان‌الله تعالی علیه بوده است.  

این نوع ابراز خوشحالی از گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریكا خطر افزایش اعتبار گزارش‌هایی از این دست را در پی دارد. روشن است كه چنین نتیجه‌ای به سود ما نیست چرا كه گزارش بعدی، در سطح اعتبارِ بیشتر، می‌تواند كاملاً  علیه ما تنظیم شود. علاوه بر آنكه همین گزارش نیز امروز دستاویزی برای ضروری دانستن قطعنامه سوم شده است.

3. سفر جنابعالی به اجلاس اخیر شورای همكاری خلیج فارس نیز درست به نظر نمی‌رسد زیرا: اولاً، به درخواست ما صورت گرفته است، نه دعوت آن‌ها. ثانیاً، وقتی همواره به طور سنتی، در بیانیه‌های پایانی این شورا تمامیت ارضی ایران درباره جزایر ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب كوچك نفی می‌شود، چرا وزارت خارجه چنین درخواستی كرد؟ دیدیم كه این بار نیز به همان سیاق همیشگی، حضور ایران در خاك خویش، در بیانیه پایانی همین اجلاس شورای همكاری اشغال خوانده شد و برای كوچك شمردن ما اعلام كردند كه این حضور به درخواست ایران بوده است نه دعوت آنها. آیا وزارت خارجه از قبل تضمینی دریافت كرده بود كه نادیده گرفته شده است؟ آیا این رفتار با عزت كه یكی از اركان سیاست خارجی ماست سازگار است؟ جنابعالی و به تبع آن ایران اسلامی بحمدالله در بین ملت‌های مسلمان محبوبیت چشمگیری یافته‌اید، حضور عزتمندانه در محافل سیاسی خارجی می‌تواند بر این محبوبیت بیفزاید. و حضوری كه با عزت همراه نباشد، هزینه كردن آن محبوبیت است بدون دستاوردی.

مقتضی است دستور فرمایید وزارت خارجه نسبت به انتقادهای موجود توضیح دهد تا نیازی به طرح سوال رسمی در مجلس نباشد.

بـا احترام
احمد توكلی
نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر
در مجلس شورای اسلامی  
 
مهيار نادري
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۱۸:۰۲:۳۵
جناب آقاي دكتر توكلي
با سلام و احترام
حضور افرادي با ديدگاه منطقي در پايگاه اصولگرايان باعث خرسندي توده هاي مردم است. وليكن ديدگاه محترمانه شما به اين مورد كه عزت ايراني را با خاك يكسان نموده است مقداري مسامحه آميز مي باشد. لطفاً درخصوص موردي به اين مهمي ملاحظات را كنار گذاشته و با عوامل قصورات به شدت برخورد كنيد. مجلس جمهوري اسلامي نيازمند برخورد با كساني است كه زير پرچم خليج عربي به سينه زني پرداخته اند. باشد كه به گونه اي با اين بي كفايتي ها مقابله در خور شود.
والسلام علي عباد الله الصالحين. (46009)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۸:۳۷:۲۳
ما كه سينه زني نديديم!
آيا شركت در اين اجلاس و بيان پيشنهادات و اعلام رسمي خليج فارس در سخنراني آن هم پس از كنفرانس آناپوليس كه هدف آن قرار دادن اعراب در مقابل ايران بود، قصور است يا بي كفايتي؟!
جناب آقاي توكلي آيا به نظر شما فوايد حضور در اين اجلاس بيشتر از عدم حضور نبوده؟
جناب آقاي توكلي شما كه خود اظهار مي كنيد قبلا عليه ايران بيانيه ميداده اند و همچنين مي دانيد كه ايران را دشمن خود فرض مي كرده اند و براي پيروزي صدام بر ايران ميلياردها دلار به او كمك مي كرده اند، حال كه مي بينيد سران اين كشورها در مقابل وزير دفاع آمريكا عليه اسراييل و به نفع ايران موضع مي گيرند، اين موضع گيري ها را در نتيجه چه مي دانيد؟
هنوز بر من مشخص نيست كه چرا آقاي توكلي به موارد اعتراض دارد؟
آيا پس از شركت آقاي احمدي نژاد در اين اجلاس و بيان عبارت خليج فارس آيا ما چيزي از دست داده ايم؟ (46074)
 
محمد
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۶:۰۸:۴۳
نشستن رئيس جمهور ايران زير نوشته خليج عربي هيچ توجيه پذير نيست ، دست آوردبه هر قيمتي چه ارزشي دارد . ما دايرانيها ميگوئيم چو ايران نباشد تن من مباد بدين بوم و برزن يك تن مباد . وقتي اين شعار ايرانيهاي وطن دوست است كه همگي جان براي وطن بدهند چه دست آوردي ميتواند جايگاه اينچنيني داشته باشد . نبايد اينقدر ارزان بود. (46155)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۹:۴۵:۵۹
اقاي توكلي چرا اينقدر دير ؟! پس از اينهمه اشتباهات در سياست خارجي و هزينه هاي فراوان براي كشور و نظام نامه شما دردي را دوا مي كند؟ (46088)
 
سهراب
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۹:۵۸:۳۷
خوشحاليم كه بالاخره آن چيزي را كه دو سال است فرياد مي زنيم يكي از ياران خود احمدي نژاد فهميد و به او مي گويد.شايد احمدي نژاد از زبان ياران خودش بشنود در او موثر افتد.
ولي
جناب دكتر شما هم خيلي دير فهميديد.يادمان باشد كه انجماد فكري شاخ و گوش ندارد.انجماد فكري همين دير فهميدن ها است. (46093)
 
امجد
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۶:۱۱:۱۴
توكلي بارها نوشته واشكالات كار دولت را محترمانه تذكر داده ، هوچي بازي نتيجه عكس ميدهد ، روش ايشان حفظ حكمت وعزت نظام است . (46156)
 
سهراب
۱۳۸۶-۰۹-۲۰ ۱۳:۱۳:۰۹
تمام كساني كه با حمايتهاي بي مورد و تعريف و تمجيدهاي بي مورد از احمدي نژاد و دولتش ، باعث شدند كه احمدي نژاد . و اين همه بلا بر سر كشور بيايد، در مقابل ملت ايران و تاريخ اين سرزمين مسئولند.چه توكلي باشد و .
ايشان خيلي دير به اين مساله واقف شده اند كه چه شده است.البته گر چه ملت ايران خيلي هزينه احمدي نژاد را داده است ولي به نظرم هنوز هم دير نشده است.
من و شما در حد خودمان و توكلي و ديگران هم در حد خودشان بايد تلاش كنيم كه بيشتر از اين هزينه هاي بيخودي پرداخت نكنيم.
ما با تفكر حفظ كيان ايران و شايد ديگران با تفكر حفظ نظام.با هر تفكري كه باشيم بايد تلاش كنيم كه احمدي نژاد بيش از اين بر دوش ايران هزينه نگذارد. (46166)
 
محمد
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۱۸:۰۴:۰۴
جناب آقای توکلی آن شور و شعف حمایت از رئیس جمهور اصول گرا چه شد؟حقا که شما و دوستان اصول گرایتان باد کاشتند و ملت طوفان دور میکند... (46010)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۳:۴۹:۲۰
لیبرالها و افراطیون دوم خردادی و جوجه روشنفکر نمایان غربزده آرزو دارند دولت با مجلس درگیر شوند ولی این آرزو را به گور خواهند برد . انتقاد از دولت امری مبارک است اما انتقاد منصفانه مثل دکتر توکلی . اما انتقاد با . و . فرق دارد چیزی که از این افراطیون دوم خردادی دیدیم انتقاد نیست بلکه . و . است . (46092)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۱:۱۳:۲۹
برادر اين كشور براي من و تو است براي اصلاح طلب و افراط گرا در انتقاد از هم دين و هم وطنت حتي حاضر به مرگ او هستي چه برسد به اين گونه سخن گفتن اما با بيگانه دايه مهربانتر از مادري بدان من اگر حتي ذرهاي از افكار و پندار تو را هم قبول نداشته باشم به روز نيازت اولين كسي كه حمايتش مي كنم هموطن و هم كيش من است بپرهيز از گفتن سخنان سخيف كه نه بر دين و نه بر مليتت و از آن بزرگتر به شان انسان بودنت (46110)
 
كدخدا
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۳:۵۳:۳۱
پيام فوق به روشني سطح فرهنگ، ادب و اخلاق اصول‌گرايان محترم را آشكار مي‌كند. (46138)
 
جواد
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۱۸:۳۳:۵۵
اي بابا
املاي نانوشته كه غلط ندارد.
خودتان بهتر ميدانيد كه بحث تبليغاتي با بحث دورن سيستمي تفاوت فاحشي دارد.
حال نميخواهد شما هم مثل هزار غرض ورز ديگر، همعرض آنها افاضه اي بفرماييد.
با اين فيوضات بين خواص از يك طرف و از طرف ديگر مردم عامي، اعتبار خودتان بيشتر خدشه دار خواهد شد. (46014)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۸:۲۲:۵۷
از نحوه نگارش شما مشخص نشد شما بلاخره جزئ خواص هستید یا عضو خیل مردم عادی اگر این را بفرمایید ممنون می شویم (46069)
 
انصافی
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۱۸:۴۷:۱۱
به نظر من اشکال موارد اول و دوم مشخص تر است اما لحن آقای توکلی در مورد سوم صریح تر است.
آقای دکتر حداقل دستاورد سفر رییس جمهور منفعل کردن عربها و در رودربایستی قرار دادن آنهاست. اگر کنار بنشینیم تا این انسانهای ترسو از دور برای ما بیانیه بدهند بهتر است؟
اگر بتوان با عزت رفت عالی است ولی 30 سال گذشت و ما این عزت را داشتیم ولی قدرت تاثیر گذاریمان بر این شیوخ وابسته هیچ بود، غیر از این است؟ (46017)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۲۰:۴۷:۲۴
جناب انصافی شما انگار بيانيه پاياني اجلاس را نديديد كه باز هم در مورد جزاير همان حرفها را زدند
اگر کنار بنشینیم تا این انسانهای ترسو از دور برای ما بیانیه بدهند بهتر است؟
ظاهرا کنار ننشستيم و ديديم همان ترسوها در حضورمان بدون رودربایستی هم بیانیه دادند. (46179)
 
پیمان رضایی
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۱۹:۰۰:۰۳
امروز میتوان از خود پرسید بای ذنب
ایا درست بود لبخند های رییس جمهور اسلامی ایران در کنار آنهایی که هفته پیش لبخندهایشان را نثار رژیمی نمودند که امام بارها آنرا مستحق محو از روی زمین دانستند و بعد در زیر تابلویی که در آن فقط نام کشورهای عربی خلیج درج شده بود و قطعنامه پایانی پر از خواری
واقعا امروز بایستی از خودمان بپرسیم چه گناهی بدرگاه باریتعالی انجام دادیم که رییس جمهورمان کسی باشد که شعارهای انقلاب اسلامی را نه تنها فراموش بلکه تحقیر نماید.
والله علی کل شیئ علیم (46021)
 
محمد صباغ
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۱۹:۱۳:۴۸
مورد سوم با دو مورد ديگر متفاوت است. ما بايد ضمن حفظ عزت نفس، تماميت ارضي و اقتدار با همسايگانمان تعامل مثبت و سازنده داشته باشيم. اختلافات ارضي بين خيلي از كشورهاي همسايه وجود دارد. صرف بيان ادعاي طرف مقابل نبايد سطح ارتباط را محدود كند. البته ما هم بايد با همان صلابت هميشگي و مستند به مدارك به مدعي پاسخ بگوييم.
از اين جهت اين گام رئيس جمهور مثبت بوده و مي تواند در آينده منشا خير آرامش در منطقه باشد. ناگفته نماند كه اين فعاليت در تداوم حركت روساي جمهور قبلي بوده و اميدوارم در دوران روساي جمهور بعدي به كمال برسد. (46022)
 
يك ايراني
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۱۹:۱۵:۴۷
همانطور كه قبلا جناب آقاي توكلي فرموده اند كشتي كه ناخداي آن جناب رئيس جمهور محترم هستند قطب نما ندارد .
آيا فكر ميكنيد موارد اعلامي اخرين مورد خواهد بود و آيا اين مردم بازهم تاوان اين ناپختگيها را بايد بپردازند . (46023)
 
آشنا
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۱۹:۲۵:۴۴
با سلام
ما هم با جناب دكتر توكلي موافقيم. فقط مي‌خواستم نكته‌اي را عرض كنم و آن اينكه ما از همان روز اول پي به اين نكته برذه بوديم كه آقاي احمدي نژاد بالخره روزي در كوزه خواهد افتاد ولي گوش شنوا نبود. حالا هم از عقلاي قوم مي‌خواهم تا بيشتر خراب نكرده جلوي وي را بگيرند كه ايران ويران شود و كنام پلنگان و شيران... يا علي مدد (46025)
 
احمد110
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۱۹:۳۱:۵۱
اینکه بزرگترین پیروزی قرن اخیر خوانده شده بود تحریف خبرگزاری مهر بود می توانیدبه متن سخنرانی احمدی نژاد در ایلام مراجعه کنید (46026)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۸:۴۴:۵۲
توکلی گفته : \"پیروزی هسته‌ای را در این مرحله بزرگترین پیروزی سده اخیر نامیدید. البته قطعاً مقصود شما از پیروزی، نفسِ انتشار گزارش نبوده است. در عین حال پر واضح است كه پیروزی هسته‌ای ملت ایران...\" نگفته گزارش 16 نهاد را پیروزی نامیدید بلکه گفته به بهانه این گزارش، پیروزی هسته ای را بزرگترین پیروزی نامیدید. (46077)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۱۹:۳۲:۵۰
پاسخ دکتر احمدی نژاد:
جناب آقای دکتر توکلی
مرقومه شما دریافت شد. به زودی از طریق سرکار خانم رجبی پاسخ شایسته ارائه خواهد شد. (46027)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۱۹:۴۳:۲۲
آقای دکتر توکلی
با سلام


به نظر می رسد علی رغم شعار عزت و اقتدار، که به کرات توسط دولت نهم سر داده می شود، دولت در مناسبات خارجی اصلا به این شعار پایبند نیست و نمونه آن در درخواست از مصر برای برقراری رابطه سیاسی در یک نصفه روز ، در خواست مکرر برای بازدید از محل برجهای دوقلو در نیویورک،،نامه نگاری های بی مورد به سران کشورهای دنیا ،اصراربرای حضور در دانشگاه کلمبیا ، درخواست برای حضور دراجلاس سران شورای همکاری خلیخ{فارس} و . . . . . می باشد که بجز آخری همگی با بی اعتنایی مواجه شده و موجبات تحقیر ایران را فراهم آورده اند. (46028)
 
عليرضا
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۲۰:۰۰:۳۲
با سلام
جناب آقاي دكتر توكلي با توجه به مشي سياسي خود و جلوگيري سوءاستفاده احتمالي، هم بسيار محطاطانه اشكالات سياست خارجي دولت نهم را مطرح كرده اند و هم به دليل موضع جناحي،سعي بر ناديده گرفتن واقعيتهاي ديگر كه سند افتخار ملي است، كرده اند.
1. واقعيت اين است كه دولت فعلي كه شما حامي بدون چون و چراي آن بوديد، با شعار تخطئه همه تلاشهاي سياسي كه در عرصه كم كردن فشار بر ايران در موضوع انرژي هسته اي كار خود را دنبال كرد. تهمتهاي عجيبي به مديران دولتهاي سابق تا حد خيانت زده شد. و نتيجه پروژه اي آنان را ذلت ايران دانستند. چرا جنابعالي كه از وجهه خوبي هم برخوردار بوديد، حتي تذكري كوچك به آنها نداديد كه اينقدر تند نرويد؟ انرژي هسته اي دست پخت اين دولت نيست. خون دلها خورده شده و هزينه هاي كلاني شده تا به اينجا رسيده است. چرا نگفتيد اين پروژه ملي را به نام خود مصادره نكنيد و مديران سابق را بدنام نكنيد؟
2. تصور من اين است كه مشكل اين دولت فقط هيجان زده شده در باره موضوع گزارش سازمانهاي اطلاعاتي آمريكا نيست. دولت گويي با حس و هيجان آميخته است. سوار موج هيجان شدن، جشن گرفتن نوبه اي - كه اصلا براي چه؟ معلوم نيست - اعلام خبر خوش - هر از چندگاهي- تبديل قضيه دانشگاه كاليفرنيا به فتح الفتوح و... همه مؤيد اين ويژگي دولت كنوني است. البته اين خسارات زيادي را به كشور وارد مي كند.
3. جالب است كه كمتر كسي خبر داشت كه ايران درخواست حضور در شوراي شيوخ خليج فارس را كرده است. حالا بيشتر جايگاه عزت ملي ما روشن مي شود! رسانه ملي با همان هيجاني كه ذكرش رفت، دعوت از رييس جمهور را يك افتخار بزرگ ملي بر شمردند و حتي برخي خواستند منت سر شيوخ بگذارند كه، بله، رييس جموهر ايران اين افتخار را به شما داده كه در جمعتان حضور پيدا كند. البته! البته.. مثل هميشه هيجان با بيانيه پايني شيوخ و طرح ادعاي احمقانه آنها، فرو نشست. و ما هيچ به دست نياورديم كه هيچ! به قول شما دستاوردي هم نصيب نشد! (46029)
 
مهدی
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۲۰:۵۸:۲۴
حنابعالی و به تبع ان ایران اسلامی بحمد اله در بین ملتهای مسلمان محبوبیت چشمگیری یافته اند .....مردم منطقه انقلاب راسلامی را فارغ از ریاست احمدی نزاد دوست دارند .این سخنان از جنابعالی اقای توکلی عزیز بعید است واما در رابطه با علاقه ملتهای منطقه به احمدی نزاد که واقعیتی است انکار ناپذیر باید گفت ملتهای خاورمیانه وبه دلیل عقب ماندگی واحساس حقارت انباشت شده طی سالها هر کسرا که به اسرائیل حمله کند از نظر انها محبوب است جناب توکلی فراموش نکن از این بابت صدام محبوبترین است چون موشکهای نفاق وشقاق را به سمت اسرائیل روانه کرد وباعث حضور یاسر عرفات در کنفرانس اسلو شود شعاهای بدون حساب علیه اسرائیلتوسطاحمدی نزاد از جمله تکذیب وسپس تائید ان مایه خوشحالی اسرائیلیان است وبهمین دلیل امریکا وبعد از سخنرانیهای احمدی نژاد موفق شد دهها میلیارد دلار با کشورهای منطقه قرارداد نظامی ببندد دشمن اسرائیل اگاهی است دمکراسی است رعایت حقوق بشر است دشمن اصلی اسرائیل سید محمد خاتمی است نه اقای احمدی نژاد والسلام (46032)
 
دوستدار ایران
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۲۱:۰۸:۱۳
جناب آقای توکلی
باسلام
نخست از حسیاسیت شما ( گرچه دیر ) به سهم خود وبه عنوان یک ایرانی تشکر می کنم. دوم ؛ از شما و سایر دوستانی که در دلسوزی شان تردید نیست می پرسم : \" وقتی ما با رئیس جمهوری روبرو هستیم که خود و هسته ی مرکزی همکارانش ، بر این باورند که کار متفاوت و عجیب و غریب کردن یک اصل و تابوی انکار ناپذیر است ، چه باید بکنیم؟ وقتی رییس جمهوری برای خردورزی و تدبیر و بکار گیری عقل جمعی به منظور پیشبرد امور کشور اعتقاد ندارد و به شکل پیوسته و باورنکردنی بر مدار \" خودانگاری \" می تند ، چه باید کرد؟ وقتی ... ؟!
پایدار و پیروز باشید (46034)
 
مهدی
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۲۱:۱۶:۳۲
احسنت برشما باشجاعت واحترام نظر خود رابیان کنید ونگذارید این انقلاب عزیز با بی تجربه گیها بیش از این لطمه بخورد. (46035)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۲۲:۰۲:۲۲
1- در نامه آژانس اعلام شد كه پرونده p1 , p2 بسته شده است . پرونده هايي كه دليل اصلي رفتن ايران به شوراي امنيت است . اين يك پيروزي است كه البته آژانس هم به گفته آقاي البرادعي تحت فشار است . شما نامه جديد را با نامه هاي گذشته مقايسه كنيد .
2- در شوراي همكاري خليج فارس ازآقاي احمدي نژاد دعوت شد و ايشان هم رفتند . نكته مهم اين است كه بيانيه پاياني بدون حضور هئت ايراني و توسط دبيرخانه منتشر شد و آنها در حضور دكتر احمدي نژاد جرات چنين جسارتي را نكردند اما دكتر احمدي نژاد در مقابل آنها از واژه خليج فارس و در كمال اقتدار استفاده كرد . اما آيا آنها در حضور دكتر احمدي نژاد جرات بيان كردن حرف خلافي داشتند ؟ اقتدار يعني اين .
3- گزارش اطلاعاتي آمريكا آن مقدار افكار عمومي مخالف ايران را هم خنثي كرد و امروز ديگر آمريكايي ها نمي توانند بهانه بياورند . حال شايد ترس شما به خاطر اين است كه بگوييد ممكن است از اين گزارش در آينده سوء استفاده شده و دروغي گفته شود . در اين صورت بايد گفت كه آمريكا ديگر حكم چوپان دروغگو را دارد و اتفاقا حالا اگر ايران حتي بمب هم داشته باشد حرف راست آمريكا را ديگر كسي باور نمي كند .
4- نمي دانم چرا آقاي توكلي در اوج پيروزي هاي سياست خارجي كه تمام تحليلگران دنيا به آن اعتراف كردند نگران شده اند در صورتي كه يكسال قبل بايستي بيشتر نگران مي بودند . نكند ايشان محدود شدن نفوذ خود در دولت به واسطه خروج آقايان طهماسبي و فرشيدي از كابينه را اينگونه پاسخ مي دهند . در ضمن ديگر در مجلس حرف ايشان خريدار ندارد . مانند بسياري از اتفاقات كه در 3 ماه قبل افتاد . (46036)
 
حسین
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۲۲:۰۴:۵۲
ما نباید خودمان مملکتمان را به انزوا ببریم .. مهم اینست که بتوانیم منافع ملی را حفظ کنیم و امروز باید حواسمان آنقدر جمع باشد که حمایت ظاهری اعراب را از دست ندهیم که اگر آنها به نفع امریکا موضع گیری کنند قطعا راه قطعنامه و جنگ برای امریکا هموار تر می شود .. اتفاقا امریکا هم بدش نمی آید مثل ما در مذاکره با چین و روسیه بگوید تمام کشورهای حاشیه خلیج فارس با طرح ما موافقند و همراه و این شما 2 کشور هستید که اشتباه می کنید حتی همه همسایه های ایران هم ایران را تهدید می دانند ... این امروز مسئله امنیت ملی ماست و به نظر من وزارتخارجه راه درست رو انتخاب کرد .. سالهاست که دولتهای ما سعی می کنند این مشکل عدم اعتماد رو کاهش بدن .
امروز روز بلند کردن علم دشمنی ها نیست خصوصا برای ما .. دیدید که یک کلمه حرف حق آقای شریعتمداری درباره تعلق بحرین به ایران چه آتوی خوبی دست امریکا داد .. امریکا در کنفرانس آناپولیس هم سعی کرد که اعراب علیه ما موضع گیری کنند اما با همه فشارها مواضع اونها محتاطانه بود و ما نباید با رفتارمون خودمون را تهدید جلوه بدیم .. هر چند که اعراب حاشیه خلیج فارس همه در قلبهای ما منفورند بخاطر حمایت از صدام و بخاطر اهانت به شیعیان علی (ع) . (46038)
 
يك منتقد سياست خارجي دولت
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۲۲:۰۶:۱۴
جناب آقاي توكلي تمام حرفهاي شما درست، بخصوص در مورد سوم، لاكن عنايت بفرماييد كه نشست آناپوليس لطمه بزرگتري به عزت و اعتبار ايران زد تا حضور در اجلاس پيمان همكاري خليچ عربي حتي با وجود كلمه عربي در انتهاي آن. دولت بايد اهم و مهم مي كرد و با حضور در مجلسي كه بي اعتباري كمتري به بار مي آورد اثر مجلسي كه بي اعتباري بيشتر به بار آورده بود را خنثي مي كرد.

لذا از قضا اين يكي را دولت درست زد. (46041)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۲۲:۰۸:۴۲
ا در مورد بزرگترین پیروزی سده اخیر من بسیار بعید می دانستم که جناب آقای توکلی خبر سایت رجا نیوز در مورد تحریف این خبر رو نخونده باشن و بعد هم ندیده باشن که خبرگزاری مهر این خبر رو بلافاصله اصلاح کرد اما مخالفین دولت دست بر نداشتن و جمله رئیس جمهور رو به مسئله گزارش امریکا ربط دادند درحالیکه جمله مربوط به حفظ پیروزی انقلاب اسلامی بود (46042)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۹:۲۱:۱۵
سایت مذکور ارزش خواندن ندارد. سایتی پر از تهمت و افترا و عقده گشایی. من هربار به امید خواندن یک چیز درست حسابی به آن سر می زنم سردرد می گیرم از اینهمه ادعای بیجا. گویی بر مسند خدایی نشسته اند و در مورد صغیر و کبیر حکم می دهند. حال من هم در مورد آنها حکم دادم. آنها جرات چاپ نظر مرا ندارند امیدوارم شما داشته باشید (46085)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۶:۱۹:۴۴
رجانیوز راست می گفت جوابهای آقای اعلمی را چاپ می کرد (46158)
 
علي
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۲۲:۱۱:۴۱
با سلام
آقاي توكلي، قبلا بيشتر مينوشتم اما اكنون بايد اعتراف كنم از جدال ناجوانمردانه شما و دوستانتان با رييس جمهور كه بلافاصله بعد از مشخص شدن اعضاي كابينه نهم آغاز گرديده است و اكنون كه به انتخابات نزديك ميشويم شدت گرفته، خسته شده‌ايم.
از رايي كه در انتخابات رياست جمهوري سال 80 به شما دادم احساس پشيماني ميكنم.
اگر قسمتي از كارهايي را كه اكنون رييس جمهور انجام ميدهد، بخصوص در زمينه هايي كه شما انتقاد رسانه اي ميكنيد، خود شما انجام ميداديد، به عنوان افتخار عملكرد خويش به آن فخر ميفروختيد. اما اكنون تنها نيمه هاي خالي ليوان را ميبينيد. از اين بابت نيز متاسفم
خداوند ما را از غرور و حسد حفظ كند. (46043)
 
اكبر
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۶:۲۲:۳۹
من هم از رايي كه در انتخابات رئيس جمهوري نهم به احمدي نژاد دادم سخت پشيمانم . (46159)
 
م.س
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۲۲:۱۶:۴۰
آقای توکلی بمصداق مثل معروف \"جانا سخن از زبان ما میگوئی\"کلامتان نغز اما دیر هنگام است.دیدگاههای شما را در این چند روزه اخیر تقریبا همه شخصیتهای اصولگرا ودر بهترین وجه آن دکتر ولایتی بیان نمودند چه آنکه اصلاح طلبان نیز از همان تک رسانه های ضعیف خود اینگونه ضعف ها را گوشزد کردند ولی ظاهرا از دیدگاه رئیس دولت \"مرغ فقط یک پا دارد\" ما هم نفهمیدیم کجای این بیانیه ها ونشست ها پیروزی برای ملت بود! اگر واقعا در دولت خاتمی چنین افتضاحاتی رخ میداد الحق والانصاف کفن نمی پوشیدید و از جلوی مجلس به سمت ریاست جمهوری حرکت نمی کردید؟ اما اینک چه مودبانه و با وقار با هم کیش خود سخن می گوئید .آفرین و مرحبا بر شما! (46044)
 
حبیب
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۲۳:۱۶:۰۵
بنام خدا
به نظر میرسد نوعی خود بزرگ بینی بر تمام کار های دولت حاکم شده است هر موفقیت داخلی ویا خارجی به صورت غلو آمیزی پیروزی شگفت وبی نظیری توصیف میشود .
اتفاق دانشگاه کلمبیا بزرگتر از فتح فاو قلمداد میگردد.
وپیشرفت پرونده هسته ای نیز پیروزی بزرگتر از ملی شدن نفت وبزرگترین واقعه سده اخیر عنوان می شود.
ولی افسوس کسی نقد منصفانه وقوی از اعمال دولت ندارد
حتی وقتی دولت اعضای خود را به عنوان نیرو های غیر کارا مجبور به استعفا میکند در مجلس وزیری استیضاح نمی شود.
و...
به هرحال انتقاد ات آقای توکلی از رییس جمهور به جا وشایسته اعتنا وپاسخ گویی است. (46046)
 
مهندس مهدي
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۲۳:۲۸:۴۵
بالاخره يك نماينده فهيم پيدا شد و بر اين سياست خارجي غرور بر باد ده فرياد زد تا كي ميخواهند براي مطرح بودن از عظمت ايران خرج كنند وقتي افتضاح دانشگاه كلمبيا فتح الفتح خوانده شد وقتي زيرپرچم همكاريهاي خليج عربي ! لبخند ميزنند و كسي اعتراض نميكند گزارش نهادهاي جاسوسي امريكا را ساده لوحانه بزرگترين پيروزي سده اخير ميخوانند مرحبا به شعور وفهم اقاي توكلي كه وكيل المله است نه ... (46047)
 
مهدی برادران
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۲۳:۳۷:۵۵
از قرار معلوم کشتی سیاست خارجی دولت هم مثل کشتی اقتصادی قطب نما ندارد (46049)
 
احمد ز
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۰:۱۱:۵۷
بالاخره سوز و فشار بركناري فرشيدي كه تحميل شده از طرف آقاي توكلي بود بايد يه جا سر باز كنه و خودش رو نشون بده (46050)
 
محمد
۱۳۸۶-۰۹-۲۱ ۰۸:۳۴:۳۶
اقای احمد ز
اینگونه از سر بی اطلاعی نیش و کنایه زدن درست نیست .خدا را هم خوش نمی اید . بجای تبلیغ تنفر مقاله اقای توکلی را نقد کنید . اگر اشتباه کرده اثبات نمایید .اگر دارای نقاط قوت و ضعف است با استدلال قید کنید .اگر از پایه غلط است با ذکر دلیل شرح دهید .چکار دارید به اقای فرشیدی و امثالهم . من در مورد اظهار نظر اقای توکلی معتقدم که دارای نقاط قوت و ضعف بود و بصورت صفر و یک قضاوت نمی کنم ولی قطعا با روش برخورد شما صددرصد مخالفم (46273)
 
علی رضا وفایی
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۱:۱۵:۴۹
با سلام
1- آقای دکتر توکلی در هر سه مورد ذکر شده توسط شما نکات مثبت و دستاوردهایی وجود دارد که شما نیز منصفانه به آنها اشاره کرده اید ارزش هر کدام از آنها بسیار بیشتر از آن است که در سایه نکات واحتمالات منفی قرار گیرند .
2- دو وجهی بودن موارد یاد شده و شمول آنها بر ابعاد مثبت و منفی علاوه بر آنکه برخاسته از طبیعت سیاست است یک فرصت سیاسی است که اگر ما با پشتوانه تبلیغاتی گسترده و فعالیت دیپلماتیک از آن بهره نبریم دشمن نیمه پر لیوان را سر میکشد وسهم ما نیمه خالی خواهد بود.
3-آقای دکتر سهم شما از این فضاهای سیاست خارجی هم به عنوان نماینده مجلس و هم به عنوان یک اصولگرا تقویت سیاست بهره برداری در جهت منافع ملی است . در پناه خدا (46052)
 
محمد مطهری
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۱:۴۱:۴۰
آموزه های تاریخی و دینی ما بی شک حاوی تجارب ارزنده ایست که هر بار ما را به تفکر به ریشه و تعمیق در اصل ماجراها رهنمون می سازد خدعه دشمن در جنگ احد و غفلت جمعی از نگهبانان تنگه از جمع آوری غنائم و نظائر این گونه موارد شواهدی است بر اینکه دشمن قسم خورده هنگامی که تاب و توان خویش را در رویایی در عرصه نبرد آزموده و طعم تلخ هزینه های سنگین آنرا چشیده بی شک به دنبال راهکاری برای غلبه با هزینه کمتر می گردد. بنابراین شاید اولین برداشت و انتظار از بیانه های صادر شده و موج تبلیغاتی اخیر دورترین فاصله را تاحقیقت موضوع داشته باشد. (46053)
 
امید
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۲:۲۰:۱۷
متاسفانه در عرصه سیاست خارجی دولت نهم نمونه های متعددی دیده می شود که کمتر توجه ای به سه رکن سیاست خارجی ( عزت .مصلحت و...) کشورمان می شود که جناب دکتر توکلی تنها به چند نمونه اخیر آن اشاره کردند اگر منصفانه و با بی طرفی و بدون هرگونه گرایش سیاسی بخواهیم سیاست خارجی دولت نهم را ارزیابی کنیم نمونه های زیادی از آن می توان یافت .تعامل با خیلی از کشورهای کوچک و غیر مهم از نظر منافع ملی ایران و تنها برای هماهنگ کردن یک سفر و یا اخذ رای آنها در مجامع بین المللی ( التماس گونه و ذلیل وار) و برخی انتصابات داخلی وزارت خارجه ( از میان کسانی که کمتر تجربه ای در این عرصه دارند و عدم بهره گیری از کارشناسان و سفرای متعهد و متخصص و انقلابی که تعداد آنها نیز در داخل دستگاه بسیار است )از جمله مصادیق دیگر بی توجه ای سیاست خارجی دولت نهم به ارکان عزت و مصلحت می باشد. (46054)
 
مهدي شاكر
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۷:۱۷:۵۴
جناب آقاي دكتر توكلي
با سلام و ضمن تشكر از صراحت بيان جنابعالي
1- به نظر بنده همان بهتر مي بود كه طرح سوال از طريق مبادي رسمي آن ( كه مي توانست الزاما در صحن علني هم نباشد) صورت بگيرد. تجربه نشان داده است كه اين قبيل گفتمانها به رسانه اي شدن موضوع، سخنراني هاي حمايتي از جانب احزاب يا تريبونهاي اشخاص ذي نفوذ منجر شده و بحث پيرامون اصل موضوع به خطوط قرمز نظام و دولت تعبير خواهد شد.
2- به عنوان يك موكل انتظار دارم كه اگر كميسيون سياست خارجي و ديگر نمايندگان نيز بر موضوعات فوق ( با تاكيد بر بند 3) اتفاق نظر دارند، مركز پژوهشهاي مجلس بر روي اين قبيل موضوعات كار كارشناسي منسجم و متقن انجام دهد و ارزيابي خود را به مردم ارايه كند. (46059)
 
سياوش
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۷:۳۰:۲۵
موارد صحيح و به جائي مطرح شده است. اميدوارم كه گوشي براي شنيدن وجود داشته باشد. (حداقل اينكه بعضي ها فكر نكنند هيچ كس هيچ چيزي نمي فهمند) (46061)
 
منهاج الدين
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۷:۴۶:۰۲
همه با هم با نقد منصفانه دولت ، نظام را تقويت كنيم (46062)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۷:۴۸:۴۲
دست شما درد نکنه آقای دکتر توکلی!نمردیم یکی حرف دل ما رو زد (46063)
 
بسيجي فاطمه
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۸:۰۱:۰۴
جناب اقاي توكلي

به لطف اقامون امام زمان تمام طرفندهاي استكبار جهاني عليه امت اسلام نقش بر اب خواهد شد. بيمه ما با اقا ابوالفضل است . زياد ناراحت نشويد. همه اينها انشا لله به نفع اسلام است. (46065)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۸:۰۴:۴۱
جناب آقای توکلی این جا را خوب آمدید
اما ؟
فقر کمر شکن موجود در جامعه گرانیهای کمر شکن موجود نارضایتی قشر فقیر وبیچاره کارمندان دولت از سیاستهای اخیر در عدم پرداخت اضافه کار وسایر مزایا به کار کنان ناهماهنگیهای فراوان بین اعضای کابینه بی برنامه بودن دولت در سامان بخشیدن به وضعیت کارکنان دولت بعد چند ماه از اعلام لایحه خدمات کشوری وهمچنین موضوع بازنشستگی کارکنان راه اندازی کاروانهای تبلیغی وعوامفریبانه تحت عنوان سفرهای استانی وبی مدیریتی ونالایقی مدیران در دولت نهم که نمونه آن برکناری پشت سرهم وزیران وسایر منصوبین این دولت در ماهای اخیر می باشد وبه ویرانی کشاندن سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور فقط به خاطر باز گذاشتن دست وزارت کشور در برنامه های آینده مانند انتخاباتها و.... وکشور را فدای دیگران کردن در سیاست خارجی را نیز وصدها مورد دیگر به اتهامات وارده به دولت عدالت محور می توان وارد نمود اما کو گوش شنوا؟ (46066)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۸:۱۲:۰۱
جناب آقاي دكتر توكلي
با سلام
با تشكر از نقد منصفانه جنابعالي .متاسفانه تنها سياست خارجي نيست كه بايستي نقد شود .تورم و گراني كمر مردم را شكسته است .دولت هر روز شعار بيشتري مي دهد بدون اينكه بپرسد به شعار ديروز خويش چه قدر عمل نموده است .رييس جمهور فكر مي كند كه هيات دولت ملك خويش است كه هر طوري بخواهد شخم بزند .رفتار احساسي و شتابزده رييس دولت مشكلات فراواني براي ملت به بار آورد ه است گرچه ممكن است با نيت خير صورت بگيرد. (46067)
 
محمد رضا شوق الشعراء
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۸:۱۳:۲۰
بنام حق
احمدی نژاد به بحرین می رود؟!
احمدی نژاد، بخاطر ایران و ایرانی، به بحرین نخواهد رفت
پس از آنکه در اردیبهشت سال 1383 سید محمد خاتمی، به عنوان رئیس جمهور ایران، با شیخ حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین در منامه دیدار و گفتگو کرد، اینک پس از تغییر ادبیات سیاسی در کشور، و زیر سوال بردن سیاست های گذشته هاشمی و خاتمی توسط احمدی نژاد، بنا به گزارش دفتر امور رسانه های ریاست جمهوری، دکتر محمود احمدی نژاد نیز در راس هیاتی عالی رتبه و با هدف گسترش مناسبات همه جانبه ایران و بحرین، به کشور هفتصد هزار نفر جمعیتی بحرین که با 700 کیلومتر مربع مساحت، از کوچکترین استان ایران هم کوچکتر است سفر می کند، تا همچون خاتمی، بدون توجه به موقعیت ایران و بحرین در تاریخ و جهان، با شیخ حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین دیدار و گفتگو کرده و یادداشت تفاهم و همکاری امضاء و مبادله کند.
آیا وزن سیاسی پادشاه بحرین که هم وزن استانداران ایران هم نیست، تا آن حد است که رئیس جمهور کشور هفتاد میلیونی ایران، با او در منامه به گفتگو و تبادل نظر بنشیند؟! متاسفانه اینگونه حرکت ها که از زمان ریاست جمهوری خاتمی شروع و توسط احمدی نژاد ادامه داده شده، باعث خود بزرگ بینی و ایجاد توهم قدرتمداری در مسئولان پادشاهی بحرین و امیرنشین های کوچک حوزه خلیج فارس گشته و می شود، آنقدر که ولیعهد بحرین نیز بخود اجازه می دهد، تا گاهی بنا به موقعیت و شرایط، ایران را نصیحت و تهدید نماید.
بحرین که مقامات و ماموران «انگلیسی» همچنان تعیین کننده سیاست خارجی و برخی از سیاست های داخلی در این کشور بوده و هستند، یکی از اعضاء اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج فارس و متحد استراتژیک آمریکا می باشد، که مرکز ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در آن قرار دارد، و حال ایران ثروتمند و مستقل و قدرتمندی که در آستانه هسته ای شدن است، با بحرین تحت سلطه انگلیس و آمریکا و عربستان، چه رابطه ای می تواند داشته باشد؟!
بحرین که سال 1336 استان چهاردهم ایران بوده است، و در زمان نخست وزیری هویدا و پادشاهی محمد رضا پهلوی، با طرح همه پرسی مجهولی که در راستای سیاست های استعماری آمریکا و انگلیس، و همراه با اعطای لقب ژاندرم خلیج فارس به محمد رضا پهلوی بود، از ایران جدا و بظاهر مستقل گشت، اینک دوباره باز میزبان رئیس جمهوری از ایران است، و اما رئیس جمهور ایران تاریخی، با چه نگاه و دیدگاهی به بحرین سفر می کند؟! آیا بحرین را همچنان استانی از استانهای ایران می بیند؟! یا کشور قدرتمند و توانمندی در حد ایران؟!
باشد که احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران، بخاطر تاریخ و ایران و فردا و غیرت ایرانی، به بحرین نرود، و بجای خود، استاندار بوشهر یا هرمزگان و خوزستان را بدیدار پادشاه بحرین بفرستد؟! و اما آیا این ممکن است؟!
محمد رضا شوق الشعراء 25/8/86
http://iranemaan.blogfa.com / (46068)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۲۰:۰۰:۲۸
ممکن است در خصوص وابستگی شیوخ بحرین ایراد منطقی بگیرید که حق دارید ولی این حرفها که کوچک است جمعیتش چنان است و داخل ادم نیست و .... بوی تکبر و منش استکباری از ان بمشام میرسد . عزیز من همه ادمند و کشورها هم محترم . مگر لبنان چقدر است .حتما انها هم داخل ادم نیستند . امریکا چقدر وسعت دارد و جمعیتش به چه میزانی است ؟ پس حق دارند از موضع تکبر با ما برخورد میکنند . شرف و اعتبار کشورها به منش و عملکردشان است و نه به خاک و جمعیتشان (46175)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۸:۲۱:۵۹
چه عجب یکی از خودشان به .. انتقاد سازنده کرد . آقا، رئیس جمهور محترم با بی تدبیری و سیاست خود تا حالا خیلی به منافع مملکتمان صدمه زده است .یکی بایستی از خودتان به این آقا بفهمانید زبانش زبان دیپلماسی نیست . از پیامبر (ص) یاد بگیرد که با استفاده از زمان، مکه را بدون اسلحه فتح کرد . (46031)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۸:۳۹:۰۷
فقط تصور کنید خاتمی رفته بود این اجلاس! چه قشقرغی شده بود. همه آقایونی که دارن از این اقدام حمایت می کنند یه کم فکر کنن حب چیزی کورشون نکنه (46075)
 
رزمنده جانباز
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۸:۴۲:۰۰
آقاي توكلي
آيا اين نامه نويسي پولوتيك جديدي است در فصل انتخابات؟
شما به عنوان نماينده مردم بايد جلوي اين هزينه كردن ها را مي گرفتيد. اما اين كار را نكرديد. شما مجلسيان هفتم فقط يك هنر ( اگر بشود هنر ناميد) را داشتيد. \" دست به سينه در خدمت دولت \"
آقاي توكلي ! اگر انتقادي هست بر شماست نه بر احمدي نژاد.
چون جنابعالي و امثال جنابعالي مثل آقاي افروغ خوش چهره و ... در همان ماه هاي اول فهميده بوديد كه مملكت به دست چه كسي افتاد . اما چه كرديد؟ با دستاوردهاي بي نظير .. كه هرجا رفت گفت :من آنم كه رستم بود پهلوان \" و از عرض و آبرو و مال اين مردم هزينه كرد چه برخوردي كرديد؟
آقاي توكلي ! پيش قاضي و معلق بازي؟
از ماست كه بر ماست. (46076)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۸:۵۱:۱۶
آقاي توكلي شما ولايت مدار نيستيد ، نفس مدار و حزب مداريد . مگر آقا نفرمودند كه انتقاد با ذكر نكات مثبت بايد همراه باشد . چرا تا كنون براي دست آورد هاي مثبت سياست خارجي دولت نامه اي ننوشته ايد . اساساً در لبيك به اين دعوت رهبري به جز يك مطلب در مورد سواحل شمال مطلب ديگري از شما چاپ شده است؟ يعني دست آورد دولت همين بوده است ؟ آقاي توكلي (بدون اظهار نظر در مورد اين نامه ) به شما عرض مي كنم عمل شما مانند سخنان اعلمي است... (46078)
 
اكبر
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۶:۳۰:۵۳
آقا فرمودند نبايد حال خود شيفتگي دست بدهد ، متاسفانه دولت خود شيفته شده ، وتو هموطن عزيز هم فقط آنچه ميخواهي از فرمايشات ايشان ميگيريد . (46160)
 
لوک
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۸:۵۵:۳۵
دوستان فراموش نکنید
که چیزی که حضور عزتمندانه در محافل سیاسی خارجی و داخلی سبب مبشود یک کشور آباد با صنعت و کشاورزی و پشتوانه علمی قدرتمند است نه اینکه کسی به جایی برود یا نرود یا شعار بدهد یا ندهد.

اما صراحتا میگویم چنین چیزی تا به حال محقق نشده بلکه گاهی مسیر معکوس هم طی کرده (ببینید سهم درآمد نفت در اقتصاد کشور را)
خوب یا بد حمله آمریکا به عراق و افزایش قیمت نفت و غیره حوادثی هستند که در این چند سال اتفاق افتاده اند ولی جدا به عنوان برادر کوچکتر توصیه میکنم که زیاد روی حوادث و احتمالات حساب باز نکنید که گفته اند : باد آورده را باد میبرد. (46079)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۸:۵۶:۰۲
آقاي توكلي اين آشي است كه شما و دوستان اصول گراتان براي مردم پخته ايد و ظاهرا آش آنقدر شور شده كه داد خودتان نيز درآمده.تازه اين از نتايج سحر است باش تا صبح دولتش بدمد. (46080)
 
لباف
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۹:۱۲:۲۶
توجه داريم كه وقتي با اشتباهاتمان در دنيا منزوي شدهايم دلمان خوش است كه شيوخ عرب در كنفرانسي كه معلوم الحال است دعوتمان كند و ما هم هيجانزده شده و بپريم تو كنفرانس و بعد هم كه آبروي كشورمانرا بردند و ما را دزد جزاير دانستند سكوت كرديم و چسبيديم به هسته و اين حرفهاكه رد گم كنيم
اميد است با راي مجلس به بي كفايتي اين افراد قضيه خاتمه يابد (46081)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۹:۱۵:۲۸
اما دكتر احمدي نژاد در مقابل آنها از واژه خليج فارس و در كمال اقتدار استفاده كرد . اما آيا آنها در حضور دكتر احمدي نژاد جرات بيان كردن حرف خلافي داشتند ؟ اقتدار يعني اين .
4- نمي دانم چرا آقاي توكلي در اوج پيروزي هاي سياست خارجي كه تمام تحليلگران دنيا به آن اعتراف كردند نگران شده اند در صورتي كه يكسال قبل بايستي بيشتر نگران مي بودند . نكند ايشان محدود شدن نفوذ خود در دولت به واسطه خروج آقايان طهماسبي و فرشيدي از كابينه را اينگونه پاسخ مي دهند . در ضمن ديگر در مجلس حرف ايشان خريدار ندارد . مانند بسياري از اتفاقات كه در 3 ماه قبل افتاد .
درباره اینکه احمدی نژاد با کمال اقتدار گفته خلیج فارس بیشتر توضیح دهید! واقعاً اینهمه حمایت چشم و گوش بسته است که حال انسان را دگرگون می کند. افتخار احمدی نژاد است که نام خلیج فارس را ببرد نه اقتدار او و این عطیه ایست که از قرون گذشته به ما اعطا شده و گرنه شاید در دولت مهرورز آن را نیز صدقه می دادیم! نفس مذاکره درباره 3 جزیره با اعرابی که احوال آنها بر ما در دورویی آشناست باعث شرمساری است!
و من فکر نکنم آقای توکلی در این دولتی که وزرایش فقط نام وزیر دارند و تصمیم گیرنده اصلی نیستند دغدغه اش داشتن دوست و رفیق باشد زیرا حلقه یاران این گروه آنچنان تنگ شده که دیگر خودی های دیروز نیز در آن نمی گنجند. هر چند از توکلی نیز به خاطر دفاعیات منفعلانه اوائل دوره ریاست جمهوری دل خوشی ندارم اما من هشدار های منطقی امروز را ناشی از جلب آرا عمومی برای انتخابات نمیبینم!
حدیث ما در این دو ساله این بوده است: مرا دردیست اندر دل که گر گویم زبان سوزد
وگر پنهان کنم ترسم، که مغر استخوان سوزد (46083)
 
احد اسدی
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۹:۳۲:۰۵
شرکت رئیس جمهور ایران در اجلاس شورای همكاری خلیج فارس باز تاب بسیاری در خارج داشته است و سیاست ایران در مورد شرکت در ان اجلاس را باید یک گام به پیش دانست زیرا غربی ها و مخصصوا امریکاها از شرکت دکرت خیلی نارحت بودند.
به نظر من شرکت دکتر در ان اجلاس با ان سخنرانی می تواند بسیار همه در اینده به نفع منطقه تمام شود نباید بچه ها را بی سرپرست به حال خود در شب رها کرد. (46086)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۲۱:۱۰:۱۱
اسدی جان آراي شما را خوانندگان الف خوب ميشناسند
کاملا اتفاقي من هم مثل شما در کانادا زندگي ميکنم و کامل اتفاقي هم روزنامه زياد ميخوانم هم bbc cbc cnn abc cbs كه رسانه هاي فراگير در کانادا هستند زياد نگاه ميکنم. ميشود اين بازتاب گسترده و مثبت رسانه اي خارج را بگوييد کجا ديده ايد ما هم يک نگاهي بکنيم.
البته فرمايش شما را در کيهان و رجانيوز خواندم ولي گفتم خارجيش را هم بخوانم به هر حال همه چيز خارجيش يک لطف ديگري دارد. (46182)
 
تقوی
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۹:۵۵:۱۴
باز زمان انتخابات شد و دوستان پست انتخاباتی گرفتنند . دوستان خواننده نکران نباشند که این نیز با تیز بینی مردم جواب خواهد گرفت . وعده نزدیک است دو ماه دیگر؟ صبر کنید (46090)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۰:۲۷:۱۱
آقای توکلی هر وقت رئیس جمهور شدید هرکاری خواستید

بکنید با این حرفها هم نمی توانید برای خود رای جمع کنید این

قدر قیافه دلسوزانه به خودتان نگیرید مردم جوابتان را خواهند داد (46098)
 
دیپلمات
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۰:۳۱:۵۵
در سیاست صفر و یک و سیاه و سفید معنا ندارد . دنیایی رنگی است . زیبایی دارد و زشتی هردو باهم و به هم آمیخته . نه باید به گزارش البرادعی دلخوش بود به گونه ای که انگار توفیق دستگاه سیاست خارجی است و نه باید همه آن را منفی دانست که انگار فقط از روی غرض ورزی با ما گزارش داده است .
مهم این است که یک سیاست مدار به راحتی دست رو نکند . سرویس های اطلاعاتی مبالغ کثیری خرج می کنند تا از روی حالات دست و صورت و رفتار طرف مقابل در یک مذاکره یا سخنرانی یا مصاحبه مطبوعاتی به عمق نظر و اعتقاد طرف پی ببرند . برعکس یک دیپلمات یا سیاست مدار برجسته سعی دارد همواره مانع از خواندن دستش توسط دیگران شود . حال با این تفاصیل موضع گیری های پرشور و شعف از سوی شخصیتی در سطح رئیس جمهور در قبال دو گزارش فوق ، از سوی کارشناسان و صاحب نظران ، قطعا ناشی از پختگی سیاسی تفسیر نخواهد شد .
اما در مورد سوم هم باید گفت سفر مثل بقیه کارهای سیاسی و حرکتهای سیاسی هم دست آوردهای مثبت داشته و هم منفی وظیفه خبرگان این است که ببینند دست آوردهای مثبت بیشتر است یا منفی و ترجیحا این بررسی باید قبل از سفر انجام می گرفت .
نکته ای که در دولت نهم هست و در هیچ یک از دولتهای دیگر نبود این است که این دولت می خواهد برای هر کاری راه و روش جدیدی را بیازماید . (46101)
 
۱۳۸۶-۰۹-۲۱ ۰۹:۳۸:۱۴
حرف حسابی زدید . مخالفان و موافقان به ان دقت کنند . تمامی نظرات را کنار هم چینش نمایند انوقت ما حصل عملکرد سفر اخیر قابل قضاوت خواهد بود . به هرصورت دست اوردهای مثبت این سفر قابل توجه است . در مورد نکات منفی انهم باید دید ایا اثراتش مقطعی است که قابل گذشت است و یا اثرات ان پایدار و دراز مدت است که در انصورت هم برای ان چاره ای اندیشیده شود . اصل قضیه را نفی کردن بخاطر وجود پاره ای از نکات منفی صحیح نیست زیرا بدست خود پاردوکس ایجاد میکنیم . مواظب باشیم نخها را انقدر نکشیم که گره کور ایجاد شود . نفس حضور در این مجامع بسیار خوب است .انقدر خوب است که در پاره ای از موارد گذشت کنیم و در مواجه با برخی اصول و خطوط قرمز با طرف مقابل بحث و مذاکره. ولی کنار کشیدن و ترویج عصبیت نه به نفع ما است و نه به نفع اعراب و نه بنفع جهان اسلام . تنها امریکا و اسراییل از ان سود خواهند برد . موضع منطقی اخیر وزیر امور خارجه قطر را ببینید ؟ بالاخره عداوت ها کم کم مرتفع شده و دوستی ها بتدریج قوت می یابند . اعراب میدانند که غربی ها بخون انها تشنه اند و اگر کار ایران تمام شود بعد نوبت انهاست و امریکا فقط در صدد استفاده ابزاری از انهاست . وضعیت ایران هم به همین ترتیب است . اعراب را احمق فرض نکنید .انها هم میفهمند و تحلیهای خود را از عملکرد غربی ها دارا هستند .یکی از ابعاد حل این پکیج ( توجه کنید عرض کردم یکی از ابعاد ان ) این است که بایستی سعی کنیم ترسشان از ما بریزد و از ناحیه ما احساس خطر نکنند . مقالات و کامنت های پر تنفر به اختلافات دامن میزند .
البته این سعی بایستی با صداقت و درستی همراه باشد و نه از روی مصلحت . دستاوردهای عظیم تنها نصیب جوامعی خواهد شد که انعطاف ،تیز بینی ،سعه صدر ،گذشت بموقع ،عدالت جو یی ،حسن خلق و اعلمیت کافی و در خور شانی را کسب نمایند . دامن زدن به برخی اختلافات فقط کمک به گسترش فتنه است . (46280)
 
بهزاد از گرگان
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۰:۳۲:۰۳
جناب توكلي

با نظرات شما موافقم ولي چند نكته باعث ميشود از ارزش اين صحبت هاي درست كاسته شود:

1- بجز گرد و خاك هاي اوليه تشكيل دولت احمدي نژاد كه در مجلس كرديدو سهم خود را در كابينه گرفتيد شمشير نقد خود را غلاف كرديد تا امروز كه همه حيثيت و امنيت و معيشت و عزت و غرور ملي ما صدمه هاي جدي ديده است مجددا\" به حرف آمده ايد.

2-شما به عنوان يك درس خوانده اقتصاد در انگلستان و يك عضو پارلمان در برنامه ريزي و هدايت و حمايت و نظارت بر دولت نهم و اوضاع پيش آمده مسئول و شريك هستيد و نميتوانيد \"جا خالي بدهيد\" و بگوييد :\"كي بود ؟ كي بود ؟ من نبودم!\" شما و همه دوستان اصول گرايتان حد اقل در مرحله دوم انتخابات رياست جمهوري نهم با تمام توان از آقاي احمدي نژاد در برابراستوانه بزرگ انقلاب و نظام (هاشمي رفسنجاني) حمايت كرديد بنا بر اين در ايجاد اين وضعيت اسفبار براي ملت و كشور ايران مسئول هستيد و نميتوانيد شانه خالي كنيد.

3-حال با همه اوصافي كه ذكر شد و اگر واقعا\" در عقيده و تحليل خود جدي هستيد و به قول حاميان احمدي نژاد اين مواضع شما ربطي به بركناري وزراي دولت (آموزش و پرورش و صنايع )ندارد اولا\" خيلي صريح و آشكار بابت دفاع و حمايت از احمدي نژاد حد اقل از پيشگاه ملت ايران و موكلين خود \"عذر خواهي كنيد. و حد اكثر بجاي طرح احتياط آميز ايرادات بابت اين همه مشكل و مصيبت ايجاد شده در دو سال اخير احمدي نژاد را به مجلس بكشانيد و با راي به عدم كفايت وي آبروي مجلس هفتم و جناح راست و رهبري و ملت ايران را بخريد. از بهانه آوردن اينكه جناح اصلاح طلب و استكبار جهاني سو استفاده كنند هم خود داري كنيد كه اين حرفها ديگر خريدار ندارد و اوضاع خراب تر از اين حرف هاست. (46102)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۰:۳۵:۲۴
آقای توکلی حق گویی هزینه دارد. منتظر هزینه ها هم باشید.
اما آیا نمی توان گفت همین هزینه ها باعث سکوت شما شده بود. این انتقاد را می پذیرید؟ اگر می پذیرید این جز به محافظه کاری و ترس مربوط نمی شود؟ (46103)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۰:۳۷:۳۴
در مباحث اينچنيني به نظر من نمي توان رويكرد مطلق گرا داشت. عملكرد رييس جمهور در اجلاس خليج فارس را مي توان از زواياي مختلف و با رويكردهاي مختلف و در زمانهاي و مقتضيات مختلف مورد بررسي قرارداد. آنچه كه مسلم است اين مساله مزيتهايي داشت: از ديدگاه بنده (ممكن است همين مزيتها با يك ديدگاه و رويكرد ديگر اصولا عيب محسوب شود)
1- ساختار شكني (سالها براي رعايت عزت در اين جلسات شركت نكرديم يكبار هم شركت كنيم . ما در موضع قدرت هستيم . اگر در دوره تنش زدايي در اين جلسات شركت مي كرديم قطعا مي توانستيم بگوييم نقض عزت شده اما در دوره قدرت به نظر مي رسد اتفاقا بسيار عزتمندانه بود. فكر نمي كنم تعداد كساني كه فكر كنند از سر عجز در اين جلسه شركت كرديم در ميان افكار عمومي دنيا زياد باشد)
2-شركت در اين جلسه به نظر يك نوع اتمام حجت هم محسوب مي شود. اعراب ديگر نمي توانند در بين افكار عمومي اتهام دشمني به ايران وارد كنند. در شرايطي كه وزير دفاع امريكا با حضور در منطقه و با وقاحت تمام ايران را به دشمني با اعراب متهم مي كند چرا نبايد رييس جمهور ما هم با حضور در همان مكان جغرافيايي حسن نيت ايران را اعلام كند. آيا حضور وزير دفاع آمريكا (ابرقدرت جهاني) در منطقه براي اتمام زني به ايران خلاف عزت آمريكايي ها نيست اما حضور رييس جمهور ما خلاف عزت است؟ عدم شركت ايران در كنفرانس امنيتي عزتمندي ايران را ثابت كرد.
3- گاهي اوقات با توجيه و تبيين درست مزيتهاي يك حركت سياسي مي توان به موفقيت آن كمك كرد. شايد اگر سياست رسانه اي جمهوري اسلامي بتواند اهداف ايران را از شركت در اين اجلاس به درستي براي جهانيان تبيين نمايد آن موقع ديگر شائبه عدم عزتمندي بر طرف گردد. بنابراين صرف نظر از ماهيت خود حركت، نوع تبليغ آن نيز بسيار مهم است . حتي مي توان يك حركت را كه در اصل مي تواند عزت ما را خدشه دار نمايد با حركت تبليغي مناسب نتيجه عكس از آن گرفت و موجبات عزتمندي ايران را فراهم نمود. آيا حادثه دانشگاه كلمبيا را فراموش كرديد؟ و بسياري موارد مشابه. (46100)
 
بهرامی
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۰:۳۷:۴۷
سلام آقای توکلی
برای شما هیچ پیامی نمی توان نوشت چرا که تاریخ سیاسی شما در دو دهه گذشته خود گواه روشنی از فراز و نشیب های حیرت انگیز است
خوبی احمدی نژاد این است که ندیدیم رنگ عوض کند .
موضعگیری امروز شما با حرفهای آقای ناطق درباره حسین موسویان دو روی یک سکه اند. این را مردم هم خوب می فهمند.
شب به خیر آقای توکلی (46104)
 
ناشناس
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۴:۲۷:۴۵
\"خوبی احمدی نژاد این است که ندیدیم رنگ عوض کند \"

یک نگاهی به مصاحبه موقع اتخابات در برنامه گفتگوی ویژه خبری بکنید آن وقت می بینید رنگ عوض کرده یا نه؟! (46141)
 
بابك
۱۳۸۶-۰۹-۲۲ ۱۴:۰۸:۴۶
جناب ناشناس روي هوا حرف زدن كه هنر نمي‌خواهد! دقيقا مورد را مشخص كنيد تا بتوان پاسخ داد. لابد منظورتان همان بيرون گذاشتن موي سر زنان است؟

آخه پسر خوب نظر دكتر همان بوده كه همان زمان گفته، اگر نيروي انتظامي كاري انجام داده، دليل بر اين نيست كه نظر دكتر بوده باشد. بويژه كه مشاور رئيس جمهور هم به رئيس نيروي انتظامي اعتراض هم كرد! (46387)
 
مهرداد
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۰:۴۰:۳۷
سلام . حرف دل مردم را زديد . مطمئن باشيد كه مردم هم همين سئوالها را ميكنند ولي كسي پاسخ گو نيست. نماينده مردم بودن يعني همين. انشا ال.. دولت كمي به خود بيايد و بيش از اين از جيب اين مردم هزينه نكند . آنهم براي چه ..براي به به و چه چه يكسري بله قربان گو. (46105)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۰:۵۹:۵۸
سلام
خیلی دیر است و خیلی کم گفته شده است. به نظر می رسد که آقای توکلی انسانی منطقی است و بر چسبی جز رضای حق ندارد. همان طور که از شعار سایت بر می آید.
اما خیلی کم گفته اید و خیلی محافظه کارانه است. این مملکت بیش از اینها توسط احمدی نژاد در حال تخریب است. جواب تاریخ و آینده را چه کسی می دهد. (46106)
 
زضوی
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۱:۵۹:۴۴
این آقایان برای شهر داری خیلی خوب بودند اما برای ریاست بر ایران اسلامی نه .این مساله کم کم برای همه روشن شده است.خوب است در باره اوضاع وخیم اقتصادی هم نامه ای بنویسید.البته خواهیم دید که به شما اعتنائی نمی کنند وجوابهای توجیهی خواهند داد.منتظر شنیدن جواب نیستیموشما به وظیفه خود عمل کردیدوممنونیم.
دیگر بزرگان هم اگر سکوت را بشکنند هجمه طرفداران تند رو وغیر منطقی دولت بر حق طلبان کم خواهد شد.طلبه قم (46123)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۳:۰۶:۴۴
جناب شوق الشعرا

آیا فکر می کنید کویت اندازه کوچکترین استان عراق بود؟

اما امریکا با استفاده از خاک کویت به عراق حمله کرد .. اینطور نظر دادن مال انسانهایی است که به تاریخ هیچ توجهی دارند (46129)
 
حسن
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۴:۳۲:۱۳
جناب توكلي ظاهراً با اينگونه موضع گيري ها قصد دارند آدرس غلط به ملت بدهند. احمدي نژاد و توكلي هر دو يك يكي هستند اما امروز قرار است توكلي بر كوس مخالف بزند تا اگر اقبال رو به نزول مردم از احمدي نژاد كاملاً برگشت ، راهي براي سلطه بر صندلي قدرت از سوي هم جناحي ايشان ( توكلي ) باشد. مردم اما اميدواريم حافظه خوبي داشته باشند. (46142)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۴:۳۷:۴۸
دوستان گرامی هر چند میدانم که از مطالبی که خواهم نوشت ناراحت میشوید ولی حقیقت را خواهم گفت.شما ناراحتید که عزت ایران پایمال شده است چرا که احمدی نژاد در اجلاس دوحه شرکت کرده است.آن چه دل آدم را به درد می آورد این است که پس چرا شماها از عملکرد سرتاسر غلط و ذلیلانه دولت اصلاحات در حمله آمریکا به افغانستان و کمکهای فراوان وبا دست ودلبازی آنها به آمریکا حمایت کردید؟
پس چرا در آن موقع فریاد برنیاوردید که کشور خودمان هزینه دارد چرا باید برای خاطر آمریکا به دولت افغانستان کمک 500میلیون دلاری کرد؟
شما نبودید که در اوج تفرعن و مبارز طلبی آمریکا حتی تا مرحله کمک به آمریکا و وارد جنگ شدن با طالبان پیش رفتید.
آیا آقای خاتمی نبود که در مصاحبه با خبرنگار سی ان ان کریستین امانپور از اشغال لانه جاسوسی ابراز تاسف کرد .؟
یادتان باشد کسی که در خانه شیشه ای زندگی میکند نباید اولین کسی باشد که به خانه مردم سنگ می اندازد.
اما مطلب خنده دار بعدی این بود که یکی از کاربران محترم پیروزی هسته ای را حاصل تلاشهای دولت قبل دانسته اند.عزیزم مردم که کور نیستند می بینند که در دولت شما حتی تحقیقات هسته ای هم متوقف شد .پروتکل الحاقی داوطلبانه اجرا میشد وحتی فراتر از پروتکل با آژانس همکاری شدودر ازای آن حتی یک امتیاز نتوانستید بگیرید که لا اقل پرونده ایران در آژانس بسته بشود.
اما الان تحقیقات هسته ای انجام میشود. و ایران الزامات خارج از ان پی تی را نپذیرفته است و جالب این است که بر اساس طرح اقدام پرونده ایران در آژانس بسته خواهد شد.این در حالی است که آمریکا با گزارش نهادهای جاسوسی خود حمله به ایران را منتفی دانسته و با گزار ش البرادعی برای وضع تحریمها با دشواری روبرو است.
یک مطلب بگویم و بروم کاش لا اقل اگر به اصول اعتقادی نداریدبه اندازه سکولارهای ترکیه بودید یعنی لا اقل اینقدر عرضه دارند که از منافع کشور خود دفاع کنند. (46143)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۶:۳۳:۵۴
\"پس چرا در آن موقع فریاد برنیاوردید که کشور خودمان هزینه دارد چرا باید برای خاطر آمریکا به دولت افغانستان کمک 500میلیون دلاری کرد؟
شما نبودید که در اوج تفرعن و مبارز طلبی آمریکا حتی تا مرحله کمک به آمریکا و وارد جنگ شدن با طالبان پیش رفتید.
آیا آقای خاتمی نبود که در مصاحبه با خبرنگار سی ان ان کریستین امانپور از اشغال لانه جاسوسی ابراز تاسف کرد .؟
\" مخالفان سید مظلوم خاتمی اگر دروغ بافی نکنند که مطلبی ندارندعلیه خاتمی بگویند البته آنقدر دروغ های خود را تکرار میکنند که خود نیز باورشان میشود (46163)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۵:۰۰:۳۲
.
اقای احمدی نژاد که درمورد هولوکاست این قدر موضع تند مطرح کرد جرا درموضوع جزایر که موضوع امنیت وحاکمیت ایران است این قدر نرمی به خرج داد .
این یعنی بی ثباتی درمواضع وناپختگی در سیاست !
بسیار از اقای توکلی که مومنانه دیدگاه خود را بیان کردند قدردانی می کنم وافسوس وصد افسوس که رفتار ضعیف تک روی و غرور دولت را احاطه کرده بگونه ای که حتی حاضر به گوش دادن به نصیحت دوستان وحامیان خود نیست چه رسد به رقیبان !
خداعاقبت این مردم را بخیر کند ونمی دانم چگونه این صدمات می تواند جبران شود
یک رزمنده دفاع مقدس (46148)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۷:۴۲:۰۸
آقای توکلی چرا دقت نکردید که گزارش مهر درمورد بزرگترین پیروزی سده ی اخیر تحریف شده بود و اشتباهی بود (46167)
 
محمد
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۹:۲۲:۲۴
بحث اصلا ربطی به خاتمی ندارد هروقت کسی خواست از رئیس جمهور انتقاد کند فورا بحث را منحرف می کنند به گذشتگان.جواب اشکال خودتان را بدهید جواب شعارهای تبلیغاتی خود رابدهید ودیگران هم در جای خود ارزیابی شده اند (46173)
 
احمد
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۲۰:۰۹:۲۷
با عرض سلام و احترام خدمت جناب آقای توکلی.

امروزه ایران در دنیا به بی توجهی به حقوق بشر و قوانین بین المللی و مخالف صلح و گفتگو متهم است. زمانی که ما در اجلاس مهمی با پر چم صلح و دوستی چون آناپولیس شرکت به عمل نمی آوریم و با آن مخالفت می کنیم چرا که از باطن این اجلاس با خبریم و می دانیم این اجلاس نه اینکه به صلح کمک نمی کند بلکه با عث افزایش درگیری ها و ظلمها در جهان می شود؛ حضور در اجلاس دیگر بین الملی چون اجلاس خلیج فارس این را روشن می سازد که ایران مخالف گفتگو و صلح نیست وبلکه به باطن اجلاس توجه دارد.
در گذشته نیز بر خلاف عقیده بعضی افراد که مخالف حضور آقای احمدی نژاد در دانشگاه کلمبیا بودند من عقیده دارم این موضوع نیز حقانیت و شفافیت ایران را در امر صلح و گفتگو روشن تر ساخت.
پس باید توجه داشت که حضور آقای احمدی نژاد در یک همچین جلسه ای با کشور های عربی حاضر در اجلاس آناپولیس نشان دهنده تبعیت ایران از اعرب نیست بلکه پاسخ سوالی بود که در ذهن مردم دنیا ایجاد شده بود و آن این بود که چرا ایران که شعار گفتگو و دوستی با ملل را می دهد در اجلاسی چون آناپولیس شرکت نمی کند. (46176)
 
مجید
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۲۳:۱۱:۱۴
پاسخ دکتر احمدی نژاد:
جناب آقای دکتر توکلی
مرقومه شما دریافت شد. به زودی از طریق سرکار خانم رجبی پاسخ شایسته ارائه خواهد شد.

درست به هدف زدی دوست من ! چند روز آینده جوابیه شدیدالحنی پرتاب می شود ... مواظب باش آقای توکلی !
بیکار بودی خودت را کنار هاشمی یا خاتمی قرار دادی ؟ در مجلس راحت نشسته بودی و سال دیگه هم می رفتی کنار با عزت ! (46185)
 
علیرضا
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۲۳:۴۰:۴۳
آمریکا با این گزارش ایران رااز یک خطر بالفعل به یک خطر بالقوه وهمیشگی برای غرب تبدیل کرده و حتی از پذیرش احتمالی تعلیق غنی سازی توسط ایران در دقیقه نود ، در ازای جلب اعتماد اروپا و گرفتن امتیازهایی در زمینه های اقتصادی و یا ساخت راکتور جلوگیری کرده است و ابتکار عمل را از دست ایران خارج کرده است . اروپاییها هم برای از دست ندادن بازار ایران ممکن بودتحریمها را لغو کنندوحضور آمریکا هم در خاورمیانه به بهانه تروریست و اسراییل و بهانه های قدیمی دیگر توجیه نداشت.
آنچه مسلم است، ملت ایران همه این دست آوردها را به تنهایی مدیون آقای احمدی نژاد نیستند. مدیون کسانی هستند که فقط به پای صندوق رای میروند تا فقط وظیفه شرعی خود را انجام دهند و ناخواسته افرادی را انتخاب میکنند که از علم مدیریت، سیاست و....بهرهایی نبرده اند.
اگر زمانی از وجود بهشتی ها ( به گفته امام ره ) در ارکان نظام به خود می بالیدیم ، حالا باید...... بگذریم ، همه تقصیر ها را به گردن آقای احمدی نژاد نباید انداخت، آقای توکلی هم همانقدر مقصر است. (46187)
 
۱۳۸۶-۰۹-۲۰ ۰۰:۵۵:۵۴
با سلام‘ باور كنين حركات رييس جمهور ما در دنيا ما رو تابلو كرده بياين ار ايران بيرون تا بفهمين من جي مي كم (46189)
 
مهم نیست
۱۳۸۶-۰۹-۲۰ ۰۸:۵۲:۴۵
تحلیل دکتر توکلی جه دیر یا زود جه با اغراض جه بدون غرض جه سیاسی جه بیان واقعی مطلب بنظر بنده درست است.شکی نیست با توجه به شناخت ما از دکتر احمدی نژاد شر کت او در بحرین به نیت خیر وصلاح مملکت بودولی نتیجه حاصله خلاف منافع ملی ایجاد شد.چه کسی باید جوابگو باشد اگر وزیری که رییس جمهور با کلی تعریف و تمجید حال با شناخت یا بدون شناخت برای وی از مجلس رای اعتماد میگیرد وقتی خواست رییس جمهور را برآورده نکرد سریع کنار گذاشته میشود.سوال اینجاست اگر رییس جمهور مرتکب این خطا ولو با نیت خیر شد چه کسانی مسول هستند وجه باید بکنند.حال وظیفه آقای توکلی و سایر نمایندگان است که به وظیفه خود عمل کنند. (46195)
 
عشق
۱۳۸۶-۰۹-۲۰ ۱۰:۲۷:۵۲
یک ضرب المثل هست که میگه اگر از سر ریش سفیدی همسایه تو .تو را به مهمانی دعوت نکرد.تو از موضع اقتدار خود خود را به مهمانی اش دعوت کن تا دشمنانت در توطعه علیه تو همسایه ات را به کشتنت تشویق نکنند.یا علی گو را عشق است. (46202)
 
۱۳۸۶-۰۹-۲۰ ۱۳:۴۴:۰۴
ما در مورد گزارشات نهادهای اطلاعاتی و حافظ حقوق بشر آمریکا به صورت نومن به بعض و نوکفر و به بعض عمل می کنیم .آنها روزی صد تا فحش می دهند آن را سانسور و در عوض به یک مورد تعریف چه حال و چه روزشان می چسبیم و شادی می کنیم . اگر تعریف و تمجید آنها مایه پیروزی است پس چرا قطعنامه بالاترین نهاد امنیتی مایه شکست نیست؟ پس تحلیل ها دچار تناقض است (46208)
 
۱۳۸۶-۰۹-۲۰ ۱۴:۱۱:۲۷
من ديروز در سايت شما در مورد همين خبر اظهار نظر كردم. و از ديروز تا به حال چك مي كنم كه چقدر موافق و مخالف داره.
مطمئنم كه افراد خاصي كه به دنبال هدفي غير از هدف شما (و حتي ضد انقلاب) هستند در اين سايت اظهار نظر مي كنن!
اميدوارم مواظب باشيد كه محلي براي اظهار نظر ضد انقلاب درست نكرده باشين!
خيلي خوبه قبلا از هر كسي كه مي خواد در سايت اظهار نظر كنه آدرس ايميل و يا چيزهاي ديگري بگيرين كه خلاصه بتونين كنترل كنيد كه چه كساني در سايت شما اظهار نظر ميكنن! (46209)
 
محمد
۱۳۸۶-۰۹-۲۱ ۰۸:۴۷:۳۲
برادر سیستم پلیسی میخوای راه بیاندازی ؟ انوقت از امریکا و غربی ها ایراد میگیرید که چرا مردم را کنترل میکنند . اگر ضد انقلاب هم بنویسد خوانندگان خود شعور تشخیص داشته باشند .نکند شما قیم فکری مردم هم هستید . همینطوری
انگشتتان را برروی صفحه کلید کامپیوتر نگذارید و بنویسید . (46275)
 
۱۳۸۶-۰۹-۲۰ ۱۴:۴۵:۳۴
اقاي توكلي
ديگه وقت اين حرفها نيست خيليي ديرشده مردم همه چيز را مي فهمند. (46212)
 
صادق
۱۳۸۶-۰۹-۲۰ ۱۴:۵۲:۵۶
اين بحث ها در ايام انتخابات و براي منحرف كردن ظهن مردم است؟ يا نه؟ مطمئن باشيد مردم بخوبي مطلب را مي گيرندو متوجه برنامه هاي شما هستند. پس مواظب باشيد كه از يك سوراخ دوبار گزيده نشويد.
والسلام
جانباز دفاع مقدس (46213)
 
محمد
۱۳۸۶-۰۹-۲۰ ۱۷:۵۶:۴۸
دكتر عزيز آفرين به شما اصولگرايي كه ميداني وعمل ميكني به رسالت اصولگرايي ، هميشه نوشته هايت جمع زيادي را به صحنه رسانهاي مي آورد ، حراست از مفهوم اصولگرايي حمايت كور كورانه نيست ، بيش از دو سوم نظر دهندگان ديدگاه شمارا در انتقاد دلسوزانه از دولت تاييد كرده اند بخشي از باقيمانده از روي مخالفت با دولت صحبت هارا تاييد كرده اند، و مخالفين صحبت شما هم كه به نظر ميآيد موافقن چشم بسته دولتند فقط فحش داده اند كه بايد گفت خدا انسان را گرفتار دوست نادان وكاسب نكند . (46239)
 
کیوان
۱۳۸۶-۰۹-۲۰ ۱۷:۵۹:۴۷
آبروی ایران و ایرانی در دنیا را این کارها برده، نمایندگان \"ملت\"! را خواب برده. زهی تاسف (46240)
 
محمد
۱۳۸۶-۰۹-۲۱ ۰۹:۰۲:۰۰
صحبتهای اقای توکلی دارای نقاط قوت و ضعف بود ولی خدا وکیلی اگر عربها بعضی از این کامنت های پر تنفر را بخوانند چه قضاوتی بکنند . ما عادت کرده ایم با مسائل سیاه و سفید برخورد بکنیم .هر شرایطی محدودیت های خود را دارد و هر حرکتی نقاط قوت و ضعف مخصوص بخود را . اینگونه تحلیل کنیم که اگر احمدینژاد نمی رفت چه فواید و معایبی را داشت و حالا که رفت چطور ؟ مبنای تحلیل انگونه باشد بهتر است . من ملاحظه کردم اکثریت دو گروه مخالف و موافق به یک سمت قضیه نگاه کرده اند .مخالفین به معایب و موافقین به مزایا . تحلیل درست همان وزن دهی و ایجاد یک ارتباط منطقی بین نقاط مثبت و ضعیف این سفر است . انجام ان هم خیلی مشگل نیست . کافی است اجزا پازل نظرات موافق و مخالف همین صفحه را کنار هم بگذارید و به نتیجه برسید . البته اندسته از نظراتی که منطقی صحبت کرده اند و نه اندسته ای که همه چیز را به اصولگرا و اصلاح طلب سیاسی ربط میدهند . انها با عرض پوزش از محضرشان ادمهای تا حدودی افراطی هستند که نا خواسته و یا تعمدا ضربه میزنند .
اگر با عربها همواره گذشته را پیش بکشیم و شعله اختلافات را تازه نگهداریم مسائل حل نخواهند شد و قدم در دام اسراییل و امریکا گذاشته ایم . برادران قدری هم گذشت و
کلان نگری بد نیست .البته در این راه نه افراط و نه تفریط هیچکدام شایسته نیست . (46276)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.