نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 285061
خدا کند این شایعه واقعیت شود
بخش تعاملی الف - علیرضا رضایی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۳
اخیراً ادعایی مبنی بر دریافت ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از ابتدای مرداد در هنگام خرید از کارتخوان‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. که خبرگزاری فارس قصد تکذیب دارد و"الف" هم به عنوان "شایعه اختلاس تازه "آن مطلب فارس را منتشر نموده است.

این مطلب میتواند درست باشد وبه نظر من باید هم همین گونه باشد!وبه دلایل گونا گون این اختلاس تا الان انجام میشده واین تازه از حالا میتواند پایانی بر این اختلاس باشد.وبهتراست مردم را بیشتر تشویق به خرید الکترونیکی کرد تا سیستم ساختار مناسب پیدا کند.

الان مکانیسم قانونی برای مالیات ارزش افزوده تعریف درستی ندارد.قبل از اینکه این روش به اجرا درآید نگاهی به وضعیت واقعی کنونی داشته باشیم:

تولیدکننده درهنگام درج قیمت بر روی کالا ۹درصد را بابت مالیات ارزش افزوده محاسبه می کند. وطبق قانون باید بر اساس کل فروش سالانه جمع این مالیات که ازخریدار ومصرف کننده دریافت هم شده! به حساب خزانه واریز شود. به عبارت دیگر این ۹درصد طی یکسال به صورت امانت نزد تولیدکننده قرار دارد اما آیا این مبلغ درپایان سال مالی به حساب دولت واریز می شود؟ بعضی ها واریز میکنند واغلب به دنبال معافیت مالیاتی و چانه زنی ورانت و.... واریز نمی کنند یعنی عملا مالیات دریافتی از مصرف کننده به جای اینکه به خزانه عمومی واریز شود به سود تولید کننده متوقف می شود.

درنظر بگیرید که بسیاری از صنوف مثل طلا فروشی ها که چندین بار درطی معاملات کلی فروشی تا خرده ومصرف کننده مالیات را نقدا دریافت می کنند و سال ها هم به دارایی پرداخت نمی کردند. در نظر داشته باشیم که تا همین حالا هم ما با خرید از سوپرمارکت محله مالیات ارزش افزوده را پرداخت کرده ایم اما شفاف به حساب خزانه نرفته است. اما و اما سخن پایانی واصلی این است که برای این شفافیت باید قیمت ها ۹ درصدکاهش پیدا کنند به گونه ای که قیمت پرداختی مصرف کننده بالا نرود و از و استفاده و گرانفروشی نوین جلوگیری شود. الان با وجود دستگاه های خرید الکترونیکی در همه جا زمان خوبی برای اداره دارایی است تا یکی از مهمترین منابع دقیق خودیعنی حساب متصل به پوز فروشگاه را اساس صندوق فروش قرار دهد و از هر فروش روزانه ۹درصد را مستقیما برداشت وبه خزانه واریز نماید.
کلمات کلیدی : علیرضا رضایی
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۵ ۰۹:۰۳:۴۳
عجب مسلمونايي هستيم بايد الگوي جهان اسلام بشيم؟ (3071895) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.