نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 300450
انتقاد آیت‌الله جوادی‌آملی از اختلاس‌ها
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۶
یکی از مراجع تقلید به موضوع اختلاس‌ها در کشور اشاره کرد و گفت: مشکلاتی به مملکت ما ضربه وارد کرده است که نخست اختلاس است و دیگری سوء مدیریت که اینها کمر نظام را شکسته‌اند.

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی ظهر امروز در دیدار شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر قم ضمن انتقاد از عملکرد حکومت عربستان در حج امسال که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از حاجیان در حادثه منا شد اظهار داشت: اسلام در قرآن سه حوزه را برای زندگی انسان تعریف کرده که حوزه سوم از همه مهم‌تر و اساسی‌تر است.

به گزارش فارس وی افزود: اسلام بر انسان‌های با همت تاکید دارد که به فرموده امام حسین(ع) همت‌های بلند و اندیشه‌های بلند را خداوند دوست دارد و افکار پست مشمول رحمت خداوند نیستند.

این مرجع تقلید بیان کرد: سه حوزه‌ای که گفته شد شامل حوزه محدود که مربوط به همه مسلمان‌ها می‌شود که چگونه زندگی کنند، حوزه میانی مربوط به موحدان است و همه انسان‌هایی که خدا را قبول دارند شامل می‌شود و حوزه آخر که بسیار مهم است انسانیت بوده و همه انسان‌ها چه مسلمان و چه غیر مسلمان را در بر می‌گیرد که چگونه زندگی کنند و به این سه حوزه در قرآن اشاره شده است.

وی گفت: امروزه به دلیل پیشرفت‌های به‌دست آمده در جهان و ارتباط آسان مردم در هر نقطه از جهان با یکدیگر به تعبیری دهکده جهانی بوجود آمده و ارتباط با همه کشورها میسر شده است و خداوند در حوزه سوم به این موضوع اشاره دارد که کفاری که به شما آسیبی نرسانده‌اند و با شما مشکلی ندارند و یا جنگی نمی‌کنند مثل بعضی از کشورهایی که با ما ارتباط دارند با آنها رفتار خوبی داشته باشید زیرا انسان‌های بلند همت همیشه کج اندیش نیستند.

وی تاکید کرد: فکر نکنید در شهر قم هستید و کوچک فکر کنید باید تاثیر‌گذار عمل کنید، فرض کنید الان در سازمان ملل نشسته‌اید و تصمیم‌گیری می‌کنید و باید بسیار بزرگ فکر کنید زیرا خدمت کردن همت بلند می‌خواهد و تنها پول در آن دخیل نیست و شما باید در مسائل کلان بلند نظر باشید تا به هدف خود برسید.

آیت‌الله جوادی آملی به موضوع اختلاس‌ها در کشور اشاره کرد و گفت: مشکلاتی به مملکت ما ضربه وارد کرده ‌که نخست اختلاس است و دیگری سوء مدیریت که اینها کمر نظام را شکسته‌اند.

وی ادامه داد: ما در این کشور همه چیز داریم و خداوند نعمت خودش را برای ما قرار داده و این در حالی است که یک صدم جمعیت دنیا را داریم، ۱۰ درصد از منابع دنیا در کشور ما قرار دارد ولی متاسفانه این اختلاس‌ها ضربه زیادی را به مردم و کشور وارد کرده است.

این مرجع تقلید گفت: بیت‌المال حسابش در قیامت معلوم است اما در این دنیا بنا به فرموده حضرت علی(ع) بیت‌المال در دنیا یک مرتع سرسبز است که اگر در جایی غیر از خودش و خدمت به مردم مصرف شود بیماری وبا می‌شود که آبروریز خواهد بود و همه از آن مطلع خواهند شد.

وی بیان کرد: مسئولان باید در مصرف بیت‌المال دقت کنند و همین دادگاه اختلاس نفتی بیماری شده که آبروی نظام را خدشه‌دار کرده و اگر به این جمله گهربار حضرت علی(ع) گوش داده بودیم امروز آبروی ما در دنیا حفظ می‌شد و من از خداوند می‌خواهم که به ما آبرو عطا کند.

وی خطاب به شهردار قم تاکید کرد: شهرداری باید بنا به بودجه‌ای که دارد کار کند و خروجی‌ها را مشخص کند که از این طرح چه هدفی دارد و نکند این پول‌ها در جاهایی که لازم نیست خرج شود که متاسفانه قبلا بعضی از ساخت و سازها در این شهر توجیه نداشته‌اند و الان کارایی ندارند و کم کم متروکه می‌شوند.
 
کلمات کلیدی : آیت الله جوادی+اختلاس
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۶ ۲۰:۵۳:۱۲
چه انتقاد دیر هنگامی. (3247393) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۷-۱۶ ۲۱:۱۲:۰۵
خوب کافیه مراجع چند حکم فقهی مطابق شرایط روز بدهند انوقت دیگر کسی به خود جرات فساد و اختلاس نمی دهد (3247415) (alef-11)
 
شهریار
۱۳۹۴-۰۷-۱۶ ۲۱:۱۴:۱۷
خدا را شکر می کنم مردان خدا حقیقت را بیان می کنند،در شهر ما نیز مسئولان پول را در جای مناسب خود خرج نمیکنند. (3247417) (alef-11)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۷-۱۶ ۲۱:۳۴:۲۹
خدا به ایشان عمر با عزت عنایت کند راست میگویند اگر اختلاس ها سریعا به خزانه دولت برگردد چند میلیون شغل ایجاد میشود اختلاس ها ایران را فلج کرده نه تحریمها (3247443) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۶ ۲۲:۳۰:۰۶
زیبا ترین فراز سخنان ایشان: بیت‌المال حسابش در قیامت معلوم است اما در این دنیا بنا به فرموده حضرت علی(ع) بیت‌المال در دنیا یک مرتع سرسبز است که اگر در جایی غیر از خودش و خدمت به مردم مصرف شود بیماری وبا می‌شود که آبروریز خواهد بود و همه از آن مطلع خواهند شد. (3247537) (alef-11)
 
بی نام
۱۳۹۴-۰۷-۱۷ ۰۰:۰۴:۱۹
اختلاس ناشی از شفاف نبودن سیستم اداری است و همچنین مماشات حقوقی با مختلسین است . (3247672) (alef-11)
 
محبوب
۱۳۹۴-۰۷-۱۷ ۰۸:۱۶:۰۳
جناب اقای عاملی دیگر کار از کار گذشته است اختلاس کردن برای یک عده ای ارزش شده است اگر فردی در جایی مسول است اختلاس نکند می گویند عرضه نداشت هر کس بیشتر اختلاس می کند می گویند اقای خیلی زرنگ است و هرکس در مسولیتی سالم باشد می گویند اقا زرنگ نیست .
علت اختلاسها کاملا روشن است اگر ازادی بیان و قلم در حد قانون که هست اجرا می شد و روزنامه از ترس بسته شدن دچار خود سانسوری نمی شد وانتقاد سازده خریدار داشت اختلاس نمی شد و قتی یک نفر انتقاد می کند وبه سرنوشت کشور دلسوز است می گویند تشویش اذهان عمومی و مزدور خارجی و صد ها مارک دیگر
وقتی نماینده مجلس می گوید که اسامی متخلفین مسول را به قوه قضاییه ارسال کردیم و رسیدگی نمی کنند شما چه انتضار دارید وقتی در این مملکت هر کسی حقایق جامعه را منعکس می کند می گویند فتنه گر جاسوس و هر روز جاسوس کشف می کنند و اخر هم کار به جایی نمی رسد من نمی دانم مگر تو کشور چقدر جاسوس داریم از اتنخابات سال 88 حی جاسوس دستگیر می شود ولی کارها درست نمی شود مثل اینکه هر قدر جاسوس دستگیر می شود کار هابه جای درست شدن خراب می شود . (3247817) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۷ ۰۸:۳۶:۰۴
روابط خارجی چی ؟ (3247833) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.