توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502960
خودکشی ۳۴ کشاورز در جنوب هند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۶
دولت مهارشترا روز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد دستکم 34 کشاورز در یک هفته گذشته در این ایالت خودکشی کرده اند.

به گزارش ایرنا، مقامات محلی ،خشکسالی ،ناتوانی در بازپرداخت وام های بانکی و مشکلات خانوادگی را از مهمترین علل خودکشی کشاورزان عنوان می کنند.

براساس آمار منتشر شده ، از ابتدای سالجاری در ایالت مهارشترا 580 کشاورز اقدام به خودکشی کرده اند.

تعدادی از کشاورزان با اشاره به ادامه خشکسالی خواستار کاهش سود وام های کشاورزان و پرداخت خسارت خشکسالی از سوی دولت به کشاورزان شده اند.

هفته گذشته معترضان 'مارتا'با برپایی راهپیمایی در بمبئی مرکز ایالت مهارشترا خواستار افزایش استخدام در مشاغل دولتی و موسسات آموزشی ،اصلاح قانون حمایت از گروههای محروم و کاهش نرخ سود وام های کشاورزی شدند.

گروه'ماراتا' یک سوم جمعیت ایالت مهاراشترا را تشکیل می دهد و اکثریت آنها برای تامین زندگی روزمره خود به کشاورزی وابسته هستند.

در سال های اخیر کشاورزان در هند به علت شرایط نامساعد آب و هوایی (خشکسالی و سیل) آسیب زیادی دیده است.

براساس جدیدترین گزارش منتشر شده سالانه بیش از 12 هزار کشاورز و کارگر بخش کشاورزی در هند به علت خشکسالی و ناتوانی در پرداخت وام های دریافتی از بانک ها و موسسات مالی خودکشی می کنند.

بر اساس گزارش دانشگاه کالیفرنیا که هفته گذشته منتشر شد، در سه دهه گذشته گرما،خشگسالی و سیل باعث خودکشی 59 هزار نفر در هند شده است.

در دهه های گذشته هیچ یک از دولت های هند نتوانسته اند از روند رو به رشد خودکشی کشاورزان جلوگیری کنند.

حزب حاکم بی جی پی پس از روی کار آمدن در چهار سال گذشته اصلاح قوانین برای کاهش خودکشی را در دستورکار خود قرار داد ولی این اقدام نیز تاثیر در کاهش خودکشی کشاورزان نداشته است.

زندگی 60 درصد از مردم هند بطور مستقیم یا غیرمستقیم از کشاورزی تامین می شود.
 
کلمات کلیدی : خودکشی+کشاورزان هندی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.