توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 334462
در گالری‌های تهران چه خبر است؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۸
گالری‌ها، فرهنگسراها و مراکز هنری تهران با برپایی نمایشگاه‌هایی متنوع از هنرهای تجسمی میزبان علاقه‌مندان به هنر در روزهای نخست اسفندماه هستند.

به گزارش ایسنا، دومین اکسپوی هنرستان تجسمی پسران با عنوان «پیچ شمیران» از ۶ تا ۲۶ اسفندماه در هنرستان تجسمی پسران برگزار می‌شود. احسان آقایی نمایشگاه‌گردان این اکسپو است. در این اکسپو ۱۰۰ اثر هنری از ۴۰ هنرمند برای فروش ارائه می‌شود.

از هنرمندانی مانند پرویز تناولی، صادق تبریزی، منوچهر معتبر، احمد وکیلی، هانیبال الخاص، فریده لاشایی، علیرضا آدم‌بکان، حافظ میرآفتابی، کاوه نجم‌‏آبادی و اکبر نیکان‌پور در کنار هنرآموزان و فارغ‏‌التحصیلان، آثاری در این اکسپو هستند.

این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۰ به نشانی خیابان انقلاب، پیچ شمیران، خیابان نور محمدی، شماره ۸۷، نگارخانه شریف‌آبادی هنرستان هنرهای زیبای پسران تهران پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

شهر کتاب فرشته

اولین فروش سالانه نقاشی و مجسمه‌ی گالری «فرشته» برگزار می‌شود. این نمایشگاه شامل آثار درخشانی از هنرمندان مطرح حوزه هنرهای تجسمی است که در قالب یک نمایشگاه گروهی برای علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

شهریار آریافر، امیرآذر، پونه اوشیدری، نگین باقری، مهروز بلادی، کیوان بیرانوند، فائزه بهارلو، تانیا پاکزاد، نازنین پورافشار، مهرداد پورنظرعلی، علی پیروز، نسیم تقی‌پور، آهو حامدی، سهند حشمتی، مهسا خیرخواه، سارا رزمی، امید خاکباز، حسین خوش‌رفتار، حکمت رحمانی، شهناز زهتاب، لیلا سبیانی، علیرضا سعادتمند، بهزاد شیشه‌گران، امید شایان، عین‌الدین صادق‌زاده، فاطمه صفری، ابراهیم صفری، نیلوفر صالحی، کیوان عسگری، حسن عزیزی، حمیدرضا قیاسی، غزاله موسوی، میلاد محمودی، آرمان یعقوب‌پور، حمید عینی و اسفندیار مرادپور هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.

این نمایشگاه از ۷ تا ۲۸ اسفندماه از ساعت ۱۱ تا ۲۱ در گالری شهر کتاب «فرشته» به نشانی تجریش، خیابان مقصودبیک، نرسیده به چهارراه حسابی، شماره ۳۲، میزبان علاقه‌مندان است.

آرت سنتر
افتتاحیه سه نمایشگاه انفرادی نقاشی و نقاشی‌خط، هفتم اسفندماه در «آرت‌سنتر» شریعتی برگزار خواهد شد.

گالری شماره ۱ «آرت‌سنتر» شریعتی میزبان نمایشگاه نقاشی‌های ساویز شالچیان خواهد بود. در این نمایشگاه ۱۱ اثر با سبک مخصوص این هنرمند که تلفیقی از هایپررئال و سورئال است و با تکنیک اکریلیک و رنگ روغن کار شده، ارائه می‌شود. در آثار شالچیان توجه خاصی به پرتره دیده می‌شود.

در گالری شماره ۲، آثار نقاشی‌خط مهرداد فلاح روی دیوار خواهد رفت. در این نمایشگاه ۱۷ اثر دیده‌نشده از مهرداد فلاح به‌نمایش گذاشته می‌شود. فلاح که پیش از این، آثاری با همین سبک را در نمایشگاه‌هایی در ایتالیا، انگلیس، هلند، اسپانیا و کشورهای عربی خلیج‌ فارس نیز ارائه کرده بود، در اولین هفته از ماه اسفند نقاشی‌خط‌های خود را که به‌شکل شیر یا حیوانات دیگری خلق شده‌اند، به‌نمایش می‌گذارد.

گالری شماره ۳ آرت‌سنتر نیز میزبان نقاشی‌های سحر صالحی خواهد بود. در این نمایشگاه ۱۳ اثر نقاشی و ۱۵ اثر طراحی با تکنیک میکس‌مدیا به‌نمایش درمی‌آید. صالحی در این مجموعه آثار، به مرور خاطرات قدیم و جدید انسان معاصر پرداخته و سعی داشته هم‌سان‌سازی بین سنت و مدرنیته را به تصویر بکشد.

این نمایشگاه‌ها تا ۱۱ اسفندماه ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن آثار هر روز از ساعت ۱۲ تا ۲۱ به نشانی خیابان شریعتی، ضلع شمال غربی پل صدر، شماره ۱۷۱۶ مراجعه کنند.

گالری سبحان
نمایشگاهی از آثار نقاشی‌خط شادی طلایی در گالری «سبحان» برپا می‌شود.

نمایشگاه آثار این هنرمند هفتم اسفندماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «سبحان» به نشانی بزرگراه صدر شرق، خروجی کامرانیه، بعد از زیرگذر صدر، جنب دامپزشکی، خیابان عباسی، کوچه پیشتاز، بن‌بست بعثت، پلاک ۴ افتتاح می‌شود و تا ۱۳ اسفند از ساعت ۱۶ تا ۱۹ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. گالری شنبه‌ها تعطیل است.

گالری «اثر» و «اُ»
نمایشگاه آثار ۲۰ نقاش زیر ۲۵ سال در پنجمین یادمان دوسالانه نقاشی دامون‌فر و با موضوع «بی‌خوابی» برپا شده است. در این نمایشگاه ۴۸ نقاشی و طراحی از ۲۰ هنرمند جوان به‌نمایش گذاشته شده که ۲۵ تابلو در گالری «اثر» و ۲۳ تابلو در گالری «ٱ» روایت‌هایی از «بی‌خوابی» را عرضه کرده‌اند.

در نمایشگاه «بی‌خوابی» نازنین اعوانی، فربد الکایی، عسل پیروی، نسیم تقی‌پور، سینا چوپانی، افشین چیذری، زرتشت رحیمی، سورنا زمانی، علی شایسته، ثریا شرقی، مریم صباغ‌پور، هانیه صدری، بهار علیزاد، علی کائینی، امیر کریمی، سجاد گل‌محمدی، مقداد لرپور، میلاد محمودی، امین منتظری و علیرضا نکویی حضور دارند که از هر کدام، یک تا چند اثر روی دیوار رفته است.

نمایشگاه «بی‌خوابی» تا ۱۴ اسفندماه در دو گالری «اثر» و «اُ» ادامه دارد.

گالری شیث
نمایشگاهی از آثار هنرمندان نگارگر با عنوان «شمیم بهار» در روزهای پایانی سال برپا می‌شود. از هر هنرمند، دو اثر در این نمایشگاه روی دیوار گالری می‌رود. این آثار در شاخه‌های مختلف نگارگری از جمله گل‌ومرغ کار شده‌اند و ابعاد متفاوتی دارند.

مهری ابوالقاسم، صدیقه احمدی باصیری، هدی حسنی یزدی، فاطمه‌سادات دلبری، خدیجه رجبی، اکرم ضیایی، نازی عظیمی نایینی، مژگان فدایی، دلارام فقانی نسیم قزلو، مونا محسنی رجایی، آسیه گونه‌زاده، زهرا محمدی گونه، فرشته نیازخانی، زهرا نوایی لواسانی، زهرا قاضی‌پور، نرگس یوزباشی و طیبه مشهدی تفرشی هنرمندان شرکت‌کننده در این نمایشگاه هستند.

نمایشگاه «شمیم بهار» هفتم اسفندماه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ در نگارخانه «شیث» به نشانی چهارراه ولیعصر، ضلع جنوبی پارک دانشجو، کوچه شیرزاد شرقی، شماره ۱۰ افتتاح می‌شود و میزبان علاقه‌مندان به هنر نگارگری خواهد بود.

خانه هنرمندان ایران
نمایشگاه سیزدهمین جشن تصویر سال با در اختیار داشتن همه گالری‌های خانه هنرمندان برپا شده است. این دوره از بزرگ‌ترین رویداد تصویری سال نیز طبق سال‌های گذشته در دو بخش آزاد و جوانان زیر ۲۵ سال آثاری را در رشته‌های عکس گرافیک (پوستر) و کاریکاتور در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است.

از بین ۴۰ هزار فریم عکسی که امسال به دبیرخانه‌ی جشن تصویر سال ارسال شد، ۵۰۰ تابلو عکس در پنج رشته‌ی خبری ورزشی هنر و هنرمندان خلاقه و مستند اجتماعی روی دیوار گالری‌های خانه هنرمندان رفته است. ۳۰۰ عکس موبایلی نیز در دو بخش آزاد و گربه‌های ایرانی به نمایش گذاشته شده است.

همچنین ۶۵ اثر گرافیک و آثار ۴۰ هنرمند مدعو و ۵۷ اثر کاریکاتور آثار ۳۰ هنرمند مدعو این رشته در سیزدهمین جشن تصویر سال حضور دارند. یک بخش مالتی‌مدیا با عنوان ایران ما نیز با موسیقی فردین خلعتبری در این جشن تدارک دیده شده است.

سیزدهمین جشن تصویر سال از ۳۰ بهمن تا ۲۰ اسفند ماه در خانه هنرمندان ایران برپاست.

آرت سنتر ۲
نمایشگاه مروری بر آثار مهدی سحابی با عنوان «نقاشی‌های دنیای نیمه‌تمام» در آرت‌سنتر شماره ۲ افتتاح شده است. در این نمایشگاه که مروری بر دوره‌های مختلف کاری سحابی است، بیش از ۵۰ اثر از جمله آثار عکاسی، حجم و نقاشی (صورتک‌ها، پرسنلی فوری، ماشین تصادفی، یادگاری، دیوارنویسی و ...) به‌نمایش در آمده است.

این نمایشگاه تا ۱۲ اسفندماه ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن آثار هر روز از ساعت ۱۲ تا ۲۱ به نشانی فرمانیه، بلوار اندرزگو، انتهای خیابان سلیمی شمالی، شماره ۱۴۷، باغ انجمن خوشنویسان ایران مراجعه کنند.

گالری سهراب
مجموعه‌ای از آثار بزرگان هنر در نمایشگاهی با عنوان «بگذاریم که احساس هوایی بخورد» در آخرین نمایشگاه سال جاری گالری «سهراب» به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه با نمایش آثاری از جعفر روح‌بخش، ناصر اویسی، فرامرز پیلارام، ژازه تباتبایی، صلدق تبریزی، مسعود عربشاهی، محمدعلی ترقی‌جاه، نامی پتگر، فاطمه امدادیان، فریده لاشایی، حسین موجنی، حمید پازوکی، رضا مافی، علیرضا سپهبد، محمود زنده‌رودی، سیراک ملکنیان، رضا درخشانی، منوچهر نیازی، عبدالرضا دریابیگی، قاسم حاجی‌زاده، نصرت‌الله مسلمیان، بهرام دبیری، مرتضی ممیز، جلال شباهنگی و عین‌الدین صادق‌زاده افتتاح شده است.

این نمایشگاه از ۳۰ بهمن تا ۲۱ اسفندماه ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن آثار هر روز از ساعت ۱۱ تا ۲۰ به نشانی خیابان خرمشهر، خیابان شهید عربعلی (نوبخت) کوچه سوم، ضلع جنوب غربی میدان سوم نیلوفر، شماره ۵، واحد ۱ مراجعه کنند.

خانه گفتمان شهر و معماری
نمایشگاه عکس «روایت پیشگامان عکاسی از شهرهای ایران» در خانه گفتمان شهر و معماری گشایش یافته است. این نمایشگاه از سوی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران برگزار شده و آثار ۲۴ عکاس، باستان‌شناس و معمار مربوط به شهرهای ایران در دوره زمانی ۱۲۴۰ تا ۱۳۸۰ با تصاویر و مستندات تصویری از جلوه‌های ناب شهرهای ایران به‌نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه از ۲۶ بهمن‌ماه تا ۲۶ اسفند در خانه گفتمان شهر و معماری (خانه وارطان) واقع در میدان فلسطین، خیابان طالقانی غربی، شماره ۵۱۴ برپاست.

گالری ساربان

۱۹ هنرمند آثار نقاشی‌خط خود را در یک نمایشگاه گروهی با عنوان «درخت» به‌نمایش گذاشته‌اند. در این نمایشگاه ۳۴ اثر نقاشی‌خط از ۱۹ هنرمند به نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه «درخت» که آخرین نمایشگاه امسال گالری ساربان به‌شمار می‌رود، آثار هنرمندانی را مانند ساناز البرزی، ابراهیم الفت، پیمان پیروی، رضا تقی‌پور،علیرضا جوادی، فرناز جهان‌بین، روح‌الله حسین‌زاده، جمشید حکیمی، کاظم خراسانی، بهروز زیندشتی، ملیحه سیف‌آبادی، مرتضی شمیسا، رزیتا صادقی، محیا طلوع کیان، علی گنجی، هادی لباف، کتایون مقدم، محمدسعید نقاشیان و حسین نوروزی به‌نمایش گذاشته است.

نمایشگاه «درخت» تا ۱۰ اسفندماه (هر روز به‌جز سه شنبه‌ها) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «ساربان» واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان صابونچی (مهناز)، کوچه مهماندوست، شماره ۸ میزبان علاقه‌مندان است.

گالری بوم
نمایشگاهی از آثار عکاسی عباس کیارستمی و از مجموعه‌های مختلف این هنرمند گشایش یافته است. در این نمایشگاه که با عنوان «چهار فصل» برپا شده، گزیده‌ای از عکس‌های این عکاس و فیلمساز ایرانی که با دو رکورد فروش، گران‌ترین عکاس خاورمیانه است، ارائه شده است.

نمایشگاه «چهار فصل» تا ٢٧ اسفندماه از دوشنبه تا جمعه (به‌جز تعطیلات مناسبتی) در گالری «بوم» به نشانی خیابان ولی‌عصر، خیابان ارمغان غربی، شماره ۱۱ میزبان علاقه‌مندان است.

گالری Ag
نمایشگاه گروهی شامل آثار ۹ عکاس با عنوان «تصویرِ کوچک، آینه ی بزرگ: عکاسی معاصر ایران» برپا شده است. این نمایشگاه، آثار ۹ هنرمندی را که در طول یک سال گذشته با گالری Ag همکاری کرده‌اند، دور هم گردآورده است.

این نمایشگاه تا ۱۲ اسفندماه از ساعت ۱۲ تا ۲۰ به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از چهارراه پارک وی، خیابان پسیان، شماره ۳ میزبان علاقه‌مندان است.
 
کلمات کلیدی : گالري ، هنرهاي تجسمي ، نمایشگاه هنري
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.