نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450850
چرا یک مدیر باید ۳۰ برابر حقوق یک کارگر دریافت کند؟
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۴۶
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص تعیین حقوق ۲۴ میلیون تومانی مدیران دولتی گفت: این خارج از عدالت است که یک کارگر با حقوق ۸۱۲هزار تومان زندگی کند و یک مدیر با ۳۰برابر آن؟

به گزارش نسیم آنلاین، هادی ابوی، دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص حداکثر حقوق مدیران دولتی گفت: در جریان بررسی ماده 38 لایحه برنامه ششم توسعه که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود، سقف حقوق‌ها و دریافتی مدیران 24 میلیون تومان در نظر گرفته شد در حالی که بر اساس مصوبه پیشین مجلس حداکثر حقوق  مدیران 12میلیون و600 هزار تومان بوده است.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران بیان کرد:  جمعیت بیش از 60 درصدی کارگران حقوق حداقل بگیر هستند. یکی از ایراد ها در حوزه دستمزد این است که برای کارگران همیشه حداقل قانونی تعیین می شود اما برای مدیران حداکثر حقوق تعیین می شود . در حوزه کارگری و روابط کار یک کارگر با مهندسی عمران در یک کارگاه ساختمانی شاید حقوقش بیشتر از حداقل قانون کار باشد که این موضوع طبیعی است اما هنگام پرداخت سنوات، بر مبنای 812 هزار تومان برای اوسنوات تعیین می کنند.

ابوی با بیان اینکه  اگر قرار باشد تمام افراد جامعه مدیر باشند که هندسه زندگی بهم می ریزد گفت: جامعه به کارگر هم نیاز دارد، اما عدالت باید مورد توجه باشد. تبعیض همواره بین کارگران و سایر بخش ها بوده است.

 وی با بیان اینکه هزینه زندگی برای یک مدیر با کارگر یکسان است گفت: چگونه است که یک مدیر باید 30برابر حقوق یک کارگر دریافت کند؟! مگر هزینه زندگی کارگران کمتر است؟شرایط زندگی تا حدی برای کارگران دشوار است که حقوق آنها به حداقل های زندگی هم نمی رسد.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران گفت: توافق کمیته مزد96 بر هزینه2میلیون و 480هزار تومانی سبد معیشت کارگران بر اساس حداقل های زندگی است. اگر شرایط برای زندگی یک کارگر با این هزینه مهیا است بنابراین یک مدیر هم می تواند با این حقوق زندگی کند. چگونه است که حقوق یک کارگر باید 812 هزار تومان و حقوق یک مدیر 30برابر آن باشد؟
۱۳۹۵/۱۲/۱۵ ۰۸:۴۰
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۰۹:۰۲
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۰۷:۵۲
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۳ ۱۳:۵۷
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۳ ۱۳:۲۸
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۰:۵۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ ۰۷:۲۹
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۶ ۱۳:۰۱
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۳ ۱۱:۰۶
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۳ ۰۹:۵۸
 
 
کلمات کلیدی : سقف حقوق + حقوقهای نامتعارف + حقوق مدیران دولتی+ حقوق نجومی + مدیر نجومی‌
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۰۶:۳۷:۵۶
چون تصميم گيران كشور همه خودشان ذي نفعند (4185233) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۰۸:۱۷:۴۲
به خاطر اینکه یک مدیرموفق هزاران برابر و شاید بیشتر از یک کارگر برای یک مجموعه مفیده. به خاطر اینکه کارگر در بازار کار به وفور وجود دارد ولی مدیر خوب نایابه...... (4185313) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۳:۱۷:۱۳
اولا مدیر خوب ، نه اینا
دوما در صورت خیلی خوب بودن مدیر باز هم بی عدالتیه (4185839) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۰۸:۲۲:۲۱
برای اجرای عدالت بهتر است مدیران هم مانند کارگران حقوق بگیرند. فوتبالیستها هم مثل کارگران حقوق بگیرند. پزشکان و جراحان هم همینطور (4185324) (alef-11)
 
زارع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۰۹:۳۰:۵۹
خوب اكثر مديران زحمت ميكشن تا يك مجموعه قديمي و استخوون دار رو ورشكستگي كنند (4185431) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۰۹:۴۹:۴۱
چون آن مدیر رابطه دارد فامیل یا دوستان یکی از آقایان هست
الان جامعه ایران دارای دو طبقه هست
طبقه برتر که طبقه مقامات و دوستان و آشنایان آنها هست آنها پول نفت و گاز کشور را ارث خود می دانند
طبقه فرومایه که مردم هستند باید بسازند و بسوزند (4185460) (alef-11)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۱:۰۱:۳۲
ایالت متحده آمریکا حداقل دستمزد 1300
دلار است و حقوق رییس جمهور 33000 دلار یعنی 25 برابر حالا کدام عادلانه تر است ؟؟

البته دستمزد فدرال را گفتم و الا در بعضی ایالتها حداقل دستمزد 1800 دلار ماهانه است (4185603) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۲:۴۶:۳۱
چون میدوند سال بعد رای نمیارند پست مدیریتی دارند به خاطر همین حقوقهای خودشان را بیشتر تصویب می نمایند (4185790) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.