توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 395366
روایت رستم قاسمی از درگیری هواپیمای ایرانی با جنگنده‌های سعودی در آسمان یمن
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۱۱
تسنیم نوشت:وزیر سابق نفت در تشریح جزییات سفر هواپیمای حامل کمک‌های ایران به یمن گفت: وقتی وارد آسمان صنعا شدیم جنگنده‌های سعودی به ما اخطار دادند و گفتند این منطقه جنگی است، اما ما تصمیم خود را گرفته بودیم.

رستم قاسمی وزیر سابق نفت و فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در نشست جامعه اسلامی مهندسین که عصر امروز (شنبه) در دفتر مرکزی این تشکل سیاسی برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس سال‌های طولانی و روزهای بسیار خوبی بود که همه با دل و جان خود کار می‌کردند و افراد ویژه‌ای در آن زمان حضور داشتند.

وی در ادامه سخنان خود به روایت رویارویی هواپیماهای ایران و عربستان در آسمان یمن اشاره کرد و گفت: چند هواپیمای ایران جهت ارسال کمک به مقصد صنعا سفر کرده بودند که با اخطار به کشور بازگشتند که این برای ما بد شده بود لذا دستور آمد باید یک هواپیما به مقصد صنعا پرواز کند و بنشیند من در جلسه‌ای گفتم اجازه دهید بنده مسئول این هواپیما باشم که در نهایت توفیق شد و با این هواپیما به مقصد صنعا سفر کردیم.

وزیر سابق نفت ادامه داد: وقتی وارد آسمان صنعا شدیم جنگنده‌های سعودی به ما اخطار دادند و گفتند این منطقه جنگی است، اما ما تصمیم خود را گرفته بودیم و خلبان شجاعی هم داشتیم. اف ۱۶‌های سعودی‌ به ما گفتند ما ماموریت داریم شما را هدف قرار دهیم، در نهایت با درگیری‌های بسیار شدیدی که در آسمان صنعا داشتیم تصمیم گرفتیم در فرودگاه صنعا به زمین بنشینیم.بنابراین جنگنده‌های سعودی فرودگاه صنعا را بمباران کردند و ما ناچار شدیم در آسمان صنعا دور بزنیم و مردم پایتخت یمن هم شاهد درگیری جنگنده‌های سعودی با ما بودند.

قاسمی تاکید کرد: پس از این که موفق به فرود در فرودگاه صنعا نشدیم و به ایران بازگشتیم خلبان هواپیمای ایرانی نزد مقام معظم رهبری رفت و رهبری به وی فرمودند شما کار خود را انجام دادید.

وزیر نفت دولت دهم با اشاره به وضعیت تحولات منطقه گفت: ارزیابی بنده از وضعیت جبهه مقاومت مطلوب است و ارتش سوریه بسیار مقاومند و هنوز با وجود شرایط بسیار سخت به رئیس جمهور و کشور خود وفادار هستند، اما در مقابل داعش با کارهای عمیق فکری تلاش دارد تا افراد را جذب کند.

قاسمی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت اقتصادی کشور گفت: در حال حاضر نقش اقتصادی در زندگی مردم بسیار مهم و متفاوت است و سازمان‌های بین‌المللی اقتصادی قصد دارند از این طریق بر مردم حکومت کنند. آمریکا در سال ۹۰ تحریم‌های به قول خودشان فلج‌کننده‌ای علیه ما برقرار کرده بود به طوری که برخی به ما می‌گفتند شما نمی‌توانید حتی صد هزار دلار را نیز جابجا کنید چه طور می‌خواهید این وضع را پیش ببرید، اوایل تحریم‌ها کار ما بسیار سخت بود و تجربه هم نداشتیم و همه دنیا علیه ما بسیج شده بودند، اما توانستیم با مقاومت روزهای سخت را پشت سر بگذاریم و به راه‌کارهای عبور از تحریم‌ها برسیم.

وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: هیچ فرد عاقلی از تحریم‌ها استقبال نمی کند اقتصاد ما روی ریل منطقی قرار ندارد و این موضوع صرفاً هم به دولت ربطی ندارد و باید مدل اقتصادی خود را تغییر دهیم.

وزیر سابق نفت در پایان افزود: تغییر اقتصاد ما سیاسی است و اگر بخواهیم اقتصاد ما مقاوم شود باید این مسیر را پشت سر بگذاریم.
۱۳۹۶/۰۴/۱۸ ۲۲:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۱۹:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۷ ۱۶:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۵ ۱۹:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۰ ۱۱:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۶ ۱۶:۱۲
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۵ ۲۳:۴۷
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۱ ۱۲:۳۰
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۷ ۲۳:۳۹
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۳ ۲۱:۰۸
 
 
کلمات کلیدی : ایران و عربستان+رستم قاسمی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.