توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482765
نتانیاهو: دنبال رویارویی نظامی با حماس نیستیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰
نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد، با وجود تصمیم تل‌آویو برای کاهش کمک‌ها به تامین برق در غزه، این رژیم تمایلی به افزایش تنش‌های نظامی با جنبش حماس در غزه ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی تصمیم تل‌آویو برای کاهش کمک‌ها به تامین برق ساکنان غزه، نگرانی‌هایی نسبت به احتمال آغاز درگیری‌های نظامی جدید میان تل‌آویو و جنبش حماس شکل گرفت.

حماس نیز نسبت به احتمال وخامت اوضاع در غزه پس از اتخاذ این تصمیم هشدار داد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفتگو با رادیوی این رژیم مدعی شد: "اسرائیل به دنبال افزایش تنش‌ها در غزه نیست، آنچه برای ما اهمیت دارد، امنیتمان است و سیاست‌ ما در حوزه امنیت روشن و ثابت است، هیچ منفعتی برای اسرائیل در افزایش تنش‌ها وجود ندارد و هرگونه برداشت دیگری «اشتباه» است."

نتانیاهو افزود: این مساله به موضوع بحثی میان تشکیلات خودگردان فلسطین و حماس تبدیل شده است، حماس از تشکیلات خودگردان می‌خواهد که هزینه تولید برق را تامین کند اما تشکیلات خودگردان از پرداخت این هزینه‌ها سرباز می‌زند و این یک جدال داخلی در فلسطین است.

گلعاد آردان،‌ وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی مدعی شد، تشکیلات خودگردان به ریاست محمود عباس تصمیم گرفت تا حد زیادی از بودجه پرداختی به اسرائیل بابت برق غزه را بکاهد اما این غیر منطقی خواهد بود که اسرائیل بخشی از این صورت حساب را بپردازد.

رسانه‌های عبری زبان از تصمیم تل‌آویو برای کاهش کمک‌های روزانه خود به برق غزه که حدود ۴۵ دقیقه در روز است،‌ خبر دادند.

این اقدام در منطقه‌ای با حدود دو میلیون سکنه که در کنترل حماس بوده و تجربه سه جنگ ویرانگر در طول سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ را دارد،‌ احتمالا منجر به افزایش تنش‌ها خواهد شد.

بحران برق در غزه موضوع تازه‌ای نیست، علت به وجود آمدن این بحران نقص در قدرت تولید است، برای تامین برق غزه تنها یک نیروگاه وجود داشت که آن هم هدف حملات اسرائیل قرار گرفت و در آوریل به دلیل نبود سوخت تعطیل شد.
 
کلمات کلیدی : رژیم صهیونیستی + نتانیاهو + حماس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.