توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478661
پوتین راز استعفا از یک سازمان مخوف را افشا کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۰۵
ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه درباره علت استعفای خود از سازمان اطلاعات اتحاد جماهیر شوروی سابق "کا گ ب" سخن گفت.

العالم –به گزارش روسیا الیوم، در گفت و گویی با اولیور استون، کارگردان مشهور هالیوودی، که در مجله هالیوود ریپورتر منتشر شد گفت: علت استعفایم عدم موافقت من با اقدام های کا گ ب در آن زمان بود، یعنی تلاش برای کودتا علیه نظام. به همین دلیل نخواستم در آن زمان در سازمان اطلاعات باشم.

پوتین افزود که این استعفا دلیل دیگری هم داشت. او گفت: دلیل دیگر استعفایم از کا گ ب در آن زمان، پرداختن به کارهای علمی بود.  

ولادیمیر پوتین در زمان شوروی سابق و همچنین در آلمان شرقی به عنوان افسر میان‌رده کا.گ.ب فعالیت کرده است.

کا گ ‌ب (روسی: КГБ و انگلیسی: KGB) مخفف نام اداره اطلاعات و امنیت اتحاد جماهیر شوروی سابق است. پس از مرگ ژوزف استالین رهبر وقت شوروی، در سال ۱۹۵۳ کا گ‌ ب از ادغام وزارت امنیت دولتی و وزارت امور داخلی تشکیل شد.

کا گ‌ ب یک نام کلی برای فعالیت های سرویس اطلاعات شوروی سابق، پلیس مخفی آن کشور و آژانس اطلاعاتی (جاسوسی) شوروی بود. بدنبال فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ کا گ‌ ب جای خود را به اف ‌اس ‌بی (سرویس ضد جاسوسی روسیه) داد، منتقدان عقیده دارند که این تغییر تنها در نام این سرویس است و کا گ‌ ب همچنان به فعالیتهای پشت پرده خود ادامه می دهد.
 
کلمات کلیدی : کا گ‌ ب، پوتین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.