توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490559
اتهام تازه نیویورک‌تایمز به نزدیکان ترامپ
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۶
«نیویورک‌تایمز» گزارش کرد که پسر رئیس‌جمهور آمریکا به همراه داماد و رئیس سابق ستاد انتخاباتی وی به محض تأیید نامزدی «دونالد ترامپ» بعنوان نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات 2016، با یک حقوقدان وابسته به کرملین دیدار داشتند.

به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» گزارش کرد که بزرگترین پسر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، دامادش و مدیر سابق کمپین انتخاباتی وی سال گذشته میلادی، به محض آنکه ترامپ بعنوان نامزد جمهوری‌خواهان در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا تأیید شد، با یک حقوقدان روس که با کرملین ارتباط داشت، دیدار داشتند.

نیویورک‌تایمز به نقل از سوابق دولتی محرمانه و مصاحبه با افراد و منابع آگاه گزارش کرد که این نشست که در 9 ژوئن 2016 در برج ترامپ در «منهتن» برگزار شد، اولین نشست محرمانه تأیید شده است که میا اعضای چرخه داخلی ریاست‌جمهوری و یک تبعه روس برگزار شده است.

ترامپ در بیانیه‌ای این نشست را تأیید کرد و آن را بعنوان یک «نشست کوتاه معارفه‌ای» توصیف کرد که در آن نشست در اصل بر موضوع پذیرش فرزندخوانده تمرکز شده است.

رئیس‌جمهور کنونی آمریکا همچنین از «جرد کوشنر» دامادش و «پائول منافورت» رئیس سابق ستاد انتخاباتی‌اش هم خواسته بود تا در این نشست شرکت کنند.

یکی از وکلای کوشنر اعلام کرد که موکلش برای مدت کوتاه در این نشست حضور داشته است.

یکی از مشاوران ویژه فدرال و چندین کمیته کنگره در حال تحقیق در خصوص تماس‌های احتمالی کمپین ترامپ و نمایندگان روس هستند و این بخشی از تحقیقات بزرگتر درباره اتهاماتی مبنی بر مداخله مسکو در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا می‌باشد.

این مقاله نیویورک‌تایمز یک روز بعد از دیدار ترامپ و «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در حاشیه نشست گروه 20 در شهر هامبورگ آلمان منتشر شده است. آنها در این نشست درباره اتهامات مداخله روسیه در انتخابات آمریکا نیز گفت‌وگو داشتند.

ترامپ گفته است که نشستی که در بالا به آن اشاره شد در وهله اول برای بحث درباره یک برنامه ملی برای کمک به مردم آمریکا برای پذیرش کودکان روس به عنوان فرزند برگزار شده بود.

رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در این نشست موضوعات انتخاباتی آن زمان مورد بحث قرار نگرفت و بعد از آن نیز نشستی برگزار نشد. آشنایی از من خواسته بود که در آن نشست شرکت کنم اما از قبل اسم فردی که قرار بود با آن نشست داشته باشیم را به من نگفته بود».

وکیل کوشنر نیز گفت که موکلش حضور اندکی در نشست داشته است و افزود که کوشنر بیش از 100 تماس یا نشست با نمایندگان بیش از 20 کشور در حین مبارزات انتخاباتی و بعد از انتخابات آمریکا داشته است.

وکیل کوشنر گفت: «همانطور که کوشنر به طور مداوم گفته است، برای همکاری و به اشتراک گذاری دانسته‌های خود مشتاق است».

سخنگوی منافورت به درخواست رویترز برای اظهارنظر درباره این گزارش پاسخ نداد.
 
کلمات کلیدی : نیونیورک‌تایمز ،ترامپ، روسیه، پوتین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.