نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509062
توضیح پلیس راهور تهران درباره جریمه عابران پیاده
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰
رییس پلیس راهور تهران بزرگ تاکید کرد: در حال حاضر سازوکار اعمال قانون برای عابران پیاده متخلف فراهم نیست.

به گزارش العالم، سردار محمدرضا مهماندار درخصوص سازوکارهای لازم برای اجرای طرح برخورد با تخلفات عابران پیاده، گفت: درست است که برخورد با تخلفات عابران در قانون دیده شده اما متأسفانه ساز و کار اجرایی برای برخورد با این تخلفات فراهم نیست.

وی با اشاره به اینکه بخش اعظمی از بی نظمی های ترافیکی را عابران پیاده از طریق عدم توجه به خط کشی عابر و عدم رعایت حق تقدم خودروها در تقاطع ها پس از سبز شدن چراغ راهنمایی به وجود می آورند، اظهار کرد: عابران پیاده در رعایت قوانین و مقررات مستثنی نیستند اما در اجرای قانون و برخورد با تخلفات آنها با مسائل و مشکلاتی مختلفی مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه به هیچ عنوان ساز و کار اجرای این طرح فراهم نیست، گفت: به عنوان مثال برای جریمه کردن عابران پیاده باید کارت ملی افراد اخذ و بر اساس کد ملی جریمه اعمال شود در حالی که بسیاری از شهروندان، کارت ملی همراه ندارند و نمی توان بر اساس اعلام لفظی کد ملی، عابری را جریمه کرد چرا که ممکن است کد ملی متعلق به آن فرد نباشد .

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با تأکید بر اینکه برخورد با تخلفات عابران پیاده و جلوگیری از بی نظمی های ترافیکی و رعایت قوانین و مقررات از سوی عابران، نیازمند مجموعه ای از اقدامات فرهنگی است، خاطرنشان کرد: به واقع معتقدم در این بخش، کم کار شده و باید با استفاده از ظرفیت های فرهنگی موجود در جامعه از جمله به کمک رسانه ها در جهت ارتقای فرهنگ ترافیک عابران پیاده اقدام کنیم.
 
 
کلمات کلیدی : پلیس راهور+جریمه عابران پیاده
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۲۲:۱۶:۴۷
خیلی خوبه.
دوچرخه سواران هم باید جریمه شوند.
نه کلاه دارند نه چراغ نه بوق.
همش خلاف می روند و باعث ترافیک و حادثه می شوند. (4549064) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۲۲:۴۰:۰۶
اگر برای عابر امکان ندارد، ساز و کار قانونی برای جریمه خودروهای متخلف که فراهم است. پس چرا پلیس در موارد زیر کاملا منفعل است:
1. اکثر خودروها چراغ خطر یا همان چراغ ترمزشان خراب است و طبق قانون این خودرو نباید وارد معابر شود ولی پلیس اصلا واکنش ندارد و سایرین را در خطر می اندازد.
2. حرکت بر روی خطوط و عدم رعایت فاصله عرضی و طولی را نادیده میگیرد
3. سرعت غیر مجاز در معابر
4. حرکت با چراغ خاموش در عصر و شب ها
5. نصب بوق با صدای ناهنجار
6. خوردن و آشامیدن در حین رانندگی
7. حمل بار غیر مجاز
8. نصب انواع چراغهای رنگی به جای چراغهای استاندارد
9. پارک دوبله
10. ....

در واقع شهرها و جاده ها را در اختیار رانندگان خاطی قرار داده اند و الان بسیاری از جریمه ها روی کاغذ است و اگر اعمال شود موجب خنده بسیاری میشود از بس که پلیس به وظیفه خود عنل نمی کند.

اگر می بینیم که نظم نیست، نشانه عدم انجام وظیفه درست ناظم یا همان پلیس است. از بس که منفعل است. مخصوصا پرسنل وظیفه پلیس راهور. (4549099) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.