نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431068
خانه‌های غیرمجاز چینی‌ها در تهران/ در این منزل‌ها چه می‌گذرد؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۶
ایسنا نوشت: معاون گردشگری استان تهران از ارجاع پرونده خانه‌های غیرمجاز چینی‌ها به کمیسیون ارتقاء گردشگران خارجی برای تصمیم‌گیری نهایی و فوری خبر داد.

خانه هایی که علی رفیعی موضوعش را در میان گذاشته، در اصل اقامتگاه‌های کارگران و دانشجویان رشته‌های زبان فارسی و دروس قرآنی چین است که در اختیار دیگر هموطنان‌شان قرار داده می‌شود، گردشگران و تاجرانی چینی که به ایران سفر می‌کنند و در خانه‌هایی که از هیچ مرکزی مجوز رسمی ندارند، اقامت می‌کنند.

به گفته یکی از راهنمایان ایرانیِ چینی‌زبان، تا به حال ۱۰ واحد از این خانه‌ها فقط در شهر تهران شناسایی شده است.

در این میان خانه‌های دیگری هم شناسایی شده‌اند که ظاهرشان مسکونی، اما کاربری اصلی‌شان هتل است. اقامتگاه‌های غیرمجازی که توسط چینی‌های مقیم ایران و دور از چشم دیگران اداره می‌شود.

آن طور که معاون گردشگری استان تهران قبلا گفته بود، این پرونده تا به حال در سه جلسه کمیسیون ارتقاء امنیت گردشگران خارجی و مقاصد گردشگری استان تهران، بررسی شده و نشانی تعدادی از آنها هم در کارگاه آشنایی با ویژگی‌ها و فرصت های بازار گردشگری چین، فاش شده است، یعنی خیلی راحت می‌شود سراغ‌شان رفت.

رفیعی به ایسنا می‌گوید: اطلاعات تمام این اماکن شناسایی و به صورت مستدل و مستند جمع‌آوری شده است.

حالا خیلی‌ها مخصوصا آنهایی که به خاطر نفوذ اتباع چینی مقیم ایران، کسب و کارشان در صنعت گردشگری به خطر افتاده، این کار ‌ینی ها را نوعی کلاهبرداری و یا نفوذ مافیا به صنعت گردشگری ایران تلقی می‌کنند.

معاون گردشگری استان تهران که از ماه‌ها قبل در حال پیگیری این جریان است، می‌گوید: پرونده خانه‌های غیرمجاز گردشگران چینی برای تصمیم‌گیری نهایی به کمیسیون ارتقاء امنیت گردشگران خارجی استان تهران ارسال شده و ان‌شاءالله با قید "فوریت"، بررسی و تعیین تکلیف خواهد شد.

او در پاسخ به این پرسش که تا زمان تعیین تکلیف در کمیسیون ارتقاء امنیت گردشگران، این خانه‌ها همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند؟ اظهار کرد: این اماکن درحال بررسی نهادهای نظارتی است، به محض دریافت گزارش، اقدامات قانونی انجام می شود.

معاون گردشگری تهران پیشتر نیز گفته بود: قانون برای ما مشخص کرده اتباع خارجی که به عنوان گردشگر یا حتی مهمان به ایران سفر می‌کنند، باید در چه اماکنی اقامت داشته باشند و چگونه پذیرایی شوند. براساس این قوانین تنها اماکنی که از سایر دستگاه‌های ذیربط مثل سازمان میراث فرهنگی وگردشگری مجوز گرفته باشند می‌توانند خدمات اقامتی بدهند. غیر از این، اقامت در سایر اقامتگاه‌ها، غیرمجاز تلقی می‌شود.
 
کلمات کلیدی : ایران ، چین، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
 
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۷:۰۵:۰۴
خوب این مسئله متاسفانه در اهواز هم هست در مورد عراقی ها دارند یکی یکی خانه های اهواز را میخرند در ابادان یا خرمشهر نمیدانم اما ترس من این است که جمعیت غالب بشوند در خوزستان و بعد هم جدایی طلبی پیش بیاید خوزستانی هستم همسرم عرب خوزستانی است اما ایران را دوست دارم و این را نمیتوانم تحمل کنم ما ایرانی هستیم نباید اجازه داد اینها جمعیت غالب شوند باید قانونی برای این اسکان باشد باید قانونی باشد که اینها نتوانند جولان بدهند باید مانع قانونی برای حاکمیت بدون قید انان باشد باید قبل از انکه خطر ناک شود فکری بشود اگر خوزستان از ایران جدا شود درست که وضعیت ما بهتر میشود پول نفت را .....بدون انکه ما بهره ای ببریم اما ایرانی هستیم هیچ .... اما ایران میماند ایران باید بماند به ایران فکر میکنم.... (4098760) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۸:۴۱:۱۴
فقط به شرطی به چینی‌ها ویزا بدهید که رزرو هتل داشته باشند. مهمانان چینی شرکت ما هم اگر با هزینه خودشان به ایران بیایند ترجیح می‌دهند آپارتمان کرایه کنند البته ما به دلایل امنیتی این کار را انجام نمی‌دهیم. (4098888) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.