توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439862
صنایع کوچک و متوسط بی‌نصیب از رشد 7.4 درصدی اقتصاد/رکود نفسگیر ادامه دارد
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت:‌ به دلیل شرایط اقتصادی بین صنایع بزرگ، کوچک و متوسط شکاف وجود دارد و علیرغم رشد اقتصادی 7.4 درصدی اعلام شده کماکان صنایع کوچک و متوسط دچار رکود هستند.
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۷
پدرام سلطانی در گفت‌وگو با فارس درباره رشد اقتصادی 7.4 درصدی امسال که توسط رئیس‌جمهور اعلام شد و اینکه آیا این رشد در بخش‌های مختلف صنعتی مشاهده می‌شود،‌گفت:‌در بخش نفت به علت افزایش تولید و فروش رشد خوبی در سال جاری داشته‌ایم و طبیعتاً این موضوع اثر مهمی در رشد اقتصادی داشته است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: با توجه به اینکه رشد اقتصادی بدون نفت 4.5 درصد اعلام شده است رقم مذکور نشان می‌دهد که سایر بخش‌ها هم رشد اقتصادی داشته‌اند، اما مشکلی که به دلیل وضعیت اقتصادی وجود دارد شکاف بین صنایع بزرگ و صنایع کوچک و متوسط است.

وی با بیان اینکه در بخش‌های عمده و اساسی اقتصاد، شاهد رشد هستیم، گفت: اما کماکان صنایع کوچک و متوسط دچار رکود هستند.

سلطانی گفت: رشد اقتصادی حتی اگر حاصل از فروش نفت باشد در یک فاصله زمانی در بخش‌های دیگر اثر طولی و عرضی خواهد داشت و طبیعتاً با این رشد امکان تقاضا برای سرمایه‌گذاری،‌توسعه فعالیت‌ها، عقد قراردادها با پیمانکاران و قطعه‌سازان افزایش می‌یابد و موجب رشد تولید و ورود آن بخش‌ها به  رشد اقتصادی بالاتر می‌شود.

وی افزود: اقتصاد کشور یک سلسله به هم پیوسته است که هر بخش روی بخش‌های دیگر تأثیر دارد.
 
 
کلمات کلیدی : رشد اقتصاد+آمار+بانک مرکزی+اقتصاد ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.