توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487968
چرا بازیگران ایرانی پیشنهاد حضور در فیلم‌های خارجی را رد می‌کنند؟
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۳
ایرنا نوشت: کارگردان فیلم سینمایی «خروس جنگی» گفت: بسیاری از بازیگران ایرانی که توانستند در سال‌های اخیر جوایز معتبر بین‌المللی در جشنواره‌های کن و غیره را کسب کنند از سطح جهانی در عرصه سینما پایین‌تر نیستند و بر توانمندی آنها شکی نیست.

مسعود اطیابی روز شنبه افزود: فضای فیلم های خارجی با آداب و رسوم ایرانی ها بسیار متفاوت است به همین دلیل بازیگران مطرح و برجسته کشورمان رغبتی برای ایفای نقش در این فیلم ها ندارند.

وی افزود:‌ با وجود اینکه بازیگران خوب ما در سکانس هایی از فیلم های خارجی بازی کرده اند اما فیلمهای خارجی بیشتر محتوایی دارند که کار را برای حضور بازیگران ما دشوار می کند.

کارگردان فیلم «اخلاقتو خوب کن» ادامه داد: بازیگران ایرانی به دلیل عشق و علاقه ای که به مهین خود دارند، بسیاری از پیشنهادهای حضور در فیلم های خارجی را رد می کنند.

اطیابی تصریح کرد: البته تاکنون مواردی از آثار سینمایی در سطح جهانی وجود داشته که با خاستگاه ملی ما ساخته شده و بازیگران خوب ایرانی در آنها به ایفای نقش پرداخته اند.

وی در ادامه به اهمیت تولید فیلم های دنباله دار اشاره کرد و گفت: فیلم‌هایی که با عنوان های 1 و 2 ساخته می شوند، جنبه یادآوری به تماشاگران را دارند و بسیاری از آنها در اکران عمومی نیز با استقبال مواجه هستند.

اطیابی افزود: هرچند، این گونه فیلم ها به تبلیغات کمتری نیاز دارند اما باید قواعد اصولی در فیلم های دنباله دار رعایت شود به طوری که قصه دوم نسبت به قصه اول در این فیلم ها رو به جلو باشد، داستان آنها به روزتر بوده و جذابیت و سرگرمی برای مخاطبان ایجاد کند.

اطیابی همچنین از پایان نگارش فیلم سینمایی «خروس جنگی 2» خبر داد و گفت: تولید این فیلم در سال آینده کلید خواهد خورد.
 
کلمات کلیدی : سینمای ایران + حوزه هنری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.