توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 473963
حمایت فدراسیون بین‌المللی بسکتبال با ویلچر از حضور بانوان محجبه
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۵
پس از اینکه فدراسیون بین المللی بسکتبال (FIBA) قانون جدیدی را وضع کرد که بر پایه آن بانوان می توانند با داشتن حجاب در مسابقات حضور پیدا کنند، فدراسیون بین المللی بسکتبال با ویلچر (IWBF) هم از این قانون حمایت کرد.

به گزارش کمیته ملی پارالمپیک، در قانون جدید که در کنگره ماه آوریل فیبا در هنگ کنگ تایید شد، بانوان مسلمان مجاز خواهند بود با سر و بدن پوشیده در مسابقه حضور پیدا کنند. پیش از این بانوان محجبه قادر به حضور در مسابقات نبودند.

«مورین اورچارد»، دبیرکل فدراسیون بین المللی بسکتبال با ویلچر، در این خصوص اظهار داشت: ما واقعا خوشحالیم که فیبا تصمیم گرفته در قانون پیشین خود بازنگری کرد. این قانون کار ما را برای تصمیم گیری تسهیل می کند چرا که بین دو ورزش هارمونی وجود دارد.

وی افزود: ما چنین قوانین مشابهی را پیش از بازیهای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو وضع کردیم تا اطمینان پیدا کنیم تیم بسکتبال با ویلچر بانوان الجزایر می تواند در بازی های پارالمپیک حضور پیدا کند.

بر پایه گزاش سایت کمیته بین المللی پارالمپیک، طبق قوانین وضع شده فیبا، فدراسیون بین المللی بسکتبال با ویلچر هم بر این باور است که حجاب نباید خطری برای بازیکن داشته باشد و نیز حفظ تطابق رنگی لباس و روسری باید مورد توجه قرار بگیرد.
 
کلمات کلیدی : بسکتبال
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.