نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 270968
ایران به شورای امنیت شکایت کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۷
خبرگزاری رویترز گزارش داد که جمهوری اسلامی ایران درباره ممانعت نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان از کمک رسانی ایران به یمن، به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز از مقر سازمان ملل، «غلامعلی خوشرو» نماینده ایران در سازمان ملل در نامه ای به شورای امنیت که شامگاه سه شنبه به وقت محلی ارسال شده است، نوشت: جمهوری اسلامی ایران به هر شکل ممکن تلاش کرده تا از آلام مردم یمن بکاهد ؛ اما نیروهای ائتلاف از این تلاش ها جلوگیری کرده اند.

خوشرو افزود: حقیقت این است که نابودی زیرساخت های حمل و نقل در یمن توسط نیروهای ائتلاف ، تاثیری منفی بر انتقال کمک های انسانی داشته است. این در حالی است که سازمان ملل اعلام کرده حدود ۱۲ میلیون نفر در کشور فقیر یمن نیازمند کمک هستند و از روز سه شنبه آتش بسی برای ارسال کمک به یمن اعلام شده است.

رویترز افزود: یک کشتی ایرانی حامل کمک برای مردم یمن روز دوشنبه عازم یکی از بنادر تحت کنترل نیروهای مقاومت مردمی در یمن شده است. ایران روز چهارشنبه اعلام کرد که به نیروهای ائتلافی اجازه بازرسی از این محموله انساندوستانه را نمی دهد.

این در حالیست که عربستان با ائتلاف ۹ کشور عربی منطقه به جز عمان از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای علیه یمن به اجرا گذاشت تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری فراری و مستعفی یمن را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای آن کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.

بیش از ۶ هفته است که مردم یمن در آتش نفرت آل سعود می سوزند و بر پایه آمارهای رسمی سازمان ملل متحد، در پی حملات ائتلاف سعودی به یمن تاکنون هزاران نفر کشته یا زخمی و دهها هزار نفر نیز آواره شده اند.

کارشناسان، حمله های عربستان به یمن و محاصره مردم این کشور را به جنایات رژیم صهیونیستی در قبال ساکنان غزه، تشبیه کرده اند.
 
سامان
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۰۸:۴۱:۴۹
خداوند دشمنان بشریت را نابود کند و جنایات علیه مردم و کودکان بیدفاع را به خودشان برگرداند (2888908) (alef-3)
 
سامان
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۰۸:۵۰:۰۸
خدا لعنت کند کلید داران خانه خدا را که در ماه حرام اینگونه کودکان را از حق طبیعی زندگی در آرامش محروم میکنند خدا آلشان را ساقط کند (2888916) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۰۹:۴۰:۲۸
جالبه چون دولت قانونی یمن هم توسط نمایندگی اش در سازمان ملل از کشور ما به شورای امنیت شکایت کرده! (2888985) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۲:۳۱:۳۲
آره خیلی جالبه جالبتر اینه که شما اصطلاح دولت قانونی را با اعتماد به نفس خاصی بکار بردی و باز هم جالبتر اینه که دولت قانونی سوریه که از طرف سازمان ملل به رسمیت شناخته شده باید از بین بره و دولت مستعفی یمن باید بمونه به قیمت کشته شدن هزاران انسان جالبه واقعا جالبه (2889349) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۲۳:۱۳:۴۳
جالبه دولتی که رئیس جمهورش استعفا داده هنوز قانونیه! (2890162) (alef-3)
 
فرهاد
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۲۳:۵۶:۴۳
منظور شما از دولت قانونی یمن، دار و دسته ی عبد ربه هستش؟
ایشون مدت ها است که از طرف اکثریت قاطع مردم از حکومت خلع شده و به خارج از کشورش فرار کرده و در پایتخت عربستان نشسته و برای بمباران وحشیانه ی مردم کشورش توسط میزبانان سفاک و خونخوارش ، برای آنها کف و سوت می زند.
حتماً خبر دارید از این مسایل؟! (2890219) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۰۹:۴۱:۲۲
مرگ برال سعود روحانی متشکریم درقبال یمن (2888986) (alef-3)
 
ژالله
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۳:۰۸:۱۶
بی توجهی ایران و سرگرم بودن ایران به مذاکرات بی نتیجه هسته ای اینجوری کشورهایی مثل آمریکا ، عربستان پررو کرده ، همه اش به خاطر سستی ایران مظلومین دچار رنج دردهای بیشتری شده ان
لعنت بر آل سعود (2889439) (alef-13)
 
ناصرفرجی
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۳:۰۸:۳۰
از دولت جمهوری اسلامی میخواهیم مقتدرانه وبدون هیچ واهمه ای دربرابر ضالمان بی دین مثل کوه ایستادگی کندواجازه ندهد نوکران امریکایی جلی تر شوند. (2889440) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۵:۴۰:۴۰
سازمان ملل چه جوابی داره؟؟؟!!! عربستان با یک مشت چاقوکش مزدور که مزدشونو از پولهایی که سران آل سعود از ثروتهای مردم محروم عربستان دزدیده تامین می کنن میخوات قانون جنگل را خلاف قوانین بین الملل خارج از حاکمیت قانونیش با کشتار و ویرانگری با همدستی و همکاری آمریکا و غرب در منطقه و جهان پیاده کنه و با رشوه موافقت یا سکوت سازمانهای بین الملل را برای خودش مال کنه !!! آیا با این وضعیت برای سازمان ملل حیثیتی باقی میمونه و کسی برای قوانینش تره خرد میکنه ؟؟؟!!! (2889678) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۷:۱۶:۴۳
خداوند آل سود را رسوا کند (2889832) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.