توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 89076
اولويت "زنان كارمند " در طرح دوركاري
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۱۷
معاون امور فرهنگي و آموزشي مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوري گفت: رئيس مركز امور زنان با ارسال نامه‌اي به رئيس‌جمهور خواستار اولويت كارمند زن براي اجراي طرح دوركاري شد كه رئيس‌جمهور نيز با اين درخواست موافقت كرد.

 به گزارش فارس «توانا» زهرا سجادي با بيان اينكه يكي از مزاياي دوركاري زنان كارمند، رسيدگي بهتر به امور خانواده و فرزندان است، افزود: بحث دوركاري در دولت دهم با جديت در حال پيگيري است و ادارات و وزارتخانه‌هاي مختلف براي اجراي آن در تلاش هستند.

سجادي اضافه كرد: هر دستگاهي موظف است 30 تا 40 درصد از نيروهاي خود را به دوركاري و كار كردن در بيرون از محيط كار دعوت ‌كند كه اين مسئله موجب شد تا با توجه به مسئوليت زنان در خانه و تربيت فرزندان، رئيس مركز امور زنان و خانواده با نوشتن نامه‌اي به رئيس جمهور درخواست كند تا زنان كارمند براي دوركاري در اولويت قرار گيرند.

وي با اشاره به اينكه دوركاري موجب آرامش فكري زنان مي‌شود، گفت: زنان با حضور در محيط خانه‌ بهتر مي‌توانند به خانه‌‌‌داري و رسيدگي به فرزندان بپردازند و اين موضوع موجب افزايش بهره‌وري و حتي صرفه‌جويي در مصرف انرژي مي‌شود.

معاون امور فرهنگي و آموزشي مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوري در پايان خاطرنشان كرد: زنان شاغلي كه حضور آنها در محيط كار، الزام و ضرورتي ندارد، امكان استفاده از طرح دوركاري را دارند. 
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.