نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 236768
در وصف مهدی صبوحی که دیروز درگذشت
حسن جوهرچی*
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۲
زندگی در صدف خویش گهر ساختن است

از قلمم تمنا کردم چند خطی تو را وصف کند. گفت بنویس: او به مهربانی یک پدر بود گفتم: آری (اما). گفت بنویس او یک معلم بود. گفتم: آری (اما). گفت بنویس او مراد مرشد هزاران دانش‌آموز بود. او الگویی از تواضع و ادب بود. او راه و روش و منش ائمه را با خود داشت. او بزرگواری بود؛ که به انسان کامل نزدیک شده بود؛ او تجلی قالو بلی بود، او همان انسانی شده بود که خدا به فرشتگانش گفت: من می‌دانم آنچه شما نمی‌دانید. او زندگی‌اش را در یک رباعی خلاصه کرده بود:

زندگی در صدف خویش گهر ساختن است
در میان شعله‌ها رفتن و نگداختن است
ره مردان خدا زندگی راحت نیست
خود ساختن، کس ساختن و ره ساختن است

به قلمم گفتم: آری، آری همان است که می‌گویی صبوحی هرچند با رفتنش، سبوی قلبمان را شکست به خدا سوگند راهی که ساخت پر رهرو خواهد بود. استاد چون همیشه سرتان را بالا بگیرید برای وداع آخر می‌آییم.


* دانش‌آموز دوره هفدهم
 
محمدی
۱۳۹۳-۰۵-۱۴ ۱۶:۲۸:۵۴
باعرض تسلیت ...خبر فوت این استاد عاشق بسیار تکان دهنده و ناگهانی بود...بسیار متأسفم که از بین ما پرکشیدند و دعوت حق را لبیک گفتند...برای مراسم تشییع و خاکسپاری حتما شرکت خواهم کرد...در این غم بزرگ مرا نیز شریک خود بدانید...یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد (2288412) (alef-13)
 
حسین عصاری
۱۳۹۳-۰۸-۳۰ ۱۶:۵۳:۴۹
باورم نمیشود بیش از سه ماه گذشته اما باز باورم نمیشود باورم نمیشود (2501247) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۴ ۲۲:۲۷:۲۶
خدایش رحمت کناد. (2288901) (alef-13)
 
رشيدي
۱۳۹۳-۰۵-۱۴ ۲۳:۰۵:۱۲
جوهرچي قلم خوبي پيدا كردي.

در مراسم خاكسپاري ميبينمت (2288974) (alef-13)
 
حسام-گ
۱۳۹۳-۰۵-۱۵ ۱۰:۴۳:۳۹
کاش میشد با چند خطی غم فقدان او را نوشت و کاش میشد مانند او که بسیار زیبا توصیف می کرد,اورا توصیف کرد کاش زبان باز می شد و خوبی های او بیان میشد وهزاران ای کاشی.......... ولی دیگر چه سود که بین مانیست (2289584) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۵ ۱۱:۵۰:۲۵
رحمت الله علیه (2289774) (alef-10)
 
فرید
۱۳۹۳-۰۵-۱۶ ۱۱:۵۴:۰۲
پیر پیمانه کش من که روانش خوش باد
گفت پرهیز کن از صحبت پیمان شکنان

کنون بار مسؤولیت دانش آموختگان امیر سنگین تر می نماید از آن رو که باید با یاری حق متعال و عنایت ولی روزگار با هر توش و توان که دارند راه این جوانمرد عرصه تعلیم و تربیت را دنبال کنند و نسل خود را در پیشگاه تاریخ سر فراز .

تا کی از سیم و زرت کیسه تهی خواهد بود
بنده من شو بر خور ز همه سیم تنان

فارغ التحصیلان هر دوره گرد آیند و حیات آینده این کانون عشق و ایمان و علم و تقوا را تضمین کنند . ان شاء الله

آری چون او دامن دوست دوست به دست آرید و از دشمن بگسلید


رحمت حق بر او که چرخ زنان به خلوتگه خورشید رسید (2291455) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۷ ۱۹:۱۸:۳۴
فارغ التحصیلان هر دوره گرد آیند و حیات آینده این کانون عشق و ایمان و علم و تقوا را تضمین کنند . ان شاء الله (2294224) (alef-13)
 
مهدی مجیدی
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۰۹:۳۷:۰۲
خدایش رحمت کناد! ولی خدا امام عصر علیه السلام یار خانواده ی او باشد و سرپرست ایشان. به همه ی بازماندگان و همه ی "امیر"یان، چه آنها که در مدرسه هستند، اعم از معلم و شاگرد و همکار، و په آنها که فارغ التحصیل شده اند و به همه عزیزان هم سنگر او تسلیت می گوئیم و از خداوند برای همه شان صبر و اجر درخواست می کنیم. (2295083) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۱:۱۹:۰۳
روح اين بزرگ مرد فرهيخته شاد .
از شاگردان اين استاد بزرگ هستم و به شدت در بهت اين فقدان. از مردان كم نظير عرصه دين (2295251) (alef-13)
 
مادر دو فارغ التحصیل امیر
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۲۳:۲۶:۱۹
یاد صبوحی فراموش نشدنی و غم پرکشیدنش سنگین. ولی بچه های امیر وظیفه شما چیست؟ نگذارید زحماتش به هدر رود و راهش گم شود. در این مورد فکر کنید و با کمک بزرگان برنامه ریزی نمایید. حیف است فقط نامی از صبوحی بماند. (2296728) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۹-۰۵ ۰۲:۱۹:۰۳
درگذشت استادومعلم ودوست عزیزم راباقلبی اندوهناک وچشمانی گریان به استاد عزیزم آقای هادی صبوحی تسلیت عرض می کنم (2511758) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
در وصف مهدی صبوحی که دیروز درگذشت