نظر منتشر شده
۸۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458267
احمدی نژاد -ميرحسین 96
محمد جعفری، 13 فروردین 96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵
روزها و ساعت ها به استقبال انتخابات ریاست جمهوری 96 می دوند، خط و نشان های این روزهای احمدی نژاد در سپهر سیاسی ایران تداعی کننده رفتارهای مشابه از میرحسین موسوی قبل از انتخابات 88 می باشد. او به تازگی در سفرش به خوزستان تهدید کرده سکوت نخواهد کرد تا معلوم شود چه کسی در این کشور چه کاره است! ادبیاتی که خاص اوست و توان به وجود آوردن چالشی شبیه به 88 را دارد.

از سخنان مهرماه رهبری یک ماه گذشته بود که احمدی نژاد در بیانیه ای اعلام کرد نه در انتخابات شرکت می کند و نه از کسی حمایت می کند و صراحتا گفت: «بخدا اگر یک در ده هزار میلیارد موضوع انتخابات در ذهن من بود، الان آن هم نیست. ... من می دانم در این انتخابات حساسیت و فشار زیاد است. می آیند فشار می آورند، وادار می کنند که آقا حمایت کن و اطلاعیه بده! من گفتم هیچ برنامه ای در رقابت ها ندارم؛ معنایش این است که در انتخابات شورا یا ریاست جمهوری چیزی به معنای حمایت از شخص یا لیست وجود ندارد. اگر نزدیک ترین فرد به من هم آمد و گفت؛ محترم و آزاد است. گرچه من به او می گویم این کار را نکن؛ ولی ارتباطی به من ندارد. روشن است که اگر از کسی حمایت کنم می شود همان بحث دیگر! ... اگر با من مشورت کنند که می گویم حتما نروید چون ضرورتی ندارد و در این صحنه نمی توانید کاری کنید و موفق نمی شوید. حضورتان نمی تواند مفید باشد. دلایلش هم موجود است.»

اما احمدی نژاد دلش طاقت نیاورد آرام دور از صحنه انتخابات کنار بنشیند و برای ایران آرزوی موفقیت کند و بالاخره قسم اش را شکست. شاید این تصور در ذهن او بوده است که شرایط اسف بار اقتصادی آن قدر پتانسیل دارد که ورق را به نفع دو دولت نهم و دهم و مهم تر از آن شخص خودش برگرداند و تمام کاستی هایی که در طول 4 سال گذشته به پای او نوشته شده را به گردن ناکارآمد ترین دولت پس از انقلاب حواله دهد.

حتی اگر همین یک عامل را برای شکستن قسم 13 آبان اش در نظر بگیریم، می شود حدس زد که انتهای این کلاف به کجا ها می رسد. شرایط انتخابات 96 از جهت آنکه روحانی برای دور دوم ریاست جمهوری محک می خورد مشابه انتخابات 88 است. اگر فاکتور احمدی نژاد مصمم برای تخریب و انتقام از دولت روحانی را هم اضافه کنیم پازل کامل تر می شود.

بیانیه های یک و دو و سه ی احمدی نژاد قراین ظهور میرحسین 96 است. او به صراحت دولت یازدهم را متهم به حیف و میل بیت المال و تضییع منافع ملی کرده و مهمترین دستاورد دولت روحانی یعنی توافق هسته ای را زیر سوال برده است. احمدی نژاد در بیانیه های خود تلویحا ادعا کرده است که دولت روحانی عمدا شرایط اقتصادی را به گونه ای رقم زده است که افکار عمومی را علیه دولت قبل تحریک کند و به این واسطه از ورود مجدد او و تیمش به عرصه سیاست و قدرت جلوگیری نماید.

جدا از آن که این ادعا تا چه اندازه صحیح است و اساسا دولتی حاضر می شود تا این اندازه ریسک کند یا خیر، این رفتار احمدی نژاد تداعی کننده میتینگ های انتخاباتی میرحسین قبل از سال 88 علیه دولت نهم می باشد. میرحسین معتقد بود احمدی نژاد در عرض 4 سال کشور را به ورطه سقوط کشانده است. او بارها این جمله کلیدی را تکرار کرد که مشغول کار علمی بوده و اگر وضعیت را بحرانی نمی دید وارد عرصه انتخابات نیز نمی شد.

میرحسین موسوی حتی تا قبل از بهمن 87 اعلام کرده بود که به دلیل مهیا نبودن شرایط به عرصه انتخابات ورود نمی کند، جمله ای مشابه آنچه احمدی نژاد در آبان ماه 95 گفت، اما میرحسین به یک باره رای خود را تغییر داد و حتی  محمد خاتمی را  که برای حضور در انتخابات 88 اعلام آمادگی کرده بود غافلگیر و او را مجبور به تبعیت کرد. در ادامه نیز میرحسین موسوی با پافشاری و لجاجت های کودکانه موجب تقویت یک طرف رادیکالیسم و در نهایت یکی از عوامل به وجود آمدن حوادث تلخ سیاسی - اجتماعی 88 شد.

وجود رفتارهایی شبیه میرحسین در احمدی نژاد که سابقه نقش آفرینی در حوادث آن سال ها را نیز در کارنامه خود دارد احتمال ایجاد تنش های سیاسی غیر ضروری را دو چندان کرده است. تنش هایی که هرچند ممکن است در داخل، آسیب های سال 88 را نداشته باشد اما در شرایط ویژه خارجی ایران که از یک سو با آمریکا بر سر تحریم و برجام و از سوی دیگر با داعش و عربستان به خاطر درگیری نظامی و دیپلماتیک با چالش رو به روست بسیار غیر ضروری به نظر می رسد.

چالش سختی که شاید مصداق مدنظر رهبر انقلاب در خصوص ایجاد دوقطبی سیاسی در پیام منع احمدی نژاد نیز بوده باشد. مهار این چالش از آن جهت سخت تر می نماید که احمدی نژاد با شعار ولایت مداری رسما به منویات مقام معظم رهبری پشت کرده است.
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۱۳:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۰۶:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۵ ۱۳:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۴ ۱۹:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۱۰:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۰۷:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۱ ۱۱:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۷ ۰۷:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۳ ۰۷:۲۰
 
۱۳۹۵/۱۲/۳۰ ۲۱:۱۹
 
 
کلمات کلیدی : احمدی نژاد، بقایی، انتخابات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۲:۲۱:۴۹
قصد توهین ندارم و در جایگاه اهانت به کسی نیستم اما از نظر خودم بعنوان یکی از ملت نظرم این است که:
احمدی نژاد هم نمونه ای از یکی از ما مردم است
بعبارتی ما اقلا در این 30سال اموزش کافی ندیده ایم
چونکه دولتها بجای افزایش اگاهی مردم به امور دیگر پرداخته اند
این فرهنگ نئولیبرالی وجه مشترک ما و مردم امریکا هم میتواند باشد
ما مردم فقط اموزشی که دیده ایم نشان میدهیم (4226843) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۶:۳۵:۰۳
مشکل ما همین است. ما یاد نگرفتهایم افکار سیاسی دیگران به عنوان حق او بپذیریم و اگر موافق نیستیم افکار خود را در مقابل ان مطرح کنیم. ما کسی که افکار مخالف دارد را دشمن میبینیم و در نهایت به جای قوی نشان دادن افکار خود به ظعیف کردن و حتی نابودی شخصیت مخالف میپردازیم و اگر کافی نبود به امور شخصی و خانواده او هم رحم نمکنیم. همه سیاستمداران که تا حال برای پستی کاندید شده اند از امر مستسنا نیستند (با خودشان یا افرد تیمشان وظیفه تخریب را بعهده داشتهاند). دید ما به بحث های سیاسی و اقتصادی به محکوم کردن دیگری خلاصه شده و مانند یک هوادار کور یک تیم فوتبال که فول تیم خودی را یک دفاع منطقی, فول حریف را حمله به ناموس خود, سوت داور به نفع تیم خود را یک واجب و سوت داور برای حریف را یک خیانت می بیند. (4227207) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۶:۴۵:۵۰
سپاس. تحلیل عالی بود. (4227221) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۲:۲۷:۲۰
اگر یادمان نرود که پراید در زمان احمدی نژاد یکشبه از 7 رسید به 20 هیچ اتفاقی نمی افتد (4226855) (alef-13)
 
علی
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۶:۱۹:۲۵
عزیزم یک شبه نبود و تو یه دوره بود، همون دوره که عزیزانتون با آمریکا نامه نگاری می کردن که بیاین ملت ایران رو تحرم کنید تا ما اهداف سیاسی خودمون رو پیش ببریم،
بعدم از 7 به 20 نرسید و از حدود هشت نه تومن به 15 تومن رسید، دولت دلخواهتون از اون موقع تا حالا رسوندن به 22، آمار قیمت ها همه جا موجوده، انصاف هم خوب چیزیه والا
مثل قیمت نفت که جدیدا میگن نفت 160 دلاری فروخت احمدی نژاد یا دلار رو کرد 5000 تومن و .... (4227187) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۹:۳۴:۴۱
1000 تومن رو میگه 2000 تومن (4227834) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۰:۱۷:۱۰
سلام دوست خوبم اولا که زمینه هایی در داخل ایجاد شده بود که نامه نگاری چند نفر باعث ایجاد تحریم شد و بررسی این زمینه ها مهم است ثانیا نفت 110 یا 120 دلاری هم کم نبود و در عین حال با کاغذ پاره خواندن قطعنامه ها و اصطلاحات سخیفی مثل آن خود زمینه های لازم تحریم و سقوط اقتصاد را فراهم کردیم ثالثا اگر قرار بود تورم 40% بماند که به قول شما پراید 15 میلیونی الان شده بود49 میلیون پس 22 میلیون شدن باز به نفع مردم است (4227870) (alef-13)
 
علی
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۴:۲۳:۲۲
تورم 40 درصدی به خاطر شوک ارزی بود، وقتی شوک فروکش کنه معلومه که تورم هم پایین میاد.
دلار هم توی بازار بر اساس عرضه و تقاضا قیمت گذاری میشه، اینجوری نیست که همینجوری قیمتش بتونه بالا بره بدون حساب کتاب،
مطمئنا وقتی قیمت دلار بالا میره از اون ور صادرات هم بالا میره چون با دلار گرونتر به صرفه میشه که صادرات انجام داد، از این طریق ارز وارد کشور میشه و عرضه دلار بالا میره و قیمت رو به تعادل می رسونه....

جدیدا مد شده که با کشور ونزوئلا که اقتصادش تک بعدی و فقط بر مبنای نفته مقایسه کورکورانه میشه و میگن خدا رو شکر کنید ونزوئلا نشدیم، اولا اگه قرار بود ونزوئلا بشیم بعد تورم 49 درصدی زمان مرحوم هاشمی می شدیم که بدون تحریم و فشار جهانی اتفاق افتاد، ثانیا اقتصاد ونزوئلا تقریبا تک بعدی و بر پایه نفت هست، اما توی کشور ما افزایش قیمت دلار صادرات رو به صرفه می کنه همونطور که صادرات غیر نفتی جهش زیادی بعد از تحریم داشت مخصوصا تو بخش کشاورزی (4228264) (alef-13)
 
slm
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۱:۴۹:۳۰
باز داری آمارهای احمدی نژادی میدی (4227986) (alef-13)
 
علی
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۲:۵۱:۱۹
آمارهای احمدی نژادی آمارهای رسمی مملکته، در ضمن فراموش نکنید که کل درآمد نفتی هشت ساله احمدی نژاد به اذعان دولت جدید (البته آمار رسمی نه ادعای پشت تریبون که یکی میگه 700 میلیارد دلار و یکی دیگه میگه هشتصد میلیارد دلار و همینطوریش 100 تا اختلاف دارن!)، برابر بود با 589 میلیارد دلار، که به ادعای دولت محبوبتون حدود 150 تاش بلوکه بود که قرار بود با برجام آزاد کنن، بین 50 تا صدتاش هم توی صندوق ذخیره ارزی و صندوق توسعه ملی تحویل دولت جدید شد، الباقی می مونه حدود 350 تا که اگه خوب چشماتون رو باز کنید می بینید 4 میلیون مسکن شهری و روستایی ساخته شد، سرعت توسعه راه های کشور چند برابر شد، ظرفیت تولید برق حدود دو برابر، سیمان به همون ترتیب، به ادعای بانک جهانی بیش از 200 میلیارد دلار در پارس جنوبی سرمایه گذاری شد و ....، حالا یه عده میان میگن بابک زنجانی همش رو خورد و ....
اینم یه آمار احمدی نژادی دیگه البته اگه بهتون بر نمی خوره حدیث حضرت علی (ع) را یادآور میشم که (انظر الی ما قال)، به اصل حرف توجه بفرمایید... (4228086) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۵:۰۹:۳۹
علی آقا اصلا حق باش ما!
دلار رو از 1000 به 3000 که رسوند، نرسوند؟؟؟ هون پراید قاتل رو 3 برابر کرد، نکرد؟؟؟ همین دو مورد عجالتا برای رد کفایت ایشون کافیه (4228364) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۷:۱۳:۵۲
برای مردم انقلاب مهم است و میر حسن و احمدی نژاد اهمیتی ندارند. (4227244) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۱:۳۳:۴۵
مير حسين مهم است زيرا نماد اداره مملكت در شرايط بسيار دشوار جنگ و تحريم بود (4227967) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۷:۰۰:۵۲
هردو تمام شدند. خلاص (4228574) (alef-13)
 
گنج رج
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۱:۳۷:۰۶
شما قیاس مع الفارغ نمودی عزیزم ، " اشخاص" رو با یک "فرآیند" ؟؟!!! (4227974) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۲:۳۱:۲۹
اين اولين بار نيست كه احمدي نژاد از امر ولايت فقيه سرپيچي ميكند
بارزترينش هم خانه نشيني ١١ روزه بود (4226863) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۲:۳۲:۴۹
رانت 16 میلیاردی دانشگاه ایرانیان به کجا رسید ؟؟ (4226865) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۲:۳۴:۱۷
مردم دیگر احمدی نژاد را باور ندارند (4226868) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۲:۳۶:۳۹
واقعا هنوز متوجه میزان تحریک کردن این آقا در حوادث سال 88 نشدین !!!!!

چرا واقعیت رو نمیبینید !!! چرا نمیخواید ببنید که چه کسانی واقعا باعث حوادث سال 88 شدن و هنوز دارن به رفتار های تحریک کننده و از بین بردن وحدت کشور کمک میکنند . (4226874) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۵:۵۴:۱۵
احمدی نژاد نقشی در فتنه 88 نداشت . جالب است ادعای انتخابات آزاد دارند بعد وقتی در انتخابات آزاد می بازند جرزنی میکنند ! جالب است حرفهای احمدی نژاد همه ش درست درآمد... فتنه از جایی شروع شد که نامزد شکست خورده نتیجه را نپذیرفت و به دروغ به هوادارانش گفت تقلب شده ! دلیلشان هم فوق العاده بود (فرزند آذربایجان و داماد لرستان !) ...
حرف های احمدی نژاد هم در آن مناظره درست از آب در آمد. (4227168) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۹:۵۸:۰۷
حرفهای احمدی نزاد درست از آب دراومد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من هاله نور رو نگفتم درست دراومد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نفت رو سر سفره مردم می آرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ در انتخابات 96 از کسی حمایت نمی کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بگم بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ما پاکدستان هستیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ............................ (4227859) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۲:۴۱:۰۱
احمدی نژاد در آن مناظره گفت نفت را سر سفره می آورم ؟! گفت در 96 از کسی حمایت نمی کنم؟!!! شبیه موسوی و کروبی صحبت میکنی ؟! دروغگویی تا کی؟!
البته که احمدی نژاد نفت را هم سر سفره آورد ... با سفرهای بی نظیر استانی و خدمات رسانی به سراسر کشور ، با هدفمندی یارانه ها و پرداخت یارانه به مردم ، با مسکن مهری که بسیاری از هم وطنان با مبلغ ناچیزی خانه دارد شدند ...
البته بگذریم از این که احمدی نژاد گفت اشراف از تو حمایت میکنند ! امروز وزیر مسکنی که مسکن مهر مستضعفان را مزخرف مینامد کجا زندگی میکند ؟! و چقدر سرمایه دارد ؟! مسکن اجتماعی اش چه شد ؟! شد هواپیما ؟!

احمدی نژاد در آن مناظره گفت مهدی هاشمی فساد دارد ... محاکمه شد و الآن زندان است ، ... گفت گم شدن 1 میلیون دلار از خزانه دروغ است ... بعد از انتخابات (و استفاده کامل از این ابزار کثیف انتخاباتی) دادستان دیوان محاسبات حقیقت را گفت و پرونده را مختومه اعلام کرد (جالب است که این دروغ بزرگ ، در اولین پاراگراف نامه هاشمی به رهبری آمده است !!! دروغگویی شان در تاریخ ثبت شد !) ، .... (4229333) (alef-13)
 
سعید
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۲:۳۸:۳۰
احمدی نژاد تنها بازیگر واقعی سیاست ایران و تنها فرد مستقل و حق طلب عرصه سیاست. (4226880) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۲:۳۹:۱۴
مغرضانه هست.
کاملا جهت دار وحزبی.
ناکارآمدترین دولت پس از انقلاب یعنی دولت روحانی؟؟؟؟
بهتر است نویسنده مغرض نگاهی به گزارشهای سازمان بازرسی کل کشور بیندازد.
اگر ایشان حافظه ضعیفی دارند خیلیها هنوز اونروزهارو فراموش نکردن.
یادمه یکبار رفتم چیپس بخرم.فروشنده گفت صبر کن قیمت بگیرم چون قیمت صبح و بعد از ظهر فرق داشت.
رو بسته چیپس هم قیمت نزده بودن.
این دولت صدرصد ایراداتی دارد ولی انصاف هم خوب چیزی هست (4226882) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۶:۲۰:۴۰
خداروشکر الان راحت چیپس میخریم البته به لطف برجام!!!!! (4227191) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۷:۴۱:۲۹
ناکارامد ترین دولت؟؟؟؟
روحانی دراین 4 سال فقط گندکاریهای دولت قبل را سر وسامان میداد
مثل فروش نفت که به صفر رسیده بود ومعلوم نبود کشور به چه وضعیتی دچار میشد (4227279) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۱:۰۴:۰۶
مگر قرار نبود از حالت نفت فروشی خارج شویم و دیگر کشور نفتی نباشیم
بهرحال به لطف تحریم به زورم که شده داشت این اتفاق می افتد که متاسفانه دولت واردات، دولت اقازاده ها ، دولت بازنشستگان دوباره اوضاع را برگردان به حالت اولش (4227659) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۵:۱۲:۴۶
اره عزیزم. 40 ساله که میخوایم نفت فروشی نکنیم. حالا انتظار داری همین چهارسال عملی بشه؟ (4228370) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۵:۴۰:۱۱
به لطف تحریم؟؟؟!!!
شما شغلتون چیه؟؟!!،! (4228422) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۲:۴۱:۲۵
مقایسه میرحسین بااحمدی نژاد؛؟ تخریب بنیانهای اقتصادی کشورتوسط دولت 9 و10 تورم بالای 40درصد واختلاس های بی سابقه تاریخ ازحافظه ملت پاک شدنی نیست .کمی انصاف درنوشتار وگفتار (4226884) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۲:۴۵:۰۴
احمدی نژاد میر حسین نیست !! اما احمدی نژاد همان است که میر حسین سال 88 ماهیتش را بهتر از هر کس دیگر شناخت !! الف دوست داری فقط نظر خودت را تحمیل کنی مختاری اما نوشتم که بدانی بعضی ها جور دیگر هم می بینند ! (4226891) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۲:۴۸:۰۸
با اینکار,,,کارها مردم به وسیله برخی افراد دوچار سر درگمی در انتخاب می شوند وجامعه تا اندازه ای دو قطبی میشود (4226900) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۲:۵۴:۵۶
نویسنده محترم قصد شیطنت دارد . دکتر احمدی نژاد باهوش تر از این حرف ها است و کاملا در کنار رهبری . خیلی ها می خواستن حضرت یوسف را نابود کنند اما دست خدا بالاترین دست ها است . لطفا از تاریخ عبرت بگیرید . دکتر احمدی نژاد فقط غم مردم دارد . همین (4226908) (alef-13)
 
پیرمرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۷:۰۸:۱۸
حضرت یوسف؟ (4227240) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۰:۴۷:۵۰
واقعا متاسفم كه هنوز بعضى ها هنوز نميدانند عامل اينهمه گرفتارى دولتهاى نهم و دهم هستش !!! (4227908) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۳:۱۴:۰۷
واقعا متاسفم که بعضیها خودشون رو عقل کل میدونند ومخالفانشون رو مشتی نادون (4228133) (alef-13)
 
مصدق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۲۲:۰۲:۰۹
متاسف باش و با این طرز فکر متاسف بمان چون شما بر گوش و چشم و قلب شما قفل زده شده و حقیقت را درک نمی کنید. (4230843) (alef-3)
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۳:۰۱:۱۹
آقاي محترم چه چيزي را ميخواهيد توجيه كنيد خيلي از خواص نسبت به شخص مورد نظر تان نظرمساعدي نداشتند واقعا با چه روئي داريد علم مخالفت رابلند ميكنيد داريد ايشان را با همان شخص مخالف درجه اولش مقايسه ميكنيد البته من معتقدم هيچكس را نبايد از حقوق قانونيش محروم كرد بهترين مرجع مردم هستند ( هرچند تواين كشور آزادي به مفهوم واقعي براي همه نيست والا رسانه و بويژه احزاب بهترين وسيله معرفي اشخاص به مردم هستند) .هرچند الانم محروم نیست. و فقط توصیه بهش شده.اميدوارم با تاسي از سيره ائمه واقعا دست از اتهام زني و هتك حرمت ديگران من و همه كسانم را برهاند (4226919) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۳:۰۲:۰۸
نخير اين دو هيچ شباهتي بهم ندارند
يادمون نرفته كه يكي از اين دو رو به دوربين كرد گفت ما با پديده اي مواجهيم كه به دوربين نگاه مي كند و دروغ ميگه اون موقع هيچ كس معناي حرفش رو نفهميد (4226925) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۳:۱۹:۴۴
بله البته خودش بعدا به دوربین نگاه کرد و بزرگترین دروغ رو گفت و کشور رو به تشنج کشید. جمله" بر طبق امار رسیده از حوزهای رای گیری برنده انتخابات با اختلف رای بالا اینجانب میباشم" رو که یادتونه (4228141) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۳:۰۴:۰۴
قای نویسنده، میرحسین هرچه در مورد احمدی‌ نژاد پیش بینی‌ کرده بود درست از آب در آمد و گناه او فقط این بود که چند سال زودتر از دیگران به حقیقت واقف شد و هشدار داد. آنها که برای احمدی‌ نژاد سر از پا نمی‌شناختند و او را به امام زمان منتسب میکردند حالا به جای اینکه از مردم خجالت بکشند طلبکار شده اند و رفتار او را به میرحسین تشبیه میکنند. (4226931) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۷:۱۶:۵۱
نه عزيزم گناه هر دونفرشان پشت پا زدن به ارمان انقلاب هست از اين نظر به هم شبيهند (4227729) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۳:۰۷:۰۰
تجربه ۸۸ به ما این درس را می آموزد که هردو طرف ماجراجویی را خود مردم کنار بگذارند تا کشور دچار آسیب نشود
بیایید با یک عزم ملی در ۲۹ اردیبهشت ،با کنار گذاشتن روحانی و احمدی نژاد کشور را از بن بست نجات دهیم
بخشی از مردم تجربه ای تلخ از احمدی نژاد دارند و برخی دیگر تجربه ای تلخ از روحانی، و متاسفانه این مساله ملت را در مقابل هم قرار میدهد و به وحدت ملی آسیب میرساند و سبب نابودی سرمایه های کشور میشود
اصلاح این روند معیوب فقط با حذف هوشمندانه احمدی نژاد و روحانی در انتخابات ۹۶ ممکن است. (4226937) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۳:۲۰:۰۶
ایده شما در رابطه با کنارگذاشتن دو شخصیت سیاسی کشور به خودتون مربوطه و این نظر شخص شماست لطفا دعوتنامه صادر نکنید مردم میفهمند که باید چکار کنند در ضمن تو کشور وحدتی وجود نداره هم حزبیها هم با هم مشکل دارند از کدام وحدت و بهم خوردن وحدت صحبت میکنید؟؟؟؟؟؟؟ (4226964) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۷:۲۲:۵۳
اتفاقا نظری که ایشان دادند کاملا مردمی است، طرفداران چشم و گوش بسته روحانی و احمدی نژاد وابسته به جناح و باندند و نظر خودشان را می خواهند برمردم تحمیل کنند ، یکی حلقه انحرافی را به نظام جمهوری اسلامی می چسباند و یکی اشراف و قارون های ثروت و رانت خواری و مفت خوری را. هرجا مردم و رهبری و انقلاب حضور داشت کشور پیشرفت، هرجا به جای رهبری ، فکر انحرافی ، یا فکر اشرافی و قارون صفتی حاکم شد کشور به انحطاط و عقب گرد افتاد ، هرجا به جای انقلاب، میل به کدخدا و هم قدمی با شیطان راه یافت، صنعت و اقتصاد کشور ، بتون و گل گرفته شد، هرجا توسط حزب و جناح از حضور مردم در پست و مسولیت ها جلوگیری شد و زالوهای پول پرست و مفت خور ، مدیر شدند و نجومی از بیت المال پول مکیدند ، هم دزدی و خیانت آنها با مصوبه ای قانونی شد و هم ذخیره نظام نامیده شدند
مردم نیاز به دعوت ندارند ، حقیقت هم همین است که علی رغم، جناح ها و باندها و گروها سیاسی اراده ملت این است که نه احمدی نژاد باشد و نه روحانی. و ۲۹ اردیبهشت این حقیقت را نشان خواهند داد. (4227261) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۵:۱۸:۳۲
باز هم به روحانى راى ميدهم (4227124) (alef-13)
 
اسداللهی فرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۹:۳۹:۱۱
با سلام، این نظر شبیه نظر خوارج است چون نمی توانستند حق را تشخیص دهند گفتند نه معاویه و نه علی . اگر حق را بشناسید اهل آن را خواهید شناخت و اگر باطل را بشناسید اهل آنرا خواهید شناخت این فرمولی است که حضرت علی علیه السلام به کسی که به حضرت عرض کرد یا علی! من نمی دانم شما حق هستید یا طلحه و زبیر و عایشه. یک جبهه شما هستید که داماد پیامبر و اولین مسلمان و مؤمن و پسر عموی پیامبر و طرف دیگر عایشه همسر پیامبر و طلحه و زبیر اصحاب و یاران پیامبر. آنجا بود که فرمود: حق و باطل با اشخاص اندازه گیری نمی شوند حق را بشناس اهل آن را خواهی شناخت باطل را بشناس اهل آن را خواهی شناخت. آری بجای پاک کردن صورت مساله آن را درست اصلاح کنید. اگر دستگاه های نظارتی ما که بیشترین تقصیرها متوجه آنها است وظیفه خود را در جای خود انجام می داد هیچکس از اول انقلاب تا به امروز نمی توانست پا کج بگذارد . ببینید کره رئیس جمهور سوء استفاده کننده از موقعیت اش را چطور کن فیکون کرد و کنار گذاشت؟! آری اهمال کاریها ، باج دادن ها و باج گرفتن ها و .... دست و پای نظارت را بسته و هر کس که به قدرت می رسد همان می کند که دوست دارد نه آن را که قانون می خواهد در نتیجه دود حاصل از این همه بدبختی را به چشم مردم می رسانند و مردم را فلج می کنند. (4227837) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۳:۰۸:۵۸
احمدی بهترین رییس جمهور ایران بود که با اینکه اشتباهاتی هم داشت ولی یرای قشر متوسط و مستضعف خیلی کارها کرد و جلوی خیلی فسادها را گرفت و البته مثل هر بشر دیگری خطاهایی هم داشت اما کارهای خوبش میچربید ههمینکه هر دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب دشمنش هستند نشان میدهد حق با احمدی میباشد (4226942) (alef-13)
 
فرشید
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۶:۳۷:۲۲
احمدی نژاد برای قشر متوسط و مستضعف چه کاری کرد؟جز اینکه با تورم وحشتناک قشر متوسط رو وارد قشر مسنضعف کرد و قشر مستضعف رو هم فقیرتر کرد.دولت احمدی نژاد بیشترین خدمت رو به طبقه سرمایه دار کرد چون در دولت نهم و دهم ارزش املاک و دارابی های اونها دهها برابر شد. (4227210) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۸:۲۶:۴۳
فقط 5 تا جلوگیری از فساد رو نام ببری ممنونت میشم (4227329) (alef-13)
 
علی
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۲:۵۷:۱۷
طرح شبنم و ایران کد برای جلوگیری از قاچاق سازمان یافته، که الحمدلله در دولت جدید متوقف کردن،
کارت سوخت برای شفاف کردن تولید، مصرف، واردات و قاچاق سوخت،
طرح های گسترده اصلاح نظام گمرکی،
در ضمن بینی و بین الله خودتون هم میدونید اگه دولت جدید یه دونه فیش حقوقی نجومی از دولت قبل داشتن گوش فلک رو کر می کردن...

فساد سه هزار میلیاردی هم که خدا رو شکر تا قرون آخر از طرف پس گرفتن و بعدم اعدام، نه اینکه بگن معوقه بود و فساد نبود، در ضمن خوبه بدونید اون فساد سه هزار میلیاردی بین بخش خصوصی و بانکی بود، اما فساد 12 هزار میلیاردی در دوره دولت جدید بین بخش دولتی و بانکی هست... (4228100) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۹:۲۳:۱۴
شما ها که طرفدار احمدی نژاد هستی و انصافا آدم زحمتکشی بود و سعی می کرد به ضعفا کمک کند خودتان می دانید بقایی رای نمی آره به اینایی که تا دیروز سر سفره احمدی نژاد نشسته بودند ولی الان بدترین حرفها رو به احمدی نژاد می زنند و تشکیلات جمنا راه انداختند رای ندهید به روحانی رای بدهید یا کس دیگر که از آن طایفه نباشد (4227395) (alef-13)
 
سعيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۳:۰۹:۳۰
اين نظريه شما فقط براي زير سوال بردن ميرحسين هست و هيچ ارتباطي بين ايندو وجود ندارد (4226943) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۵:۴۰:۵۱
شباهت این دو
در توهم بودن (4227147) (alef-13)
 
میثم
France
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۳:۱۲:۱۸
" تمام کاستی هایی که در طول 4 سال گذشته به پای او نوشته شده را به گردن ناکارآمد ترین دولت پس از انقلاب حواله دهد" اینو چه کسی گفته؟
با کدوم مقایسه و امار؟
بعد میشه بگید بهترین دولت بعد از انقلاب کی بوده؟ (4226950) (alef-13)
 
رجایی زمان
Denmark
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۳:۱۲:۵۹
چند نکته راجب این متن بالا: گفته شده شرایط اسفبار دولت یازدهم و ناکارآمد ترین دولت پس از انقلاب، بعد گفته شده احمدی نژاد میخواد این دولت رو تخریب کنه، اولا احمدی نژاد چند تا حقیقت رو مستند گفت و انتقاد کرد به دروغ گویی و تخریب بی پایه و اساسی که در طی این چهار سال نسبت به دولت های گذشته وجود داشته، وگرنه دولتی که شرایطش اسفباره وناکارامدترین دولت پس از انقلابه خودش مخربه نیاز به تخریب نداره، درضمن دولت مردان نهم و دهم در ذاتشان تخریب گری وجود نداره و دیده هم نشده، اما فقط یک مورد از افراد دولت یازدهم حسام الدین اشنا که کارش فقط تخریب گری است،،، قطره ای از تخریب گری اش در مورد کاندیدا شدن افراد مختلف برای ریاست جمهوری است نمونه آن وقتی اسم سردار قاسم سلیمانی برای ریاست جمهوری آورده شد گفتند بهتر است قاسم همچون محسن و محمد باقر به کارزار سرهنگ گازانبر نیاید، یک جایی از متن گفته شده احمدی نژاد دولت رو به حیف و میل بیت المال متهم کرده، اولا با حقوقهای نجومی و کارانه ها نیازی به متهم کردن کسی نیست، در مورد ناکارامدترین دولت پس از انقلاب همه چیز صحیح است چون ادعا مطرح نشده مستندات ارائه شده،،،بعد فتنه 88 از سالها قبل کلید خورده بود و طبق مصاحبه میرحسین با نشریه تایم تغییر از سالها قبل شروع شده و مبنا فشار بر رهبری و هدف براندازی حکومت است و طبق مستنداتی که بعد از فتنه رو شد معلوم شد که سران فتنه با آمریکا و اسراییل جهت براندازی نظام سالها برنامه ریزی کرده و قصد انقلاب مخملی و براندازی نظام را داشتند، پس مقایسه میرحسین با دکتر احمدی نژاد قیاس مع الفارق است. (4226951) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۷:۴۵:۴۴
شما اول درباره اسمت توضیح بده
کدوم... گفته تو رجایی زمان هستی (4227287) (alef-13)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۷:۵۱:۴۹
احتمالا شما:
یا خارج از ایران زندگی میکنید و از اخبار ایران بی خبرید
یا سال تولدتون بعد 92 بوده!
یا بینایی یا شنوایی تون را تازه به دست آوردید
یا خودتون را به خواب زده اید
یا بودن احمدی نژاد جیبتون را پر کرده
یا.....
الان دیگه آدمهای کور و کر و لال هم میفهمند که احمدی نژاد چه بر سر مملکت آورده (4227293) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۳:۲۲:۲۷
دکتر احمدي نژاد به بزرگي و عظمت يک تاريخ چند هزار ساله هستند

درود بر مردي که حامي مظلومان هستند

درود بر بزرگ مرد تاريخ (4226966) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۸:۱۸:۰۱
بزرگ مرد تاریخ؟؟؟!!! مطمئنی با کس دیگه ای اشتباه نگرفتی؟ (4227322) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۸:۳۸:۲۵
چقدر ما ملت ایران بیچاره و بدبختیم که احمدی نژاد به بزرگی و عظمت یک تاریخ چند هزار ساله می باشد!!!
تو رو خدا اینجوری ملت رو نخندانید. دل درد گرفتیم!! (4227341) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۷:۲۱:۵۶
برو احمدي نژاد رو با امير كبير مقايسه كن مى فهمي بزرگ مردها مثل مشايي و رحيمي وبقايي رو نداشتن والا! (4227731) (alef-13)
 
و
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۵:۴۵:۲۹
بعضی ها اینقدر وسعت دیدشان پائین و خودشان احساسی اند که همیشه فقط به عنوان نردبان دیگران قابل استفاده هستندوبس
مثلا کسی نوشته که احمدی نژاد به بزرگی تاریخ چند هزار ساله است و..
این طرف حتی معنی حرفی را که می زند نمی داند و فقط میخواهد حرفی زده باشدو کل کلی کرده باشد آنوقت فقط 7تا 8 تا تائید گرفته، من که بودم از این تعداد کم تائید می فهمیدم که دوران این بت بی ارزش گذشته است وباید بهوش بود

خب بگوئید احمدی نژاد حامی کدام مظلوم بوده و چه کارکرده برای مظلومان؟
ویلا بهشان داده ؟ یک میلیون تومان که وعده داده بود به نوزادان تاز متولد شده داده ؟ باغی که وعده داده بود به همه خانواده های ایرانی بدهد داده است ؟ تورم و گرانی را درست کرده بود؟ دزدی و اختلاس را منع کرده بود ؟ شغل برای جوانان فراهم کرده بود ؟ از خرافات و قشری گری پرهیز کرده بود؟
افراد کاردان و دلسوز اطرافش نگه داشته بود ؟
وضع میعشتی مردم را روبراه کرده بود؟
بفکر مردم و نظام بود با آنهمه هیاهو و درگیری با همه اقشار داخلی و دولتهای خارجی ؟
به بزرگترهایش احترام می کرد و تابع قانون بود؟
وده ها سوال دیگراز این دست که قطعا جواب انسانهای منصف به آنها نه هست
می بینید که بعضیها چطور در دام احساسات خود یا تعلقات فامیلی ومنافع مالی خود اسیرند که حقایق جهان اطراف خودرا اصلا نمی بینند
ما که چپ و راست و روحانی و احمدی نژاد را دو روی یک سکه می دانیم و از این سیستم محیط بر نظام مایوس و منزجر هستیم
باشیم تا ببینم آیا دستی از غیب خواهد آمد وکسی را که مرد باشد و صادق و مومن و خدمتگزار بندگان خدا و نه رئیس و ارباب که پول مسواک و خوراک مسافرتش میلیارد تومان باشد برای ما به ارمغان بیاورد ؟
بعید است ولی غیر ممکن نیست (4227152) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۵:۴۹:۵۸
الف جان لطفا کمی و فقط اندکی دقت! میرحسین موسوی مثه هیچ کس دیگری نیست احمدی که جای خود دارد! (4227160) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۵:۵۲:۳۷
جناب نویسنده بی انصافی و صاف دروع نوشتی
خدا به راه راست هدایتت کنه
ناکارامدترین دولت !!!!!؟؟ اونوقت کارامدترین کی بوده؟؟؟؟ (4227165) (alef-13)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۶:۳۳:۳۱
آیا فحاشی به منتقدین کافی نبود که حالا انتقاد رو با فتنه مقایسه می کنید؟! (4227203) (alef-13)
 
انصاف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۷:۳۱:۵۸
نويسنده محترم ، واقعا انصاف هم نكته ارزشمندي است و در كنار يكديگر قرار دادن نام اين دو نفر چقدر عاري از حقيقت و واقعيت است ، دير زماني نخواهد بود ابرهاي تاريكي و سياهي كنار خواهند رفت و حقيقت خود را اشكار خواهد ساخت (4227271) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۲۳:۳۲:۵۴
ناکارآمدترین دولت پس از انقلاب یعنی دولت روحانی؟ (4227612) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۰:۱۱:۰۷
خوبه كه شما جماعت ١٠ درصدى اينقدر اعتماد به سقف داريد !! دولت روحانى با وجود تبليغات مسموم شما از دولت ٨ ساله شما خيلى موفق تر عمل كرده . البته اگر منظور شما فساد و اختلاس است كه نه ! چون هيچ كس به پاى شما نمى رسد (4227629) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۰:۱۸:۳۴
رای فقط روحانی (4227635) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۰:۵۸:۵۵
میرحسین همان کسی است که رقاصان عاشورا را خداجویان نامید.

چقدر وقاحت... (4227658) (alef-3)
 
م
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۱:۱۴:۱۱
مهندسی موسوی انسانی نجیب،شریف و متفکر است و قیاس احمدی نژاد با ایشان در واقع قیاسی نادرستی است (4227664) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۸:۱۹:۵۵
مقایسه میرحسین و احمدی نژاد !!!؟؟
اگر احمدی نزاد در دوران جنگ 8 ساله نخست وزیر ایران بود با کل درآمد 20 ملیون دلار ، که الان ایرانی وجود نداشت !!!
این چه مقایسه بی ربطی است که میکنید ؟ احمدی نژاد در دورانی رئیس جمهور شد که دولت قبل زمینه درامد نفتی کلان را برایش فراهم کرد و نتیجه اش ویرانی مملکت ، فساد بی سابقه ، حیف و میل بیت المال و هزاران ضربه به مملکت بود . 10 دولت هم بیاید فقط باید سعی کند که مملکت را به سال 80 بازگرداند ... (4227765) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۱:۴۵:۵۸
دلار زمان جنگ رو با دلار زمان احمدی نژاد مقایسه میکنی؟ (4229790) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۸:۲۸:۵۴
باسلام من این مقاله رو چند بار خوندم صرف نظر از بی انصافی و غرض ورزی نویسنده ، یک جمله واقعی در مقاله وجود داشت که : (میرحسین معتقد بود احمدی نژاد در عرض 4 سال کشور را به ورطه سقوط کشانده است. او بارها این جمله کلیدی را تکرار کرد که مشغول کار علمی بوده و اگر وضعیت را بحرانی نمی دید وارد عرصه انتخابات نیز نمی شد.) حالا چه کسی ادعا میکنه اظهارات میرحسین دروغه ؟ (4227771) (alef-13)
 
علی کریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۹:۱۹:۲۸
جناب آقای محمد جعفری

اگر در نوشتار خود شواهد و دلایل قابل قبول برای اثبات ادعای خود مبنی بر اینکه دولت آقای روحانی نا کارآمدترین دولت پس از اتقلاب بوده را ارایه می دادید، نوشتار شما را می شد به عنوان نظر یک کارشناس حوزه سیاست داخلی ارزیابی کرد. (4227818) (alef-13)
 
مهدی
United States
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۹:۴۸:۵۹
موسوی و احمدی نژاد؟ موسوی هرچه بود و هرچه کرد، حتی یک ریال "اتهام" مالی هم نداشت و نتونستن براش پیدا کنن، که اگر می تونستن پیدا کنن پیراهن عثمان می کردن. ولی نتونستن، چون نداشت.
این آقایی که شما با موسوی مقایسه اش کردی، اوضاعش اظهر من الشمس است، در دادگاه هم که قوه قضاییه قرار بود تشکیل بده حاضر نشد و کسی هم پیگیری نکرد.
چه مقایسه ای واقعا. کاش لااقل انصاف داشته باشیم (4227851) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۱:۱۱:۱۷
میرحسین کجا و احمدی نژاد کجا میرحسین کشور را در حالت جنگ و مسائل فراوان داخلی و گروهک ها و نفت ارزان قیمت اداره کرد و توانست کشور را به سلامت از آن گذرگاه سخت رد کند ولی احمدی نژاد با کشور آباد و نفت 140 دلاری چکار کرد که ویرانه ای را تحویل روحانی داد لطفا مغرضانه قضاوت نکنید. (4227933) (alef-13)
 
م.کاشمر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۱:۴۰:۳۵
آزموده را آزمودن خطاست ... احمدینژاد هم امتحانش را پس داده است... امیدوارم جریانی جدید متعهد به ارمانهای انقلاب و امام بتواند به درد دل مردم برسد...

( به خط 1 و 2 و 3 دیگر امیدی نیست چون قدرت را مزه کرده اند و حاضر به کناره گیری نیستند مانند همین خط احمدینژاد و چپ و راست قدیم) (4227977) (alef-13)
 
محمدیاسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۶:۲۰:۲۳
ا-مقایسه آقای احمدی نژاد با آقای میر حسین موسوی نشان از سردرگمی نویسنده آن دارد.۲-عزیزان در سابق هر چه انتخاب کردیم را شاید بتوان به پای عدم آگاهی ازوضعیت کشور به دلیل کمی رسانه نوشت ولی حالا دیگر این بهانه از هیچ کس پذیرفتنی نیست پس بجای جدال با خود ؛سکوت کرده وتصمیم عاقلانه بگیریم نه احساساتی - (4230315) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۶:۴۹:۵۳
چه مرجعی قانون گریزی را پاسخ گو است؟؟؟!!!
---
این که با نمونه های بی شمار می توان اثبات کرد که رسانه های گروهی در سایه ی نظام اسلامی عدالت محور و بی هیچ گونه پروا از حساب و کتاب قانون می توانند بر خلاف منافع ملی تعهدات حرفه ای خود را آسان زیر پا بگذارند مایه ی بسی تاسف و افسوس و غم و اندوه است و معلوم نیست چه مرجعی می باید پاسخ گو باشد؟؟؟!!! (4230355) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.